DE RECHERCHE KREEG NOG MEER AANWIJZINGEN HET DRAMA VAN DEN HUTKOFFER Wedvluchten uit Cineij Verdachte te Semarang verhoord. Hij wenscht zich niet over de zaak uit te laten Geen steunverleening noodig in Eemnes Vliegtuig van de Pan American Airways verongelukt GEADVERTEERDE ETALAGES trekken koopers H.V.C. weert zich goed A.Z. P.C. naar Amerongen De Pedaalridders Neptunus won van Woestduin Se BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 14 AUGUSTUS 1939 ZATERDAGAVOND reeds waren wij in de gelegenheid een uitvoerig relaas te geven omtrent de resultaten van het onder zoek der justitie inzake het te Terschuur in een koffer gevonden vrouwenlijk, zoomede de arrestatie van den vermoedelijken dader te Semarang in Ned. Indië. Thans kunnen wij over deze zaak nog de volgende bizonderheden melden. De verdachte is genaamd P. L. K. en woonde met zijn vrouw (het slachtoffer van den moord) in -de Pijnackerstraat te Amsterdam. Op den avond van den 24sten Juli heeft verdachte zijn buurman gevraagd hem te assisteeren bij het transport van een koffer. Deze buurman verklaarde tegenover den officier van justitie, en den waarnemenden chef van de vierde sectie te Amsterdam, commissaris G. H. Jutte, dat de koffer waarin het stoffelijk overschot van een vrouw is gevonden, precies zoo'n koffer was als hij op den 24en Juli naar beneden had helpen dragen. Na tuurlijk droeg de koffer geen initialen of andere zeer opvallende kenmerken, zoodat deze getuige niet met absolute stelligheid kon verklaren, dat het dezelfde koffer was, die hü had helpen dragen. Zooals wij reeds schreven, stelden het parket, de commissaris van politie, eenige rechercheurs en de politiedes kundige dr. Van Ledden Hulsebosch, in de woning van het echtnaar. die nog niet weder verhuurd was, een nauw keurig onderzoek in. De duisternis was reeds gevallen en elecfrische looplam pen moesten worden aangebracht, om met resultaat dit werk te kunnen ver richten. Bloedsporen gevonden Bij de gootsteen vond men op den grond bloedsporen, die echter niet bijzonder duidelijk waren. Duidelij ker waren de sporen in een zijka mer, waar. toen de familie er nog woonde, een divan stond. In die.ka mer heeft dr. van Ledden Hulse bosch met zekerheid bloedsporen herkend. Het huis bleek overal goed te zijn schoongemaakt. De vloeren waren danig mét hleekpneder be werkt en blijkbaar was alles in het werk gesteld om geen enkel spoor achter te laten. Nog andere aanwijzingen Er zijn echter nog andere aanwijzingen, waaruit de justitie mag concludeeren, dat het lijk dat in den koffer is gevonden, het stoffelijk overschot is van de vrouw van hofmeester K. De lichaamsbeschrijving, die men thans van familieleden heeft gekregen past op het gevonden gedeelte van het lijkbovendien had men in den koffer be halve wat kleeren eti lappen, een paar kousen gevonden, die gestopt waren op de wijze, zooals de vermoorde vrouw dit pleeg de te doen. Deze verklaring werd afge legd door de zuster van de vermoorde. Vanzelfsprekend zijn ook de buren van K. aan een verhoor onderworpen. Zij heb ben echter niets verdachts gehoord, noch hebben zij iets gemerkt van een vecht partij of van geschreeuw. Het is naar het ooruil van de justi tie, niet waarschijnlijk, dat de vrouw op 24 Juli (den dag van het koffer- transport) is gedood, waarschijnlijk ge beurde dit reeds een paar dagen eerder, en is de romp in de hutkoffer gelegd eenige dagen nadat het afschuwelijk misdrijf is gepleegd. Dit is uit de sectie gebleken. Toen de justitie zooveel aanwijzingen tegen P L K had. werden onmiddellijk maatregelen getroffen om tot arrestatie te kunnen overgaan Onmiddellijk sein de de officier van justitie te Amsterdam naar ziin ambtgenoot fe Batavia. Tevens vroeg hij aan de rechter-commissaris een bevel tot in bewaring sfelline van K. dat Zaterdagmorgen door den rech ter-commissaris mr. Di'kstorhuis werd afgegeven. Nadat nok dit hevel naar Batavia was doorgegeven, was het wach ten op de berichten nit Tndië. betreffen de de arrestatie. Verdachte n 1. heeft in TndiS nog eenige familieleden, zoodat men niet wist waar hij zi.in kort verlof Op Java zon doorbrengen. Zaterdagmid dag te ongeveer halftwee kwam hü den officier van justitie mr de Blécourt. het bericht binnen, dat verdachte te Sema rang was aangehouden Hii zal zoo spoe dig mogelijk on transport worden ge steld naar Amsterdam. De hofmeester is voor de justitie geen onbekende Hii is eenmaal voor een ver mogensdelict veroordeeld Ongeveer vier iaar geledpn is hii getrouwd. Het echt paar had gppn kinderen. Nader onderzoek der recherche De recherche heeft vandaag met groote kracht en met succes het onderzoek voort gezet. Er zijn begrijpelijker wijze nog vele punten, die nader onderzocht moesten wor den: de Amsterdamsche Institie en nnlitie houden zich nog pas ruim 24 uur met dit gelukkig in Nederland weinig voorkomen de misdrijf bezig en in dat korte tijdsbe stek is reeds de vermoedelijke dader ge arresteerd in onze koloniën en ziin reeds vele bewijsgronden door de iustiiie en po litie bijeengebracht In den middag ziin deze bewijzen nog versterkt. De recherche ontdekte dat de hofmeester op 30 Inni dus zes dagen nadat hü den rit met den tot voor enkele tijen nog zoo geheimzinni»en koffer met den Uignbercn inhoud maakte een hand koffer met vrouwenkieeren door een kruier naar het station hcoft loten brengen Op zijn bevel werd de koffer in het bagadedepot van het C.S. afgegeven. Deze koffer is in beslag genomen en bevindt zich thans op het politiebureau aan de Pieter Aertszstraat. Hij bevat een belangrijk deel van de garderobe van do vrouw. F.r wordt een onderzoek door dr. van Leddon Hulsebosch inge steld. of ér zich misschien bloedvlekken op de kleeren bevinden. Dit wegbrengen van de kleeren is in tegenspraak met de verklaring tegenover zijn schoonzuster, die naar Jeanne, verdachte's vrouw, vroeg. Tegen haar had hij gezegd- „Mijn vrouw is er van door met. een an deren man, en ik wil haar nooit meer zien. Ik weet ook niet, waar ze is." Toch brengt hij ruim een week later een koffer met kleeren van de vrouw naar het bagagedepot van het C.S. De zuster herkende den inhoud als eigendommen van ver dachte's vrouw. Voorts speurde de politie de auto op, die verdachte had gehuurd bij een ga rage in Amsterdam-Zuid. Het is een kleine vierpersoons gesloten wagen, waarmede de hutkoffer is vervoerd. Men v kende verdachte bij de gerage wel en had er geen bezwaar tegen hem een auto te verhuren, zonder chauffeur. In de correspondentiemappen bevond zich rfog het door den hofmeester ondertee- kende huurcontract. I-Iij heeft de auto een paar dagen in gebruik gehad. In de afgeloopen zeven weken is het wagentje natuurlijk herhaaldelijk gebruikt, en schoongemaakt, doch het wordt thans door dr. van Ledden Hulsebosch onder zocht. Voorts is het nog gelukt een deel van den inboedel te recherchcercn bij een opkooper in de buurt van verdachte's huis in de Pijnackerstraat. Onder die opgespoorde meubelen en stoffeering bevindt zich een karpet waarop zich groote vlekken bevinden. Waarschijnlijk zijn dit bloedvlekken, het karpet heeft n.l. gelegen in de zijkamer, waarvan de vloer eveneens bloedvlekken ver toont. On de andere teruggevonden meu bels is geen spoor aangtroffen. De poli tie verzegelde de deur van verdachte's woning in de Pijnackerstraat, voor het huis is een politiepost geplaatst. De arresiaiie ie Semarang Aneta meldt uit Batavia: Omtrent de arrestatie van K. den verdachte van den moord, waarbij de dader een ge deelte van het lijk in een hutkoffer zou hebben verborgen, valt nog het volgen de mede te deelcn: de lastgeving tot het in verzekerde bewaring stellen van ver dachte K. kwam hier Zaterdag aan. De officier van justitie te Batavia verge wiste zich eerst of de Johan do Witt op de kustreis was (de reis van Batavia naar Semarang en Soerabaja langs de Noordkust van Java. op welke reis vrij wel geen passagiers aan boord zijn.) Het bleek hem dat het schip Zaterdagmid dag tegen twee uur te Semarang zou aankomen, waarom hij de lastgeving doorzond aan den officier van Justitie te Semarang, die onverwijld maatregelen nam. K. bevindt zich thans in hechtenis. Hem zal een voorloopig verhoor worden afgenomen. Dit verhoor zal des te doel treffender zijn. indien men te Semarang over meer gegevens beschikt. Reeds zijn maatregelen genomen om deze gegevens te verkrijgen. Naar Aneta verneemt zal K. per eerst volgende gelegenheid, onder geleide, naar Nederland worden overgebracht. Het voorloopig verhoor van K. leverde tot nog toe geen resultaat op. Evenmin vallen hierover bijzonderheden te mel den. Verdachte wenscht zich niet uit te laten. Een iweede koffer? De politie te Deventer stelt in ver band met het drama van den hutkoffer thans een onderzoek in naar een twee den koffer, daar verdachte K. eenige weken geleden in Deventer is geweest, met een auto. waarin zich twee koffers bevonden zouden hebben. Op het oogen- blik is dit onderzoek nog zonder resul taat. Gistermiddag zijn nog familieleden an K. te Deventer gehoord. EEMNES. Voor het eerst be hoefde er over den afgeloopen week geen steun meer te worden uitge keerd. Dit vindt zijn oorzaak in de ruilverkaveling van den Eemnesser- polder, waar thans de werkzaamhe den zijn aangevangen, terwijl ook bij den aanleg van den nieuwen rijksweg EemnesHoevelaken Eem- nesser arbeidskrachten plaatsing vonden. nederlander bij een auto ongeluk in duitschland om het leven gekomen Bij de familie te Acrdenhout is bericht ontvangen, dat de 26-jarige architect J. Th. van Winsen uit Acrdenhout op de rijksautobaan te Fritzlar, op dertig kilo meter van Kassei, bij een auto-ongeluk om het leven is gekomen. nieuwe attache bij de japansche legatie 's-GRAVENHAGE, 12 Aug. De nieuwe attaché bij de Japansche legatie te 's-Gravenhage, de heer Yukio Hasumi, is hier ter stede aangekomen. De heer Hasumi was voor zijn benoe ming te 's-Gravenhage verbonden aan het Japansche consulaat te Londen.'Met zijn echtgenoote heeft hij in hotel Paulez zijn intrek genomen. veetentoonstelling laren (n.h.) De Gooische Landbouw-Sportvereeni- ging, die haar 20-jarig bestaan her denkt. organiseert op 20 September a.s. te Laren (N.H.) met welwillende me dewerking van de IIoll. Maatschappij van Landbouw, afdeeling „Gooiland",, een Tentoonstelling van Rundvee. Paar den. Varkens. Schapen. Geiten, enz. Het Tentoonstellingsbestuur wordt gevormd door dc heeren: Jhr. Mr. J E. W. Twiss Qnarles van Hf ford te Groenekan (Ulr.). voorzitter. J. H. Maas tè Amsterdam, secretaris: C. G de Jongh Azn te Hilversum en II. ter Beek. Dierenarts te Naarden, resp voorzitter en secretaris van de afd. Gooiland van de Holl. Mij. van Land bouw. lijk aangespoetjd 's-GRAVENHAGE. 12 Aug. - Gister avond is aan het stille strand bij de Kwartellaan het lijk aangespoeld van den 19-jarigen A. Ch. V, uit Rotteddam. die Maandag was gaan zwemmen en niet was teruggekeerd. De iongen lo geerde hij familie in de Sneeuwbal straat. Toen hij des avonds om half- acht nog niet va i het zwemmen was thuis gekomen, was zijn oom gaan zoe ken Deze vond 'Ie kleeren cn de fiets van zijn neef, Tïe.t stoffelijk overschot is overge bracht naar he» liikenhuisje op de al- gemeene begraafplaats. belgische gezantschap 's-GRAVENHAGE, 12 Aug. Men deelt ons mede dat het Belgisch gezant schap op 15 Aug. a.s. in verband met het O. L. V.-Hemelvaartfeest gesloten zal zijn. jongen onder vrachtauto geraakt ZUTFEN, 12 Augustus. Gistermid dag is op het Oudewand alhier een vijf jarige knaap achter op een stilstaande vrachtauto geklommen. Toen de wagen wegreed,, is hij onder de wielen terecht gekomen. Ernstig-gewond is de jongen naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij is overledpn. - ve"Rkeer met het protectoraat 's-GRAVENHAGE, 12 Augustus. De nationale bank van het protectoraat Bo- hemen en Moravië heeft bepaald dat in gezetenen van het protectoraat, die schulden uit hoofd van ingevoerde, af gewerkte goederen hebben te voldoen naar landen waarmede het protectoraat niet in clearingrelatie staat zooals Nederland en welke schulden voor 1 Mei 1939 zijn ontstaan, voor 21 dezer een deviezenvergunning moeten aanvra gen. Later ingediende aanvragen zullen niet meer in behandeling worden geno men. BUITENLAND Twaalf personen omgekomen RIO DE JANEIRO. 13 Aud. (Havas) Nabij het eiland Cobras is een van Miami komend vliegtuig van de Pan American Airways in zee ge stort Zeven inzittenden kwamen om het leven en vier werden ernstig ge kwetst. Nader vernemen wij. dat het onge luk als volgt is geschied: Bij het da len stiet het toestel met een vleugel tegen den dijk van het eiland en stortte in zee. Aan boord bevonden zich twaalf passagiers en vier leden van de bemanning. Naar verluidt zijn twaalf personen omgekomen. Rcddingshooten van de Rraziliaan- sche marine bevinden zich ter plaatse. A LS u een 'goede étalage hebt ge- maakt, wees dan niet tevreden als slechts menschcn uit de buurt erop af komen. Wanneer u in uw adverten ties in de dagbladen naast de beschrij ving van uw artikelen (met de prij zen) wijst op uw étalages, kujtt a koopers uit de heele stad naar uw win kel trekken. Talloos zijn de zaken in ons land. die op deze wijze extra om zet wetejï te verwerven. Preciese ge gevens uit Nederland omtrent de re sultaten ontbreken echter. Van een winkel in Springfield (Illinois), die dit gecombineerd ètaleeren-advertee- ren reeds 8 jaar systematisch toepast, kunnen wij berichten, dat hun omzet ieder jaar weer een stijging vertoon de tegenover het voorafgaande. Deze zaak stelde na uitvoerige resultaten- controle tevens vast, dat haar adver tenties in één plaatselijk blad de om zetten op verschillende dagen van 23— 53 deden stijgen. SPORT EN SPEL groote prijs van duitschland HOHENSTEIN-ERNSTTHAL, 13 Aug. Op den Sachsenring is vandaag de groo- te prijs van Duitschland voor motoren verreden. Het was prachtig weer en doordat het circuit verbeterd was, wer den hooge snelheden bereikt en moes ten alle records er aan gelooven. Hassa demonstreerde den Auto Union racewa gen. 250 ecm klasse 306 K.M.: 1. Pagam (Italië)) op Guzzi 2 uur 18 min. 32.1 sec. (gem. uursnelheid 132.4 K.M.), 2. Sandri (Italië) op Guzzi. 2 uur 18 min. 32.4 sec. (gem. uursnelheid 132.4 K.M.), 3. Kluge (Duitschland) op D.K.W., 2 uur 21 min. 36.2 sec. (gem. uursnelheid 129.6 K.M.) 350 ccm klasse 349 K.M.: 1. Hahme- lelc (Duitschland) op D.K.W. 2 uur 27 min. 0.7 sec. (gem. uursnelheid 133.5 KM.). 2. Thomas (Engeland) op Velo- cette 2 uur 39 min. 24.1 sec. (gem. uur- snelheid 131.4 K.M.), op een ronde; Binder (Nederland) op Velocette. 500 ccm klasse, 349 K.M.: 1. Serafini (Italië) op Gilera 2 uur 28 min. 42 sec. (gem. uursnelheid 141 k.b.), 2. Ruehr- scheck (Duitschland) op B.M.W. 2 uur 29 min. 25.1 sec. (gem. uursnelheid 140.2 k.m.), 3. Lodermeyer (Duitschland) op B.M.W. 2 uur 30 min. 12.4 sec. (gem. uur snelheid 139.5 K.M.) duitschland—italië (dames) 5»—28 DRESDEN, 13 Aug. De dameslan- denwedstrijd tusschen Duitschland en Italië werd door de Duitsche dames met groot verschil gewonnen n.l. met 56—28 punten. Claudia Testoni was weer in prachtigen vorm, hetgeen bewezen werd door haar tijd van 11,3 sec. op de 80 m. horden. Zij evenaardde hiermede het wereld record, dat op haar naam staat. heuser verliest zijn titel BERLIJN, 12 Augustus. De Euro- peesche kampioen in het halfzwaar- gewicht, Adolf Heuser, verloor gister avond, zonder te boksen, zijn titel, om dat op de weegschaal bleek, dat hij het gewicht overschreed. De titel is daar mede vacant en dc I. B. U. zal een match voor het Europeesch kampioen schap halfzwaargewicht opnieuw moe ten uitschrijven. ZWEMMEN duitschland—frankrijk 84—18 MUENCHEN, 13 Aug. De landen- wedstrijd tusschen Duitschland en Frankrijk is door de Duitschers met 8418 punten gewonnen. Bijzondere prestaties werden niet geleverd. De wa- terpolo-ontmocting werd door Duitsch land met 40 (2—0) gewonnen. Onze landgenooten van Schouwen cn Jopie: Waalberg kwamen uit in invitatieraces. Van Schouwen nam deel aan de 100 M. rugslag, welk nummer een overwin ning bracht aan Schlauch (Duitsch land) met een tijd van 1 min. 9.8 sec. Van Schouwen noteerde 1 min. 11 sec. Jopie Waalberg zegevierde op de 200 meter schoolslag in 3 min. 2.7 sec. voor de Duitsche kampioene Inge Schmitz, die er ruim 3 sec. langer over deed. FINLAND STEUNT DUITSCH VOORSTEL HELSINKI, 13 Aug. De Finsche Ski Bond heeft te Lahti een buitenge wone algemoene vergadering gehouden ten einde de kwestie van het bijeenroe pen van een speciaal congres der F.I.S. te bespreken. De Finsche Bond heeft be sloten voor het voorstel van Duitsch land dit F.I.S.-congres bijeen te roepen, te stemmen. „Cissa heeft altifd een zwerm bul- tenlandsche vereerders o/jt zich heen." „Zij is nok zoo ontwikkeld zii kan immers iri tien tulen Ja" zeggen." (Every body) De Reisduif Uitslag concours met jonge duiven ge houden uit Ciney (B.). Afstand 207 K.M. In concours 279 duiven. Los 7 u. 20 111. Wind Z.W. 'De eerste prijswinnende duif werd geconstateeul 10 u. 31 m. 32 s., de laatste 10 u. 58 m. 33 sec. De aangewezen 10 ets. werd gewon nen door D. Labrie met uo. 12; de aan gewezen 25 ets. werd gewonnen door H. A. de Graaff met no. 4. De Derby-prijzen kwamen in het bezit van H. Pietcrs met no. 24 en Th. Tuithof met no. 32. Poule s speciale: le. N. de Vries Jr. met no. 1. 2e. L. Krabshuis met no. 3. 3e. H. A. de Graaff met jio 4. 4e. H. Picters met no. 5. 5e. H. Pieters met no. G. 6e. W. v. d. Vennen met no. 7. 7e. P. Bos met no. 8.8e. P. Bos met no. 9. 9è. P. Bos met no. 10. De Koningspoule werd gewonnen door N. de Vries Jr. met no. 1. Uitslag: N. de Vries Jr. 1 29 43. H. Lambrechts 2 25 33. L. Krabshuis 3 36 48. H. A. de Graaff 4 40 45 56 68. H. Pieters 5 6 15 24 30 64 67. W. v. d. Vennen 7 23 28 58 63. P. Bos 8 9 10 11 14. J. de V. 16 17 22 31 46 52. D. Labrie 12 18 35 51. T. de Vries 19. J. v. d. Burg 20 53. W. v. d. Brink 21 42. Joh. Bijlsma 26 34 41 69. E. v. d. Hoek 27 3S. J. dc Bruin 30 50. Th. Tuithof 32. B. v. d. Berg 37. M. v. Zetten 44. W. Boegheim 47 62. M. Koudijs 49 61 66. W. Koenen 13 54. A. v. d. Pol 55. H. Ouweren 57. H. v. Putten 59. 3. Maas- sen 60 65 70. Stand kampioenschap jonge duiven t/m Neufvilles: Hok: 1. P. Bos 871 punten. 2. D. Labrie 795 p. 3. W. v. d. Vennen 091 p. 4. J. de V. 684 p. 5. H. A.. de Graaff 669 p. Duif: 1. L. Krabshuis 39L510 264 pun ten. 2. P. Bos 1244 241 p. 3. E. v. d. Hoek IID39-363437 222 p. 4. W. v. d. Brink 39L698 220 p. 5. Joh. Bijlsma 788 211 p. Stand Hok Generaal: 1. P. Bos 2600 punten. 2. J. de V, 2560 p. 3. D. Labrie 2456 p. 4. H. A. de Graaff 2313 p. 5. H. Pieters 2144 p. De Ordonnans De uitslag van de wedvlucht Ciney, afstand 233 K.M. is als volgt. In con cours 282 duiven, gelost om 7.20 met Z. W. wind. Aankomst le duif 10.34.41; laatste 11.2.49. lc aangew. 25 cent E. de Goede met No. 7: 2c aangew. 25 cent J. Korlaar met No. 13. lc aangew. 10 cent H. Ramselaar met no. 4; 2c aangew. 10 cent Jan van Voorst met no. 6. De prijzen werden als volgt behaald: N. v. d .Berg 1 10 37 54; G. Wijnands 2 12 16 26 31 57 63 GS: J. Schanselaar 2 17 18 25: H. Ramselaar 4; J. Eijkelboom 5 9 35 62; Jan v. Voorst 6 15 28 3i; E. de Goede 7 46: G. v. Doornik 8 53; J. Kalk man 11; J. Korlaar 13 29 40 49 58; G. Blanke 14 24 60 69; T. Jansen 10; M. Keken 20: H. Kollen 21 23 47; T. Kruis 22; H. Lisdonk 27 65; Iioenderdaal 30 36 66; L. Henschel 32 39 55 59 61 70 71; A. Lablans 33 48; F. Boeijen 38; J. Hoen- holt 41; J. Jans 42 43 50 65: A. Koppen 44 45: J. Bolhaar 51; J- Burgsteden 52; G. A. Kulve 56; Joh. Voorst 67. De op dit station uitgeloofde zilveren beker werd gewonnen door den heer M, v. d. Berg met no. 1. Stand hokkampioenschap j'onge dui ven t.m. Neufvilles. 1. J. Schunsclaar met 728 pnt.: 2. H. Kollen 707 pnt.; 3. Jan v. Voorst 695 pnt.; 4. Joh. v. Voorst 681 pnt.; 5. E. de Goede 669 pnt.; 6. J. Hoenderdaal 657 pnt.; 7. G. v. Doornik, 633 pnt.; 8. J. Korlaar 627 pnt. 9. L. Biezenbos 624 pnt.; 10. G. Wij nands 611 pnt. De aangewezen duiven op den BoscK zijn als volgt: 25 cent E .de Goede om 8 uur 42 min< 53 sec.; 20 cent L. Herschel om 8 uur 43 min. 33 sec.; 15 cent L. Biezenbos 8 uur 43 min. 46 sec.; 10 cent M .v. Keken 8 uur 44 min. 13 sec.; 5 cent M. v. Keken 8 uur 44 min. 37 sec. In het Spartaan-tournooi werd 22 gelijk gespeeld tegen Stormvogels ■H.V.C. kwam gisteren in het tournooi van de Spartaan om de Westerkerk in de eerste ronde uit tegen Stormvogels uit IJmuiden. De Amersfoorters hebben den eerste klassers keurig partij gege ven en een gelijk spel bevochten. De rust ging in met 11 gelijken stand. .Na de thee hebben de roodwitten de leiding genomen maar die niet kunnen handhaven. De uitslag werd 2^—2. Onze stadgenootcn kwamen met de volgende ploeg in het veld; Brits v. d. Pol, Malestein v. d. Linde Weiter Bakker Groothuis Emo Barber Apeldoorn v. d. Heide De resultaten van de overige wedst'rij den waren: Spartaan—Hilversum 0—0 HilversumStormvogels 14 Volgende week wordt het tournooi voortgezet met de wedstrijden: HilversumH.V.C. Spartaan—Stormvogels H.V.C.Spartaan De mogelijkheid is dus niet uitgesloten dat H.V.C. en Stormvogels met een gelijk aantal punten eindigen. Daarvoor is noo dig, dat Stormvogels van Spartaan wint en H.V.C. de meerdere blijft van Hilver sum en Spartaan. FRANKRIJK WINT DE interland wedstrijden LEEUWARDEN, 13 Aug. Tijdens de internationale kaatswedstrijden tus schen Nederland, Fiankrijk en België won Nederland van Frankrijk en België, beide keeren met 8—3. In den eindstrijd tusschen Nederland en Frankrijk, moesten de Nederlandsche spelers het onderspit delven. Frankrijk won met 15—9. KAMPIOENSCHAP 1300 M. VRIJE SLAG, HEEREN IJMUIDEN, 13 Aug. Bij de Zondag middag in het fraaie zwembad „De Heerenduinen" te IJmuiden door de Velser Zwemverceniging georganiseer de zwemwedstrijden was het hoofdnum mer de wedstrijd 1500 m. vrije slag voor heeren om het kampioenschap van Ne derland. Tien deelnemers verschenen aan den start. Het werd een gemakkelijke over winning voor H. Smitshuijzen van A.Z. 1870 in 21 min. 39.6 sec., tweede werd A. A.v. d. Bogaerrlc van D.W.R. in 23 min. 24,1 sec. Smitshuijzen vvbn tevens de 200 M. schoolslag in 2 min. 54.8 sec. voor den veteraan L. Korpershoek van R.Z.C. '90. wiens tijd 3 min. 3.6 sec. was. De 100 M. rugcrawl dames was voor Nida Senff A.D.Z. in 1 min. 18 6/10 sec. De baan lengte was 50 M. zweefvliegen voor de olympische competitie EINDHOVEN. 13 Augustus. Zooals gemeld zijn op het vliegveld Welschap de oefeningen aangevangen met het oog op de samenstelling van een ploeg, welke ons land op de Olympische zwpcfvliogwcdstrijden in 1940 in Fin land zal vertegenwoordigen. Zaterdag worden de volgende presta lies verricht van Eindhoven uit- De lieer Koch vloog met „Minimoa" naai CrefeJd. de heer Van Santen met „Sun light"' naar Kamp (Duitschland). de heer Mignot met een „Grunau Baby" naar Mook de heer Hoitwink eveneens met e.en „Gronau Bahy" naar Venrav de heer Teepe met eenzelfde zweefvlieg tuig naar Helmond en de heer Nien huis maakte niet don tweezitter „Arend" een duurvlucht van drie uren. Vrijdagavond komt men waar schijnlijk voor de promotie uit tegen de A.Z-C. uit Alphen Donderdag heeft in het zwembad van „De Rijnrobben" te Amerongen de laat ste avond van de kringcompetitie van den K.N.Z.B. plaats. Op den 50 meter vrijen slag komen voor A.Z. en P.C. de dames: mej. Steen beek, mei. T. van Bcrkel, mej. M. de Vries en mevr. Meijer uit. Op de 4 maal 50 meter estafette school slag starten twee teams bestaande uit A: de dames N. Huisman, R. van Sloo- ten, A. v. d. Wiel cn T. Hanselaar en B: cie dames J. Beckers, R. van Dongen, C, van Nes, C, van Veen en T. van Kolf schoten (uit dit vijftal worden er vier gekozen). Voor de heeren komen op den 50 me ter vrijen slag uit: G. van Ommeren, A. de Jong. C. en J. de Jager. In den 4 maal 50 meter estafetta schoolslag starten: J. Pesie, A. de Jong, Spanjersberg en J. van Woudenberg. Woensdagavond a.s. speelt het eer ste team van A.Z. en P.C. in Pesie'a Bad voor de tweede bekerronde te- 1 gen Brandenburg, terwijl Vrijdag avond zeer vermoedelijk voor de promotie gespeeld wordt in Alphen tegen de A.Z.C. De vereeniging Z.W.I.P. zal dus niet als tegenstandster fungeeren in deze degradatie-promotiecompetitie. Laatste competitierit van de A-klasse door Tholenaars gewonnen De laatste rit van de Zbmer-competifie had een eenigszins eentonig verloop, doordat slechts enkele renners aan den start verschenen. Voor de A klasse was deze laatste rit een klassement-race met 3 klassementen over een afstand van 75 K.M. Alle klassementen werden door Tho lenaars gewonnen, welke zoodoende ook den geheelen rit won. Dc B klasse hield een trainingsrit eveneens over 75 K.M. Barnevcld won deze rit in den eindspurt. De uitslag luidt: Klasse A. 75 K. M. comp. rit: 1. A. Tho- lenaarts; 2. FI. Veldhuizen. Klasse B.: 1. G. II. v. Barneveld; 2. J. v. Ouwerkcrk; 3. H. v. d. Laan; 4. B. van 't Hof. Zaterdag speelde Neptunus een vriendschappelijken wedstrijd -tegen Woestduin in Soestduinen op uitnoo- diging van het Bestuur van bovenge noemd had in het kader van de feest- week van V.V.V. te Soest. De wedstrijd werd in zeer vriendschnnpelijke ver houding gespoeld en eindigde in een 32 overwinning van Non-tonus. F.en mooie planuofte mocht Neptunus hier- oor in ontvangst nemen. aldirghettt tijdens training gedood PESCARA. 13 Aug. Tijdens de trai ning voor de autoraces om den Ciapo- beker te Pescara is de Italiann Giorda no Aldrighetti gedood. Aldrighetti. be kend 8is molo'Tonner. verdedigde eerst sinds dit jaar de kleuren van Italië ale coureur.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5