Prins Bernhard onthult 4000sten wegwijzer van den A.N.W.B. Plechtigheid te Bilthoven trok veel belangstelling :e avonturen „GEEF ONS HEDEN ONS DAGELIJKSCH BROOD RAATHONING Afzetting werd doorbroken Een belangwekkende toespraak tot de christenjeugd op de wereld conferentie „De hongerlijder is beroofd door zijn broeder" Mr. VAN SCHAIK OP DEN RUIGENHOEK UIT MOOI AlURSrODRT Luchtpost over den Oceaan Fa. M. R. N. OOSTERVEEN LANGESTRAAT 42 TELEF. 6777 Ziekenfondsraad bepleit 3e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 29 JULI 1939 Er bleef weinig ruimte voor de autoriteiten over! Toespraak van voorzitter H. P. J. Bloemers TWEE blauwe A.N.W.B.- vlaggen verborgen den 4000sten wegwijzer van den A.N.W.B. voor de nieuwsgie rige oogen van de zeer talrijke Bilthovenaren. die verzameld stonden op het kruispunt, waar de Provinciale Beton weg van Soertdijk naar Utrecht zich splitst in de rich tingen Maartensdijk en Bilt hoven. Men wist het in Bilt hoven: op dit punt aan de Ge zichtslaan zou Z-K.H. Prins Bernhard, e?re-voorzitter van den Bond, komen om aan deze mijlpaal in'de geschiede nis van den A N.WB luister bij te zetten, door dezen weg wijzer te onthullen De politie had een vierkant om den wegwijzer laten afzetten met touw, waarachter het publiek zich moest scharen. Aanvankelijk ging dit goed, maar toen de Prins uit de Hofauto stapte, werd touw en politie opzij gedrongen en stuwde het pu bliek zich om de auto en de plaats, waar de officieels personen opge steld stonden, zoodat maar een kleine open ruimte over bleef en de plechtige onthulling ln een veel sneller tempo moest geschieden, dan men oorspronkelijk wel van plan zal zijn geweest. Bovendien was het een lawaai van be lang, daar niemand er blijkbaar over dacht zijn mond te houden, zoodat het gesprokene door den A.N.W.B.-voorzitter, den heer H. P J Bloemers. voor het grootste gedeelte in het geroezemoes verloren ging. Toen de Prins weer in de auto stapte, was dit voertuig der- male door menschen ingesloten, dat het wegrijden niet zoo vlot ging als gebrui kelijk is bij het vertrek van een van de leden van ons Koninklijk Huis. Hoewel het geheel natuurlijk wel bij de meeste Bilthovenaren een demonstratie was van hun liefde voor ons Koninklijk Huis. was het toch wenschelijker ge weest, wanneer zulk een algeheele door braak van de afzetting voorkomen had kunnen wórden. Met meer politie was waarschijnlijk het een en ander niet ge schied. De aanwezigen EEN half uur voor de onthulling, die om halfvier plaats vond, waren reeds vele autoriteiten op het kruispunt aanwezig, terwijl de re portagewagens van de A.V.R.O. en de N.C.R.V. de microfoons voor een radio-journaal opstelden en ook een opname wagen voor het filmjour naal aanwezig was. Van den A.N.W.B. waren o.a. aan wezig: de heer H. P. J. Bloemers, burge meester van Arnhem en voorzitter van het dagèlijksch bestuur en de volgende leden van dit bestuur: de heeren H. de Bordes, oud-burgemeester van Bussunv, mr. H. A. H. Canter Cremers. mr. A. M. J. de Jager. jhr. mr. W. Michiels van Kessenich, burgemeester van Maas tricht, C. R. T. baron Krayenhoff, voorzitter van het A.N.V.V., W. N. J. Baekers en Alb. Spanjaard. Voorts zagen wij nog don heer Edo J. Bergsma, eere lid van het dagèlijksch bestuur en den heer J. E. W. Pos, de rechterhand van de wegwijzerafdeeling van den A. N. W. B., die veertig jaar geleden den eer sten wegwijzer geplaatst heeft. Ook de drie directeuren van den A.N.W.B., de heeren H. J. van Balen, H. W. O. de Bruyn en W. A. M. Westerouwen van Meeteren waren aanwezig. Behalve deze vertegenwoordigers van den A.N.W.B. merkten wij nog op den burgemeester van De Bilt H. P. baron van der Borch tot Verwolde en den ingenieur van don Rijkswaterstaat ir. E. H. Smid. Toespraak voorzitter H. P. J. Bloemers klokslag halfvier arriveerde ^'de Prins, die om het middag uur nog de deelnemers aan de Vier- daagsche in oogenschouw had geno men, in een blauwe Hofauto uit de richting Soe9tdijk, vergezeld van zijn adjudant kapitein de Roo van Alderwerelt, een chauffeur en een lakei. De heer H. P. J. Bloemers ont ving Z.K.H., waarna men naar de 4000ste A.N.W.B.-wegwiJzer toeliep. Op dit moment maakte het publiek van de gelegenheid gebruik om met gezwinde pas naar voren te komen. Verschillende Oranjedoeken werden gezwaaid en het spreekt van zelf. dat de Prins met een hartelijk hoera werd verwelkomd. De A.N.W.B.-voorzitter, de heer B I oe- mers, heeft voorts een toespraak gehou den, waarvan wij het volgende ontlee- nen: Nadat in 1S83 de Algemeene Nedcr- landsche Wielrijdersbond was opgericht, heeft het bestuur van dien Bond beslo ten zijn werkzaamheid niet te beperken tot dè behartiging uitsluitend van d'e belangen van zijn leden. Reeds spoedig heeft het zijn taak veel ruimer opgevat, door als richtsnoer voor zijn werk te nemen het dienen van het alge- meenbelang. In 1890 al gaf de voorzitter van den A.N.W.B., de heer Bergsma, over wiens tegenwoordigheid op deze plaats wij ons thans hartelijk verheugen, uiting aan de gedachte, dat er ook in den let terlijken zin des woords in het wijzen van den wes voor den Bond een taak was weggelegd. Van 1890 tot 1895 heeft het bestuur zich bij de uitvoering van die taak be paald tot het bevorderen van het plaat sen van wegwijzers door de betrokken gemeenten. In laatstgenoemd jaar be sloot het deze taak zelf ter hand te nemen. De toenmalige bestuurders hebben zich zeker niet kunnen voorstellen, welke consequenties dat be9luit zou hebben, welken omvang dit werk op den duur zou aannemen. Het aantal geplaatste modehvegwljzers heeft thans het getal van 4000 bereikt, ongerekend eenerzijds de bijna 2000 door ons langs de rijwiel paden geplaatste wegwijzers en ander zijds de 1000 speciale aanwijzingen voor het snelverkeer. Met de ontwikkeling van het motor- verkeer heeft ons oude model wegwij zer natuurlijk verschillende wijzigingen ondergaan: de armen werden grooter, de opschriften duidelijker gemaakt, 'maar toen de snelheid waarmede bui ten op de hoofdwegen wordt gereden steeds grooter werd, ontstond de behoef te voor dat verkeer aan aanwijzingen, die op grooten afstand van de kruis punten al te lezen waren. Onze dienst van de wegwijzers heeft zich aan die behoefte aangepast, door plaatsing op de belangrijke kruispunten van de bekende blauwe richtingshorden, later aangevuld met vóórrichtingsborden, op 200 M. af stand van de kruispunten. Behalve dat heel snelle verkeer is er ook toch nog altijd het verkeer, waar voor de snelheid niet de eerste eisch ls. Daarom blijft de behoefte aan wegwij zers, waarop niet enkel wordt gewezen naar de groote centra, maar ook naar kleinere plaatsen en eveneens naar pun ten. welke uit een oogpunt van natuur schoon of om andere bijzondere redenen voor den toerist van belang zijn. De wegwijzer no. 4000 die hier ge plaatst ls, is wel een sprekend voor beeld hiervan. Geplaatst op het kruispunt van den seundairen weg Soestdijk—Utrecht en den tertiairen weg van Bilthoven naar Maartens dijk. wijst hij niet alleen den weg naar Utrecht en naar Amsterdam, maar evenzeer naar Zeist, Maar tensdijk, Hooge Vuursche en Soest dijk. Voorts richtte de heer Bloemers zich aldus tot Z.K.H. Prins Bernhard: „Wij weten, dat het onderdeel van ons werk, onze bewegwijzering. Uwe bijzondere belangstelling heeft en ik behoef U zeker niet te zeggen, op hoe hoogen prijs het Bestuur van den Bond Uwe bereidheid stelt om hiervan daadwerke lijk te doen blijken. Deze, Uwe belangstelling zal ons mede een spoorslag zijn. om dit belang rijk onderdeel van de bondstaak te doen blijven beantwoorden aan de eischen van het zich steeds ontwikkelend ver keer. Ik moge Uwe Koninklijke Hoogheid thans eerbiedig verzoeken, door het wegnemen van de beletselen, onzen iOOO-sfen wegwijzer in dienst te stellen van de weggebruikers. Z.K.H. Prins Bernhard. die in het grijs gekleed was en een witte anjer in het knoopsgat droeg, ging na deze toespraak tot de onthulling over. Door aan een Oranjekoord te trekken vielen de blauwe vlaggen uiteen en daar stond blinkend van lak de 4000ste wegwijzer, gereed om het verkeer zijn diensten te bewij- Een bordje is aan de paal bevestigd, waarop staat: 4000ste wegwijzer, onthuld door Z.K.H. Prins Bernhard. Nadat Prins Bernhard den heer Bloe mers de hand gedrukt had, waarbij de voorzitter van den A.N.W.B. den Prins dank zegde voor het verrichten van deze plechtigheid, stapte de Prins in Zijn auto om zich naar hotel „de Leyen" te begeven, waar men nog eenigen tijd in intiemen kring bijeen bleef. KINDERHOEKJE 9. 222. Hij stapt van den rug van het dier af en de vogel vliegt heen, nog lang nagestaard door Pam. Opkijkend, bemerkt hij, dat hij voor een wegwijzer staat. Op de eene zijde staat „Huistoe" en op de andere „Mecanoville". 223. Even staat Pam ln tweestrijd. Dan zegt hij bij zich zelf: .paar huis gaan kan ik nog altijd. Van Mecanoville heb ik nog nooit gehoord. Het zal wel iets vreemds wezen. Hij besluit dan ook den weg naar Mecanoville in te slaan. 11 •s-GRAVENHAGE, 28 Juli. H.M. de Koningin heeft heden avond te acht uur op den Ruigen- hoek ontvangen den voorzitter van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Van offlcieele zijde meldt men ons, dat H. M. de Koningin heder» ten paleize Noordeinde in afscheids gehoor heeft ontvangen de ministers van het vorige kabinet, de heeren Geseling, De Wilde, van Buuren. Steenberghe, Romme en Welter, die daarna aan het noenmaal van Hare Majesteit hebben aangezeten. De minister Slotemaker de Bruine was verhinderd hierbij aanwezig te zijn. DE OOIEVAAR rooft van alle op den grond broedende nuttige vogels, terwijl hij hun jongen, ook die van hazen en patrijzen zonder genade doodt en zelfs bijen eet. Toch kan men den ooievaar niet als een onnuttigen vogel aanmerken, daar hij een groot aantal scha delijke insecten en vooral muizen op ruimt. in ieder geval kan het nuttigen van een enkele bij, jonge haas, patrijs of wat visch uit den vijver geen aanleiding zijn om dezen vogel te vervolgen. Gelukkig wordt hU ln ons land beschermd. Zoodra dg jongen op hunne vleugels kunnen vertrouwen, maken zij met hun 7 ADAT de jongen uit den dop zijn ouders uitstapjes. Aanvankelijk keeren zii l\ gekomen, zijn de oude ooievaars ieder en avond naar het nest terug om er nog waakzamer dan vroeger. Steeds den nacht door te brengen. Xaarmatc bevindt zich een van hen op het nest. September nadert, de tijd. wanneer de Wanneer de longen nog klein zijn be- longen en ouders de reis naar hun win staat hun voedsel uit allerlei kleine die- terkwartieren ondernemen, vermindert de ren. Het wordt door de oude vogels ln gehechtheid van de vogels aan het ver den krop aangevoerd. Het mengelmoes blijf hunner jeugd. van wormen, bloedzuigers, larven, kevers, De ooievaar sfamilies uit den omtrek sprinkhanen en andere Insecten wordt hebben de gewoonte zich eenigen tijd vóór voor de jongen uitgebraakt. Het wordt hun vertrek tot troepen te vereen gen Zn hun niet, zooals bij de duiven geschiedt, kunnen dan prachtige zweefvluchten hou- in den bek gestopt, maar reeds op den den. Hun vertrek kondigen ze aan door eersten levensdag moeten zij het voedsel een geanimeerd afschetdsgeklepper Merk zelf oppikken. waardig Is, dat jonge vogels, die vastge- Wel worden zii door hun ouders hierhouden zijn tot na het vertrek van de an- toe aangespoord, doordat zij ze bij den ^ere ch7^ed Atrlka^meestal snavel vatten en dezen naar beneden lu"n 'mi f, Jll drukken BH het voederen der longen iltk- Tr%sv™:J?' S ken de ouders telkens een deel van hel Oe ooievaars trekken met over see uitgespuwde voedsel weer in. waar- ™a' h, schiinliik om het nogmaals te verwarmen. J.lj „it,el Tegelijk met hel voedsel wordt ook het icJlrlll'n' AJ'./.Jf-unXi Juf?'iorm vin ?°<f ïliïiïhïïr'JZrz^Wn Te Niet'alleen worden de langen bil warm 'n °°k v'ak weer tegen de al te fel schijnende zon pe roodp0otige en -snavelige ooievaar beschermd daar de ouders dan aan den verplaatst zich op den trek per dag slechts zonnigen kant van het nest gaan staan 200 K M De alstand van n,000 K.M. naar om hun schaduw te verschatten, maar hun wlnterkwartier wordt dus tn twee ook schijnen de longen nu en dan met maanden afgelegd. Onze vogels vertoe- bespoten te worden. Daarentegen ven derbaive op verschillende plaatsen, bedekken de ouders de jongen met hun vooral in Frankrijk, Spanje en Italië, waar lichaam wanneer het koud en regenach- 2ij vaak de v(jvers yan groote buiten_ lg tsplaatsen afstroopen. Deze euveldaden Later krijgen ze vasteren kost en wor- schijnen onze ooievaars noodlottig te wor den ze door de ouders ook meer alleen den, want daardoor worden ze vaak bij gelaten. Door hun voortreffelijke oogen honderden geschoten door de aldaar wo- herkennen 2Ü dan al op grooten afstand nende bekrompen jagers en landheeren, hun ouders, die zij aanvankelijk met ge- die jacht op ooievaars ook wel uit tUd- baren en later met een onbeholpen sna- verdrijf uitoefenen, want als wildbraad ls velgeklepper begroeten als dank voor de de ooievaar ongenietbaar, althans zijn hazelwormen. ringslangen, kikvorschen. vleesch ls niet lekker, hagedissen, muizen en mollen, waarmee Zijn achteruitgang Is dus niet te wijten de ouders komen aandragen. aan het gebruik van vergiftigde sprinkha- Ook de vergiftige adders zijn voor den nen en kikvorschen; het geweer blijkt ooievaar een lekkernij, maar deze maakt hierbij een belangrijke rol te spelen, hij, vóórdat hij ze doorstikt, eerst on- Het ts te hopen, dat aan deze uitroeiing schadelijk door ze met ecnige krachtige eens een einde wordt gemaakt, opdat er snavelhouwen den kop te verbrijzelen, de komende jaren weer meer van deze vo- Wanneer hij soms te onvoorzichtig te werk gels. die van ouds her zoo de volksver- gaat en door een adder gebeten wordt, beelding hebben bezig gehouden, met hun dan is hij eenige dagen lang zeer ziek. deftige bewegingen in onze polders mo maar hii herstelt toch weer geheel en al. gen rondstappen. Jammer is, dat hij nu en dan de eieren V1RIDIS AMSTERDAM, 29 Juli. - In het Concertgebouw is gistermorgen de wereldconferentie van Christen jeugd voortgezet. Bijzonder aanerij pend was ditmaal de openings dienst, zooals hij geleid werd door Miss Mina Soga, een Afrikaansche onderwijzeres, ten deele in het En- gelsch. ten deele in de Xosa-taal. Het was stellig meer dan een folklo ristische eigenaardigheid, toen het ge- heele congres, staande in het Xosa'sch bet kleine lied herhaalde: „Laat het Evangelie voortgaan tot allen ervan ge hoord hebben in ieder deel der wereld". Het „Opdat allen een zijn" wordt hier een treffende openbaring. De presidente van den dag was Miss Jean Traser als „kerkzuster" van de Presbyterianen, werkzaam in Oost- Londen. De spreker van dezen morgen ds. EHe Lauriol, predikant te Nimes, een bekend medewerker aan de beweging voor so ciaal christendom. Zijn levendig* toe spraak over „Geef ons heden ons dagè lijksch brood" raakte, ofschoon ontdaan van alle uiterlijke actualiteit, zoo zeer de levenswerkelijkheid dezer jonge men schen, dat het congres, dat zich tot dus ver van alle bijvalsbetuiging onthoud had, thans met een langdurig applaus zijn instemming betuigde. Jezus neemt, aldus de spreker, „Ons dagèlijksch brood" blijkens het „Onze Vader'* ten volle ernstig. Christus weet, dat de mensch zonder brood niet levan kan. dat hij het noodig heeft om Gods bedoeling met zijn leven te verwerke lijken, om niet onder te gaan in angst en twijfel, om behoed te worden voor de aanbidding van valsche goden, zoo aan lokkelijk voor een ontberend mensch. Maar er zijn menschen, die georek aan brood hebben, doch de honger lijder ls niet door God vergeten, maar beroofd door zijn broeder. De menschen hebben het brood van Alle volgende dagen bijeenverzameld en niet op God vertrouwd. Nu is een goede oogst een ramp. Maar de mensch leeft niet bij brood alleen. WIJ hebben te zeer on2e ziel ge geven voor brood, te weinig gehoor zaamd aan het „Verzamelt u geen schatten op aarde". Hongersnood is zon de. Niet: eerst de brood vraag oplossen en dan tot God gaan, maar omgekeerd, tot God ons keeren en het schijn-pro- bleem vindt zijn oplossing. Het is geen beeldspsraak wanneer de kerk predikt, dat Christus „ons brood" is en dit aan de wereld aanbiedt, van programma's en systemen weet zij niet, maar zij sti muleert ze en oordeelt ze naar haar vruchten. Haar boodschap is echter geen gemakkelijke gemeenplaats. Zij staat niemand toe den ander door eenig systeem zijn brood te onthouden. Het is nooit onmogelijk Gods wil te doen. dus ook niet den mensch het brood te ver zekeren, dat hij noodig heeft. De huidige generatie heeft geleden maar is niet Ge slaagd, onze hoop is gevestigd op de jeugd. A vondtoespraak De avondtoespraak, ditmaal over „De Christelijke Gemeenschap en de volke renwereld" werd gehouden door dr. T. Z. Koo uit China, secretaris van de we reldfederatie van Christen Studonten- vereenlglngen. Drieërlei conflict brengt thans de vol kerenwereld in beroering. Daar is het oude belangenconflict op politiek en eco nomisch gebied, het nieuwere conflict van ideologieën, communistische en to talitaire strevingen, en tenslotte, aan de kim, het conflict der rassen, in het bij zonder tusschen het blanke en gekleur de in het Verre Oosten, tegenover deze bedreigingen is weer drieërlei antwoord mogelijk voor de volkeren. Zij kunnen zich onderwerpen aan het geweld, zij kunnen geweld tegenover geweld stel len. ze kunnen de gezaghebbende inter nationale orde scheppen. Het eerste voert tot slavernij, het tweede tot oorlog. In zulk een we reld kan de Christelijke gemeen schap haar zending vervullen door te bouwen aan een orde van gerech tigheid, die de internationale con flicten bedwingen kan. Nu zijn er in het christendom vier ele menten voor zulk een houding besloten. Het elscht een besliste verwerping van oorlog als zonde tegen God. Het gaat uit van Gods souvereiniteit over eigen leven en stelt haar ook boven de souvereiniteit van den staat. Verder verbindt het in de internationale orde liefde en gerechtig heid. Naar Jezus' voorbeeld, die de zon de haatte, maar niet den zondaar. Als vierde komt daar dan bij. dat, terwijl in ternationalisme uitgaat van de geschei denheid. het christendom weet van een broederschap, die werkelijkheid is. niet maar een toekomst ideaal. Dit bleek duidelijk uit de houding van Chineezen en Japanneozen op de conferenlie van Madras. Bij internationalisme kunnen we toeschouwer blijven. Bij het Christen- zijn hebben we „de hoeder van onzen broeder" te zijn. Zich stellend onder het gebod „den wil des vaders te doen", heeft de Christen bewust afstand te doen van iedere houdine. waarbij hij zelf het middelpunt blijft. Het ls een eenvoudige gedachte, maar zij geeft b.v. een andere reactie op de Japansch Chineeschen oor log. dan wanneer deze gezien wordt van het, standpunt van den Chineeschen volksgenoot uit. De volkerenwereld van heden is poli tiek zoo goed als economisch en geeste lijk ziek. Zij leeft in vrees en kan zich niet verlossen. Zij wacht op de openba ring der kinderen Gods. van de Christe lijke gemeenschap in haar midden. 5 Augustus eerste vlucht van den dienst der Imperial Air ways van Southampton naar New York Besteldata voor Neder- landsche poststukken Op Zaterdag 5 Augustus a.s. zal de eerste vlucht plaats vinden van den transatlantischen luchtdienst Enge landVer. Staten van Amerika van de Britsche Luchtvaart Maatschappij Imperial Airways). Dien dag om 14 uur zal een vliegboot van Imperial Airways van Southamp ton vertrekken en den volgenden dag via Botwood (New Foundland) en Mon treal (Canada) in New York aankomen. De volgende vluchten zullen eiken Zaterdag plaats vinden. Gelegenheid tot verzending is openge steld voor stukken naar Noord- en Mid- den-Amerika, Britach- en Fransch Guya na, Venezuela, Equador, Columbia, Peru, Hawaï en Guam. De correspondentie voor dezen dienst moet uiterlijk des Vrijdags om 21 uur te Amsterdam C.S. of te Rot terdam (Spoorwegstation) zijn ont vangen. In verband met het tot stand komen van bovenvermelde luchtverbinding zul len de luchtdiensten Engeland—Ver. Staten van Pan American Airways van heden af als volgt worden uitgevoerd: Dinsdag 1 Augustus a.s. van Southamp ton en daarna eiken Maandag. Uiterste tijdstip waarop correspondentie te Am sterdam C.S. of to Rotterdam moet zijn: Maandag 31 Juli a.s. te 21 uur en ver volgens Zondagsmorgen te 4 uur 30. De luchtdienst FrankrijkVer. Staten zal in het vervolg op Zaterdag van Lis sabon vertrekken. Stukken voor deze vlucht moeten Amsterdam C.S. resp. Rotterdam (Spoorwegstation) bereikt hebben Donderdagavond te 21 uur. Het luchtrecht voor de verzending met deze vluchten is voor alle drie de diensten hetzelfde. De stukken moeten, behalve van een luchtpostetiket, worden voorzien van een duidelijk opschrift „Per Transatlanti schen luchtdienst." WA TETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Kalfshersenen met Mayonnaisse. Benoodigd: 2 Kalfshersenen, peper, zout, een scheut azijn en mayonnaise van 1 eierdooier, wat sla. tomaat en peterselie. Week de hersenen een poosje in"" warm water, zoodat het vel gemakke lijk verwijderd kan worden. Kook ze daarna in hetzelfde water met wat pe per. zout en azijn gaar. Snijd vervolgens de hersenen in schijfjes en schik ze op een schotel. Be dek ze met de mayonnaise en garneer den schotel met wat slablaadjes, een paar plakjes tomaat en wat peterselie VOOR DE MIDDAGTAFEL Witte ragoutsoep. Kalfoesters in witte pikante saus. Doperwten. Appelmoes. Vruchtenvla met slagroom. 600 gr. kalfsoesters, 60 gr. bloem. d.L. bouillon, worteltje, takje pe terselie, mespunt thijm,. stukje Spaan- sche peper. 35 gr. bloem, 1 eierdooier, V» d.L. ma deira of witte wijn. Bak de kalfsoesters gaar maar niet bruin in de boter. Laat de kruiden in de bouillon trek ken, zeef die en bereid óp gewone wijze de saus. Stoof de kalfoesters een paar minu ten in de saus. Leg ze daarna op een verwarmden schotel en maak de saus af met de eierdooier en den wijn. Giet ten slotte de saus over do kalfsoesters. Het menu voor Maandag VOOR DE KOFFIETAFEL Leverkaas. VOOR DE MIDDAGTAFEL Runderbaklap. Spercieboonen. Aardappelen. Eenvoudige Montagne Russe. Bereiding: 1 L. melk, 60 gr. custard, 100 gr. suiker, 150 gr. zachte biscuits, wat jam, wat boter. Breng de melk op enkele lepels na aan den kook. Vermeng de rest van de melk met de custard tot een papje en voeg dit roerende bij de melk. Laat de massa onder voortdurend roeren even doorkoken en klop er een klontje boter door. Giet de vla over de bis cuits, die met wat jam zijn bestreken. NIEUWE OOGST per flacon f 1.00 Een resolutie De vergadering van vertegenwoordi- fers van: het Nederlandsch Verbond v. akbewegingen; het Roomsch-Katho- lieke Werkliedenverbond, het Christe lijk Nationaal Vakverbond, de Centra le Bond van Ziekenfondsen, en de Bond van Roomsch-Katholieke Zieken fondsen, gehouden te Utrecht: gehoord, de uiteenzetting over het verloop der besprekingen met de Nedcrlandsche Maatschappij tot Bevordering der Ge neeskunst over mogelijkheden van her stel der in 1938 tijdelijk onderbroken samenwerking tusschen de Maatschap pij van Geneeskunst en de vijf hierbo ven genoemde organisaties; besluit zich tot de Regeering te wenden met het dringende verzoek wel te willen be vorderen: le. dat vrijheid van organisatie op Ziekenfondsgebied principieel zal wor den gewaarborgd, en 2o. dat van overheidswege een Zie kenfondsraad zal worden ingesteld, aan welken Raad ondermeer bevoegdhe den waren te verlcenen, om moeilijkhe den op Ziekenfondsgebied tot oplossing te brengen, en gaat over tot de orde van den dag.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 7