ataat&tc töeAÜzhim Tasschen vol telegrammen komen Paleis binnenstroomen REDEVOERINGEN OVER DE GEBOORTE VAN PRINSES IRENE Baron de Vos van Steenwijk en minister Colijn aan het woord Hondje van Prinses Beatrix aangereden Valsche rijksdaalders in omloop VECHTPARTIJ OM EEN MEISJE STOOMBOOT AAN DEN GROND Van Lidth de Jeude niet in een kabinet - De Geer De overval op den ijssalon SOLDATEN DEDEN INVAL IN EEN KASTEEL Arrestant ontsnapt uit politiebureau Groote drukte rond de Prinselijke residentie Jhr. A. F. O. van Sasse van IJsseltt Competitie-indeeling Jubileumwedstrijd tegen België MEIER EN KRAUSS BUITEN GEVECHT GESTELD DE JONGENS VAN het R.O.G. vierden feest Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 8 AUGUSTUS 1939 EERSTE KAMER 's-GRAVENHAGE, 8 Augustus. De Eerste Kamer kwam hedenmiddag bij een onder voorzitterschap van mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk. De Voorzitter spreekt de volgende rede uit: Sedert onze laatste bijeenkomst heeft zich eene voor het Vorstenhuis- gewichtige gebeurtenis voltrokken. Immers heeft het den Allerhoogste behaagd der dynastie wederom eene telg toe te voegen. Op 5 Augustus i.l. toch is in het paleis Soestdijk Prinses Irene Emma Elisabeth geboren. Emma, naam der natie dierbaar, eerbiedwaardig en rijk aan verwach tingen. maar ook aan verplichtingen. De Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal neemt in dit gebeuren léven dig deel, en bidt Harer Koninklijke Hoogheid Godes rijkste zegeningen op Haren verderen levensweg toe. Zij het aan Hare Majesteit Onze Verheven Gebieder en den Konink lijken Ouders gegeven, daarvan ge durende eene lange reeks van jaren de gelukkige getuigen te zijn. De minister-president, dr. H. Colijn, nam vervolgens het woord. Ook het kabinet deelt in de blijd schap van het Koninklijk Huis, al dus spr. Deze spruit niet alleen voort uit belangstelling voor het Ko ninklijk Huis, doch ook is de hoop op de bevestiging van den band tus- schen het volk en het Huis van Oranje weer gegroeid. Spr. bad Gods zegen over de kleine Prinses af. Vervolgens herdacht de voorzitter het overleden lid Jhr. A. F. P. van Sas- se van Ysselt. De Kamer heeft het heengaan te be treuren van een verdienstelijk lid, Jhr. van Sasse van Ysselt. Heeft de overledene «rodurende" eene lange reeks van jaren in Noord-Bra bant, zoowel op gemeentelijk als gewes telijk gebied, veel voortreffelijken arbeid verricht, de Hooge Raad van Adel, waarvan hij gedurende meer dan 35 ja ren doel uitmaakte, laatstelijk als voor zitter, zoomede de beide Kamers der Sta ten-Generaal hebben eveneens ruim schoots de vruchten geplukt van de ijverige bemoeienissen van den nauwge zetter, zijner taak steeds zoo toegewij- den, werker. Wat vooral in hem trof, weldadig aan deed en waardeering verdiende was zijne onafhankelijkheid. De aan zijn oordeel onderworpen vraagstukken werden door hem zake lijk bezien en beslist. Getrouw aan zij ne beginselen, bepaalde hij zijn eigen weg. Aanwijzingen, van boven of van beneden, gedoogde hij niet. Kiezenevreec was hem vreemd. Navolgenswaardig voorbeeld. Aan den overledene werd het schrif tuurlijk woord bewaarheid, „dat in de stokouden de wijsheid is, en in de lang heid der dagen bet verstand." Van Sa6se van Ysselts naam zal in d.o rollen dezèr Kamer met eere vermeld blijven. De minister-president, dr. H. C o 1 ij n, beantwoordde deze rede. Met diepen weemoed heeft de regeering van dit heengaan kennis genomen. Wie hem bij zijn arbeid in de Kamers heeft gekend, kan getuigen, dat hij aan de hoogste eischen beantwoordde. Met name zijn onafhankelijkheidszin zal in herinne ring blijven bij allen, die hem hebben gekend. Dierenvrienden beloond Naar de Tijd verneemt, heeft het hondje Trix, het speelkameraadje van Prinses Beatrix velen bekend van de film „Ons Prinsesje loopt" een ongeluk gehad. Vacantiegangers uit Amsterdam, fietsende in de omgeving van'het Paleis Soestdijk, hoorden eens klaps een klagend gejank. Aan den kant van den weg zagen zij een lief hondje, dat blijkbaar aangereden was en waarmee zij zich direct naar den dierenarts begaven. Den volgenden dag plaatsten de dierenvrienden 'n adver tentie met oproep, omdat de dierenarts gezegd had, dat het een kostbaar beest je was. In den middag van den daarop volgenden dag hield een auto voor de woning van de dierenvrienden aan de Ruysdaclkade te Amsterdam stil en een chauffeur in keurig livrei vroeg, of hij even het hondje aan mevrouw in den wagen mocht laten zien. Weldra kwam hij terug en vertelde den bewoners, dat het 't hondje van Prinses Beatrix was. Hij vroeg tevens of er nog iets te ver goeden was. Hiervan wilden de bewo ners niets weten, te blij, dat zij het wa ren geweest die het speelkameraadje van de kleine Beatrix enkele dagen hadden verzorgd. Als belooning voor de verzorging heeft de heer des huizes een gouden sigarettenkoker en mevrouw een gouden vulpenhouder van het Prin selijk gezin gekregen. Een geste, die door de bewoners ten zeerste op prijs werd gesteld. Men ontdekte het, doordat er een klankafwijking was OI.DENZAAL, 8 Aug. Vanmorgen werd "op liet' postkantoor te Oldcnzaal door een dér ambtenaren een rijksdaal- dre in'ontvangst genomen, welke valsch bleek tc zijn. De vervalsching van den rijksdaalder 'werd ontdekt doordat de klank afweek. Het muntstuk was ook iets dikker, terwijl de letters van het randschrift iets grootcr waren. Overi gens had het geldstuk een bodriegelijke overeenkomst met een echten rijksdaal der. De marechaussee heeft de munt in beslag genomen, terwijl een nader on derzoek naar de herkomst wordt inge steld. Inmiddels is reeds komen vast te staan, dat de arbeider, die het munt stuk heeft aangeboden, het slachtoffer is geworden van de tot nog toe onbekende valsche munters. BEEEDIGING SCHOUT BIJ NACHT D. VREEDE Hedenochtend werd als plaatsver- varigend-lid van het Hoog Militair Ge rechtshof voor dit college beëedigd en geïnstalleerd gep. schout bij nacht D. Vreede. NIEÜW-AMSTERDAM, 8 Aug. Gisteravond te ongeveer twaalf uur, na afloop van de feestelijkheden, kregen twee jongemannen ruzie om een meisje. Daarbij stak een zekere P. uit Nieuw-Amsterdam den 23-ja- rigen W. Jonker uit Stieltjeskanaal met een nies in deri' rug, waardoor hij zeer ernstig werd gewond. Het slachtoffer is per auto naar zijn woning vervoerd, waar zijn toe- stand hedenmorgen nog zeer ernstig was. SCHIERMONNIKOOG, 8 Aug. Gistermiddag te ongeveer twaalf uur is een stoomboot uit Stroobos, met aan boord ongeveer 125 perso nen, die een reisje naar Schiermon nikoog maakten, buiten de vaargeul geraakt en op het wad aan den grond geloopen. Pogingen door vis- schcrs uit Zoutkamp, om de boot vlot tc krijgen, gelukten niet. Vanmiddag zal men opnieuw trachten bij hoog water de boot vlot te krijgen. s-GRAVENHAGE, 8 Aug. Jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeu de heeft, na overleg met vooraan staande partijgenooten, den kabi netsformateur medegedeeld, dat hij geen portefeuille wenscht te aanvaarden in het kabinet, dat de heer De Geer zich thans voorstelt te vormen. De kabinetsformateur jhr. mr. D. J. de Geer heeft hedenmiddag te zij nen huize te kwart over twee den demissionnairen minister van Finan ciën, den heer C. W. Bodenhausen ontvangen. Drie verdachten veroordeeld tot resp- acht, zes en zes maan den gevangenisstraf Drie vrijgesproken AMSTERDAM, 8 Augi tus. De rechtbank heeft vandaag vonnis ge wezen in de strafzaak tegen de zes verdachten, die terecht stonden om dat zij in den avond van 24 Mei met vereende krachten openlijk geweld zouden hebben gepleegd tegen per sonen en goederen in een ijssalon aan de Rijnstraat te Amsterdam. De rechtbank heeft drie der verdach ten: van E., L. en C., vrijgesproken we gens, gebrek aan bewijs. De verdachte van G., die ook terecht stond omdat hij een vrouw een stoel tegen het hoofd zou hebben gegooid, waardoor zij een lichte hersenschudding opliep, is veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. Verdachte M. is veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf, eveneens met aftrek van voor arrest, en den tweeden verdachte M. is eveneens zes maanden gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hechtenis opgelegd. De verdachten bevinden zich onge veer twee-en-een-ha,lve-maand in voor loopige hechtenis. De eisch tegen van G. was tien maan den gevangenisstraf, met. aftrek van voorarrest. Tegen vier verdachten had de officier van justitie acht maanden, met aftrek geëischt, terwijl hij tegen den zeedon verdachte vrijspraak had gevorderd. De rechtbank overwoog, dat het verweer van den vei'dediger, mr. de Rijke, dat het gebeurde zich niet in het openbaar zou hebben afgespeeld, niet opgaat, omdat het tumult van de straat af zeer goed waarneem baar was. Het feit aldus over woog de rechtbank verder moet streng worden gestraft, daar een dergelijk optreden in een geordende maatschappij niet kan geduld wor den. Van de drie vrijgesproken verdachten was reeds een eenigen tijd geleden in vrijheid gesteld. De beide anderen wor den vandaag uit de voorloopige hech tenis ontslagen. Men herinnert zich, dat op 24 Mei eenige N.S.B.'ers een vechtpartij ontke tenden in een ijssalon in de Rijnstraat. De overval duurde slechts enkele minu ten, doch in dien korten tijd werden verscheidene personen min of meer go- wond, terwijl voor ongeveer veertig gul den schade aan den inboedel van de ijs salon werd toegebracht Nog dienzclf- dci avond arresteerde de politie eenige rrienschen, waarvan er zes in voorarrest werden gehouden. De justitie stelde een vervolging tegen hen in wegens het met vereende kracht openlijk geweld plegen tegen personen en goederen. 's-GRAYENHAGE. 8 Aug. Vier scldaten, gewoon dienstplichtigen bij de eerste compagnie van het 18e grensbatal.jon te Zutphen zijn op een middag een leegstaand kasteel te Vorden binnengedrongen en na alles doorsnuffeld te hebben, kwa men ze in den wijnkelder terecht, waar ze zich te goed deden aan de wijn van den kasteelheer. Twee hunner gingen 's avonds in ge zelschap van twee andere soldaten van hun compagnie terug om nogmaals een gratis dronk te genieten. De krijgsraad heeft vier hunner ver oordeeld tot drie weken gevangenisstraf, de twee soldaten, die tweemaal in het kasteel zijn binnengedrongen tot twee maal drie weken. „I-Iet is daarom zoo ernstig wat jullie hebben gedaan", hield de waarnemend president van het Hoog Militair Ge rechtshof, mr. Fick, den beklaagden, die vanochtend voor dit college terecht stonden, voor, „omdat jullie de sympa thie, welke de burgerbevolking in deze tijden voor de weermacht heeft, naar be neden halen. Jullie bederft het voor jul liekameraden." Hoewel de auditeur-militair in alle ge vallen hooger beroep heeft aangetee- kend, vroeg de advocaat-fiscaal bevesti ging van de opgelegde straffen. De verdediger, mr. M. van der Sluys, bepleitte voor deze beklaagden, die in de burgermaatschappij nooit een ver oordeeling hebben gehad, een voorwaar delijke straf. De beslissing van het hof volgt later. SCHIEDAM, 8 Aug. Gistermid dag tegen zes uur, toen Schiedam zich opmaakte om den avond van den nationalen feestdag door te brengen in gepast vreugdebetoon, raakte plotseling het politiebureau in de Lange Nieuwstraat en naaste omgeving in rep en roer. Agenten speurden de straten en boschjes van van de Plantage af» met speurhon den drongen zij de tuinen binnen en de gangen tusschen de huizen wer den afgezet. Het bleek, dat uit het politiebureau een jeugdige Duitscher was ontvlucht, geen politieke vluchteling, maar een z.g. „passant" een schepeling, die van zijn schip was gevlucht, dat de vorige week de Schiedamsche haven was binnenge- loopen. Hij had ruzie gehad met den kapitein, omdat hij als messroomboy wilde varen, maar daarvoor geen toe stemming had gekregen. Hij was daar entegen in de machinekamer geplaatst. Na zijn vlucht was hij het land inge gaan. Zaterdag had de politie te Ginni- ken hem opgepikt en den 19-jarigen schepeling naar Schiedam teruggezon den, waar hij op hét politiebureau werd vastgehouden, tot zijn schip zou vertrek ken. Om een tweede vlucht te voorko men, zou hij dan op het laatste oögen- blilc aan boord gebracht worden. In ver band met de feestdrukte in de stad was de bezetting van het politiebureau niet zoo sterk als gewoonlijk. Bovendien had in den loop van den dag het politiemu- ziekcorps een marsch door de stad ge maakt, zoodat tegen zes uur slechts één agent in de wacht aanwezig was. Hij had juist van een melkboer het dagelijksche fleschje melk voor den arrestant in ontvangst, genomen', toen hij tot zijn schrik bemerkte, dat de Duitscher was verdwenen. Uit de wacht was hij via de openstaan de deur van de serre den tuin ingegaan en over een schutting geklommen. On middellijk werd alarm gemaakt, doch alle pogingen om den vluchteling weer te pakken, waren vergeefs. Waar schijnlijk is hij na nog over enkele schuttingen geklommen te zijn. rustig door een gang de straat opgewandeld, waar hij in de feestende menigte is op> genomen. De man is tot nu toe niet ge vonden. Wandelaar uit Rotterdam kwam gelukwenschen aanbieden EEN enorme stroom van tele grammen wordt weder in Soest dijk ontvangen voor het paleis. Sinds Zondag was het telegramver keer voortdurend sterk in omvang, maar zoodra de namen van de jong geboren Priftsen door de bulletins der bladen en de radio alom werden uitgedragen, bereikte het volume van het telegramverkeer in de rich ting Soestdijk een toppunt De verbinding, die het telegraafver- keer tusschen het rijkstelegraafkantoor to Amsterdam, waar ook het voor Ne derland bestemde buitenlanrlsche tele- grammenverkeer grootendeels samen stroomt. en het kantoor te Soestdijk was zóó intensief geworden, dat het onmo gelijk is alle telegrammen tijdig over te brengen. Teneinde de vertraging tot een mini mum terug te brongen, moest de direc teur van het Telegraafkantoor te Am sterdam er toe overgaan, de telegram men bij stapels tegelijk door een bestel ler per motorfiets te laten bezorgen. De tasch van den besteller, die omstreeks één uur op het paleis aankwam, was mcor dan boordevol Een motorfietser, al rijdt hij hard, doet over den weg AmsterdamSoest dijk, toch altijd nog meer dan een half uur. Maar zoo ging het veel vlugger, dan wanneer alle telegrammen achter elkaar waren doorgeseind. En ook gedurende den tijd dat de nio- torrunner onderweg was, waren de tele graaflijnen in constant gebruik. RONDOM het paleis Soestdijk hoerschte in den namiddag van de zen nationalen feestdag een genoe- gelijkc stemming. Langs het paleis cir culeerden nog meer voetgangers en fiet sers dan gedurende den afgeloopen Zon dag. Het scheen wel, of de feestviering dezen dag technisch nog beter was ge organiseerd. Wij bedoelen hiermede, dat met name de jongero generatie gisteren meer dan Zondag en Zaterdag ruim voorzien was van toepasselijke feestarti kelen, zooals hoeden met rood-wit-blau- we linten, toetertjes, mirletons e.d. Wij zagen ook motorrijders met extra-neu zen en jongelui met mombakkessen voor. In het. dorp Baarn was het op straat ook verbazend druk. Bij het station staat een groote poffertjes- en wafel kraam, terwijl ook elders op daarvoor geschikte punten tentjes staan, waarvan een druk gebruik gemaakt wordt. In één der straten van het. dorp, waar een typisch oud huisje door het lommer van een grootcn boom half overscha duwd is, brandde reeds een illuminatie, van oranjebolletjes, die de lijnen van gevel, deur en vensters afteekenden. Niemand kwamen wij tegen, die niet tenminste met een oranje strik getooid was, maar velen hadden zich rijker met deze kleur getooid. Een inwoner van Soest had zich tot een groote ooievaar vermomd met oen pop in de snavel, vergezeld van eenige personen, die met collectebussen gewa pend waren, haalde hij ruime giften op voor de Soester werkloozen. De opstoppingen aan de drukke pun ten van den omgelegden verkeersweg Amsterdam—Amersfoort waren werke lijk zeer lastig voor den autorijder, die om zakelijke redenen langs dezen weg moest rijden. Wii kunnen echter rustig aannemen, dat de zoodanige automobi list vandaag een uitzondering vormde. Bij den spoorwegovergang Torenlaan stond op sommige momenten een file, die tot aan de naald van Soestdijk reik te. Een afstand van meer dan honder den meters, waar langs de auto's minu tenlang vlak op elkander onwrikbaar vast zaten. De nestor der Eerste Kamer dj Staten Generaal, voorzitter van den Hoogen Raad van Adel 's-GRAVENHAGE, 8 Aug. In den nacht van Zondag op Maandag is tijdens zijn vacantie in Interlaken overleden jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt, de nestor van de Eerste Kamer en voorzitter van den Hoogen Raad van Adel. De heer van Sasse van Ysselt bereik te den leeftijd van 87 jaar. Hij is 20 April 1852 te Waalwijk geboren. Na het gymnasium te 's-Hertogenbosch te heb ben doorloopen studeerde hij in de rech ten aan de Utrechtsche Universiteit, waar hij in 1876 promoveerde tot doctor in het Romeinsch en hedendaagsch recht. Achtereenvolgens was hij advocaat en procureur en kantonrechter-plaatsver- vanger te 's-Hertogenbosch, daarna rechter te Roermond en in Den Bosch, waarna hij Raadsheer in het gerechts hof te 's-IIertogenbosch werd. Van dit college was hij later vice-president en tenslotte van 19241933 president. Ook was de heer van Sasse van Ysselt lid van den gemeenteraad in 's-Herto genbosch, van Provinciale Staten van Noord-Brabant en van de Tweede Ka mer. In 1929 deed hij zijn intrede in de Eerste Ivamer voor de R.K. Staatspartij. Van dit college heeft hij tot zijn dood deel uitgemaakt. Herhaaldelijk verving hij als oudste lid den voorzitter. Bij zijn medeleden ge noot hij groote achting. In 's-Hertogen bosch heeft hij een zeer voorname rol in het stedelijk leven gespeeld; ook na beëindiging van zijn rechtelijke loop baan. Sinds 1934 is hij voorzitter van den Hoogen Raad van Adel. Jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt Van zijn publicaties kunnen genoemd worden: het recht van voorpoting op den kant der openbare wegen in de meierij van 's-Hertogenbosch (1S94); het H. Iverstmisgilde te Haarlem (1905); de voorname Bossche huizen in drie dcelen (191019151 en verschillende oudheid kundige bijdragen in uitgaven van het provinciaal genootschap van K. en W. in Noord-Brabant, het Noord-Brabant- sche oudheidkundig tijdschrift Toxan- dria en dc Bossche bijdragen. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal Vrijdag 11 Augustus te Orthen geschieden. OOST-INDIË OPLICHTSTER GENAS SUIKERZIEKTE Reeds eenige malen kreeg de poli tie te Soerabaja bericht van het op treden van een Europeesche dame, die zich uitgeeft, voor verpleegster en in die hoedanigheid de menschen voor kleinere of grootere bedragen oplicht, aldus het Soerabajasch Han delsblad. De oplichtster noemt zich mevrouw Bakker, geboren Tönges ex-hoofdver pleegster, woonachtig te Lawang. Men zij op zijn hoede. Ongeveer een maand geleden kwam een dame, wonende aan de Kapoeas- straat te Soerabaja in aanraking met deze „mevrouw Bakker", die haar be loofde om haar van haar suikerziekte te genezen cn in voorschot een bedrag van 5.ontving, Zij kwam echter nooit meer bij haar terug. Een heer, wonende aan Embong Malang, werd door dezelfde „ex-hoofd verpleegster" opgelicht voor 22.—. Mevrouw Bakker is thans spoorloos verdwenen. Het is echter best mogelijk, dat zij weer ergens zal opduiken om met haar vertrouwenwekkende ver halen te trachten de goedgeloovige bur gerij op te lichten. De chef criminecle dienst van de Soorabajasche politie verzoekt een ieder die inlichtingen over „mevr. Bakker" kan verschaffen, zich tot hem te wen den. WIELRF.NKFS Van Uitert 5e te Eijsden Zondag nam onze stadgenoot C. van Uitert deel aan een wegwedstrijd te Eijsden, in België. Kr waren circa 50 deelnemers. Er werd in dezen wedstrijd zeer snel gere den. Twee renners namen de leiding cn uit den kopgroep wist van Uitert zich 3e in den sprint te plaatsen, aldus dc 5c plaats in het klassement bezettende. Dc Ncderlandsehe kampioen Jan Gommers die eveneens aan den wed strijd deelnam werd 10e. Van Uitert blijft voorloopig nog eeni gen tijd in België om daar aan wedstrij den deel te nemen. VERKOOPINQEN Amersfoort 11 Aug. Verkooping van eiken-, grenen- en vuren-afbraak op het terrein van de Centrale Werkplaats. 10 uur v.m. 17 Aug. Concordia. Verkooping van landbouwerswoning „De Zeeuwsche Eng", Liendertscheweg D. 95 en woon huis Soesterweg 87*, 8 uur n.m. Baarn 30 Aug. In 't „Kasteel van Antwer pen", verkooping van landhuis aan de Javalaan 11. 8 uur nam. Soest 8 Aug. Café 't Centrum te Soester- herg. Verkooping woonhuis Postweg 22. 11 uur v.m. 10 Aug. Steenhofstraat no. 13. Ver kooping van een inboedel. 1.30 uur. nam. 17 Aug. „De Gouden Ploeg". Verkoo ping boerenhofstede Peter van den Bre- merweg 2, 11 uur v.m. Achterveld 9 Aug. in „De Roskam" Verkooping van boerenhofstede „Klein Hoolhorst", Hessenweg C 66, 11 uur v.m. Van H.V.C» I en II, Amersf. Boys I en II, Sopla, A.P.W.Q, Quick en Amsvorde De vorige maand publiceerden wij reeds de tegenstandsters van H.V.C. in de komende competitie. Nu ons ook de indeeling bekend is van die andere plaatselijke clubs, laten wij volledig heidshalve de indeeling van alle plaat selijke afdeelingen volgen: Afdeeling I: 2e klasse B: EDO, Hercules, HFC, Hilversum, HVC, De Kennemers, RCH, De Spartaan, 37e- lox, Watergraafsmeer. 8e klasse D: Allen Weerbaar, Alphen, 'Amersfoort- sche Boys, Baarn, BFC, BVC, Donar. Elinckwijk, Sopla, Victoria, Zeist, ZNC. Amsvorde^APWC, BPC, DWSV. (bij toelating), 's-Graveland, Kampong. Mad- joe, Quick, SEC, Zebra's (bij toelating). Reserve 3e klasse H, Amersfoortsche Boys 2. Baarn 2, Her cules 3, HVC 2, Kampong 2. SEC 2. Stichtsche Boys 2, Zeist 2, ZNC 2. Hett Bondsbestuur van den K.N.V.B., aldus' „De Sportkroniek", heeft den Kon. Belgischen V.B. uitgenoodigd om op 10 December a.s. ter gelegenheid van het gouden jubileum van den K.N.V.B. een extra wedstrijd te spelen, waarvan het batig saldo bestemd zal worden voor liefdadigheid in Nederland en België. MOTORRENNEN STOCKHOLM, 8 Aug. De Groo'.c Prijs van Zweden te Saxtorp ie voor B. M. W. wel heel ongelukkig geweest. Immers tengevolge van ongevallen werden Georg Meier en Ludwig Krauss voor langen tijd buiten gevecht gesteld. Dat beteekent, dat Meier zijn titei van Europeeech kampioen niet verdedi gen kan. Meier kwam ten val, toen hij den Ita liaan Serafini wilde voorbijgaan. Hij liep inwendige verwondingen op en het zal wel zes maanden duren alvorens Meier weer in wedstrijden zal mogen uitkomen. Krauss was ook bij een val partij betrokken en hij zal drie weken niet kunnen rijden. De jongens van het R.O.G. hebben het nationale feest gistermiddag gevierd met volksspelen op het terrein van Amsvorde. Onder groote belangstelling van het personeel met zijn dames heb ben de deelnemers verwoed gestreden om in dc verschillende nummers de cerepalm weg te dragen. Het programma was als volgt saam- gesteld: 80 meter hardloopen, groeps- estafette, kussengevecht, verspringen, stoelendans en olifantenrace. Daar de deelname zeer groot Was, liét de be schikbare tijd niet toe om ook de num mers zakloopcn en touwtrekken af te werken. Des avonds werd het feest voortgezet in de gymnastiekzaal, waar wederom een opperbeste stemming hecrschtc. Wat daar geboden werd was van dien aard, dat de spanning er tot het eind in bleef en in het, slotwoord werd dan ook terecht opgemerkt, dat de dag van 7 Aug 1939 lang in de herinnering zal blijven voortleven.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3