Do trappen van hel paleis op den Dam te Amsterdam boden Maandag een welkome gelegenheid voor menig feestvierder, om eens even uit te rusten van de vermoeienissen, welke ook een nationale feestdag met zich brengt Op den Dam te Amsterdam werd Maandag middag een concert gegeven, dat georganiseerd was door de Vereeniging tot veredeling van het Volksvermaak. De belangstelling van de zijde van het publiek was groot In kleurige letters werd de naam van het jonge Prinsesje Irene aangebracht in de monumentale bloemversiering van het Damplantsoen te Amsterdam -■v>" - i Meer dan 1100Engelsche oud-strijders, die te Parijs waren gearriveerd, brachten een bezoek aan Versailles, waar de verschillende historische mo numenten niet vergeten werden Maarschalk Smigly-Rydz inspecteert de Pilsoedski-legionnairs tijdens de her denking van den strijd voor Polens onafhankelijkheid te Krakau Een carillonconcert door den heer Vincent en massa-zang vóór het Koningin Emma-monu- ment vormde te Soest het hoogtepunt der viering van den nationalen feestdag. Een over zicht Voor de talrijke attributen ter ver hooging van de feestvreugde bestond Maandag als gewoonlijk bij de ieugd de meer dan gewone belangstelling In het kleine dorpj'e Bunde werd Jan Lambrichts, deelnemer aan den Tour de France, enthousiast gehuldigd bij terugkeer in zijn geboortedorp Na afloop der geboorte-aangifte van H. K. H. Prinses Irene ten paleize Soestdijk poseerden dr. H. Colijn en jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland voor den fotograaf De nationale feestdag werd in Haarlem Oost gevierd met een Noord Hollandsche Boerenbruiloft, waarbij alle gebruiken in stijl gehouden werden Op de Effectenbeurs te Amsterdam was de handel Maandagmorgen uitermate flauw, doch de feestvreugde om de geboorte van Prinses Irene des te groo'er De Postharmonie was tegen woordig, om haar medewerking te verleenen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8