Eerste kamerlid stelt vragen over de affaire Mendelssohn HET „PARTIJ-CONGRES VAN DEN VREDE" Pam' Terugkeer gewenscht naar voor-oorlogsche grenzen „Een uiting van oorlogs zenuwen", meent Polen Overstelpend programma in een heksenketel van nationalisme EINDELOOZE MARSCH- COLONNE'S Fransch Kabinet vergaderde KINDERHOEKJE „Herstel van de historische politiek van Duitschland en Rusland" Japan werd niet op de hoogte gehouden O' Regeeringstoezicht op de buiten landsche emissies noodig „Tweeërlei maatstaf" Kalme reactie van Warschau Scandinavische ministers te Brussel EIGENAAR VOND GESTOLEN FIETS TERUG K.L.M. beperkt voorloopig de Lichtdiensten Radio-programma's Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1939 Van onzen correspondent) BERLIJN, midden Aug. 71 7OG slechts een paar weken, en het Partij-congres van Neurenberg is weer in vollen gang. Het zal ditmaal volgens Hitler's reeds maanden geleden uitgespro ken bevel „Congres van den Vre de" heeten. Een pikante naam! Zal Hitier zijn aanstaande partij-con gres in vollen vrede kunnen vie ren? Ondanks de spanningen, die ook ditmaal Neurenberg tot mid delpunt zullen hebben, spannin gen, waaraan wij in Europa nu langzamerhand gewoon zijn ge raakt en die ons tot op vrij groote hoogte schijnen te hebben afge stompt. WIE als schrijver dezer regelen tot de buitenlandsche journalis ten behoort, ziet dit nationale feest, dit appèl der honderdduizenden niet met denzelfden geestdrift tege moet als I-Iitjer's fanatieke volgelingen, voor wie er inderdaad niets schooners in hun leven denkbaar is dan eens per jaar naar Neurenberg op te trekken, zich vol te drinken met enthousiasme over wat daar voor een „echten nazi" te genieten valt, en met, souverein ge baar alle vermoeienissen, die daaraan nu eenmaal zijn verbonden, van zich af te schuiven. De buitenlandsGhe journalisten (en wellicht ook vele Duitsche, maar die mogen dat natuurlijk niet openlijk bekennen) zien tegen „Neu renberg" als tegen een hèuschen berg op en hebben slechts" één ver langen: die nachtmerrie weer ach: ter zich te hebben en in trein of vliegtuig huiswaarts te snellen. Geen enkel volk dan alleen het Duit sche kan zich van „Neurenberg" ook maar een flauwe voorstelling maken. 1-Iet gaat hier om nationalistische de monstraties van een lengte en een om vang, die van de politieke acteurs en toeschouwers een geestelijke en licha melijke prestatie eischen, welke de grenzen van het menschelijke uithou dingsvermogen zoo langzamerhand heeft bereikt. Het congres zal ditmaal van.2 tot en met 11 September duren, dat is nog één dag langer dan vorige jaren. Het programma heeft met de jaren een traditioneel karakter gekregen. El ke dag is voor een bepaald onderdeel der groote volksgroepen gereserveerd. Zoo is er de dag van den' Arbeidsdienst, van de Hitlerjeugd (die tegenwoordig „verplichte staatsjeugd" is), van de,Po litieke Leiders (dat is de partij-admi nistratie), van de S.A., S.S., NSFK (vliegers) en NSKK (automobilisten en motorfietsen), van het Arbeidsfront en van de Weermacht. Naast en tusschen de demonstraties dezer groepen, waar aan telkens tusschen 50 en 12Ó duizend geüniformeerden deelnemen, spelen zich de „congreszittingen" af, vaak ook massaal van omvang, waarbij hetzij Hitier zelf, dan wel I-less, Ley, Göring, Göbbels en anderen het woord voeren. Kortom, een geweldig programma, dat met het jaar aan omvang toeneemt en natuurlijk tientallen millioenen aan de Rijkskas (of partijkassen) onttrekt. Men meent hier echter, dat dit geld steeds goed besteed is, omdat deze jaarlijksche congressen onontbeerlijk zijn voor de stemming in den lande, deze honderd duizenden gedelegeerden der boeren, arbeiders, soldaten en middenstanders, telkens weer een overzichtelijk- beeld geven van de macht en de enorme dis cipline der volksgroepen en van het volksgeheel, Hitier weer in het centrum stelt van de zichtbare volksgemeen schap en den toeschouwers moed en zelfvertrouwen voor een nieuw jaar van nog harderen arbeid moe naar huis geeft. JAAR-IN, jaar-uit, zijn het dezelfde massa's die men te zien, dezelfde liederen die men te hooren krijgt, Men kent het indrukwekkende beeld van eindelooze rnaischcolonne's met duizenden vaandels, die alle gegroet moeten worden, met honderden muziek kapellen. Vijf en meer uren duren de afzettingen, gedrang tot in het einde looze, tot in de nachturen, meer dan uitverkochte eethuizen, zondvloeden van auto's uit alle Duitsche gouwen, unifor men in zoo groote verscheidenheid, dat letterlijk niemand ze meer uit elkaar vermag te houden, nachten, die precies zoo vol lawaai en gejoel zijn als dc da gen, die voorafgingen en volgen. En in dezen heksenketel van het natio nalisme speelt zich dan nog het gedoe der groote en kleine politiek af. Alle mi nisters, alle partijleiders, alle ambtena ren van rang en invloed, alle ambas sadeurs en gezanten van vreemde mo gendheden wonen die week onafgebro ken in Neurenberg, smeden plannen, zitten in de dure hotels in clubfauteuils en coqibineercn, praten met journalis ten en zenden geruchten de wereld in, interpreteeren da groote redevoeringen van Hitler, Hess, Göring. Göbbels, ja gen nerveus van den cenen hoek van de stad naar den anderen, .en weten allen precies, wat er nu staat te gebeu ren en wat onmiddellijk na het partij congres te verwachten is. Gouwleider Forster van Danzig en se naatspresident Greiser van de Vrije Stad ^zc schijnen als mcnsch geen boezem vrienden te zijn) zullen middelpunten der belangstelling zijn. Hoe zal „the street" hen toejuichen? Zal Hitier bij zondere conferenties met hen hebben, gelijk een ja.ar geleden met Henlein, die toen ook middelpunt was om een week later reeds de bevrijding van het Sudetenland te beleven? Dat is de be-teekenis van het nieuwe begrip in de samenleving der vólken, dat „Neurenberg" heet. De volksgroepen zul len zich weer op stollen met die discipli ne, die wellidht slechts in Duitsche lan den en met Duitsche monschen denk baar is. Men zal ons weer demonstraties tooncn, die op haar gebied een wereld record beteekenen. Maar achter dit fraaie spel der kleuren en bewegingen zal zich het veel grootere spel afspelen, dat beslist over leven en dood. MALTA IN STAAT VAN VERDEDIGING MALTA, 22 Aug. (Reuter). De prikkeldraad-versperringen langs de kust der Britsche vtootbasis zijn on der etectrischen stroom gezet als deel van de hier genomen militaire voorzorgsmaatregelen. Het geheele personeel is volledig voorbereid op iederen noodtoestand. Daladier had een langdurig onderhoud met Gamelin PARIJS. 22 Aug. (Havas). Eenige minuten na vijf uur 's middags is de Fransche regeeringbijeengeroepen. De ministers weigerden aan de journalis ten, die hen ondervroegen, iets te zeg gen over hun indrukken inzake den in ternationalen toestand. Sommige minis ters waren evenwel van meening, dat de regeering misschien zou moeten be slissen over het terugroepen van de Fransche militaire missie uit Moskou. De Fransche kabinetsraad is bijeen gebleven tot kwart voor zeven des avonds. Na de bijeenkomst is een com muniqué uitgegeven, waarin werd ge zegd: „De kabinetsraad is vanavond te vijf uur op het ministerie van oorlog bijeen gekomen onder voorzitterschap van Da ladier. De internationale toestand werd besproken, in het bijzonder de rappor ten. Welke door de vertegenwoordigers van Frankrijk in het buitenland aan de regeering zijn gezonden. De raad heeft de instructies, welke aan de Fransche ambassadeurs in het buitenland zijn gezonden, goedgekeurd. Na de vergade ring beeft Daladier zich langen tijd on derhouden met generaal Gamelin. Don derdagochtend zal een ministerraad op het. Elysée bijeenkomen." Dc bijeenkomst van den kabinetsraad heeft korter geduurd dan men ver wachtte en heeft voornamelijk ten doel gehad een ministerraad op Donderdag ochtend voor te bereiden. HENDERSON NIET NAAR SALZBURG LONDEN, 22 Aug. (Reuter). De Britsche ambassadeur, Sir Neville Hen derson, zal in Berlijn blijven en niet naar Salzburg gaan, waar hij de motor- rennen zou bijwonen. 264. Hij rijdt nu over een uitgestrekte vlakte, met op den achtergrond groote bergen. Zou dit het einde van dit vreem de land zijn In de verte ziet Pam een berg. met iets glin- ster.ends op den top. „Dat Is wel êen bijzondere berg," denkt Pam en hij besluit er heen te rijden. BINNENLAND BERLIJN, 22 Aug. OFFICIEELE kringen te Berlijn weigeren op de gebeurtenissen vooruit te loopen, aldus meldt Reuter. In welingelichte Duitsche politieke kringen duidt men aan, dat het Duitschlands wensch is de voor-oorlogsche grenzen in Po len weer te bezetten en het daar bij te laten. Er wordt voorts ge praat over een „deeling van Po len". Goed geïnformeerde Duit sche kringen zijn geneigd een voortbestaan van een onafhanke- lijken Poolschen staat te verwach ten, welke een gewaarborgden uitgang voor zijn handel zou krij gen via Danzig en Gdynia. De Duitsche pers, die nog. steeds groot opgemaakt de vervolging der Duitschers in Polen behandelt, be spreekt in hoofdartikelen de wen ding, die door het herstel van de traditioneele DuitschRussische be trekkingen tot stand is gebracht en schildert verder uitvoerig de ver warring, die het bericht van het niet-aanvals-verdrag met de Sovjet- Unie teweeg gebracht heeft bij do omsingelings-mogendheden". Van officieuze Duitsche zijde wordt medegedeeld: „In politieke kringen al hier hoerscht overal groote voldoening over de ontwikkeling van de Duitsch- Sovjet Russische betrekkingen, zooals wordt aangetoond door de aankondi ging dor ondcrteckcning van een met- aanvalspact tusschen de Rijksrcgccring en dc Sovjetregeering. Naar men verneemt, is, nadat over eenstemming was bereikt, over hot nieu we economische verdrag, dat voor de toekomst een handelsverkeer van den allergrootsten maatstaf verzekert tu.« schen de beide mogendheden, aan beide zijden de wcnsch duidelijk geworden thans °°k óe politieke betrekkingen te normnliseeron om den waarborg te ver schaffen, dat het bedoelde handelsver keer met de grootste zekerheid zaï wor den toegepast. Daarbij is ook aan.Deioe zijden do wensch naar voren gekomen de normaliseering der betrekking. n door een niet-aanvalspact te kenmei ken cn te schragen. De openhartige cn eerlijke handels wijze van beide partners, die van bonte zijden aangenaam en dankbaar v\eri j ondervonden, en waarbij het gelukt is zeer groote vertrouwelijkheid in acnl te nemen, heeft het mogelijk gemaakt, dat de onderhandelingen over het nict-aan- valspact zoo snel kondenj opschieten, dat de afsluiting thans aan de orde is. Men noemt deze omstandigheid in poli tieke kringen to Berlijn een historisch keerpunt, waarop de beide mogendhe den thans weer tot de traditioneel goe de betrekkingen terugkeeren, welke eeuwenlang de Duitsche zoowel als de Russische geschiedenis kenmerken". NDER de Duitsche bevolking heeft het bekend maken van het v.erdrajr van non-agressie tus schen Duitschland en de Sovjet unie, volgens Havas, een gévoel van opluchting verwekt. Men heeft thans vertrouwen in een vreedzame oplossing van de crisis. Toch hoort men ook critiek. sommigen willen in deze wijziging van de Duitsche politiek een „eervolle uitweg uit de moeilijkheid" zien, welke gevaarlijk zou kunnen worden voor het pres tige en het bestaan van Duitsch land. Voor het buitenland bestemde Duit sche commentaren pogen het uitzicht te openen op een groote toekomst van de Duitsch-Russische betrekkingen, waarbij wordt herinnerd aan de traditie van samenwerking, welke eeuwen oud is. De commentaren van de Duitsche pers trachten het verdrag voor te stel len als een verbond tusschen Duitsch land en dc Sovjet-Unie. De „Angriff" schrijft, dat het besluit van den Fuenrer door de meest 'eenvoudige man wordt begrepen, het is het herstel van de his torische politiek van Duitschland en Rusland. 's-GRAVENHAGE. 22 Aug. Het Eerste Kamer-lid, de beer Poilema. heeft aan den minister van Financiën de vol gende schriftelijke vragen gesteld: 1. Kan de minister bevestigen de juistheid van de door verschillende bla den gedane mededeelingen, dat de Ne- derlandsche Bank een bedrag van ruim 1-1 millloen rechtstreeks heeft voorge schoten aan de firma Mendelssohn en Co. op onderpand van buitenlandsch papier, hoofdzakelijk Fransche schat kistbiljetten? 2. Indien bovenstaande vraag, al thans in hoofdzaak, bevestigend kan worden beantwoord, wil de minister dan inlichten, welk Nederlandsch be lang de Nederlandsche Bank daarmee heeft gediend of heeft gemeend te die nen, zulks temeer, waar tot nu toe mocht worden aangenomen, dat de pre sident dier Bank een voorzichtiger hou ding zou hebben aangenomen, gelet immers op diens standpunt, krachtens de uitgebrachte jaarverslagen, ten aan zien van de Nederlandsche financieele politiek? 3. Is de minister niet van oordeel, dat de president dier Bank, aldus han delende, niet heeft vermeden den schijn, dat hij voor het Fransche staatscredict andere maatstaven aanlegt dan voor het Nederlandsche staatscrediet, al thans dat hij zijn standpunt ten aanzien der Nederlandsche staatsfinanciën aan merkelijk. heeft verzwakt? 4. Indien de daaromtrent voorko mende berichten in de bladen juist zijn, dat de Nederlandsche Handel-Maat- schappij. buiten wellicht een eventueel restant van eigen participaties in de Fransche emissies van dit jaar, feitelijk ook nog een deel voor circa 30 mil- liocn van de firma Mendelssohn en Co. op ondeipand heeft overgenomen, is dan dc minister niet van meening, dat dusdanige transactie tegen zeer een zijdig onderpand in strijd is met de WARSCHAU, 22 Aug. (Havas). Politieke kringen in Polen ver klaren, dat het openen van bespre kingen tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie te Warschau geen buitengewonen indruk heeft ge maakt. Polen blijft vastbesloten zijn onafhankelijkheid te verdedi gen en men is van oordeel, dat het werkelijk belang van Dirtsch- land en de Sovjet-Unie bij het voorgenomen verdrag voorname lijk psychologisch is. „Aan Duit sche zijde is het een uiting van de oorlogszenuwen en aan de zijde der Sovjets is het een bewijs, dat de Sovjets vertrouwen hebben in de krachtige houding van Polen." De WJeczor Warszawski schrijft, dat „het front van allen, die zich ten doel stellen den vrede te verdedigen tegen alle aanvallen, beschikt over ontzaglijke middelen, zoowel op politiek cn militair als economisch terrein. De wetenschap van deze kracht geeft hen de mogelijk heid het hoofd te bieden aan alle ge beurlijkheden cn indien zij hieraan vast houden. zullen zij in een mogelijk con flict overwonnen. Op het oogenblik moet men kalm de ontwikkeling van den toestand afwachten, de oplossing moet onvermijdelijk in de komende dagen volgen." In politieke kringen vestigt men ook de aandacht op de reactie in Oekraini- sche kringen. De Wieczor Warszawski bericht uit Berlijn, cat men in Ockrain- sche kringen aldaar de Duitsch-Russi sche toenadering beschouwt als „een nieuw verraad jegens de Oekrainers". BRUSSEL, 22 Aug. (Bclga). De drie Scandinavische ministers van buitenlandsche zaken, Sandler (Zwe den), Koht (Noorwegen) en Erkko Finland) zijn per vliegtuig te Brus- 'sel aangekomen, waar Woensdag ochtend de conferentie der Oslösta- ten begint. Alvorens naar Brussel te vertrokken, heeft <le Zwcedsche minister van bui tenlandsche zaken Sandler gezegd, dat de internationale toestand blijkbaar zeer ernstig is. F.en verbreken van don vre de in Europa zou ontegenzeggelijk groo< len invloed hebben op de belangen der neutrale mogendheden, die niet aan het conflict deelnemen. Ten aanzien van het resultaat van de besprekingen te Brussel zcidè hij. dat dit tijdens de be sprekingen zal blijken, de grondslag van de besprekingen is blijkbaar: Het groote belang, dat de deelnemen eischen, die in den huidigen tijd. ook tërwillë der liquiditeit, aan behoorlijk bankbestuur behooren te worden ge steld, in strijd ook is met de Nederland sche belangen, waaraan ook de Neder landsche Handel Maatschappij indach tig behoort te zijn? 5. Huldigt de minister, ook na het. thans voorgevallene, nog volledig de raeening van zijn beide ambtsvoorgan gers, als antwoord respectievelijk d.d. 26 Februari en 21 December 1937 aan on- dergeteekende gegeven, dat het toezicht, zooals de Nederlandsche Bank dit de facto uitoefent op Nederlandsch emis sies, in welken vorm ook, aan buiten landsche mogendheden, voorshands vol- doende is, dan wel. dat in den huidigen it and van zaken dc invloed der Staten- Generaal althans der regeering. bii bui tenlandsche credietverieening wettelijk behoort te worden gevestigd en erkend, daar toch in laatste instantie de volks gemeenschap als geheel niet de lusten maar wel de lasten ondervindt van mis plaatste bpitenlandsche credietverlee- ningen? Tegen den dief een clemente straf geëischt AMSTERDAM, 22 Aug. Diefstal van een fiets was aan den Amsterdam- schen betonwerker tenlaste gelegd, die vandaag voor de vacantiekamer der rechtbank terecht stond. Hij gaf de feiten toe en uitvoerig ver telde hij, hoe hij tot het misdrijf was gekomen: in het gezin heerschte armoe de, verd.'s vrouw was weggeloopen, zijn kinderen bleven aanvankelijk onver zorgd achter, doch werden later opge nomen in een kindertehuis. „Ik was wanhopig, dat mijn kinderen tekort kwamen en in mijn radeloosheid nam ik een fiets weg." Vijf gulden kreeg hij voor het kar retje en voor de dynamo nog vijf'ig cents extra. Verdachte is jarenlang niet met de justitie in aanraking gekomen; in 1S20 kreeg hij wegens wederspannigheid een geldboete van 15. De officier van justitie mr. Dyserink hield met dc omstandigheden rekening en cischte vier maanden gevangenis straf. „U moet maar niet schrikken" »1 dus de president tot verdachte „wan neer u méér krijgt; er worden in Am sterdam dertig fietsen per dag gestolen en fietsendieven worden meestal zwaar gestraft." De diefstal was toevallig opgeheldetd. De dief had de racefiets verkocht aan iemand, die het karretje weer doorvpr- kocht. Tenslotte bood iemand dc fiets aan aan... den zwager van den recht matigen eigenaar. Deze laatste hoo.-ae van zijn zwager, dat hij zoo'n mooie racefiets voor zijn zoon kon koop.ui. Hij ging mee om zijn oordeel over het koopje te geven en herkende dc fiets als zijn eigendom. De verdediger mr. H. van der Heide bepleitte clementie. de landen liehbon van den Vrede en de duidelijke wil van deze mogendhe den om een politiek te voeren, welke staat huiten de tegenover elkaar staan de groepen in Europa, alsmede de noodzakelijkheid in de huidige pe riode van spanning voor deze landen een gereserveerde en gematigde houding aan te nemen, welke wordt geëischt door de verantwoordelijkheid en het geluk van hun eigen landen. Volgens inlichtingen uit goede bron zou Zwitserland de uitnoodiging to'. deelneming aan do conferentie der Oslo staten hebben afgewezen. In bevoegde kringen verklaart mbn. dat Zwitserland, evenals het vorig jaar, de conferentie niet zal bijwonen. AMSTERDAM, 22 Aug. In ver band met de intrekking der kleine verloven van het personeel, behoo- rende tot de onderdeelen belast met de grens- en kustbeveiliging en de luchtverdediging, waardoor een aantal vliegtuigbestuurders van de K.L.M. weer onder de wapenen wordt geroepen. zullen met ingang van morgen Woensdag 23 dezer enkele luchtverbindingen worden opgeheven en wel de volgende dien sten: Alle binnenlandsche luchtlijnen, lijn S90 Amsterdam—Hannover—Berlijn, lijn 126 Amsterdam—Bremen—Hamburg lijn p.f. 850 nachtpost-vrachtdienst Am sterdam—Londen, lijn 859 Amsterdam Manchester—Liverpool, lijn 1713 Am sterdamKristiansandOslo, lijn 213 AmsterdamRotterdam—Brussel—Pa rijs en lijn 905 Amsterdam—Hamburg- KopenhagenMalmoeStockholm. Lijn 30 Amsterdam—RotterdamKeu len—Frankfort—Milaan wordt voorloo pig op de.a dag door de Deutsche Luft Hansa onderhouden. DONDERDAG 24 AUGUSTUS HILVERSUM I. 1875'en 414.4 M. AVRO- Uitzending. 8-00 Orgelspel. 8.15 Berichten. 8.17. Gram.- muziek. 9.00 AVRO-Amusemcntsorkest, Schu- ricke-trio en solist (opn.). 9.45 Gram.mu ziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.muziele. 10.30 Voor de vrouw. 10 35 Omroeporkest en solist. 11.15 Declamatie. 11.35 Omroeporkest. 12.15 Berichten. 12.17 Ensemble Spczialclti. 7.00 Interview. 1.05 Gram.muziek. 1.30 En semble Spezialettf. 2.00 Causerie „Vrouwen arbeid in Nederland'. 2.30 Renova-septet en Gram.muziek. 4.00 Voor zieken en thuiszit tenden. 4.30 Gram.muziek. 5.00 .Teugdhalfuur. 5.30 Het Omroeporkest. 6-2S Berichten. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Orgelspel en zang. 735 Causerie „Hoe w'(j de Britten verder zagen** (met opn.). 7-55 Berichten ANP. 8.00 Inleiding volgende uitzending. 8.15 Opera „Figarof Hochzeit". (In dc pauze: Berichten A.N.P.). 11.4512.00 Gram.muziek. 301.5 M. 8.00—9.15 11.00 KRO. 2.00—12.00 HILVERSUM II. KRO. 10.00 NCRV. NCRV. 8.009.15 Gram.muziek (ca. 8.15 Ber.). 10.00 Gram.muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram.muziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten, 12.15 KRO-orkest (1.001-20 Gram.muziek), 2.00 Fluit met pianobegelei ding, en Gram.muziek. 2.45 Gram.muziek. 3.15 Reportage. 4.45 Gram.muziek. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Laudatio en Gram.muziek. (ca. 630 Ber.). 7.00 Berich ten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 7.55 Gram.muziek. 8.00 Berichten ANP, Her haling SOS-Berichten. 8.15 Christelijke Mu- ziekvereoniging „Halleluja" en gramanuziek. 9.00 Declamatie, 9.30 Bel Canto enesmble. 10.00 Berichten ANP., actueel halfuur. 10.30 Bel Canto Ensemble. 11.15 Gram.muziek. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 11-05 Gram.mu ziek. 11.35 Alfre'd van Dam en zijn orkest. 12.20 Intelligentie-test. 12.50 Het Austral trio. 1.20 Al Durrant's swing kwintet. 1-35 Gram.muziek. 1.50 De BBC-Zangors. 2.20 Ma- rine-stafmuziek. 3.20 Dorothy Hogben en haar vocaal ensemble. 335 Het Stedelijk or kest van Bournemouth, cn solist. 5.05 Gram. muziek. 5.20 Het Serge Krish septet. 5.50 Gram.muziek. 6.20 Berichten. 6.50 Causerie „The Amateur-Handyman-That smoky chim ney". 7.05 Orgelspel. 7.40 Piano en viool. S.2Ö Gevarieerd programma. 9.05 Lucky DLp-orkest en solisten. 9,20 Berichten. 0.50 Literair-mu- zikaal programma. 10.35 Het Leslie Bridge- water kwintet. 11.05 Eddie Carroll's orkest en solisten. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.15 12.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 9.00, 9.30 en 12.30 Gram.muziek. 12.35 Zang. 1,10 Eddie Foy's orkest. 2.10, 2.55 en 3.30 Gram.muziek. 3.50 Viool voordracht. 4.05 Gram.muziek. 5.25 Ka mermuziek 6.05 Radiotooneel. 7.20 Gram.mu ziek. 8 50 Pianovoor'dracht. 10,20 Gram.mu ziek. 10.3510.50 Zangvoordracht. KEULEN. 456 M. 6.50 Gram.muziek. 7.35 8.20 Dresdener kleinorkest. 8.509.50 Het Omroeporkest, en solist. 12.20 Het Omroep- kleinorkest. 2.303.20 Populair concert. 4.20 Herm. Hagestedt's orkest en reportage. 6.55 Gram.muziek. 8.35 Het Omroeporkest en so listen. 11.00 Solistenconcert. 11.4512.20 Het Omroeporkest. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.muziek. 12.50 Het Omroeporkest. 1.50 2.20. 5.20. 6.50, 7.20 en 8.20 Gram.muziek. 9.20 Symphonie-orkest en soliste. 11.0011.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek. 12.50 Radio orkest. 1.50—2.20, 5.20, 6.35, 7.35 Gram.mu ziek. 8.20 Het Radio-orkest en het Omroep koor. 10.3011.20 Gram.muziek. DEUTSCHLANDSENDKR. 1571 M. 8.35 Het Omroeporkest en solist. (In de pauze? Declamatie). 10.20 Berichten. 10.40 Spörtre- portage. 10.55 Gram.muziek. 11.05 Berichten. 11.2012.20 De Stuttgarter Volksmusik, ac cordeon-ensemble van Bad Cannstatt en so listen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3