Zes Nederlanders terug in Parijs Sylver Maes, de groote overwinnaar mVZ)£ VAN FRANKRIJK Prachtig resultaat van onze landgenooten EINDSTAND VAN DE „TOUR" De Nederlanders tevreden over hun prestaties Veel ervaring opgedaan om een volgend maal beter te rijden r De laatste etappes Hilverheide-tournooi besloten Ze BLAD PAG. 1 MAANDAG 31 JULI 1S39 PARIJS, 30 Juli. (Van een specialen verslaggever) ONDER daverend gejuich van tienduizenden langs de wegen van Dijon naar Parijs is de groote karavaan van de Ronde van Frankrijk in de Fransche hoofdstad teruggekeerd. Na in achttien etappes ruim 4.000 K.M. te hebben afgelegd. Moe zijn allen en* vol daan, want zwaar was de tocht, groot de inspanning, welke in alle gedeelten zonder uitzondering werd gevergd, maar allen zijn voldaan omdat het ten slotte het doel van de ronde was om in Parijs terug te keeren. Lang niet alle coureurs konden aan den Tour beginnen met de gedachte, dat zij de capaciteiten bezaten om winnaar te worden, lang niet alle renners zelfs konden aanspraak maken op een der eerste plaatsen, maar wel alle tachtig dapperen, die het zware werk aandurfden, wisten zich zelf krachtig genoeg om bij het beginpunt terug te keeren. Velen zijn daarin evenwel niet ge slaagd en wij hebben in don loop .van de Ronde herhaaldelijk de namen genoemd van hen. die moesten op geven. Hierbij waren twee coureurs van de Nederlandsche equipe. Ver der is het niet gekomen en dat is on- voornaamsté trots: zes Nederlanders hebben de Ronde volbracht en zij kunnen volkomen tevreden zijn over de behaalde rosultafpn Zeker, reedsrin vorige ronden hebben ver schillende landgenooten hun capacitei ten kunnen toonen, doch behalve de ge broeders Van Schendel hehben ze nooit geschitterd. Dit jaar debuteerde een vol ledige Nederlandsche ploeg. waarin vier renners opgenomen waren, -die de Ron de kenden. Albert en Anton van Schen del. Hellemons en Dominicus. en vier, die in de ronde debuteerden, Lam- brichts. De Korver, Gommers en Sijen. Is het niet verheugend, dat juist twee debutanten gedurende de gehcele Tour de France zoo voortreffelijk gereden hebben? De. Fransche kranten noemen Lam- brichts om strijd de ontdekking van den Tour. Inderdaad, wij kenden den jon gen, soepelen Limburger als een cou reur van de eerste klasse; maar dat hij er in zou slagen onder de eerste tien te eindigen, dat hadden wij zelfs niet dur ven denken. De Korver heeft zijn stoere kracht uitstekend gebruikt. Hij heeft door moeten bijten op een moment van inzinking in de Pyreneën. maar het zal hem een voldoening zijn te hebben er varen, dat zijn pogingen niet te ver geefs zijn geweest. Twee zeer sterke renners in de Neder landsche equipe waren de gebrs. Van Schendel, tevens de „knooppunten" van de ploeg, omdat zij met hun kennis van de Fransche taal .oplossing konden bren gen in vele moeilijkheden. Alhert is beter geklasseerd dan Anton, maar de laatste heeft een etappe gewon nen en werd verschillende malen twee de. In Iedere Nederlandsche ploeg zijn zij onmisbaar, ook al wegens hun erva ring in de ronde. Dominicus heeft zich uitstekend ge handhaafd, na dagen van inzinking. Hij was langen tijd de derde man voor het landenklassement. toen De Korver licha melijk sukkelde. In de Nederlandsche ploeg is Hellemons in onze oogen het raadsel: een uitstekend coureur met groot uithoudinesverdmogen. maar met weinig succes. Deze Nederlandsche kam pioen lijkt ons in de Ronde wat schuch ter, min of meer verdedigend en hij kan moer dan hij tot, nu toe heeft laten zien. Ook is hii een nuttige kracht, in iedere Nederlandsche ploeg. Het, is slechts een zeer korte, revvie van de indrukken, welke hii tijdens de vele uren. dat onze auto achter, voor en temidden van de renners reed, hebben kunnen opdoen. Achi vrienden De voornaamste indruk is echter deze, dat de samensteller van de ploeg er in geslaagd is een achttal vrienden naar Frankrijk af te vaar digen. Wij zagen dit herhaaldelijk gedurende de etappes, wij hoorden en voelden dien geest van vriend schap in de korte uren van rust Was het vandaag, tijdens de lange, moeizame, laatste etappe niet zoo, dat Dominicus aan Anton van Schendel zijn wiel afstond, toen deze een lekken band had en dat de geheele ploeg, op Lambrichts en De Korver na, dezen dag Albert van Schendel steunden, die plotseling last kreeg van een opgezwol len spier in zijn linker dijbeen en moei lijk mee kon? Het is slechts de illustra tie. de uiterlijke demonstratie van saam- hoorigheid en kameraadschap, welke le ven in het groepje Nederlandsche jon gens. met rood-wit-blauwe truien, dat zoo dapper weerstand bood aan die on gehoorde moeilijkheden, welke de Toui ter oplossing biedt. Om al deze redenen zijn wij tevreden en het zou zonder twijfel ondankbaar zijn nu reeds wenschen voor het komen de jaar kenbaar te gaan maken. Trou wens, het is moeilijk alle gedachten, al le indrukken te rangschikken, nu de rust is gekomen over de rondzwervende karavaan. Tijd zal er noodig zijn. om al les te laten bezinken, doch men kan er van overtuigd zijn. dat de ervaringen, opgedaan in de volgens allen zwaarste ronde van Fx*ankrijk. een volgend jaar opgeld zullen doen. Bewezen is, tegen zooveler meening in, dat de Nederland sche coureur, mits moreel en lichame lijk goed voorbereid, mits ook onder goe de leiding, het on mogelijke zware werk van den Tour de France aan kan. Daarom ging het dit jaar en alles wat wij er mee bereikt heb ben is winst. Henri Desgrange, de groote organisator van den tour de France, heeft waarschijnlijk bij de samenstelling van deze ingekorte Ron de van Frankrijk niet geweten, welk 'n onmogelijke taak hij op de schouders van de renners legde. Inderdaad, alleen de allerbesten kond... dit werk volbrengen, wij hebben in onze beschouwingen over de ronde herhaal delijk gewezen op alles, wat voor een gewoon mensch eigenlijk te zwaar was en wij zullen thans niet recapituleeren. Men late slechts nu, tijdens deze be schouwing even de gedachte gaan langs de achttien etappes: ons aller oordeel zal gelijkluidend zijn Vandaag nog moesten de renners 351 K.M. afleggen, voordat zij in Parijs wa ren. Zij ihebben ook vandaag warmte, regen, wind en onweer moeten door staan. Een man, Jaminet, van de Fran sche ploeg, moest opgeven 200 K.M. voor het einde, met de haven in. het ziciht. Alle anderen kwamen vanmiddag het overvolle Pare des Princes stadion te Parijs binnen. De Belgen bevestigden hun overwinning: Sylver Maes won de voornaamste prijzen: hij won de ronde en den Prix Pemód, Marcel Kint legde beslag op de eer van een overwinning in de laatste etappe. De Tour de France is ten einde. Sylver Maes won den monsterrit en men ziet den Belg hier in actie op den laatsten Alpentop in de rondeHij stelde daar zijn voorsprong veilig De Belgen zijn sterk, echter niet on overwinnelijk. Een volgende Ronde zal dit bewijzen. Nu waren zij de meesters, maar de leerlingen zijn wijzer gewor den Er was vanmiddag feest in het groote stadion: de deelnemende ploegen wer den een voor een aan het juichende pu bliek voorgesteld, bloemen werden aan geboden en men hield niet op met vra-, gen en roepen om eereronden van de favorieten. Daarna kwam de rust, de voor allen Iheeriijke gedachte, dat morgen niet 300 K.M. strijd wachten. Er volgen een pret tige thuiskomst en vele. engagementen. De Ronde van Frankrijk 1939 is voor bij en in een succes geworden. Een suc ces ook voor Nederlandsche coureurs, wier prestaties zoo zijn gewaardeerd door de wielersportliefhebbers in ons land, getuige t' bergen van aanmoedi gingen, welke onze jongens mochten ontvangen. De herinnering aan een evenement blijft totdat volgend jaar de nieuwe wer kelijkheid roept. De eindstand van de algemeen rang schikking van de Ronde van Frankrijk luidt 1. S. Maes België132 3 17 2. Vietto (Frankrijk) 132 33 5.5 3. Vlaemynck (België) 132 35 25 4. M. Clemens (Luxemburg) 132 39 26 5. Vissers (België) 132 41 22 6. Marcaillou (Frankrijk) 132 48 33 7. Disseaux (België) 132 40 11 8. Lambrichts (Nederl.) 132 51 18 9. Ritserveld (België) 132 51 18 10. Van Overberghc (België) 132 53 1 11. Gionello (Frankrijk) 132 59 12 12. Passat Frankrijk133 00 40 13. Mallet (Frankrijk) 133 5 22 14. Archambaud (Frankrijk) 133 10 11 15. Al b. v. Schendel 133 13 18 16. Gallien (Frankrijk) 133 13 39 17. Thiötard (Frankrijk) 133 13 39 18. Ch. Didier Luxemburg133 22 24 19. Nuisse (Frankrijk) 133 27 10 20. P. Clemens (Luxemburg) 133 28 05 28. De Korver 134 18 51 37. Toon van Schendel 134 55 23 39. Dominicus 134 56 36 46. Hellemons 135 47 33 De eindstand in de landenrangschikking luidt: 1. België-B 398 17 20 2. Frankrijk-A 398 53 7 3. Bclgië-A 398 53 38 4. Luxemburg 399 29 55 5. Noord-Oost-Frankrijk 399 40 40 6. Zuid-Oost-Frankrijk 399 55 29 7. Nederland 400 23 27 8. West Frankrijk 404 7 57 9. Zwitserland 405 2 47 SKI OP DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN 1940? BERLIJN, 29 Juli. De voorzitter van het organisatie comité voor de vijf de Olympische winterspelen te Gar- misch Partenkirchen, dn Ritter von Halt, bevindt zich momenteel in gezel schap van den secretaris generaal, dr. Karl Diem, en van het Duitsche be stuurslid van de F.I.S.» Guy Schmidt, te Oslo, waar hij een bezoek brengt aan den voorzitter van de F.I.S., maj.oor Oestgaard. De Duitsche vertegenwoordigers heb ben majoor Oestgaard in kennis ge steld van het voornemen van Duitsch- land, een buitengewoon ski-congres bij een te roepen, dat toestemming zal kunnen verlcenen tot het organiseeren van skiwedstrijden volgens de Olympi sche amateurregel6. Daardoor zouden de Olympische winterspelen hun volle beteekenis herkrijgen. PARIJS, 30 Juli. (Van een specialen verslaggeven). Herhaaldelijk hebben wij in de laatste weken onze meening over de Ronde van Frankrijk en over de prestaties van de renners gezegd. Het leek ons interessant aan het einde van den wedstrijd ook eens de opinie van de zes Nederland sche renners, die de ronde hebben uitgereden, te vragen. In de volgorde van de plaatsing in de algemeene rangschikking vertolden ze ons het volgende: Lambrichts vond het eigenlijk niets bijzondere, het is een beetje hard ge gaan af en toe, maar anders was het net een gewone koers. Hij heeft nog wat hinder ondervonden van de in dit voor jaar ondergane blindendarmoperatie. Hij is te vlug begonnen te trainen, waardoor zijn physiek gestel niet. spoe dig genoeg gewend was. Overigens dacht hij niet, dat het zoo goed in deze ronde zou gaan. Opmerkelijk was zijn opvatting omtrent de bergen. Hij achtte de beklimming van de bergen in de Ronde van Zwitserland veel gemakke lijker dan die in de Ronde van Frank rijk. En de zwaarste rit? dat wa6 zeker voor hem de etappe over den Galibier en den Izeran, waar hij door de koude veel heeft moeten afzien. De eerste etappe had hij kunnen win nen. indien zijn stuur maar niet ver wrongen was geweest. En in den eer sten tijdrit zou hij zeker als eerste zijn aangekomen, als hij maar geweten had, hoeveel hij op een gegeven moment nog moest rijden. Op een vraag onzerzijds waarom hij zoo weinig initiatief getoond had om te ontvluchten en te trachten een etappe te winnen, deelde Lam brichts mede, dat het gewoonweg niet lukte er tueschenuit te komen, omdat iedeneen op hem lette. Dat ie altijd zoo voor degenen, die voor aan in de algemeene rangschikking staan. De tweede in de algemeene rangschik king, Albert van Schendel, heeft voor de tweede maal de. Ronde van Frank rijk uitgereden. In 1936 eindigde hij als vijftiende en ook dit jaar heeft hij de zelfde plaats bezet. Hij achtte de tijdritten individueel zeer moeilijk, het vorig jaar waren ze per ploeg gegaan, hetgeen veel eenvou diger voor de renners was. Bovendien achte hij het in deze Ronde een groot bezwaar, dat in menige etappe het ver trek zeer vroeg bepaald was, de renners konden daardoor veel minder slapen, waardoor zij weer eerder vermoeid wa ren. Maar overigens was hij volkomen tevreden met zijn prestatie in deze Ronde. André de Korver was van meening. dat het hem eigenlijk was meegevallen. In het begin achtte hij de ronde zeer zwaar, doch toen de helft eenmaal voor bij was. ging het hem steeds gemakke lijker af. Hij was niet gewend etappe wedstrijden te rijden, hij wist niet hoe dat eigenlijk moest. En ook had hij nooit hergen beklommen, ook daaraan heeft hij moeten wennen en het. bleek In de Alpenetappes, dat hij al heel wat er varing uit de Pyreneeën had overgehou den. Met die etappe wedstrijden was het volgens Andre de Korver, heel eenvou dig om betere successen te behalen, in dien men maar beter zijn krachten ver deelt. Wanneer je eenmaal een Ronde hebt gereden, weet je de moeilijke pun ten en weet je ook de gemakkelijke etappes. Hij was van meening, dat, in dien hij het volgend jaar weer mee zou doen, hij het er zeker beter zou afbren gen. Anton van Schendel heeft de Ronde van Frankrijk voor de vierde maal ge reden en ook voor de vierde maal vol bracht. Hij. achtte de Ronde van het vo rig jaar veel zwaarder, omdat de weers omstandigheden toen veel warmer wa ren. Hij was volkomen tevreden met de verschillende successen, die hij in en kele etappes had behaald. En eerlijk ge zegd, zooals Anton van Schendel het uit drukte, hij had drie etappes kunnen winnen, n.l. die te Rennes, te Dole en voorts, die van Annecy, waar hij inder daad eerste werd. Met zijn verschillende tweede plaat sen en 'ook zijn vierde en vijfde plaats in enkele andere etappes, kan Anton van Schendel op een zeer verdienstelijke 33e ronde terugzien. Dominicus heeft een revanche geno men voor het vorig jaar. Naar men zich herinnert is hij toen te Luchon uit den koers genomen, omdat hij 1 uur en 20 min. achterstand op den leider in de algemeene rangschikking had. Ook hij vond deze Ronde zeer zwaar en het. ging hem steeds moeilijker af, toen hij zich te Toulouse niet meer fit gevoelde. Maar hij ls er ten slotte toch nog door gekomen, al heeft het hem verscheidene plaatsen in het algemeen klassement ge kost. Ook Dominicus was van meening, dat het te vroeg vertrekken groote na- deelen voor de renners heeft. Soms was hij half uitgeslapen. Het. meest heeft hij geleden in de etappe van Briancon naar Annecy over den Galibier. Nooit van zijn leven zal hij dezen rit vergeten. Hij heeft enkele malen moeten afstappen om zijn knieën weer warm te wrijven en in zijn handen te klappen, omdat hij anders het stuur niet meer kon vast houden. En ten slotte de laatste Nederlan der In de algemeene rangschikking, Hellemons, die voor de tweede maal de Ronde heeft gereden. In 1938 ein digde hij als 55ste en ditmaal is hij 48ste geworden. De bergritten vond hij zeer zwaar, in het bijzonder de tijdrit over den Izeran. Toch was hij van meening, dat deze etapewed- strijd hem zeer goed ligt. De verzor ging vond hij uitstekend en het ma teriaal liet niet* te wenschen over. Hij is eigenlijk de eenige geweest, die zich gedurende de geheele Ron de volkomen fit heeft gevoeld, on danks den val in de Pyreneeën- etappe, waarvan hij een dikke knie heeft overgehouden. Overigens luidde zijn oordeel, dat de prettige omgang tusschen de jongens onderling en de vriendschappelijke be sprekingen, die de renners met verschil lende Nederlanders, die de Ronde heb ben gevolgd, hebben gehad, zeer zeker vruchten hebben afgeworpen. Men voelt zich als renner niet zoo al leen op de etappe, als men af en toe een Nederlandschen wagen met landgenoo ten tegenkomt die opbeurende woorden zeggen of inlichtingen geven, die de ren ners van nut kunnen zijn. Wat. dat be treft was er een heel groot verschil met het vorige jaar, aldus Hellemons. De uitslagen van de Zaterdag ver reden etappen van den Tour de France luiden: ANNECY—DIJON (226 km) 1. Neuens 7 u. 17 m. 56 s. 2. Toon van Schendel zelfden tijd. 3. Le Grevès 7 u. 18 m. 23 s. 4. Thielard 5. Jaminet. 6. M. Clemens 7. Bernardoni 8. De Korver 9. ex aequo het groote peloton in den zelfden tijd als Le Grevès. TIJDRIT DOLE—DIJON (59 km) 1. Archambaud 1 24 28 2. Van Overberghe 1 25 19 3. Vlaemynck 1 25 47 4. Lambrichts 1 26 6 5. Vissers 1 26 9 6. Sylver Maes 1 26 45 7. M. Clemens 1 27 8 8. Passat 1 27 20 9. Mallet 1 27 52 21. Dominicus 1 28 33 25. Alb. van Schendel 1 29 23 26. De Korver 1 29 34 37. Hellemons 1 32 5 38. Ant. van Schendel 1 32 6 DIJON—T ROY ES (151 km) De uitslag van de eerste halve étap pe. welke Zondagmorgen werd verre den, van Dijon naar Troyes over 151 k.m., luidt: 1. Le Grèves (Fr.) 5 2 10 2. F our nies (Fr.), 3. Neuville (B.), 4. Soffietti (Fr.), 5. Passat (Fr,). 6. Jaminet (Fr.) allen in denzelfden tijd als Le Grèves. Verder op de 7e plaats 43 andere renners, onder wie Alb. van Schendel, Toon van Schendel, Lam brichts, Hellemons en De Korver alten in denzelfden lijd als Le Grèves. Du bois en Dominicus in 5 uur 5 min. 33 s, TROYES—PARIJS Het resultaat van de tweede halve étappe van Troyes naar Parijs over 200 K.M. luidt: 1. Kint (België) 6 30 49 2. S. Maes (België) 3. Archambaud (Fr.) zelfden tijd. 4. v. Overberghe (B) 6 32 2 5. Gloarec (Fr.). 6. Galat eau (Fr.), 7. P. Clemens (Lux.), 8. Mallet (Fr.) allen zefden tijd als v. Overberghe. 9. Le Grèves (Fr.) 6 32 54 In het peleton van Le Grèves reed ook Lambrichts. 33. De Korver 6 34 19 34. Toon v. Schendel 6 34 37 35. Dominicus 6 34 47 45. Hellemons 6 35 29 46. Alb. v. Schendel zelfden tijd Jaminet heeft na de eerste halve étappe den strijd gestaakt wegens maagkramp. Van der Voort zegeviert op de Vekabaan DUIVENDHECHT, 30 Juli. D« uit- slagen van de wedstrijden, welke heden ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan op de wielerbaan te Duivendrecht zijn gehouden, luiden: Omniumsprint over 5 ronden, 1000 m.: 1. A. Zwartepoorte, 2. C. Pellenaars, 3. C. Wals, 4, B. van der Voort Laatste 200 m. in 12 3/5 sec. Sprint over vijf ronden: 1. Van der Linden, 2. Van Egmond, 3. Loskamp. Laatste 200 m. in 13 sec. Achtervolging maximum 5 k.m.: Pijnenburg haalt Griffioen na 4750 m. in. Tijd 6 min. 17 2/5 sec. Omnium koppelachtervolging met af lossing maximum 5 k.m.: Zwartepoorte en Van der Voort halen na 3800 m. Wals en Pellenaars in. Tijd 4 min. 39 3/5 sec. Achtexwolging maximum 5 W.m.: Groenewegen loopt na 5 k.m. 90 m. in op Slaats. Tijd 0 min. 44 3/5 sec. Omnium 5 k.m. klassementewedstrijd: 1. Wals, 2. Zwartepoorte, 3. Van der Voort en 4. Pellenaars. Uitslag Omnium: 1. ZwartepoorteVan der Voort 15 p. 2. WalsPellenaars 13 pnt Koppelwedstrijd over 50 k.m.: 1. WalsPellenaars 21 pnt 3. Zwarte poorte—Van der Voort 9 pnt 3. Pijnen burgSlaats 3 pnt. Verkerke wint weer TILBURG, 30 Juli. Vandaag zijn onder auspiciën van deK.N.M.V. de motorterrein kampioenschappen van Brabant onder gunstige weersomstan digheden en enorme belangstelling ver reden. De zware klasse 500, 350 en 250 moesten 15 ronden ter lengte van 4,8 K.M., de kleine klasse van 125 kub. cm. 12 ronden rijden. De uitslagen luiden: 125 cm.: 1. J. C. Verkerke (Utrecht) op Eysink jubileum. 2. Les Ravenhall (Den Haag) op Eysink Jubileum. 250 ccm. klasse: 1. G. Veer (Borculo) op Velocette. 350 ccm. klasse: 1. De Haan (Strijen), op Ariel. 500 ccm. klasse: 1. D. Renooy (Hin tham) Eysink Alpenjager. D. Renooy heeft op Eysink Alpenja ger de beste prestatie van den dag ge leverd en won den Motorsportfondsbe- ker. Gisteren werden op „De Liesbosch baan de provinciale kampioenschappen verreden. Men ziet het peleton in den langen afstand wedstrijd in actie. Voor op de Amersfoorter De Gans, vierde van links de kampioen J. Westbroek uit Utrecht LAWNTENNIS Konden er door het slechte weer en kele partijen van het Hilverheide-tour nooi niet gespeeld worden, ook deze res- teerende partijen hadden niet de mede werking van het weer. Het waren er drie t.w. de finale van het heeren-enkelspel, een halve finale en de finale van het ge mengd-dubbelspel. De drie partijen zijn in even zoovele etappes gespeeld. Voor de finale van het heeren-enkel spel betraden P. de Ruwe en J. P. L. van Manen het strijdperk. De eerst® set was voor de Ruwe, 68. In de tweede kwam hij met 41 voor. Van Manen zijn racket begaf het toen en het begon te regenen. Er werd evenwel doorgespeeld en zoowaar won de Zelstenaar deze set met 64. Toen heeft men den strijd evenwel gestaakt en de partij den vol genden dag overgespeeld. Deze partij is wel zeer beirivloèd door verkeerde be slissingen van den arbiter. Van Manen won nu de eerste set met 61. De twee de had een uiterst spannend verloop en werd met 64 door de Ruwe gewonnen. Mede door enkele foutieve beslissingen tegen Van Manen won de Ruwe de der de set met 64 en daarmede de partij. Dit is dus de tweede finale, ook te Bilt- hoven, waarin Van Manen zich met de tweede plaats moest tevreden stellen. De halve finale in het gemengd-dub belspel ging tusschen mej. E. Haagen Smit en J. Bonnet en mej. Liebert en J. P. L. van Manen, volkomen onbedreigd door eerstgenoemd dubbel met 61, 6—4 gewonnen, waarmede het in de finale kwam tegen mej. B. Caron en J. Saltz- herr. Al zouden de cijfers dit wel doen vermoeden, bedreigd ls de zege van het U.T.V.-dubbel in het geheel niet ge weest. Met enkele slagen was men niet fortuinlijk, waardoor het Gooische dub bel meer punten kreeg dan het qua eigen spel verdiende. Deze zege bevestigde opnieuw den goe den vorm van de beide U.T.V.-leden. Voor mej. Haagen Smit beteekende deze zege de tweede in dit tournooi gezien het feit, dat zij ook het dames-enkelspel wist te winnen. De uitslagen zijn: Heeren-enkel: Finale: P. do Ruwe sl. J. P. L. van Manen 16, 6i. 6—4. Gemengd-dubbelspel: Halve finale: mej. E. Haagen Smit en J. Bonnet sl. mej. F. Liebert en J. P. L. van Manen 61, 6—4. Finale: Mej". E. Haagen Smit en J. Bonnet sl. mej. B. Caron en J. Saltzherr 6—4, 7-5. Nederland wint van Duitschland Successen voor S.S.S. ZAANDAM, 30 Juli. Heden hadden op de Voorzaan te Zaandam internatio nale en nationale kanowedatrijden plaats, met als hoofdnummer de 10e lan- denwedstrijd NederlandDuitschland, die in een sprekende Nederlandsche overwinning eindigde. De puntentelling luidde: Nederland 20 punten, Duitsch land 10 punten. Voor den wedstrijd tegen de Duit- schers, die met de volledige ploeg aan de start verschenen, welke o.a. verleden week nog de kampioenschappen in hun land gewonnen hadden, golden die in de k. 1, k. 2 en r. 4. s. klasse. In al deze klassen waren de Nederlanders de meer- daren, hetgeen een geduchte tegenvaller voor de gasten was. S.S.S. uit Utrecht blonk in al'haar se ries uit en behaalde een len en twee 2e prijzen. In een prachtige boot aan boot race wisten de gebr. Schouten in de R. 2 S. kl. adspiranten als eerste uit den strijd te komen. Terwijl mej. de Heus in de R. 1 S. kl. juniores als twee de te voorschijn kwam. Besamusca-Baas (R. 2 S. kl.) streden een harden strijd en gingen in de laatste 100 m. drie tegen standers voorbij, waardoor zij als twee de de findsh passeerden. Alle wedstrijd- vaardors van S.S.S. kunnen op schitte rende prestaties terugzien. DE RONDE VAN BEEK BEEK, 29 Juli. Vandaag werd voor de eerste maal de Ronde van Beek ver reden. De uitslagen luiden: Amateurs, 45 ronden, 65 K.M. 1. Van Boheemen (Amsterdam) 1 uur 48 min. 52 sec.; 2. Saes (Weert); 3. Hof man (Roermond); 4. Engel (Amster dam) 5. Werdler (Jutphaas. Professionals en onafhankeltjken 80 ronden 117 K.M. 1. Van Amsterdam (Merxem) 2 uur 58 sec. op twee lengten 2. Valentijn (St. Willebrord) op 10 sec. 3. Overwheel (Rot terdam). 4. Demmenie (Rotterdam) op 20 sec.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5