VERDACHTE MAAKTE ZEER CYNISCHEN INDRUK Waar is de groote groene koffer? Vreemdelingen bezoeken doode steden aan de Zuiderzee Gebrs. DIJKMAN De aanwijzingen stapelen'zich op Opgetogen over de pracht van de vergane glorie van Hoorn Zondagavond - sensatie te Amsterdam Uw Loodgieter Uw Electro Techn. Inst. Treintransport loopt verder goed Rijksveldwacht neemt afscheid Als Pastoor Mocking gehuldigd wordt E.H.B.O. en Brandweer gaan oefenen „WIJ DIENEN DE GEMEENSCHAP" Prof. Kreling 25 jaar priester 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 14 AUGUSTUS 1939 Het drama met den hutkoffer SEMARANG, 14 Aug. DE gearresteerde K.. die hofmeester 3e klasse was aan boord van de „Johan de Witt", en die vermoedelijk zijn vrouw vermoordde en haar lijk in een koffer verborg, maakte bij zijn arrestatie door den chef van de recherche een zeer cyniscften indruk. Klaarblijkelijk had de mededeeling van het overlijden en later van den moord op zijn echtgenoote, geen indruk op hem gemaakt- Ook de daaropvolgende mededeeling, n.l. dat tegen hem een bevel tot arrestatie bestond, ontving hij koel. Toen de chef der recherche uit het huis van bewaring vertrok, zeide verdachte nog. dat het ergste wel het verlies van zijn betrek king was. De chef der recherche deelde hem hierop mede, dat, indien hij onschuldig werd bevonden, van een verlies van betrekking geen sprake was. Bij het verhoor door den officier van justitie en door den chef van de recherche gaf verdachte tegenstrijdige verklaringen. Hij zeide onschuldig te zijn. Zondagochtend heeft de chef der recherche het personeel van de „Johan de Witt" gehoord. Dit personeel was algemeen van in druk, dat de gearresteerde een cynisch en wreed mensch was. De verdachte zal ten spoedigste op transport naar Nederland worden gesteld. Een oproep van den burgemeester van Barneveld TjE mazen van het net van be- wijzen, dat de justitie en de politie binnen een etmaal spanden om den verdachten hofmeester K., worden steeds nauwer. Wederom zijn nieuwe en zeer bezwarende om standigheden nan het licht go- komen. Zooals wij reeds schreven, hielp een buurman van K. hem op 24 Juni met het naar beneden bren gen van een zwaren hutkoffer (waar schijnlijk dezelfde, die verleden Don derdag onder de gemeente Barneveld werd gevonden). Met dezen koffer ver trok verdachte in een huurauto naar Deventer. Het staat thans vast, dat hij niet met den hutkoffer in Deven ter is aangekomen, wel had hij twee kleine bruinleeren koffertjes bij zich. Hij zal dus tegenover de justitie in de eerste plaats moeten kunnen verklaren, waar de groote groene hutkoffer is gebleven, waarmede hij uit Amsterdam is vertrokken. Kort na het vinden van den koffer met zijn luguberen inhoud is op het Hjkgedeelte 6ectie verricht. Vandaag zal dr. Hulst uit Leiden op nieuw sectie verrichten, aanvankelijk maakte hij uit colegiale overwegingen bezwaren, doch op aandrang van de Justitie, die zijn groote ervaringen op het gebied van de sectie in crimineele zaken kent, is hij gezwicht. Voorts zijn bij opkoopers nog enkele kleeden. w.o. een divankleed in beslag genomen, waarop groote vlekken waarschijnlijk bloedvlekken voorko men. Ook zouden buren in den nacht van 23 op 24 Juni een gil hebben ge hoord in de woning van K. Verdachte s gedrag aan boord Een redacteur van Aneta vernam van enkele opvarenden van de „Johan de Witt'* bijzonderheden over de ge dragingen van (Jen gearresteerde K. tijdens zijn laatste reis. Hoewel, zoo zeide men, de arrestatie, welke Zater dagmiddag. onmiddellijk na aankomst van het schip op de reede te Sema- rang, geschiedde, in alle stilte plaats vond. terwijl de meesten aan honrd sliepen, en deze arrestatie voor ieder een volkomen verrassing was. meen den velen toch dat op deze reis zich enkele bijzonderheden hadden voorge daan. waardoor de gearresteerde den indruk gaf op deze reis niet normaal te zijn. De eerste afwijkingen vertoonden zich reeds tijdens de laatste dagen van de vorige thuisreis van de „Johan do Witt". K. had zich toen over familie- moeilijkheden uitgelaten. De ..Johan de Witt" kwam op den vorigen thuisreis Donderdag 22 Juni te Amsterdam aan K. had den volgenden dag vrij. doch Zaterdag 2i Juni moest hit een rondgang aan boord van de ..Oranje" meemaken. Hij was de laat ste. die op dien morgen, met een rood betraand gezieht. aan boord verscheen Aan anderen deelde hii mede dat zijn vrouw was wetrgolnopen, waarvan hij erg onder den indruk scheen. Later maakte K., die zijn werk zaamheden aan boord steeds nauw gezet vervulde, den proeftocht van de „Oranje" mede. Op dezen tocht dronk hij veel en vertelde o.a. dat hij in de drie dagen voor het ver trek van de „Oranje" zijn bed niet had gezien en steeds aan de boemel was geweest. Tijdens den proeftocht legde hij her haaldelijk groote afwezigheid aan den dag. Op 5 Juli vertrok do „Johan de Witt" weer op de uitreis. Nabij IJmuiden maakte een van de opvarenden, dio zich in de hut van K. bevond, de op merking, dat er zoo'n lijklucht hing. K. antwoordde hierop, dat zoo iets wel eens meer voorkwam, en dat de zaak wel in orde zou zijn. Deze opvarende had toen alleen aan een doode rat ge dacht, doch nu er positieve berichten ontbreken over het al dan niet. vin den van de ledematen van het slacht offer, schoot hem dit incident te bin nen. Voor het vertrek van de „Johan de Witt" had hij aan zijn college's mede gedeeld, dat. zijn vrouw was weggeloo- pcn. Hij zeide hiervan zeer onder den indruk te zijn, waarop zijn collega's hem trachtten te troosten. Tijdens do géheele reis van de „Jo han de Witt" heeft K. zwaar gedron ken. Steeds zocht hij het gezelschap van anderen, door b.v. des avonds laat in de rooksalon te blijven, iets wat hij te voren nimmer deed. Trof men hem alleen aan, dan zat hij somber voor zich uit te staren of keek angstig om zfch heen. Dit was vóór dat nog iets omtrent het gebeurde bekend was. Een van de opvarenden ontlokte dit de op merking, dat K. zulk een vreemd type was. Ook verschillende passagiers lie ten zich antipathiek uit over den gearresteerde, alhoewel hij steeds uitermate voorkomend en bereid willig was. K. was reeds eerder gehuwd. Tegen over anderen liet hij zich uit. dat zijn tweede huwelijk zoo eelukkig was. Hiertegenover valt echter op te mer ken dat hij, na aankomst te Amster dam. nimmer direct naar huis ging, doch eerst uitging, hetgeen hij ook tij dens het verblijf te Amsterdam veel deed. Zeker is het, dat K. op deze reis door zijn vele "drinken en ook in andere op zichten. een opvallenden indruk maak te. Behalve over het wegloopen van zijn vrouw liet hii zich echter nergens over uit. Waar is de tweede koffer? De burgemeester van Barneveld, de heer J. Westrik, heeft gedurende de laatste dagen tal van brieven ontvan gen. waarin de afzenders mededcclen, dat zij bepaalde aanwijzingen in ver band met het vinden van den koffer met het lijk van de te Amsterdam ver moorde vrouw kunnen geven. Een van deze brieven is van dien aard. dat de burgemeester aanleiding heeft gevonden te trachten nadere gege vens te verkrijgen. In verband met het nog niet ge vonden zijn van de ledematen, ontbrekende aan het vrouwenlijk in den koffer, gevonden te Ter- schuur, verzoekt de burgemeester van Barneveld den afzender van het gisteren door hem ontvangen schrijven met onderteekening „Wenscht onbekend te blijven", poststempel 's-Gravenhage, in welk schrijven gesproken is van het wegwerpen van twee kof fers, hem nader te willen inlichten omtrent de plaats van het weg werpen van den tweeden koffer, zoo noodig onder geheimhouding van zijn naam. Uit Deventer vernemen wij verder, dat het de politie aldaar bij haar onder zoek is gebleken, dat de vermoedelijke dader K. niet één. maar twee malen bij zijn familie te Deventer is geweest, na melijk in den nacht van 24 op 25 Juni en daarna nog een tweeden keer eind Juni of begin Juli. Bij zijn familie heeft hij medegedeeld, dat hij dc beide kof fers, welke hij bij zich had, aan een pas< sagier moest verzenden. Verder heeft hij medegedeeld, dat hij van zijn vrouw af wilde en echtschei ding wilde aanvragen. K. klaagde er over. dat zijn vrouw een verhouding met een ander had. (Men zie verder onder Laatste Berichten). Officieren en kadettenvan het Belgische school- schip „Mercator" werden in het General Motors paviljoen op de Wereldtentoonstelling van New York ontvangen door baron Peers dc Nieuwburgh, secretaris van het Algemeen Com missariaat van de Belgische af deeling op de tentoonstelling Eerste Nederlandsche Kunstweek AMSTERDAM. 14 Augustus. De eerste Nederlandsche kunstweek gaat van de eene climax naar de andere. Eiken dag komen dc buiten- landsche deelnemers opgetogen ver tellen, dat het vandaag gebodene al het tot nog toe geziene overtreft, om den volgenden dag hun laatste in drukken weer belangwekkender dan die van gisteren te achten. Men vergctc daarbij niet, dat men hier niet te doen heeft met gewone touris- ten en de gebruikelijke beleefdheids frases. maar met deskundigen op het gebied van kunst, cultuur en volksle ven, die hun critiek niet onder stoelen of banken steken, die voor het meeren- deel zeer bereisd zijn en allen op een hoogen trap van ontwikkeling staan. Zaterdagochtend bezochten zij het Rijksmuseum en daarna een gedeelte van het stedelijk museum, terwijl dc namiddag gewijd was aan dc doode steden van de Noord-Hollandsche Zui derzeekust. Hoeveel Nederlanders kennen de pracht van de vergane glorie van een stadje als Hoorn, met zijn juweeltjes van renaissanco-bouwkunst uit de da gen van Jan Pictcrz. Coen. toen do machtige staten van West-Friesland hier hun zetel hadden? Het nieuwe carillon verwelkomde de bezoekers, die vervolgens in het oude raadhuis op charmante wijze werden ontvangen door den burgemeester van Hoorn, mr. H. C Leemhorst. Dc leider van de kunstweek. dr. van der Haagen. heeft de aardige gewoonte, bij dergelijke ge legenheden. telkens een vertegenwoor diger van con der buitenlandsche groe pen te verzoeken, namens alle doelne- mers het woord te voeren, en zoo was het Zaterdagmiddag miss Thorrington, leerares in de kunstgeschiedenis te Winchester, die dankte voor de vrien delijke ontvangst. In Edant werd daar na de groote kerk bezichtigd en hier gaf een der Nederlandsche deelnemers aan de kunstweck, de heer J. B. van Meurs, muziekleeraar en organist van de A-kerk te Groningen, een concert op het fraaie orgel, dat door allen buiten gewoon gewaardeerd werd. Van den vrijen Zondag maakten velen gebruik om meer van Am sterdam te zien, verschillende mu sea te bezoeken, terwijl een kleine groep gelegenheid kreeg tot be zichtiging van de particuliere col lectie van den bekenden verzame laar Edwin vom Rath en van de fa milie Six, waardoor hun tevens een blik gegund werd in een paar nog op waardige wijze bewoonde patricische grachtenhuizen. Omstreeks zeven uur volgde een door het gemeentebestuur van Amsterdam aangeboden receptie in de zalen van de Sophia Augustastichting in het stede lijk museum, waarbij o.a. de referenda ris voor kunstzaken, mevrouw van Dam van Isself. aanwezig was. De directeur der gemeente-musea, jhr. D. C. Röell, begroette de gasten op har telijke wijze en werd ditmaal beant woord door prof. dr. R. Stumpf van de Technische Hochschule te Aken. Het gchecle museum wat tot laat in den avond opengesteld voor de gasten, die zich vol bewondering bewogen door de zalen van de prachtige tentoonstel ling „Honderd jaar Franscho beeld houwkunst". de zalen met het werk van Vincent van Gogh, van de schil ders der Amsterdamsche en Haagscho school en de moderne Nederlandsche kunst, terwijl eveneens groote belang stelling bestond vooi* de prachtige col lectie in het museum voor Aziatische kunst. VIJFTIGJARIG JUBILEUM AMSTERDAM, 14 Aug. Dinsdag 15 Aug. a.e. herdenkt de heer J. C. Berk hout den dag, dat hii vóór vijftig jaar in dienst trad bij de N.V. Nederlandsche Eén man achter tralies, terwijl honderden er voor stonden te kijken Er was gisteravond een groote op loop in de Kalverstraat te Amsterdam: Er zat een mensch gevangen achter dé gesloten hekken van een groot maga zijn, aldus de Telegraaf. De man stond in het portaal van de étalages. De hekken gaan blijkbaar ge- ruischloos dicht. Toen hij verder wilde gaan, bleek hij door een traliewerk van de Kalverstraat te zijn gescheiden. Hij was verbouwereerd en in zijn verbou wereerdheid riep hij een voorbijganger te hulp. „Ik zit hier gevangen." zei hij. „Dat zie ik,"' zei de voorbijganger, half lachend. „Is het hek niet open te krijgen?" Het hek was niet open te krijgen, maar dc pogingen daartoe stokten den voctgangersstroom in dc Kalverstraat. Kijk eens. een gevangen man! Tien, twintig, honderd, vijfhonderd man stonden woldra voor het hek. De eene man. eenzaam, er achter.... Het publick, veel opgeschoten jongens, begon to roeipen, Amstcrdamschcn hu mor. pijnlijke vergelijkingen met Artis. De man iemand met grijze haren trok zich ietwat beschaamd in liet halfduister van het portiek terug. Doch toen was liet eerst recht „aardig!" Hoe plaagzuchtig is dc aard van den mensch! Men zei: kijk. daar moet een man zitten, men drukte dc gezichten tegen het traliewerk en ontwaarde vaag dc schim van den man, die zich schuw had teruggetrokken. De politic kwam met haar rtog vele belangstellenden. Het bleek nu dat kwajongens dc schuld waren en achter den niets vermoedenden etalage kijker liet hek stil hadden dicht ge daan. Het was in het slot gevallen! De politie zorgde dat liet. publiek den man niet allo lucht ontnam. Toen kwam een mijnheer van het magazijn met de sleutels, maar die pasten niet. Rij elke poging ging een hoeratje op. Eindelijk de sleutel pakte, dc agen ten trokken het hek ging open. Daverend gejuich ging in de Kalver straat op toen de grijze man in de ope ning verscheen, tusschen dc agenten. Meer dan oen uur had zijn gevangen schap geduurd. Zoo opgetogen was het publiek dat het riep: „Op de schou ders!" Zoo is de gevangene bijna als held gevierd. Stoom-eleepdienst v.h. van P. Smit Jr. te Rotterdam. Do heer Berkhout vaart nog steeds als kapitein op een der sleepbooten bij genoemde N.V. v.h. Fa. KRAAYENEST BLOEMENDALSCHESTR. 9. TEL. 5571 AMSTERDAM. 14 Augustus. Zoo als te verwachten was. heeft ook het transport van het derde gedeelte van den driew^gentrein in den nacht van Zaterdag op Zondag geen enkele moei lijkheid opgeleverd. Zondagnacht was de beurt aan een personen-dicseltrcin met een gewicht van 53 ton. Het transport ging zeer voorspoedig en reeds voor 3 uur was men bij het tentoonstellingsterrein aan het Frederiksplein aangekomen. In tegenstelling tot vorige nachten was de publieke belangstelling uiterst gering. CARMEL-LYCEUM TE OLDENZAAL NIJMEGEN, 14 Augustus. In het provinciaal kapittel der paters Carme- licten, is aan pater Aloysius van der Staav, rector van het Carmel-lyceum te Öldenzaal eervol ontslag verleend en in diens plaats benoemd pater dr. Petrus Thomas Ribbert, thans direc teur van het Carrael-college te Oss. In diens plaats is te Oss benoemd pater dr. Ludovicus Willems. OMTREK Detachement regelde verkeers drukte bij Soestdijk op buitengewone wijze BAARN, 14 Augustus Vanmorgen te zeven uur is het detachement rijks veldwacht, bestaande uit 150 man, dat in verband met de blijde gebeurtenis dienst heeft gedaan in de omgeving van Soestdijk en dat vandaag naar zijn standplaatsen zal terugkeeren, bijeen gekomen op het voorplein der Konin klijke stallen te Soestdijk, waar de dis trictcommandant der rijksveldwacht te Utrecht, de heer P. J. H. C. Herten, do manschappen toesprak en ,ken dankte voor do trouwe plichtsbetrachting en groote toewijding, welke zij in de afge- loopen weken aan don dag hebben be legd. Daarbij wees hij op de buitengewone verkeersdrukte, welke rond Soestdijk té regelen is geweest. Ook dankte hit in het bijzonder den brigadecommandant Bolhuis. Namens den burgemeester sprak de commissaris van politie van Baarn de heer F. Kipp, een woord van dank. Voor de hooggewaardeerde hulp van het detachement. Bij het afscheid waren tegenwoordig de heeren C. Sesink, districtscomman dant der rijksveldwacht in algemeenen dienst en de inspecteur van politie te Soest de heer A. F. Schroder. Het programma SOESTERBERG. Het programma ter feestelijke herdenking van het 40- jarig priesterfeest van pastoor H. Moc king te Soesterberg vermeldt o.m. het volgende: Maandag 14 Augustus. 7 u. 's avonds: Feestelijke ontvangst van den jubila ris in zijn parochie, op het voorterrein van de kerk. Hierna Lof. Om 8 uur: Toepasselijke muziek door de R.K. Harmonie „St. Joseph". Dinsdag 15 Augustus: Verschillende II.H. Missen, gevolgd om 10 uur door een plechtige Hoogmis. Na de Hoogmis: Aanbieding van de feestgave der Parochianen, op het ter rein achter de kerk. Van 2 uur tot 3 uur 30: Receptie in de pastorie. 4 uur: Plechtig Lof. 5 uur: Kinderhuid© door de kinderen dor R.K. school, de kleuterschool en het R.K. Jeugdorkest.' 8 uur: Feestconcert. te geven door de R.K. Gem. Zangv. „Sancta Caecilia". de R.K. Harmonie ..St. Joseph" en de R.K. Orkestvereeniging. Uitgevoerd wordt o.m. de Priestercantate van J. Westerman voor soli, koor en orkest. SOESTERBERG. Een ieder heeft in den laatsten tijd vaak kunnen lezen, dat er hier een E. II. B. O. afdeeling bestaat; ook kent een ieder onze Vrijwillige Brandweer, maar niet iedereen heeft E.H.B.O.. behalve dan bij oefeningen voor luchtbescherming mis schien, al eens aan het werk gezien, het zij afzonderlijk of in combinatie met do Brandweer, waarvoor de praktijk echter nionig geval zou kunnen opleve ren. In dit verband lijkt het ons daarom zoor nuttig en leerzaam toe. dat de Vrijw Brandweer en de E.H.B.O. op Woensdag lfi Augustus a.s.. des avonds om 8 uur, op het voormalig feestterrein aan den Amersfoortschen straatweg, nabij huize „Nellystein". een gecombineerde oefe ning zullen geven. Aan deze oefening zullen nok een paar leden van de E.H.B.O.-afdeeling uit Soest met de ziekenauto en spalkbaar hun medewerking verleenen. Nationaal voortrekkerskamp der Katholieke verkenners HILVERSUM, 14 Aug. De voor trekkers van de ..Katholieke verken ners" hebben gedurende het afge- loopen weekeinde hun jaarlijksche groote kamp gehouden op de terrei nen van de werkgemeenschap „Dra kenburg" tusschen Hilversum en Baarn. Uit alle deelen van het land kwamen Zaterdagmiddag de deelnemers naar „Drakenburg", waar 'savondt om 8 uur de officieele opening van het- kamp plaats vond door den hoofdkwartiers- commissaris, prof. dr. J. E. de Quay. Bij de vlaggenparade waren tevens aanwe zig de hoofdaalmoezenier dr. A. C. Rara- selaar, de hoofdcommissaris mr. Rene Höppener en de ass. hoofdkwartiercom missaris voor voortrekkers, de heer N. G. Koelink. Het kamp had als motto: „wij dienen de gemeenschap" en bedoelde het parool der voortrekkers, het dienen, in maat schappelijk opzicht van velerlei zijden te belichten dit kwam allereerst tot uiting in de rede van den hoofdaalmoe zenier, dr. A. C. Ramselaar: ..Christus, het ideaal van ons dienen", welke_ on middellijk na de opening werd uitge sproken. De Zaterdag werd besloten met een feestelijk kampvuur onder leiding van hoofdcommissaris mr. Rene Höppe ner, waarbij o.a. de burgemeesters van Baarn en Hilversum tegenwoordig wa ren. A Den volgenden dag werd begonnen met een gezamenlijke H. Mis in het open veld. Daarna zette prof. De Quay de besprekingen voort met een rede over „Onze taak in de gemeenschap". Na deze toespraak werden activiteiten en demonstraties in groepen gehouden. Er was een groote demonstratie van eer ste hulp bij ongelukken, en ambulance, er werd een 14 meter hooge brandtoren gebouwd, karteerings-opdrachten wer den uitgewerkt en een onderzoek inge steld naar de flora en fauna van het terrein. Nadat prof. De Quay in de sluitings- bijoenkomst de vele medewerkenden aan dit zeer geslaagde weekendkamp hart bedankt, volgcle tenslotte nog een plechtig lof. DE TOREN TE EEMNES BINNEN EEMNES. De onooglijke, groen ge- verf de,deur; het uitbouwtje links, aan welks dak een grpot aantal pannen ont breekt; het defectie uunverk waarvan de wijzers nu al jaar en dag rotsvast op zes uur staan alsof zij besloten hebben nimmer meer hun kringloop te hervat ten; de bouwvallige trans; dit alles maakt dat men bij het bezichtigen van den toren te Eemncs Binnen den indruk van haveloosheid en bouwvalligheid med9neemt. Het zullen -wel de vele bedrijfsfaotoren zijn waarnaar de bevolking grooten- deels veeboeren haar dagtaak indeelt, wefke haar een openbaar uurwerk min der doen missen en daardoor vanzelf minder oog doen hebben voor het bouw werk waarin zich dit uurwerk bevindt. De toestand van dezen toren, die bij den brand welke in 1921 de kerk grooten- deels verwoestte, gespaard bleef en uit het jaar 1439 dagtcékent, is echter vele anderen al jaren lang een doorn in het oog geweest, maar thans bestaat er ver moedelijk een goede kans dat deze toren gerestaureerd zal worden. Het gemeen tebestuur heeft besprekingen gevoerd met s' Rijks Monumentenzorg, met ge volg dat er een begrooting van de restauratiekosten is opgemaakt die thans door den Rijksdienst wordt bezien* Zal het Rijk in de onkosten bijdragen, dan zal de restauratie vermoedelijk spoedie ter hand worden genomen; de gemeente is echter niet bij machte de onkosten geheel alleen te dragen. CARILLONBESPELING TE SOEST SOEST. De heer J. Vincent heeft Zaterdagavond wederom een carillon concert gegeven, zulks op veelvuldig verzoek en tevens nu het den laatsten avond was van de zoo goed geslaagde V.V.V.-week. De heer Vincent bracht verschillende vaderlandsche- en andere bekende lie deren ten gehoóre en besloot zijn con cert met „Dankt, dankt, nu allen God" en het Wilhelmus. De talrijke aanwezi gen zongen deze heide laatste liederen spontaan mede. Bij zijn aankomst werd de heer Vincent met applaus begroet KERKNIEUWS Een H. Mis in het Albertinum te Nijmegen NIJMEGEN, 14 Augustus. De voor het nieuwe leerjaar benoemde rector- magnificus der R.K. Universiteit te Nij megen, prof. magister dr. G. Kreling, O.P. heeft gisteren in het Albertinum te Nijmegen zijn zilveren priesterfeest gevierd. De jubilaris droeg gisterochtend in de kapel van het Albertinum een plechtige H. Mis van dankzegging op, waarna hij te 11.30 uur een druk be zochte receptie hield, waarop o.m. ver schenen de senaat der universiteit, vele hoogleeraren, dc senaat van het Nijmeegsch-Studenten Corps alsmede vertegenwoordigers van bijna alle gees telijke orden, welke in Nijmegen een studiehuis hebben. Ook van dc zijde der burgerlijke overheid mocht de ju bilaris vele blijken van belangstelling ontvangen. Deze uitten zich ook in een groot, aantal telegrammen en brieven uit alle deelen van het land. Het door luchtig episcopaat van Nederland zond sen tclegrafischen gelukwensch.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 12