FEESTKLANKEN IN DEN OMTREK Rustige Zondag rond het Paleis Soestdijk „Op geweld is slechts antwoord: geweld" een Notawisseling tusschen Polen en Danzig Hoe men feestte en vandaag feesten zal Stille vreugde Smigly Rydz: Danzig een long voor Polen's economie Poolsche regeering verdedigt rechten van haar douane-inspecteurs Bloemen van Koning Leopold Tournooi van Quick Triton vierde te Luik OCHTENDBLAD 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 7 AUGUSTUS 1939 A L kwam dan het heugelijke nieuws uit Soestdijk voor zeer velen in het *1 Sticht en natuurlijk ook daarbuiten alleronverwachts, toch heeft men zich in de omgeving van onze stad allerminst onbetuigd gelaten om op on dubbelzinnige wijze zijn medeleven met het Prinselijk Gezin en de Konink lijke Grootmoeder uiting te geven. Nauwelijks was het blijde nieuws tot de nog slapende inwoners door gedrongen of spontaan drong zich het enthousiasme naar voren, het enthou siasmedat in deze uren ons volk hoe rijk geschakeerd het ook moge zijn tot één volk maakt. Blij en eensgezind trokken duizenden op. om ieder op eigen manier aan de algemeene feestvreugde deel te nemen. Vreugde was er in aller harten, doch ook groote dankbaarheid, omdat door dit gebeuren de Oranjeboom weer een nieuwe spruit heeft gekregen, die evenals het vorig jaar reeds direct gekoesterd zal worden in de liefde van heel het Nederlandsche Volk. Van allerlei zijden bereikten ons de verslagen van de diverse feestelijk heden. waaruit naar voren komt de wil om één te blijven: „Den Vaderlandt ghetrouwe, blijf ick tot in den doet". Ook vandaag viert Nederland feest een oogenblik de zorgen en moeiten van deze kommervollen tijd vergetend. Vergetend ook alle scheidingen, met slechts den blik gericht op dat eene. zoo diep-menschelijke geluk: de geboorte van een jonge spruit aan een alouden stam! ZEIST heeft spontaan en en thousiast deelgenomen aan de algemeene feestvreugde, toen de mare weerklonk „Er is een Prinses je geboren." Reeds vroeg in den morgen werd deze tijding bekend gemaakt, middels klokkengelui en rondgang van een auto met geluids installatie, welke vaderlandsche lie deren ten beste gaf. Algemeen was de vreugde en groot waren de blijdschap en dankbaarheid, die zich Zaterdagavond uitten voor het Gemeentehuis in een massale zanghul- de, welke de gevoelens vertolkte van de liefde voor- en het medeleven met het Huis van Oranje. Op het met oranje en groen versier de plankier voor het Gemeentehuis, waarop vele vaandels van verschillen de vereenigingen waren opgesteld, wa ren aanwezig de loco-burgemeester mr. F. A. Beunke, verschillende Raads leden en autoriteiton met hun dames, hoofd- en andere ambtenaren in ge meentedienst en bestuursleden van de Oranje-Centrale en andere vereeni gingen. Bij deze massale zanghulde werden tie te zingen liederen begeleid door het Kon. Zeister Harmonie Muziekgezel schap en de R.K. Muziekvereeniging „St. Caecilja/'. Nadat allereerst was ge zongen het „Wilhelmus" en het „Dankt, dankt nu allen God", hield de heer C. J. v. d. E n t, namens de Oran je-Centrale een korte toespraak, de ge voelens vertolkend der Zeister Burge rij bij de geboorte van de Prinses, waar bij duizenden bezield worden voor één gemeenschappelijke gedachte en ver- eenigd staan door één saambindende kracht. Onze zinspreuk zij: „Met God voor Nederland en Oranje" en onze ge loofsovertuiging die van den vader des .Vaderlands: „Mijn Schilt ende betrouwen Sijt Ghij, o God, mijn Heer!" Volgens de Grondwet is en bKjft de Souvereiniteit over het Rijk aan een Prins of Prinses van Oranje opgedra gen; moge dit zijn tot in de lengte van jaren. Oranje is de schoonste kleur op Nederlands historieboek en bevestigen we aan ons geliefd Oranjehuis de belof te. die leeft in ons aller hart: „Oranje Boven! blijv' de kreet In nood en dood. in lief en leed!" Nadat met begeleiding van een twee tal leden van het K.Z.H.M. door allen was gezongen Psalm 6810, nam de lo co-burgemeester mr. F. A. Beunke, het woord om allereerst den heer v. d. Ent te danken voor de woorden, die de uitdrukking waren van wat er leeft in aller harten. Maar bovenal stemde het tot dankbaarheid, dat de burgerij van Zeist de behoefte gevoelde op de zen feestdag een oogenblik hier samen te zijn met de plaatselijke vertegen woordiging van onze hoogste Lands- Overhèid en samen met elkaar, waarbij het kleine, dat ons in het alledaagsrhe léven scheidt, wegvalt. Op dezen ge lukkigen dag gevoelen we onze verbon denheid en gevoelen we ons één in Oranje. We kennen de wegen niet. die we zullen hebben te gaan. maar wc zullen ze gaan met Oranje en trouw aan Oranje, getrouw tot in den dood Op dit oogenblik gaan onze eerste ge dachte in ontroering uit naar de huise lijke idylle van ons Kroonprinselijk Gezin, naar het kleine Prinsenkind, dal is gekomen tot ons heil. Ons Vorsten huis is het kosbaarste bezit van ons Volk en de inzet en voorwaarde van ons vrij- en onafhankelijk bestaan. „We willen Holland houen" en wij zullen het houen, wanneer we één van zin. en schouder aan schouder ons blijven scharen rondom den troon van Oranje. I,aat de leus zijn: ..Oranje zal boven blijven!" Spr besloot met „Leve Koningin Wilhelmina!" „Leve ons Kroonprinse lijk Gezin!" „Leve onze jongste Prinses van Oranje!" Tot slot werd gezongen „Wij willen Holland houen", waarna met de mu ziekverenigingen naar het Slot. werd afgemacheerd en waar op het terrein de feestvreugde tot uiting kwam en waar Severs' Radio zorgde voor muzi kale afwisseling. Allereerst waren hier de gecostu meerden aanwezig, waarvan naar hel ©ordopl der jury de Ie prijs werd toe gekend aan de groep ..Indianen" en de 2e nrijs aan de groep „Blauwe Jan" Vanaf den Hernhuttersingel had men een goed gezicht op het wntcrstcekspel. uitgevoerd door leden van de Z.Z.V. „Blikkenburg" met medewerking van de Zeister Reddingsbrigade. Hierna werden door de Zeister Da mes Gymn. Vereen. „Hygiëa" uitge voerd de „Tamboerijndans" en „Hof bal". gevolgd door een bokspartij tus- schen een nlanke en een Indiaan op een plankier van een boot, die in de Slotgracht lag en waarbij de Indiaan na 6 ronden overwinnaar bleef en de blanken in het natte element verdween. Vooral het watersteekspel en de bokspartij wekten aller lachlust op. Tot slot volgde het ontsteken van een groofen houthoop en een knalvreugdc- vuurwerk. Maandag, op den Nationalen Feest dag, wordt 's morgens een dank- en ge bedsure gehouden in de Oude Ned. Herv. Kerk, terwijl 's middags kinder en volkspelen worden gehouden en 's avonds in den Slottuin een groot vo caal- cn instrumentaal concert wordt gegeven met medewerking van de Z.G.V. „Bato". Eerste feestavond in Baarn In het begin van den avond van dezen blijden dag concentreerde zich de belangstelling vooral in het dorp Baarn zelf, waar enkele fees telijkheden waren georganiseerd om den inwoners gelegenheid te geven, hun vreugde te kunnen uiten. Het is nu eenmaal een feit, dat men moeilijk feest viert in de nuchtere om geving van iederen dag en zoo hadden de verschillende diensten der gemeen tewerken zich vandaag ingespannen om het dorp Baarn van aanschijn te doen veranderen. Langs de voornaamste straten van het dorp waren feestzuilen opgericht, onderling verbonden met guirlandes van oranjelampen, bloemen en groen, hét geheel overheerscht door de kleuren van de Nederlandsche vlag De Baarnsche politie zorgde voor een behoorlijke afzetting en er werd ruim te gehouden voor het voorbijtrekken van een feestoptocht, welke in het be gin van den avond, met muziek voor op. een randgang door de straten van het dorp maakte. Bij deze optocht had den zich aangesloten vele leden van Oranjevereenigingen van Baarn en om geving. leden van jeugdorganisaties buurtvereenigingen en tenslotte allen, die zich geroepen voelden de route mee te loopen. Tegen het uur dat de stoet, welke te kwart over acht haar tocht door het dorp was begonnen, op de Brink kon arrivecrcn, stelde zich op het af gesloten. gereserveerde gedeelte een klein gezelschap autoriteiten op. In de zen kring zagen wij behalve den bur gemeester van de gemeente, jhr. van Reenen, de wethouders en raadsleden en andere gemeentelijke autoriteiten, bestuursleden van oranjevereenigingen als gasten verschillende leden van de hofhouding onder wie baron Baud en kapitein de Roo van Alderwerelt. Nadat de feestgangers zich rond de muziektent hadden geschaard, nam burgemeester van Reenen het woord voor het uitspreken van een feestrede, waaraan wij het volgende ontleenen: De drukte op het postkantoor te Baarn na het bekend worden der blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin. Het pasgeboren Prinsenkind is een nieuwe telg van ons dierbaar Vorsten huis, van dat Huis van Oranje, waar mede Nederland door eeuwenoude ban den zoo innig is saamgesnoerd. Wederom mag het volk van Neder land juichen en God danken voor de zen nieuwen zegen, ons in Oranje ge schonken, en voor de verhooring van zoo menige stille bede. Ten tweeden male geniet de Prinse lijke residentie het groote voorrecht, dat de heugelijke gebeurtenis, die ons hier in feestelijke stemming tezamen brengt, en die de belangstelling dei geheele wereld andermaal op Baarn samentrok, binnen haar gebied mocht plaats vinden. Vol trots mogen wij het wederom alom verkondigen: ..In Baarn is een Prinsesje geboren!" Dorpsgenooten, de banden, die de eeuwen-door Oranje en Nederland vast aaneenverbonden, worden als nog eens zoo hecht aangevoeld in Baarn, waar onze onvergetelijke Koningin-Moeder zoo veel verwijlde en innig met onze bevolking samenleefde, in Baarn, dat de hooge eer geniet als Ambachtsheer lijkheid van Hare Majesteit de Konin gin in ruime mate de belangstelling onzer geliefde Landsvrouwe te mogen ondervinden,, in Baarn ten slotte, dat de woonplaats mag wezen van het ge lukkige Prinselijke ouderpaar, dat bij voortduring ondubbelzinig blijk geeft niet alleen bij ons. maar ook met ons te willen wonen. Het spreekt ook vanzelf, dat bij het aanschouwen van dat vredige geluk in het paleis Soestdijk temidden van een wereld vol van oorlogsdreiging en krijgstoerustingen, op dezen dag ster ker dan ooit onze bede weerklinkt, dat God ons Vaderland en zijn Vorsten huis, dat hij zoo rijkelijk gezegend heeft, toch ook in vrede moge bewa ren! Tenslotte werden telegrafische geluk- wenschen aan Hunne K. H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard en aan H.M. de Koningin gezonden. Waar vanmorgen in alle vroegte de stukken van de saluutbatterij nog ston den en waar thans een dansvloer was neergelegd, bereikte de feestvreugde haar toppunt, wonderlijk uitgedoste schertsfiguren oogstten het meeste suc ces en tot laat in den avond amuseer de de Baarnsche bevolking zich bij een gezellig bal champêtre. Soest in feesttooi De plaatselijke vereenigingen en vele particulieren hadden in het kader der feestelijkheden der vie ring van de blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin een défilé ge organiseerd. De feeststoet, waarin verschillende praalwagens medereden, defileerde om drie uur voor het gemeentebestuur. De burgemeester van Soest, mr. W. A. J. Visser, heeft het woord gevoerd, ter wijl de gemeentesecretaris als voorzit ter der vereeniging „Soest Vooruit" heeft gesproken. Ook in den vooravond, omstreeks kwart voor acht, had er een défilé De vroegere Duitsche keizer zond bloemen BAARN, 6 Aug, De dag van heden biedt weinig nieuws te mel den. Het was vandaag, journalis tiek bezien, een rustpunt tusschen den blijden geboortedag en den Maandag, waarop ons zal worden geopenbaard hoe het pasgeboren Prinsesje zal heeten. In de Roomsch-Katholieke kerk te Baarn is na het celebreeren van de Hoogmis hedenochtend ten dank voor de heugelijke tijding het .-Te Deum" gezongen. Voor het paleis circuleerden gedu- renden den ganschen dag, doch voor al in de middaguren, stroomen fiet sers en voetgangers. Natuurlijk wa ren daaronder ook personen, wier weg toevalligerwijs langs het paleis leidde, maar ongetwijfeld hadden de meeste voorbijgangers dezen weg gekozen om in de nabijhied te zijn van de plek, die het middelpunt vormt van het ge luk, dat gisteren aan onze Koninklijke Familie en daardoor aan ons gansche volk ten deel is gevallen, en om door hun aanwezigheid als het ware sym bolisch te getuigen van hun medele ven in het lief en leed van het Oran jehuis. Velen bleven een oogenblik staan langs den weg, vanwaar zij een blik wierpen op het paleis. Een aardig mo ment was het voor hen hedenmorgen, toen de oudste dochter van Prinses Juliana en Prins Bernhard een oogen blik in de colonnade van het paleis te zien was. Met stille vreugde, immers juichen is nu verboden naar den wensch van de Koningin, volgde de menigte de kinderlijke schreden van ons lieve Prinsesje Beatrix. „Den volgenden zomer zullen wij daar twee Prinsesjes zien loopen en met elkaar zien spelen", hoorden wij zeggen. Zoo leeft de bevolking met het Prinselijk Gezin mede. Van tijd tot tijd werden bloem stukken en geschenken aange reikt en gelukwenschen ten palei- ze bezorgd. Zoo hooren wij, dat o.a. de vroegere Duitsche Keizer een bloemstuk heeft doen bezorgen. De drukte op de knooppunten van het omgelegde autoverkeer was nog nauwelijks verminderd. Zoo had bij voorbeeld de rijksveldwacht bij de kruising Torenlaan—Vondellaan te Baarn de handen vol. Hedenavond werd te Soest in het openlucht-theater het tooneelspel „Uit het leven der Oranjes" van den schrij ver Ben van Eijsseistein opgevoerd. Deze toepasselijke voorstelling trok een talrijk publiek. plaats voor den burgemeester. Dit de- filé is uitgegaan van de jeugdvereni gingen en gymnastiekclubs. De deelne mers stelden zich bij het rosarium op. Het spreekt vanzelf, dat deze defile's een talrijke publiek trokken. Het dorp Soest is alleraardigst ver sierd. Daarbij vielen enkele gebouwen zooals het gemeentehuis en het post kantoor op. De feestelijkheden van vandaag zul len besloten worden door een groot vuurwerk, dat aan den Dal weg zal worden afgestoken. Nog dienen wij te vermelden, dat een lunapark, dat Zaterdagmiddag gej opend werd, ook tot de algemeene feestvreugde bijdraagt. DE TROMP GAAT DOKKEN De Tromp zal heden naar het dok van de Nederlandsche Dokmaatschap pij te Amsterdam gesleept worden. Woensdag zal de flottieljeleider naar de Noordzee vertrekken voor het ma ken van een proeftocht, waarvan het schip vermoedelijk Vrijdag of Zaterdag zal terugkeeren. BUITENLAND KRAKAU. 6 Aug. (Havas). De feesten ter herdenking van het feit, dat '25 jaar geleden de Poolsche le gionnaire onder leiding van Pil- soedski aan den Wereldoorlog deel namen, zijn begonnen. Den geheelen dag door komen uit.alle steden es- tafetteloopers met fakkels aan. De stad is versierd. Maarschalk Smigly Rydz heeft hier vanochtend een rede gehouden, waarin hij zeide „Er is op geweld slechts één antwoord: eveneens kracht en geweld. Wij hebben den vrede evenzeer lief als ander.e na ties, doch er is- geen macht, die ons er van overtuigen kan, dat er een recht is, dat voor den een ..nemen" beteekent en voor den ander „ge ven". Over Danzig zeide de maarschalk, terwijl hij zijn woorden vergezeld liet gaan van vuistslagen op de lessenaar: „Danzig vormt de long van onze eco nomische organisatie. Polen heeft zijn standpunt uiteengezet op een welom lijnde wijze, die geen ruimte laat voor tweeërlei uitleg. Niemand denkt, dat onze vaderlandsliefde ons minder plich ten oplegt, dan zijn vaderlandsliefde hem." (Een zinspeling op Hitier, hoe- Smigly Rydz wel de naam niet werd uitgesproken. Red.) Deze woorden werden gevolgd door een langdurig applaus van de aanwe zigen, die herhaaldelijk riepen: „Wij willen Danzig". Nadat Smigly Rydz zijn rede had be ëindigd. hief de menigte de handen op en sprak den volgenden eed uit: „Wij zweren plechtig, voor de eeuwige macht van Polen in een oorlog onversaagd te zullen strijden tot de overwinning en in tijd van vrede alle krachten van alle burgers te zullen vereenigeri in nuttigen arbeid en samenwerking van allen." WARSCHAU, 6 Aug. (Reuter). Men verneemt, dat de Senaat van Danzig na de krachtige Pool sche nota besloten heeft den boy cot van de meerderheid der Pool sche doaune-ambtenaren in de Vrije Stad op te heffen. Van be voegde zijde wordt te Danzig bevestigd, dat de Senaat van Dan zig een toestemmend antwoord heeft gegeven op de Poolsche nota, waarin verlangd werd dat de rechten der Poolsche douane-in specteurs op het gebied der Vrije Stad geërbiedigd zouden worden. Men verneemt te Warschau de vol gende bijzonderheden aangaande de notawisseling tusschen Polen en Dan zig: De autoriteiten van de Vrije Stad hadden den inspecteurs der Poolsche douane medegedeeld, dat zij zekere groepen onder hen niet langer erken den en dat die groepen dus met ingang van 6 Augustus haar functie niet meer zouden kunnen uitoefenen De Poolsche regeering heeft toen een krachtig ge stelde nota gezonden, waarin verlangd werd, dat deze maatregel niet zou wor den toegepast en dat de Senaat zoo spoedig mogelijk zou antwoorden. Za terdagmorgen heeft de Senaat doen we ten, dat de maatregel niet zou worden ten uitvoer gelegd en dat hij de volgen de week in een volledige nota op alle punten de Poolsche nota zou beant woorden. De Poolsche regeering heeft toen uiting gegeven aan de hoop, dat de Senaat het vraagstuk zal kunnen oplos sen op een voor Polen bevredigende wijze. De bond van huiseigenaren te Danzig heeft een hondertal gezin nen van te Danzig wonende Pool sche ambtenaren en douane-beamb ten de huur opgezegd. Zij moeten hun woningen binnen twee weken verlaten. De Poolsche pers levert weinig com mentaar op de notawisseling tusschen de Poolsche regeering en den Senaat van Danzig. Het. officieel communiqué hieromtrent wordt met zeer gereser veerde opschriften gepubliceerd, bijv de. Gazeta Polska: „Vastbesloten hou ding van Polen in de kwestie der douane-inspecteurs", en de Express Porany: „De uitdagende maatregelen van Dantzig, gericht tegen de Poolsche inspecteurs, zijn na de krachtige inter ventie van Polen ingetrokken", de Go- niec: „Danzig ziet af van den aanslag, die het wilde plegen op de rechten van Polen op Douanegebied", de^ Wieczor Warszawski: „Polen zal geen beperking zijner rechter te Danzig toelaten". De zaak wordt door de bladen, die overi gens geheel gewijd zijn aan de feeste lijkheden in verhand met den 25en ver jaardag van het vertrek der legionnairs van Pilsocdski, op den achtergrond ge houden. AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN POTSDAM, 6 Aug. (D.N.B.). - In de wijk Babelsberg te Potsdam is op een overweg een stadsbus door een goede rentrein gegrepen, ongeveer 300 meter meegesleurd en geheel vernield. Acht menschen zijn om het leven gekomen en evenveel zwaar gewond. BRUSSEL, 5 Aug. In verband met de blijde gebeurtenis aan het hof te Soestdijk, heeft koning Leo-, pold telegrammen van gelukwensch doen toekomen aan Koningin Wil helmina, aan Prinses Juliana en aan Prins Bernhard. Voorts heeft de vorst een bloemstuk aan H.K.H. Prinses Juliana toegestuurd. BUITENGEWONE NEDERLANDSCHE STAATSCOURANT 's-GRAVENHAGE, 5 Aug. De ge boorte van een Prinses is officieel afge kondigd in een buitengewone Nederland sche Staatscourant, waaraan evenals het vorig jaar een feestelijk aanzien is gege ven. De inhoud is als volgt: SOESTDIJK, 5 Augustus 1939 Hare Koninklijke Hoogheid Prin ses Juliana der Nederlanden, is he denmorgen door Gods goedheid be vallen van eene dochter. Hare Koninklijke Hoogheid Prin ses Juliana heeft heden den 5den Augustus 1939 des voormiddags te 1.09 uur het leven geschonken aan een welgeschapen Dochter. Moeder en Kind maken het uitstekend. (get.) Dr. J. DE GROOT, (get.) Dr. C. L. DE JONGH. SPORT EN SPEL Tegen afschaffing van promotie en degradatie wedstrijden AMSTERDAM. 5 Aug. In de vaca- ture J. Grootmeijer werd tot voorzitter van de vereeniging van Westelijke eer ste klassers gekozen de heer M. J. Kool haas. Tot districtsbestuurder van afdeeling 1 werd eveneens de heer M. J. Koolhaas, van afdeeling 2, de heer L. van der Slik gekozen. De agenda v.oor de aanstaande bonds vergadering werd besproken. Unaniem verklaarde de vergadering zich tegen afschaffing der promotie- en degradatie wedstrijden. Op de jaarvergadering van de afdee ling 4 (Zuid) van den K.N.V.B., welke te Breda werd gehouden, werd besloten een hulde-telegram te zenden aan het Prinselijk Paar in het Paleis Soestdijk. Een gewijzigd voorstel van de vereeni ging Eiland Boys, waarin werd bepaald, dat de reserve-elftallen in een afdeeling waarin zoowel reserve-elftallen ^ls zelf standige derde klasse elftallen spelen, aan de reserve-elftallen geen recht tot promotie te verlcenen en te bepalen dat alleen zelfstandige derde klasse-elftallen liet recht krijgen om promotie-wedstrij den te spelen, werd met algemeene stem men aangenomen. Een verzoek van de vereeniging V.O. S. te Venlo om te worden ingedepld in de Zuidelijke tweede klasse, werd met 7 stemmen tegen, gesteund. In de te Breda gehouden vergadering van Zuidelijke Eerste Klassers werd be sloten om tijdens de a.s. competitie geen spelers van elkander over te nemen. Aan het jaarlijksch tournooi van Quick om den Zilveren Quick-wi6siél- beker, dat gehouden zal worden op dè Zondagen 27 Augustus en 3 Septemiber zal ook deelgenomen worden door de Amersfoortsche Boys. De deelnemende clubs zijn dus r^u: Zeist, Baarn, Sopla, Amsvorde, Vic toria, A.P.W.C., Amersfoortsché Boys en Quick. ROEIEN Marres wint den skiff wedstrijd LUIK, 6 Augustus Vandaag en gis teren werden hier internationale roei- wedstrijden gehouden. Zaterdag vonden enkele heats plaats in het nummer achtriemsgieken, als voorwedstrijd voor de Zondag te houden races. In de eer ste heat over 2000 meter werd Triton derde met 2%. lengte achterstand op Etuf Essen, die in 6 m. 20 2/5 sec. won. De acht van de Assoc. Sportive de la Prefecture de Police werd tweede met twee lengten achterstand op den win naar. Zondag zijn de internationale roei- wedstrijden te Luik beëindigd. Op de zen tweeden dag behaalde de Neder landsche skiffeur Marres een overwin ning. Hij werd in den Lijd van 8 min. 20 sec. eerste voor den Duitschen roeier Lindner. In het nummer twee met stuurman bezette de Willem 3-ploeg een derde plaats, terwijl een acht van Triton als vierde eindigde. De uitslagen luiden: Vier met stuur man: 1. Ruder Klub Zürich 7 min. 4 sec. 2. Assoc. Sportive de la Prefecture de Police 7 min. 14 sec. 3. Royal Sport Nautique (Brussel) op drie lengten. Skiff: 1. Marres (De Laak) 8 min. 20 sec. 2. Lindner (Rudergesellschaft Breslau) 8 min. 27 sec. Twee met stuurman: 1. Rudergesell schaft Berlin 8 min. 3 2/5 sec. 2. Royale Sport Nautique (Gent) 8 min. 7 sec. 3. Will e m 3 op twee lengten. Vier zonder stuurman: 1. Germania (Frankfurt) 6 min. 52 sec. 2. Cercle des Rcgattes (Brussel) 7 min. 5 sec. 3. Soc. d'encouragement (Parijs^ op vijf lengten. Double scull: 1. Biel (Zwitserland) 7 min. 8 sec. 2. Breslau en Essen 7 min. 2 Osec. Acht met stuurman: 1. Reus (Luzern) 7 min, 5 2/5 sec. 2. Essen 6 min. 9 sec. 3. Kingston (Cambridge). 4. Triton. DUITSCHLAND—ENGELAND 65—35 ERFURT, fi Aug. De waterpolowed- strijd op den tweeden dag der ontmoe ting tusschen Duitschland en Engeland werd met 5—1 door de Duitsche ploeg gewonnen. Duitschland won den lan- demvedstrijd met 65 tegen 35 punten. Fischer zegevierde op de 100 meter borstcrawl in 59,4 sec. BOKSEN SCHMELING—NEUSEL BERLIJN, 5 Aug. Max Schmeling Europeesch kampioen in het zwaarge wicht, zal op 1 October in het Stadion te Dortmund zijn titel verdedigen tegen Walter Neusel. In 1934 hebben Schmeling en Neusel al eens een gevecht geleverd te Ham burg, dat toen in de achtste ronde met k.o. door Schmeling werd gewonnen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6