Geen officieele reactie van Londen en Parijs oCaai&ic (BsüwMjm Warschau verklaart, niet geschokt te zijn Het Duitsche publiek stond perplex „Geen fundamenteele wijziging in positie en houding van Polen" Ambassadeur uit Berlijn naar Warschau gevlogen Fransch blad ironiseert: „Treedt Rusland nu toe tot anti-kominternpact?" Von Ribbentrop vanmiddag naar Rusland TROEBELE SFEER OM INBRAAK BIJ JHR. DEDEL Honderdjarige rijdt door Amsterdam Hevig noodweer boven Baarn SCHUILKELDERS onder Hilversums raadhuis Noodweer boven Hilversum De klacht hielp A.Z. P.C. SPEELT TE UTRECHT Euwe had maar twaalf zetten noodig.... Het internationaal 1939-1940 Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 22 AUGUSTUS 1939 WARSCHAU, 22 Augustus. (Pat.) - Het Poolsche telegraafag^itschap meldt, dat de aankondiging van de afsluiting van een niet-aanvalspact tusschen Duitschland en Sovjet- Rusland in politieke klingen te Warschau geen grooten indruk zou hebben gemaakt, daar het in wezen geen werkelijke wijziging zou bren gen in het evenwicht van krachten Lipski, de Poolsche ambassa- sadeur te Berlijn in Europa. „De aankondiging, aldus deze Poolsche meening, bewijst het verlangen der Sovjets zich terug te trekken uit het Europeesche spel. Bij de Engelsch-Fransch-Russische onderhandelingen hadden zij deze neiging reeds duidelijk betoond. Dit zal geen enkele wijziging brengen in de positie en de houdipg van Polen." Het nieuws van de komende ondertee- kening van een Duitsch-Russisch pact heeft een groote verrassing gewekt in Polen. De eerste indrukken zijn als volgt samen te vatten: Naar Poolsche meening zou dit verdrag de houding van Polen nopens het Duitsche Rijk niet fundamenteel wijzigen. Men zal de re actie in Frankrijk en Groot-Brittannië moeten afwachten. Het feit, dat Mos kou voornemens is een pact met Duitschland te sluiten bewijst, aldus deze kringen, dat de Sovjets buiten ieder eventueel conflict ten Westen van hun grenzen willen blijven, hoewel zij zouden wenschen, dat het Duitsche con flict aan de Derde Internationale de mogelijkheid zal geven een beslissende rol in Europa te spelen. Men wil verder te Warschau twee an dere redenen voor Moskou zien om in Europa afzijdig te staan: de internatio nale toestand van het land en de moei lijkheden van het Verre Oosten. Men voegt hier aan toe, dat Warschau geen actieve, nuttige deelneming van Rus land in geval van een Duitsch-Poolsch conflict verwachtte. Een feit is echter, dat een diepgaande wijziging zal ko men in de Duitsch Poolsche betrekkin gen. De Poolsche ochtendbladen publicee- ren slechts een kort bericht zonder com mentaar. Lipsky, de Poolsche ambassadeur te Berlijn, die met een speciaal vliegtuig gisteravond naar War schau is gekomen, werd hedenmor gen door minister Beek ontvangen, die ook Noël, den ambassadeur van Frankrijk, heeft ontvangen. LONDEN, 22 Aug. (Reuter). - Hedenmorgen werd noch te Lon den noch te Parijs eenige officieele reactie gegeven op de berichten uit Berlijn en Moskou inzake ëen Russisch-Duitsch niet-aanvalspact. De wijze, waarop deze berichten in de Engelsche. ochtendbladen zijn opgenomen, weerspiegelt de verrassing, waarmede het bericht is ontvangen. De bladen geven nog weinig commentaar. Op het laatste oogenblik werden de pagi na's veranderd. Er zijn slechts hoofdartikelen in de Daily Mail en de Daily Herald en ook deze zijn nog geschreven vóór uit Mos kou de bevestiging werd ontvan gen van het komend bezoek van von Ribbentrop. Volgens de Daily Mail zou het be richt het einde beteekenen van het Fransch-Russisch verdrag van we derzij dsohen bijstand en zou ook het anti-kominternpact, waartoe Duitschland, Italië, Japan en Span je zijn toegetreden, worden geliqui deerd. Na erkend te hebben, dat het bericht uit Berlijn zoo uitdrukkelijk is, dat het moeilijk is het niet aan te nemen, zegt de Daily Herald, dat een dergelijk pact op dit oogenblik slechts een directe aansporing voor Duitschland kan zijn, zijn campagne tegen Polen voort te zetten bijna een uitnoodiging vanwege Rusland om van Polen te nemen, wat Duitschland wenscht. Vernon Bartlelt schrijft in de News Chronicle, dat de reis van von Ribben trop een der uitzonderlijkste ontwikke lingen in do moderne geschiedenis vormt, daar hij zijn politiek heeft op* gebouwd op een basis van oppositie te gen do communistische internationale. Naar aanleiding van het bericht van het Duitsche Nieuws Bureau, dat bin nenkort een Duitsch-Russisch niet-aan valspact zal worden onderteekend, schrijft de Petit Parisien: „Een sensa tioneel feit, waarvan wij echter sinds lang en herhaaldelijk de mogelijkheid onder oogen hebben gezien." Stibia schrijft in TOrdre: „Men zal ons veroorloven dit pact niet al Ie ern stig op te vatten". l'Oeuvre schrijft: „Zal Rusland toetreden tot het anti-komin ternverdrag? Gisteravond laat werd ver nomen, dat men van een economische overeenkomst tot een politieke overeen komst overging. Wij behooren niet tot degenen, die dat volkomen verrast. Wij zijn niet van plan onze koelbloedigheid te-verliezen, noch onbezonnen op de ge beurtenissen vooruit te loopen". BERLIJN, 22 Aug. (Havas) Von Ribbentrop begeeft zich he denmiddag per vliegtuig naar Rusland- Het toestel zal te Ko ningsbergen dalen, vanwaar de minister morgen naar Moskou zal doorreizen. Staatssecretaris Gaus, de rechtsgeleerde van de Wilhelm- strasse, vergezelt von Ribbentrop. Hij zal medewerken aan de defi nitieve opstelling van het Duitsch- Russisch pact. Schmidt, de particuliere tolk van Hitler, chef van de persafdeeling van het ministerie van buitenland- sche zaken, legatiesecretaris He- wel en legatieraad Ruttelmayer maken eveneens deel uit van de JAPANSCHE KRINGEN TE BERLIJN ZIJN ZEER VERBAASD BERLIJN, 22 Aug. (Havas). Het bericht inzake het Duitsch-Rus sisch verdrag heeft in Japansche kringen te Berlijn zeer levendige verrassing en verbazing gewekt. De Japansche ambassadeur te Berlijn, Osjima, die zeer heeft geijverd voor een Japansch - Duitsch - Italiaansch militair verdrag, en volgens Havas geen gelegenheid laat voorbijgaan om zijn nationaal-socialistische sympathieën te betuigen, werd in den nacht gewaarschuwd. Hij heeft direct in de ambassade een confe rentie belegd met zijn voornaamste medewerkers. Na afloop van de con ferentie werd een lang telegram naar Tokio gezonden. Tn de kringen van de Japansche ambassade is men volgens Havas beducht voor de toe komst van het anti-komintern verdrag. SIMON EN HALIFAX BIJ CHAMBERLAIN LONDEN. 22 Aug. (Reuter). De Engelsche ministers Simon en Ha lifax hebben vanochtend een bezoek gebracht aan Chamberlain in Dow- ningstreet. BINNENLAND Verdachte, die zich zelf aan gaf, stelt politie voor een raadsel AMSTERDAM. 22 Augustus. De oplossing van de inbraak bij jhr. C. Dedel in huize „Schaepenbui-gh" te 's-Graveland, waarbij zevenhonderd gulden werd gestolen, blijkt eenigs- zins troebel te zijn. Zooals gisteren reeds gemeld, heeft een Jordaner, de 25-jaxigo diamantslij per H., zich bij een rechex-cheur van het bureau Marnixstraat aangediend met de medédeeling, dat hij de dader van deze inbraak was. Hij zou nog twee "medeplichtigen hebben en hij noemde de namen van twee zeer bekende reci divisten uit de jordaansche onderwereld Br. en B. Hij zou deze zaak hebben ver raden, omdat de verdeeling van de buit niet naar zijn zin was geweest en zijn kameraden hem zijns inziens hadden be drogen. De behandeling van deze inbraak is in handen van de marechaussee te Bus- sum en de gemeentepolitie te 's-Grave land. II. en de beide later aangehouden Br. eri B. werden daarop op transport ge steld naar Bussum, waar de dxie man nen aan een verhoor werden onderwor pen. De beide „verraden" mannen konden echter op voldoende wijze hun alibi bewijzen en moesten daar om wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten worden gesteld. Boven dien trok H. zijn vei'klaringen om trent deze mannen, dat zij zijn me deplichtigen bij de inbraak zouden zijn geweest, tijdens dit verhoor te Bussum weer in. Hij wenschte echter niet te vertellen wie dan wel zijn medeplichtigen bij deze inbraak waren geweest. En waar om hij dan eigenlijk deze zaak op deze wijze aan het rollen had gebracht daar deed hij thans geheel het zwijgen toe. zoodat het voor de politie een raadsel is waarom de man zichzelf heeft aange geven. H. blijft in arrest en wordt morgen weer op transport naar Amsterdam ge steld om als verdacht van de inbraak bij jhr. Dedel voor den officier van Ju stitie te worden geleid. missie. Duitsche politieke kringen geven te verstaan, dat de onder handelingen over de plechtige on- derteekening van het pact zeer snel zullen worden gevoerd, daar alle kwesties reeds langs diploma- tieken weg zijn geregeld. BERLIJN, 22 Aug f ELDEN heeft een natie meer perplex gestaan dan vanochtend het Duitsche volk, zoo meldt Reuter, toen het de bladen zag, waarin op in het oog springende wijze melding werd gemaakt van de komende afsluiting van een Russisch—Duitsch pact. Ecu verwonderlijk feit ach Reuter, dat het nieuws zonder commentaar wordt gepu bliceerd. en dat de lezers met geen woord een verklaring vinden voor den omme- kee' Duitsche politieke kringen zijn in hun schik met het verdrag en hoewel zij zich ten volle bewust zijn van zijn sensationeelen aard, zijn zij geneigd te „gnuiven" over het feit, dat de gebeurtenissen de „omsingelaars" hebben overvallen. Een Duitsch woordvoerder heeft tegenover Reuter verklaard, dat men (hans zeer benieuwd is, wat Engeland en Frankrijk zullen doen. Den Duitschen siap toelichtende zeidc hij. dat het niet-aanvalspact ten slotte niet zoo buitengewoon is. daar „het slechts natuurlijk was, dat wij alles zouden doen om de omsinge ling te dooi breken. Het verschil tusschen onze actie, aldus de Duitsche zegsman, cn die van Groot-Brittannië is, dat wij met Moskou niet een pact tegen Groot- Brittannië sluiten, terwijl Engeland bezig was een pact tegen ons te sluiten." AMSTERDAM. 22 Aug. Giste ren arriveerde in alle stilte de eer ste Nederlandsche trein, dateerend uit 1S39 van Uithoorn, waar hij se dert zün filmdebuut was gestation- neerd, aan het Weesperpoortstation alhier. Keurig afgedekt onder zwarte zeilen hebben de ouderwetsche wa gentjes met 'hun locomotief „De Arend" den nacht op het stations- emplacement doorgehracht. Vanmorgen werden zij echter uit hun rust opgeschrikt en het zal voorloopig ook wel hard werken worden, want de wagens zijn naar Amsterdam overge bracht om tijdens de spoorwegtentoon stelling de hezoekers rond te rijden. Het transport van het Weesperpoort station naar het Frederiksplein baar de niet veel zorgen. Om ongeveer half- elf reed,een groote trailer het empla cement op en in korten tijd had een rijdende bok het keurig groen gelakte eerste klasse rijtuig van de platte goe derenwagen. waarop hij gearriveerd was op de trailer overgebracht. Een korte rit door de stad, waarbij het transport in het drukke verkeer groote aandacht trok, volgde en met eenig passen en meten stond het wagentje spoedig op de reeds klaar gelegde rail. In den loop van den dag volgen de bei de andere passagierswagens, de tender en „De Arend" en als alles vlot gaat hoopt men reeds vanavond een proef rit rond het'terrein te maken. OMTREK Onweersbui zette vele straten en lanen onder water BAARN, 21 Aug. Een onweers bui die reeds den geheelen middag had gedreigd en die gepaard ging met hevige regens en hagel, waarbij het hemelvuur niet van de lucht was, heeft zich te ongeveer 5.00 uur boven deze gemeente ontlast maar het liep reeds tegen zevenen aleer gezegd kon worden dat de bui voorbij was. In een minimum van tijd stonden verschillende straten en lanen meer dan •blank en vooral de lager op gelegen ge deelten, zooals de kruispunten Nieuw- straat-Laanstraat, Eemnesserweg-Mol- lerusstraat, Eemncsserweg- Acacialaan, Fons Eliaslaan en niet te vergeten het Stationsplein, hoopte zich het water zoodanig op, dat het wel een zondvloed geleek. In de Nieuwstraat stoftd het water tot over de ti-ottoirs en dreigde de winkels binnen te dringen, in aller ijl namen de bewoners maatregelen om het natte element buiten de deur te houden door planken in de deurpos ten te plaatsen. Kelders werden over stroomd, waardoor schade werd aange richt aan de daar opgeslagen voorra den. De riool kon de groote massa's water op geen stukken na verwerken waarbij nog kwam dat vele i'ioolput- ten verstopt geraakten door zand en slik dat langs de straatgoten mee- stroomde. Tijden den regen vielen er gi'oote hagelsteenen welke nochtans spoedig smolten in den broeienden temperatuur welke heerschte. De zware regenval veroorzaakte vooral veel last op het Stationsplein dat geheel blank stond. De vele reizigers die omstreeks 6.00 uur aankomen zagen zich genoodzaakt in het station te wachten omdat het plein niet te doorwaden bleek. Dit punt is vrijwel het laagste uit de omgeving zoodat zich hier al het water concentreert en ook hier ge raakten de rioolputten verstopt. De gemeentereinigingsdienst heeft di rect met een aantal manschappen op de meest bedreigde punten hulp gebo den. Gewapend met bezems schrobden de mannen het water weg, andere togen aan het werk om verstopte rioolputten van het binnengestroomde zand te ont doen maar uren daarna was het toch nog goed te zien hoa hoog het water wel had gestaan. Kosten bedragen 3500. HILVERSUM, 22 Augustus. B. en W. doen den gemeenteraad voor stellen inzake zelfbescherming van de gemeentelijke diensten in tij den van luchtgevaar. en wel voor de in het raadhuis ondergebrachte diensten. Er is reeds een begin gemaakt met het weghalen van het zand uit en het leggen van een bevloering, alsook het aanbrengen van verlichting in de kel derruimte onder de gang lange de ver trekken van het kantoor van den ont vanger en de afdeeling financiën, aan de Noordzijde van het gebouw. In deze kelders zal niet alleen schuil- gclegenheid voor het ten raadhuize werkzame personeel zijn; doch ook zul len er plaatsen worden ingericht voor do veilige berging van archiefstukken. Daarenboven zal de rijwielbergplaats aan den kant van den Iloogen Naarder- weg kunnen dienen voor het zich op een gevaarlijk oogenblik in of nabij het raadhuis bevindende publiek. Voorts kan in een bepaalde ruimte gelegen heid worden gevonden voor bureau- werkzaamheden. De kosten van een en ander bedragen f 3500, voor welk bedrag het college crediet vraagt. Politie-auto bleef in over stroomden tunnel steken Bliksem in schoorsteen geslagen HILVERSUM, 2i Augustus. Voor de derde maal tijdens dit zomerseizoen heeft een hevig onweer met zwaren re genval de gemeente Hilversum geteis terd en, evenals bij de beide vorige ge legenheden, is de nieuwe Prinses Bea- trixtunnel overstroomd door het water, dat van de omliggende, hoogere deelen der plaats in groote stroomen kwam af vloeien. Omstreeks vier uur konden de auto matisch werkende pompen, die de ver- keerstunnel onder de spoorlijn Hilver sumAmersfoort moeten drooghouden, het binnenkomende water, niet meer baas en begon zich op het diepste ge legen deel van den rijweg een plas te vormen, die weldra in omvang toenam, tot ten slotte in het .midden van de tunnel i*uim een halve meter .water stond. Het autovei'keer baande zich met moeite een weg door de watermassa en tot groote hilariteit van het be langstellende publiek was de laat ste wagen, die een kans waagde en halverwege steken bleef, de overval auto van de Hilversumsche politie. Het water gutste aan weerskanten in groote stroomen de tunnel in en het watervlak bleef gedurig stijgen. Pas toen ook de fietspaden waren ondergeloopen en de overvalwagen tot over de spatborden in het wa ter stond, verscheen er een vracht* auto, die met een kabel de gestran de politiemannen weer in veiligheid bracht. Het water in de tunnel bereikte om streeks zes uur zijn hoogste niveau, on geveer 75 c.M. Het vei'kcer lag al dien tijd geheel stop, zoodat de drukte bij de spoorwegovergangen weer zeer groot was. Daarna zakte het water langza- mei'hand tot omstreeks halfzeven het fietsverkeer weer mogelijk werd. De rij weg was toen echter nog niet vi'ijgege- ven en het zal waarschijnlijk laat in den avond worden voor dat het geval is Gedurende het onweer is de bliksem ingeslagen in den 40 meter hoogen schoorsteen van de tapijtfabriek „Venc- ta" op den hoek van den Ooster Engh- weg en den Liebergerweg. Een groot stuk van de kraag werd in fragmenten naar beneden geslingerd en kwam te recht op het oude ketelhuis, tegenwoor dig als smederij in gebruik. Er wei-den vele gaten in het dak ge slagen, terwijl ook de lantaarn in het dak van het magazijn werd verbrijzeld. Vele arbeiders werden door den lucht druk tegen den grond gesmakt zonder letsel te krijgen. Een merkwaardige omstandigheid is het, dat de schooi-steen voorzien is van een bliksemafleider, die ongeveer vier meter boven de kraag uitsteekt SPORT EN SPEL Van de gemaakte tijden mag 10% afgetrokken worden Vorige week Dinsdag werden in het Zwembad „Amerongen" van „De Rijn robben" de laatste wedstrijden voor de Kring-competitie gehouden. Hoewel op de verschillende nummers de deelne mende A.Z. P.C.-ers de eerste plaat sen bezetten, heeft het bestuur van de A.Z. P.C. gepi'otesteerd tegen de ac- comodatie. Zoo werden de zwemmers (sters) gehinderd door den sterken stroom, welke een ongunstigen invloed op de gemaakte tijden uitoefende. Het bestuur heeft nu bericht van den K.N.Z.B. ontvangen, dat van de ge maakte tijden tien procent kan worden afgetrokken. Dit geldt ook voor de deelnemers der andere vereexxigingen. TVTaAR men ons mededeelt, is het thans definitief, dat de herkan- singswedstrijd tusschen A. Z. en P. C. en Nep tun us (Zaandam) in het U.Z.C.-bad te Utrecht op a.s. Vrijdag avond gespeeld wordt. Zooals bekend, spelen de groen-wit- ten dezen wedstrijd onder protest, aangezien na het afwijzen van het protest inzake den promotiewedstrijd tegen P.C.G. onze stadgenooten in hooger beroep zijn gegaan. DE ZEVENDE RONDE TE BOURNEMOUTH Maandagavond werden nog enkele afgebroken partijen tusschen Landau cn Aitken, die in gelijken stand was afgebroken, inderdaad remise, terwijl Flohr van Thomas won, zoodat hij weer gelijk met Euwe kwam te staan. Verder wist Klein van Mieses te win nen, zoodat de strijd om de eei'ste plaats nog uitsluitend gaat tusschen Euwe. Flohr en Klein. Met veel belangstelling wacht men het resultaat van de partij tusschen Flohr en Klein, welke in de achtste ronde wordt gespeeld, af. De stand luidt: 1. cn 2. dr. Euwe en Flohr, beiden 6 punten. 3. Klein 5J4 punt. 4. Conde 4 punten. 5., 6. en 7. Mieses, Aitken en Koenig, allen 3Yt punt. 8. en 9. Landau en Wallis 3 punten. 10. en 11. Thomas en Kitto, beiden lH punt. 12. Abrahams 7 punten. DE ZEVENDE RONDE Om Abrahams tot opgeven te noodzaken BOURNEMOUTH, 21 Au* De uit. slagen van de partijen, gespeeld in de zevende ronde van het tournooi te Bournemouth luiden: Landau—Aitken afgebroken. Conde—Koenig 1—0. Thomas—Flohr afgebroken. Klein—Mieses afgebroken. WallisKitto 1—0. EuweAbrahams 10. De stand luidt: 1. Euwe 6 punten. 2. Flohr, 5 punten plus één afgebr. partij. 3. Klein 4V* punt plus één afgebro* ken partij. 4. Conde 4 punten. 5. Mieses 31/* punt plus één afgebro ken partij. 6. Koenig 3^ punt. 7. Aitken 3 punten plus één afgebro ken partij. 8. Wallis 3 punten. 9. Landau 2% punt plus één afgebro ken partij. 10. Thomas 1V» punt plus één afgebro ken partij. 11. Kitto 1&' punt. 12. Abrahams 1 punt. In de partij tusschen Landau en Ait ken werd de Lasker variant van het Damegambiet toegepast. Na 34 zetten werd de partij afgebroken in gelijken stand. Koenig vei'dedigde zich tegen Conde Dame-Indisch, maar moest na 32 zet ten zijn koning omleggen. De partij ThomasFlohr werd een Siciliaan, wel ke na 36 zetten werd afgebroken in een betere stelling voor Flohr. De partij tusschen Klein en Mieses werd eveneens afgebroken, na 34 zetten, in een betere stelling voor Klein. Het was een oud-Indische partij. Wallis won in 28 zetten van Kitto. Hier werd de Tan-asch verdediging van het damegambiet toegepast. En wat ten slotte te zeggen van Euwe. die in een dame-pionnenspel Abrahams noodzaakte na 12 zetten op te geven? voetbalprogramma Het voorloopige schema AMSTERDAM, 21 Augustus. Het internationaal voetbal programma van Nederland is nog niet definitief vastge steld. De ontmoeting tusschen Neder land en Duitschland. welke op 29 Octo ber zou plaats vinden, kan dien dag geen doorgang vinden. Deze wedstrijd zal nu waarschijnlijk in Januari of Fe bruari worden gespeeld. Het program ma ziet er als volgt uit 8 November: EngelandNederland. 10 December: Jubileumwedstrijd waarschijnlijk tegen België. Jan./Febx'.: Nederland—Duitschland. 31 Maart: Nederland—België. 28 April: BelgiëNederland, Juli: Olympisch Tournooi. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN STARS TE KIEL KIEL, 21 Aug. Begunstigd dooi prachtig weer en een frissche bries uit het Noordoosten zijn vandaag de w-»d strijden in de starklasse om het wereld kampioenschap te Kiel begonnen. De uitslag luidt: 1. „Pimm", st. von Huetschler (Duitschland) 1 uur 35 min. 26 sec. 2. „Mueggel", st. dr. Hansohm (Duitschland), 1 uur 36 min. 3. „Polluce", st. Straulino (Italië). 1 uur 38 min. 2 sec. 4. „Scout", st. Wegeforth (Ver. S'.a- ten), 1 uur 38 min. 9 sec. 5. „Aloha", st. Lorion (Frankrijk). 6. „Gruenau", st. Gaedtke (Duitsch land). 7. „Atalanta", st. Rolbe (Duitschland). 8. „Stella Diana", st. Fago (Italië). 16. „Bern 2", st Bob Maas (Neder land). MOTORSPORT DE INTERNATIONALE MOTOR- ZESDAAGSCHE SALZBURG, 21 Aug. De internatio nale motor-zesdaagsche is vandaag met de eerste étappe, van Salzburg door hot Sudetenland en weer terug' naar Salz burg aangevangen. Het traject bestond uit vrij goede landwegen en enkele stuk- Ren zeer zwaar bergteiToin. Onder de 278 renners, die vanmorgen startten, waren dan ook velen, die strafpurien opliepen. De dertien Nederlandsche ren ners, die deelnemen, legden dezen 475 K.M. langen rit allen strafpuntloos af. Morgen wordt de zesdaagsche voortge zet met een étappe door het Salzkam- mergut-gebied. BOERDERIJ AFGEBRAND WOUBRUGGE, 21 Aug. Gistermid dag omstreeks zes uur is tijdens een onweer de bliksem ingeslagen in de boerderij van den landbouwer Heenk, gelegen onder Alphen. in de onmiddel lijke nabijheid van Woubrugge. De brand, welke ontstond, legde in korten tijd de geheele boerderij in de asch, terwijl enkele nabij staande hooibergen eveneens door het vuur werden ver teerd. Het veer kon tijdig in veiligheid worden gebracht. De brandweer van Woubrugge werd bij haar taak ge assisteerd door die uit Alphen aan den Rijn. De schade wordt door verzekering gedekt.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3