Dagblad DE FLEVO-RACE HAD GROOT SUCCES M-vliegers reeds in wedstrijden Nohaka-vakbeurs te Den Haag Motorrijder ernstig gewond Als het fototoestel mee op reis gaat Ministerspensioen van fl. 54- ONVOORZICHTIGE KINDEREN .YOUTH-CAMP" TE DOORN Nederlandsche en Duitsche zege HET RAADSEL VAN RIVERSIDE DRIVE 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1939 BINNENLAND Vorderingen hebben gun stig verloop 's-GRAVENHAGE. 11 Au*. Naar wij vernemen vertoonen de vorderin gen van do M-vliegers een dusdanig funstig verloop, dat het bestuur van et luchlverdedigingsfonds in overleg met de instructeurs van de Nat Lucht vaart School besloten heeft, deze vlie gers toe te staan aan vliegwedstrijden deel te nemen. Afhankelijk van de zwaarte van de wedstrijden zullen de M-vliegers, die volgens den duur van hun vervolg-op- leiding in 3 proepen zijn gesplitst, daar aan mogen deelnemen. Dit besluit toont aan, dat de practi sche bruikbaarheid van deze vliegers de semi-militaire vliegers dank zij een goedverzorgde opleiding steeds toeneemt. Van 20 tot en met 24 Sep tember 's-GRAVENHAGE, 11 Aug. Men deelt ons mede: De vierde N.O.HA.KA.- vakbeurs in successie zal worden ge houden van Woensdag 20 tot en met Zondag 24 September a.s. in het Kur- haus to Scheveningen. Deze datum is opzettelijk verschil lend met die der vorige Nohaka-vak- heurzen gekozen, omdat ze ligt-aan het begin van het nieuwe werkseizoen dus na de vacanties. wanneer dus de koop kracht Brooter is dan voor de vacanties De N.O.HA.KA. fNederlandsche Orga nisatie van Handelaren in de Kan- toormachinehranche) heeft, door het grootere aantal exnosanten en de vraag naar grootere expositieruimte door standhouders op vorige vakbeurzen, thans d« beschikking over drie ineen- loopende zalen van het Kurhaus. Aanrijding op den rijks weg bij Overschie OVERSCHIE, 11 Aug. Gisteravond kwart voor elf reed de 30-jarIgo be stuurder van een personenauto, de ver tegenwoordiger A. P. T. uit Schiebroek, met zijn auto "met twee inzittenden, naar Katwijk, met een matigen gang langs den rijksweg bij Overschie. Bij de buitenplaats „De Tempel" wilde een motorrijder, die op de parkeerstrook had gestaan, plotseling den weg oprij den. ofschoon de bestuurder van de auto nog trachtto naar links uit te wij ken. kon hij een aanrijding niet voor komen. De motorrijder, de 21-jarige J. A. N. de K. uit Rotterdam, raakte met zijn elleboog het rechterportier en sloeg met de motor en de duorijdster, mej. J. van O., mede uit Rotterdam, op den grond. Dr. Roest Crollius verleende de eer ste hulp en constateerde bij den mo torrijder een gecompliceerde linker- beenbreuk en een linkerschouderbreuk en bij de dame schnafwondjcs. De motorrijder is per roodo kruis- auto in zeer ernstigen toestand naar hot St. Frnnciscusgasthuis te Rotterdam vervoerd. Voor het behoud van het lin kerheen wordt ernstig gevreesd. Aan welke bepalingen is men dan onderworpen? Wil men op reis van zijn camera het meeste genoegen hebben, aldus schrijft men ons van de zijde der Nederland- sche Reisvereeniging, dan is het van belang ook te weten aan welke bepa lingen van in- en uitvoer fototoestellen moeten voldoen. Over het algemeen kan men zeggen, dat in Nederland gekochte camera's vrijwel naar alle landen mogen worden meegenomen, terwijl men ook altijd één rolfilm mag invoeren. Bij terugkeer in Nederland moet men echter kunnen aantoonen, dat de came ra. die men hij zich heeft, op normale wijze is ingevoerd. Daartoe vrage men bij de ambtenarenwacht (inspectie in voerrechten en accijnzen) in zijn woon plaats (in Den Haag is deze gevestigd Bezuidenhout 15. in Amsterdam in het Oost Indisch Huis) een Identiteitsbewijs aan. dat tegen betaling van 50 ct. te ver krijgen is. Hierop worden behalve naam en adres van den aanvrager, alle uiter lijke kenmerken van de camera, zooals nummer en lichtsterkte van de lens, brandpuntsafstand, merk e. d. vermeld. Dit bewijs wordt afgestempeld, waarna men zeker is. dat men bij terugkeer op vertooon hiervan de camera weer mag invoeren. Dit identiteitsbewijs is verplicht voor alle dure toestellen, d. w. z. toestellen met grootere lichtsterkte dan 1:4, met compur, spleetsluiter of filmtoestellen. Bij de aanvrage bij de ambtenarenwacht kan men het echter gratis bekomen, wanneer men kan overleggen: a. óf een oud identiteitsbewijs; b. óf een bewijs, waaruit blijkt, dar het toestel in het buitenland gekocht is en dat de invoerrechten reeds vroeger zijn betaald; C. óf een verklaring op briefpapier van den handelaar, bij wien men hier te lande het toestel heeft gekocht. De ministers van het vijfde kabinet- Colijn hebben gisteren op de meest eer volle wijze ontslag gekregen uit hun ambt Zij zijn op 25 Juli j.l. beëedigd en dus 17 dagen in functie geweest. Hiervoor hehhen zij, krachtens de gel dende wettelijke regelen recht op pen sioen. Niet over een vol jaar, zooals wel eens gedacht en beweerd wordt Er geldt ten deze niet een minimum wel een maximum van 6000, doch het pen sioen wordt precies per dag berekend. Volgens art. 68 van de Ponsloenwet be draagt het pensioen voor een gewezen minister „voor leder dienstjaar als zoo danig 1/12 van zijn grondslag als zoo danig", dat wil dus zeggen een twaalfde van 13.GS0, het netto-ministerstracte- ment per jaar of 1140. De nu afgetreden ministers hebben derhalve recht op een pensioen van 17/30 van 1/12 van een jaar pensioen, uitmakend de somma van 53.83 of, af gerond krachtens art. 72 ƒ54. „Heeft hij, die als minister wordt ge- pensionneerd, zoo bepaalt het tweede lid van art. 68, vroeger diensten in an dere betrekkingen vervuld, die voor het pensioen in die betrekkingen medetel len en niet reeds met pensioen zijn ver golden, dan wordt tenzij hij die be trekkingen tijdens zijn ministerschap is blijven vervullen zijn ministerspen- sioon verhoogd met een bedrag wegens die diensten.' Dit bedrag wordt voor elk dienstjaar gesteld op 1,75 percent van de, wedde, die hij voor zijn ministerschap laatstelijk had. „Wordt een gewezen minister," aldus het vierde lid, opnieuw minister, dan wordt tijdens den duur van zijn minis terschap, met afwijking in zoover van het bepaalde in art. 67, het hem bij zijn ontslag uit dat ambt toegekend pensioen geheel ingehouden." Men zal van ons geen verdere, wel erg ingewikkelde berekeningen ver wachten, hoofdzaak is, te weten, dat de heeren er een sigarenduitje bij ontvan gen. Dat hun van harte gegund is, aldus de Telegraaf. Het ongeval onder Lent NIJMEGEN, 11 Augustus. Om trent het noodlottig ongeluk op den weg NijmegenArnhem onder Lent, waarvan twee kinderen het slacht offer werden, vernemen wij het vol gende: De bode R. uit Eist moest te Nijmegen eerilge pakjes afgeven. Intusschen wa ren de 7-jarige W. P. v. d. A. en diens 13-jarig zusje op den wagen geklommen en meegereden, zonder dat de bode het wist. Onderweg, nabij het witte huis, is het ventje van den wagen gevallen en werd daarbij zeer ernstig gewond. Het kreeg een sohedelhasisfractuur. Het zus je is later van angst van den wagen ge sprongen en liep een erntige hersen schudding en een beenbreuk op. De slachtoffers werden ter plaatse behan deld door mevrouw de Boer uit Eist en dokter Feikema uit Nijmegen. Zij zijn naar het Canisius-ziekenhuis vervoerd. Was hun toestand gisteravond niet zon der levensgevaar, vanochtend is er een lichte verbetering ingetreden. Men hoopt de kinderen in het leven te kun nen behouden. De bode had ihet ongeluk niet be merkt en is naar Eist doorgereden. Van 28 Augustus tot 4 September s-GRAVENHAGE, 11 Aug. Van 28 Augustus tot 4 September a.s. zal door de New Commonwealth Society in het Maarten Maartenshuis te Doorn een „Youth-camp" georganiseerd worden. In deze bijeenkomst zullen jonge men- schen, voornamelijk studenten van ver schillende landen samen komen. Enkele sprekers zullen inleidingen houden betreffende den huidigen politie ken toestand in verhand met de door de society gepropageerde gedachte van een internationalen politiemacht en een ver plichte internationale arbitrage. Ook en kele, meer speciaal de Hollandsche cul tuur rakende problemen, zullen bespro ken worden. Verder worden een aantal tochten door Nederland georganiseerd. JAN P. STRIJBOS VOOR DE MICROFOON De bekende natuuronderzoeker Jan P. Strijbos, die kortgeleden van een Noordpool-expeditio teruggekeerd is, zal in het algemeen programma van Maandag, 14 Augustus, dat door de VARA wordt verzorgd, van het hache^ lijke avontuur vertellen, waaraan hij ternauwernood ontsnapt is. De uitzending vindt plaats van 21.30 —21.50 uur. EEN VOOR RUSLAND GEBOUWD SCHIP AMSTERDAM. 11 Aug. Op 17 Aug. des namiddags om vijf uur zal van de werf van de N.V. Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij het turbo- elect.ri9che passagiers- en vrachtschip „Viacheslal Molotof" te water worden gelaten. Het schip is gebouwd voor de V.O. Machine-import te Moskou. Me vrouw G. Nefëdova, echtgenoote van een der directeuren der exportchleb te Amsterdam, zal de plechtigheid ver richten. De hoofdafmetingen bedragen 135.70 x 18.35x0.65 meter. voor zich zlee moet éxtr* voorzichtig zijn, want hij naaert 'n voor- rangsweg (óók het verkeer van links laten vóórgaan!) KINDERHOEKJE 244. Dat zullen we nog eens zien, denkt Pam. Waarom zou ik er niet uit kunnen? Zouden ze mij soms gevangen willen nemen? Daar voel ik weinig voor." 245. De deputatie is nu naar binnen gegaan. Pam volgt, doch is genoodzaakt, om op handen en voeten door het poortje te kruipen In de internationale draken- klasse. Tweede dag vergde veel van de bemanningen AMSTERDAM, 10 Aug. De Ko ninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging heeft succes gehad met de dit jaar ingestelde Flevo- raoe op het IJsselmeer. Tijdens de twee dagen tusschen de Holland- week 1 en 2, n.l. de vierdaagsche in ternationale zeilwedstrijden van de Koninklijke op Buiten Y en IJssel meer en de driedaagsche van de Koninklijke Watersport Vereeniging Loosdrecht op de Loosdrechtsche plassen. De baan liep tusschen het vuurtoren- eiland op het Bulten Y en het Krab bersgat te Enkhuizen en het feit. dat in beide richtingen acht banen waren sa mengesteld varloerend van 23 tot 50 zee mijlen, bewijst wel, dat hier sprake is van een zeewedstrijd in grootschen stijl. Den eersten dag werd naar Enkhuizen gezeild, den tweeden dag vandaar weer naar het startschip bij het vuurtoren eiland onder Burgerdam. Dertig jachten namen aan do Flevo-race deel. verdeeld over vier klassen. De eerste dag De eersto dag der wedstrijden, welke, wat betreft de drakenklasse, internationaal waren door de deel neming van een drietal jachten van de Norddeutscher Regatta Verein, dreigde met onheilspellend weer te beginnen. Er viel eenige regen, maar toen met starten van het fraaie startschip de „Frida" van den voor zitter der Koninklijke, dén heer Ernst Crone, dat even buiten het Buiten Y onder het vuurtoreneliand voor anker lag, begonnen werd, klaarde het weer op en onder de meest gunstige omstandigheden met een mooie bries uit Wostelijke rich ting, kon do wedstrijd verzeild wor den. De uitslagen luiden: Eerste d ag. Klasse 1 kruiserjachten met een ont worpen waterlijnlengt© tusschen'7.60 en 9.00 meter: 1. Almare, eig. T. van der Horst (K.W.V. Loosdrecht). 2. D'Eendracht, eig. J. J. Blank (K.R. en Z.V. de Maas). Open klasse: 1. Astrea( eig. C. Mollenburgh (Kon. Marine J.C.). Klasse 2 kruiserjachten met een ont worpen waterlijn lengte tusschen 6.00 en 7.60 Meter: 1. Abel Tasman, eig. J. J. Moll (K. N. Z. en R.V.). 2. Tobbedanser, eig. N. R. Besseling (K.W.V. Loosdrecht). 3. Woelwater, eig. P. E. Tegelberg (Adelb. R. en Z.V.). Ronde en platbodemjachten met een wedstrijdmaat onder 10 meter: 1. De Vrouw Lucia, eig. mr. W. H. Dudok van Heel (K.W.V. Loosdrecht). 2. Bruiser, eig. jhr. J. H. von Schmidt auf Altenstadt (K.N.Z. en R.V.). Drakenklasse: 1. Beatrijs 4 st. J. Hin (Kon. N. Z. en R.V.). 2. Aquamarijn st. o.a. Ernst Norddeut scher Regatta Verein). 3. Ran, st. P .H. Keegstra (Kon. N. Z. en R.V.). 4. Vliegende Hollander, st. A. War ners (Kon. Ned. Z. en R.V.). De tweede dan De tweede dag werd onder totaal andere omstandigheden gezeild. Er werd veel en zelfs zeer veel meer van de stuurlui en bemanningen aer deelnemende jachten gevergd. Er woei een sterke wind, weder om uit Westelijke richting, maar nu moest de baan in tegengestelde rich ting gevaren worden. Alles was daardoor in den wind en al lavee- rende en kruisende moest de finish bereikt worden. Eerst tegen acht uur des avonds waren de laatste jachten de finsh ge passeerd. De resultaten van den tweeden dag luiden: Klasse 1 groote kruiserjachten: 1. d'Eendracht, st. J. J. Blank (K. R. Z. V. de Maas). 2. Oraeca, st. W. C. Kruyt (K.Z.R. en M.V. de Kaag). Open klasse: 1. Astrea, st. C. Moolenburg (Kon. Marine Jachtclub). Klasse 2 kleine kruiserjachten: 1. Tobbedanser, st. N. R. Besseling (K.W.V. Loosdrecht). 2. Silverking, st. Ch. van Kempen (K. N. Z. en R.V.). Ronde en blatbodemjachten: 1. De Vrouw Lucia, st. mr. W. H. Dudok van Heel (K.W.V. Loosdrecht). Drakenklasse: 1. Hebb, st. Rud. Doebler (Deutscher Regatta Verein). 2. Aquamarijn, st. Otto A. Ernst (Deutscher Regatta Verein). 3. Vliegende Hollander, st. A. Warners (K. N. Z. en R.V.). 4. Van Brakel, st. H. M. J. Boelen en C. W. Jonker (K.N.Z. en B.V.). TERREINRIT HOLLAND—BELGIE Op 13 Augustus wordt in de nabijheid van Houffalize (België) de derde dei- HollandBelgië ontmoetingen op het gebied van terrein-ritten gehouden. De équipes bestaan ditmaal ieder uit 6 rijders. De K. N. M. V. heeft aan onzen stad genoot, den heer J. J. B'ovce, een schrij ven gericht, waarin hem verzocht wordt, of hij deel wil uitmaken van de Hol landsche ploeg. OOST-1NDIË COMMUNIST VOOR DEN LANDRAAD BATAVIA, 11 Aug. (Ancta). Mor gen zal de landraad te Bandoeng een aanvang maken met de strafzaak tegen den communistischen leider Roekwan- da, destijds voorman van de Partai Re publiek Indonesia. Roekwanda onder richtte in het vorig jaar op verschillen de plaatsen in de buurt van Bandoeng in de communistische leer. Hij werd in Juni van het vorig jaar gearresteerd. MALARIA-EXPLOSIE BEDWONGEN BATAVIA, 11 Aug. (Aneta/A.N.P.). In de buurt van Toeban, waar een ma laria-explosie was uitgebroken, is het voorkomen van deze ziekte thans sterk afgenomen, dank zij de maatregelen van den dienst der volksgezondheid. Wenscht U een beschaafden toon? Het spant de kroon! FEUILLETON Naar het Engelsch van STANLEY HART PAGE S3) „Werkelijk?" vroeg ik ademloos. „Het verwondert me niet, dat u ver baasd staat", zei Flount met een air van hooghartigheid. „Maar toch is het doodeenvoudig Om een misdaad te ontsluieren, moet men zichzelf afzon deren. Niets doen dan denken. In de rust van een studeerkamer komt men verder, dan in de jacht naar feiten. Bovendien zijn er zooveel onbelangrij ke feiten voorgevallen, dat ze de zaak maar verdoezelen.'' „Hmml'' „U behoeft het niet met me eens te zijn. mijnheer, maar ik zeg u slechts, dat dit mijn methode is. Daardoor heb ik hot geheim opgelost en tast u nog in duister rond." „Ik kan niet veronderstellen, dat iemand als u dat voor zich zou hou den." „Zeker niet! Ik maak u gaarne deel genoot van mijn gevolgtrekkingen. Ik doe bet niet uit eerzucht. Daarvoor ben ik te ruim van opvatting. Bovendien is het uw vak, misdaden tot klaarheid te brengen." „Toch niet. Ik doe het alleen om een vriend te helpen. Indien uw oplossing do juiste blijkt te zijn, dan zal ik niet rusten, voordat u op dat punt recht is wedervaren." „Als het de juiste is, zegt u? Hier komt heusch geen „als" bij te pas!" „Neemt u me niet kwalijk. Ik ben een en al oor." Weer tikte Flount me veelzeggend op mijn mouw. „Uw man is Henry King!" „Groote goedheid!" riep ik uit. „Weet u wel. wat u daar doet? U beschuldigt een der gasten van Garrison zelf!" Flount glimlachte medelijdend. „Kijk daar bent u nu juist allen op het ver keerde pad geraakt. U hebt al uw aan dacht op die twee bandieten, Spitz en Spawn gericht. Dat was een dwaal spoor. Die lui zijn slechts betaalde krachten, die mevrouw Garrison moes ten ontvoeren." „Waarom? Wat had dat voor doel?" „Afpersing!" antwoordde Flount som ber. „Afpersing?" herhaalde ik totaal overbluft. „Maar miss Venora is toch zeker niet doodgeschoten om Garrison geld af te persen?" Flount keek mo met nog meer mede lijden aan dan voren. „Dat is nu juist een van die feiten, die er niet mee te maken hebben. De dood van dat ongelukkige meisje is door den af perser aangegrepen, om zijn misdaad des te afgrijselijker te doen schijnen Het kwam hem goed te pas." „Wilt u beweren, dat er geen ver band bestaat tusschen dien moord en de ontvoering van mevrouw Garrison?" „Niet het minste!" „En u denkt, dat Henry King de af perser is?" „Hij is de eenige, die ervoor in aan merking komt. Hij woont ergens ver weg; hij heeft een roekeloos karakter, dat tot zooiets best in staat is; en hij is beslist niet te vertrouwen!" „Dat is een heel nieuw gezichts punt", mompelde ik. Flount stond op en schudde gelaten het hoofd. „Daar hebt u hot nu", zei hij zuchtend. „Ik verwachtte niet, dat er veel geloof aan mijn mocning zou worden gehecht. U zult wel doorgaan met het najagen van hersenschimmen. Enfin, ik heb mijn plicht gedaan en laat me niet ontmoedigen. En nu zou ik me graag voor tafel gaan verkleeden, als u het goed vindt." Hij was weg, voordat ik hem kal- meeren kon. Hand was tenslotte in het gelijk gesteldIk kreeg inlichtingen te veel van het goede. HOOFDSTUK XV Nog een aanslag. Dien avond aan tafel lette ik bijzon der goed op de gedragingen van King Flount en dr. Innes. Ik ontdekte niets bijzonders. Mogelijk, dat Hand iets had kunnen afleiden uit wat ik dien mid dag had ondervonden. Ik voor mij wist er geen raad mee. King had duidelijk te verstaan gegeven, dat hij Innes ver- ducht. Innes had mijn argwaan trach ten op te wekken tegen King of Flount. De eigenaardige manier. waarop Flount had gereageerd op mijn grapje over een liefdesz.ang, scheen te klop pen met de verdachtmakingen van den dokter. En Flount had openlijk King beschuldigd. Het was een vol maakte vicieuze cirkelgang. Ik kon er niets van maken. Geen van de drie had me zijn opvatting behoeven mee te deelen. In elk geval hadden min stens twee en vermoedelijk alle drie het verkeerd. Ze konden onmogelijk bondgenooten zijn. Eu vreemd gonocg begon ik te gelooven, dat Hand hot toch nog mis had, omdat de dader zich niet op het schip bevond, jlk begaf me zoo spoedig mogelijk naar mijn hut. Ik wilde alles nauw keurig op schrift stellen. Na aankomst op het eiland zou ik zoo gauw mogelijk probeeren op het vasteland te komen en dan mijn rapport per post aan Hand sturen Toen ik tot zoover met mijn rapport klaar was gekomen, sloot ik het in mijn koffer en voegde me bij het gezelschap. Met uitzondering van miss Dykoman vond ik allen in den leessalon. „Weinig geesten verheffen zich bo ven het normale", hoorde ik Flount beweren. „Ik geloof niet, dat men een derge lijk gemiddelde kan vaststellen," meen de King. Geen twee geesten zijn gelijk Bij mij thuis ken ik een man, die to taal geen kijk heeft op rekenkunde, maar geef hem een moeilijke zaak tor oplossing en hij weet op slag, wat hom te doen staat. De geest ontwikkelt zich nu eenmaal langs natuurlijke banen en is gewoonlijk wat eenzijdig." „Is dat persoonlijk bedoeld?" vroeg Flount stijfjes. „Heelemaal niet," zei King. „Behalve dan, dat u ook in de kudde meeloopt." „Ik loop in geen kudde mee!" protes teerde Flount hoogopgcricht. Dr. Innes nam op ongewone wijze aan het gesprek deel. „Waartoe daarover to redetwisten?" vroeg hij. ..Connie kan gedachten lezen; zij kan u met beslistheid zeg gen, of u tot de „kudde" behoort of niet. Ze kan u zelfs vertellen, of het soms nog erger met u gesteld is." „Onzin!" bromde Flount. „Gedach- tenlezors bestaan niet! Kippenpraat!" „Mogelijk denkt u er zoo over", zei Innes schouderophalend. Maar ik wil u dan toch wel zeggen, dat ze heel aar dig iemands gedachten raden kan. Ze heeft slechts een spel kaarten noodig." „Wat hebben kaarten daarmee te maken?" vroeg Flount achterdochtig. „O, die hebben er alles mee te ma ken," riep mevrouw Abbington uiit. „Als je dergelijke gedachten koestert, nat je ze niet voor een dame weten wilt, Archie, dan kies ik graag iemand anders uit. Mijnheer Clark zal wel niet bang zijn, dat ik zijn gedachten lees, wel mijnheer Clark? Inwendig voelde ik me gevleid door du aandacht, welke die mooie jonge vrouw me schonk. Ook mevrouw Gar rison kwam naast me staan. Toen ik deed, alsof ik ernstig mijn gedachten concentreerde, keek ze me mot dan sende oogon lachend aan. Ik moest sterk aan een bepaald ding donken en tegelijkertijd een bepaalde kaart in mijn gedachten houden. Dergelijke ver standskunstjes was ik niet gewend. Flount grinnikte tegen me. Vermoede lijk was hij ontstemd, omdat ze niet verder bij hem hadden aangedrongen. Maar mijn aandeel was niets in verge lijking met de taak van mevrouw Ab bington. Allen verdrongen zich om haar heen, toen ze met de kaarten aan het werk ging. Eindelijk lagen ze alle op tafel. Een paar minuten bestudeer de zij ze aandachtig. Dan stak ze be daard een cigarot op on keek mo strak aan. Ik werd een beetje nerveus. „Uw kaart ligt in de tweede hori zontale lijn," verklaarde ze. „Dat is zoo." „En in de derdeverticale lijn; dus moet het harten aas zijn." „Nogmaals hebt u gelijkl" riep ik uit. Dat is heel handig. Ik weet niet, hoe het gaat, maar ik heb het meer zien doen. Ik dachtik dacht eigen lijk dat u mijn gedachten zoudt lezen/' „Dat is ook zoo," antwoordde ze me glimlachend aankijkend. „Die kaarten zijn slechts een hulpmiddol. U bent er benieuwd naar, mijnheer Clark, of Ar- chibalt Flount verliefd is op Dorothy Garrison." Ik viel bijna flauw. De aankondiging werd met een schaterlach ontvangen, maar Flount noch ik lachten mee. Ik had er werkelijk over gedacht, vlak voordat ze met haar kunstje begon, en wist nu niet, hoe me er uit te redden. Ik had me er nooit toe moeten leenen. En wat nog erger was, ik zag, dat Gar rison me met bleek gelaat woedend aankeek. Ik besloot het dus als een grapje op te vatten. „Ik bezweer u, dat dit de eerste maal Is, dat ik de rol van Cupido heb ge speeld!" riep ik uit. Qok dit vond bij val. Zelfs Flount en Garrison glim lachten stroef. Het was een geweldige opluchting voor me, toen mevrouw Ab bington King als haar volgend slacht offer uitkoos. Toen ze weer begon, voelde ik aan mijn mouw trekken. Het was Garrison Hij gaf me een wenk en verliet don salon en ik volgde hem met een on rustig gevoel. Zonder een woord to zeggen, nam hij me mee naar zijn hut, waarvan hij de deur achter ons sloot. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6