Horthy beker-tournooi brengt verrassende uitslagen Westbroek provinciaal kampioen Italië zet opmerkelijk goed in Goede amateur-koersen op „De Liesbosch"baan Nederland verliest van Hongarije en België Prins Bernhard opent de zwemwedstrijden in de Graafschap J. Pronk slaat P. Smits Doetinchem Horthy viert het festijn Nieuw record 4 x 100 M. 2a BLAD PAC. 2 MAANDAG 31 JULI 1939 DÓETlNCHEM, 30 Juli. Gistermiddag is hét wérèldwatér- poló-tourïióoi óm den Horthybekér in het Bad Groénéndaal te Doetinchem aangevangen. Z.K.H. Prins Bernhard arriveerde tegen drie uur en werd het bad binnengeleid door den voorzitter van den Nedérlandschèn Zwem Bond, den heer J. de Vries en dén burgé- mééster van Doetinchem, den heer W. P. J. Duval Slothouwer, ondér het spelen van het Wilhelmus. Vérvólgens stelden de deelnemers aan het tournóoi zich op 'tégenover de eeretribune, waarna de verschillende volksliedèren ge speeld werden. De vóórzitter van de L. E. N., dé hèèr E. G. Drigny (Frankrijk) sprak de beste wènschen uit voor het tournooi en de héér De Vries braóht eén woord van dank aan Prins Bernhard voor zijn bereidwilligheid om het beschermheerschap van het tournooi te willen aanvaarden en aanwezig te willen zijn bij het tournooi. Hierna verklaarde Z.K.H. met-énkèlé woorden hét tournooi vóór géópend. Onmiddellijk ving dé wèdstrijd Hongarije—Nederland aan- Na afloop van deten wedstrijd vertrok Prirts Berhard, luidé tóege- juicht dóór het aanwezige publiek. BelgiëNêderlc"d Dé éérste dag van hét tournooi hééft twéé vérrassingén opgele- yérd. Ons natiónaal tèam verloor vén dén békérjioudér, Hongarije Dé jéugdigé Néderlandsche ploeg was door goedé techniek én groo tére snélhéid hét meèst in den ianval, doch één tekort aan schot- yaardighéid stond éen béter re sultaat, dan nu wérd bèhaald, in dén weg. Nederland lèèd met 14 de nedérlaag. De Nédérlanders blekén het Hóngaarsche spél, dat yóoral in dé éérèfè hél ft Zéér ruw was, niét voldóéndé té kurtnén weérstaan. Eén vèrrassing was ook liét uitste kende spél der ltaliaahsché ploeg, eén niéuwéling in dé reeks der bésté zeven tallen van Europa, welke inogèn kam pen om den fraaién wisselbeker van den Hongaarschen régent. De Italiaansche spelers lietên friscli spel zién. waarbij handig gebruik werd uemaakt van de snélhéid van den linker-voor Ognio en de buitengewoon handigheid van den midvoor Ghira. De Italianen vérdienden het 44 ge lijke spel tégen Duitschland volkomen zelfs hadden zij gewonnén, indién eén doelpunt niet was afgefloten, omdat een fractie van een seconde eerder hét rust- signaal had geklonken. De wèdstrijd Bélgië—Frankrijk ein digde 2—2 £élijk, waarbij Frankrijk iets méér kréég dén hét vèrdiènnde. HongarijeNederland Méier bêréikte voor Nederland hét éérst den bal en plaatste naar Den Ha- mér, dié één schot loste, -doch de Hón gaarsche doelverdêdiger kon den zeer gemakkelijken bal rustig uit zijn doel houden. N'èdèriand was aanvankelijk in het oTfensief. totdat Hongarije door een twijfelachtige beslissing van den Franschen scheidsrechter Thierry -ie lei ding kon nemen. Van Overhaagen werd ernstig gehinderd en hij probeerde langs zijn tegenstander te zwemmen en de scheidsrechter beschouwde dit als een fout van onzen landgenoot. Hongarije kreeg een vrijen worp te nemen. Mid voor Nemeth. die zich vrij voor doel maakte, wist het eerste doelpunt té sco ren. Ook volgden periodes, waarin de Nédérlanders geenszins de mindere wa ren van de Hongaren. Zij warén sneller, maar schoten niet hard en zuiver ge noeg. Van Aelst had péch door tégen «dén paal te gooien, térwijl Van Róotse- laar tot tweemaal toe tc lang wachtte mét schieten om nog eènie succes te behalen. Onverwachts vérerootfen de Hongaren de score, tóen Nederland evpn aarzelde bii het overnemen, kwam de midvoor vrij en passeerde Paerl. 't Was jammer, dat de Wedstrij 1 ontaardde in een vrij ruwe partij, waarbij Hongarije phvsiek in het voordeel was. In het tweede eedeelte van den wedstrijd kwa men enkele kansèn voor dé Hóllanders, maar Rnotselaar reageerde wederom tc langzaam. Ziin schot werd dóór dopl- man Mezei. die buiténcewoon on dreef was. gehouden. Intusschen was een Hongaar uit het water gestuurd wetens hét te vroee wegzwemmen, l'it éen vlot te combinatie van Van Overhagen en Van Aelst, wist de laatste eén schot on bereikbaar in den hoek te plaatsen. Op nieuw werdén enkele spelers naar den kant gezonden. Van Aelst -doelpuntte noe eéns. doch wegens afzetten werd dit doelpunt geannuleerd. Ook Stam móest het water verlaten wegens een fout je gens Nemeth. die de kans benutte en 'dén stand on .1—1 hrarht. Ook het vierde en laatste doelpunt wérd door Nemeth gemaakt. Het was eén onnoodigp neder laag voor de Néderlandsche ploèg. Zondag zijn in het bad „Groencndaal" ide wedstrijden om de Horthy-bokaal voortgezet met de wedstrijden tusschèn de plóèfl^p van Hólland én België, Hon garije en Italië. Duitschland en Frank rijk, Dè wèdstrijd tusschen België èti Ne derland, welke hét eerst gêspeèld werd. is op verdiénde wijze door de Belgen mét 53 gewonnen. Ook in déze match bleek dat België vooral in tactisch op zicht een bétere ploèg had. zoodat het voordeel, dat Nederland had wat snel heid betreft, genivelleerd werd. Boven dien sprongen onze landgenooten op on zeker wijze met hun kansen om, waar door de langdurige periode van over wicht, welke zij hadden, geen resultaat opleverde. Nedèrland nam door middel van een houdbaar achtèrwaarts schot van Van Aelst de leiding, doch zeer kort daarop kon Coppieters met een% straf worp de partijen weer op gelijken voet brengen. Hoewel onzé landgenooten weer spoedig in den aanval kwamen wisten zij geen succes te behalen, integendeél door Coppieters, die zèer productief was, nam België de leiding. Inmiddels was de Duitsche scheidsrèchtèr, Hofm&nn. door de groote hardhandigheid der spe lers genoodzaakt onze landgenooten Stam en Den Hamer, en de Belgen Cop pieters én Rigaumont voor eenigen tijd uit het water te sturen. Voor dé rust kwamen er geen véranderihgén meer in den stand. Kort na hét begin van de tweede helft beging Overhagen de onvoorzichtigheid den Belg Isselé vrij te laten, waardoor deze in staat gesteld werd van vrij groot ten afstand het derde doelpunt voor zijn ploeg te scoren. Het woord was daarna weer aan Nederland, daar Van Aelst op onverwachte wijze den achterstand kon verkleinen, maar België liet zich de overwinning niet ontgaan en Coppieters bracht den stand op 42. Tégen het einde nam de spanning toe. Stam wist op prachtige wijze een derde Nèdèr landsch doelpunt te scoren en reeds hoopte men op een gelijkspel, toen Cop piéters het leder in het Nederlandsche net wist te plaatsen en daarmede den strijd besliste. Evenals bij het vierde dpelpunt ging dé Nederlandsche doelver- dediger H. Paerl, bij dit doèlpunt niel geheèl vrijuit. HongarijeItalië Dé strijd tusschèn Hongarije én Italië, welke hierna volgde, stond op een hoog peil. Aan beide zijden werd met veel enthousiasme gespeeld, waardoor de strijd zeer spannend en fraai is geweest. De Duitsche scheidsrechter F. Dahmen hield de touwtjes strak en wist daar mede te voorkomen, dat het enthousias me ontaardde. De Hongaren hebben de overwinning uit het vuur weten te slepen, maar het was een dubbeltje op zijn kant. Reeds bij het bègin bleken de partijen vólko men tegpn elkaar op te wegen en he' duurde dan ook geruimen tijd voordat Nemet in staat was Hongarije de lei ding té bezorgen. De snelle Italiaanschc midvoor Ghira zorgde er echter voor dat de rust met gelijken stand inging. Kon na de pauze wist dezoltde speler ziji land zelfs eon voorsprong te geven. Respectievelijk Kisleghy, Nemet en Brandi zorgden er daarna voor om den stand op 4—2 tèn voordeele van Hon garije te brengen. Be Italianen kwamen hierna geducht opzetten en toen Ghira het derdé Italiaansche doelpunt scoor de. leek alles nog mogelijk. Hóngarij' wist evenwel stand te houden en me* i3 dén wedstrijd te winnen. DuitschlandFrankrijk Duitschland bleek te sterk voor Frank rijk. De Franschen hébben echter uitste kend partij geggeven en van een eenzjj digen wedstrijd kan dan ook niet wor den gesproken. Frankrijk nam zelfs vari de hand van Van de Casteele de leiding Voor de rufet aanbrak hadden de Duit- sellers Strauss en Schneider den stand echter reeds op 21 in het voordeel van Duitschland gebracht. In de tweede helft waren de Duitschers in tactisch opzicht absoluut de meerderen en regelmatig kondén Strauss en Schneider den stand opvoeren tot 51. Vlak voor hét eind signaal scoorde Bermijn hét tweede Fransche dóélpunt, zoódat de eind stand 5—2 luidt. De nationale kampioen schappen Na de polowedstrijden vonden de fi- nalès plaats van dé Néóérlandsche zWémkampioênschappen. De finale 100 mètér rugelag heèren hééft één zéér sparinênden Strijd tus schen Van Schouwen (D.J.K.) én Met man (Het Y), de titêlhouder van het vorige jaar, te 2ien gegeven. Mètman wist tot vlak voor de finish de leiding tê behouden, doch moest in den eind spurt in Van Schouwen zijn meerdere erkennen. Hun respectievelijke tijden bédroègên 1 min. 11,6 sèc. en 1 min. 11,F Sec. Schéffèr (D.J.K.) bézétte in den tijd van 1 min. 13,4 sec. dè derde plaats. Bij de da més werd algemeen éen span nende strijd tusschèn Irene van Fèg- gelen (Het Y) en Cor Kint (Rotterdam) vèrwacht. Hét bléèk echter dat Irene van Feggelen, die door een onwilligcn voet niét voldoende had kunnen trainen, niet in vorm was, waardoor Cor Kint onbe dreigd won in den tijd van 1 min. 14,5 sêc. Irene van Fèggelen was nog bijna genoodzaakt de tweede plaats af te Staan aan mej. Kerkmeester (Rotter dam), dóch zij wist zich te handhaven. De tijden bedroégên respectièvélijk 1 min. 17,2 sec. en min. 18,8 Sec. Smitshuyzen (A.Z. 70) continueerde in hét nummer 200 m. schoolslag heeren zijn nationaal kampioénschap door zijn bétère tèchniek, welke hem in staat stel de te winnen van den cofrtingman Sé- ton (Zian). Hun tijden waren respectieve lijk 2 min. 50,2 sec. en 2 min. 56,9 sec. Korpenshöek (R.Z.C.) bezette in den tijd van 3 min. 2,8 séc de derde plaats. Jopie Waalberg (A.D.Z.) had in het zelfde nummer voor dames gèen con currentie varj, béteèkèhis. Haar tijd be droeg 3 min. 0,8 sèé. twêede en derde aangekómenen warén A. Bijland (H.Z. C.) en G. Sièwèrtsèn (A.D.Z.) in 3 n"iiti. 9,2 sec. én 3 min. 9,6 sèc. Doórtjè Heè- sèlaars (O.D.Z.) was op dóktèrsadvièé niét gestart in dit hummer. Het nummer schoonspringen dames werd gewonnen door J. van Engêlèn (H. D.Z.) met 79,01 pht., voor mej. G. de Hooge (R.D.Z.) met 72,68 pnt. én méj. R. Drènth (Zian) met 72,40 pnt. Bij de heeren wist W. Schatens (A.Z. 70) ondanks zijn aanvankelijken achter stand beslag te léggen op dén titel kam pioen schoonspringen. In tótèal behaal de hij 121,33 pnt. H. Lotgèring (Het Y) legde beslag op de twééde plaats, tér- wijl J. H. de Haas van Z.IW..P. dé derde prijs kreeg toegeweZèn. De finale 400 m. börstcrawl heeren is gewonnén door D. van der Kuil (S.Z.C.) in den tijd van 5 min 15 6éc. vóór Van Merkenstein (Dolfijn) in 5 min. 19 séc. en Ruimschotél (H.Z. en P.C.) in 5 min. 21,4 sec. Ruimschótél zétte vlak voor de finish een prachtigen eindspurt in, dóch was daarmede véél te laat, zoodat hij geen bedreiging mèèr kon zijn In het nummer 400 m. börstcrawl voor dames werd Alie Stijl derde in dén tijd van 5 min. 53,6 sec. achter Rie van Véèn (R.D.Z.) in 5 min. 42,4 sec. en A. E. van Schaik (Het Y) in 5 min. 51,4 sec. De Mr. van Kappen-wisselbeker, dit jaar voor het eenst uitgeloofd voor de vereeniging welke de meeste punten be haalde, is gewonnen door R.D.Z. met 20 punten. De in memoriara Joop Stotijn- wisselbekêr, beschikbaar gesteld voor het nummer schoonspringen heeren werd voor de derde maal in successie door W. Schatens, dié dezen beker thans in zijn bezit, kreeg. De prijzen wérden uitgerèikt door den heer J. de Vriès, vóorrittér van dén Ko ninklijken Nédèrlandschèn Zwémbónd. P. VAN NEK NAAR WERELD KAMPIOENSCHAPPEN AMSTERDAM, 30 Juli. Naar wij vernemèn heeft de N.W.U. als nog dén renner Piet van Nek aan gewezen om uit te kómèii op de we reldkampioenschappen te Milaan. Hij zal mét Demmenie déêlnèmen aan den wegwedstrijd voor profes sionals. Jaftsén zorgt vóór strijd én wordt tweede OP „De Liesbösch"-wielerbaan is gistermiddag om het pro vinciaal kampioenschap gestreden en het resultaat was, dat de Utrechtenaar J- Westbroek weer jlen titel behaalde, door in twee van de drié onderdeelen als eerste te eindigen, terwijl het derde num mer hem de tweede plaats ople verde. Ongetwijfeld is de titel in han den gekomen van den renner, die er het meest aanspraak op maakt. Aan de kampioenschappen namen ne gen renners deel waaronder een Amers- foorter, namelijk De Gans. De belang stelling viel ons niet. mee. vooral daar er in Utrecht weinig op sportgebied te doèn was. Westbroek was reeds bij voorbaat wel een der favorieten. De tijden van een sterke bezetting met renners als Van der Voort, Poppes, Pistorius, Verhoef, De Heus, Joolen, Westbroek, wijlen Steef Veger en anderen is voorbij, en wij mis ten gisteren de sfeer, die er voorheen rond deze wedstrijden hing en dat is jammer, want in den regel is er onder de amateurs en onafhankelijken animo voldoende. Wij willen allerminst de ren ners een verwijt maken, dat zij onvol doende strijd geleverd zouden hebben. Dat zeker niet. Doch voorheen zou liet niet zijn voorgekomen, dat een renner als het type Jansen, tweede was gewor den achter den kampioen. Er leefde vroeger meer onder de renners. Westbroek zette den wedstrijd aller- L_T ÉT was eén ware „zwemmers" -Mréin, wélke ons Zaterdag van Arnhem naar Dóétinchem bracht, waar we heentogen om hét Horthy tournooi en de Nederlandsche zwem- kampioenschappén bij te wonen. Met eén overvollè Diesel waren we in het Geldersche Haagje gekomen en via Zèvenaar arriveerden we vervolgens in het gezellige Graaf schap-stadje, dat in hèt Horthy tour nooi aanleiding heèft gevonden tot een week feest. Huis aan huis hin gen vlaggen uit.-Ieder hotel en ieder pension is bezet. De fraaie bussen van de Geldereche Tramwég My. verzorgen een speciale dienst „stad" bad Groénéndaal. In de hoofdstraten is het een en al gezelligheid. Allé Doetinchemrners wan delen ér heen en wèèr, de Italianen op hun houten sandalen nastarend, de in wijnroode trainingspakken gekleede Hongaren bewonderd. Daar tusschen ontdekten men den Franschen Haan. het rood-geeizwart van de Belgen, dc Duitsche hakenkruizen en de leden van de Nederlandsche ploeg, die waren ge kleed in keurige grijze broeken met blauwe jasjes. De ontvangst is er, vooral dank zij het Verkeersbureau van den heer Mis set, grandioos. De pers zit er hoog. en vooral niet te vergeten „droog", want deze kléine tribune ife de eenige welke overdekt is en boven op de kleedkamers. terwijl in de onmiddellijke nabijheid de Nederlandsche, Hóngaarsche en Duit sche radio-omroepers hun plicht doen. Een zeer aardig idee was het doen in richten van een klein boerenhuis, ge heel volgens antieke stijl. Rond een keu rig schoon geschuurden tafel zaten we er met een wel zeer gevarieerd gezel schap. De voorzitter van den K.N.Z.B., dén heer Jan de Vries was het middel punt. Met Hóngaarsche collega's hebben we getracht een discussie te houden over scheidsrechters. Dank zij het feit, dat de Duitsche omroep niet alleen mannen maar ook vrouwen onder haar omroepers bezit, bleven we niet versto ken van vrouwelijk gezelschap. Herr Dahmen, de groote sportman van Wc6t Duitschland, hield er theorie over een zekere nationale drank, en tenslotte bleek het er ook een rustige gelegenheid om journalistieke"n arbeid te verrichten. Rond het zwembad mankeerde hei niet aan gezelligheid. Er was een blaas- orkest. er was een goede hand en op de terrassen leek het klein Scheveningen. Willy den Ouden paradeerde er met een zwempakje, dat meer voor show be doeld leek, dan om wereldrecords te verbeteren. De meest mogelijke en on- moeelijke trainingspakken en kampeer- kleedij wisselde af met smetteloos witte pakken en zwarte rokken, aange trokken ter. gelegenheid van Prins Bernhard. Het was er feest. Een fee6t van sport verloedering, een festijn, dat kracht zette bij de leuze van den K.N.Z.B. „Iede re Nederlander zwèmmer". Een week zal dit duren. We hopen dat men in Doetinchem in alle opzichten zal slagen. De organisatoren hebben het verdiend. minst goed in. In de eerste de beste sprintserie liet hij zich door van Ter gauw eruit rij dén en kwam pas dóór een herkansingsrit in de kwart-finale, waarin hij een walk-over kreeg en dus gemakkelijk tot de halve finale opklom. Tot de halve finale hadden het gebracht Van Schaik, De Gans. Otten en West broek. Zij reden een match a deux en Van Schaik deed daarin zijn kans teniet gaan, door De Gans in de bocht naar boven te dringen. Hij werd zelf hiervan het slachtoffer, want hij maakte een flinke tuimeling en toen De Gans hem later nog een kans bood door ovèr te, rij den, moest hij halverwege opgeven. Westbroek had zijn handen vol werk aan Otten, doch won tenslotte op fraaie wijze uit tweede positie. In de finale sloeg Westbroek De Gans van kop af. De Amersfoorter kon niet meer dan wieltje houden. Otten werd door het uitvallen van Van Schaik auto matisch derde. In de tijdritten over 1 K.M. met vlie gende start maakte Westbroék met. J min. 10 2/5 sec. de snelste tijd. Nummer twee, Werdler, deed er precies een se conde langer over. Dc stand na twee nummers was: 1. Westbrqek 6 punten, 2,3 en 4 De Ganfe. Otten en Werdler 2 pnt. Wes.tbroek was daarmede al vrij zeker van het kam pioenschap. Als laatste nummer reden de deelne mers een langen afstand over 35 K.M., eigen kracht. Hierin zijn talrijke uit looppogingen gedaan, waarvan die van Otten eenmaal het meest gevaarlijk was. De renner, die echter het meeste strijd bracht hij kreeg daarvoor een speciale premie was Jansen, die van de start tot de laatste ronde steeds maar weer demareerde. De kracht van dezen knaap was niet voldoende om zijn voor sprong in een ronde winst om te zetten, totdat hij zoowaar even voor het einde weer wegliep en tot groote vréugde van het publiek een ronde voor de finish het peleton inliep. Dat Westbroek het op den sprint liet 'aan komen, was begrijpelijk, hoewel de ze wijze van rijden-voor het publièk weinig aantrekkelijk is. Meyer en daar na Kleppe konden het tempo niet vol gen en gaven op. Behalve de winstronde van Jansen heeft alleen Otten het tot een goede uit looppoging kunen brengen. Hij nam een halve ronde, doch bij gebrek aan steun moest hij zich tenslotte door het voort durend jagende peleton laten inhalen. Won Jansen door zijn winstronde, de rest van het veld vocht het in dén eind sprint uit en deze was voor Westbroek, die daarmede de tweede plaats bezette, waarmede dén titel voor hem een feit was. Niet het bijprogramma wilde het aan vankelijk niet vlotten. Feitelijk kan men bij een sprintwedstrjjd tusschen de drié eersten van de Nederlandsche kampi oenschappen namelijk' Derksen, Smits en Pronk niet van een biiprogramma spreken. Helaas was Derksen door ern stige ziekte afwezig, en Smits kon in den aanvang niet rijden bij gebrek aan een fiets. Moeke viel voor Derksen in. doch bracht het niet ver. Er viel van fraaie sprints te genieten, in het bijzonder tusschen Pronk en Smits, door eerstgenoemde gewonnen Eerst het laatste nummer, een tijdrit over 500 M. bracht de beslissing tus schen dit tweetal. Pronk won dit num mer en daarmede den wedstrijd. m Tenslotte vermelden we, dat de beste tijd over de laatste 200 M. in dén- sprint werd gemaakt door Pronk mét 12 se conden. De uitslagen luiden: Sprint. Eerste serie: 1. Van Tergauw, 2. Westbroek: Tweede série: 1. Van Schaik, 2. Meyer; Derde eerie: 1. Otten, 2. Kleppe; Vierde serie: 1. Werdler, 2. Janeen; Vijfde serie 1. De Gans, w.o. Herkansing. Eerste serie: 1. Wéstbroek, 2. Meyer; tweede eerie: 1. Jansen, 2. Kleppe. Kwart finales. Eerste eerie: 1. Van Schaik, 2. Van Tergauw; tweede serie: 1. De Gans, 2. Werdler; derde serie: 1. Otten, 2-. Jansen; vierde serie 1. West broek w.o. Halve finale. Eerste serie: 1. De Gans, 2. Van Schaik; tweede serie: 1. Wést- broek, 2. Otten. Om de derde plaats: 3. Otten, 4, Van Schaik (opgègeven). Finale: 1. We6tbroek, 2. De Gans. BIJ DE FOTO: Leden van de N.W.U. sprintersploeg reden gisteren op De Liesboschbaan. Aan de start voor een match a tróis. V.l.'n.r. Moeke. Pronk en Smits. Geheel techts den bekenden trainer Guus Schilling Tijdritten 1000 meter, vliegende start: 1. Weètbróek 1 min. 10% sec., 2. Werd ler 1 min. 11% sec., 3. Ötten 1 min. 11% sec. 35 K.M. race: 1. Jansen, op een ronde 2. Westbroek, 3 Werdler. Tijd 47 min. seconde. Eindstand: 1. Westbroek 10 pnt., 2 Jansen 6 pt., 3. Werdler 4 pt., 4. en 5. De Gans en Otten 2 pnt. Sprint N.W.U.-ploeg. Sprint. Eerste serie: 1. Pronk, 2 Moe ke; twèede serie: 1. Smits, 2. Moeke; derde serie 1. Smits, 2. Pronk: vierde serie: 1. Pronk, 2. Smits, 3. Moeke. Tijdrit: 1 Pronk 31% sec., 2. Moeke 31% sec., 3. Smits 32 sec. BERLIJN, 30 Juli. Een Duitsche ploeg, bestaande uit de athleten Kersch, Neckerman, Hornbèrger en Borchmeyer is er in geslaagd om het Européesche record op de 4 x 100 M. estafette met niet minder dan 0.5 sec. te verbeteren. De ploeg noteerde 40.1 sec. Het record stond op naam van Duitschland (met Jonath, Corts, Houber en Koernig) met 40.6 sec. en dateerde van 1932. Tijdens dezelfde internationale wed strijden in het Olympisch Stadion in de Duitsche hoofdstad kwamen de Duitsche wereldrecordhouder op de 800 M.; Ru- dolf Harbig, en de Italiaansche athleet Lanzi wederom op dit nummer tegen el kaar uit. Ook nu was Harbig de snelste. Hij werd eerste in den prachtigen tijd van 1 min. 48.7 sec. Lanzi werd tweede in 1 min. 49.2 sec., terwijl Schumacher (Duitschland) de derde plaats bezette in 1 min. 51.2 sec. Tevens heeft Christel Sehultz Duitschland) het wereldrecord ver springen verbeterd. Zij bereikte een afstand van 6,12 meter. Het record stond op naam van Stella Walasie- wicz (Polen) met 6.05 meter, op 17 Juni 1938 te Cleveland (Ohio) geves tigd. Fanny Koen werd tweede in liet nummer verspringen en noteer de 5.97 meter, hetgeen een nieuw Nederlandsch record beteekende. Het record stond op haar naam met 5.80 meter, gevestigd op 3 Juni van dit jaar te Mitcham, tijdens den wed strijd tegen Engelsche athleten. Oók op de 100 M. kwam onze landgenoote uit. Hier werd zij eerste in een tijd van 12 sec. De uitslagen der wedstrijden luiden: 100 M. hardloopen (finale) 1. Necker- mann (Duitschland) 10.7 sec.; 2. Mariani (Italië) 10.8 sec. 200 M. hardloopen (finale) 1. Necker- mann (Duitschland) 21.3 sec.; 2. Gonelli (Italië) 21.4 sec. 10.000 M. hardloopen: 1. Csaplar (Hon garije) 31 min. 24.9 sec.; 2. Beviacini (Italië) 31 min. 28.1 sec.; 3. Haushofer (Duitschland) 31 min. 37 sec. 4 x 100 meter estafette: S. V. Mann heim 41.5 sec.; 2. Dresdner S. C. 42 sec.; 3. A. S. V. Koeln 42 sec. 110 M. hordenloop: 1. Lidman (Zwe den) 14.6 sec.; 2. Pollmann (Duitsch land) 14.8 sec. Verspringen: 1. Maffei (Italië) 7.59 M,; 2. Dr. Long (Duitschland) 7.49 meter; 3. Hakansson (Zweden) 7.34 M.; 4. Leichum (Duitschland) 7.16 M.; 5. Gyuricza (Hon garije) 7.15 M. Polsstok hoogspringen: 1. Haunzwi- ckel (Duitschland) 4.05 M.; 2. Romeo (Ita lië) 4.05 M.; 3. Kaas (Noorwegen) 4 M.; 4. Mavoda (Japan) 4 M.; 5. Lange (Zwe den) 3.99 M. Kogelstooten: 1. Kreek (Estland) 16.05 M.: 2. Trippe (Duitschland) 15.95 M. 100 M. Hardloopen (dames) 1. Fanny Koen (Nederland) 12 sec.; 2. Ida Kuehnel (Duitschland) 12.1 sec. Verspringen (dames): 1. Christel Scbulz (Duitschland) 6.12 M. (pieuw wereldrecord): 2. Fannv Koen (Ne derland) 5.97 M. (Nieuw Nedèrlandsch record); 3. Gisela Voss (Duitschland). 5.86 M.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6