IJSTADSNIEUWSj Van Vollenhoven's nieuwe fabriek groeit snel De zusters" Wedvluchten uit Ciney en Quievrain Voorbeeld van fraaie architectuur Beton, glas, staal en baksteen Centrale voor werk- loozenzorg In City Theater: Veertig jaren in één betrekking De Luchtpost De Postduif Wedvlucht van: Pro Patria MILITAIREN GAAN WEDSTRIJDRIJDEN Koninklijke deelneming De 41e Jaarbeurs in aantocht 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 14 AUGUSTUS 193 Veilige arbeid in lichte ruimten |j P 23 Januari van dit jaar werd een aanvang gemaakt met den bouw van het nieuwe fabriekscom plex der firma N.V. Stoomolieslage- rij J. van Vollentooven. Er is met voortvarendheid gearbeid en de laatste maanden heeft men het als het ware zien groeien. De naar de wolken reikende, twee en dertig meter hooge silo staat daar om te getuigen hoe ver me:; reeds gevor derd is. Het werk loopt langzamer hand ten einde. Eind September of begin October hoopt de stoomoliesla- gerij weer te gaan draaien. Ta, men bouwt tegenwoordig met verrassen de snelheid. We hebben er vanmorgen eens een kijkje genomen. Hier en daar stonden reeds machines, gemonteerd en al. Verder was er al menig onderdeel aan wezig, dat straks met andere materialen tot één geheel zal worden gekoppeld. Maar het plaatsen der machines op zichzelf een compleet karwei is van latere zorg. Voorloopig concentreert de arbeid zich nog rond den eigenlijken bouw. Nu reeds blijkt, dat deze fabriek in architectonisch opzicht een aanwinst zal worden voor onze stad. De architect ir. A. H. van Rood, die een oud-Amers- foorter is, heeft een fraai geheel ontwor pen. Hij werkte met groote vlakken en breede, krachtige contouren. Hij com poneerde een fabriek uit beton, glas, staal en baksteen: En het resultaat teekent zich verspreid reeds af in een rustig spel van vlakken. Staat men op den beganen grond van de silo, dan gapen daar van de zolde ring de celmonden. die als ongekeerde afgeknotte pyramiden zijn en waardoor straks het graan gestort zal worden. Door een wijd buizenorganisme zal het graan vervoerd worden naar iedere plaats, die daarvoor in aanmerking komt. Men moet zich van de capaciteit van dit silogebouw geen geringe voor stelling maken: er is opslagruimte voor zegge en schrijve twee millioen kilo gram grondstoffen. En nu wij toch cijfers aan het noemen zijnwat zegt u van een magazijn waar capaciteit genoeg is om vier mil lioen kilogram koeken op te slaan In alle opzichten kan men hier spreken van: een modern gebouw. Door de vele ramen stroomt, het daglicht binnen in ruime mate en in deze gezonde en zonnige arbeids sfeer is de outillage zoo gekozen, dat zij beantwoordt aan zware eischen betreffende de veiligheid van hén, die daar werken zullen. Een simpel voorbeeld levert het volgende: door directe koppeling aan de motoren wordt het gebruik van drijfriemen volkomen verme den. Tegen brandgevaar zijn o.a. zeer zware dubbele deuren gekozen, die de verschillende afdeelingen van elkaar kunnen scheiden. En de elec- trische kabelleiding is open en over zichtelijk gehouden, zoodat moge lijke storingen in korten tijd kun nen worden nagegaan. Nog is er op het terrein, waar de nieuwe fabriek verrijst, het voortdu- De Centrale voor Werkloozenzorg te Utrecht deelt ons het volgende mede: De werkkampen te Ommen en Chaam, uitgaande Van de Centrale zijn 31 Juli j.l. opengesteld voor een aan tal jeugdige werkloozen van 16 tot en met 24 jaar van ProL Christelijken huize. Er is nog een beperkt aantal plaat sen beschikbaar, waarvoor jeugdige werkloozen zich kunnen opgeven bij den heer N. A. v. Woudenberg, Berg straat 36, alhier of rechtstreeks bij bo vengenoemd secretariaat. Bij voorkeur worden jeugdige werkloozen geplaatst die in aanmerking wenschen te komen voor het volgen van een schipperscur- sus en een melkerscursus, welke beide tegen November a.s. wederom zullen aanvangen. Meer inlichtingen over het volgen van deze cursussen worden gaarne door de Centrale voor Werkloozenzorg. Stadhouderslaan 4345 te Utrecht, verstrek. t. TEMPERATUUR IN PESIE S BAD De temperatuur van het water in Pesie's bad was hedenmorgen 68 gr. h of 20 gr. C. Het diploma werd behaald door: Lei- da v. Woudenberg. Ammy v. d. Mel den, mej. R. de Leu. rend kloppen van hamers, Nog wordt er beton gestort en nog is er het rumoer van den bouwersarbeid. Maar straks, binnen een luttel aantal weken, zal dit voorbij zijn. Dan zal daar een nieuwe fabriek haar werkzaamheid beginnen. Een fabriek die een sieraad zal zijn voor onze stad. V Dinsdag, Woensdag en Donderdag zullen in City Theater avondvoorstellin gen gegeven worden van de film .,De zusters". Een korte inhoud van het ver haal laten wij hieronder volgen: JN Silver Bow, een kleine mijnstad in den staat Montana, wonen drie knap pe zusters, Louise, Helen en Grace, de dochters van Ned en Rose Elliot. Op zekeren dag komt er in Silver Bow een sport-verslaggever, Frank Medlin, uit San-Francisco. Deze ontmoet Louise op jipt Verkiezings-Bal en beiden vatten onmiddellijk lipfde voor elkaar op, met als resultaat, dat zij binnen een week getrouwd en op weg naar San-Francisco zijn. De vroolijke Helen, die meer naar ma terieel geluk kijkt, trouwt den weduw naar Sam Johnson, een mijn-million- nair, die haar mee naar New York nepmt. waar zij een gemakkelijk leven tje leidt. Grace, het evenbeeld van haar moe der. een ongevoelige, aan huis verknoch te vrouw, trouwt met Tom Knivcl, den zoon van den bankier en afgewezen aanbidder van Louise. Beide zusters leiden een gelukkig le ven. Louise's huwelijk schijnt echter, te stranden. Ontmoedigd, daar hij zijn ge liefde vrouw geen beter tehuis kan ge ven en omdat zijn boek, geïnspireerd door Louise, zelfs niet de goedkeuring van zijn besten vriend Tim Hazelton kan w egdragen, komt Frank hoe langer hoe dieper in den put en raakt tot over maat van ramp aan den drank ver slaafd. Ten einde raad monstert hij als ma troos op een schip, dat op Singapore vaart. Den volgenden dag, terwijl het schip zich in volle zee bevindt, komt het bericht door van de groote aardbe ving in San-Francisco: Frank springt, daar hij ten koste van alles naar zijn vrouw toe wil in een vlaag van ver standsverbijstering over boord om naar land te zwemmen. Men weet hem te redden en de reis naar Singapore wordt voortgezet. Frank is den wanhoop ten prooi. De eigenaar van de zaak, waar Louise in den tijd, toen Frank geen werk had, in betrekking was ge gaan, William Benson, weet haar na een week zoeken te Oakland bij de moe der van haar buurvrouw, te vinden. Hij stuurt Louise naar Silver Bow terug. Drie jaren later keert Frank van zijn DE AARONSKELK Hoewel ledereen de Aüronskelk of Ri- chardia, ook wel Cello Benoemd, als snij bloem kent. zijn er maar weinig tuinen en huizen, waar zij haar entree als tuin- of kamerplant heeft gemaakt. En dat is wer kelijk jammer, want zij is heusch niet zoo teer. als haar bloemen er uit zien. en de behandeling is dan ook door eiken liefhebber toe te passen. De Richardia africana. die als droge knol in Augustus door de kweckerijen ver zonden wordt, potten we na ontvangst da delijk op in vetten voedzamen grond h.v. 2 deelcn kleizodengrond. I deel blad- aarde, 1 deel tuingrond en wat oude mest. en zetten daarna den pot op een warm plaatsje in den tuin. Aangezien de knollen ook bovenop wortels maken, zorgen we bij het planten er voor. dat ze niet te on diep worden gezet Al spoedig zullen we ze dan zien uitspruiten en in den loop van 't najaar zullen ze zich krachtig ontwik kelen. Indien we bevreesd worden voor nachtvorsten, halen we de potten binnen en geven ze een lichte plaats in serre of kamer bij een temperatuur van 55—60 gr. Fahrenheit. Is de plant eenmaal in vollen groei dan heeft zij veel water noodig, bovendien van September tot Februari eens in de week kunstmest, hetgeen we daarna tot na den bloei opvoeren tot twee keer in de week. A'a den bloei staken we de bemesting on middellijk. terwijl we het gieten vermin deren. omdat de rustperiode van de knol dan een aanvang neemt. Eerst als we weer nieuwen groei constatceren, onge veer eind September, passen we weer de zelfde behandeling toe als hierboven be schreven werd. Een andere manier om Aaronskelken te behandelen is. ze 's winters in een kouden vorstvrüen bak te zetten en ze 's zomers in vochtigen vetten grond uit te planten en ze meer als waterplant te beschouwen, b.v. geplant aan den oever van een vij vertje of zelfs in een ondiep bassin iji combinatie met waterlelies Ze bloeien dan gedurende de zomermaanden en wanneer we ze steeds op die zelfde plaats willen houden moeten we er in het najaar wel voor zorgen dat de knollen niet kunnen bevriezen. De aanschaffingskosten van de knollen ziin weinig; het is dus allerminst een luxe zich een of meer exemplaren te ver schaffen, om er als tuinplant of kamer plant ongetwijfeld lang plezier van te be leven. omzwervingen terug. Hij houdt nog steeds van zijn vrouw en wil haar ln ge zelschap van Tim te Silver Bow opzoe ken. 't Is weer den avond van het Verkie zings-Bal, precies vier jaren, nadat Frank en Louise elkander voor het eerst zagen en ook nu weer bezoeken de drie zusters dit groote feest. Frank kijkt van af het balcon naar beneden en ziet de drie knappe zusters, de weer gelukkige vader en moeder, alsmede William Ben son, die kennelijk op Louise verliefd is. Tim brengt Louise naar het balcon en zet haar zoo neer, dat Frank haar niet kan zien. Louise vertelt Tim. dat zij nog steeds veel van Frank houdt en indien hij terug mocht komen, zij hem volgen zou, waarheen hij dit maar wenscht. Volgens Louise is hij echter gelukkiger zonder haar. Frank staat dan plotseling voor haar en zegt, dat niets van dit al les waar is. De danszaal is een gekken huis als de overwinning van Taft be kend wordt gemaakt, maar Frank en Louise hebben elkaar weer gevonden. Louise's twee zusters kijken, van geluk stralend, toe. Dinsdag- en Donderdagmiddag zal een voorstelling gegeven worden van de film „Kameraden van de straat". De heer C. Zwanenburg jubileert morgen MORGEN zal de heer C. Zwanen burg den dag herdenken, waar op hij voor veertig jaren in dienstbetrekking bij de firma P. E. Rintel kwam. De heer Zwanenburg, die Amersfoorter van geboorte is, is bij zijn fa. overigens geen „uitzon deringsgeval". Wij denken in dit ver hand o.a. aan wijlen den heer G. v. Eijs, die er 45 jaar in betrekking was, toen hij in 1934 plotseling over leed en daarnaast aan de aan de zaak verbonden dames- en heeren ateliers, waar enkele werkkrachten ook reeds dertig en meer dan twin tig jaar dag aan dag te vinden zijn. De heer Zwanenburg, die thans 56 jaar oud is. groeide met de zaak op. In 1899 werd hij als leerling-verkooper bij de vroegere firmanten aangesteld, later werd hij winkelbediende en sinds een vijftiental jaren is hij als personeelchef in het bedrijf werkzaam. Drie geslach ten der familie Rintel heeft hij op voor beeldige wijze gediend en steeds heeft de jubilaris zich doen kennen als een ijverige, sympathieke en vooral ook goe dige persoon, wien „voor de zaak" niets te veel was. Wij hebben den heer Zwanenburg één dezer dagen hij bracht juist in eigen woning rustig zijn vacantie door eens opgezocht en wilden hem graag aan het praten krijgen. Maar zooals het méér in het leven voorkomt: niet iedere wenscli geraakt in vervulling. Als hij voor de belangen van het be drijf moet opkomen, dan weet hij zijn woordje te doen. maar iets over zichzelf vertellen Daar voelt hij niet veel voorvooral niet. wanneer het in de krant moet! Wij lieten echter niet los. En toen liet de Mibilaris los. dat het zakenleven veel gemoedelijker ging dan in den te- genwoordigen tijd. De sorteering is zoo uitgebreid in ieder artikel, de smaak van het publiek is verfijnd en daarom eischen de klanten ook zooveel meer van je verkoopkracht. Vroeger aldus de heer Zwanenburg kocht men heel vaak iets op mijn persoonlijke aanbeve ling, men gaf mij het volledige vertrou wen. Bij de ,,oude" cliëntèle komt dat nu nog wel voor: veertien dagen geleden verkocht ik iemand een costuum en de klant zei: „Als jij zegt, dat het goed is, Kees, dan is het ook goed". Die benaming „Kees" heeft burger recht verkregen: iedereen kent „Kees" van de firma Rintel en „Kees" kent vrij wel iedereen in onze stad! Als we 's Zondags wandelen, aldus in terrumpeert mevrouw Zwanenburg, dan kan hij wel zonder onderbreken groeten. „Kees" is een bekende figuur en morgen zal hem ongetwijfeld blijken, dat in den loop der jaren aan die bekendheid een groote sympathie Veertig jaren in dienst De heer C. Zwanen burg. die morgen veertig jaren in dienst is bij de fir ma P. E. Rintel voor den jubilaris verbonden werd. „Laten ze het Dinsdag rustig aan doen"Met deze woorden nam de heer Zwanenburg afscheid van ons, toen we zijn woning aan de St. Anfridusstraat verlieten. Een slot opmerking, die „Kees" geheel en al typeert! EXAMENS Bij het j.l. Zaterdag te Utrecht gehou den examen van de Eerste Nederland- sche Modevakschool Yereeniging slaag den: Voor costumière: de dames: mevrouw B. Hollanderv. d. Linde, mej. R. Vre- deling, mej. L. Waayenberg. Voor leerares-coupeuse: Mevrouw J. Nijveldt—van Daal. Te Utrecht slaagde voor de hoofd- ncte onze stadgenoot, de heer J. v. d. Hart. SPORT EN SPEL Uitslag wedvlucht Ciney. 207,6 K.M- op Zondag 13 Aug. 1939. De duiven werden te 7 uur 20 min. gelost met hel dere lucht en Zuid-Westen wind. In concours 323 duiven. Aankomst le duif 10 u. 33 m. 41 sec., laatste 11 u. 2 m. 2 sec. le Aangewezen 10 ct. H. v. d. Kooij no. 1; 2e F. v. Win terswijk nr. 6: le aangewezen 25 ct. W. F. Collet nr. 4: 2e A. L. Verstraeten nr. 11. le Speciaal: le H. v. d. Kooij nr. 1: 2e C. H. Jansen nr. 2; 3e A. Yerheuvel nr. 3: ie W. F. Collet nr. 4; 5e D. Hu- bregtse nr. 5: 6e F. v. Winterswijk nr. 6; 7e J. Haarmans nr. 7; 8e M. Meskes nr. 8: 9e Th. Fijnenberg nr. 9: 10e A. L. Verstraeten nr. 11; lie M. v. d. Kui len nr. 12. Koningspoule H. v. d. Kooij nr. 1. Wisselprijs H. v. d. Kooij nr. 1. De prijzen werden gewonnen door: H. v. d. Kooij 1 19 41; C. H. Jansen 2; A. Verheuvel 3 10 40; W. F. Collet 4; D. Hubregtse 5 64; F. v. Winterswijk 6 32 56 74; J. Haarmans 7 36 44 45 76 80; M. Meskes 8 22 55; Th. Fijnenberg 9; A. L. Verstraeten 11 25: M. v. d. Kui len 12 29 30 50 77; F. van Zanten 13 42; J. Noorman 14 24 59 67 70 71; G. A. Haarmans 15 52 79; L. Snijders 16; H. A. de Goede 17 43 46; J. Hendriksen 18 21 53; Aart Kraak 20; F. Gravendeel 23; G. v. Veldhuizen 26; J. v. d. Heuvel 27 47 51 75; G. Schimmel 28 38 48 49; Joh. Visser 31 39: A. P. Wolffenbuttel 33 54 72 73: Ch. van Putten 34 62; W. v. d. Belt 35; C. Rucker 37 66; G. Ha- genbeuk 57; Gebrs. v. d. Klashorst 58; M. J. v. d. Linden 60; W. Verheuvel 61 65; A. v. Heiningen 63; H. J. Hol 68 81; J. v. d. Kooij 69: G. Kluver 78. Wedvlucht Den Bosch, afstand 46 K.M.. gelost met heldere lucht en Wes ten wind te 9 uur 30 min. Speciaal aangewezen duiven: Oude duiven: Aangewezen 25 ct. 1. D. v. d. Kieft 10 u. 17 m. 46 sec.; 2. G. Hagenbeuk 10 u. 17 m. 59 sec. Aangewezen 20 ct. 1. B. v. d. Burg 10 u. 18 m. 36 sec.; 2. D. Hubregtse 10 u. 19 m. 13 sec.; Aangewezen 15 ct. l. H. J. Hol 10 u. 18 m. 6 sec.; 2. Gebr. v. d. Klashorst 10 u. 18 m. 40 sec. Aangewezen 10 ct. 1. P. Meijer 10 u. 19 m. 21 sec.; 2. F. v. Winterswijk 10 u. 19 m. 37 sec. Aangewezen 5 ct. 1. H. J. Hol 10 u. 20 m. 36 sec.; 2. F. v. Winterswijk 10 u. 21 m. 5 sec. Jonge duiven: Aangewezen 25 ct. l Gebrs. v. d. Klas horst 10 u. 21 m. 23 sec. Aangewezen 20 ct. 1. H. J. Hol 10 u. 20 m. Aangewezen 15 ct. 1. W. F. Collet 10 u. 20 m. 13 sec.; 2. C. Rucker 10 u. 22 m. 19 sec. Aangewezen 10 ct. 1. G. Pot 10 u. 20 m. 33 sec.; 2. G. Gouw 10 u. 21 m. 6 sec. Aangewezen 5 ct. 1. Joh. Visser 10 u. 23 m. 55 6ec. Stand Kampioenschappen: Duif. broed 1939. tot en met Neuf- vrilles: 1 G. Kluver, H.D. 39 361630 .284 pnt. 2 J. Haarmans H. D. 39 361479 268 p. 3 C. H. Jansen H. D. 39 362651 229b p. 4 A. P. Wolfenbuttel, H. D. 39 362491 220 p. 5 W. v. d. Linden Jr., H. D. 39 361805 218* p. Hok. broed 1939 tot en met Neufvrilles 1 C. H. Jansen 647* p. 2 J. Haarmans 638* p. 3 Joh. Visser 617 p. 4 M. V. d. Kuilen 593 p., 5 A. P. Wolffenbuttel 576® p. Hok Generaal: 1 J. v. d. Heuvel 2968' p. 2 Gebr. v. d. Klashorst 2798® p. 3 H. J .Hol 2689®, 4 A. L. Verstraeten 2603s p. 5 M. v. d. Kui len 2529*. Wedvlucht uit Quievrain. Afstand 214 Km. Duiven gelost om 7.30 met Z.W. wind. Eerste duif om 10.50.38. Laatste duif 11.19.14. Aangewezen 10 cent J. Janssen met no. 8. Aangewezen 25 cent J. Jagteberg met no. 1. De Derby werd gewonnen door J. Jagteberg met no.1.14. P. Hagenbeuk met no. 5. R. Schuiten met no. 12. K. Mitlem met no 16. De prijzen werden als volgt behaald: J. Jagtenherg 1.14.18, J. Janssen 2.8.9, D. v. Loveren 3.4.11, P. Hagenbeuk 5.31.34, Th. Peereboom 6.28, J. Arlar 7.19.20.21.27, M. Bikkers, 10.25.32, R. Schuiten 12.17.23, A. v. Boejen 13.24.29, Ch. v. Putten 15.22, K. Mitlem 16, G. v. d. Berg 30.33. LAM. BOYS-VELOX i-i Zondag speelden de Amersfoortsche Boys een vriendsehappelijken wed strijd tegen Yelox, die door de Utrech tenaren met 53 gewonnen werd. IN B05CH HEiDfi 2'JTGtl ÖASt VOOB BCANDGEVAAC DU£> ODGERAST Pro Patria hield Zaterdag een wed vlucht van Chimay (B.) uit. Afstand 255 K.M. Wind West. Duiven in vrij heid 11.30 uur. Aankomst eerste duif 3.15.33; idem laatste 3.38.34. De uitslag luidt als volgt: A. van Nus 1. 3, 5; W. Chr. Ruiten berg 2, 4 9; G. Diekerhof 6. 7, 8; J. R. Tichelaar 10. 13; W. Th. Pot Jr. 11. 12. Eindstand kampioenschap jonge duiven: Duif: 1 G. Diekerhoff H 39 185521 222 punten. Duif 2 idem H 39 185515 183 punten. Duif 3 idem H 39 185520 182 punten. Hok: 1 G. Diekerhof met 570 punten. 2 A. v. Nus met 463 punten. 3 W. Th. Pot Jr. met 456 punten. Stand Generaal kampioenschap: 1 W. Th, Pot 1603 punten. 2 G. Diekerhof 1036 punten. 3 W. Chr. Ruitenberg 823 punten. MOTORSPORT Een nationaal terreinkampioen schap op motoren voor militairen 's-GRAVENHAGE, 14 Aug. Als eerste resultaat van een aantal be sprekingen tusschen eenige leger- autoriteiten en de sportcommissie der K.X.M.V. waarbij vooral de generaal majoor H. F. M. baron van Voorst tot Voorst en de sportpresi- dent der K.N.M.V., de heer G. van Twist, nauw contact met elkaar hebben gehouden zal op Zater dag 26 Augustus a.s. voor de eerste maal in de geschiedenis van de Ne- derlandsche motorsport een terrein kampioenschap voor militairen wor den gehouden. Op zich zelf is deze strijd waaraan door militairen van alle gemotoriseerde legeronderdeelen, alsmede door de korp sen der rijks veld wacht, mareohausse en politietroepen kan worden deelgenomen reeds van groot belang, doch om het treffen nog aantrekkelijker te maken, wordt aan burger-seniorrijders de gele genheid geboden eveneens deel te ne men. De wedstrijden zullen worden verre den op het landgoed „Drakestein" te Lage Vuursche, dat door jhr. P. J. Bosch van Drakestein ter beschikking is ge steld. De deelnemers worden naar gelang van den cylinderinhoud hunner moto ren in de volgende klassen ingedeeld: Klasse 4, motoren Lm. 125 cc., senio ren. Klasse a, motoren tm. 250 cc. se nioren. Klasse b, motoren van 251 cc. De nagelaten betrekkingen van den Vrijdag j.l. op zoo noodlottige wijze om het leven gekomen opperwachtmeester J. F. Kruitwagen mochten van den Mi nister van Defensie blijk van deelne ming met het droevig gebeuren ont vangen van H. M. de Koningin. Ook persoonlijk betuigde de Minister in een schrijven zijn deelneming. GRAND THé&TRE. Van Vrijdag 11 t/m Donderdag 17 Augustus, vertooning van de film „Je kunt 't toch niet meenemen." lederen avond 8.15 uur Zondag 1.45, 4.00, 6.15 en 8,30 Vrijdag, Zaterdag, Woensdag en Donderdag 2.30 uur ma tinee. Maandag en Dinsdag 2.30 uur jeugdvoor stelling met „Kazan Triomfeert". Voor af: In en om de koninklijke paleizen. CITY-THEATER. Van Vrijdag 11 Aug., Maandag 14 Aug. vertooning van „Ka meraden van de straat" lederen avond 8.10 uur Zaterdag 6.00 en 8.30. Zondag 1.45. 4.00, 6.15 en 8.30 uur. lederen middag 2.30 uur matinée. REMBRANDT THEATER Vertooning van „Vrijbuiters van het Westen", en „Gevangenen der Vrijheid". STERHUIS. Beekenst.laan 6. Voor alle meisjes iederen avond geopend des Zon- aa*» van 2 uur GILDEHUIS. A.K.G. Tentoonstelling 10—5 uur nam. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9. R.K. LEESZAAL. - Wijerstraat 2 Filiaal Uitleenbibliotheek Edisonstraat 35 CLUBLOKAAL SPEELTUIN VER. SOESTER- K WARTIER. lederen Dinsdagavond oefeningen van den Luchtbeschermings dienst. afd Soesterkwartiar KUNSTHANDEL VEENENDAAL, Langestr. 33. Oranjetentoonstelling. MUSEUM FLéHITE Westsingel - Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zordag:. 's Zaterdags 1012 en 1.308 uur. (Stadgenooten hebben 's Za terdags vrijen toegang). t.m. 350 cc., senioren. Klasse c, motoren boven 350 cc., senioren. Klasse 4, motoren tm. 125 cc., mili tairen. Klasse a, motoren van 126 cc. t.m. 250 cc. senioren. Klasse b, motoren van 251 cc. t.m. 350 cc., militairen. Klasse c, motoren boven 350 cc., mili tairen. Er zal worden gestart in twee groe pen en wel om 14.00 uur door de klas sen 4 en a senioren en militairen ge combineerd en om 15.30 uur door de klasse c senioren en militairen gecom bineerd en om 15.30 uur door de klas se c senioren eri militairen gecombi neerd. De algeheel beste prestatie der mili taire deelnemers zal worden bekroond met den titel „Militaire terreinkampi oen van Nederland 1939". Voor de beste prestatie in de burger-categorie, zoowel als voor die in de militaire-categoric is door de K. N. M. V. een zilveren beker beschikbaar gesteld. De K. N. M. V.-wedstrijdcommissie zal bestaan uit de heeren G. van Twist uit Dordrecht, voorzitter, C. Borsten uit Rotterdam en J. W. Bakker uit Utrecht, leden. Als militair commissaris zal optreden kapitein J. J. v. Keulen. OMTREK Belangrijk agrarisch gedeelte Men schrijft ons uit Utrecht: WEDEROM roept de Kon. Ned. Jaarbeurs de zakenmenschen op om naar de Jaarbeurs te Utrecht te gaan, zoo lezen wij in een folder welke wij vandaag ontvingen. Thans geldt de oproep een najaars- beurs: de een en veertigste jaar beurs, die van 5 tot en met 14 Sept. wordt gehouden. Deze najaarsbeurs 1939 belooft voor den handel een belangrijke beurs te worden, zoowel wat betreft het aantal deelnemers als de ver scheidenheid van keuze. Doordat de winkelier op de Jaarbeurs bijeenvindt een groot aantal deelne mers met tal van artikelen, kan "hij zich door verschillende offertes overtuigen, welke artikelen voor hem van belang zijn, welke goederen ne beste kans op afzet hebben en tegelijkertijd kan hij door het persoonlijk contact met den fabrikant of importeur de voordeeligste voorwaarden bedingen. Men onder schatte dit voordeer niet: de vergelij king van verschillende offertes terzeif- dertijd op één plaats hijeen. Men is ter Jaarbeurs niet op één leverancier alleen aangewezen, men vindt er verscheidenen in zijn bran che en juist deze uitgebreide keuze o.a. van nouveauté's is in dezen tijd voor den winkelier van het grootste belang. Alle groepen, welke aan de najaars beurzen plegen deel te nemen, zullen wederom vertegenwoordigd zijn. Het algemeene jaarbeursgedéelte be vindt zich in hoofdzaak op de verdie pingen van het uit drie gebouwen be staande complex jaarbeursgebouwen, in een deel van het parterre gedeelte dier gebouwen, in een deel van de nieu we Beatrixhal en op een gedeelte van het terrein Vredenburg. De groep meubelen, tapijten en aan verwante vakken zal weder bestaan uit een besloten en uit een open afdee- ling en gehuisvest zijn op de 5de en 4de verdieping. De Radio-groep heeft over de ver schillende verdiepingen en in de par terre-zaal haar stands. De groep Huis houdelijke- en luxe-artikelen is gehuis vest op de 2de en 3de verdieping. Als speciale afdeelingen nemen deel: Nederlandsch-Indië, een Belgi sche 6ectie, een Duitsche sectie, een groep Uitvindingen en Voorlich tingsdiensten. Het agrarische jaarbeursgedeelte be vindt zich in de parterre-zalen van het tweede en derde jaarbeursgebouw, de verbindingshal naar de Beatrixhal, een groot gedeelte van de Beatrixhal, een groot tijdelijk Paviljoen en op het ter rein Vredenburg. Voorts is aanwezig een stal met stambockvee, een stal met paarden en een paviljoen voor toet pluimvee. De agrarische afdeeling, -die sedert een 3-tal jaren aan de Scptember-beurs is verbonden, zal een goed beeld geven van hetgeen voor het agrarisch be drijf noodig en belangrijk is. Door de Nederlandsche Spoorwegen is zeer ten gerieve van de Jaarbeurs bezoekers een wijziging gebracht in het tot dusverre geldende systeem voor het verkrijgen van 80 reductie op het terugreiskaartje. Jaarbeursbezoekers kunnen thans aan het station van vertrek op vertoon van hun toegangskaart met spoorbon een ééndaagsch retourkaartje (met 80% re ductie op de terugreis) bekomen. Zij, die niet denzelfden dag teruggaan of naar een ander station, vinden bij zonderheden voor het verkrijgen van bovengenoemde reductie aan de achter zijde van deze circulaire vermeld. Men houde er dus rekening mede. dat het terugreiskaartje niet meer moet wor den genomen in de hal van het Jaar beursgebouw. Het spoorwegloket in het Jaarbeursgebouw komt te vervallen. Op de komende Najaarsbeurs zijn de producten van het industrieels en van het agrarische bedrijfsleven tezamen - als één geheel vertegenwoordigd. Daar om biedt deze najaarsbeurs een bij uit stek geschikte gelegenheid om zich ten opzichte van het geheele Nederlandsche bedrijfsleven op de hoogte te stellen. De najaarsbeurs 1930 zal voor den handel een belangrijke beurs worder Verzuimt niet deze te bezoeken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 11