Nederland verliest van Frankrijk Metropole Palace Cup voor Donum Vita Een nieuw record op de 400 M. horden Gasten winnen met 92-76 punten Bührmann valt over een horde en geeft op Wereldrecord 400 M. van Harbig Tijd 46 seconden Voor en tegen promotie/degradatie wedstrijden Schulte slaat Klink Om den Davis Beker Interessante rennen op Mereveld Lt. Gruppelaar wint op Duinrell ATHLETIEK AMSTERDAM, 13 Augustus. "17 RIJ WEL voortdurend heeft Frankrijk in den landen-athletiek- V wedstrijd tegen Nederland, welke ontmoeting voor een handje vol toeschouwers in het Olympisch Stadion werd gehouden, de lei ding op punten gehad, zoodat het geen verwondering behoefde te wekken, dat de bezoekers tenslotte den kamp met een flinke marge, een verschil van 16 punten, wonnen. Er vielen verrassende uitslagen te noteeren aan beide zijden, er werd één Nederlandsch en één Fransch record verbeterd, terwijl in enkele nummers de spanning zeer groot was. daarentegen kon op enkele loopnummers de zege bijzonder gemakkelijk behaald worden. Het Xederlandsche record, dat dezen middag crbeterd werd, vond fijn oorzaak in bijzondere omstan digheden. Enkele dagen geleden, toen wij Brasser spraken, vlak na zijn terugkeer uit Londen, vertelde hij ons. dat hot nog niet eens zeker was, dat hij in de ontmoeting tegen frankrijk op de 400 meter horden zou starten, daar hij zich niet geheel fit voelde, door een verkoudheid. Brasser .tartte vandaag wel en ver beterde het record van Buehrmann met niet minder dan 1.2 sec., waar mede het op 55.5 sec. kwam te staan. Buehrmann leidde in deze race tot ©p 200 meter, doch struikelde bij het nemen van een der horden, waardoor hij een spier verrekte en moest uitval len. Op dat moment had hij de leiding voor André. Brasser en Carrere. Deze pech prikkelde Brasser ongetwijfeld, hij vprsnclde het tempo, bedreigde André sterk, doch schoot op het laatste rechte eind in snelheid te kort, zoodat de Fransrhman als eerste door de finish ging. De recordverbetering vormde een goede belooning voor de betoonde krachtsinspanning. 4 Meter polshoog Een wonderlijke vergissing vond bij het polsstokhoogspringen plaats. De strijd tusschen Ramadier, Vintousky en Lamoree ging gelijk op, de drie athle- fen sprongen over 3.80 en 3.90 meter en toen werd de la( op 4 meter gelegd. Bij zijn tweede poging slaagde Lamoree er in ook op deze hoogte over de lat te komen, hetgeen dus een nieuw Neder landsch record 'het oude record staat sinds jaren op naam van Van der Zee met 3.90 meier) bcieekende. Officials en athleten kwamen hem gelukwen- schen met deze prestatie, welke hem plotseling onder de beste polshoog springers van Europa plaatste. Maar toen moest de hoogte officieel worden nagemeten, opdat het record erkend zou kunnen worden, en fluisterend ging het over de tribunes, dat de jury zich maar 20 c.M. vergist had en dat de hoogte, slechts 3.80 meter bedroeg Een beschouwing van het uitslagen lijstje kan veel loeren. Een dubbele over winning voor Nederland leverden de nummers kogelstooten en de 200 meter op. Frankrijk behaalde het maximum aantal punten in de nummers polsstok hoogspringen, discuswerpen, 800 meter, 5000 meter en hoogspringen, waarbij wij de estafette niet meerekenen. Van de technische nummers werden er in to taal 4 door Nederland gewonnen. 3 door Frankrijk, maar in puntenaantal won Frankrijk het toch nog met 40—37. Het moge uit deze cijfers duidelijk zijn. dat van een overwicht op de technische num mens, zooals algemeen verwacht werd, van Frankrijk geen sprake was. Van de loopnummers won Frankrijk er 6 op een totaal van 9 en twee maal werden de volle punten behaald n.l. op de 800 meter en de 5000 meter. Daar tegenover stond, dat ons land meester bleek te zijn op de 200 meter. Uit deze feiten kan men concludeeren. dat Frankrijk den wedstrijd met de loopnummers heeft gewonnen- en daar zijn groote meerderheid heeft getoond. In overzichtsvorm willen wij thans nog verschillende nummers nader be schouwen. De 400 meter werd op ge makkelijke wijze door Karl Baumgar- ten, die de buitenbaan had geloot, ge wonnen. Een verrassing leek in zicht door het loopen van den jeugdigen Blok. doch hij had op de eerste 300 meter te veel van zijn krachten gevergd, zoodat hij in plaats van tweede als laatste ein digde. Tactisch loopen op de 400 meter, juiste verdeeiing van de krarhten. dat zijn factoren, die langzamerhand moe ten worden aangekweekt. Tn "ieder ge val zal Blok veel van dezen internatio nalen wedstrijd geleerd hebhen. Felle 1500 Meter De 1500 meter leverde een prach tig duel op tusschen Messner en de Ruyter. De Fransrhman nam bij het uitkomen van de laatste bocht de leiding en zijn overwinning was op het. laatste rechte eind geen oogen- blik In gevaar. Uit den tijd van Dp Ruyter. slechts 0.1 sec. hoven zijn Nederlandsch record, blijkt wel. dat het er fel is toegegaan. Valmv was heer en meester op de 100 meter. Deze Fran«che student met zijn korte, ietwat gedrongen gestalte, een zuiver sprinterstvpe schoot na 30 me ter al naar voren en Van Reveren werd met belangrijk verschil geslagen. Indien Osendarp had kunnen meedoen zou het duel tusschen onzen crack en Valmy uitermate spannend zijn geweest. Zooals wij reeds schreven hebben Van Beveren en H. Baumgarten keurig re vanche genomen op de 200 meter. 60 meter voor de finish leidde Baumgarten nog voor Bucourt en Van Beveren. Reeds meenden wij Van Beveren terug te zien vallen, doch zijn eindspurt was meesterlijk en hij passeerde zoowel den Franschman als zijn ploeggenoot. Fraaie speerworp De worp van Lutkeveld bij het speer werpen, waarbij hij op 64.11 meter kwam, niet ver van het Nederlandsch record, was bijzonder fraai. Neemt men de uitslagen op de andere nummers nog eens door. dan zijn de prestaties van Oreel en De Bruyn bij het, kogelstooten (14.72 en 1'4.54 meter resp. Ie en 2e) van goed gehalte. Het zelfde kan men zeggen van Houtzager bij het kogelslingeren (eerste met 51.54 M.) en Houtman, die n.b. het versprin sen won met 7.17 meter, een prestatie, welke dit seizoen door hem nog niet ver richt is. Opvallend waren de slechte prestaties van de Nederlandsche vertegenwoordi gers op de 5000 meter en het hoogsprin gen, terwijl het in de estafetteploeg to taal niet. klopte. De wissels waren on nauwkeurig en zeer veel tüd ging hier mede verloren. Daarentegen bleken de vier loopers van Frankrijk uitstekend op elkaar te zijn ingesteld en in dit ver band behoefde het geen verwondering te wekken, dat de tijd van de Fransche ploeg een nieuw record beteekende. 41.3 sec. Het oude Fransche record stond op 41.6 sec. De uitslagen luiden: 110 M. horden: 1. Brasser (N) 14.9, 2. Bri8Son (F) 15.3, 3. Omnes (F) 15.9, 4. Hage- doorn (N). 100 Meter: 1. Valmy (F) 10.7 sec., 2. van Beveren (N) 10.9 sec., 3. H. Baumgarten (N) 11 sec., 4. Goldowsky (F). 1500 Meter: 1. Messner (F) 3 min. 55.8 sec. 2. De Ruyter (N) 3 min. 56.1 sec.; 3. Ber- thaud (F) 4 min. 1.4 sec.; 4. Kalkman (N). Discuswerpen: 1. Noël (F) 48.45 M.; 2. Winter (F) 43.92 M.; 3. De Bruyn (N) 43.10 M-; 4. De Graaff 39.20 M. Verspringen: 1. Houtman (N) 7.17 M.; 2. Baudry (F) 7.07 M.; 3. Balezo (F) 7.06 M.; 4. Van LooBen (N.) 6-23 M. 5000 M.: 1. El Ghazy (F) 15 min. 9.5 sec.; 2. Lalaune (F) 15 min. 13.2 sec.; 3. Kruese (NI 16 min. 4.1 sec.; 4. Slegt (N) 16 min. 16.8 sec. 200 M-: 1. Van Beveren (N) 21.7 sec.; 2. H. Baumgarten (N) 21.9 sec.; 3. Bucourt (F) 22.2 sec.; 4. Omnes (F). Kogelstooten: 1. Oreel (N) 14,72 M.; 2 De Bruyn (N) 14.54 M.; 3. Drecq (F} 14.27 M.: 4. Noël. (F) 14.10 M. Polsstokhoogspringen: 1. Ramadier (F) 3.90 M.; 2. Vintousky (F) 3.80 M.; 3. Lamo- •e (N) 3.80 M.; 4. Verkes (N) 3.50 M. 400 M. horden: 1. André (F) 54.9 sec.. 2. Brasser (N) 55.5 sec. (nieuw Nederlandsch record); 3. Carrère (F) 57 sec.; Buehrmann (N't gevallen. Speerwerpen: 1. Lutkeveld (N) 64.11 M.; 2. Frinot (F) 61.71 M.; 3 Aarts (N) 56.97 M.; 4. Ducher (F) 56-36 M. 400 M.: 1. K. Baumgarten (N) 48.5 sec.: 2. Marcillac (F) 49.7 sec.; 3. Pcyre (F) 50.f sec.: 4. Blok (X) 50.3 sec. 800 M.: 1. Hausenne (F) 1 min. 53.8 sec. 2. Lcveque (F) 1 min. '4 9 sec.; 3. Boumai (N) 1 min. 56-4 sec.; 4. Wernink (N). Kogelslingeren: 1. Houtzager (N) 51.54 M.: 2. Wirtz (F) 50 85 M.; 3. De Bruyn 47.10 M.; 4. Saint Pe (F) 50.85 M. Hoogspringen: 1. Manent (F) 1.875 H.; 2. Lapointe (F) 1.875 M.: 3. Van Driel (N) 1.75 M 4. Van de Tooien (N) 1.75 M. 4 x 100 M. estafette: 1. Frankrijk 41.3 sec. (nieuw Fransch record); 2. Nederland 42.2 sec. Totaal: 1. Frankrijk 92 pnt.; 2. Neder land 76 pnt. 100 M. nationaal: 1. W. Nota 11.5 sec.; B Heyn 11.6 sec.; 3. A. Spree 11.6 sec. Hink-stap-sprong om het kampioenschap van Nederland: 1. en kampioen van Neder land W. Peters (PEC) 14.24 M.; 2. J. Ha verkamp (PEC) 13.54 M.; 3. J. Oosterhof (AV 1926) 13.46 M. 200 M. nationaal: 1. W Nota 23.1 sec.; 2. B. Heyn 23.6 sec.; 3. A. Spree 23.6 sec. FRANKFORT a. d. MAIN, 13 Aug. Rudolf Harbig, die kort geleden te Milaan een nieuw wereldrecord vestigde op de 800 meter, is er thans in geslaagd het wereld record over 400 meter op zijn naam te brengen door dezen afstand af te leggen in precies 46 sec. Het wereldrecord stond op naam van Archie Williams met 46,1 sec., gevestigd op 19 funi 1936 te Chicago. Het spreekt van zelf, dat Harbig hier mede ook het Europeesch record heeft verbeterd. Dit laatste was in het bezit van den Engelscbman A. G. K. Brown met een tijd van 46,7 sec., dateerend van 1936. Het nieuwe wereldrecord over 400 me ter is ontstaan uit den tweekamp Har big—Lanzi. Zes loopers namen aan de zen historischen strijd deel, n.l. Brand- scheidt, Kramer, Harbig, Lanzi, Stras sen en Habn. De eerste start was uitste kend en Lanzi ging, der gewoonte ge trouw, in uiterst snel tempo weg, met 4 a 5 meter voorsprong ging hij door de bocht, van de 500 meter baan. In 'keurige( stijl liep Harbig zijn tegenstander in enl bij het uitkomen van de bocht lag_ hij reeds iets voor. In een prachtige eind spurt, zonder dat men den indruk kreeg, dat 'hij zich volkomen gaf. ging het op de finish af. Toen de tijd van 46 sec. bekend werd gemaakt, kreeg Harbig een ovatie van het publiek in ontvangst te nemen. Voor Lanzi werd 47,2 sec. genoteerd, voor Strassen 4S,5 sec. Vermelding verdienen nog de tijden van Neckermann en Borchmeyer op de 100 meter, n.l. resp. 10,4 en 10,5 sec. N 400 m. records Harbig verbeterde Zaterdag te Frank furt a. d. Main het wereldrecord van een van de zwaarste athleticknummers n.l. de 400 M. De recordlijst van dit nummer luidt momenteel: DISTRICTSRECORD F. Butselaar, 49,3 sec. NEDERLANDSCH RECORD K. Baumgarten, 48 sec. EUROPEESCH RECORD R. Harbig, 46 sec. WERELDRECORD R. Harbig, 46 sec. OLYMPISCH RECORD W. Carr, 46,2 sec. J Voorstellen van U.V.V. en S.V.V. in behandeling AMSTERDAM. 12 Aug. In de onder voorzitterschap van den heer Sajet gehouden vergadering van af- decling 1 van den Koninklijken Nederlandschen Voetbal Bond werd met meerderheid van stemmen (278 198 en 8 blanco) het voorstel aan genomen. waarbij de promotie-de gradatiewedstrijden dienen te wor den afgeschaft. De heer Koolhaas werd als afdee- lingsbestuurder gekozen. Geruimen tijd werd de kwestie van het toenemen der straffen besproken. Besloten werd, dat het afdeelingsbe- stuur voor den aanvang der competitie de besturen der clubs bijeen zal roepen om deze materie te bespreken. In „Amicitia" te Den Haag werd de jaarvergadering gehouden van de twee de afdceling van den K.N.V.B. onder voorzitterschap van den heer Jac. La- mey. Onder de aanwezigen bevonden zich de bondsvoorzitter, dr. van Prooye en de beer Moorman. Tot lid van het afdeelingsbesluur werd herkozen de heer L. van der Slik. Door de vereenigingen S.V.V. en U.V.V. was een voorstel ingediend om de promotie- en degradatiewedstrijden af te schaffen en in verband daarmede met ingang van het seizoen 19i0'41 in die districten waar zulks wordt ge- wenscht of niet reeds is geschied, het aantal clubs per afdeeling in de eerste, tweede en derde klassen tot 12 uit te breiden. Op een vraag uit de vergadering, of de voorstellers bereid waren het voorstel te splitsen, werd door de zen afwijzend heslist. Het voorstel werd in stemming gebracht en aangenomen met 228 tegen 197 stemmen en 23 blanco stemmen. Namens Quick 2 werd vervolgens een motie ingediend, die tot strekking heeft bij het bondsbestuur er op aan te dringen Quick 2 bij keuze tot de reserve 1ste klasse toe te laten, daar de promotie op regelmatige wijze is verkregen en Quick 2 de dupe is ge worpen van een fout van het bestuur van den Rotterdamschen Voetbalbond Deze motie werd met algemeene stem men aangenomen en zal aan de agenda van de bondsvergadering worden toe gevoegd. In de te Deventer gehouden alge meene vergadering van de afdeeling 3 van den K.N.V.B., onder voorzitterschap van den heer S. Coldewey, werd de heer A. Denkers herbenoemd als secretaris van het afdelingsbestuur. Besloten werd afwijzend te staan tegenover een in afdeeling 2 door S.V.V. en U.V.V. ingediend voorstel om de promotie- en degradatiewed strijden af te schaffen en in ver band daarmede met ingang van het seizoen 1940/41 in de districten, waar zulks wordt gewenscht of niet reeds is geschied, het aantal clubs per afdeeling irr de eerste, tweede en derde klasse tot twaalf uit te breiden. Het voorstel E.D.O om te bevorderen, dat in het buitenland door Nederland gespeelde wedstrijden niet meer per radio worden uitgezonden, vond geen steun. De eerste klassers stonden echter niet geheel afwijzend tegenover het voor stel uit afdeeling 5. om die uitzendin gen eerst des middags om vijf uur te doen plaats hebben. Van der Voort zorgt weer voor overwinningen DUIV END RECHT. 13 Aug. De wed strijden op de Veka-baan mochten zich in een bevredigende belangstelling ver heugen. Bijzonder spannend was de 5 K.M. achtervolging tusschen den Ne derlandschen kamnioen Klink en zijn uitdager Schulte. Beide renners stre den tot op den laatsten meter fel óm de overwinning en uit den tijd van Schulte, die winnaar werd met twee meter, verschil, blijkt duidelijk, hoe uit stekend beide specialisten zich hebben geweerd. De uitslagen luiden: Ploegachtervolging over maximum 5 K.M. Van Stek—Van Rijn winnen met 30 meter verschil van ZimsKuester in 6 min. 36)4 sec. ZwartepoorteVan der VoortBoeyen ioopen na zestien ronden WalsPelle- naars—Slaat* in na 3 min. 58% sec. Individueel achtervolging over 5 K.M. Pijnenburg wint met 95 m. verschil van Groenewegen in 6 min. 35% sec. Schulte wint met 2 meter verschil van Klink in 6 min. 19% sec. (nieuw baanre cord, oud: slaats 6 min. 25% sec.). 75 K.M. koppelwedstrijd. Na 35 K.M. afgebroken wegens'den regen. 1. ZwartepoorteVan der, Voort 7 pnt. Op een ronde: 2. Pijnenburg—Slaats 8 punten. 3. SchulteBoeyen 3 pnt.; 4. Wals— Pellenaars 0 pnt.; 5. KlinkGroenewe gen 0 punten. Op twee ronde: 6. Van StekVan Rijn 2 pnt.; 7. Zims- Kuester 0 punten. De Hamburger Rudolf Harbig, die Za terdag erin slaagde het wereldrecord 400 M. te verbeteren met een tijd van 46 sec. LAWNTENNIS Australië wint van Cuba NEW YERSEY, 13 Aug. In den eindstrijd van de Amerikaansche zóne om den Davis beker zegevierde Australië in het dubbelspel en de twee laatste enkelspelen over' Cuba. Australië heeft hierdoor de ontmoeting met 50 gewon nen en komt thans tegen den winnaar van de Europeesche zóne, Zuid-Slavië, uit op 24, 25 en 26 Augustus. De uitslagen luiden: Bromwich en Quist (Australië) sloe gen Morales en Nodarse (Cuba) 61, 6—0, 6—3. Quist (Australië) sloeg Aguero (Cuba) 6-1, 6—0, &-0. Bromwich (Australië) sloeg Morales (Cuba) 8-6, 8—6, 6-1. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland Zimmermann winnaar ZÜRICH, 13 Aug. De ronde van Zwitserland werd gisteren beëindigd met de achtste étappe, van Rohrschach naar Zürich over 218 K.M. Voor deze ronde zijn 79 renners gestart en slechts 39 hebben den strijd volgehouden. De uitslag der laatste étappe luidt: 1. Mersch (Luxemburg) 6 uur 12 min. 28 sec. 2. Meier (Zwitserland) zelfden tijd. 3. Egli (Zwitserland) 6 uur 17 min. 26 sec. Eindklassement: 1. en winnaar Zimmermann 48 uur 55 min. 6 sec. 2. Bolliger 48 uur 55 min. 35 sec. 3. Didier 48 uur 55 min. 42 sec. Landenrangschikking: 1. Zwitserland 146 uur 47 min. 10 sec. 2. Italië 147 uur 55 min. 31 sec. 3. België. 4. Duitschland. CONGRES DELEGATIE U.C-I. 's-GRAVENHAGE, 13 Augustus. Bij het 70ste congres van de Union Cycliste Internationale dat wordt gehouden op Zaterdag 26 Augustus a.s. te Milaan, zullen de navolgende heeren als gede legeerden der N.W.U. optreden: B. •Swaab de Beer, J. D. Virulv, jhr. A. P. A. Elias van Stabrouck. John Stol en G. .1. M. Hogenkamp. Het adres van de Nederlandsche dele gatie te Milaan is: hotel Alberge Prin cipe en Savoia, Milano Ttalio. De voorzitter der N.W.U., jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, zal het con gres eveneens bijwonen als vice-presi dent van de U.C.I. JEAN BUGATTI GEDOOD STRAATSBITRG.13 Aug. Jean Bu- gatti, de zoon van den bekenden Fran- schen autoconstructeur, werd gedood, toen hij een nieuwen wagen wilde pro- beeren, waarmede hij wilde uitkomen in de races bij La ^aule. PAARDENSPORT Heat-draverij gewonnen door Determination De programmaleiding van Mere veld had gisteren ongetwijfeld een goed programma samengesteld: de rennen, welke hierop voor kwamen, gaven zeer interessante dingen te zien en deden het geheel wel aan spanning winnen. Allereerst werd de Metropole Palace Cup ver reden, waarbij Donum Vita en Donar een vinnigen strijd leverden, welke tenslotte in het voordeel van Donum Vita werd beslist. Hierna kwam de eerste ren op de vlakke baan, waarvoor verschillende bekende maneges uit-de omtrek van Utrecht hun beste paarden hadden doen inschrijven. De 16-jarige H. I-Iupkes won dit nummer op Vallantie. I-Iet was wer kelijk een eenig gezicht deze jonge rui ter te zien rijden: ruiter en paard leken wel te zijn vastgegroeid. I-Iupkes won dan ook op volkomen regelmatige wijze dit nummer. De aanmoedigingsdraverij 4e klas leverde geen bijzondere prestaties op er werd gewonnen door Carma Norton. Baronesse K toonde in het hieropvol- gende nummer, dat zij nog steeds tot zeer goede prestaties in staat is door deze course te winnen. Hierna kwam de hoofdschotel van he programma n.l. de heat-handicapdra verij lc klas over 1610 meter. Door het groote aantal inschrijvingen werd dit nummer verreden als een z.g. Engel- sche heatdraverij in drie series. Een zeer spannenden strijd kreeg men hier te zien. In de eerste heat werd Spen cer Gay gediskwalificeerd wegens te veel galoppeeren. De tweede heat was voor Casindra, die op geheel regelmatige wijze won. In de Finale ging het tenslotte tusschen Casindra en Allright maar Casindra stelde zich aldra veilig en dus moest Allright het loodje leggen. Hupkes won ook den volgenden ren op de vlakke baan en bewees hierme de. zooals de heer v. d. Poll ook bij de prijsuitreiking opmerkte, een echte jockey te zijn. Baron Harvester toonde in de volgen de Heatprijzendraverij weer eens zijn uitzonderlijke kwaliteiten door de eer ste heat zonder merkbare inspanning te winnen. De tweede heat was voor .Casindra, terwijl de derde heat door Ciamphie Scott werd gewonnen. Tenslotte leverde de finale als resul taat op dat Casindra met de eer, en met het geld, ging strijken. Het is nu een verheugend teeken dat men eindelijk op Mereveld is gaan be seffen dat de bakens dienen te worden verzet en dat men zich dan ook inspant een zoo goed mogelijk programma sa men te stellen. Eerst indien men voort gaat hiernaar te streven zullen zich misschien voor deze renbaan nog goede aspecten openen. Ren om den Metropolo-Palace Cup voor drie-jarige paarden over een af stand van 1650 meter: 1. Donum Vita, eig. C. Stein, tijd 2 min. 29.4 sec. K.M. tijd 1 min. 30.5 sec.; 2. Donar, eig. C. P. Kaiser tijd 2 min. 29.4 sec.; 3. David Volo, eig. J, de Vlieger, tijd 2 min. 31.8 sec.; 4. Douglas II, eig. A. Blom, tijd 2 riiin. 32.4 sec.; 5. Dumas I-Ianover, eig. S. Kuiper, tijd 2 min. 35 sec; 6. Doriete, eig. U.'W. de Jong, tijd 2 min. 38.2 sec; 7. Dienares, eig. J. de Vlieger, tijd 2 min. 40.4 sec; 8. Draisine Scott, eig. Mevr. J. Oosting. tijd 2 min. 57 sec; ll Dromeleague ingehouden. Ren op de vlakke baan over 1040 meter: 1. Vallantie, eig. Magene van Weelde, ber. H. Hupkes; 2. Vosje, eig. Manego de Bruin, ber. Seis. Aanmoedigingsdraverij 4e klas over 1650 meter: 1. Carma Norton, eig. A. R. Nottelman, tijd 2 min. 34 sec, K.M.- tijd 1.35.6; 2. Be Quick, eig. G. v. d. Wal. tijd 2 min. 34.4 sec; 3. Bretfille, eig. J. de Vlieger, -tijd 2 min. 36.8 sec; 4. Absurtus, eig. W. Koelemay, tijd 2 min. 39 sec; 5. Valence, eig. J. de Jager, tijd 2 min. 40 sec; 6. Vvro, eig. G. J. Venneman, tijd 2 min. 40 sec; 7. Liana Norton, eig. J. V. Miltenburg, tijd 2 min. 40.6 sec; 8. Charles Scott, eig. H. Tim merman, tijd 2 min. 43 sec; 9. Americ Scott, eig. J. A. Leeuwenkamp, tijd 3 min. 15 sec. Prijzendraverij 2e en 3e klas over een afstand van 2080 meter: 1. Baro nesse K., eig. L. v. Hemmen, ber. J. Kruithof, tijd 3 min. 9.8 sec; K.M.-tijd 1 min. 30.4 sec.; 2. Y. Kernei, eig. J. Haan, ber. J. Vergay, tijd 3 min. 9.8 sec; 3. Winnie Scott. eig. A. T. v. d. Veen, ber. eig. tijd 3 min. 9.8 sec; 4. Barones Spencer, eig. Stal Hollandia, ber. Gecrsen, tijd 3 min. 13 sec; 5. Wla- dimir, eig. C. H. de Vries, ber. B. de Jong, tijd 3 min. 15,8 sec; 6. Bouwina Scott, eig. H. B. v. d. Veen, ber. eig. tijd 3 min. 21.8 sec. Heat-Handicap draverij le klas over 1610 meter: le Heat: 1. Hanover Busy body, eig. Stal Good Luck, lijd 2 min. 19.4 sec. K.M.-tijd 1 min. 24.5 sec; 2. St. Bernhard, eig. F. Zoetmulder, tijd 2 min. 20.2 sec; 3. Y Y, eig. P. J. Bakker, tijd '2 min. 20.2 sec; 4. Xoli, eig. Mevr. de Wed. A. Sierdsma, tijd 2 min. 21.2 sec; 5. Spencer Gay, eig. Stal Ilollandia tijd 2 min. 23 sec: 6. Vorst Wahnfried, eig. F,. Kruithof, tijd 2 min. 38-6 sec. 2e Heat: 1. Libertus, eig. A. T. v. d. Veen, tijd 2 min. 21 sec., K.M.-tijd 1 min. 26.5 sec; 2. Streamline, eig. B. de Vries, tijd 2 min. 22.8 sec: 3. Xaisine Scott. eig. M P. W. v. Renswoud, tijd 2 min. 23.2 sec: 4. Nelly Duffy, eig. L. Kooistra, eig. A. T. v. d. Veen. tijd 2 min. 34.4 sec: 5. Xialandra, eig. D. de Graaf, tijd 2 min. 35.4 sec. 3e I-Icat: 1. Determination eig. J. de Vlieger, tijd 2 min. 25.8 sec., k.m. tijd 1 min. 26.3 sec.; 2. Senator Bedeel, eig. A. P. Kaiser, tijd 2 min. 26.4 sec.; 3. T. Aksita, eig. J. Vrijland, tijd 2 min. 26.5 sec.; 4. Calumer Cane, eig. A. P. Kaiser, tijd 2 min. 26.8 sec.; 5. Job. eig. G. J. v. d. Elshout, tijd 2 min. 28.8 sec. Finale: 1. Determination, tijd 2 min. 20 sec., k.m. tij.d L22.8; 2. Hanover Busy body, tijd 2 min. 21.8 sec.; 3 Y Y tijd 2 min. 22 scc.; 4. Xoli tijd idem; 5. Liber tus tijd 2 min. 22.8.sec.; 6. St. Bernhard tijd 2 min. 28.4 sec. Ren op de vlakke baan over 1040 meter 1. Vallantie, manege v. Weelde, ber. H. Hukes; 2. Arilom, manege de Bruin, ber. Doesburg; 3. Brix, manege v. Weelde, ber. J. de Wild. Heat prijzendraverij 3e en 4e klas over 1610 meter. le Heat: Baron Harvester, eig. A. J. v. Sprundel, tijd 2 min. 24.2 sec., k.m. tijd 1 min. 27.9 sec.; Alma Scott, eig. stal Rembrandt, tijd 2 min. 25.4 sec.; Bouwi na Scott, eig. H. B. v. d. Veen, tijd 2 m. 29 sec.; Baronesse K., eig. L. v. Hemmen, tijd 2 min. 29.2 sec.; Abdul, eig. R. van Leuwen. tijd 2 min. 33.8 sec.; Charles Scott, eig. H. Timmerman, tijd 2 min. 29.4 sec. 2e Heat: Casindra, eig. G. Poppen, tijd 2 min. 28 sec., k.m.tijd 1 min. 31.9 sec.; Alphart, eig. D. de Graaf, tijd 2 min. 2S.3 sec.; Aura V., eig. J. Haan, tijd 2 min. 30 sec.; Valence, eig. J. de Jager, tijd 2 min. 36.4 sec.; Amalia, eig. P. Ge- lein, tijd 2 min. 42 scc. 3e Heat: 1. Champhie Scott, eig. H. B. v. d. Veen, tijd 2 min. 22.8 sec. k.m. tijd 1 min. 20.5 sec.; 2. Allright eig. U. W. de Jong, tijd 2 min. 23.4 sec.; 3. Auguste Norton, eig. stal Hollandia, tijd 2 min. 25'sec.; 4. Bleu Band, eig. stal Good luck, tijd 2 min. 33 sec.; 5. Blangij, eig. Ph. Knijnenburg, tijd 2 min. 45 sec. Finale: Casindra. tijd 2 min. 24.6 sec.; Allright, tijd 2 min. 25.6 sec.: Auguste Norton, tijd 2 min. 25.7 sec.; Chiamphie Scott, tijd 2 min. 25.7 sec.; Alma Scott, tijd 2 min. 26.6 sec.; Baron Harvester, tijd 2 min. 27.2 sec. PAARDENSPORT Concours-hippique te Wassenaar s-GRAVENHAGE. 13 Aug. Fraai weer, groote en belangrijke deelneming deelneming en een talrijk en elegant pu bliek maakten het op Duinrell te Was senaar georganiseerde concours hippi- que tot een groot succes. De voornaamste uitslagen luiden: Springconcours om den prij3 van De Pauw. Lengte van concours 685 meter, max. hoogte 1.30 meter, 16 hindernissen, maxi mum tijd 118 seconden. 1. Lt. J. J. Gruppelaar op „Peacock", 0 fouten, 85 sec.; 2. Kapt. J. A. de Bruine op „Ernica", 4 fouten, S8 sec.; 3. H. L. M. van Schaik op „Santa Bell", 4 fouten, 91 sec.; 4. Ritm. A. D. C. van dèr Voort van Zijp op „Present", 7 fouten. 117 sec.; 5. Kap. J. de Bruine op „Tabouret", 8 fouten, 80 sec.; 6. Mej. J. Gerritzen op „Sofia", 8 fouten, 90 sec.; 7. Kap. C. Ton- net op „Kantaka", 8 fouten, 91 sec.; 8. Lt. J. J. Gruppelaar op „Peter Pan" 8 fouten, 93 sec.; 9. R. J. Wentges op „But terfly", 8 fouten, 98 sec.: 10. H. L. M. van Schaik op „Lismore", 8 fouten, 101 sec.; 11. Kapt. J. J. Greter op „Corina". 12 fou ten, 9ó sec.; 12. P. Leeuwenberg op „Sportwelt", 12 fouten. 99 sec.; 13. D. C. T. Modderman op „Koenigshusar". 14% fouten, 123 scc. Om den prijs van het Jagersduin: 1. Lt. J. L. Hollert op „Kobold, 0 fou ten, 179 sec.; 2. Lt. Kol. J. M. de Kruijfi op „Rapallo", 4 fouten. 171 sec.; 3. Kapt G. A. van Driem op „Avanti", 4 fouten, 187 sec.; 4. Lt. H. H. Jekken op „Dolf, 7% fout. 205 sec.; 5. Kapt. C. Tonnet op „Lord". S fouten, 166 sec. Om den prijs van Haesebroek: 1. Lt. T. Rouffar op „Raleigh", 221% punt; 2. Lt. W. F. K. Bisschoff van Heemkerk op „Marquis", 219 p.; 3. Freu le I. van Zuylen van Nijevelt op „Prin ses", 217% pnt.; 4. Dr. Éysvogel op „Ro- serea". 217 pnt.: 5. Kapt. G. R. Timmer op „Salla", 216% pnt; 6. Kapt C. Ton net op „Lord", 214% pnt. Concours Officieren dienstpaarden: 1. Kapt. G. van Driem met „Enfant Terrible"; 2. Lt. J. J. Gruppelaar met „Paddock's Pride"; 3. Lt. T. Rouffaer met „Raleigh": 4. Lt. J. L. Hollert met „Kobold"; 5. Kapt. J. E. Bruine met „Tabouret"; 6. Lt. J. Bosschieter met „Hi.ske". Als slot van het concours volgde het zware springconcours om den prijs van Wassenaar. In de eerste ronde telde al leen het aantal fouten. Het parcours was 750 M. lang, waarom een maximumtijd van 129 sec. was toegestaan. Het aantal hindernissen be droeg 17 met een maximumhoogte van 1.55 M. Alleen „Peacock" onder Lt. Gruppe laar en „Ben" onder kapt. Tonnet maak ten een foutloos parcours. Het. laatste paard was buiten mededinging inge schreven. De uitslag luidt: 1. Lt. Gruppelaar met ..Paecock", 0 fou ten: 2. 3 en 4. Kapt. de Bruine met „F.r- nica": P. Leeuwenberg met „Pacha". en Kapt. Greter met „Carina", allen 4 fou ten; 5. Kant, Tonnet met „Kantaka", 7 fouten: 6. 7, 8 en 9. Kapt. de Bruine met „Tabouret". TT. L. M. van Schalk met „Santa Bell", D. C. T. Modderman met „Pesthv" en P. Leeuwenburg met „St. George", allen 8 fouten. WATERPOLO KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND SCHIEDAM, 13 Aug. De waterpolo- wedstrijd S.V.H.—Het IJ om het kam pioenschap van Nederland, werd gewon nen door Het IJ met 51.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6