iXaat&tc (BckixJiim Moskou zorgt voor koude douches Ieren nemen de wijk uitEngeland Stoyadinowitsj verdacht van corruptie Trein uit Londen naar Ierland kwam plaats te kort Reeds zijn acht uitwijzingen bevolen Frankrijk zendt Spaansch goud terug Japansche attaché's waren verhinderd Zijn rol thans uitgespeeld? Wereldgebeuren Rollen zijn omgekeerd: Britsche en Fransche diplomaten anti-chambreer en thans bij de Sovjet-Russen De verdaging var het Britsche parlement ZEVENTIENDE ETAPPE Z.-Slavië-Duitschland 1-1 I STADSNIEUWS Militaire Taptoe op den Hof Advertentiën H. AMENT MEIHUIZEN AFWEZIG P.v.d.BURG Muziekschool MEUBELEN INBOEDELS A. H. van NIEUWKERK wxmiM Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 29 JULI 1939 LONDEN, 28 Juli. (Reuter). De trein naar Ierland, welke gis teravond uit Londen is vertrok ken, moest van een groot aantal extra-wagens worden voorzien wegens het groote aantal passa giers. Tal van passagiers stonden in de gangen, terwijl ook eenigen in den conducteurswagen hadden plaats genomen. Er was ook een groot gedrang op de perrons, waar zich velen bevonden om afscheid te nemen. Eenige vrouwen- kregen het met de zenuwen te kwaad. Het verluidt, dat verscheiden perso nen, die er van verdacht worden betrekkingen te onderhouden met het Iersche republikeinsche leger, zich in den trein bevonden. Politie beamten maakten de reis mee tot Holyhead Harbour om een oogje in het zeil te houden. Reeds in de eerste uren na het van kracht worden van het wetsont werp tot bestrijding en voorkoming van geweldpleging heeft de minis ter van binnenlandsche raken, Sir Samuel Hoare, meer dan dertig gevallen moeten bestudeeren. Hij heeft acht bevelen tot uitwijzing onderteekend. Het betreft hier acht personen. Ook is een belangrijke conferentie ge houden op het ministerie van binnen landsche zaken. Aanwezig waren de commissaris van politie en zekere lei ders der politie in de provincie, waar het Iersche republikeinsche leger zich heeft doen gelden. Zekere Ieren, die de laatste paar da gen uit hun woningen te Londen zijn vertrokken, worden door de politie ge zocht. Indien zij zullen worden aange houden, zullen zij worden vastgehou den tot het ministerie van binnenland sche zaken beslist zal hebben of zij zullen worden gedeporteerd of dat hun namen in een speciaal register Zullen Worden ingeschreven. BAYONNE, 29 Juli (Havas). .Vijf geblindeerde vrachtauto's waar mede tot een bedrag van 1500 mil- lioen frank aan Spaansch goud, dat bij het filiaal van de Bank van bewaard, is vervoerd, zijn gister avond bij de Fransch-Spaansche grens aangekomen. De auto's wor den geëscorteerd door een afdeeling van de mobiele garde. Het convooi werd aan de grenspost te Irun ont vangen door kolonel Sanzagero, commandant der Spaansche mili taire strijdkrachten in Bidassoa. Tal van officieren en politiebeamb ten waren aanwezig. Zonder incident zijn de auto's de internationale brug gepasseerd. Vanmiddag om vijf uur verwacht men de vrachtauto's met het Spaansche goud dat indertijd in Frankrijk in bewaring is gegeven. In offlcieele kringen acht men den terugkeer van dit goud zeer belang rijk, omdat het een basis schept voor den koers van de valuta die tot dusver kunstmatig was. De algemeene opinie Is. dat deze gebeurtenis een keerpunt 2al beteekenen in de Fransch-Spaansche betrekkingen. RAAD VAN BALKANBOND IN AUGUSTUS BIJEEN BOEKAREST, 29 Juli. (D.N.B.) Naar verluidt zal de Raad van den Balkan- bond in den loop van Augustus voor een conferentie in Boekarest bijeenkomen. MOSKOU, 29 Juli (Reuter). Vijf Japansche militaire en luchtvaart-atta- ché's hebben, toen zij uitgenoodigd wer den voor een receptie in het buitenhuis van den Amerikaanschen militairen attaché, medegedeeld, dat zij „andere afspraken" hadden. Het is niet bekend, of hun wegblijven bedoeld is als demon stratie vanwege het opzeggen door de Vereenigde Staten van het handelsver drag met Japan. TUSSOHENTIJDSCHE VERKIEZING IN ENGELAND LONDEN, 29 Juli (Reuter). In de tusschentijdache verkiezing te Colneval- ley is de Labour-caudldaat Hall gekozen met 17.277 stemmen. De liberale candi- daat Mallalieu kreeg 9.228 stemmen en de conservatieve candidaat Pike 9.012. Deze uitslag brengt geen wijziging in de parlementsverhoudingen. Voormalig Joegoslavisch premier zou merkwaardige manipulaties hebben verricht met het dagblad Vreme JAPANSCHE TROEPEN NAAR KANTON HONGKONG. 29 Juli (Havas), Ter- wijl de Japansche vlootautoriteiten de scheepvaart op de Paarlrivier voor alle koopvaarders hebben verboden, brengen talrijke transportschepen troepen van Formosa naar Kanton, naar schatting twee divisies. In Chineesche kringen schrijft men deze troepenverschepingen toe aan een dreigenden Chineeschen aanval op Kanton. Verder gelooft men 'dat de Japanners een nieuw offensief in Zuid-China, misschien in de richting van Pakhoi en het achterland van deze haven, voorbereiden. Een Japansche landingspoging in de delta van de Paarlrivier in Wangmotn, bil de Portu- geesche kolonie Macao, Is door Chinee sche vrijscharen verijdeld. Beide par tijen leden zware verliezen. BELGRADO, 29 Juli (Havas). De zer dagen heeft de regeering een der voornaamste Joegoslavische dagbladen, de Vreme, onder leiding gesteld van een staatscommissaris, hetgeen groot opzien baarde gezien de nauwe betrekkingen welke er bestonden tusschen dit leiden de dagblad en den voormaligen Joegosla- vischen minister-president Stoyadino witsj. Over de redenen en de waar schijnlijke gevolgen van dit regeerings- besluit wordt opheldering gebracht door de Hrvatski Dnenik, het orgaan van Matsjek's Kroatische partij. De Vreme stond sedert de oprich ting vooral onder het beheer van Stoyadinowitsj en was officieus or gaan der regeering. Laatste directeur was de broer van Stoyadinowitsj. Sedert den val van laatstgenoemde trad het blad op als oppositie-blad en persoonlijk orgaan van den vroege- ren minister-president, hetgeen vrij paradoxaal was voor een krant, waarvan men meende, dat de staat de voornaamste aandeelhouder was. De Hrvatsi Dnevnlk geeft thans de de volgende verklaring: „In welinge lichte kringen is het niet onbekend, dat de staat bezitter was van een groot pak ket aandeelen in de Vreme. Toen Stoya dinowitsj premier was. beschikte hij daarover in naam van den staat, maar niet in eigen naam. Deze aandeelen nu, niet den staat toebehoorden, werden te gen iedere wettelijke bepaling in gean nuleerd en er werden inschrijvingen ge houden voor nieuwe aandeelen, ten na- deele van den staat. Wanneer de Vreme als naamlooze vennootschap in moeilijk heden was, behoorde de saneering langs legalen weg te geschieden en niet door vernietiging van deelen van het aandee lenkapitaal ten profijte van de nieuwe inschrijvers. De aangelegenheid is van dien aard, dat zij van nu af aan onder de bevoegdheden der rechtbanken valt." Hiermede worden* dus de beweringen bevestigd, die reeds geruimen tijd in Belgrado de ronde deden en volgens wel ke Stoyadinowitsj, toen hij nog aan de macht was. te zijnen voordeele de Vreme had geconfisqueerd om er niet alleen de spreekbuis van zijn politiek van te ma ken, maar ook een persoonlijke commer. cieele zaak door het blad met behulp van staatssubsidiès en de censuur een geprivilegieerde positie te geven ten op zichte van de andere bladen. De maatregel, die door de regeering van Tsvetkowitsj is genomen om de Vreme weer onder den invloed van den staat te brengen en de gerechtelijke ge volgen, die dit alles zal hebben, vormen derhalve den genadeslag aan het regime met totalitaire neigingen, dat Stoyadino witsj had trachten in te stellen. De Vreme wordt thans gecontroleerd door een regeeringscommissaris. Het blad drukt zelf het artikel van de Hrvastki Dnevnlk af. Overigens is het opvallend, dat de cen suur het oppositieorgaan der Kroatische partij deze zaak aan het licht heeft laten brengen. Men heeft reden om hierin een teeken te zien. dat het streven van Tsvet kowitsj naar de afsluiting van een Ser- visch-Kroatisch accoord met Matsjek niet ver meer verwijderd is van een gun stig slot. MEN raakt langzamerhand de tel kwijt van het aantal aankondigin gen van Britsche en Fransche zij de, dat een Britsch-Fransch-RuBsisch ac coord „nabij" is en „morgen", hoogstens „overmorgen", een- definitieve verkla ring tegemoet kan worden gezien. Voor de zooveelste maal stuurde het Fran sche persbureau Havas gisteren weer eens een dergelijke mededeeling de we reld in, om terstond van Russische zy- de op de vingers te worden getikt, zoó- dat het bericht moest worden „inge slikt". Telkens wanneer de Britten en Fran- schen meenen. dat een accoord „werke lijk" nabij is en reeds vreugde daarover gaan toonen, zorgen de Russen voor een koude douche. Het Kremlin heeft geen haast, en zoo het al serieus streeft naar een pact met Groot-Brittannië en Frankrijk hetgeen twijfelachtig is zou het daartoe slechts wenschen over te gaan op eigen voorwaarden en zon der het risico te loopen te eeniger tijd op gemakkelijke wijze door Londen en Parijs weer losgelaten te kunnen wor den. Zoo is het begrijpelijk, dat Moekou keer op keer remmend optreedt, wan neer de Britten en Franschen moge lijkheden voor w a a r s c h ij n 1 ij k- heden aanzien en een stijgende kans op een accoord uitgeven voor, een n ab jj accoord. Hetgeen thans geschied is, geeft een duidelijk voorbeeld van de tactiek van Moskou. Begin dezer week verluidde het te Londen en Parijs dat „elk oogenblik" een gemeenschappelijke verklaring van de Britsche, Fransche en. Russische re geering kon worden verwacht, waarin zou worden medegedeeld, dat er een ac coord was bereikt op v el e punten, en dat staf-besprekingen zouden worden gehouden om een accoord op alle pun ten te helpen verwezenlijken. Voor een dergelijke Verklaring blijkt de Sovjet- regeering niets te voelen, en zij heeft het door de Britsche en Fransche ver tegenwoordigers te Moskou overhandig de ontwerp voor. een dergelijke verkla- ring-van-drie hoogst argwanend in oogenschouw genomep. Het Kremlin stelt zich op het standpunt, dat het voor barig ls aan te nemen» dat een accoord bereikbaar en nabij is, wanneer men het wel op vele puntert eens is, maar Op enkele voorname puntèn niet: de Sov jet-regeering onderstreept, dat zelfs op één enkel voornaam punt het geheele accoord nog zou kunnen afspringen. En, zoo zou Molotof verklaard hebben aan Strang en aan de Britsche en Fransche ambassadeurs, wanneer Londen en Pa rijs deze verklaring toch bekend maken, houdt de Sovjet-regeering zich het recht voor een démenti te publiceeren! Wat, nu, zal men zich ongetwijfeld te Londen en Parijs afvragen. Dat de hou ding^ der Sovjet-regeering langzamer hand wrevel en argwaan is gaan wekken behoeft niet te verwonderen. De situatie is ook wel zeer pijnlijk. Het Kremlin neemt ruimschoot revanche voor de wij ze, waarop men in West-Europa in de jaren, toen de Sovjets nog niet „hof- ffthig" waren, de Sovjet-diplomaten heeft, laten anti-chambreeren. Thans zijn het de Britsche en Fransche ambas sadeurs, Seeds en Naggiar, die de drem pels van het Kremlin komen slijten bij hun stugge pogingen een pact-van-drie tot stand te brengen. Men geeft inmiddels de hoop niet op in de kringen, welke dit pact als een panacee voor Europa's moeilijkheden be schouwen. De diplomatieke correspon dent van de Times bericht, dat begin volgende week, wellicht Maandag, ge lijktijdig te Londen en Parijs verklarin gen zullen Worden afgelegd waarin het besluit zal worden aangekondigd militai re missles naar Moskou te zenden en waarin nogmaals uiting zal worden ge geven aan de oprechtheid van net Britsche en Fransche verlangen om met de Sovjet-Unie een defensief accoord te sluiten. Of dèarmede het wederzijdsche wantrouwen zal kunnen worden over brugd?. LONDEN, 19 Juli (Havas). In het Hoogerhuis heeft het conservatieve lid Lord Lloyd, voorzitter van den British Council, de commissie belast met de Britsche propaganda, zich in verband met den internationalen toestand ver zet tegen het verdagen van het parle ment op 4 Augustus. Namens de regeering zeide de mi nister van marine, Lord Stanhope, dat weliswaar internationale crises plotseling kunnen ontstaan, doch in geval van noodzaak kan het Hooger huis binnen voldoend korten tijd bij een worden geroepen. Indien op het oogenblik het parlement bijeen zou blijven, dan zou dit aan de dictato ren het idee geven, dat ieder van hun woorden van het grootste ge wicht is en dat men ademloos af wacht wat zal geschieden. Vervolgens is het Hoogerhuis tot Maan dag a.s. uiteen gegaan. TOUR DE FRANCE Uitslag eerste gedeelte. T. van Schendel tweede DOLE, 29 Juli. Heaemnorgen om half vijf zijn de renners vertrokken voor de zeventiende etappe, welke In twee gedeelten was gesplitst, n.l. het eerste gedeelte van Annecy naar Dole over 226 K.M., en het tweede gedeelte van Dole naar Doyon tegen het horloge. In het eerste gedeelte naar Dole reden de renners in een zeer langzaam tempo. Eerst 10 K.M. voor Dole werd het tempo opgevoerd en ontstond er eenige strijd. De Luxemburger Neuens (Luxemburg) en T. van Schendel slaagden er in te ontvluchten, zoodat de sprint tusschen beiden moest beslissen. Neuens werd eerste in een tijd van 7 uur. 17 min. 58 sec. De uitslag luidt: AnnecyDole, 226 K.M.: 1. Neuens, 7 uur 17 min. 58 sec. 2. T. van Schendel, 7 uur 17 min. 58 se c. 3. Le Greves 7 uur 18 min. 23 sec. 8. De Korver dezelfde tijd. 9. Vrijwel alle andeje renners onder wie A. van Schendel, Hellemans, Lam- brichts, Dominicus, allen in denzelfden tijd. WATERPOLO STAND A.Z. A P.O. II Reserve 3e klasse B. Brandenburg 2 7 7 0 0 14 246 A.Z. en P.C. 2 7 4 0 3 8 16—13 Y 4 7 3 0 4 6 18-10 A.Z. 3 6 3 0 3 6 18—14 Amstel 2 6 0 0 6 0 629 OOMPETITIE K.N.Z.B. 3e klasse: Veenendaal: V.Z.C.—Fuut 4—4 De eindstand is nu: A.Z. P.O. Fuut v.z.c. w.z.c Forel Bilthoven 1 43—7 1 31—11 2 32—17 14—14 16—26 10 1—00 Om den Da vis beker ZAGREB, 29 Juli. Gisteren is, begunstigd door schitterend weer, de eindstrijd in de Europeesche zone om den Davis-beker begonnen tus schen Zuid-Slavië en Duitschland. Na den eersten dag is de stand gelijk 1—1. Puncec sloeg Goepfert, terwijl Mitic het onderspit moest delven in zijn partij tegen Henkei. Puhcec was tactisch sterker en gerou- tineerder dan Goepfert. De Duitscher be gon goed en kon het tempo van Puncec aanvankelijk goed bijhouden. Na den stand 33 plaatste Puncec meesterlijk en hij won de set met 63. In de twee volgende sets wist de Duitscher nog slechts een game te winnen. Puncec, die in uitstekenden vorm was won aldus met 6—3, 6—1, 6—0 en behaalde hiermee het eerste punt voor Zuid-Slavië. Ver volgens werd het tweede enkelspel tus schen Mitic en Henkei gespeeld. Henkei was goed op dreef en won de twee eer ste sets inet 60, 61. In de derde set behaalde Mitic twee games achter el kaar. Het werd 31, 4—3 en de kleine Zuid-Slavische speler wist zijn voor sprong te behouden en won de set met 6—4. In de vierde set kwam Henkei zijn inzinking weer wat te boven. Hij liep veel op naar het net en sloeg prachtige smashes, waarbij het geluk hem echter een handje hielp de Duitscher plaat ste uitstekend en vermeed den baseline bal in tegenstelling met de derde set. Henkei kwam op 42, 54 en maakte den wedstrijd met 5—4 uit. 6000 toe schouwers woonden de ontmoetingen bij. Morgen wordt het dubbelspel tus schen Kukuljevic en Puncec en Henkei en Meunzei Menzel gespeeld. Op den dag, waarop een Prins of een Prinses zal zijn geboren, of op een nader door den garnizoenscommandant vast te stellen dag, zal een militaire taptoe ge houden worden, waaraan medewerken de Stafmuziek van 5 R.I., alle vrijwillige militaire muziekkorpsen en alle tam boers, hoornblazers en trompetters van het garnizoen. Deze taptoe zal gehouden worden op den Hof om 9 uur. onder leiding van Kapelmeester Van der Glas, die het vol gende zal doen uitvoeren: 1. Taptoe door tamboers en hoorn blazers der Infanterie. 2. Russische taptoe door de Stafmu ziek van 5 R.I. 3. Taptoe door de trompetters. 4. Wilt heden nu treden, door Staf muziek 5 R.I. 5. Feestmarsch, gezamenlijk door de 4 muziekkorpsen. 6. Wilhelmus, door de Stafmuziek. De medewerkenden worden uitgerust met cliepe trommen, trompetvaantjes, wit ledergoed, schelleboomen, e.d. Na afloop van de taptoe marcheeren de muziekkorpsen weder af langs de zelfde routes, als voor den opmarsch. De routes zijn: Stafmuziek 5 R.I.: Achterpoort kazer ne, Utrechtscheweg, Utrechtschestr., Var- kensmarkt, Langestraat, Zevenhuizen, Hof. Muziek 1 R.H.: Heiligenbergerweg, Zwaanstraat, Bisschopsweg, H. v. Vian- denfitraat, KI. Haag, Zuidsingel, Kam perbinnenpoort. Langestraat, Zevenhui zen, Hof. Muziek 5 R.V.A.: St. Janskerkhof, Kamp, Weverssingel, 't Zand, Nieuwe- weg, Krommestraat, Achter het Oude Stadhuis, Hof. Muziek 16 R.I.: Hoofdpoort, Leusder- weg, Rootselaarstraat. Woestijgerweg, E. Meijstenveg, Vermeerstvaat, H. v. Viandenstraat. KI. Haag, Zuidsingel, Schoutensteeg, Nieuwstraat, Zevenhui zen, Hof. Muziek 21 R.I.: Hoofdpoort. Leusder- weg, Julianaplcin, Aldegondestraat, Boe kensteinschelaan, Arnhemschestr., Var- kensmarkt, Langestraat, Zevenhuizen. Hof. BURGERLIJKE STAND 29 Juli Geboren: Cato Annaliesc, d. v. Ar nold Noach en Heintje Dwinger. Jo hanna Theodora Francisca, d. v. Ber- nardus Antonius van Goor en Johanna Heere. Rudy. d. v. Ruurd de Vries en Barendina Christina Elisabeth Ruijtcr. Rozaline, d .v. Mozes van de Star en Johanna Antoinette Pieternella Vas- trick. Antoon, z. v. Antocn van Beek en Berendina van Drie. Anna Fran cisca Sophia, d. v. Hubertus Antonius van Kalleveen en Johanna Christina Meijer, OVERLEDEN: Adriana van de Sluis oud 51 jaar, geh. m. Phillppus van Kranenburg, August Francois Theodor Herman Lindner, oud 66 jaar, onge huwd. Gehuwd: Sjoerd Rond en Hendrika Aleida Ronhaar. EIERVEILING AMERSFOORT, 27 Juli Aanvoer plm. 55.000 stuks. Witte eieren f 3.50—3.80; bruine 3.70—4.10: eend- eieden 2.85—2.90; kalkoen 5.00-6.00. FRUIT- EN GROENTENVEILING AMERSFOORT, 28 Juli Perziken 313; Tomaten 2038; Yel low 7—13; Valappelen 2—5; Roggepecr 67; zwarte bessen 1012; Roode bes sen 5—12; Meloenen 16—31; BI. druiven 23—28; Witte druiven 27—29; Kruisbes sen 3—6; Kruideniers 9—13; Witte bes- se n56; Krozen 58; Augurken 511 Frambozen IS33; Morellen 7S; Eb' Blauwe 9—11; Janbaas 4—8: Zllvenii- 2I2f Peulen 17; Wortelen 2543; S' 1228; Peterselie 57 Look 58; Sole rij 8—10; Rabarber 12—21; Komkomnu" 20—38; Dubb. boonen 8—10; Pronkr 7—10; Bloemkool 48; Uien 1637 Aardappelen 20—34; Groenckool 39—50 Snijboonen 10—19; Doperwten 10—10: Bieten 7—15: Roodekool 13—20; Spits kool 27; Andijvie 0—21; Tuinhoonen 15— 27; Postelein 21—39; Stokbooncn 15—16. Buitenlandsch weeroverzicht Het gebied van hoogen luchtdruk over Midden Europa nam sinds giste ren iets in beteekenis af, waarbij voor al in Frankrijk de luchtdruk daalde. De kern verplaatste zich iets naar het Zuiden en ligt thans over Noord-Italic. Over geheel Frankrijk, Zuid en Mid- den-Duitschland, Zwitserland en Italië heerscht rustig fraai zomerweer. De temperatuur steeg in Noord-Frankrijk België en ons land tot boven normaal. De kern van de depressie, welke gis teren ten Weston van de Britsche eilan den lag, nam nog in diepte toe. Zij trok Oostwaarts en bevindt zich thans ten Noorden van Schotland. Haar koud- front ligt thans over Engeland en trekt langzaam verder. In dit front ontwik kelde zich secundaire storingen, welke zich in Noordoostelijke richting bewo gen en vooral in Ierland, West- en Mid den Engeland veel regenval vcroor- Over Zweden en Finland strekt zich een vlak gebied van betrekkelijk legen luchtdruk uit, waar fraai zonnig weer heerscht Met groote blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van onze dochter ROZALINEKE M. V. d. STAR. J. v. d. STAR— VASTRICK. Amersfoort. 29 Juli 1939, titrechtschestraat 21. Getrouwd:. Sj. ROND Tandarts en ITY RONHAAR die mede namens wederzijd sche ouders hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Toekomstig adres: Leusderweg 276, Amersfoort. De Heer en Mevrouw VAN DER MEER— VELDKAMP betuigen langs dezen weg hun hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling, Vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Amersfoort, 28 Juli. 't Stort Zuid 39. Tandarts AFWEZIG t/rn 6 Augustus De overige tandartsen nemen de praktijk waar. TANDARTS IS TOT 21 AUG. AFWEZIG Tandheelkundige tot 16 Augustus DE TANDHEELKUNDIGE PRAKTIJK, 't Laantje 5 is GESLOTEN van Dinsdag 1 Aug: a.s. tot Dinsdag 15 Aug: Amilda Zonüebruin, Nivea Olie, Zonnebrillen. A. v. d. WEG Langestraat 23. Tel. 4026 AMERSF00RTSCHE A. J. C. MOOY Einddiploma Conservatorium Julianalaan 13 WENSCHT U of publiek te verkoopen, dage lijks kunnen deze worden bijgevoegd in ons Verkoop lokaal, Beekensteinschelaan No. 10 Beëeriigd makelaar Taxateur Beekensteinschelaan 16. TeL 5781 Modern, solide en goedkoop zijn onze reistasschen vanaf 1 3.50. Onmisbaar voor de vacantie-trip! H. E. WENSINK Langestraat 105 Tel. 5071 SLECHTS TIJDELIJK HEERENCOSTUUM geheel gerei nigd en opge perst \olgens HOEKSEMA's dry cleaning process f 1.75 HEERENHOED 0.60 Gereinigd en gevormd SPECIALITEIT in RIJBROEKEN S. J. ROSIER ZUIDSINGEL 14 Heerenktaeding en uniformen naar maat SCHERP CONCURREERENDE PRIJZEN Ideale VACANTIETOCHTEN Amersfoort (Koppel) via fcoest-Baarn-Marken-Volen- dam v.v. Zo. Wo. en Don der d. Amersfoort-Marken. Volendam via Bussum-Hui- zen Dagelijks Amersfoórt-Urk-N.O. polder \ia Bussum- Huizen Ma., Di. en Vrijd. plaatsk. station N.S Amers foort. REEDERIJ IJSELMEER-HUIZEN TEL 436 (K 952) Inl. en voorverk. van kaarten bij den vertegenw. voor A'foort, Reisbur „Hollandia" Schimmelp.str. 35 Tci. 6182 Teief. bestelde kaarten worden thuisbezorgd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3