De schilder Matthijs Maris herdacht INKOMSTENBELASTING 9.2 MILLIOEN HOOGER Geen acht op het verkeer gegeven I Rijksmiddelen Vermogensbelasting bijna 3 ton lager dan in het vorige jaar MEESTE BATEN BOVEN DE RAMING EEN PAARD MET VACANTIE! TweeDuitscheschepen varen aan den grond De Batavieren-ploeg voor de Ver. Staten Speciale postzegels bij Spoorwegfeest Frankeerwaarde van 5 en 12 cent, geldig tot en met 31 December Dr. Euwe wint, Landau verliest Friesland leidt tegen Holland Een der grootste kunstenaars van Nederland in de negentiende eeuw Een diepzinnige geest De diabolospeler zonder diabolo Bogoeslafski heeft geduld en volharding getoond voordat hij Watteau's werk kon ontvreemden DE MEENING VAN EXPERTS JONGEN UIT UTRECHT TE Zeist gedood Ze BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1939 's-GRAVENHAGE, 16 Augustus. Blijkens het overzicht van den stand der Rijksmiddelen hebben de directe belastingen tot ulti mo Juli van dit jaar 95^14.355 opgebracht tegenover 87.204.853 tot en met Juli 1938. De grondbelasting leverde 10.6 millioen, de inkomstenbelasting 62.4 millioen, de vermogensbelasting 13.2 millioen, de verdedigingsbelasting I ruim 7.6 millioen en de belas ting van de doode hand ruim 1.5 millioen. In vergelijking met 1938 was het kohierbedrag op ultimo Juli j.l. voor de inkomstenbelasting ruim 9.2 millioen hooger, doch dat voor de vermogensbelasting 277.000.— lager en voor de verdedi gingsbelasting 821.000.lager. De overige verschillen waren niet groot. Wat de „overige middelen" be treft. deze hebben in Juli j.l. f 50 millioen (Juli '38 f 39.4 millioen) en over de eerste zeven maanden van 1939 274.— millioen (v.j. f 250.— millioen) opgebracht. terwijl 7/12 van de raming voor 1939 257.— millioen bedraagt. De dividend- en tantièmebelasting bracht over de eerste zeven maanden in 1939 17.7 millioen op (v.j. f 170 mil lioen). de rechten op den invoer lever den 66.3 millioen (v.i. f 55.2. het sta- tistiekrecht f 1.4 millioen 1.4). de accijnzen fin millioenen): op zout f 1.1, 1.3), op geslacht 4.1 ff 4.2). op wijn 12 ff 1.1). op gedistilleerd 16.5 ff 15.9). op bier f 5.1 ff 4.7). op suiker f 33.4 31.3) en op tabak f 22.1 21.4). Verder leverden over de eerste zeven maanden van 1939 op: de belasting op gouden en zilveren werken f 334.000 (v.j. 308.000—). de omzetbelasting f 52.0 millioen (bijna f 42.4 millioen). de couponbelasfing f 3.— millioen f 3.2 millioen). de rechten van boeten van zegel 12.1 millioen (f 13.7 millioen), de rechten en boeten van registratie f 8.9 millioen 0.8 millioen), die van successie enz. f 27.3 millioen ff 32.3 millioen) en de opbrengst der loodsgel den 493.000.— (f438.000. Boven 7/12 van de raming voor 1939 kwamen: de dividend, on tantièmebe lasting (f 2.- millioen meer), de rechten op den invoer f f10.3 millioen meer), de accijns op het gedistilleerd (315.000.— meer), op hier (f 446.000.— meer), op suiker (f 732.000.— meer) en op tabak ff 1.1 millioen meer), voorts de omzet belasting ff 4,2 millioen meer) en de loodsgelden f 55.000.— meer), terwijl minder dan de raming hieven: de ac cijns op geslacht f 186.000.—. op wijn f 69.000.—. de couponhelasting 186.000. de rechten en boeten vnn zegel f 1.2 millioen, de rechten en hoeten van re gistratie f 695.000.— en de rechten en boeten van successie enz. f 662.000.—. De verdere verschillen ten opzichte van de raming waren gering. De gemeentefondsbelasting leverde tot en met Juli 1930 voor den dienst 1938—1939 67.9 millioen en voor den dienst 193Ö—1940 f 29.8 millioen fv.j. resp. 60.7 en f 26.8 millioen) en de opcenten op de vermogensbelasting tot en met Juli 1930 voor den dienst 1938— 1939 f 6.— millioen fv.j. eveneens f 6.— millioen) en voor den dienst 19391940 f 2.5 millioen fv.j. f 2.6 millioen). Deze inkomsten strekken ten bate van het gemeentefonds. De inkomsten ten hate van het werk- üoosheidssubsidiefonds waren tot en met Juli j.l. f 53.2 millioen voor den dienst 1938 en f 40.2 millioen voor den dienst 1939. Ten bate van het verkeersfonds brach ten in Juli j.l. on: de motorrijtuigenbe lasting 22 millioen en de rijwielbe lasting (Juli is de maand voor do aan schaffing van nieuwe rij wiel merken) 3.6 millioen. Over de eerste zeven maanden van 1930 bracht de motorrij tuigenbelasting 16.9 millioen en de rijwielbelasting 3.7 millioen op. Dolomitenweg voor een deel gesloten tijdens het geheele seizoen In verband met de slechte weersomstandigheden onbegaanbaar 's-GRAVENHAGE, 16 Augustus. In verband met de slechte weers omstandigheden van den laatsten tijd. waardoor het eerste gedeelte van de bekende Dolomitonstrasse op verschillende plaatsen ten gevolge van aardstortingen en dergelijke vrijwel onbegaanbaar is geworden, heeft men zich. naar de K.N.A.C meldt, genoodzaakt gezien, het ge deelte van genoemden weg. tus- schen Bolzona en Carezza. voor den ganschen duur van het seizoen te sluiten. Het verkeer komende uit Noordelijke richting zal in verband daarmede poet doen bii Ponte Isarca door dc Val Gar dena Via Canazei naar Carezza te rij den. terwijl zij die uit het Zuiden ko men. de route kunnen volgen over Ora. Predazzo en Moena. Het uit Zwitser land komende verkeer kan van Bolzano uit. de Val Gardens route dan wel die over Ora. Predazzo volgen. Te Waddinxveen onbeheerd aan getroffen met kleurige roos jes in de manen Te Waddinxveen is in den nacht van 15 op 16 Augustus j.l. door de gemeen tepolitie op den rijksweg Den Haag- Utrecht onbeheerd aangetroffen een donkerbruin paard, merrie, stokmaat 1.68 meter. Het paard is blijkbaar op een con- cours-hippique of keuring geweest, wijl de manen van het dier met roosjes zijn ingevlochten. De burgemeester van Waddinxveen verzoekt bericht omtrent de herkomst van het paard. Op den Nieuwen Waterweg MAASSLUIS, 17 Aug. In den afgeloopen nacht is het met stuk goederen geladen inkomende Duit- sche stoomschip „Goldenfels" op den Nieuwen Waterweg tijdens mist bij den Noordwal aan den grond gcloopen. Het schip verlangt noiz geen assistentie. Het Duitsche stoomschip „Tilsit" eveneens binnenkomend is even bo ven Maassluis in aanvaring geweest met een tot nu toe onbekend schip. Men heeft het schip nabij dukdalf groen 14 aan den grond gezet. Het schip maakt water. Nader vernemen wij: Het Duitsche stoomschip „Tilsit", dat vannacht in aanvaring is geweest met een nog on bekend 6chip, is door de sleepboot Blan kenburg naar de Noordwal in den Nieuwen Waterweg gesleept en aan den grond gezet. De ruimen 2 en 3 zijn half vol water geloopen. Men heeft de plaats van (het lek nog niet gevonden. Het schip wordt gelost. De „Goldenfels" heeft een anker met ketting verloren. Het schip is opge- stoomd naar Rotterdam. De „Leerdam" van de Holland-Aqie- rika Lijn heeft eveneens een anker met ketting verloren. Hr. Ms. FLOTTIELJELEIDER „TROMP" DEN HELDER. 17 Aug. Hr. Ms. flottieljeleider „Tromp", die Zaterdag a.s. voor het eerst naar Ncderlandsch- Indië vertrekt, zal om halfelf de haven van Nieuwediep verlaten. Morgen zal de minister van Defensie een afscheidsbezoek aan de „Tromp" brengen. Zijne Excellentie wordt om tien uur, aan boord van de flottieljelei der verwacht. SPORT EN SPEL Cuperus, Fesevur en Slingen- berg onder de deel nemers AMSTERDAM, 16 Augustus. De Batavieren, een tour-combinatie, waar van Hockeyspelers van tal van vereeni- gingen lid zijn, gaan zooals wij reeds eerder meldden een toer maken naar het Oostelijk deel der Vereenigde Staten. Die toer zal staan onder leiding van De Batavierenvoorzitter, den heer Schuit Dc volgende spelers zullen er aan deel nemen: Fesevur (keeper van Deventer), Wib- bens (Togo). H. Schnitger, Wisselink en Van Sluys fallen P.W., Enschede). Cu perus (H.H.Y.C.), Slingenberg (Baarn), Stukcr en Van Olplicn (B.M.H.C), De Jong en Hoogewprff (Victoria) en Ja- cobson (De Kieviten. Wassenaar). Het gezelschap vertrek 2 September van Antwerpen per „Westerland" van de Red Stariine en keert per „Nieuw Amsterdam" naar Nederland terug (aan komst te Rotterdam 3 October). Er zal worden gespeeld te New York (ln het kader van de New York fair). Washington, Baltimore, Philadelphia en Princetown. 's-GRAVENHAGE. 16 Augustus. De directeur-generaal der Posterijen. Telegrafie en Telefonie maakt bekend, dat: le. ter herdenking van het 100-jarig bestaan van de Spoorwegen in Nederland bijzondere postzegels zullen worden uitgegeven in de frankeerwaarden van resp. 5 en /2'/i cent. 2e. Deze postzegels, waarvan het 5- centszegel (groen) de afbeelding draagt van een locomotief zooals vóór 100 jaren in gebruik, en dat van 121Ij cent (blauw) de afbeelding van een modern electrisch treinstel, zooals thans op het middennet der Spoorwegen in dienst van 1 Septem ber t.m. 31 October 1939 zullen worden verkrijgbaar gesteld 3e. De zegels zün vervaardigd door den kunstschilder en graficus G. V. .4. Röling en uitgevoerd in rotogravure op hetzelfde formaat als de weldadigheidszegels. Zij zullen alleen ..op verzoek" aan het publiek worden verkocht. 4e. Op de zegels de bepalingen van toe passing zijn welke gelden voor de gewo ne postzegels, behoudens dat de geldig heidsduur eindigt met 31 December 1939 en dat de zegels voor zoover zij na den termijn van verkriigbaarstelling op de kan toren nog niet zijn verkocht, zullen wor den vernietigd. SCHAKEN Klein en Flohr leiden het tournooi te Bourne mouth BOURNEMOUTH, 16 Aug. De der de ronde van het internationaal schaak tournooi te Bournemouth had het vol gende resultaat: Landau—Klein 01 CondeThomas afgebr. Wallis—Mieses 01 AbrahamsFlohr 01 KittoKoenig 01 Dr. M. Euwe—Aitken 10 Afgebroken partij uit de tweede ronde: Euwe—Conde YY Koenig—Aitken YsYt De stand na de derde ronde luit: 1. en 2. Klein en Flohr 3 punten. 3., 4. en 5. dr. Euwe, Koenig en Mieses \Y pnt. plus een afgebroken partij. 6 Tho mas 1 punt plus l afgebroken partij. 7. Wallis 1 punt. 8. Conde Y pnt. plus twee afgebroken partijen. 9 en 10 Kitto en Aikten Y pnt. 11 en 12 Landau en Abrahams 0 pnt plus een afgebroken partij. De partij tusschen Landau en Klein was oud-Indisch. Landau, die met wit speelde, gaf na 52 zetten op. In de partij Conde—Thomas werd de Bogoljubow-variant. van dame Indisch toegepast. Bij de afbreking na 34 zet ten had geen der spelers eenig voor deel. Wallis werd na een onregelmatige opening in 40 zetten mat gezet door Mieses. Ook nu weer had Flohr de min ste zetten noodig. Met een Gruenfeld verdediging won hij in 30 zetten van Abrahams, waar door hij met Klein de leiding behoudt met de prachtige score van 3 uit 3. Koenig had in zijn partij tegen Kitto succes met de Fransche verdediging. Hij behaalde een winstpunt na 38 zeti ten. Dr. Euwe won na 36 zetten in een geweigerd IConingsgambiet-partij van Aitken. De partij Euwe—Conde uit de tweede ronde eindigde in remise, hoewel de afgebroken stelling winstkansen voor dr. Euwe inhield. Ook Koenig wist niet meer dan remi se te maken uit de afgebroken partij tegen Aitken. SNEEK, 16 Augustus. De vijfde dag van de Sneekweek, de vermaarde hard zeildag van dc Koninklijke Zeilvereeni- ging Sneek, welke voor de 125ste maal werd gehouden, was min of meer een mislukking door den weinigen wind. Het was prachtig warm zomerweer, voor de bezoekers van het feestterrein ideaal, maar het ontbreken van den nóodzake- lijken wind minder prettig voor de zei lers. Pas tegen het einde van den mid dag kwam een briesje, maar dat kon den dag niet meer goed maken. Het be langrijkste evenement was de teamwed strijd FrieslandHolland, waaraan door de volgende teams werd deelgenomen: Holland: „Tjebbc", st. J. W. Maas, den Haag; „Swan", st. H. Züiderbaan, Sneek; „De Leede 3", st. W. van der Mey, den Haag; „Eelke", st, W. Bergsma, Voor burg en „Pipa" st. F. Theunissen, Lei den. Friesland: „Dolfijn", st). K. Vrolijk', Sneek; „Schelm", st. P. van Dij'k, Sneek; „Windekind", st. D. OppenÊuizehj Sneek „De Bruiser", st. H. van der Wey, Sneek en „Louisa 2", st. R. Moedt, Sneek. Na een eindelooze drijf partij besloot het bestuur voor dezen wedstrijd het aantal routes terug te brengen van twee op een. Friesland won de eerste race met zeer. gering verschil, n.l. met 28.1 27 punten, zoodat de beslissende race, welke mogen zal worden verzeild, uiterst spannend belooft te worden, als tenminste de wind deelnemers niet in den steek laat KUNST Rede van Dr. H. E, van Gel der in het Haagsche ge meentemuseum 's-GRAVENHAGE, 16 Augustus In het Haagsche Gemeentemuseum is hedenavond het feit herdacht, dat Matthijs Maris op 17 Augustus 1839 in den Haag werd geboren. Dr. H. E. van Gelder sprak in de aula een gedachtenisrede uit. Spr. heette allereerst de aanwezige auto riteiten, museumdirecteuren, inzen ders ter tentoonstelling en belang stellenden welkom bij deze plech tigheid. welke bedoelde een der grootste kunstenaars te eeren. die Nederland in de 19e eeuw heeft ge kend en op wien Den Haag, als de stad zijner geboorte op 17. Augustus 1839 trotsch mag zijn. De bedoeling was hedenavond de ex positie van werk van Thijs Maris te openen zonder ceremonieel. Maar voor af wilde spreker met de aanwezigen stil staan bij het leven en het werk van den meester als een bijzonder eerbetoon te zijner gedachtenis. Wie zich, zeide spreker, wil bezig houden met Matthijs Maris moet eigen lijk in de stilte gaan. Alle luidruchtig heid, alle opzettelijkheid was hem vreemd en is bij zijne gedachtenis mis plaatst. Als wij hem willen kennen, moeten wij den stillen, eenvoudigen gang van zijn leven volgen en. zonder onze eigen gedachten voorop te zetten zien hoe zijn kunstenaarswerk in dat leven is gegroeid en hoe het ermede samenhangt. Spr. meende daarom thans dat levensverhaal te moeten doen. Hij stond stil bij de jongensjaren in het eenvoudige arbeidersgezin Maris, waar uit Jacob, Matthijs en Willem alle drie groote kunstenaars geboren zijn. Mat thijs volgde zijn twee jaar ouderen broe der Jacob, eerst op do Haagsche. daar na op dc Antwerpsche academie, hii werkte met hom samen in Oosterbeek en maakte met hem de reis door het Rijngebied en naar Zwitserland, waar van tal van herinneringen in Thijs' werk terug te vinden zijn. Aanvankelijk loopt de ontwikkeling der broers evenwijdig, maar al spoedig toont Matthijs een ander en eigen ka rakter. Gepaard aan een bijna intuï tieve uitbeeldingsvaardigheid heeft hij een diepziunigen. naar droom en fanta sie zich richtenden, -geest. Het is wel dra zoo. dat hij niet bevredigd is door het uiterlijk der dingen maar speurt naar de geheimen, die daar achter lig gen. In Holland begrijpt men hem niet. en hij volgt in 1869 zijn broer Jacob naar Parijs, waar zijn kunst zirh rijk ont plooit. Sprekers verhaal werd telkens door lichtbeelden der werken toegelieht. welke die ontplooiïne op treffende wij ze lieten zien. Als Jacob in 1872 naar Holland gaat blijft Thijs notr in Parijs tot 1877. wanneer hij op xiitnoodiging van den I.ondonsrhen kunsthandelaar Cottier naar Londen gaat. Daar sterft hij den 22cn Augustus 1917. Het werk verdeelt zich in drie groepen: jeugdwerk, het werk te Parijs en de Londensche tijd. Deze laatste periode onderscheidt zich door een steeds verder gaande ver fijning en verijling. een steeds die per zoeken naar het rcaliseeren van het mysterieuze van 's levens schoonheid. Spr. liet weder met lichtbeelden deze ontwikkeling en innerlijke verrijking zien. Juist in dat eigene, dat in schoon heid gedurende zijn lang en beproefd maar tenslotte stil en harmonisch leven omgezette droombeeld, die lovende fan tasie met zulk een ongemeene gave voor vormgeving en kleur op doek ge bracht. daarin ligt het geniale, waar voor wij dankbaar en eerbiedig moeten zijn. Over den dief en den diefstal van Watteau's „lTndifférent" (bekend als de Diabolospeler) worden in de bladen nog verschillende bizonderheden mee gedeeld. Serge Bogoeslafski, de jonge, bleeke 24-jarige kunstenaar, droeg al van het begin van dit jaar af de ge dachte met zich rond om het werk, dat hij onjuist gerestaureerd achtte, zelf eens ter hand te nemen. In Mei bezocht hij dagelijks het museum, quasi om het schilderij na te teekenen en dagelijks vijlde hij de ketting, waaraan het schil derij hing, met eenige vijistreken ver der door. Den Hen Juni, na drie we ken, zag hij dat de ketting volkomen was doorgevijld. Den volgenden dag kon hij het schilderstuk rustig wegnemen, hij pakte het in een groote krant en kon ongehinderd het Louvre verlaten. Zijn onverzettelijk geduld werd beloond. De diefstal werd eerst drie uur later ontdekt! De schilder wisselde terstond van wo ning en betrok een armzalig zolderka mertje op de zesde étage van een oud bouwvallig huis. Hier wilde hij een boek schrijven over de fouten van de restaurateurs uit het Louvre, die de waarde van de hun toevertrouwde schil derijen in hooge mate hebben vermin derd. Vervolgens zette hij zichzelf aan den restauratie-arbeid en verwijderde allereerst dc befaamde diabolo en de vernislagen, die volgens hem niet van den meester zelf afkomstig konden zijn. Tenslotte maakte hij het schilderij schoon, sloeg de lijst die hem totaal niet bevredigde aan stukken en ver ving haar door een nieuwe eenvoudige van eikenhout, door hemzelf vervaar digd. Enkele dagen geleden wendde hij zich tot een vriend, Desprès, een jong en niet onbekend Parijsch tooneelspeler. aan wien hij het schilderij wilde overhan digen, opdat deze het aan de Museum directie zou overhandigen. Hij zelf wil de zich, naar hij zei, van het leven be- roovcn. Zijn vriend echter wist hem te overreden, zich van bekwame advoca ten te voorzien en zichzelf bij de justitie aan te melden hetgeen inderdaad is geschied. Volgens sommige deskundigen heeft het schilderij aan waarde niet ingeboet, en hebben de frissehe kleuren niet ge leden. Zij zijn zelfs van oordeel, dat Bo- goeslawski zijn werk met veel bekwaam beid heeft uitgevoerd. Het is te hopen, dat dit oordeel, uitgesproken na de eer ste kennismaking, zich in de toekomst bevestigd zal zien. Er zijn. in de afgeloopen twee maan den zooals te begrijpen is, in de bladen en tijdschriften veie veronderstellingen geuit over de motieven, die den dief tot zijn daad zouden hebben, geleid. Er waren er. die dc handelwijze voor die van een krankzinnige versleten, ande ren veronderstellen, dat een oneven wichtig kunstliefhebber het schilderij van den wand had genomen om er zich thuis ten volle in te kunnen verlustigen een soort aesthetische verliefdheid dus. Niemand heeft aan het motief ge dacht, dat den dader in werkelijkheid gedreven heeft. Het spreekt vanzelf, dat Bogocslawski in hechtenis is genomen. Vermoedelijk zal een onderzoek naar zijn geestvermogens worden ingesteld. De jonge man stamt uit een familie van fatsoenlijke winkeliers, en heeft ver schillende beroepen gehad. Hij heeft rechten gestudeerd en is filmoperateur geweest. Den laatsten tijd had hij zich aan het schilderen en teekenen gezet. Ilij is getrouwd geweest, maar geschei den, en heeft een kind van twee jaar. De Duitsche pers herinnert er aan. dat indertijd bij den diefstal van de Mona Lisa uit het Louvre wèl een juiste hy pothese is opgeworpen. Speciaal wijst zij op een novelle van den jonggestorven genialen expressionist Georg Heym, die in een novelle nauwkeurig de beweeg redenen heeft geschetst, in een waarlijk profetische visie, die den dief naar later bleek tot zijn daad hadden ge bracht. De „Paris Soir" heeft aan drie voor aanstaande figuren in de Parijsche kunstwereld hun oordeel gevraagd over de restauratie. Louis Gillet, lid van de Académie Francaiso, die een hoek aan Watteau heeft gewijd, toonde zich nogal sceptisch ten aanzien van de „weldaden", welke Bogoeslafski de kunst zou hebben be wezen door „lTndifférent" te restauree- ren. Den laatsten keer, dat Louis Gillet het doek in het Louvre heeft gezien, ver keerde het zijns inziens in een uitste kenden staat en hij kan zich niet goed indenken, welke verbeteringen Bogoes lafski had kunnen aanbrengen. Het doek van Watteau is een onvergelijke lijk meesterwerk, veel prachtiger dan bijvoorbeeld de „Finette". welke als de pendant van „lTndifférent" geldt. Het is wel waar, dat de diabolo van „'Indifférent" bijna zeker een gedeelte vormt, dat later is geschilderd. Maar toch was volgens Gillet, Serge Bogoes lafski zeker niet de aangewezen persoon om delicate bewerkingen te verrichten op een doek als dat van Watteau. De bekende kunstschilder Ed. Vuil- lard herinnert er aan, dat „lTndifférent" behoorde tot de collectie La Caze, welke ongeveer zeventig jaren geleden aan den staat werd gelegateerd. Baron La Caze had tegen 1840 een aantal schilderijen, dateerend uit de achttiende eeuw ge kocht, die in dien tijd geheel verouderd waren. Zoodoende is het mogelijk, dat deze doeken in een slechten staat ver keerden en door een amateur zijn ge restaureerd. Ten slotte verklaarde de heer Wilden- stein, directeur van het weekblad „Beaux Arts": Ik acht bet zonder twijfel noodig, dat het schilderij werd gerestau reerd. Het vernis was te dik en maakte het doek vuil en de kleuren dof. Doch deze restauratie zou slechts verricht kunnen worden door voortreffelijke ex perts. OMTREK Nog een doodelijk ongeluk te Zeist ZEIST, 16 Augustus. Na het ongeluk op den Driebërgschenweg dat aan een vijftienjarigen jongen het leven kostte, geschiedde van avond opnieuw een noodlottig verkeersongeluk. Op den Utrechtschenweg, in de richting Utrecht, reed een echt paar op een tandem bij vergissing op het wandelpad, rechts van den weg. Toen de berijders hun fout bemerkten, staken zij, vermoede lijk zonder voldoende acht te ge ven op het verkeer, den drukken verkeersweg over, waarbij zij wer den gegrepen door een hen ach terop rijdende auto. Man en vrouw beiden omstreeks zestig jaar, wer den zeer ernstig gewond. De vrouw bezweek spoedig aan haar kwetsuren. De man werd naar het ziekenhuis vervoerd. De tandem werd vernield. De auto werd beschadigd. Bij het oversteken van den weg door auto gegrepen ZEIST, 16 Augustus. Van morgen om ongeveer halftwaalf heeft zich op den Driebergschen weg te Zeist een doodelijk onge val voorgedaan. De vijftienjarige P. W. van L., wonende te Utrecht kwam op zijn fiets den Heideweg af en reed, zonder op het verkeer acht te slaan, den Driebergschen- weg dwars over. De jongen werd door een uit Zeist komende auto gegrepen en ingevolge een ver brijzelden schedel gedood. Het stoffelijk overschot is over gebracht naar het ziekenhuis te 7e... 1 r is vastgesteld dat den chauf- .ur geen schuld treft.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6