VEELBELOVEND DEBUUT van V.V.V. De Stertocht Een reprise za met gejuich begroet worden MILITAIR BEZOEK AAN DE ERDALFABRIEK APPELS LOKTEN! Garnizoen Veldpostdienst in werking GRAAF J. H. F. DU MONCEAU TACHTIG JAAR KOKEND ASFALT TREFT TWEE ARBEIDERS Stagnatie op spoorlijn naar Roosendaal Vier maanden wegens belastingontduiking geëischt Gouden tientjes in oude kous Militaire terrein wedstrijden 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1939 V.V.V.: een uitnemende gastvrouwe *7 00 hééft dus, zooals we gistéren reeds schreven, de V.V.V. haar eersten stertocht gehouden. Het is een vreugdevolle, welgeslaagde dag geweest. Het was een debuut en natuurlijk bracht dit kleine, heel kleine moeilijkheden met zich mee, die door V.V.V. echter op de juiste wijze werden opgevat enover wonnen. „Deze eerste tocht was een oefening voor ons", hoorden wij een der bestuursleden zeggen. En gezien de uitstekende resultaten moet het ons van het hart, dat dit wel een bescheiden uit spraak was Weinigen zullen vermoed héb ben, dat de organisatoren van de- zén stertocht zouden worden over rompeld door de noodzaak om niet minder dan elf autobussen in ge bruik te nemen. Deze groöte belangstelling kwam als een aan gename verrassing. Een surprise, overigens, die tegelijkertijd iets problematisch met zich bracht. Want wanneer men z'n plannen instelt op de verwachting, dat er hoogstens vier autobussen „volge laden" behoeven te worden, onder gaat men het natuurlijk als een puzzle, wanneer dit aantal tenslot te vrijwel driemaal zoo groot blijkt te zijn. Het „volladen" was dan ook duide lijk de groote moeilijkheid. Reeds meldden wij, dat men het, gezeischap in groepen had verdeeld om een vlot verloop te garandceren. Twee afdee- lingen bezochten de Phoenixbrouwerij, terwijl twee andere koers zetten naai de Erdalfabriek en den boschvijver. Daar er geen tijd beschikbaar was ge weest om de groepen van tevoren in te deelen, moest splitsing op het Sta tionsplein geschieden. En dit had, on voorbereid als men was, natuurlijk de noodige voeten in de aarde. Maar een maal in de bussen gezeten was dit (overigens heel kleine) leed geleden. Vóór den start heeft de voorzitter van V.V.V., mr. F. Kool, een paar woor den gesproken. Hij vertolkte de gevoe lens, die V.V.V. bezielden, nu onder haar auspiciën zooveel gasten zouden worden rondgeleid door Amersfoort's schoone omgeving. Hij besprak voorts in het kort de bedoelingen en voordee- len, welke aan zoo'n stertocht verbon den zijn, en wenschte allen tenslotte een buitengewoon prettigen dag toe. Hierna gaf de heer W. Peper ecnige consignes voor den tocht. Hij deelde mede dat het reisplan wegens de groo te deelname een uitbreiding had moe ten ondergaan en hij' verzocht de da mes om het bezoek aan de Phoenix brouwerij aan de manlijke deelnemers over te laten, hetgeen door laatstge noemden met applaus werd beant- woord(!) Vele dames echter troffen wij onder de gasten van de Phoenix brouwerij aan, wat gezelligheid bracht toen men zich na den rondgang achter do schenktafel met schuimend bier mocht plaatsen. Gezelligheid heeft er trouwens gedu rende den ganschen tocht geheerscht Er is veel en hartelijk gelachen en zelfs is het uitstapje niet heelemaal zonder avontuur verloopen. Op den Doodenweg* namelijk maakte de Rijks- veldwacht een blundertje. Drie dei- autobussen werden daar aangehouden, omdat zij zich op een secundairen weg bevonden. Het desbetreffende ver keersbord bleek 0111 een of andere re den door afwezigheid te schitteren. Ge lukkig vergde dit staaltje van „vreem delingenoponthoud" niet al te veel tijd en nog gelukkiger de gemoede lijkheid leed er evenmin onder. Maar met dat. al kwamen drie bussen latei- bij den theetuin van Aart Jansen aan, clan de bedoeling was. Enfin: het pannekoekengenot is er, naar wij meenen te hebben constatee- ren, niet door bedorven. Het was dan ook vrij laat, toen de bussen koers zetten naar het monument der Belgen. Hier heeft de heer J. A. C. Spoel een toelichting omtrent dit bouw werk gegeven, terwijl de heer Peper een kort slotwoord sprak. Hij memoreer de, dat de burgemeester zich geruimen tijd bij het monument bevonden had om de gasten te begroeten. Helaas was hij door tijdsgebrek genoodzaakt geworden om vóór de aankomst der bezoekers on verrichter zake het terrein te verlaten. Tenslotte heeft de heer Peper gevraagd, de V.V.V. te sparen voor zoover men cri- tièk zou willen uitoefenen op haar debuut In het organiseeren van dergelijke tochten. „Want", zoo zei hij. ..dit was voor ons de eerste maal". Wij zijn er van overtuigd, dat dit verzoek niet noodig geweest is. Deze attractie van V.V.V. heeft zeker bij schier alle deelnemers een aangenomen in druk achtergelaten. V.V.V, kan tevreden zijn en zij kan er op rekenen, dat een repri se van zoo'n stertocht met enthousiasme door stadgenooten en vreemdelingen zal worden ontvangen. En dit is hel beste loon dat men aan V.V.V. en haar vele vrienden (speciaal hen, die gisteren hun medewer king wilden verleenen) heeft kunnen ge ven. Door manschappen van de achtste compagnie Lucht doelmitrailleurs De bijzondere tijdsomstandigheden welke eischen dat een groot contingent manschappen onder de wapenen ver blijf houdt, doen naar middelen uitzien om deze militairen in hun diensttijd wat verstrooiing te bieden. Een prij zenswaardige daad verrichtte de direc tie van de Erdalfabrieken, die tot de achtste compagnie Luchtdoelmitrail leurs de uitnoodiging richtte, om het bedrijf in oogcnschouw te nemen. Deze invitatie werd graag aanvaard en hedenmiddag vond het bezoek plaats. Namens de directe werden de gasten ontvangen door den heer H. Meyer, die eenige woorden van welkom sprak en den wensch uitte, dat dit be zoek gewaardeerd mocht worden. Hierna werden de gasten die ten ge tale van 75 waren verschenen in drie groepen verdeeld, welke onder deskun dige leiding een rondgang door de fa briek maakten. Vervolgens stapten de bezoekers in twee gereedstaande autobussen om een tochtje te maken door de omgeving. De route leidde via Soesterberg, Huis ter Heide en Zeist naar de Pyramide van Austerlitz, vanwaar men koers zette naar den theetuin van Aart Jansen, waar een pannekoekenmaaltijd werd aangeboden. Van hieruit werd het gezelschap weer naar de kazerne vervoerd. Lotgevallen van een zevenjarige f^EN ondernemend jongmensch van omstreeks zeven jaren, wandelde op de B.W.-laan. Het warme zomerweer lokte tot avontuur, en toen hij in een tuin een grooten appelboom zag, met een over vloed van onrijp fruit, bedacht hij zich niet lang. Hij klom over het met rozen be groeide hekje, sloop lenig als een jonge kat naar den boom en begon te klim men. Plotseling echter hoorde hij een ge ritsel. Een groote gestalte, in een licht zomerpak stond onder den appelboom en keek hem dreigend aan. Door den .schrik bevangen liet de jongen zich naar beneden glijden. Een enorme hand vatte hem in de kraag. De jongeman riep niet om hulp, want hij wist, dat Indianen dat ook nooit deden. Pogingen om zich los te rukken, baatten niet. De groote man voerde hem langs een trap naar een kelder. „Denk jij hier maar eens over je zon den na, knaap" hoorde hij zich toevoe gen. De sleutel werd in 't slot omge draaid en de jonge boosdoener bleef al leen. Nu was het geen kinderachtige jon gen. Wijsgeci 'g schikte hij zich in z'n lot. Na ongeveer drie kwartier werd de kelderdeur weer geopend en een poli tieman verscheen. Onder gewapend geleide ging het toen naar 't bureau. Daar werd hem een ambtelijke re primande toegediend. De appel dief w as nu zeer onder den indruk gekomen. Hij durfde nauwe lijks meer opkijken. Tot hij z'n vader zag verschijnen. Vaders nu, zijn vreemde wezens. Het verhaal van de gevangenschap van zijn zoon bracht dezen pa buiten zich zelf van verontwaardiging. Hij klaag de den energiek t l ~woner van de B. W.-laan bij de politie aan wegens onwettige vrijheidsberooving. De politie neemt nooit stelling voor den eenen burger tegen den anderen. In geval van wetsovertreding maakt zij procesverbaal op. De justitie moet de zaak dan maar verder uitkienen. En zoo ging het ook hier. Alle avon turen van den ondernemenden knaap n den paraten tuinbezitter werden wetmatig vastgelegd. En hiermede werd, door de vaderlijke houding een zaak. die niet een wede'-zijdsche g'inv ach zou zijn opgelost, aan de weeg- haal van vrouwe Justitia toever trouwd. ZWEMBAD NIEMEI.1EH Het diploma voor geoefend zwem mer werd uitgereikt aan Cornelia Beekman en Jan Kollen. De majoor J. W. L. Versteegh van den staf der VlIIe divisie, wordt met in gang van 1 September a.s. overgeplaatst bij het 5e regiment infanterie met be stemming voor de functie van comman dant van het le bataljon van dat regi ment. De majoor C. Reijnierse van het 5e reg. inf. wordt overgeplaatst bij Staf van de VlIIe divisie, teneinde ie worden belast met het geven van onder wijs bij de afzonderlijke cursussen voor beroeps- en reserve-officieren in het res sort van den commandant der VIHe di visie. BURGERLIJKE STAND 23 Augustus Geboren: Willem z. van Bients The- odorus Bosnia en Janneke Zuman. Gehuwd: Johannes Adrianus Rade- maker en Elisabeth Lodewina v. Nes, Antonius Johannes Bckker en G.crritdi- na Klein Nagelvoort. Overleden: Dirk Willem Lagervekl oud 6-1- jaar, gehuwd met T :1e Jonge- jan, Cornelia van Zoeren oud 72 jaar, gehuwd met Evert v. d. Beek. KEURIG VAN WAREN B. en W. maken bekend, dat bij von nis van het Kantongerecht te Amers foort d.d. (20 Juli 1939 is veroordeeld Willem Tijmensen, kaaskoopman, wo nende te Leusden, tot 15 boete, subs. 8 dagen hechtenis wegens te Amersfoort waren verkoopen ten aanzien waar\an niet is voldaan aan de eischen. gesteld krachtens de Warenwet (ongestempelde kaas). STAATSEXAMEN Voor het diploma A van het Staats examen is geslaagd: A. H. Wijnands. Voor diploma B slaagde G. C. Duche- min. Hiermede zijn de examens beëin digd. TEMPERATUUR IN PESIE'S BAD De temperatuur van het water in Pesie's bad was hedenmorgen 70 gr- V of 21 gr. C. Het diploma werd uitgereikt aan Mien'je van Keulen. BINNENLAND Ten behoeve van de bij de grensbeveiliging betrok ken militairen 's-GRAVENHAGE, 23 Aug. Ten behoeve van de bij de grensbeveili ging betrokken militairen is met in gang van heden opnieuw de veld postdienst in werking getreden. Veldpostkantoren zijn gevestigd te Groningen. Apeldoorn, 's-Hertogen- bosch en Maastricht. Correspondentie voor militairen als bedoeld moet zijn voorzien van: de duidelijke aanwijzing „veldpost": naam, voorletter en militairen rang van geadresseerde; het legeronderdeel (in bijzonderhe den omschreven) waartoe hij be hoort of waarbij hij is gedetacheerd. Vermelding in bet adres van de plaats waar het onderdeel is gele gerd, mag niet geschieden, wel mag de naam van het betrokken veld postkantoor worden toegevoegd, in dien den afzender bekend is onder welkèn territorial en bevelhebber (Friesland, Overijssel, Noord-Bra bant of Zuid-Limburg) de geadres seerde behoort. ONGELUK OP DE LIJN DEN HAAG-UTRECHT Trein rijdt op onbewaakten overweg vrachtauto aan. Geen persoonlijke ongelukken NOOTDORP. 23 Aug. - Heden ochtend vroeg heeft een ongeluk plaats gehad op den onbewaakten overweg bij de voormalige halte Nootdorp aan de lijn den Haag— Gouda. Trein no.- 507, die 6.45 uur uit Den Haag naar Utrecht ver- Irekt, kwam op genoemden over weg in botsing met een vrachtauto. Deze laatste werd zwaar bescha digd en ook de trein liep eenige be schadiging op. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De trein had 10 minuten vertraging. „ARTI ET AMICITIAE" AMSTERDAM. 23 Aug. Donder dagavond, van 8 tot 10 uur. zal de eer ste eeuwfeesttentoonstelling in het ge bouw van „Arti et Amicitiae" (Rokin, ingang Spui) geopend zijn tegen den gewonen toegangsprijs van 50 cent en zal prof. Huib Luns een rondgang op de expositie houden. LIJK OPGEHAALD MAURIK. 23 Aug. Dinsdagmiddag is uit een waterkolk op de uiterwaarden het lijk opgehaald van den 28-jarigcn C. van Wijk. die Maandag verdronken is. Hij was naar de wei gegaan om een paard te halen. Dit dier was naar een eilandje gezwommen, midden in de kolk. Bij zijn poging om dit eilandje zwemmende te bereiken, is hij verdron ken. Groote belangstelling uit Hofkringen LUNTEREN. Onder groote be langstelling van de zijde van den Ne- dcrlandsclien adel en voorts van mili taire en burgerlijke autoriteiten, heeft Z. E. J. H. F. Graaf Du Monceau. ge pensioneerd luitennant-generaal b.d., oppcrceremoniemeester en grootmees ter van II.M. de Koningin zijn tachtig- sten verjaardag gevierd te zijnen huize, de buitenplaats Dcnnebroek te Lunte- ren. De nog zeer jeugdig uit ziende en kras se jarige werd namens H.M. de Koningin geluk ge- wenscht door generaal-rna- joor jhr. de Jonge van El ienieet.. die hem namens H.M. een bloe menhulde aan bood. Vele beken de persoonlijk heden hebben in den loop i van den dag l den Graaf pc- complimen- i teerd. O.a. ar- j riveerden op •i „Dennebroek" J Z.E. jlir. Röell, j| luitenant-gene- raai b. d. en oud-comman dant van het veldleger: jhr. Boreel van 01 denaller, op perhofmaar schalk van H.M. de Ko ningin;; Mevr. Bsse van Tuyll van Scrooskerke, grootmeesteres van H.M. de Ko ningin; Z. E. Jhr. Schimmel pen ninck v. d. Oye, groot-officier van H.M. de Koningin met zijn echtgenoote Jkvr. Schimmelpenninck v. d. Oye; Mevr. Snouck Hourgonje, geb. Jkvr. van Tets, Dame du Palais van H.M. de Koningin; Jonkvrouwe. van Tets, eerste hofdame van H.M. de Koningin; Z.E. Jhr Sik- kinghe. luitenant-generaal b.d. en eer ste Kamerheer van H.M. de Koningin met zijn echtgenoote en zijn zoon: Jhr. Sikkinghe Jr., intendant der Koninklij ke Paleizen te 's-Gravenhage en Amster dam; Jkvr. Bsse Schimmelpenninck v d. Oye van Duivenvoorde, en vele an deren. Graaf Du Monceau heeft bij deze ge legenheid tal van geschenken ontvan gen, waaronder een zeer waardevol ca deau van de dames en heeren der Hof houding, Voorts kwamen vele familieleden en vrienden den jarige nog gelukwen- schen, o.a. Baron Constant Rebecgue van Ginneken, een zwager van Graaf Du Monceau; Graaf Bentinck van Arae rongen; dr. Japikse, directeur van het Kon. Huisarchief; De heer M. C. Koning, oud-directeur van de Stoomvaart Mij- Nederland en voorzitter van het Hoofd bestuur der Kon. Nat. Vereeniging tot steun aan miliciens en de secretaris van deze vereeniging, de heer Nolthenius de Man. Graaf Du Monceau is namelijk eere-voorzitter dezer vereeniging. Uit de naaste omgeving kwam o.a. de gep. Luit-Generaal der Artillerie Hazelaar van Ede den jarige complimenteeren. Des avonds werd de viering met een zeer intiem diner gesloten. Graaf Du Monceau Ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht HOOGKERK, 23 Aug. Vanoch tend omstreeks half acht is alhier een ongeluk gebeurd, waarbij twee arbeiders ernstig gewond werden. Op een terrein van de betonfirma Kool en Wildeboer was een ketelin stallatie geplaatst, geleverd door de asfalt- en chemische fabriek Smid en Hollander alhier. Bij deze ketelinstallatie, welke ge bruikt wordt voor het impregneeren ran betonartikelen,. werken drie arbei ders van laatstgenoemde fabriek. Om streeks half acht is het sluitstuk, van den ketel gesprongen. De kokende as falt spoot met groote kracht meters ver weg on trof de arbeiders H. Boerma en A. Belle. De derde arbeider werd niet getroffen. De slachtoffers kregen brand wonden over het geheele lichaam. On middellijk werd geneeskundige hulp in geroepen. Dokter Polman heeft de man nen onmiddellijk naar het ziekenhuis te Groningen laten overbrengen. De toe stand van Boerma is zeer ernstig. Over de oorzaak van het ongeluk ordt ons medegedeeld, dat dezo waar schijnlijk gezocht moet worden in het feit. dat het sluitstuk van de ketelin stallatie nfet op de voorgeschreven wij ze was vastgemaakt. EEN VERSTROOIDE BADER 'e-GRAVENHAGE, 23 Aug. Gister avond werden door den exploitant van een consuniptietent aan liet Noorder- strand te Scheveningen bij de politie eenige kloeren gedeponeerd, die hij om streeks tien uur des avonds in zijn tent gevonden had. Het ligt voor de hand, dat men vermoedde, dat de eigenaar der kleeren in zee was verdronken. He denochtend bleek echter, dat deze ver geten had zich te kleeden en in een badjas gehuld naar huis was gegaan. Jhr. de Geer in Den Haag Minister-president jhr. dr. De Geer is Dinsdagavond, naar De Tijd meldt, in Den Haag aangekomen. Hij heeft zijn vacantia in het buiten land afgebroken. Oorspronkelijk was de minister-president voornemens 1 Sept zijn werkzaamheden te hervatten, In verband met den gespannen in ternationalen toestand heeft dr. Colijn zijn wereldreis uitgesteld. CONVENTIE IN COCOS- INDUSTRIE AMSTERDAM. 22 AuP. JÏen deelt ons mede, dat thans tusschen de meeste groote fabrikanten en de meeste kleine fabrikanten in de cocos-industrie een conventie tot stand is gekomen, op wel ke conventie verbindendverklaring door den minister van Economische Zaken zal worden verzocht. De conventie is intusschen reeds in werking getreden op 1 Juli j.l. als directeur van het bureau treedt op mr. L. Vorstman te Amster dam, terwijl de bevoegdheden, welke in de conventie na de verbindendverkla ring aan een vertegenwoordiger van den minister zullen zijn toegekend, tot aan dat tijdstip op verzoek van alle betrok ken cocosfabrikanten door mr. G. H. E. Nord Thomson te Leiden zullen worden uitgeoefend. As van een ketelwagen brak, waardoor het spoor werd beschadigd DORDRECHT, 23 Aug. - Het spoorwegverkeer van Dordrecht naar het 7uiden heeft in den vroe gen ochtend geruimen tijd ernstige stagnatie ondervonden door een on geval, dat in den afgeloopen nacht omstreeks halfdrie op de spoor lijn tusschen de brug over den Moerdijk en wissel no. 1 bij Wil lemsdorp heeft plaats gehad. Het ongeluk zelf is van betrekkelijk weinig beteekenis. Van een ketelwagen die in den goederentrein 4026 van Ble- rik naar IJsselmonde reed, brak een as. De wagen zakte dientengevolge door en sloeg om. Bovendien werd over een vrij grooten afstand het spoor ernstig beschadigd. Daar het ongeval juist gebeurde op het korte stuk, waar enkel spoor ligt, was de verbinding met het zuiden al9 gevolg van het ongeval geheel ver sperd. Om vijf uur vanmorgen is men met het opruimingswerk begonnen en cm acht uür was men zoo ver gevor derd, dat met een snelheid van 5 km. per uur weer over het spoor gereden kon worden. Een uur later was het verkeer ter plaatse weer normaal en kwam ook een einde aan de ernstige vertraging, welke het spoorwegverkeer van Dordrecht naar het zuiden van ochtend heeft belemmerd. 's-GRAVENHAGE, 23 Aug. Het gerechtshof te 's-Gravenhage be handelde vandaag in hooger beroep de strafzaak tegen mr. J. A. V. R. v.d. K., die wegens onjuiste aangifte voor de vermogens- en inkomsten belasting door de rechtbank hier ter stede bij verstek tot een geldboete van 10.000,— subs. 6 maanden hechtenis is veroordeeld. De officier van justitie, die een ge vangenisstraf van zes maanden had geëischt. had van dit vonnis geappel leerd. Ook hedenochtend was verdachte niet verschenen, zoodat verstek tegen hem werd verleend. De advocaat-generaal mr. L. B. J. Vermeulen, requisitoir nemend, achtte de opgelegde straf in verhouding tot het gepleegde feit en de grootheid van het verzwegen bedrag te laag en vor derde verdachta's veroordeeling tot een gevangenisstraf van vier maanden. Uitspraak 30 Augustus. HET- EN BOEICOP. Nadat door den aannemer, den heer A. J. Stravers, het oude dubbele woonhuis aan den Kanaal dijk alhier met den grond gelijk was ge maakt en men reeds bezig was met het heiwerk deed deze opeens een eigen aardige vondst. Bij het verwijderen van een tegel ontdekte hij een verborgen schat in den grond, bestaande uit f200 aan gouden tientjes en f 1£5 aan rijks daalders, in totaal f 325. dateerende uit het jaartal 1845. De gouden tientjes wa ren in een metalen pepermuntdoosje verborgen terwijl het overige geld er los bij lag. Van deze vondst is aangifte gedaan bij den Burgemeester, door den vinder, die de schat onder zich gehouden heeft totdat de Burgemeester daar nader over heeft beslist. GRAND THé&TRE. Van Vrijdag 18 t.m. Donderdag 24 Aug. vertooning van de film „De Citadel" Voorstellingen: Zondag 1.45, 4, 6.15 en 8.30 uur. Eiken anderen middag en avond 2.30 en 8.15 uur. Vrijdag, Maandag, Dinsdag en Donderdag 2.30 uur: Shirley Temple in „Penny brengt uitkomst". CITY THEATER Van Vrijdag 18 t.m. Don derdag 24 Aug. vertooning van de film ,.De Big in het vreemdelingenlegioen" Voorstellingen: Zaterdag 2.30, 6.15 en 8.30 uur. Zondag 1.45, 4. 6.15 en 8.30 uur Andere dagen 2.30 en 8.10 uur. STERHUIS. Beekenst.laan 6. Voor alle meisjes iederen avond geopend des Zon- Jags van 2 uur GILDEHUIS. A.K.G. Tentoonstelling 10—5 uur nam. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9. R.K LEESZAAL. - Wtferstraat 2 Filiaal Uitleenbibliotheek Edisonstraat 85 MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag;* 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Za terdags vrijen toegang). KUNSTHANDEL VEENENDAAL, Langestr. 33. Oranjetentoonstelling. CLUBLOKAAL SPEELTUIN VER. SOESTER- KWARTIER. lederen Dinsdagavond oefeningen van den Luchtbeschermings dienst. afd. Soesterkwartiar. UIT DE STAATSCOURANT 's-GRAVENHAGE, 23 Aug. Bij K.B. van 21 Augustus 1939 Is met ingang van 1 October 1939, op het daartoe door hem gedaan ver zoek, eervol ontheven uit zijn tegenwoor dige betrekking, H. Ms. ordonnans-offi cier, de eerste-luitenant A. J. F. M. Egter van Wissekerke, van den grooten staf. Is met ingang van den eersten Sep tember 1939: le. de vice-admiraal J. C. F. Hooykaas eervol ontheven van de betrekking van hoofd der afdeeling hydrografie bii het departement van defensie; 2e. vice-admiraal J. C. F. Hooykaas op zijn verzoek wegens langdurigen dienst eervol ontslag verleend uit den zee dienst, met dankbetuiging voor de lang durige en zeer goede diensten, door hem aan den lande bewezen; 3e. kapitein-luitenant ter zee B. van Tijen, onder eervolle ontheffing van de betrekking van onderhoofd der afdee ling hydrografie bij het departement van defensie, opgedragen de betrekking van hoofd dier afdeeling. Is aan reserve-kapitein T. J. H. van 't Lam, van het 2e regiment infanterie, vergunning verleend tot het dragen op de uniform van de versierselen van de Duitsche Olympische herinneringsme daille, hem door den Rijkskanselier van het Duitsche Rijk geschonken. Is aan reserve-eerste-luitenant A. A. M. Stols, van het 13e regiment infante rie, vergunning verleend tot. het aanne men en dragen op de uniform van de ordeteekenen van officier van de orde van Adolf van Nassau. SPORT EN SPEL Er blijkt voor de militaire terreinkam pioenschappen, welke op Zaterdag 26 Augustus a.s. des middags om 2 uur te de „Lage Vuursche" zullen worden ver reden, zoowel in militaire als in perso- neele kringen, een groote belangstelling te bestaan. Nog voordat de inschrijvings termijn definitief was gesloten, had de K.N.M.V. reeds meer dan 80 militaire inschrijvingen ontvangen. Vooral voor de klasse c (machines boven de 350 c.c.) bestaat groote animo, niet minder dan 65 deelnemers werdgn hiervoor ge boekt. De meeste gemotoriseerde wapens, korpsen en inrichtingen der Nederland- sche weermacht zullen zijn vertegen woordigd. Zoo zullen rijders van het korps motordienst, de regimenten hu zaren, de regimenten huzaren motorrij ders, de eskadrons pantserwagens, de regimenten motorartillerie, de regimen ten wielrijders, de regimenten lucht doelartillerie en andere gemotoriseerde onderdeden aanwezig zijn. Bij de burger-seniorrijders heeft men in aanmerking genomen, dat een aantal cracks thans in de internationale zesdaagsche in Duitschland rijdt een zeer sterke inschrijving. Namen als Roest, Vcrkerke, Knijnenburg, Bovee, Kip en de Vries verzekeren reeds den noodigen strijd. UIT DEN U.P.V.B. Zondag 27 Augustus 1939 VeenendaalUPVB-Elftal. Om een plaats in de tweede klasse: SpoorvogelsWDO. Samenstelling UPVB-Elftal Doel: H. Worst (DWSV); achter: P. de 1-Ieus (Zebra's) en J. Meerbeek (HDS); midden: J. van Vredendaal (Nijenrodes), M. Schouten (Zebra's) en A. Straub (De Stichtschc); voor: G. Meijer (HDS), P. do Bruin (Nijenrodes), W. v. Eclc (Groen-Zwart), C. N. Kilian (De Sticht- sche) en A. Takken (HDS). Reserves: L. Meijer (Minerva), R. Hooijer (Baraeveld), G. Damme (DOS) en A. de Klerk (DWSV). Vandaag ontmoette ik op het strand een man. die me met alle geweld wil de kussen wat ik toen geloopen heb!" „Heb je hem nog ingehaald?" (Söndagsnisse)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5