Paus doet beroep op Tientsin onder water na dijkdoorbraak KRACHTIGE POOLSCHE TEGENSPRAAK VAN leiders der volkeren „Wij hebben onszelf reserve opgelegd, om de actie voor den vrede niet onmogelijk te maken" Hoop op vrede, steunend op gerechtigheid Alle concessies hebben ernstig te lijden door overstroomingen voor een Vrees voedseltekort en epidemie Britsch kabinet vergadert Dinsdag Duitsche „terreur"-berichten „Anti-Poolsche campagne heeft zonderling drastische en vulgaire vormen aangenomen" De Poolsche pers dient van repliek Groote kalmte in de Ver. Staten Boedapest zeer gereserveerd Oplichters maakten schijncontracten Ds. P. J. WOUTERSj GERAFFINEERDE OPLICHTER GEPAKT EXAMENS CASTEL GANDOLFO, 20 Aug. (Stefani). De Paus heeft Zater dag in plechtige audiëntie een groep pelgrims uit Venetië ont vangen ter gelegenheid van den 25-en sterfdag van Paus Pius X. De Paus sprak de pelgrims toe. Hij zeide daarbij: „Op dit oogenblik, waarop ons hart weer van vrees vervuld wordt, hebben wij alles gedaan wat mogelijk was om het oorlogsgevaar le keeren en mede te werken voor de vestiging van een hech ten vrede, gegrondvest op gerechtig heid en in staat om de vrijheid en eer der volkeren te waarborgen. Binnen de grenzen van de mogelijkheid en de taak van onze apostolische missie, hebben wij andere werkzaamheden en andere zorgen veronachtzaamd. Wij hebben onszelf voorzichtigheid en reserve opge legd. om do actie voor den vrede niet moeilijker of onmogelijk te maken, want wij zijn ons welbewust van alles wat wij op dit gebied in het. belang van de kerk en rle geheele menschheid moeten verrichten. Wij willen en kunnen niet de hoop laten varen, dat een conflict kan worden voorkomen dat, naar het zich laat aanzien, het vorige conflict in vernieling en geestelijke en zedelijke ineenstorting verre zal overtreffen. Wij blijven vertrouwen, dat de leiders der volkeren, op het oogenblik van de gewichtige beslis sing, niet de zoo zware verantwoor ding op zich zullen laden door hun toevlucht tot geweld te nemen. Doch onze hoop gaat verder dan naar de wijsheid en goedheid der men- schen. Onze blik richt zich naar den Al- machtigen, barmhartigen God, die den volkeren wijsheid geeft en de harten en geesten der regeeringen beheerscht. Op PAUS PIUS XII dezen gedenkwaardigen dag willen wij met alle Katholieken der aarde, tevens biddend voor zoovele van goeden wil die buiten de kerk leven, doch naar den vrede streven, God smeeken, dat hij den oorlog doet ophouden, daar waar hij woedt, en dat hij allen moge behoe den voor nieuwe groole conflicten. Mo ge het God behagen, dat op deze ver ontruste wereld de vrede moge heer- schcn en de eensgezindheid der volke ren en naties, waarvoor wij nimmer zullen ophouden vurig te blijven bid den." Men kent te Rome groote beteekenis toe aan deze toespraak, die de Paus op Gastel Gandolfo heeft gehouden. Hoewel de paus, aldus meldt Havas, opnieuw heeft verklaard voorzichtig te willen zijn, opdat hem zijn actie ten gunste van den vrede van geen enkele zijde moei lijker of onmogelijk zal worden ge maakt, schijnt hij te kennen hebben wil len geven, dat een regeering niet van „vrede en gerechtigheid" zou kunnen spreken en evenmin van „eer en vrij heid der volkeren" als hijzelf er niet naar zou streven vrede en gerechtigheid te eerbiedigen en een aanslag zou wil len plegen op de vrijheid of de eer van een ander volk. TIENTSIN, 20 Aug. (Havas). On danks door Japansche en Chinee- sche autoriteiten ondernomen krachtsinspanningen is een dijk langs de Tsjiangtsoe bij Tientsin Zondagmiddag over een lengte van tien meter bezweken. De Japansche concetsie staat grootendeels onder water. Tegen het einde van den mid dag was het gebied der overstroo ming uitgebreid tot de Fransche en Britsche concessies. Ondanks den geweldigen regen hebben de Japan sche militaire autoriteiten de con- tróle bij de verschillende ingangen van de Fransche en de Britsche con cessies niet laten verslappen. Men verwacht, dat het water weer zal dalen. Gemeld wordt, dat de overstroomin- gen de Japanners gedwongen hebben gedeeltelijk de blokkade van de Brit sche concessie op te geven, teneinde den stroom van Chineesche vluchtelingen en paarden van de overstroomde ren- gaan de concessie te laten binnen trek ken. Tot dusverre is het grootste deel der Fransche en Britsche concessies ge spaard, maar het water blijft stijgen, o.m. in het gedeelte, waar dc Japanners prikkeldraad hebben aangebracht rond om de concessies. De electrische stroom moest worden uitgeschakeld. Men vei- wacht, dat nog verdere hlokkademaat- regelen opgeheven zullen moeten wor den. wanneer de overstroomingen erger worden. De laag gelegen gedeelten der Fransche concessie staan thans ook onder water. In de Engelsche con cessie zijn de water- en olcctricl- teitsvoorziening en het telefoonver keer stopgezet. Verscheidene «traten in de Engelsche concessie «taan blank. Voortdurend «troomen Chi neesche vluchtelingen naar de Brit- 6che concessie, waar thans het voedsel vraagstuk acuut wordt. Men vreest een epidemie. Het niet overstroomde gedeelte van de Britsche concessie wordt steeds klei ner. Tal van straten staan een meter onder water. Het tekort aan drinkwater en de afwezigheid van electriciteit wer pen een ernstig probleem op. De Japan ners hebben de barrière, welke de af scheiding vormt tusschen de Japansche en Fransche concessie, voor Chineesche slachtoffers opengesteld, doch tot de Ja pansche concessie wordt niemand toe gelaten. Indien het water blijft wassen, zullen morgen alle nederzettingen te Tientsin onder water staan. De weg, welke het arsenaal met de stad verbindt, is verbroken, evenals de telefoonverbinding. De verbinding tusschen de stad en het arsenaal wordt door middel van de radio on derhouden. De overstrooming heeft de Japansche 'blokkado naar het tweede plan gedre ven. De overstrooming heeft de conces sie geheel geïsoleerd. Behalve over de internationale brug, de Japansche bewa- kine is hier thans minder scherp. Men verwacht dezer dagen een ge weldige toevloed van water uit Midden China, waar het veel heeft geregend. Deskundigen verwachten, dat de over- strooming twee of drie maanden zal duren. Vooral dc vlakte tusschen Tient sin en Tonpkoe is getroffen, aan beide zijden van de spoorwegen strekken zich onafzienbare watermassa's uit. De lij ken van duizenden boeren en de kada vers van dieren drijven in het water rond. terwijl de overlevenden zich vast klemmen in de toppen der hoornen ei» aan vlotten. TURKSCHEGYPTISCHE STAF- BESPREKINGEN ISTANBOEL. 20 Aug. (Reuter) De Egyptische militaire delegatie, die te Ankara besprekingen met. tie Turksche legerautorileiten zal houden en de Turksche militaire organisatie zal be- studceren, is hier aangekomen. Aan de komende besprekingen wordt groote beteekenis toegekend. Men betoogt, dat Turkije en Ec,-ote dool uitmaken van het „vredesfront" met zijn stelsel van woderkeerigen biistnnd en met Enge land en Frankrijk zullen ontreden als de bewakers van de veiligheid in de Middellandsche Zee. „Alles is voorbereid en de machinerie der Britsche defensie werkt op volle kracht" Vloot parater dan in 1914 LONDEN, 20 Aug. (Havas) - Chamberlain vertrok Zondagmid dag uit Schotland naar Londen, waar hij Maandagochtend vroeg zal aankomen, waarna hij Dinsdag een ministerraad zal presideeren. Ver nomen wordt, dat de minhHer van oorlog Hoare Belisha uit Cannes is vertrokken naar Londen, waar hij Maandag zal aankomen. Lord Hali fax was Zaterdag naar Londen ge komen, doch is Zondagochtend weer uit Londen naar Yorkshire terugge keerd. Maandag gaat hij weer naar Londen. Naar aanleiding van de overkomst van Halifax naar Londen schrijft dc diplomatieke redacteur van de „Sunday Times", dat er geen sprake is van nieu we besluiten der Britsche regeering. Al le politieke vraagstukken zijn geregeld en de FranschBritsche militaire plan nen tot hulpverleening aan een aange vallen Polen zijn gereed om onmiddellijk in werking te treden. Bij de crises der laaste jaren moesten besluiten van hoo- ge politieke beteekenis inderhaast geno men worden, doch thans zijn alle be slissingen reeds getroffen en „de ma chinerie der Britsche defensie werkt op volle kracht." De vlootcorrespondent van de „Sun day Times" schrijft, dat de Britsche Marine thans meer paraat is dan ooit in vredestijd, zelfs dan in 1914. De cor respondent noemt het niet overdreven te zeggen, dat indien oorlog zou uitbre ken de geheele maritieme defensie van het Britsche rijk binnen enkele uren op volledigcn oorlogsvoet zou kunnen wor den gebracht. F.r zou geen vertraging zijn en geen tekort aan voorraden op vitale punten of onvolkomenheden in de verdedigingswerken in eonig deel der wereld, waar het mogelijk tot een con flict zou komen. Dc correspondent wijst op het feit, dat er in het algemeen een zeer groote bespoediging is gekomen bij den bouw van oorlogsschepen. In alle vlootbchoeftcn werd in de laatste maan den op voldoende wijze voorzien. WARSCHAU, 20 Aug. (Havas). Het Poolsche telegraafagentschap spreekt formeel de uit Duitsche bron stammende berichten tegen over de „terreur", waarvan de Duitschers in Polen het slachtoffer zouden zijn. Eveneens spreekt het agentschap tegen, dat Duitschers in de gevangenissen zouden wor den gefolterd, dat massa-arresta ties zouden geschieden of dat Duitschers in massa op de vlucht zouden slaan. Het Poolsche pers agentschap voegt hieraan toe, dat dergelijke berichten gelanceerd worden om de Duitsche openbare meening tegen Polen op te ruien. De „Kurjer Poranny" constateert, dat de anti-Poolsche propaganda van do Duitsche pers den laatsten tijd zon derling drastische en vulgaire vormen heeft aangenomen, in het bijzonder wat betreft berichten over een z.g. „terreur", waaronder de Duitsche min derheid in Polen te lijden zou hebben. Het is merkwaardig, aldus het Pool sche blad, dat berichten van dit soort gewoonlijk ongedateerd zijn en nu eens zuivere fantasie zijn, dan weer gegrond zijn op een „incident", waar van de essentie is misvormd en de beteekenis is overdreven, afgezien nog daarvan, dat het „incident" zich soms reeds maanden geleden heeft voorge daan. Het zou overbodig werk zijn, al dus de „Kurjer Poranny", al die be richten te rectificeeren. De schrijvers dragen er de verantwoording voor/' „Thans schokt de emotie alleen de landen van de as Rome Berlijn, in tegenstelling met het vorig jaar" NEW YORK, 20 Aug. (Havas). - Zonder den ernst van den Europee- schen toestand te miskennen, getui gen de New Yorksche ochtendbladen in hun commentaren van zeer groo te kalmte, hetgeen een tegenstelling vormt met de nervositeit, welke een jaar geleden aan den dag trad in de Amerikaansche bladen tijdens de voorbereidingen van Duitschland voor de annexatie der Sudeten-Duit- schers. De New York Times ziet in de hou ding der door Hitier bedreigde naties een reden tot troost en hoop. Het blad schrijft: „De laatste daden van Hitier zijn belangrijk, maar tot dusverre en in tegenstelling met hetgeen verleden jaar geschiedde, schokt de emotie uitsluitend de landen van de as Rome-Bcrliin. Wan neer er alleen een „zenuwoorlog" mocht worden gevoerd, dan zou hij thans reeds door Duitschland verloren ziin". Het „instituut voor de openbare mee- ning". dat onder leiding staat van dr. Gallup, publiceert de resultaten van een enquête, die het gehouden heeft naai rle houding van het Amerikaansche volk over een eventueel conflict in Euro- na. De vraag luidde: „Wanneer Groot- Britlannië en Frankriik ten oorlog trek ken tegen Duitschland en Italië, gelooft gij dan. dat de Vereenigde Staten in het conflict zullen worden meegesleept?" Ruim 75 procent der antwoorden, wel ke de meaning weergeven van alle krin gen in alle streken der Vereenigde Sta ten. luidde bevestigend. Duitsche „levensruimte'' onver- eenigbaar met nationale missie der Hongaren, zegt Tibor von Eckhardt „Wij moeten ons er niet in mengen" BOEDAPEST, 20 Aug. (Havat). Ten aanzien van de besprekingen van minister Csaky neemt men in Hongaarsche regeeringskringen te Boedapest een volkomen terughou dendheid in acht. Men verwijst op nieuw naar het officieele stand punt zooals dit door Horthy is uit eengezet, dat Hongarije een harte lijke samenwerking wenscht met Italië, Polen en Duitschland en de betrekkingen wenscht te verbete ren met alle mogendheden, in het bijzonder met zijn nabuurlanden. De regeering-Teleki, zoo zegt men voorts, zou geenszins bereid zijn zijn vrijheid van handelen en de onafhankelijkheid van Hongarije prijs te geven. In enkele politieke kringen te Boedapest loopt een ge rucht over een mogelijke toetre ding van Hongarije tot de militai re alliantie Rome—Berlijn. Op het jaarlijksche congres der par tij van kleine boeren heeft Tibor von Eckhardt verklaard, dat zijn partij moet worden beschouwd als de onaf hankelijkheidspartij bij uitstek. Men moet zich keeren tegen iederen buiten- landschen aanval, tegen iedere poging tot gelijkschakeling, die het Hongaren- dom zou bedreigen. De levensruimto van het Duitsche Rijk, zooals die se dert 15 Maart gedefinieerd is, is on- vereenigbaar met hetgeen wij Honga ren onder onze nationale missie ver staan. Wij kunnen geen monopolie van vriendschap aan één staat geven, want buiten de Duitschers, wier vriendschap wij zeker waardeeren. hebben wij even kostbare vrienden, met wie wij volgens onze belangen de betrekkingen willen onderhouden. Tibor von T .hardt zeide verder, dat de vriendschap met Polen en Italië niet ondergeschiktaan die met Duitschland gemaakt mag worden. „Ik acht het ontoelaat baar, dat Hongarije nieuwe ver plichtingen op zich neemt, als het conflict tusschen twee van onze vrienden zou verscherpen. Ik ben het met Csaky eens, dat wij in de ze moeilijke tijden onze trouw je gens onze vrienden moeten bewij zen. Dat geldt voor alle drie onze Europeesche vrienden. En als, onzen gebeden ten spijt, het con flict tusschen hen zou komen, moe ten wij ons op geen enkele wijze daarin mengen/' De rede van Tibor von Eckhardt werd lulde toegejuicht, in het hijzon der de zinsneden, die op Polen betrek king hadden. BINNENLAND Afbetalingsmagazijnen veroordeeld ROTTERDAM. De politie heeft te Rotterdam zearresteerd den35-ja- rigen J. C. v. d. S. en den 39-jarigen A. L. F., die twee afbetalingsonder nemingen, de firma's T. K. en H. S., hebben benadeeld voor resp. 1500 en f 600. V. d. S. was eerst vertegenwoordiger van de eerstgenoemde firma. Met me dewerking van F. maakte hij een groot aantal schijncontracten op, waardoor zij allerlei goederen loskregen, zooals fietsen, radiotoestellen, kleeding, ma trassen. enz., die het tweetal daarna ten eigen bate verkocht Voorts incasseer den zij de provincie voor de posten, die zij zoogenaamd hadden afgesloten. Toen de firma K. bemerkte, dat zij bedrogen werd, heeft zij geen aangifte bil de po litie gedaan, maar den vertegenwoordi ger ontslagen. Deze is daarna in dienst gekomen bij de firma S., waar hij met zijn medeplichtige dezelfde praktijken een poos lang wist vol te houden. Toen de firma S. verdenking kreeg waar schuwde zij de politie. Gebleken is, dat het tweetal niet minder dan 108 schijn contracten heeft opgemaakt. In den ouderdom van 82 jaar is te Brussel overleden ds. P. J. Wauters, em. predikant van de Ned. Herv. ge meente van Kleverskerke (Z.). Ds. Wauters studeerde aan de Vlaam- sche Opleidingsschool te Brussel. In 1880 trad hij in dienst van de Belgische zendingskerk voor den evangelisatie- arbeid met standplaats Brugge. Daar na volgde zijn benoeming aan de Stads evangelisatie van ds. N. de Jonge te Brussel. In 1887 bevestigde ds. de Jon ge hem als predikant van de Vlaamsch- Holl. Gem. te Roubaix in Frankrijk. Na coll. doctum voor het.prov. kerkbestuur van Zuid-I-Iolland werd ds. Wauters beroepbaar verklaard in de Ned. 1-Ierv. kerk hier te lande en in 1890 deed hij zijn intrede in zijn eerste gemeente te Goedereede. In 1892 vertrok hij naar Rozenburg en in 1896 kwam hij te Ter Aar. In 1916 deed hij intrede te Hoofd plaat en in 1920 te Kleverskerke, waar hij in 1927 eervol emeritaat bekwam en zich metterwoon te Brussel vestigde, waar hij geboren werd. UIT DE STAATSCOURANT Bij K.B. van 17 Aug. zijn benoemd tot rechter-plaatsvervanger in de ar- rondissements-rechtbank te Rotterdam mr. H. B. van Riesen, advocaat'en pro-, cureur te Rotterdam en mr. D. A. Hoo- genraad, advocaat en procureur te Rotterdam. Bij beschikking van den minister van justitie van 18 Augustus 1939, is aan G. Krijgsman, deurwaarder bij de arrondissements-rechtbank te Arnhem, ter standplaats Terborg, met ingang van 19 Augustus 1939 ontslag verleend. Bij K.B. is benoemd: in de provincie Noord-Holland met ingang van 1 October 1939 tot hoog heemraad van het hoogheemraadschap waterland, J. Groot Jzn., te Broek in Waterland. Bij K.B. zijn benoemd: 1. in de provincie Utrecht: tot dijkgraaf in den dijkstoel van de Rhenensche Nude en Achterbergsche hooilanden, G. C. D. d'Aumale, Baron van Hardenbroek, te Rhenen, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waar in hij zeventig jaar zal zijn geworden; 2. in de provincie Noord-Holland: a. met ingang van den eersten Woensdag in October 1939, tot dijk graaf van het waterschap de Purmer, J. Koning Azn., te Purmer (gemeente Purmerend); b. met ingang van 1 October 1939, tot heemraad van den polder de Zee vang, P. Bakker Jzn., te Waarder, c. met ingang van den eersten Don derdag in October 1939, tot heemraad van het waterschap de Beemster, J. Stolp, te Beemster, d. met ingang van 1 October 1939, tot heemraad van den polder Wierin- gerwaard, C. Schenk, te Wieringer- waard 3. in de provincie Zuid-Holland: a. tot heemraad van den polder Nieuw-Stellendam, M. Aleman Tz., te Ouddorp, b. tot lid van het bestuur van den polder Oud-Hongerland, P. H. Kleinjan te Spijkenisse. DUITSCH MILITAIR VLIEGTUIG IN FRANKRIJK GELAND VERDUN, 20 Aug. (Havas) Twee kilo meter van Montfaucon is een Duitsch militair vliegtuig geland. De bestuur der verklaarde, dat hij van Hannover op wee was naar Wiesbaden, doch ver dwaald was geraakt. ONDERHOUD VAN BURCKHARDT MET GREISLR EN oHODAC/I? DANZIG, 20 Aug. (Havas) In ge woonlijk goed ingelichte kringen ver klaart men dat Zaterdag geen bespre king is gevoerd tusschen den hooge- commissaris van den Volkenbond, Burckhardt en Chodacki en Greiser. Men weet niet, of Burckhardt zich de volgende week weer naar Duitschland zal begeven om opnieuw een onderhoud te hebben met Hitier. HITLERS GELUKWENSCHEN VOOR HORTHY BERLIJN. 20 Aug. (D.N.B.). Hitler heeft den Hongaarschen Rijksbestuur der Horthv een gelukwensch gezonden in verband met den Hongaarschen na- tionalen feestdag. LEIDEN, 20 Aug. Op verzoek van de politie alhier is te Deventer aan gehouden de 26-jarige A., zich noe mende dr. A., de man, die zich uit gaf voor journalist, wordt er van verdacht zich door middel van een ongedekte cheque, groot dertig gul den, aan oplichting van een onder neming alhier te hebben schuldig gemaakt. A. werd wegens soortge lijke delicten reeds door de politie van het voormalige Tsjecho Slowa kije, Griekenland, Zwitserland en Engeland gezocht. Op deze manier zou hij zich reeds een bedrag van ongeveer 5.000 gulden hebben toege- eigend. Hoe brutaal hij tewerk ging, mag blijken uit het feit, dat hij zich tot een inspecteur van politie heeft gewend om met de gedupeerde onderneming in con tact te komen. Hij stond bij deze onder neming waarvoor hij enkele malen werk had geleverd, gunstig bekend en door middel van een omstandig verhaal over droevige familie-gebeurtenissen in Dren te, wist hij op een ongedekte cheque een bedrag van dertig gulden aan con tanten in handen te krijgen. DOOR TAXI AANGEREDEN LEIDEN, 20 Aug. Gisteravond is de 71-jarige voetganger J. S., wonende in de Oranjestraat alhier, toen hij zon der op het verkeer te letten den Heeren singel overstak, door een taxi aange reden. De oude man werd zoo ernstig gewond, dat hij in den loop van den nacht in het academisch ziekenhuis aan de gevolgen van het ongeluk is over leden. FILMNIEUWS DE SPOOKTREIN BIJ NACHT De laatste scènes voor de film zijn opgenomen Er gebeurden vreemde dingen gedu rende den zwoelen zomernacht tus schen Zaterdag en Zondag aan de Oost zijde van Amsterdam. Eerst knalden er door de landelijke stilte de harde schoten van karabijnen, en later in den nacht, hoewel geen wolkje aan het schitterend besterde uitspansel is te zien, spoedde een gezelschap zich onder een feilen slagregen een. vervallen en geheimzinnig uitziende stationswacht kamer binnen. Al deze geheimzinnige verschijnselen deden zich voor aan de Duivendrecht- sche kade, achter de studiogebouwen van Cinétone, waar met deze nachte lijke buitenopnamen de laatste hand werd gelegd aan de verfilming van „De Spooktrein". Aan den buitenkant van de studio heeft Joop Geesink het exterieur doen verrijzen van het vervallen stationsge bouwtje, waarvan in een der studio's het onheilspellend mysterieuze inte rieur is gebouwd. Met rle willekeur, waarmee bij het vervaardigen van een film de chronologische volgorde der ge beurtenissen kan worden gewijzigd, werden als laatste opnamen in en bui ten rle studio de gebeurtenissen ge draaid. die zich geheel in het begin van rle film zullen afspelen, namelijk de aankomst der passagiers aan het srr heimzinnige station, waar de spor trein eiken nacht voorbijkomt. Not ar in ui DEN HAAG Geslaagd voor deel II de heer J. M. van Berghem te Nijmegen. Hoofdacte DEN HAAG Geëxamineerd 8 can- didaten en 1 voor herexamen. Geslaagd de dames M. A. Sprink, Den Haag; C. Valk, Voorburg en D. E. Treusberg, Den Haag en de heeren J. Teeuwen, Leiden en J. D. Ruijzendaal te Den Haag. Nijverheidsonderwijs DEN HAAG Geëxamineerd drie candidaten. Geslaagd N. J. Rommes, Zeist en F. L. Ruwel, Amsterdam (X.). Belastingconsulenten AMSTERDAM Aan het gehouden examen van den Bond van belasting consulenten namen 29 candidaten deel, van wie 15 voor een of meer onderdee- len van het voorbereidend examen en 14 voor het tweede gedeelte. Het volledige diploma werd uitge reikt aan H. G. D. Buurma, Kampen; C. T. J Erwirh, Hillegersberg; H. W. v. d. Leen, Akkrum; C. L. Moerman, Schiedam; J. van Schoonhoven, Haar lem; S. Spijer, Amsterdam en G. Voogt Jr.. idem Staatsexamen AMERSFOORT Geslaagd voor di ploma A: de heeren M. J. M. Daniëls, Ch. A. Bisschop, M. Vos, J. P. W. M. v Zutphen, A. D. Leeman en G. Bor- gers. Afgewezen 15 candidaten. Ge slaagd voor B: de heeren L. .T. Griffioen, J. M. Dirksmeyer, H. E. Buikema en L. G. Boelens. Afgewezen 5 cand. Het examen wordt voortgezet met 6 candi daten voor A. Fransch L.O. UTRECHT, 19 Aug. Geslaagd de dames: A. C. Sonclers, Utrecht; A. M. Voskuilen, Amsterdam; H. C. Vreden- bregt, 's-Gravenhage; J. M. Zaal, Hil versum; Ch. H. M. Middelhoff, Bussum; en de heeren: J. I. Dees, Loosduinen; F. H. P. Vermeulen, Arnhem; H. Visser, Rotterdam; J. H. Visser. 's-Gravenhage; B. W. Vriezen. 's-Gravenhage; H. van Wijk, Amsterdam. De examens zijn afgeloopen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 2