NEDERLAND 25 JAAR GELEDEN "s&'jr Hoe ons land zich hield in de eerste dagen van den Wereldoorlog Regeering trad krachtig op De Christen jeugd aan het Heilig Avondmaal Bliksem in boerderij geslagen MAN VAN RIJWIEL GEVALLEN Aap klom op een huis De „Alwaki" vloog in volle zee in brand Bladluizenbestrijder aangehouden De tweede verdachte aangehouden Missionarissen namen afscheid De algemeene Synode 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 31 JULI 1939 T\EZER dagen is het 25 jaar geleden, dat de wereldoorlog uitbrak. Die geweldige wereldbrand liet ook ons land niet onberoerd Integendeel. Al bleef ons een oorlog bespaard, wel degelijk voelde men hier aan den lijve de ongeriefelijkheden, die deze oorlog meebracht. Velen zal het nog wel goed in het geheugen liggen, hoe in de eerste dagen van Augustustoen de Duitschers België binnen rukten, ons land aan den rand van een oorlog verkeerde. Hoe, nadat het eerste gevaar geweken was, de schaarschte van allerlei levens middelen begon en men moest zien op kaarten het noodige te be machtigen. Maar ons volk hield zich goed, niet in het minst door de kordate maatregelen, die de regeering getroffen had. Niettegenstaande men reeds lang den oorlog had zien aanko men, kwam deze toch nog betrek kelijk onverwacht. De oplettende be schouwer werd er niet door verrast, maar de „man in the streef." was er in zijn hart van overtuigd, dat alles op den duur wel geregeld zou kunnen worden. De groote meerderheid van de Nederlandsche bevolk'ng werd dan ook volkomen verrast door de gebeurtenis sen in Serajewo en wat daarop volgde. Maar toch maakte men zich niet bi zonder ongerust. Oost-Europa was im mers ver weg en er zou heel wat moe ten gebeuren wilde de oorlog%naar het Westen overslaan. Hoe zeer verreken den zij zich. Binnen enkele dagen was Frankrijk in oorlog gewikkeld met Duitschland en rukten de Duitsche troe pen België binnen. Dit plaatste ons nu IN die dagen deed zich iets voor, wat zelden of nooit vertoond is. De ver- eeniging voor den effecten-handel te Amsterdam besloot de beurs te slui ten. Dit was het gevolg van de paniek, die op de beurs ontstaan was. De effecten daalden zienderoogen en de maatregel, die de vereeniging voor den effectenhandel trof. was stellig de beste, die zij op dat oogenblik nemen kon. Maar er was één nadeel en dat was. dat de geheele handel op die ma nier stil gelegd werd. Want de sluiting van de beurs duurde veel langer dan men gedacht had. De regeering heeft dan ook niet na gelaten in te grijpen door de beurswet van September 1914, waarbij de beurs onder het onmiddellijk toezicht van den minister van Financiën werd gesteld. Toen de beurs op den 9en Februari 1915 heropend werd bleken de gemoederen voldoende gekalmeerd. Ook de maatregelen door de ministers Treub cn Bertling in het begin van den oorlog getroffen om het economische leven te sauveeren dienen hier vermeld te worden. Met recht mag men de re- Honderden inwoners van het Belgische grensgebied namen de vlucht over de Ne derlandsche grens bij het naderen der Duitsche troepen; de douane had han den vol werk om al deze vluchtelingen snel ie helpen Groote hoeveelheden materieel moesten (en behoeve van het gemobiliseerde Ne derlandsche leger worden vervoerd; op bijgaande foto ziet men materieel voor slaapplaatsen voor de soldaten aanvoeren in een moeilijk parket. Angstige span ning heerschte er over de vraag of de Duitschers om hun opmarsch te bespoe digen. niet een weg zouden nemen door ons Limburg, of, met andere woorden, onze neutraliteit geschonden zou wor den en wij zouden meegesleurd worden in dén wereldbrand. Gelukkig werden wij daarvoor gespaard. Niet in het minst door de paraatheid van ons leger, dat bij Koninklijk Besluit van 30 Juli 1914 gemobiliseerd was cn welks mobilisatie .zeer vlot verloopen was. Door de weer kracht van die weermaent werden wij in die dagen gespaard voor erger. Run op de banken Maar juist toen men dacht, dat alles goed zou gaan, brak de paniek los. Er ontstond een geweldige „run" op de ban ken. Duizenden en nog eens duizenden verdrongen zich voor de loketten van de Nederlandsche Bank, teneinde hun pa piergeld in te wisselen voor zilver, met het gevolg, dat er een tekort aan dat metaal ontstond. Ook had de paniek ten gevolge. dat men bevreesd begon te worden voor gebrek aan levensmidde len, zoodat overgegaan werd tot. ham steren met alle schadelijke gevolgen van dien. Gelukkig hield de regeering in die moeilijke dagen in begin Augustus, het hoofd koel. De Ne derlandsche Bank kon voldoen aan alle aanvragen om papiergeld in te wisselen. Dit bracht al gauw de gemoederen weer eenigszins tot'rust. Ter vervanging van het schaarsch geworden zilvergeld ging zij over tot uitgifte van zil verbons, die de rijksdaalders en de guldens moesten vervan gen en dat ook werkelijk heel effectief deden. De regeering trof nog een andere zeer doeltreffen de maatregel. Bij de wet van 3 Augustus 1914 werden de burge meesters gemachtigd de prijzen van den kleinhandel vast te stel len, met het resultaat dat dit een buitengewoon góeden invloed op de verhitte gemoederen had. gecring Cort van der Linden een pluim op den hoed steken voor haar moedig en krachtig optreden in die benarde da gen. De vluchtelingen Andere moeilijkheden deden zich in die eerste dagen van Augustus ook voor. Duizenden vluchtelingen uit België overstroomden Brabant en Limburg. Zij ontvluchten den oorlog en vonden een liefderijk onderdak bij hun stamgenoo- tcn in het Noorden. Maar wat moest men met al die menschen beginnen. Het bleek ondoenlijk ze bij elkaar te la ten. Men wist daarom niet beter te doen dan ze over het geheele land te versprei den. Van alles werd er voor de Belgen gedaan. Er werden Belgische dorpen gesticht, er werden comité's gevormd om hen te helpen, gebouwen voor huis vesting werden ingericht. Alles werd gedaan om hen de ellende van den oor log te doen vergeten. Ook particulieren ontfermden zich over hen en vele Bel gen vonden een gezellig tehuis bij een Hollandsche familie. Ons volk verrichtte in die dagen een daad van menschlie- vendheid, die het des te meer siert, daar ook voor hen de moeilijkheden niet gering waren. yOO verstreken de eerste da- gen van den wereldoorlog, een tijd, die niemand die hem meege maakt heeft, zal willen terugwen- schen, een tijd ook, waarbij ons volk toonde de moed en kracht te bezitten aan groote moeilijkhe den het hoofd te bieden, een tijd, waarin groote mannen ons volk bestierden onder de leiding van Koningin Wilhelmina. Toen toon de ons volk, dat het nog de kracht van de oude Geuzen bezat en wist het na een korten tijd van span ning alle moeilijkheden te over- GEP. KOLONEL JHR. L. A. P. SIX OVERLEDEN In den ouderdom van S3 jaar Is over leden de gep. kolonel der artillerie, jhr. I.. A. P. Six. In 1910 verliet jhr. Six met pensioen den militairen dienst. Prins Bernhard onder de aanwezigen AMSTERDAM. 31 Juli. „Wij komen uit alle deelen der wereld; wij behooren tot vele verschillende rassen en volkeren en nu zijn we hier in dit Godshuis bijeengeko men als jonge menschen, die met elkaar aan Jezus Christus onzen Heer gelooven en Hem willen vol gen. Wij zijn hier samengekomen om te bidden, om te luisteren naar Gods woord en om onzen Heer Je zus Christus in de viering van het Heilig Avondmaal te ontmoeten. Bidden tot Hem. den eenigen, waar- achtigen God. bidden als gemeen schap van geloovigen. dat is iets van het grootste en heiligste., dat wij mogen doen." Zoo sprak gistermorgen in de histo rische Nieuwe Kerk op den Dam, prof. dr. H. Kramer en zijn woorden waren gericht tot de meer dan duizend afge vaardigden ter wereldconferentie van Christenjcugd. die in dit oude én mooie kerkgebouw verzameld waren. En voor de derde maal was in hun midden Prins Bernhard. Voor de derde maal toonde de Prins zijn groote belangstel ling voor deze breede schare jonge christenvrouwen en -mannen en het doel. dat hen in de hoofdstad van Ne derland heeft bijeengebracht. De vorige week Maandag was Z.K.H. aanwezig in de plechtige openingszitting van het congres en las hij de boodschap voor, welke H.M. de Koningin tot de deelne mers heeft gericht om daarna het con gres met een persoonlijk woord toe te spreken, Donderdag liet hij in het A.M. V.J.-gebouw een aantal afgevaardigden van verschillend ras en volk aan zich voorstellen en op dezen schoonen Zon dagmorgen heeft de Prins met de afge vaardigden deelgenomen aan de vie ring van het Heilige Avondmaal. Geen plaats in het groote kerkgebouw was onbezet. De jonge christelijke afgezan ten uit bijna alle landen der aarde blank, bruin, geel en zwart zaten kris en kras door elkaar. De indrukwekkende kerkdienst, die twee uur duurde en in de Engelsche 1aal werd gehouden, stond onder lei ding van prof. dr. H. Kramer, die als tekst van zijn predicatie had gekozen Johannes 17 vers 3: „En dit is het eeuwige leven, dat zij U kennen den eenigen waarachligen God en Jezus Christus, dien Gij gezonden hebt". Het Heilig Avondmaal werd bediend door ds. J. C. Koningsberger. In groepen van honderd namen de aanwezigen aan deze devote plechtig heid deel. Tot de eerste groep behoor den Prins Bernhard. de heer Jac. Rus tige. wethouder van financiën te Am sterdam en de leiders der conferentie. Na den kerkdienst heeft. Prins Bern hard zich on den daktuin van het A.M.V..T,-gebouw nog peruimen tiid met een aantal afpevaardieden onderhou den. Om halfdrie is Z.K.H. per auto naar Soestdijk teruggekeerd. Bijna alles in vlammen opgegaan VELDHOVEN, 31 Juli. Tijdens een hevig onweer, gepaard gaande met een orkaan, is vannacht de blik sem ingeslagen in de kapitale boer derij van den landbouwer Tils te Veldhoven. De geheele boerderij brandde tot den grond toe af. De geheele inboedel en de pas ingehaalde oogst gingen in vlam men op. Alleen een stier en een varken konden in veiligheid worden gesteld. Toen de brand uitbrak was de boer met zijn vrouw cn kind bij buren op bezoek. De orkaan «elke hier woedde heeft ver schillende dikke hoornen neergeveld. Twee boomen vielen op een huis, dat gedeeltelijk instortte. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Honder den pannen van daken werden afgesla gen. van het radiodlstrihutlenet werden verschillende palen vernield. Het te velde staande koren werd plat geslagen, terwijl ook aan het fruit veel schade ie toegebracht. MUIDEN, 31 Juli. - De 37-jarige J. D. uit de gemeente Muiden is gisteravond omstreeks twaalf uur door het gedeelte lijk wegzakken van het rijwielpad lange den Muiderstraatweg, veroorzaakt door de slagregens, voorover van zijn fiets gevallen. Voorbijgangers vonden hem bewusteloos en waarschuwden een ge neesheer, die een hersenschudding en hoofdwonden constateerde. Nadat hem de eerste hulp was verleend is het slachtoffer per ziekenauto naar zijn wo ning vervoerd. TWEE EN HALF JAAR VOOR EXPEDITEUR Wegens mishandeling van belastingambtenaar AMSTERDAM, 31 Juli. De recht bank veroordeelde den Bussumschen expediteur H. van de B. wegens doodslag van een belastingambte naar aldaar tot twee en een half jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De officier van justitie, mr. A. S. de Muinck Keyzer had eenzelfde straf geëischt. De verdachte was op een proces-ver baal van den ambtenaar tot twintig gul den boete veroordeeld. Hij was hierover zoo verbolgen, dat hij. toen hij hem te genkwam, na een kort twistgesprek een mes trok, waarmede hij den ambtenaar twee steken in den schouder toebracht. Het mes klapte echter dicht en de amb tenaar kon ontsnappen. Hij bleek ern stig gewond en moest geruimen tijd in de Majella-stiehting te Bussum worden verpleegd. Met een koekje naar beneden gelokt MAARTENSDIJK Zaterdag avond werd de gemeentepolitie al hier opgebeld door een bewoner van den Tolakkerweg. die mededeelde dat op zijn huis een aap zat. De chef-veldwachter trok er onmiddel lijk op uit, en trof het dier in een anten nemast aan. Met een koekje in de hand wist de chef-veldwachter den aap naar heneden te lokken, zoodat hij kon worden ge pakt. Het beest werd voorloopig onderdak verschaft in een hok bij den chef-veld wachter. alwaar het Zondagmorgen door den eigenaar, een woonwagenbewoner verblijf houdende te Hilversum, werd af gehaald. KOSTEN VAN WERKVERGUNNINGEN VOOR VREEMDELINGEN •fi-GRAVENHAGE, 31 Juli. Bij Kon. besluit van 23 Juni 1939 zijn de kotten der werkvergunningen voor vreemde lingen verhoogd. Bjj dit besluit, dat 1 Aug. a.s. in wer- kinsr treedt, zijn clcze bedragen vastge steld op drie gulden voor iederen vreem deling, te wiens behoeve een vergun ning wordt verleend, twee gulden voor een verlenging van zulk een vergun ning. DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD STAPHORST, 31 Juli. Toen de 65- jarige landbouwer D. Slager Zaterdag middag op de fiets uit een zijweg den rijksweg op wilde rijden en niet vol doende op het verkeer lette, is hij door een auto uit Zwolle aangereden. Slager werd met een bloedende wonde aan het hoofd opgenomen en is 's avonds aan de gevolgen van het ongeval overleden. De auto, die in een heg tot 6tilstand kwam, is vrij aanzienlijk beschadigd. ERNSTIGE BRAND TE ROSSUM KERKDRIEL (Gld.l, 31 Juli, Gister avond te ongeveer half acht is de blik sem ingeslagen in een leegstaande schuur van den heer P. de Vries te Ros- suni. De schuur brandde tot den grond af. De vlammen sloegen over naar de woning van den sigarenwinkelier We- verling. Ook dat huis is verloren gegaan. De brandweer hoopt, dat het aan de an dere zijde gelegen huis van den plager de Koning gespaard zal kunnen blijven. Het achterhuis, dat met riet is gedekt, wordt nat gehouden. Lof voor blusschingswerk van bemanning AMSTERDAM. 29 Juli. - De Raad voor de scheepvaart heeft heden uitspraak gedaan in zake den brand, uitgebroken op het stoomschip „Alwaki" gedurende de reis over den Atlantischen Oceaan op 18 November van hel vorige jaar. Met volkomen zekerheid acht de raad de oorzaak van den brand niet vast te stellen. Niet aannemelijk echter is, dat hetzij een defect van de electrische lei- diug. hetzij kwaadwilligheid of eenig van buiten komend vuur den brand heeft veroorzaakt. Als vermoedelijke oorzaak is aan te wijzen, dat broeiing in de balen tabak of in de balen medicinale kruiden heeft plaatsgevonden, waarvan de in houd wellicht in vochtigen toestand te Hamburg aan boord is gebracht, zonder dat de bemanning dit heeft kunnen bemerken. De warmte der zonnestralen zal echter niet veel in vloed gehad hebben, daar die warmte in November tot het tijdstip, waarop op de „Alwaki" brand uitbrak niet groot kan zijn geweest. Het is niet goed te keuren, dat het technische personeel van de „Alwaki" en dientengevolge ook de kapitein, niet wisten, waar zich de flens, die ter plaatse de stoomleiding afsloot, in de stoomleiding bevond. Dientengevolge heeft men op het vaartuig niet van alle brandbluschmiddelen kunnen ge bruik maken, die beschikbaar hadden kunnen en moeten zijn. Overigens verdienen de kapitein en de overige leden van de bemanning alle lof voor hun met goeden uitslag bekroonde pogingen om den brand te blusschen. Zij hebben daartoe alle krachten ingespannen en alle midde len. waarover zij konden beschikken, op doelmatige wijze aangewend. Hij gaf zich uit voor een plantendeskundige AMSTERDAM. 29 Juli. De po litie van het bureau Linnaeuestraat heeft een man, een oude bekende» aangehouden, die er vorige jaren en nu ook weer dezen zomer, gewoonte van maakte in benedenhuizen aan te bellen met de mededeeling voor meneer of mevrouw, dat in vele tui nen in de buurt een plantenziekte heerschte of wel, dat de bladluis boom en plant in hun tuin ruïneer de. Hij echter had een voortreffelijk mid del ter. bestrijding en reeds een behan deling.... Velen lieten zich bepraten, De man goot een emmer water, waarin hij een of ander waardeloos middel had gedaan, over de onderscheid/ie gewas sen uit en incasseerde daarvoor een be hoorlijk bedrag. Bij zeer goedgelooovi- gen gaf hij zich zelfs uit voor den plan tendeskundige L., die voor een omroep- vereeniging lezingen houdt over de be handeling van planten en boomen. De politie heeft thans een einde ge maakt aan de praktijken van dezen zwerver. Hij zal terzake van oplichting voor den officier van justitie worden ge leid. Nu zoekt de politie nog naar een tweeden man, die in Amsterdam en om geving op dezelfde wijze boomen en planten ..behandelt". In de oplichtingszaak van 1250 AMSTERDAM, 29 Juli. - Het smokke len van sieraden voor emigranten is een geliefd onderwerp voor oplichters ge worden. Van de mannen, die een koopman hier ter stede hebben overgehaald om tegen betaling van 1250 voor een emi grant een pakje kostbare sieraden in een café in ontvangst te nemen, terwijl het pakje niets dan waardelooze rom mel bleek te bevatten, zijn er thans twee van het drietal aangehouden. De een. de bemiddelaar in de zaak. zit reeds in het. huis van bewaring, de an dere, die bij de overhandiging van de „sieraden" in het café aanwezig was, is thans op het bureau Stadhouders kade ingesloten. Het is de politie ge bleken, dat deze mannen samen de sieraden, welke niets anders waren dan bazarrommel. in een winkel hebben ge kocht. De emigrant, voor wie een en ander zou zijn gesmokkeld. bestond in het geheel niet. ERNSTIGE AANRIJDING TE NOORDBROEK GRONINGEN 30 Juli, Vanmiddag te omstreeks zes uur is de omstreeks 40-jarige Gardenier uit Groningen, die met zijn motorrijwiel in de kom van de gemeente Noordbroek, ter hoogte van hotel Schrage in botsing gekomen met een luxe auto. De man werd van het motorrijwiel geslingerd en ernstig ge wond opgenomen. Twee geneesheeren hebben hem hulp verleend. De man is naar het academisch ziekenhuis te Gro ningen overgebracht, IJZERBEDEVAART 's GRAVENHAGE. 29 Juli. Men deelt ons mede: op 19 en 20 Augustus zal de 20ste Ijzerbedevaart naar het ge- denkteeken „HeJdenhuIdc" bij Diks- muide worden gehouden. De stichting Noord-Nederland-Vlaanderen. secretaris S.. Bournan, Vliegenvangerlaan 1. alhier, organiseert een reis daarheen bij rlcz gelegenheid. GEESTELIJK LEVEN Pauselijke internuntius aanwezig TEGELEN, 31 Juli. Zaterdag en Zondag hebben in het moederhuis van de paters van het goddelijke woord (s.v.d.) 130 missionarissen op plech tige wijze afscheid genomen. Zaterdagmiddag te vijf uur kwam de internuntius, mgr. Giobbe te Te- gelen aan en werd begroet door den provinciaal van het missiehuis Wege ner rector O. Miss en pater dr. Frei- tag. De burgemeester van Tegelen, m. Pesch begroette mgr. Giobbe in de Fran- sche taal, waarvoor de internuntius dankte en daarbij de mededeeling deed, dat hij van den Paus een speciale op dracht had ontvangen om de bevolking van Tegelen te zegenen. Zondagochtend celebreerde mgr. Giob be een pontificale mis in een der mis siehuiskerken. De bisschop van Roermond, mgr. dr. G. Lemmen6 richtte het woord tot de scheidende missionarissen en hun fa- mi'ieleden. Voorlezing werd gedaan van een te legram van Z.H. Pius XII, die aan allen den Pauselijken zegen schonk. Het slot woord werd gesproken door prof. dr. F. Féron. Meer dan 1200 gasten, waaronder vele buitenlanders, woonden dezen kunst avond bij. Wederom eenige rapporten In de Zaterdag te 's-Gravenhage voort gezette jaarlijksche zitting van de Al gemeene Synode der Ned. Her.v. Kerk werd op voorstel van ir. P. Wolffeneper- gcr van Zwolle een commissie benoemd bestaande uit de heeren ds. J. Boonstra van Gieten, ds. H. H. Brucherus- Cleve- ringa van Middelstum, ds. J. J. C. Kar ree te Apeldoorn en ouderling P. Wolf- fen6perger, die de wijziging van art. 23 van het reglement op de kerkeraden aan een nader onderzoek onderwerpen zal. Prof. dr. F. W. A. Korff van Leiden rapporteerde namens de commissie voor dc eindredactie over de vastgestel de wijziging van art. 18 van het regle ment op de kas tot aanvulling van het rijksemeritaatspensioen. De voorgestel de wijziging zal aan de hoofdelijke stemming van de leden van de prov. kerkbesturen en der Waalsche gemeen te onderworpen worden. Dr. W. H. Weeda van Oosterland bracht hierna rapport uit over de advie zen der kerk betreffende de voorloopig aangenomen wijzigingen van de arti kelen 11 en 16 van het reglement op het godsdienstonderwijs en van art. 25 van het reglement op de vacaturen, zulks namens de commissie voor de con sideraties. - Détze wijzigingen raken de positie van dé godsdienstonderwijzers die de be voegdheid hebben in eigen of andere ge meenten bijbellezingen te houden, doch alleen met uitdrukkelijke bevoegdheid van den betrokken predikant of predi kanten. Deze bevoegdheid kan ook wor den verleend aan zendelingen en zij die vereenigingen van philantropischen aard, evangelisaties etc. vertegenwoor digen, echter tot zoolang zij dit doen, mits zulke personen in het bezit zijn van de acte godsdienstonderwijs. Zij moeten daartoe het verzoek richten lot de Algemeene Synodale commissie die een beslissing neemt, gehoord het be trokken Prov. Kerkbestuur en classicaal bestuur. Aan art. 25 van het reglement op de vacaturen wordt nu een alinea toege voegd, waarin bepaald wordt dat boven genoemde vergunning in een vacante- gemoente alleen verleend wordt met goedkeuring van den kerkeraad en den praetor van den ring. De commissie stelde voor deze ten vo- rigen jare voorloopig aangenomen wij zigingen met enkele wijzigingen defi nitief vast te stellen en aan de hoofde lijke stemming van de prov. kerkbestu ren en de Waalsche commissie te on derwerpen. Prof. dr. M. J. A. de Vrijer van Utrecht diende op deze conclusie een amende ment in betreffende art. 11, waarin hij achter de woorden „in openbare gods dienstoefeningen" wenschte ingelascht te zien „doch niet. in de hoofdgodsdienst- oefeningen". Ook stelde hij een amen dement voor op de art. 16 en 25 strek kende om daaraan toe te voegen ,-het classicaal bestuur dopt deze Bijbellezing vóór het examen houden". Het eerste amendement werd verwor pen met 15 stemmen tegen en het twee de aangenomen met 12 stemmen voor. Met 6 stemmen tegen besloot de Sy node daarop de conclusie van het rap- pori naar de commissie voor de eindre dactie te verwijzen. Hierna verdaagde de president de zit ting tot Maandagmorgen. OMTREK MEISJE AANGERAND HILVERSUM, 31 Juli. Bij avond is op het fietspad langs het ge meentelijke sportpark alhier een 24- jarig Hongaarsch meisje uit Zeist, dat in deze gemeente bij kennissen op visite was geweest, door een man aangerand. Het meisje verzette zich en bij de worsteling, die ontstond, is de aanran der er niet ongedeerd afgekomen; het slachtoffer heeft hem o.a. in het. gezicht en over de handen gekrabd. Tenslotte is de man gevlucht. De politie alhier heeft de met bloed besmeurde kleeding van het meisje in beslag genomen, en speurt naar den man. tot nu toe zonder succes. Het sig nalement is; lang ongeveer 160 nv, blond haar. leeftijd ongeveer 35 jaar. H:i was gekleed in donker cóstuum; hij moet. aan gelaat en handen verwondin- gen vertonnen. Een ieder, die over dit. individu inlichtingen kan verschaffen wordt verzocht zich tot den commissa ris van politie alhier te wenden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 12