De débacle van Mendelssohn #Dr.Dushkind INVOER VAN VLEESCR UIT DEN BOOZE Onvoorziene verrassingen op komst o] WEDVLUCHTEN VAN: „DE LUCHTPOST Om honderden millioenen D' Paspoorten en invoer van geld Besprekingen ter vergadering van het Kon. Ned. Landbouw Comité RUNDVEE PRIJZEN KUNNEN INEEN STORTEN Vlammen sloegen in pan met vet rr Uit Marbehan, Roosendaal en Hoek van Holland PRO PATRIA V. d. Pol reed uitstekend Om de Zilveren Westerkerk 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 21 AUGUSTUS 1939 TTOEWEL het nog te vroeg is om de geschiedenis te schriiven van de oorzaken, ii welke to, de débócle van het huis Mendelssohn hebben gevoerd, is het niette min toch reeds mogelijk vast te stellen, waarop althans in groote trekken Mann heim er ts vastgeloopen. Bij de beoordeeling van de Mendelssohn-débdcle maakt men of men wil of niet onwillekeurig associaties met dien anderen „groot-financier van de na-oorlogsjaren. Ivar Kreuger. Het roemloos einde van dezen luciferskoning, financier, promotor en wat al niet. ligt nog te versch in het geheugen dan dat wij hierover nog lang zouden moeten uitwijden. Zoolang Kreuger zich beperkte tot zijn bekende .Svenska Tandstlckor Fabrik", de bakermat van het Zweedsche lucifers concern. ging alles goed. waarschijnlijk te goed, want hierdoor werd de grondslag gelegd voor een ongezonde expansiedrang, die zich echter niet vóór alles uitte in een opvoering van de productiemogelijkheden van het concern, doch in het verstrekken van groote credieten aan arme staten. Tot dezulken kon men rekenen: Duitschland. Polen. Roemenië en nog eenige andere landen. sprakelijke firmanten, met name dal van den heer van Aalst, zoo buitenge woon gering is, zoodat van die zijde niets te verwachten is. HET ging hierbij om honderden mil lioenen, evenals zulks bij Mann- heimer het geval was, met dit ver schil echter, dat de .firma Mendelsshon voor de verschaffing van de benoodig- de middelen aan de credietarme 6taten, meestentijds probeerde, enkele banken „mede te krijgen" of zooals het heet te doen „participieeren" in de te verstrek ken leeningen, terwijl Kreuger alles op eigen houtje deed. Wet te verstaan in den beginne, toen zijn eigen concern hem daartoe nog de vereischte contan ten kon fourneeren. Toen dit niet meet het geval was en de leeningen aan ere dietarme staten, welke altijd waren ge dekt door een lucifersmonopolie, te groot van omvang werden, ging hij cre dieten in het buitenland opnemen, v.n.l bij Amerik'aansche bankinstellingen. En nog zou dit niet catastrofaal be hoeven te zijn geworden, ware het niet dat, in verband met de in 1929 ingezet te crisis, eenige van zijn crediteursta- ten, hunne uit hun leeningscontract met Kreuger voortvloeiende verplich tingen niet meer konden nakomen. Dit leidde voor het Kreuger-concera tot acute kasmoeilijkheden, waarin de lei der toen bij zag dat alle groote in ternationale bankhuizen voor hem ge sloten waren aanleiding vond om op groote schaal valsche Italiaansche Staats-obligaties te gaan drukken, waan door hij tijdelijk zijn credietwaardigheid weer kon opvoeren en tegen onderpand van deze valsche stukken opnieuw kon leenen. Tótdat het bedrog aan het licht kwam en een revolverschot een einde maakte aan dit veel bewogen en in een waas van geheimzinnigheid gehuldigde leven. 7^ EN omvang als de Kreuget débêcle, zalzoover wij thans kunnen overzien, de Mendelssohn-déconfiture wel niet aannemen, al kan men reeds nu vast stellendat steeds duidelijker aan het licht treedt, dat wij op o rt- voorztene verrassingen dienen voorbereid te zijn. Het uiterst onaangename van de Men delssohn Krach is vooral hierin gelegen, dat terwijl het Kreuger-schandaal feitelijk alle landen betrof behalve het onze de koersverliezen op de beurs laten we hier bij buiten beschouwing ditmaals ons land de zwaarste klappen krijgt, niette genstaande men toch kan zeggen, dat Mendelssohn vóór alles een Internationaal bankhuis was. Zeker, ook in Amerika en Zwitserland zijn als gevolg van de Men delssohn Krach klappen gevallen, maar ditmaal genieten we toch het twijfelach tige genoegen, het ergste in de misère be trokken te zijn. Waarom, vraagt men zich af. heeft geen enkele Fransche of Engel- sehe instelling zich door de financieele machinaties van den heer Mannheimcr la ten betooveren. en zijn juist wij. die toch als zoo bij uitstek critisch en nuchter be kend staan, zoo diep hierbij betrokken. En dan kan het antwoord niet anders luiden dan dat wij dit maal wel zeer goedgeloo- vig zijn geweest. De mogelijkheid bestaat natuurlijk dat achteraf zal blijken, dat alles nog wel meevalt, maar het feit dat de sur séance reeds moest worden verleend op basis van een tekort van 554 millioen gulden, stemt ons ten aanzien van de uiteindelijke liquidatie niet gerust. Na tuurlijk kan men hiertegenover stellen, dat voor zoover de verleende credieten behoorlijk zijn gedekt d.w.z. dat er vol doende marge tusschen het in geld ver strekte bedrag en het onderpand in acht was genomen, slechts de concur rente crediteuren d.z. de ongedekte cre diteuren, dus in hoofdzaak niet de ban ken, het loodje zullen leggen maar dit Is toch nog slechts het gunstigste ge val, wanneer men althans wil stellen, dat de banken vóór alles zonder kleer scheuren uit den strijd dienen te ko men. Veel onbehagelijker wordt de si tuatie natuurlijk, wanneer het onder pand, dat, naar men inag aannemen, voornamelijk uit het niet verteerde Fransche papier zal bestaan, door sterk aanbod snel in waarde zou gaan dalen; in dat geval zullen natuurlijk ook de gedekte crediteuren verliezen krijgen te lijden. Want de eertijds levendige hoop, dat het vennootschapsvermogen nog wel in tact zou zijn. heeft men fei telijk laten varen en men zal al heel blij zijn als straks zal blijken, dat de nalatenschap van den heer Mannheimet privé, waarvoor thans het faillissement i9 aangevraagd, geen tekorten zal te zien geven. Dl ieder geval heeft het reeds In hoo- ge méie teleurgesteld, dat het verma gen der béide andere hoofdelijk aan- E les ia hard geweest: de droom van hen, die Amsterdam reeds tol een internationaal kapitaal-cen trum van eerste grootte zagen uit groeien. is wreedelijk verstoord. Wij hebben een goede kans gekregen om ons toch reeds groot aanzien op het ge bied van de internationale crediet-ver- leening nog meer te doen stijgen, toen, in verband met de Engelsche kapitaals embargo op buitenlandsche emiasie's, Londen sedert het vorige jaar voor bui tenlandsche credietnemers werd geslo ten; wij hebben, die kans echter niet juist, althans niet met de noodige voor zichtigheid benut. Wij hebben gren- zenloos vertrouwen gehad in een man, die dit vertrouwen achteraf zal blijken niet waard te zijn geweest. Of wij ons in het buitenland ongetwijfeld geschok te prestige zullen kunnen herstellen, dienen wij af te wachten, maar jammer heel jammer blijft het, dat ons zoo te goeder naam en faam bekendstaande bankwezen dit drama over zich heeft laten komen. Eenige wenken Het zal een jaar of dertig geleden zijn, dat men nog naar alle landen van Europa kon reizen zonder een paspoort of iets bij zich te hebben. Tegenwoor dig is dit echter ondenkbaar; ieder, die thans op reis gaat, zoo schrijft men ons van de zijde der Nederlandsche Beisvereeniging, dient zich tijdig van een paspoort te voorzien, dat bij het Gemeentehuis te verkrijgen is en een geldigheidsduur van twee jaren heeft. Behalve nu de verplichting, die op iederen toerist rust om op reis een gel dig paspoort bij zich te hebben, heeft men het ook noodig om geld in te voe ren in de landen met Sperr-valuta, ter wijl daarnaast het paspoort altijd zijn diensten bewijst, wanneer men zich bij de banken van andere landen zou moe ten legitimeeren. Voor de laatsten is de invoer van geld aan geen enkele bepaling gebon den, doch voor de landen met Sperr- valuta dient men een douane-verkla ring te hebben, waarop vermeld staat hoeveel geld men invoert. Deze verkla ring wordt door den douane-beambte verstrekt, wanneer men hem eerst al het geld, dat men bij zich heeft, heeft getoond. De verschillende bedragen worden dan op dit formulier ingevuid, dat op zijn beurt in het paspoort wordt ingeschreven. Dit formulier nu is aan een bepaalden tijdsduur gebonden die voor Hongarije is vastgesteld op 3 maanden, voor Polen op 4 maanden en voor Joego-Slavië op 60 dagen, ter wijl men voor Duitschland en Italië zelf den tijdsduur kan bepalen. In elk geval is men echter verplicht vóór of op den vervaldatum weer aan de grens te zijn. Daar toont men opnieuw zijn geld, geeft het formulier af, waarna de douanebeambte de aanteekening in het paspoort ongeldig maakt en men vrij het land kan verlaten. NDER leiding van den heer H. D. Douwes te Ulrum is de zer dagen de maandelijksohe vergadering der eerste afdeeling van het Kon. Ned. Landbouw Comité gehouden. Bij den aanvang der vergadering gaf de voorzitter uitdrukking aan de ver heugenis in de kringen der organisatie over de blijde gebeurtenis in het Prin selijk Gezin. Inzake de denaturatierege- ling voor consumptie-aardappelen, werd het, teneinde van een redelijk prijspeil verzekerd te zijn. noodig geacht de de- naturatie reeds per 1 November te doen ingaan, met een vergoeding van 1.40. Van 1 Januari af zou de vergoeding met 10 cent per maand dienen op te loopen, in dier voege dat voor de maand Mei het maximum van 1,90 per 100 kg zou worden bereikt. De vergadering kon zich met een der gelijke regeling vereenigen en oordeelde dat de hoogere kosten ten laste van het Landbouwcrisisfonds behoorden te wor den gebracht, daar een regelmatige voorziening van de binnenlandsche markt met aardappelen als een alge meen belang moet worden beschouwd. Besloten is deze aangelegenheid in de vergadering van de dagelijksche be sturen der centrale landbouworganisa ties met het college van regeeringscom missarissen aan de orde te stelle». Aan de hand van een nota, samenge- sfeld door een commissie, werd opnieuw uitvoerig van gedachten gewisseld om trent de vleeschpositie in den komen den herfst en in een verder verwljderds toekomst. Er bestaat gevaar, dat door het over groote aanbod van rundvee op de a.s. herfstmarkten, de rundveeprijzen totaal ineen zullen storten. De vergadering kwam tot de con clusie, dat bij het huidige overschot van vleesch hier te lande, elke in voer van vleesch, hetzij rund- of paardenvleesch uit den booze is. Bo vendien verdraagt een dergelijke invoer zich niet met het bestaan eener teeltregeling. Algemeen was men voort* van oor deel. dat de Regeering door het uit de markt nemen van 2e en 3e klasse rund^ vee, rigoureuze prijsdalingen dient te voorkomen. Hoewel de melk- en zuivelpositie in het algemeen de richtlijn moet zijn. wel ke bij de rundveepolitiek moet worden gevolgd, zoodat een vermindering dei kalverioewijzing niet in aanmerking komt, is op dit gebied toch wel iets te doen. Zoo zou naar men meende, de rundveeteeitregeling kunnen worden ontdaan van franje, welke de vleesch positie ongunstig beinvloedt. In verband hiermede dient op afschaffing van de z.g. ossenschetsen te worden aangedron gen. Het spreekt vanzelf, dat daarbij met de belangen van die gebieden, waar van ouds het houden van ossen gebruikelijk is, moet worden rekening gehouden. Ook was de vergadering eenstemmig van gevoelen, dat elke exportmogelijk heid van rundvleesch, ook indien deze gepaard moet gaan met het verleenen van een belangrijke uitvoerpremie, diende te worden aangegrepen. In navolging van hetgeen Denemar ken heeft weten te bereiken op het ge bied van de fabricage en export van vleeschproducten als vleeschextract, bouillonblokjes enz., stelde men zich voor dat dit terrein bok in ons land zou kunnen zijn, de instelling van een bu reau. dat de mogelijkheden op dit ge bied onderzoekt. Besloten is deze punten met de andere c.l.o. te bespreken en eventueel bij de Regeering de noodige stappen te doen. Met het gevolg, dat een uitslaande brand ontstond 's-GRAVENHAGE, 21 Aug. Dat kleine oorzaken groote gevolgen kunnen hebben is weer duidelijk ge worden, toen een bewoonster van de bovenste étage van een perceel Willemstr.71 een pan met vet op het vuur had staan en zich even verwij derde om een stukje vleesch te gaan halen. Op dat oogenblik sloegen de vlammen op het vet over en in een oogwenk stond de woonkamer in lichterlaaie. In het perceel Willemstraat 71 zijn gevestigd de kantoren van het Centraal bespreekbureau voor concerten en het reisfcureau Cebuto. terwijl het huis be woond wordt door drie families. Toen de vlammen door het groote venster op dc bovenste étage zichtbaar werden, waarschuwden de bewoners van de overzijde van de Willemstraat onmiddellijk de politiebrandweer. Met vier stralen op de waterleiding werd het vuur bestreden. Het gevaar was niet denkbeeldig, dat de vlammen op de belendende perceelen zouden overslaan en zoo werden groote hoeveelheden wa ter op de daken van de perceelen 69 en "3 gericht. De brand was ongeveer 9 uur begon nen en om half tien reeds was ieder gevaar voor uitbreiding geweken. De bovenste verdieping van perceel no. 71 brandde totaal uit. de waterschade in de aangrenzende perceelen was niet gering. De blussching, welke onder leiding stond van inspecteur Eggink, werd verricht door materiaal en manschap pen van het bureau Prinsestraat en hei bureau laan Copes. Commissaris Rieken stelde zich per soonlijk van den gang van het blus- schingswerk op de hoogte. I ITSLAG wedvlucht Marbehan, af stand 271 K.M. op Zondag 20 Aug. De duiven werden te 6 uur 50 min. ge lost met heldere lucht en zuid-oosten wind. In concours 233 duiven. Aankomst le duif 10 u. 51 m. 55 sec.; laatste 11 u. 28 min. 19 sec. Ie aangewezen 10 ct. J. v. d. Heuvel nó. 9; 2e J. Noorman no. 15; le aange wezen 25 ct. A. Verheuvel no. 7; 2e G. Haarmans no. 19; le speciaal 10 ct. M. Meskes no. 1; 2e Joh. iVsser no. 2; 3e D. Hubregtse no. 3; 4e F. v. Winterswijk no. 4; 5e Joh. Visser no. 5; 6e Joh. Kas- perts no. 6; 7e A. Verheuvel; no. 7; 8e A. Verheuvel nr. 8. Koningspoule Joh, Visser. De prijzen werden gewonnen als volgt: X. Neskes 1: Joh. Visser 2 5 13 D. Hubregtse 3 29; F. v. Winterswijk 4, 23, 36; Joh. Kasperts 6; A. Verheuvel 9, 16 45 57; N. v. Kuilen 10. 14, 39; J. Haarmans 11, J. Noorman 12, 15, 30; H, v. d. Kooij 17, 18, 54; G. Haarmans 19, J, P. Steenbeek 21; W. v. d. Linden Jr. 22; L. Snijders 24; H. A. de Goede 25, 48; II. Verhoef 27; A. P. Wolffenbuttel 28 31 43 46 55; G. Schimmel 32; G. van Putten 33 49: G. Rucker 34 4 4 5 1 56; W. Verheu vel 35; J. Hendrikscn 37 38 47; G. van Veldhuizen 40; G. Kluver 41 58 59; G. Hagcnbeuk 42 52; C. H. Jansn 50 53. Uitslag wedvlucht Roosendaal, af stand 93 k.m. op Zondag 20 Aug. De duiven werden te S uur 45 min. gelost met heldere lucht. Noord-Oosten wind. In concours 398 duiven. Aankomst, le duif 10 u. 21 m. 34 sec. laatste 10 u. 40 m. 35 sec. Aangewezen 10 ct. H. v. d. Kooy; 25 ct. H. J. Hol no. 1: 2e N. H. Egink no. 2; le Speciaal 10 ct. H. J- Hol, no. 1; 2e N. H. Egink no. 2; 3e J. v. d. Heuvel no. 3: 4e F. v. Winterswijk no. 4; 5e H. v. d- Koov no. 5; 6e N. H. Egink no. 6: 7e J. v. d. Heuvel no- 8; 8e H. Tiggela- ren no. 9; 9e N. H. Egink no. 10; 10e J. v. d. Heuvel no. 11. Koningspoulen: H. J. Hol. De prijzen werden gewonnen door; H. J. Hol 1. 14, 31; N. H. Egink 2. 6, 10. 19, 60. 96; J. v. d. Heuvel 3. 8. 11, 95; F. v. Winterswijk 4. 32,35,45; H. v. d. Kooy 5, 22. 58; Ad- v. d. Belt 7, 16, 34, 52. 53, 57, 69, 72; A. Tiggelaren 9. 94; W. v. d. Riet 12, 51. 65, 81, 82; J. Haar mans 13, 38; Aart Kraak 15, 87; N. y. Dasselaar 17; H. A. de Goede 18, 44, 89, 99; D. Hubregtse 20: H. v. d- Linden 21 M. v. d. Kuilen 23; Gefor. v. d. Klashorst 24, 43, 92; R. Bronkhorst 25, 37, 100; T. Reker* 26, 84; G. Pot 27, 73; T- Graven deel 28; A. Jansen 29. 56; J. v. Platerin gen 30. 59: R. Arbon 33, 66. 76. 77; M. v. d. Linden 36;G. Haarmans 39, 50; G. Ha- gen'beuk 40; W. van Dalen 41, 55; A. Stam 42, 85; A-L. Verstraeten 46. 67, 68; W. F. Collet 474, 70: A. Verheul 48; C. Rucker 49; Jos Verstraeten 54. 78. 79, 98; G. H. te Kulve 61; G. A. Tuithof 62, 63, 04; M. Meskes 71; A. v. d. Heiningen 74: P- Meijer 75, 86; B. v. d. Burg 80; H. Verhoef 83; Th. Fijnenberg 88; H. v. d. Berg 90, 91; J. Hendrlksen 93; W. Ver heuvel 97. Uitslag wedvlucht Hoek van Holland, afstand 89 K.M. op Zondag 20 Aug. De duiven werden te 8 uur gelost met hel dere lucht en Noord-Oosten wind. In concours 63 duiven. Aankomst le duif 9 u. 38 m. 4 sec., laatste 9 u. 52 m. 40 sec. Aangewezen 10 ct Gebr. v. d. Klas horst no. 2. Aangewezen 25 ct. W. v. d. Riet no. L le Speciaal 10 ct W. v. d. Riet no 1, 2e Gebr. v. d. Klashorst no. 2. Koningspoule W. v. d. Riet no. 1. De prijzen werden behaald als volgt: W. v. d. Riet 1, Gebr. v. d. Klashorst 2. 3. H. J. Hol 4,.12, 13. W. Brandsen 5. B. v* d. Burg 6, A. v. d. Berg 7,10, N. H. Egink 8, 9,15, J. v. d. Heuvel 11, 14, A. van Hei ningen 16. Stand kampioenschappen: Duif, jong, tot en met Ciney: 1. J. Haarmans, H.D. 39-361479. 337 pnt. 2. A. L. Verstraeten, H.D. 39-361188, 309,8 pt, 3. G. Schimmel, H.D. 39-362191. 296.2 pt. 4. G. A. Haarmans, H.D. 39-361335, 294 pt, 5. N. v. d. Kuilen, H.D. 39-361610. 292,5 pt. Hok, jong: 1. J. Haarmans 817.1 pt. 2. C. H. Jan sen 764,4 pt. 3. Joh. Visser 757,5 pt. 4. J. Noorman 704,6 pt.. 5. A. L. Verstraeten 701.4 pt. Hok, Generaal: 1. .T. v. d. Heuvel 3102,3 pt. 2. Gehrs. v. d. Klashorst 2834,9 pt. 3. A. L Verstrae ten 2792,2 pt 4. M. v. d. Kuilen 2710,9 pt. 5. H. .T. Hol 2710,2 pt. Pro Patria hield Zaterdag een wed vlucht van Tilburg uit Afstand 71 K.M. Wind N.O. Duiven in vrijheid 13.25 uur. Aankomst eerste prijswinnende duif 2.49.20: idem laatste 3.27.30. De aangewezen 10 ct. en 5 ct. werden gewonnen door W. Chr. Ruitenberg met no. 5 en no. 6. Dc poule speciaal door W. Chr. Ruitenberg met no. 5. G. Diekcrhof 1, 2: W. Chr. Ruitenberg 3. 5, 6; H. Hop 4, 15; H. Ipenburg 7, 12; E. Middelhoven 8, 6: W. Th. Pot Jr. 10, 13, 14, 17; W. v. Wijngen 11; M. H. Ruitenberg 16, 19; J. R. Tiekelaar 18. V «l> ror JUL. h— voor rich zJcc moet x t r voorzichtig zijn, want hij nadert 'n voor- rangsweg (óók het verkeer van links latee vóórgaan I) WIELRENNFS Hij won te Utrecht den kla^sementswedstrijd over 15 K.M. Op de wielerbaan „De Liesbosch" vonden Zondagmiddag interessante wielerwedstrijden plaats waaraan o.m. deelnamen onze stadgenooten de Gans en v. d. Pol. In den klassementswedstrijd over 15 K.M. of 75 baanronden heeft vooral de Arnersfoorter v. d. Pol uitstekend ge reden. Hij reed een regelmatige course cn hoewel in de klassementen niet zoo zeer op den voorgrond tredende, won hij dezen wedstrijd. De uitslagen van de klassementen waren: le klassement: 1. Th. Otten (Maarssen); 2. H. Rietho ven («Leiden); 3. H. v. Hoek (Amster dam). 2e klassement: 1. J. Ph. Jansen (Utrecht); 2. Th. Otten (Maarssen; 3. N. W. Timmerman (Loenen). 3e klassement: 1. H. Hoek (Amster dam); 2. J. Schuller (Leiden); 3. Th. Otten (Maarssen). Totaal-uitslag: 1. v. d. Pol (Amers foort) 2 ronden voorsprong; 2 H. v. Hoek (Amsterdam) op 1 ronde 5 pnt.; 3. J. Schuller (Leiden) op 1 ronde 4 pnt. Het slot van den middag werd ge vormd door een koppel wedstrijd over 50 K.M. dus 250 ronden met 5 klasse menten. Het waren Otten en v. Gelder die den strijd bijzonder aantrekkelijk maakten. Steeds weer opnieuw probeer den zij er tusschenuit te trekken, wat hen ook meerdere malen gelukte en ook in de klassementen lieten zij zich niet onbetuigd. Het meest traden daar in evenwel op den voorgrond het Utrecht-Amsterdamsche koppel, West broek—v. d. Linden en zij verzamelden clan ook het hoogste aantal punten. Een onweersbui was oorzaak, dat deze strijd eenigen tiid onderbroken moest, wor den. Het koppel Ottenv. Gelder won den strijd uiteindelijk met 17 pnt., ge volgd op 1 ronde door Schuller—Riet hoven met 4 pnt.; 3 op 2ronden: West broekv. d. Linden 22 pnt; 4 op 2 ron den: de Gansv. d. Pol. ZEILEN Tweedaagsche wedstrijden nabij Alkmaar ZAANDAM, 20 Aug. Onder Ideale weersomstandigheden hadden de twee daagsche nationale wedstrijden op het Alkmaardermeer plaats. De voornaam ste uitslagen luidden als volgt: Regenboogklasse: 1 Phecda van G. Deichmann. R.Z.V., 2 Eelko van W. Bergsma, Sneek, 3 Kikker van J. de Vriee, Z.Z.V. Drakenklasse: 1 Viking van C. P. J. Hofkeé, de Kaag, 2 Ran van Keegstra, K.N.Z. en R.V.. Noord-Nederlandsche 16 M2: 1 Roer domp van J. Br.unt, het Witte Huis, 2 Xix van G. H. Harten, Loosdrecht. B. M.-klasse: 1 Joop van J. C. C. Bolle- meyer, H.D.N., 2 I. Come Well van J. W. Uylenbroek, Aegir. Olympiajollen: 1 Foef van E. G. van de Stadt, Z.Z.V., 2 Borea* van S. de Wit, Z.Z.V. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. niet toegekend wegens protest. 2 Albatros van G. L. Lagendijk, Loosdrecht. 3 Pam pus van mr. G. Nybakker, Loosdrecht. Regènboogklasse: ochtendrace. Eerste dagprijs: Eclko van W. Bergsma (Sneek) tweede dagprijs: Phecda van G. Deich mann (R.Z.V.). Drakenklasse, ochtendrace. Eerste dagprijs: Vliegende Hollander; tweede dagprijs Van Brakel, van C. W. Jonker. Hoofdprijs: Van Brakel van C. W. Jon ker, K.N.Z.R.V. 12 M2 klasse ochtendrace. Eerste dag prijs: Ronnv 2 van F. Overmans (Aegir), tweede dagprij* All Weather van Jac. Stap (Amsterdam). Hoofdprijs Ronny 2 van F. Overmans (Aegir). Noord-Nederlandsche 16 M2. ochtend race. 1. Kwaje Hoek, van K. L. v. d. Horst (Loosdrecht). 2 Teb van A. D. Bak ker (Loosdrecht); 3 Unrest van J. S. de Vries (Uitgeest). Middagrace: 1 Kwaje Hoek van K. L. v. d. Horst (Loosdrecht), 2 Nix van G. H. v. Harten (Loosdrecht), hoofdprijs: Kwaje Hoek van K. L. v. d. Horst. B. M.-klasse. Eerste dagprijs: Bene- ventum 2, van J. Hofland, tweede dag prijs Come Well van J. W. Uylenbroek. Hoofdprijs Come Well van Uylenbroek. Olympiajollen. Eerste dagprijs: Boreas van S. de Wit, tweede dagprijs Foef van E. G. v. d. Stadt. hoofdprijs Boreas van S. de Wit (Z.Z.V.). Pampusklasse zonder bijzeilen och tendrace: 1 Pampus van mr. G. Nybak ker (LoosdrechtI, 2 Albatros van G. J. Lagendijk (Loosdrecht); middagrace: 1 Albatros van G. J. Lagendijk, 2 Pampus van mr. G. Nijbakker. Eerste dagpas Pampus van mr. G. Nybakker, tweede dagprijs Albatros van G. J. Lagendijk. 12 voetsjollenklasse a. Eerste dagprijs Prinses Beatrix van H. Vers, tweede dagprijs Repl van J. Vollebregt, hoofd prijs Repl van J. Vollebregt (De Kaag). VOETBAL H.V.C., dat den vorigen Zondag met veel succes deel nam aan het tournooi van „De Spartaan" om de Zilveren Westerkerk, slaagde gisteren er niet in, om dezen prijs mee naar Amersfoort te nemen. Weli6waar won zij den eersten wedstrijd tegen Hilversum met 03 een verdienstelijke prestatie doch de laat6te wedstrijd tegen De Spartaan eindigde in een 40 overwinning voor de Amsterdammers. De Spartaan, die ook Stormvogels klopte met 21 legde beslag op den uitgeloofden prijs. De resultaten van den tweeden dag waren: HilversumH.V.C. StormvogelsDe Spartaan H.V.C.De Spartaan De eindstand luidt: Spartaan 3 2 Stormvogels 3 1 H.V.C 3 1 Hilversum 3 0 0-3 1-2 0—4 6—1 5 3 1 0 1 1 1 1 5—6 3 12 1—7 1 RECTIFICATIE In ons ochtendblad maakten wij mel ding, dat A.Z. en P.C. met een aantal zwemmers(sters) a.s. Zaterdag zal deel nemen aan de kringcompetitie van den K.N.Z.B. Dit berust echter op een mis verstand. De wedstrijden gelden voor de kringkampioenschappen. 481»te STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3e klasse, le lijst Trekking van Maandag 21 Augustus 1939 Hooge Prijzen 5000.— 17925 2000.— 14995 1500.— 1588 10403 - 1000.— 3302 20817 400.— 1377 200.— 11217 14941 15746 100.— 4814 7154 17847 20251 Prijzen van 45.— 1051 1074 1132 1178 1254 1257 1276 1311 1346 1375 1405 1429 1455 1478 1520 1534 1550 1606 1625 1626 1702 1759 1822 1824 1897 1911 1960 1983 2047 2088 2090 2105 2172 2225 2297 2358 2505 2511 2558 2666 2716 2720 2735 2763 2765 2774 2776 2804 2828 2950 2981 2985 3005 3006 3019 3055 3079 3101 3147 3176 3190 3245 3251 3293 3360 3392 3397 3417 3445 3455 3487 3554 3670 3709 3717 3767 3808 3809 3815 3833 3918 3923 3944 3985 4041 4047 4049 4104 4123 4168 4169 4187 4215 4234 4272 4280 4362 4384 4413 4439 4502 4523 4525 4526 4546 4551 4582 4586 4589 4625 4633 4674 4ff93 4758 4779 4844 4860 4877 4893 4921 4932 4964 4977 5031 5063 5093 5097 5118 5143 5153 5167 5207 5219 5243 5303 5336 5342 5345 5366 5380 5396 5400 5418 5422 5494 5644 5648 5667 5691 5719 5726 5728 5732 5738 5741 5877 5896 5903 5910 5945 5983 6013 6052 6070 6130 6156 6197 6222 6267 6291 6396 6432 6448 6472 6483 6486 6516 6610 6620 6678 6708 6736 6753 6780 6824 6831 6843 7004 7049 7052 7099 7106 7107 7136 7167 7169 7200 7206 7216 7247 72^4 7284 7286 7300 7316 7325 7362 7365 7383 7386 7408 7444 7473 7476 7488 7543 7690 7739 7747 7754 7758 7760 7764 7808 7818 7826 7851 7862 7870 7911 7952 7958 7974 7981 7985 7992 8005 8057 8115 8156 8172 8186 8204 8243 8254 8266 8290 8292 8318 8367 8375 8379 8400 8444 3493 8503 8546 8547 8557 8566 8575 8654 8680 8699 8709 8720 8724 8735 8773 8787 8800 8902 8916 8955 8958 8985 9001 9048 9068 9082 9089 9091 9097 9138 9146 915X 9164 9170 0178 918S 9242 9245 9254 9259 9267 9288 9373 9420 9421 9443 9460 9480 9501 9525 9573 9660 9675 9713 9745 9767 9778 9793 6828 9842 9885 9896 9931 993 9956 9991 10085 10094 10109 10163 10197 10240 10270 10282 10357 10377 10383 10387 10399 10499 10503 10525 10570 10589 10596 10609 10619 10625 10631 10663 10670 10674 10702 10736 10785 10794 10832 10876 10891 10914 10915 10948 10961 11024 11037 11112 11221 11229 11258 11289 11296 11303 11365 11375 11399 11409 11417 11432 11435 11440 11517 11613 11699 11717 1)733 11795 11823 11906 12008 12081 12084 12098 12142 12192 12250 12270 12308 12351 12357 12375 12395 12490 12505 12526 12538 12604 12607 12613 12617 12619 12634 12665 12675 12089 12770 12843 12905 12959 12989 13035 13086 13119 13141 13148 13170 13176 13186 13221 13251 13297 13321 13332 13406 13463 13469 13471 13472 13479 13544 13545 13552 13563 13564 13601 13608 13614 13634 13662 13703 13836 13844 13865 13875 13904 14006 14009 14152 14228 14252 14314 14324 14358 14414 14446 14452 14479 14548 14552 14569 14578 14589 14607 14633 14636 14642 14644 14677 14686 14724 14752 14763 14786 14836 14866 14875 14881 14896 14915 14931 14943 14946 15039 15084 15099 15102 15116 15119 15133 15138 15109 15202 15204 15215 15244 15250 15295 15309 15311 15333 15336 15361 15373 15413 15416 15451 15465 15492 15533 15541 15552 15553 15557 15508 15590 15635 1564B 15707 15736 15750 15753 15767 15771 15846 15866 15870 15886 15891 15930 15938 15948 15997 16018 16042 16089 16224 16307 16310 16403 16454 16474 16492 16493 16506 16536 16552 16587 16593 16736 16743 16854 16859 16905 16946 16958 17024 17059 17083 17098 17139 17194 17227 17236 17248 17257 17274 17301 17336 17366 17417 17455 17462 17482 17546 17587 17601 17622 17624 17834 17687 17761 17796 17823 17833 17867 17886 17918 17961 17962 18116 18123 18136 18138 18142 18159 18176 18205 18213 18224 18226 18311 18324 18381 18399 18402 18404 18422 18444 18513 18566 18370 18621 18623 18627 18653 18671 18716 18744 18751 18761 18793 18833 18850 18913 18918 18970 19022 19035 19065 19183 19197 19199 19224 19277 19279 19302 19343 19344 19363 19384 19400 19431 19437 19465 19523 19534 19535 19545 19586 19591 19619 19637 19690 19729 19749 19809 19817 19821 19836 19851 19898 19912 19968 19977 19983 20006 20033 20073 20089 20093 20115 20163 20317 20345 20346 20388 20429 20444 20455 20519 20526 20543 20566 20614 20624 20627 20681 20689 20709 20739 20745 20787 20827 20852 20893 20923 21004 21022 21028 21033 21091 21120 21170 21253 21302 21333 21400 21408 21426 21469 21507 21512 21533 21551 21597 21607 21810 21616 21619 21621 21640 21674 21684 21636 21692 21712 21720 21744 21806 21849 21C04 21972

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 12