r dCaai&ic (BeAichlen Soestdijk in den loop van den ochtend Kappers voortaan op Gemeenten krijgen hun zelfstandigheid terug KEITJES Maandagmiddag gesloten Nationale feestdag en herhalings oefeningen De uitbreiding van begraafplaats te Voorthuizen De Algemeene Synode voortgezet WISSELKOERSEN Feestklanken te Delfzijl PRINS BERNHARD TELEGRAFEERDE Zomeravond competitie Horthy-tournooi 1941 te Neurenberg STADSNIEUWS 1 Vj Polak personeel op reis Advertentiën H. J. KOLK W. RUTGERS A. v. d. WEG 1 GULDEN Openbare verkooping D. de Groot INVENTARIS Meubilaire goederen Rijwielen en Kinderwagens MUNDUSN.V. GESLOTEN ZIJN KUNST TOONEEL MUZIEK - SPORT AMERSFOORTSCH DAGBLAD e BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1939 SOESTDIJK, 5 Aug. In den loop van den ochtend werd de menigte voor het Palei* Soestdijk, die daar geduldig blijft wachten in de hoop, iets te zien te krijgen waarin zich de glans van de groote gebeurtenis daarbinnen afspiegelt, voortdurend grooter, waarbij vooral de jeugd de meerderheid der wachtenden vormt. De venters met oranje doen goede zaken en de feestelijke stemming op den rijksstraatweg, die werkelijk een stemming is, welke men kan aanvoelen omdat het publiek zich van elke luidruchtigheid onthoudt, werd volmaakter toen het weer, dat na een korte wijle van bleeken zonne schijn er weer somber dreigend be gon uit te zien, definitief in gun- stigen zin omsloeg, zoodat na tien uur prachtig zomerweer heerschte. De verwachting, dat men bijzondere dingen zou zien, ging evenwel niet in vervulling, totdat omstreeks elf uur be weging onder de wachtenden ontstond. Wat men zag hield wel niet recht streeks verband met de blijde gebeur tenis, maar werd evengoed met vreug de en hartelijkheid ontvangen. Men ont dekte namelijk onder de colonnade Prinses Beatrix, die zich daar spelende ophield in gezelschap van haar nur6e, freule Feith, en den adjudant van Prin6 Bernhard. kapitein de Roo van Alder- werelt. Het publiek liep over den straat weg, voorbij de politieafzetting, tot aan het hek van het paleis, onthield zich echter, overeenkomstig het verzoek van H. M. de Koningin, van elke toejuiching. De rijksveldwachters hadden dan ook weinig moeite om de menschen met eenige kalme woorden weer achter de afzetting te krijgen. Eenige afwisseling brachten kor ten tijd later twee heeren in lange gekleede jassen en met hoogen hoed, die aanvankelijk op een afstand door het publiek voor hooge dignita rissen werden aangezien. Zij torsten echter een groote oranje bus, die ge vuld was met oranje-muisjes en die aan het paleis werd afgegeven. Bijna tegelijkertijd verscheen een dele gatie met een klein mandje in de na tionale kleuren en voorzien van een oranje strik. Het was het bestuur van de Baarn- sche postduivenvereniging „de Pool", die vanmorgen vroeg bij het bekend wor den van de blijde mare een postduif van de Bussumsche zustervereeniging „de Blauwe Duif" had losgelaten met het bericht, bestemd voor den burgemeester van Bussum. Onmiddellijk na ontvangst heeft burgemeester Ferahout een schrif telijke gelukwensch aan het Prinselijk Paar ter hand gesteld aan de Bussum sche vereeniging, die deze gelukwensch, in een van inscriptie voorzien zilveren huisje aan een in haar bezit zijnde Baarnsche postduif toevertrouwde. Deze duif vloog in zes minuten naar haar «station in Bacrn en werd in het reeds beschreven mandje naar het pa leis gebracht, waar het zilveren buisje met den officieelen gelukwensch van het gemeentebestuur van Bussum werd afgegeven. In den loop van den ochtend bezorg den verschillende bloemenfirma's tal van bloemstukken ten paleize, o.a. van de beide oranjevereenigingen te Baarn. Een zeer mooi bloemstuk werd bin nengebracht uit naam van het gemeen tebestuur van Baarn. Een aardig mo ment was het nog, toen twee peuters, meisjes van omstreeks acht jaar, aan het hek verschenen, elk met een heel klein bosje donkere viooltjes, omwon den met een wit lintje. Zij legden hun kleine bloemenhulde neer naast het hek. en verzochten den veldwachter ze aan de Prinses te willen geven. Ondanks het feit, dat vele wandelaars en fietsers even langs het paleis trekken, heerscht er toch op den anders zoo druk ken straatweg een rustige sfeer. Het snelverkeer is geheel omgelegd, en het wandelend en fietsend publiek gedraagt zich zoo kalm, dat er wel geen geluid tot de verstrekken in den rechtervleugel van het paleis moet doordringen. Het geen ook de bedoeling is! Een enkele maal, wanneer de opstopping van kijk- lustigen vóór het paleis te groot dreigt te worden, zijn de rijksveldwachters ei- onmiddellijk bij. om met /achten drang de menschen tot donrloopen te manen, waaraan dan dadelijk gevolg wordt ge geven. De bewoners van huize Doorn hebben het bericht van de geboorte van een Prin ses met groote vreugde ontvangen. Di rect na het vernemen van het heugelijke nieuws hebben de ex-keizer en zijn gema lin telegrafische gelukwenschen verzonden aan het Prinselijk Paar en aan H.M. Koningin. De adjudant van den ex-keizer, majoor von Usemann, zal vanmiddag om vijf uur namens het keizerlijke vaar een groot bloemstuk ov het Paleis Soestdijk bezor gen. Dit bloemstuk zal versierd zijn met witte linten, die een groote W. en een H. met kroon zullen dragen 's-GRAVENHAGE, 5 Aug. In ver band met den nationalen feestdag op 7 Augustus a.s. moeten de dienstplich tige onderofficieren, korporaals en sol daten, voor wie op dien dag de herha lingsoefeningen zouden aanvangen, zich op 8 Augustus d.a.v. bij hun corps melden, op tijd en plaats, in de kennis geving betreffende hun oproeping aan- gegven. De hun verstrekte vervoerbewijzen blijven op 8 Augustus geldig. RAAD VAN BARNEVELD Is de prijs van de benoodigde gronden te duur? BARNEVELD. De raad dezer ge meente kwam dezer dagen in open bare vergadering bijeen, onder voorzit terschap van burgemeester J. West rik. Afwezig met kennisgeving de raadsle den: G. v. Effrink, B. Geleijnse en \V. van Veldhuizen. Voorgesteld werd o.a. een verplichte sluiting in te voeren voor alle kappers zaken 's Maandagsmiddags na 1 uur. De heer H. Geurts (St. Ger. PA vond dat hier de vrijheid te veel werd aan getast en stelde voor elke zaak in het bepalen van den vrijen middag vrij te laten. De heer A. Dijkhorst (S.D.A.P.) juich te het voorstel toe. daar er thans door de kappers zonder personeel oneerlijke concux-rentle kan plaats hebben. Alleen zij, die personeel hebben, ondervinden nu door het verplichte vrijgeven na deel. Met 8 tegen 4 stemmen werd het voorstel van B. en W. aangenomen, zoodat in het vervolg alle 14 kap perszaken in het dorp 's Maandags na 1 uur gesloten zullen zijn. B. en W. stelden voor de Algemcene Politie Verordening met een artikel aan te vullen, zoodat het in het ver volg mogelijk zal zijn tegen onwel voe- gelijke kleeding, zooals sommige toe risten te zien geven, op te treden. De voorzitter legde er den nadruk op. dat de politie opdracht zal ontvan gen soepel op te treden en slechts te gen excessen zal hebben te waken. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten. Op voorstel van B. en W. werd over gegaan tot aankoop van gronden van het Rijk, teneinde tusschen Barneveld en Voorthuizen een belangrijke ver- kcersverbetering tot stand te kunnen brengen. Het betreft hier den aankoop en slechting van het voormalige via duct der Nederlandsche Spoorwegen, beschikbaar gekomen wegens ophef fing van de lijn VoorthuizenNijkerk. De kosten van grondaankoop beloopen 1981,60. Bovendien wordt 400 ge vraagd ten einde onmiddellijk te kun nen aanvangen met grondwerk. De Provincie zal 90% in de kosten bijdra gen. Langdurige besprekingen werden gevoerd naar aanleiding van een voorstel van B. en W. om tot uit breiding van de bestaande begraaf plaats te Voorthuizen over te gaan, door van de Hervormde Gemeente aldaar een stuk grond, ter grootte van 1.34.90 H.A. aan te koopen. Vele leden waren van oordeel dat de prijs, die voor dezen grond werd ge vraagd, namelijk f 4500, veel te hoog was. Op voorstel van den voorzitter ging de raad hierop in geheime zitting. Na heropening zeide de heer J. Land man (A.R.) het treurig te vinden dat de Kerkvoogd ij raad misbruik trachtte te maken van het feit, dat deze overi gens slecht gelegen gronden voor de uitbreiding der begraafplaats onont beerlijk zijn. De voorzitter zeide dat het kerkbe stuur advies gekregen had van het Klassicaal Bestuur geen vaste goederen te verkoopen dan tegen zeer goeden prijs. Bij stemming siaakten de stemmen 6 tegen 6, zoodat de ver dere behandeling naar een volgende zitting verschoven werd. Hierna sprak de voorzitter eenige hartelijke woorden tot de scheidende raadsleden. Voor vier leden, namelijk de heeren H. van Omme, J. Landman, A. Dijkhorst en W. van Veldhuizen, was dit de laatste zitting die zij, als raadslid, meemaakten. Spreker zegde allen, ondanks het feit dat er wel eens meeningsverschillen waren, dank voor de prettige samenwerking, die er toch steeds had peheerscht. Aan deze afge- loopen 4-jarige periode zal spreker de meest prettige herinneringen bewaren. De heer Dijkhorst (S.D.AfP.) dankte den voorzitter, mede namens zijn par tijgenoot, den heer W, v. Veldhuizen. Ook de heeren Van Omme en Landman brachten dank voor de vriendelijke woorden. 's-GRAVENHAGE, 5 Aug. In de vergadering van de Tweede Kamer van 25 Juli j.l. is door de regeering medegedeeld, dat een wets ontwerp tot saneering van de gemeentefinanciën in voorbereiding is. Naar wij uit goede bron vernemen, zal het desbetreffende wetsont werp binnenkort het departement van Binnenlandsche Zaken ver laten. Zijn onze inlichtingen juist, dan zouden de pl.m. 400 gemeenten, welke thans op rijkssteun zijn aangewezen, bij totstandkoming van het ontwerp, op een 40-tal na, hun financieele zelfstandigheid her krijgen. Ds. Oorthuys rapporteert In de gisteren te 'sGravenhage voort gezette zitting van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk werd allereerst ken nisgenomen van enkele ingekomen be sluiten in hooger beroep. De Synode benoemde tot secr. in de vac. van ds. D. den Brcems ds. K. H. E. Gravemeijer te Den Haag. Dr. G. Oorthuys van Amsterdam rap porteerde over de consideration in be trekking tot de voorloopig aangenomen invoeging in het reglement voor kerke lijk opzicht en tucht van een nieuw hoofdstuk betreffende voorkoming of bij legging van geschillen. De meerderheid der Prov. kerkbesturen bleek voorstan der te zijn. Van de classicale besturen verklaarden zich slechts 5 zonder meer voor. Vele van de tegenstanders wen- schen eerst de zaak van bestuur of be heer geregeld te zien, alsook dat de plich ten en rechten voor beide partijen moe ten gelijk staan. De commissie voor de consideraties wenscht art. 89 te amendeeren in dien zin, dat het Algemeen College van Toe zicht alsmede de Vereeniging voor kerk voogdijen 4 leden in den Bemiddelings- raad zullen voordragen, dat in art. 40 na der zal worden bepaald dat van de drie aan te wijzen leden voor elk te behande len geschil, tenminste 1 dienstdoend predikant zal zijn alsook dat in het slot van dit artikel worde bepaald, dat par tijen het recht hebben een door hem niet gewenscht lid uit de commissie te we ren. De commissie concludeerde tot aanne ming waartegen prof. dr. F. W. A. Korff van Leiden zich verzette, gezien de vele bezwaren. Ds. Boonstra was van oordeel dat de critiek op het voorstel zeer een zijdig is geweest. Aan het recht van den predikant wordt niets tekort gedaan, in tegendeel hij krijgt het voorrecht zich tot den bemiddelingsraad te kunnen wen den. De president was eveneens van oor deel dat men niet tegen een uitspraak van een classicaal bestuur moet ingaan, maar is eveneens van meening dat er veel misverstand heerscht. In art. 36 wordt het recht van den predikant om te procedeeren niet tekort gedaan, maar hij schort dit recht op en steekt de hand ter verzoening uit. Vele predikanten zul len dankbaar zijn als er een bemidde lingsraad komt. Voor het beginsel wordt algemeen gevoeld. De Synode vereenigde zich met de con clusie van het rapport. De commissie van oordeel, dat deze po ging tot bemiddeling een gezonde uit werking hebben kan, wijl hier geen recht ontnomen wordt, maar overeenkomstig het gebod en de plicht der liefde gehan deld wordt en de predikanten den eer sten stap doen om een procedure te voor komen, stelde voor het voorloopig aange nomen bemiddelingsvoorstel in tweede lezing aan te nemen. Conform besloten. Nadat ds. Y. Stelma van Tzum had ge rapporteerd over het verslag van de kerkvisitatoren in Zeeland werd de zit ting door den president verdaagd tot he denmorgen. TIMMERMAN OVERLEDEN OLDEBROEK, 5 Aug. De 19-jarige ongehuwde timmermanszoon W. van Valk Azn., die Maandagavond j.l. al hier door een vrachtauto werd aangere den en o.a. een schedel basisfractuur op liep, is gisteravond in het Sophia-zie- kenlhuis te Zwolle zonder tot bewustzijn te zijn gekomen aan de gevolgen van dit ongeval overleden. Zaterdag 5 Augustus 1939 11.15 u Inkoop Verkoop Chèque Berlijn 75.10 75.35 Par U's 4.96 5.01 Brussel 31.8734 31.92)4 Londen 8.77 K 8.79)4 Zwitserland 42.31 42.36 Cable New York 1.87)4 1.88)4 Chèque Milaan 9.85 10.00 Duitsch bankpapier 26.75 27.75 zilver 30.50 32.00 Pransch bankpapier 4.96 5.03 Belgisch 6.38 6.44 Zwitsersch 42.35 42.60 Engelsch 8.77J4 8.82 Amerikaanscb 1.87 1.89 Indisch 99.00 100.00 Handelsmarken 7.25 8.25 Toeristenmarken 49.50 Ponden (goud) 15.48 15.55 Dollars (goud) 3.18 3.21 Gouden tientjes 12.90 13.00 GELDKOERS 5 Aug. Prolongatie Particul. disconto: )4 Daggeld: yi OMREKENINGSKOERSEN Aug. 5 Aug. Londen 8.78 J* 8.78 Berlijn 0. 75.3714 .75.27)4 Parijs 4.97;»' 4.96)4 Brussel (Belga) 31.90 31.87 Zwitserland 42.37 42.35 Kopenhagen 39.25 39.20 Stockholm 45.30 45.25 Oslo 44.17)4 44.15 NewYork (cable) 1.875-4 1.87)4 Borne 6.70 6.70 DELFZIJL, 5 Aug. De feeste lijkheden ter gelegenheid van het 125 jaar onafhankelijk zijn van Delfzijl zijn gisteren, onder begun- stigging van fraai zomerweer, voort gezet. Vanmiddag maakte een compagnie der bemanning van het in de haven lig gende smaldeel, voorafgegaan door de Stafmuziek der Koninklijke marine, een marsch door dc stad. Groote belangstel ling bestond ook voor de zeilwedstrijij den op de Eem# en van de gelegenheid om de schepen van het smaldeel te be zichtigen, werd gretig gebruik gemaakt. Vanavond om zeven uur ontvingen ten Provinciehuize te Groningen de Commissaris der Koningin met het col lege van Gedeputeerde Staten van Gro ningen de Marine. Er waren de com mandant der marine te Willemsoord, schout-bii-nacht H. Jolles met zijn ad judant, de commandant van het smal deel te Delfzijl kapitein ter zee P. J. Feteris en andere zee-officieren, de bur gemeester van Groningen, mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, en zijn ambt genoot van Delfzijl, L. H. van Julsingha, de hoofd-officieren van het Groningsche garnizoen en de voorzitter van de com missie voor de herdenkingsfeesten te Delfzijl, arts A. L. Oosterhuis. De commissaris der Koningin hield een toespraak, waarin hij o.m. zeide, dat het provinciaal bestuur van Groningen zich gelukkig prees bij het bezoek van de eenheden der marine aan deze pro vincie ter gelegenheid van de herden kingsfeesten te Delfzijl van zijn gevoe lens jegens de marine te kunnen doen blijken door een bijeenkomst van den commandant met de officieren der in de provincie aanwezige scheepsmacht ten Provinciehuize. Schout-bij-nacht Jolles beantwoordde \1 AAR wij vernemen heeft niet Hare Majesteit de Koningin maar zooals gebrui kelijk is Prins Bernhard de ge boorte der Prinses terstond per telegram ter kennis van de regeerende Vorsten gebracht, alsmede van alle andere staatshoofden, waarmede het Prinselijk Paar persoonlijke relaties heeft. de toespraak, waarna de eerewijn ge bruikt. Op het Burgemeester Buiskoolplein te Delfzijl hield de Marine Kapel van avond een taptoe, gevolgd door een mu zikale rondwandeling, welke een groote menigte op de been bracht. De laatste dag der feesten, Zaterdag, wordt besteed aan admiraalzeilen op de Eems en het slot der viering zal bestaan uit een grootsch vuurwerk op het strand. SPORT EN SPEL De uitslag van den wedstrijd Hapam- Roda is 4—1. Programma voor de ko mende week Maandag 7 Augu'stus kampioenswed strijd tusschen PrestoEijsink. Dinsdag 8 Augustus: Promotie-degra datiewedstrijd PosthoornMeursing. Vrijdag 11 Augustus WolosMeur sing. Zondag 13 Augustus: Promotie-degra datiewedstrijd Posthoorn—Hapam. WATERPOLO DOETINCHEM, 4 Augustus. Het spreekt van zelf, dat in 1940 geen inter nationaal waterpolo-tournooi om den Hortliybeker zal worden georganiseerd, omdat niet alleen in dat jaar de Olym pische Spelen plaats vindeRTjÜocli tevens omdat dit tournooi eenmaal in de twee jaren plaats vindt. In 1941 zal het tour- nooit in Duitschland worden gehouden. Als stad is reeds Neurenberg aangewe- zeiu Het vertek had een ongewoon karakter Vanmiddag kwart over twaalf was de spoorwegovergang aan den Soester.weg eens niet gesloten en toch moest het verkeer wachten voor een passeerenden D-trein. Deze tegenstrijdigheid is gauw opgelost wanneer men weet dat het per soneel van Polak's Frutal-Works N.V. op buitenlandsche reis ging en daar voor niet den gebruikelijken weg.nam. Men had de spoorwegen verzocht om de reizigers per trein te komen afha len, aan welk verzoek voldaan werd. Vier groote D-rijtuigen reden hedenmid dag voor en voerden de bijna 200 feest vierders van het fabrieksterrein mede naar de internationale lijnen. De start ging voorzichtig in zijn werk en ook bij het passeeren van den over weg werd met groote nauwgezetheid en geringe snelheid gereden om dcrail- leeren van de wagens op dit bijspoortje te voorkomen. Toen deze ongewone ge beurtenis goed afgeloopen was heeft men de D-vvagens achter een groote lo comotief gekoppeld en zoo den verren reis naar het Zuiden ondernomen. Een talrijk publiek deed het gezelschap uit geleidde. Vanavond iTalfzes is de extra-trein in Spa, waar men dineert en logeert. Mor genochtend gaaf men in zes autobussen naar de grot van Han en des middags naar Luik. Om 12 uur hoopt men mor genavond weer in onze stad terug te zijn. De heeren Schwerzel en van Wie lick treden op als leiders van deze, door de directie van de N.V. ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan aangeboden trip. HERDENKINGSRIT VAN DE M. C. A. O. De berdenkingsrit van de Motorclub Amersfoort en Omstreken vangt mor genochtend 10 uur op" de Leusderheide aan. Men start bij hotel Waterloo. AMERSF. BOYS—QUICK Zondagmiddag speelt Amersf. Boys een vriendschappelijken wedstrijd op haar terrein tegen Quick. ARTS tot nader aankondiging AFWEZIG de overige huisartsen nemen waar Dr.G.J.N. Vleugels Schutter Huidarts Afwezig tot Maandag, 21 Augustus. Voor spoedgevallen te raad plegen op Dinsdag 15 Aug. van 105 uur. Dr. A. C. POLAK OOGARTS AFWEZIG TOT 20 AUGUSTUS. Dr. BROERS NEEMT WAAR. GEVESTIGD Tandarts Utrechtscheweg 22 Amersfoort, Telefoon 5032 Maagpepermunt, Crystalpepermunt. King Pepermunt. Langestraat 23 Tel. 4026 VERSCHAF U dubbele va- cantie genoegens en reis met KOFFERS van WENSINK Langestr. 105 Tel. 5071 Lederen jekkers maat 48 f 17.—; maat 50—54 f 19.50 enz. enz. Lange lederen jassen v.a f 25.—. Damesmantels altijd in voorraad in zwart, blauw, bruin en groen. HUIB HOLSTEIJN. 3 maal plaatsen OFFICIEEI.E CRISISPUBLICATIE CONTROLE OP BEPALING VETGEHALTE EN GEWICHT VAN MELK In aansluiting op hetgeen 15 Mei j.l. reeds is medege deeld over de verplichte con trole op de bepaling van het vetgehalte en het gewicht van melk, wordt van bevoeg de zijde nog het volgende medegedeeld. Onder deze verplichte con trole vallen direct op 1 Sep tember a.s. alle bedrijven, welke melk van veehouders betrekken. Buiten deze ver plichting vallen dus de be drijven, welke uitsluitend melk van eigen vee verwer ken en/of verhandelen en af leveren. Met het oog op technische bezwaren zullen voorloopig de desbetreffende bepalingen niet worden ingevoerd voor bedrijven, welke uitslui tend: a. melk venverken en/of verhandelen en afleveren, welke op A.V.M.-C.M.C. con dities is gekocht door aange slotenen van de A.V.M. (Al gemeene Vereeniging voor Melkvoorziening, gevestigd te 's-GravenhageJ; b. consumptiemelkbedrijven zijn, welke geen melk fa briekmatig tot boter, kaas of melkproducten verwerken; c. melk venverken en/of verhandelen en afleveren, welke is betrokken van één of meer leveranciers, die geen melkveehouders zijn en hun bedrijf onder controle hebben gesteld van een daartoe er kende instantie. De daarvoor in aanmer king komende, tot genoemde groepen behoorende, bedrij ven zullen nadere mededce- ling ontvangen wanneer en op welke wijze zij zullen worden ingeschakeld. Hun, die niet tot deze 3 groepen behooren en geen mededeeling van den Regee- ringscommissaris voor den Akkerbouw en de Veehou derij hebben ontvangen, in zake verplichte aansluiting bij een controle-instantie, wordt aangeraden zich vóór 15 Augustus a.s. aan te mel den bij den Centralen Crisis- Contröledienst van het de partement van Economische Zaken, afdeeling Technische Controle VII, Lange Voor hout 11 te 's-Gravenhage. Bedrijven, welke niet tot de genoemde 3 groepen zijn te rekenen en verzuimen zich bij een controle-instantie aan te sluiten, zullen van 1 Sep tember a.s. af gevaar loopen niet meer voor stcunuitkee- ring in aanmerking te ko men, hetgeen voor de botcr- producenten zal bcteekenen, dat de heffing op boter dan zal worden ingevorderd. Bo vendien zullen zij zich dan blootstellen aan tuchtrechte lijke vervolging. Deurwaarder te Amersfoort zal op Dinsdag den 8 Augus tus 1939 n.m. VA uur precies in het VER KOOPLOKAAL aan de Muurhuizen 47 (tus schen de R.K. Zuster scholen) te Amersfoort publiek om contant geld verkoopen uit de nalatenschap van den heer D. VAN DORS- SEN, Zuidsingel 59 de w.o. Gouden-, zilveren en metalen dames- en Heerenhorloges, regu lateurs, klokken, wek kers, pendules, baro meters enz., voorts w.o. spiegelbureau, por- celeinkastje, 3 deurs spiegelkast, rundleeren clubfauteuil, eikenhout ten tafel, ledikanten, wasclitafels, bedkast jes, speeltafeltje, ge beeldhouwd spiegeltje, boeken, lessenaar, pe nantspiegel, schilde rijen. legkast, partij meubclmakershout, vlaggestok, enz. enz. Liefderijke gezinsverpleging gezocht voor meisje 3 jaar tegen billijke vergoeding. N.H. Godsdienst. Brieven on der letter P. G. Boekhandel WUESTMAX, Harderwijk. HUWELIJK. Besch. dame, P.G., 42 j., eigen home, fin. onafh. zoekt kennism. besch. heer, pens. of g. pos. Br. on der No. 3927 bur. Amersf. Dagblad. vanaf 50 cent per week. Brieven: „BEMIKA" Spoor- laan 52, Holl. Rading Maar tensdijk. Geheimh. verzek. N.V. AMERSF. GLASV. MIJ. Het dividend no. 8 is be taalbaar met 25 et., voor de aandeelen genummerd 1-200 en f 5.voor de aandeelen 201-250. van 14 Augs. af bij de Neclerl. Middenstands- bank. S. W. MELCHIOR, secr. REIS- EN PASSAGEBUREAU Bijkantoor Amersfoort, Varkensmark t hoek Utrechtschestraatweg zal Maandagmiddag Op een buiten in Twen the gevraagd een flink degelijk eeMpaar z. kinderen. Vrouw goed kunnende koken en wecken. Beiden genegen en in staat alle huish. bezigh. goed te kunnen verrichten. Gelieve bij soil, dadelijk inzending van getuigschriften en opga ve ref. Zonder prima infor maties onnoodig zich te mel den. Br. No. 160 HILARIUS Boekhandel, C. de Jong Jr. Almelo. Heeft U meubelen of Inboe del publiek te verkoopen? Het oudste en vertrouwdste adres Is nog altijd J. D. LAMMERTS VAN BUEREN Langestraat 102B. Tel. 1557 Beëedigd schatter en erfhuismeester Dagelijks te ontbieden. Gevestigd sedert 1900. AMERSF00RTSCHE Muziekschool A. J. C. MOOY Einddiploma Conservatorium Julianalaan 13 Voor heeft hel gespecialiseerde vaste medewerkers

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6