Bedreigingen met oorlog kunnen ons niet afschrikken Danzig gelooft vast in terug keer tot het Duitsche rijk „Oer-Duitsche stad" Franco krijgt dictatoriale macht De nieuwe regeering Craigie kreeg nog geen instructies Notawisseling over Danzig BOUVY-^w# keuleuturut, ïxdv&i turnf- geturnd, todr *r Aanzien der blanken is tot nulpunt gedaald De samenkomst tusschen Ciano en Von Ribbentrop 6000 vereenigingen in Ween en ont bonden VERKOOPINQEN Amersfoort Baarn Soest HET INCIDENT TE SWAT AU Kidnapper ontvoert twee meisjes Engelsch vliegtuig verloren beschouwd Geen wapens in het Protectoraat Radio-programma s Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1939 Forster op de groote protestbetooging „Polen kan er zeker van zijn, dat Danzig niet alleen en verlaten op deze wereld staat" TN een ernstigen tijd zoo ving, volgens D.N.B., gouwleider •^Forster gisteravond zijn redevoering tijdens de groote protest betooging op de Langenmarkt in Danzig aan zijn wij samengeko men om voor de gehee'.e wereld met de grootst mogelijke vastbeslo tenheid te protesteeren tegen de sedert weken door Poolsche rede naars en Poolsche bladen tot uitdrukking gebrachte bedreigingen met oorlog tegen Danzig. Het zou onjuist zijn, wanneer buitenland- sche journalisten zouden veronderstellen, dat de protestbetooging van vandaag wordt gehouden om van Danzig uit een nieuwe sensatie de wereld in te sturen- Ons is de toestand veel te ernstig dan dat wij sensaties zouden willen maken. Het zou ons in Danzig aangenamer zijn geweest dergelijke protestbetoogingen niet behoeven te houden, doch de dagelijksche bedreigingen van de zijde der Polen dwingen ons er toe. Lang genoeg reeds heeft de bevolking van Danzig deze Poolsche ophitsende redevoeringen en ophitsende geschriften geslikt zonder daartegen in het bijzonder op te komen. E bevolking van Danzig heeft bewezen, dat zij den vrede lief heeft. Indien de oorlogsdreigingen van Poolsche zijde geheel op zich zelf staande feiten zouden zijn ge weest, dan zouden wij, zoo ver volgde Forster, het in het geheel niet noodig hebben geacht, daarop in te gaan. Doch op grond van de zich dagelijks opnieuw herhalende oorlogsdreigingen en het feit, dat ook officieele kringen in Polen aan deze ophitsing deelnemen en haar inspireeren, zijn wij gedwongen ten slotte zeer'ondubbelzinnig en duidelijk onze meening tot uit drukking te brengen. Men denkt er naar het schijnt in Polen heelemaal niet aan tot het ver stand terug te keeren. Integendeel. Men probeert alles te doen om den haat tegen al wat Duitsch is nog verder aan te wakkeren. Ik zou daarom reeds dade lijk met nadruk willen verklaren, dat wanneer wij nu eens met duidelijke niet verkeerd te begrijpen woorden onze meening tot uitdrukking brengen, niet wij, Danzigers, onnist en opwinding in de wereld brengen, doch diegenen, die thans reeds sedert maanden onophou delijk op de meest onverantwoordelijke wijze ophitsen tot oorlog. Het antwoord, dat wij te geven heb ben, kan in weinig woorden worden sa mengevat. Polen kan van het volgende kennis nemen: 1. Bedreigingen met oorlog, al zijn deze nog zoo uitdagend, schrikken ons geenszins af en zullen in Danzig geen teekenen van angst te voorschijn roe pen. 2. Wijnationaal-aocialisten. hebben er voor geaorgd, dnt de bevolking van Danzig in dezen tijd van zoo hevige spanning haar zenuwen niet verliest, omdat zij op grond van de tot nu toe opgedane ondervinding het vertrouwen heeft in de nationaal-socialistische lei ding, dat deze op het juiste oogenblik het juiste doet. 3. Wij hebben in de laatste weken in Danzie alles gedaan om iederen overval of aanslag, om het even van welken aard, op Danzig af te weren en op over eenkomstige wijze te beantwoorden. 4. Polen kan er zeker van zijn, 'dat Danzig niet alleen en verlaten op deze wereld staat, doch dat het Groot-Duitsche rijk, ons moeder land, en onze leider, Adolf Hitler, op ieder oogenblik vastbesloten zijn in geval van een aanval van Poolsche zijde bij de afweer daar van ons ter zijde staan. Allen en in het bijzonder het ge- heele Duitsche volk en ook den ver- standigen buitenlanders moge het duidelijk geworden zijn. dat het, ge zien dergelijke zich steeds opnieuw herhalende uitlatingen door Polen, zoo niet verder kan gaan. Het moet allen den vrede liefhebben den menschen langzamerhand duidelijk worden, welk een misdaad door het dictaat van Versailles met betrekking tot Danzig en de grensafbakening in het Oosten is begaan. Ik zou er evenwel in het bijzon der den nadruk op willen leggen, dat niet alleen wij Duitschers. met in begrip van de Danzigers. van deze mecning zijn. doch dat er in het bui tenland. In het bijzonder in Enge land en Frankrijk, zeer vele den toon aangevende en bekende mannen zijn, die de onhoudhaarheid van de tegenwoordige situatie in het Oos ten van Europa, in het bijzonder die van Danzig, sedert twintig jaren steeds weer tot uitdrukking hebben gebracht Gouwleider Förster las vervolgens eenige uitlatingen voor van vooraan staande buitenlanders en vervolgde: Het is op het oogenblik, wanneer men de wereldpers leest. zoo. dat alle vol ken, in het bijzonder Engelschen en Franschen, en vooral niet te vergeten dj Polen, zich bezig houden met de toe komst van Danzig. Wanneer iemand het recht heeft zich gedachten te vormen over de toekomst van Danzig, dan zii wij, Danzigers, dat zelf. Het is in de eerste plaats onze oer eigen aangelegenheid de vorming van ons leven en van onze toekomst te be palen. CONCLUSIES; Wij stellen dienaangaande het volgen de vast: 1. Danzig is sedert haar stichting, dat is ongeveer acht eeuwen, steeds een oer Duitsche stad geweest 2. In Danzig heeft sinds haar geheele geschiedenis tot 1919 slechts Duitsch- land te beslissen gehad. De Danzigers hebben zelfs In 1576 den Poolschen koning Stefan Batory met ge weid van wapenen teruggeslagen en tot capitulatie gedwongen, toen hij probeer de de rechten, in het bijzonder de zee rechten der oude Duitsche Hanzestad te beknotten. De hedendaagsche Danzigers vreezen de kanonnen van Rydz-Smigly evenmin als hun voorouders de kanonnen van den Poolschen koning hebben gevreesd. 3. Danzig werd in 1919 ondanks veel vuldige eensgezinde protesten van haar bevolking van het moederland afge scheiden. 4. De sedert de afscheiding verloopen jaren hebben het onweerlegbare bewijs geleverd, dat Danzig en haar bc olking economische en cultureele schade van iedere soort hebben geleden. Alleen het feit. dat de haven van Danzig, welke de eenige toegang naar zee van Polen zou zijn en weshalve men Danzig van het rijk had afgescheiden, steeds meer met een gruwzame plan matigheid de levensrechten zijn ontno men, zoodat de haven van Danzig reeds thans tegenover Gdynia op de tweede plaats komt, bewijst, dat Danzig van Polen slechts economische nadeelen en geen voordeelen heeft. 5. De voortdurende chicanes tegenover de Danzigers door Polen op ieder ge bied van het openbare leven en de om standigheid, dat Danzig zonder dat de bevolking werd geraadpleegd van het rijk werd afgescheiden, zijn sedert twin tig jaren voor alle Danzigers aanleiding tot de leuze: wij willen tot het r lj k terug. 6. Der bevolking van Danzig is het thans volkomen duidelijk, en zij gee- looft rotsvast, dat het uur der be vrijding komt, d. w. z. Danzig weer tot het Duitsche rijk terugkeert. 7. De Danzigers zien in zeldzame aaneengeslolenheid en met bijzon dere liefde en vereering op naar hun leider Vdolf Hitler, van wien zij overtuigd zijn. dat hij hun wensch in het rijk terug te keeren, vervult en daarmede weer aan het zelfbe schikkingsrecht der Danzigers de- geldigheid verschaft, welke men hun in 1919 heeft geweiaerd. In dit plechtige oogenblik geloof ik aldus besloot gouwleider For ster zijn rede dat wij niets beters kunnen doen dan de gelofte afleggen, dat wij elkander trouw zullen blijven, wat ook moge ge beuren, dat wij iederen aanval op dezen heiligen Duitschen bodem met de ons ter beschikking staan de krachten vastbesloten zullen afweren en ieder bevel van onzen President met macht decreten uit te vaardigen zonder iemand te raadplegen MADRID, 10 Aug. (Reuter). Franco heeft vanavond medege deeld, dat leger en phalanx teza men een kabinet hebben gevormd. Franco zelf wordt president met de macht decreten uit te vaardigen zonder iemand te raadplegen. De minister-zetels zijn als volgt verdeeld: Buitenlandsche Zaken: kolonel Beigbeder. Binnenlandsche Zaken: Serrano Suner. Leger: generaal Varela. Marine: generaal Moreno. Luchtvaart: generaal Yague. Britsche regeering wil niet onder druk handelen LONDEN, 10 Augustus (Beuter). De diplomatieke medewerker van Reuter meent te weten, dat den ambassadeur te Tokio, Craigie, nog geen instructies zijn gezonden en dat men tot dusver in officieele kringen no* niets weet om trent het bericht, dat de Japansche mi litaire missie de volgende week Tokio zal verlaten als de besprekingen niet hervat worden. Het standpunt der Britsche regeering is steeds geweest, dat zij niet onder druk wilde onderhandelen. Tusschen Bonnet en Von Ribbentrop PARIJS, 10 Augustus (Havas). Een bericht uit buitenlandsche bron heeft er melding van gemaakt, dat Von Ribben trop Bonnet een schrijven zou hebben gezonden, waarin hij het Duitsche standpunt heeft uiteengezet ten aanzien van het vraagstuk Danzig en de Fran- sche regeering vroeg zich niet te men gen in een Oost-Europeesche aangele genheid, welke uitsluitend Duitschland aangaat. Gezaghebbende Fransche kringen ver klaren, dat het bericht in een verkeerd daglicht wordt gesteld. Op 1 Juli heeft Bonnet den Duitschen ambassadeur Von Welczeck een verbale mededeeling over handigd, waarin het standpunt van Frankrijk wordt uiteengezet ten aan zien van de kwestie-Danzig. Kort daarop heeft Von Welczeck Bon net namens den rijksminister een ver bale nota overhandigd, waarin het standpunt van het rijk tegenover de zaak der Vrije Stad wordt uiteengezet In tegenstelling met hetgeen het van middag gepubliceerde bericht te ver staan zou kunnen geven, is er dus geen sprake van een persoonlijk recent ini tiatief van Von Ribbentrop, doch van een notawisseling van meer dan een maand geleden. DUITSCHE AMBASSADEUR TE LONDEN MET VERLOF LONDEN, 10 Augustus. (Reuter), De Duitsche ambassadeur is vanmiddag oor zijn jaarlijksch verlof van Londen vertrokken. De diplomatieke redacteur van Reuter verneemt, dat Von Dirksen verscheidene weken weg zal blijven. leider Adolf Hitler, dat hij ons geeft, tot uitvoering brengen. Moge de dag niet meer veraf zijn, waarop wij hier weer samen komen, niet voor een protestbe tooging, doch voor de viering van de hereeniging van Danzig met het Groot-Duitsche rijk. Verklaring van den Zuid- Afrikaanschen minister van Defensie Pirow JOHANNESBURG, 10 Augustus (Reu ter). De minister van defensie. Pirow, heeft een rede gehouden, waarin hij zei- de: „Onverschillig of er oorlog komt of niet, het aanzien der blanken is reeds tot het nulpunt gedaald, en, tenzij het in den Stillen Oceaan wordt hersteld, zal het in de landen van den Indischen Oceaan tot hetzelfde peil dalen'\ Ten aanzien van den internationalen toestand zeide Pirow, dat hij oorlog in Europa niet onvermijdelijk achtte. „In ieder geval, aldus zeide hij, is er niets gebeurd, dat direct of indirect nadeelig is voor de levensbelangen van Zuid- Afrika". Sprekende over het Verre Oosten zei de de minister: „De gebeurtenissen daar kunnen niet met dezelfde betrekkelijke gelijkmoedigheid bezien worden, omdat zij in Zuid-Af rik a tot ongelukkige reac ties zouden kunnen leiden, als het pres tige der blanken in het Verre Oosten niet hersteld wordt". Pirow zeide het te betreuren, dat de Europeesche naties in haar blinde haat jegens elkander vergeten, dat het aan zien der blanken niet dat van een be paald volk, maar dat van alle blanken „De solidariteit tusschen Duitsch land en Italië steeds tegen woordig en actief" ROME, 10 Aug. (Havas). De minis ter van buitenlandsche zaken, Ciano, is, vergezeld van verscheidene hooge amb tenaren, naar Salzburg vertrokken voor besprekingen met Von Ribbentrop. De Duitsche ambassadeur, Von Mackensen, vertrok in denzelfden trein. De besprekingen zullen volgens Reu ter, tot Zondag duren. In officieele krin gen wordt niet gezegd o! het initiatief tot de besprekingen is uitgegaan van Von Ribbentrop dan wel van Ciano. De toestand in Danzig en de moge lijkheid van een bondgenootschap met Japan zullen, naar men in Rome ge looft, de voornaamste punten van be spreking zijn bii de ontmoeting van Ciano met Von Ribbentrop te Salzburg. Hoewel geruimen tijd, zoo meldt Reuter, de mogelijkheid van een oor log om Danzig te Rome uitgesloten werd geacht, gelooft men, dat men in regeeringskringen thans geneigd is dit als een mogelijke ontwikke ling te beschouwen met het oog op de tusschen de beide blokken be staande spanning. In sommige kringen te Rome gelooft, men. dat de solidariteitsbetooging van morgen (de bijeenkomst te Salzburg) be oogt den democratieën den indruk te geven van de wenschelijkheid een con ferentie bijeen te roepen, hetgeen te ver kiezen is boven het door onverzettelijk heid onvermijdelijk maken van een oor log. De directeur van de „Giornale d'Ita- lia" schrijft, volgens Stefani, dat de aanstaande ontmoeting tusschen Von Ribbentrop en Ciano beantwoordt aan de natuurlijke ontwikkeling van het bondgenootschap tusschen Italië en Duitschland en ook overeenkomt met het gewicht van het oogenblik in ver band met den toestand in Europa, die geladen is met gebeurtenissen en vraag stukken. „Het oogenblik aldus de „Giornale" is zeer moeilijk, want de oni8ingelingspolitiek, door Engeland. Frankrijk en de Vereenigde Staten toe gepast tegen Duitschland, Italië en Ja pan, maakt een voortdurende verdedi ging noodig, te meer, waar deze politiek zich in Oost-Europa heeft geopenbaard door een onnist zaaien en een oorlog» zuchtigen geest". Ilct blad voegt hieraan toe, dat de beide ministers van buitenlandsche za ken natuurlijk den toestand van Euro pa en dien in de rest van de wereld, daarbij inbegrepen het Verre Oosten, zullen bestudeeren. De ontmoeting te Salzburg zal dus bevestigen, dat de so lidariteit tusschen Duitschland en Ita lië steeds tegenwoordig en actief is en bereid zich door positieve daden te ma nifesteeren. WEENEN. 10 Augustus. (Havas). Van de 10.000 vereenigingen die Weenen telt. zijn er 6.000 ontbonden door een reeks verordeningen. Tot de getroffen vereenieingen behnoren de Fransch—Weensche kring, de vereenigine Engelsch—Ooatenrijk- sche vrienden, talrijke christelijke sportverenigingen en vele roomsch- katholieke organisaties. De bezit tingen der ontbonden vereenigin gen gaan voor de helft naar den commissaris voor de sequestratie, voor de rest naar het nationaal- socialistische district Weenen. 17 Aug. Concordia. Verkooping van landbouwerswoning „De Zeeuwsche Eng", Liendertscheweg D. 95 en woon huis Soesterweg 878. 8 uur n.m. 30 Aug. In 't „Kasteel van Antwer pen", verkooping van landhuis aan de Javalaan 11. 8 uur nam. 17 Aug. „De Gouden Ploeg". Verkoo ping boerenhofstede Peter van den Bre- merweg 2, 11 uur v.m. Britsch consulaat te Tsjiaosjih geïsoleerd TOKIO, 10 Aug. (Domei). Naar uit Swatau wordt gemeld, heeft het Japan sche garnizoen aldaar naar aanleiding van den overval op vijf Chineesche straatventers te Tsjiaosjih op het eiland Tahao, het Britsche consulaat te Tsjiaosjih geïsoleerd, door rond het ge bouw soldaten op wacht te zetten. De Britsche consul zou, naar voorts gemeld wordt, gisteren bij een bezoek aan den Japansche consul verzocht heb ben, den eerste van de vijf eischen in het Japansche protest te laten vallen. In dit punt werd geëischt, dat van de zijde van den Britschen consul officieel zou worden erkend, dat de aanvallers Britsche matrozen waren. De Japansche consul zou het verzoek hebben afgewe zen met de verklaring, dat inwilliging ervan een verzwakking van het Japan sche protest zou beteekenen. Een van hen is gedood. Dader gegrepen BOCARTON (Florida) 10 Aug. (Havas). Op 7 Augustus heeft een zeker indi vidu twee meisjes van 17 en 19 jaar. die op een lyceum te Miami waren, ont voerd met de bewering, dat hij haar zou helpen filmster te worden. De politie heeft thans het door kogels doorzeefde lijk van de jongste gevonden in de moe rassen bij Bocarton. Het oudste meisje is ongedeerd teruggevonden in een hut bij deze moerassen. De ontvoerder, een zekere Jefferson, is gearresteerd. Jef ferson. die 34 jaar is. bekende de meis jes te hebben ontvoerd om een losgeld van de ouders te krijgen en de jongste te hebben gedood. LONDEN, 10 Augustus. (Havas). Het ministerie van luchtvaart heeft vanavond verklaard, alle hoop op te geven het bombardementsvlieg tuig terug te vinden dat sinds gis terochtend bil de manoeuvres boven het Kanaal fs verdwenen. Er be vonden zich vijf personen aan boord. Inlevering moet binnen twee weken geschieden PRAAG, 10 Augustus (D.N.B.), De rijksprotector in Bohemen en Moravië heeft een verordening uitgevaardigd, krachtens welke in het protectoraat alle wapens, deelen van wapens, ontplofbare stoffen en munitie binnen twee weken na de afkondiging der verordening moeten worden ingeleverd. Voor het produceeren. in bezit hebben en dragen van wapens en ontplofbare stoffen is vergunning noodig en de bestaande ver. gunningen loopen einde van dit jaar af. Overtreding van de bepalingen wordt in lichte gevallen gestraft met gevan genis. in' ernstige gevallen met tucht huis tot vijf jaar. In zeer ernstige gevallen kan zelfs de doodstraf worden uitgesproken. CHINEESCHE TROEPEN BIJ SJANGHAI TSJOENGKING, 10 Augustus (A.N.P.). Volgens een bericht uit Sjanghai, aldus het Chineesche persbureau, worden do twee districten Nanwei en Fenghsien, onmiddellijk ten zuiden van Sjanghai, geheel beheerscht door Chineesche gere gelde en guarilla troepen. Ten noord oosten van de stad. aan de samen vloeiing van Wangpoe en Jangtse. is een andere guarilla afdeeling versche nen, die de Wangpoe reeds is overge stoken. ZATERDAG 13 AUGUSTUS HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M VARA Uitzending. 10.00—10.20 voorm. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram.muziek; (Ca. 8.10 Berichten); 10.00 Morgenwijding; 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 Gram.muziek; WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Spiegeleieren met kaas Bereiding: Smelt in de koekepan 50 gr. boter, leg hierin 4 dikke plakken kaas, en breek op ieder plakje voor zichtig éèn ei, zorg dat de dooiers heel blijven, strooi er een snufje zout en peper over en laat ze langzaam stollen tot het eiwit stijf is. VOOR DE MIDDAGTAFEL Baklap. Bloemkool. Aardappelpurée. Hangop met room. HET MENU VOOR ZONDAG VOOR DE KOFFIETAFEL Gebakken kalfslever Bereiding: Snijd W2 P- kalfslever in niet te dikke plakken, verwijder velletjes en bloedvaten, wasch en wrijf ze in met wat peper en zout, wentel ze door bloem en bak ze in 1 ons kokend vet of boter mooi bruin. Laat ze nog een kwartier verder gaar stoven met deksel op de pan. Maak de jus af met kokend water. VOOR DE MIDDAGTAFEL Groente soep. Gebraden kip. Compote. Aardappelen. Slagroom met ananas. Bereiding: Laat de schijven van een blik ananas even uitlekken, (bewaar het sap), klop 14 L. slagroom stijf met 1 eiwit en 2 eetl. poedersuiker, verdeel dit op 4 glazen schoteltjes, en leg hierop de schijven ananas, zoodat de slagroom door de middelste gaatjes van de ananas komt, en een torentje vormt, gameer desgewenscht met geconfijte vruchtjes. (Ca. 12.15 Berichten); 2.00 Causerie „Een plan voor onvolwaardige arbeidskrachten"; 2.20 Liedjes met pianobegeleiding; 3.00 Re portage; 3.40 VARA-orkest; 4.30 Causerie „Handschriftkunde"; 4.50 Gram.muziek; 5.30 Causerie „Filmpubliciteit"; 5.45 Gram. muziek; 6.00 Orgelspel; 6.28 Berichten; 6.30 6,55 Gram.muziek; 7.00 VARA-Kalender; 7.05 Felicitaties; 7.10 Politiek radiojournaal 7.30 Cyclus „Langs steden en dorpen"; 8.00 Herhaling SOS-berichten; 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia; 8.20 Gram.muziek; 8.30 VARA-Orkest; 9.00 Puzzle-uitzending; 9.15 „The Ramblers" en solisten en interview (opn.); ,10.15 Gram.muziek; 10.30 Berichten ANP; 10.40 VARA-orkest; 11.15 Zang en piano; 11.3012.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 301.5 M. KRO-Uitzen- ding. 8:009.15 Gram.muziek, (Ca. 8.15 Berich ten); 10.00 Gram.muziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Berichten; 12.15 De KRO- Melodisten (opn.); 1.00 Gram.muziek; (Ca. I.15 Berichten); 1.80 Vervolg KRO-Melo- disten (opn.); 2.00 Handenarbeid voor de rijpere jeugd; 2.30 Gram.muziek; 2.45 Kin deruurtje; 4.00 John Kristel en zijn Trou badours; 4.30 Filmduetten (gr.pl.); 4.45 John Kristel en zijn Troubadours; 5.15 Sportoverzicht; 5.30 Gram.muziek; 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes; 6.15 Gram.muziek; 6.20 Journalistiek weekoverzicht, ca. 6.45 Berichten. Hierna: Gram.muziek; 7.0Ö Be richten; 7.15 Religieuze causerie; 7.35 Ac tueel* aetberflitsen; 8,00 Berichten ANP en KRO-mededeelingen; 8.15 Religieuze over peinzing met muzikale omlijsting; 8.35 Gram.muziek; 8.45 Vroolijk Zaterdagavond programma; 10.30 Berichten ANP; 10.40 12.00 Gram.muziek. DROITWIQH, 1500 M. 11.20 Pianovoor dracht; 11.50 Gram.muziek; 12.20 De „Karl Caylus Players"; 12.50 Gram.muziek; 1.20 Reportage; 1.50 Zang; 2.20 Causerie „The Country Housewife"; 2.35 John Reynders en zijn orkest; 3.20 Pianovoordracht; 8.50 Dansmuziek (gr.pl.); 4.20 Charles Emesco en zjjn kwintet en solist; 4.50 Orgelconcert; 5.20 Phil Watts en zijn orkest m.m.v. so list; 5.50 Reportage; 6.20 Berichten; 6.50 Causerie „Wild Britain: Game Birds"; 7.05 Orgelconcert; 7.40 Zang en pianoduetten; 8.20 Gevarieerd programma; 9.20 Berichten 9!ö0 Causerie „Dominion Commentary" (opn.); 10.05 Rudiotooneel; 10.85 Orgelcon cert; 10.50 Herman Darewski en zijn orkest m.m.v. solisten; 11.50 Dansmuziek (gr.pl.); 12.1512.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.00, 9.30 en 10 25 Gram.muziek; 12.30 Zang; 1.00 Gram. muziek; 1.10 en 1.45 Het Van de Walle-or- kest; 2.10 Gram.muziek; 2.50 Chansons; 3.05, 3.35, 4.40 en 6.05 Gram.muziek; 6.35 Het pianoduo Wiener en Doueet; 7.20 Gram. muziek; 7.35 Zang met pianobegeleiding; 8.25 Gram.muziek; 8.50 Vioolvoordracht; 9 20 Reportage; 10.20 Pianovoordracht; 10.50 Gram.muziek; 11.20—12.50 Eddie Foy's dans- orkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Gram.muziek; 7.35 Egon Kaiser's orkest; 8.509.35 Schu- po-orkest; 10.35—10.50 Gram.muziek; 12.20 Kur-orkest Bad Rothenfeldc; 1.35 Het Om roeporkest; 2,30 Populair concert; 4.20 Het Omroepkleïnorkest en solist; 6.05 Piano voordracht; 7.10 Zang; 8.35 Militair concert 9.20 Gram.muziek; 11.00 Leo Eysoldt's or kest, het vroolijk instrumentaal kwintet en solist; 12.20 Gram.muziek; 2.20—3.20 Solda- tenkoor en militair orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.muziek; 12.50 en 1.30 Het Omroep orkest; 1.50 Gram.muziek; 2.25 Zang en piano; 3.20 Herinneringen uit 1904; 4.20 Gram.muziek; 4.50 „The Rectors" en Wil lie Lewis' orkest; 5.35 Radiotooneel; 6.15 Gram.muziek; 6.20 Omroeporkest; 6.50 Gram.muziek; 7.05 Omroeporkest; 7.45 Gram.muziek; 8.20 Jef van Hoofs koper- ensemble; 9.20 Symphonleconcert en solist; II.00 Populair concert; 11.5012.20 Gram. muziek. 484 M.: 12.20. 1.30 en 2.20 Gram.muziek; 3.20 Zang; 3.35 Jazz-pianoduetten4.00 Gram.muziek; 5.20 en 5.55 Jo Bouillon's or kest en „The Lanigiro's"; 6.35 Gram.muziek met toelichting; 7.35 Gram.muziek; 8.20 Sarba-orkest en solisten; 8.50 Symphonle concert en solist; In de pauze: Gram.mu ziek; 11.00 Gram.muziek; 11.05 Jo Bouil lon's orkest en „The Lanigiro's"; 1185— 12.20 Gram.muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 „Waldmeister", operette; 10.20 Berichten; 10.40 Viool en piano; 11.05 Berichten; 11.2012.20 Zie Keulen om 11.00

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 2