[stadsnieuws] FILMS voor deze Crematie van P. Tjallingii Amersfoort telt 48402 inwoners Gevonden voorwerpen „Het Plaatje" heeft de aandacht Kokende koffie over het lichaam Jong-Rotterdam op avontuur Beëediging bij 5e R.I. „Eemland"vergaderde PRINSELIJK PAAR DANKT Wegens jaarlijksche vacantie van 14 t/m 17 Aug. gesloten Naar een C.A.O. in het gummi-regen- kleedingbedrijf? fa. M. R. N. OOSTERVEEN LANGESTRAAT 42 TELEF. 6777 2c üLAU 4 r.C J AU£*\S4'OOfiiSCH DAGBLAD ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1939 Gistermiddag is in hst crematorium te Velsen onder veel belangstelling het stoffelijk overschot van onzen stadge noot den heer P. Tjallingii, oud-wethou der van Harlingen verascht. Aanwezig waren de heeren A. E. Hannema, burgemeester van Harlingen H. H. van Hulst, oud-wethouder en D. Marak Fontein eveneens uit Harlingen, jhr. C. C. Röell te Leiden, dr. G. L. Coenen, alhier, D. Heerma van Voss, Leeuwarden. A. F. Bange, W. Dozy e.a. De heer van Hulst, aldus de N.R.CL, heeft herdacht hoe de overledene in Harlingen lange jaren heeft geleefd en gewerkt en hoe hij daar tal van func ties bekleedde. Zoo was hij lid van den gemeenteraad, wethouder, bestuurslid der Koopsgezinde gemeente, van de verecniging tot het verkrijgen van be tere woningen voor den arbeidersstand en van de Spaarbank. Namens de Spaarbank bracht spreker hem dank en hulde. De overledene is 31 jaar in het bestuur daarvan geweest, waarvan 28 jaar voor zitter. Hij vervulde zijn taak met groote toewijding. Daarna sprak ds. W. F. Golterman, Doopsgezind predikant alhier, die Psalm 23 las en den overledene her dacht als een man van groote wijsheid en diepe rust, die voor velen veel is ge weest. Spr. besloot met het Onze Vader. Dr. W. Sinninghe Danisté te Hui- zum dankte voor de belangstelling. De loop der bevolking in onze stad in de maand Juli is als volgt: M. V. Totaal Aantal geboorten 33 32 65 Aantal overledenen 13 18 31 Meer geboren dan overleden 20 14 34 Gevestigd 201 176 377 Vertrokken 165 194 359 Meer of minder ge vestigd dan ver trokken +36 —18 +18 Totale vermeerde ring of vermind. +56 4 +52 Bevolking op 1 Aug. 1939 23755 24647 48402 Tijdvak: 3 tm. 9 Augustus Muts, broche, heerenrijwiel, reclame- schild, sleuteltje, zeemlap, broche, ge breid vestje, heerenrijwiel, ceintuur, alpinomuts, hond, paar gymnastiek schoenen, regenjas, portemonnaie met inhoud, regenjas, damessjaal, heeren rijwiel, dameshandschoen, hond, hee ren portemonnaie, gebreid jasje, hee renpolshorloge, portret in medaillon, kinderschoentje, vulpen, vulpotlood, pakje met inhoud, heerenrijwiel, hond je, handle (van autoraam), sleutel, jon gensjasje, halsband, medaille, kanorek je, korte jas, heerenrijwiel, speld met steentje, regenjas. Inlichtingen dagelijks hoofd-bureau van politie van 9 uur v.m. tot 12 uur v.m. en van 2 uur n.m. tot 4 uur n.m. Niet per telefoon. De politie is wederom begonnen met het binnenhalen van den nieu wen oogst der rijwielwet-overtredin- gen. Ongeacht een groot aantal waarschuwingen aan degenen, die tot dusver nalieten, het stukje ko per op hun fiets of op een andere zichtbare plaats te bevestign, viel er een 15-tal bekeuringen. Zij, die nog niet in 't bezit waren van de koperen kwitantie, kwamen op de bon. FRUIT- EN GROENTENVEILING AMERSFOORT, 11 Aug. Perziken 3—9. blauwe druiven 1520, witte druiven 1617, Yellow 518, valappelen 24, kruidenier 4 12. suikerpeer 3—4. roode xomerappel 68, meloenen 721, Eld. blauwe 58, Early Vic, 35, roode bessen 8675, Reine Claude 10— 14. Belle de Louvain 8—9, Keswick 35, Chtrlemounsky 57, Washington 711, tulp appel 57, Reine Vic. 916, tomaten 2029, wijnpruim 1116, zigeunerin 512, Pr. de Trevoux 68, augurken 310, dubb. boonen 811, stokboonen 1215, snijboonen 1116, pronkers 56, doperwten 89, roode kool 1216, groene kool 3041, andijvie 102i, sla 2450, bloemkool 814. komkommers 10 21, bieten 1527. wortelen 25—53. poste lein 47. uien 6163, spitskool 2226. gele kool 2226, selderij 58, peterselie 57. EI ER VEILING AMERSFOORT, 10 Aug. Aanvoer pl.m. 60.000 stuks. Witte eieren 4.154.50, brui ne 4.40—4.65, eendeieren ƒ3.10. EXAMENS Voor de Eerste Nederlandsche Mode- vakschooi-Vereeniging slaagden te Utrecht voor costumière: de dames A. ter Maten en A. Paap; voor coupeuse: de dames M. van de Wijngaard en J. Visee; voor diploma B: mejuffr. A. van der Veer. DANSCONGRES Op het dezer dagen te Amsterdam ge houden danscongres behaalde onze stadgenoot, de heer Bearda, het interna tionale cerfiicaat voor Engelschen, Franschen en Amerikaanschen stijl. TEMPERATUUR IN PESIE'S BAD De temperatuur van het water in Pe.sie's bad was hedenmorgen 69 gr. F. of 20Vt gr. C. Het diploma werd behaald door: Piet van Keulen. August Veerman, Adam Bastiaanse. Woensdag j.l. heeft het jeugdige doch tertje van de familie van A. aan den Socsterweg den inhoud van een kan met kokende koffie over het lichaam gekre gen. Het meisje, dat naar het St. Elisa- heth-gasthuis werd vervoerd, is in den nacht van Donderdag op Vrijdag aan de bekomen verwondingen ovei leden. Een achtjarig meisje en twee jonge lieden van ongeveer denzelfden leeftijd, waren te Rotterdam op een vrachtauto geklommen. Zij waren daar zoozeer in hun spel verdiept, dat ze niet merkten dat de wagen begon te rijden Zoo belandde het jonge gezelschap te Amersfoort. Daar werd het door de po litie van de auto „gelost" en naar de Maasstad op transport gesteld. Hedenmorgen had omstreeks 11 uur op het voorterrein van de infanterie- kazerne een militaire plechtigheid plaats. De 2e luitenant der administra tie A. II. Hoogeboom van het 5e R. I. werd hier beëedigd. Tot dit doel had het le bataljon van dit regiment, zich onder leiding van majoor C. Reijniersc, alsmede de stafmuziek onder leiding van kapelmeester v. d. Glas in carré op gesteld. De eed werd afgelegd in han den van den commandant van het 5e R. I., luit-kol. J. W. v. d. Lely BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Antonie Hendrikers z.v. J. Buijs en W. J. Gerth; Marie, d.v. L. v. d. Brom en B. C. Brandsen; Antonia Maria, d.v. Th. J. H. van Raaij en A. M. Keizer. GEHUWD: F. H. Jansen en G. M. H. Visser. OVERLEDEN: Johannes Theodorus Kruitwagen 53 j. wed. van J. F. Vriesema. OMTREK Bijeenkomst van de onlangs opgerichte natuurwacht- vereeniging BAARN. De Natuurwachtver- eeniging „Eemland", welke eenige weken geleden werd opgericht, be legden In hotel Zeiler alhier een ver gadering waar behalve een aantal be langstellenden. aanwezig waren de heeren W. Burdet, hoofdbestuurslid van den Bond tegen verontreiniging van natuur en stad en den heer C. Poortermans, commandant van de Gooische Natuurwacht. Dr. K. Wiclenga uit Soest, bij wien de leiding dézer vergadering berustte, deel de in zijn openingswoord mede met den intendant van het Kon. Domein Soest- dijk een onderhoud te hebben gehad, die met het doel en streven der verecniging zijn ingenomenheid betuigde en toezegde aan H. M. de Koningin voor te stellen eontribueerend lid te worden. Voorts deelde de voorzitter mede dat na de ver gadering van 24 Juli te Soest, zich een aantal ingezetenen uit Baarn en Soester- berg als lid hadden opgegeven. In Soes- terberg zal binnenkort een vergadering worden gehouden, want ook in dat ge deelte van het rayon dat „Eemland" gaat bewaken, is belangstelling voor 'het werk. De heer De Kruyff uit Soest, bepleitte hierna de noodzakelijkheid van officiee- le waardeering voor het werk van de na tuurwacht alsmede een nauwe samen werking met de overheidsinstanties. Spr. achtte het noodzakelijk dat er meer rij wiel- en ruiterpaden worden aangelegd en dacht in deze met de A.N.W.B., de U.M.O. en „Gooi- en Eemland" iets te be reiken. Ook meerdere papierbakken zijn in de bosschen noodzakelijk. Teneinde een en ander te kunnen bekostigen wil de spr. uit bijdragen der betrokken ge meenten een fonds stichten. De heer W. Burdet deelde mede dat een groot aantal organisaties reeds tot den Bond als lid zijn toegetreden, o.a. de departementen van onderwijs en defen sie, velo V.V.V., Heemschut, de federatie van rijwielpadvereenigingen. enz. De heer Noppen, directeur van de Gemeente reiniging te Amsterdam is doende een papiermand te ontwerpen welke aan de bezwaren welke zich in de praktijk reeds tegen papiermanden hebben voorgedaan, tegemoet zal komen; de Bond heeft reeds een specimenverordening tegen veront reiniging ontworpen welke aan de ge meentebesturen ter vaststelling zal wor den voorgelegd. Verder wordt er interna tionale samenwerking gezocht, tentoon stellingen voorbereid en werd reeds een verontreinigingsembleem vastgesteld zijnde een gestylcerde waterlelie op een groen veld. Idcnntiteitskaarten en arm banden zullen eveneens door den Bond worden verstrekt. Over verschillende interne aangelegen heden ontspon zich hierna een aangena- ne discussie waarna de vergadering werd gesloten. BAARN. Naar aanleiding van het felicitatietelegram dat de burge meester namens de Baarnsche bur gerij' aan het Prinselijk Paar'ter ge legenheid Van de geboorte van Prin ses Irene richtte, ontving Z.Ed. Achtb. de volgende dankbetuiging: „Hunne Kon. Hoogheden verzoe ken U aan de burgerij van Baarn hunnen oprechten dank over te brengen voor de gewaardeerde ge- lukwénschen ter gelegenheid van de geboorte hunner dóchter. w.g. BAUD. BAARNS BLOEI BAARN. Ten gerieve van de vele pensiongasten organiseert de vereeni- ging „Baarns Bloei" op Dinsdag 15 Augustus een rijwieltocht naar Bun schoten en Spakenburg, heen door den polder, terug langs den Eemdijk. Het vertrek, is bepaald op des morgens te 10 uur van het verkeershuis. Op Vrijdag 18 Aug. wordt een fiets tocht door polder, heide en bosch ge maakt. Vertrek van het verkeershuis des middags te 2.30 uur; terugkomst te ongeveer 5 uur. STRAATPREDIKING BAARN. De straatprediking welke des Zaterdagavonds van 8.15 uur tot 8.45 uur op den Brink wordt gehouden, zal ditmaal Zaterdag '12 Aug. plaats vinden van 8 tot 8.30 uur. WERKZOEKENDEN BAARN. Bij het agentschap der ar beidsbemiddeling alhier, stonden inge schreven op: 29 Juli 1939 138 werkzoekenden tegen 128 werkzoekenden op 18 Juli 1939. Op 30 Juli 1938 bedroeg het aantal werkzoekenden 232. City-Theater QrancL-Theatre tyJe kunt 't toch niet meenemen" DEZE film werd vervaardigd naar het gelijknamige tooneel- stuk van George Kaufman en Moss Hart, De virtuose Amerikaan van Italiaanschen bloede Frank Capra voerde de regie en natuurlijk was het de onafscheidelijk aan hem ver bonden Robert Riskin, die het too- neelstuk in een filmscenario omtoo- verde. De filmkunst heeft aan het duo Capra-Riskin al een heele serie van successtukken te danken, aardige glanzende short stories, die immer weer boven de middelmaat uitreik ten door hun speelsche ironie, hun grappig tentoonstellen van mensche- lljke zwakheden en niet in 't laatst door de verbluffend knappe techniek waarmee zij werden saamgesteld. Wij kennen Capra als een regisseur, die gaarne laat zien welk een geestige visie hij, Frank Capra, -op het leven heeft. Laten we direct toegeven, dat die visie de moeite waard is. Zijn spotternij- tjes, nooit bijtend of scherp, vrijwel al tijd verzacht door een glimlach, worden met zooveel gratie voor hot publiek ge bracht, dat dit publiek zich maar zon der slag of stoot overgeeft aan de illu sies van dezen gewezen krantenjongen. Capra die door sommigen ervan be ticht wordt, dat zijn films .„socialen in slag" zouden hebben is Hollywood's grootmeester in het ensceneeren van sprookjes voor meu&chen van alle leef tijden. Het heeft hem een duizelingwek kende carrière opgeleverd. Ook in ,.Jc kunt 't toch niet meene men" is hij. onder het mom van een ze kere wijsgeerigheid. glimlachend ten strijde getrokken tegen de eentonige werkelijkheid. Precies als in „Broadway Bill" een van zijn vorige films, dio wij minder geslaagd vonden dan deze Scène uit de film Je kunt 't toeh niet mee nemen". Grand Thédtre is het nu weer de dorre, dagelijksche arbeid, waar hij een 'serie grappigheden omheen weeft. Eigenlijk werkt Capra met grof geschut, maar omdat hij zoo geslepen is in het hanteeren van den humor, merkt niemand het. Grof geschut... hoe moet men het an ders noemen, wanneer Capra twee we relden, die van den gewieksten muni tie-hyena A. P. Kirby en die van den goedmoedigen bespiegelaar des levens Opa Vanderhof, naast elkaar zet? Hij doet het immers alleen maar omdat dit felle contrast zooveel mogelijkheden biedt voor hem, Frank Capra, 's werelds virtuoosten filmregisseur bij de gratie van den humor En in Capra's handen is zoo'n bruut contrast wèlgeborgen. Waar zijn films gedraaid worden, gaat er een lach door de zaal, de lach der goedgeloovigen mis schien, maar in ieder geval een zonni- gen, aanstekelij ken, veroverenden lach. Ook nu weer. Wat innemend, ondeu gend kind is toch die opa Vanderhof, die zonderlinge grijsaaard, die door Lionel Barrymorc niet zooveel toewijding wordt uitgeheeld. En wat een vlijm scherpe omlijsting schenkt Edward Ar nold aan het karakter van den wapen koning van Wallstreet, mr. A. P. Kir by. Kyk naar de wyze, waarop Jean Arthur zich gedraagt: zij is een blond, verliefd meisje, dat zoo van de schrijf machine is wcggeloopen. Jean Arthur zoo lieusch wel een gecompliceerder type kunnen verbeelden, maar Capra kent z'n klanten en hij we voegen er gaarne aan toe: wij óók vindt het zoo precies goed genoeg. Vergeet verder vooral niet de rol van James Stewart Hij speelt de sympathieke, wat overge voelige zoon van een schijnbaar kci- liarden vader (Kirby, de hour.sniag- naat) en hij is voor zijn vertolking ge knipt. Geknipt voor hun vertolking zijn irouwens al de spelers, die aan deze film meewerkten. Zij werden door Frank Capra uitgekozen. En aan Capra kan men zooiets overlaten... In het voorprogramma draait deze week nog de interessante film „In en om de Koninklijke pnleizen" en eenige gedeelten van liet vermakelijke „Ons Prinsesje loopt", het. zijn filmproduc ties. die, vooral in deze dagen, ten vol le aanspraak mogen maken op de na tionale belangstelling.' Kameraden van de straat" TWEE karakterspelers van groo te reputatie, die. elk voor zich en in andere combinaties, voldoende lauweren oogstten, om tot de eersten van het witte doek te worden gere kend, verschijnen samen in de film „Kameraden van de straat"', en zij doen het op een wijze, die den toe schouwer van het eerste tot het laat ste oogenblik in aandacht gevangen houdt. Van beide mannen gaat iets eerlijks, iets warms uit; zij zijn een voudig en open, en zij spelen zooals ze zijn: rond en voor de vuist weg, Een der ouderen en een der allerjong sten der bekende filmacteurs weten hier een vriendschapsband te doen leven, die het hoofdmotief van de heele film vormt, en die toeschouwers van welke geaardheid ook zal boeien. Verwikkeld is het gegeven allerminst, cn dit is een groote verdienste. De twee mannen trekken samen op niet een aanvankelijk waardeloos schij nend paard. Mickey is een aankomende staljongen; Wallace Beery een verloo- pen veearts, maar tenslotte een, die zoo kwaad nog niet is. Doordat hij betrok ken was bij een misdaad ligt er een zekere schuwheid, een geheimzinnigheid ovèr zijn wezen, die hem iets eenzaams geven. Des te begrijpelijker is het, dat tusschen de twee „menschcn aan de zelf kant" oen groote kameraadschap ont staat. Dat die kameraadschap ook haar beproevingen te doorstaan krijgt is iets, wat bijna vanzelf spreekt. Anders zou BINNENLAND "Vakbond wendt zich tot fabrikanten en tusschen- personen AMSTERDAM, 11 Augustus. Eenige maanden geleden ontving de bond in de kleedingindustrie van den Noorweeg- schen vakbond een klacht, dat een Ne derlandsche firma voor zeer lage prij zen gummiregenkleeding naar Noorwe gen exporteerde en dat het dezen bond bekend was. dat deze kleeding in huis industrie onder slechte voorwaarden werd vervaardigd. De Noorsche bond stelde de Nederlandsche organisatie er mee in kennis, geen bezwaar te hebben tegen den invoer van kleeding uit het buitenland, mits dit tegen redelijke prij zen geschiedde en de kleeding tegen re delijke arbeidsvoorwaarden werd ver vaardigd. Deze klacht had ten gevolge, dat op aandrang van het Departement van Economische Zaken de Nederlandsche fabrikanten, die regenkleeding naar Noorwegen uitvoeren, minimum ver koopsprijzen en verkoopsvoorwaarden overeen kwamen, ten einde aan de klacht uit Noorwegen tegemoet te ko men. Inmiddels heeft de bond in de kleedingindustrie een actie ingezet om te komen tot geordende arbeidsvoor waarden in het gummi-regenkleedingbe drijf. In Amsterdam wordt deze klee ding ten deele vervaardigd in huisin dustrie of door middel van tusschenper- sonen, z.tf. loonconfectionairs. In een vergadering van arbeiders en arbeid sters in dezen tak der kleedingindustrie werd besloten, dat de vakbond zich zou wenden tot de fabrikanten en de tus- schenpersonen, voor overleg betreffende het afsluiten van een C.A.O. Dezer dagen heeft reeds een conferen tie met verschillende loonconfectionairs plaats gehad, die zich tot medewerking bereid verklaarden. Binnenkort zal nu het bestuur van den vakbond zich, in overleg met deze loonconfectionairs, in verbinding stellen met de fabrikanten. Inmiddels hebben vele arbeiders in .het gummi-regenkleedingbedrijf zich bij den vakbond aangesloten. TELEGRAM VAN GELUKWENSCH 's-GRAVENHAGE, 11 Aug. De Bel gische Koloniale Bond heeft aan zijn Nederlandsche zustervereeniging een te legram van gelukwensch gericht bij ge legenheid van de geboorte van Prinses Irene. ZWEMDIPLOMA BAARN. Voor het zwemdiploma, af genomen in de zweminrichting A. aan de August Janssenweg, slaagden: Jannie Kraayenhof, Annie Starke, Ina Huisman, Ans Versprille, Bep Manifar- ges, Juli Römcr, Hilde Polhaus, Greetje Daniels, Martha van Amerongen. Loes Langeveld, Lida Klijn, Conny Roëll, mej. R. Tuninga, Johan v. d. Berg. Jaap v. d. Berg, Barend van Beenen, Fritz Breek- veld, Kees Zweedijk, Jan Blijerveld. zij onvoldoende stof opleveren voor een film van vijf kwartier. In schijn komt er oen verwijdering tusschen den jongen en den ouden vriend, maar wanneer het blijkt, dat alles gebeurde om den oude ren man buiten een gevaarlijke zóne te houden, haalt ieder weer verlicht adem. Dit sterke medeleven met de gebeur tenissen nu, dit 'gevoel, erbij betrokken te zijn, geeft een middelmatige film U nooit. Wie twee goede acteurs in een uitstekend samenspel wil zien, mensche- lijk en eenvoudig, dien kunnen wij „Ka meraden van de straat" aanbevelen. |i I 'i - Uit de film Kame raden van de straat". Mickey met zijn paard Lady O" City Theater dqsruia GRAND THé&TRE. Van Vrijdag 11 t/m Donderdag 17 Augustus, vertooning van de film „Je kunt 't toch niet meenemen." lederen avond 8.15 uur. Zondag 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30. Vrijdag, Zaterdag, Woensdag en Donderdag 2.30 uur ma- tinée. Maandag en Dinsdag 2.30 uur jeugdvoor stelling met „Kazan Triomfeert". Voor af: In en om de koninklijke paleizen. CITY-THEATER. Van Vrijdag 11 Aug., Maandag 14 Aug, vertooning van „Ka meraden van de straat" lederen avond 8.10 uur. Zaterdag 6.00 en 8.30. Zondag 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. lederen middag 2.80 uur matinée. REMBRANDT THEATER. Vertooning van „Vrijbuiters van het Westen", en „Gevangenen der Vrijheid". STERHUIS, Beekenst.laan 6. Voor alle meisjes iederen avond geopend des Zon dags van 2 uur. GILDEHUIS. A.K.G. Tentoonstelling 10—6 uur nam. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. R.K. LEESZAAL. - Wijerstraat 2. Filiaal Uitleenbibliotheek Edisonstraat 85. CLUBLOKAAL SPEELTUINVER. SOESTER- KWARTIER. lederen Dinsdagavond oefeningen van den Luchtbeschermings dienst, afd. Soesterlrwartiar. MUSEUM FLéHITE, Westsingel. Geopena dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zordag:. 's Zaterdags 10—12 en 1.30—3 uur. (Stadgenooten hebben '«Za terdags vrijen toegang). KUNSTHANDEL VEENENDAAL, Langestr. 33. Oran jetentoonstelling. BOSCHTHEATER. BIRKHOVEN. —13 Aug. Opvoering van Christus Verworpen, resp. aanvang om 3 uur en 2.30 uur. WA TETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Roereieren met kaas. Bereiding: Klop 4 eieren goed uit met een snufje peper en zout en 4 eetlepels melk, rasp 100 gr. oude kaas fijn, smelt 4 eetlepels boter in de koekepan en giet hierin de geklopte eieren en de kaas; laat de massa onder voortdurend roeren met een vork of houten lepel stollen en gaar worden op zacht vuur. VOOR DE MIDDAGTAFEL Kalfscoteletten. Spercieboontjes. Aardappelen. Rijst met rozijnen. Bereiding: Breng l L. melk aan den kook met een paplepel zout en kook hierin 200 gram goed gewasschen en uit gelekte rijst gaar. Zet ze daartoe op een asbest plaatje, en doe er als de rijst ca. 15 min. gekookt heeft 100 gram gewas schen Sultana-rozi.jnen bij. laat deze gaar worden met de rijst, en roer ze ten slotte goed door elkaar. Geef er gesmol ten boter en bruine suiker bij. ALS U GAAT KAMPEEREN: blikken aardappelen vleesch en groenten blikken diverse smaken soep - groote sorteering blikjes vleesch KOMT U ZONDER VERPLICHTING EENS IN DEN WINKEL, MONOPOLIEHEFFING TOMATEN PUREE 's-GRAVENHAGE, 11 Augustus. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, wordt met ingang van 12 Augustus 1939 het invoermonopolierecht voor bereidin gen van tomaten met uitzondering van tomatensoep voor alle bereidingen van tomaten, verpakt in glas met een in houd van 1.2 kg of minder. 20 cents per kg netto, en voor alle bereidingen van tomaten, anders verpakt, 35 ets per kg. netto. BEKNELD TUSSCHEN AUTO EN AUTOBUS NEDER HARDINXVELD. 11 Aug. In de Peulenstraat te Hardinxveld is Woensdagavond de arbeider C. van Loon bekneld geraakt tusschen een vrachtauto, die een erf opreed en een autobus. De man werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Gorinchem ver voerd. waar hij vandaag is overleden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6