3tcuatid& (B Critiek op het beleid inzake luchtlijn Indië-Australië De koekoek, die eieren legt in het nest van anderen, aldus de heer Eerstens Nieuws-censuur te Berlijn HET RAADSEL VAN RIVERSIDE DRIVE Slowakije eischt gebied terug van Polen Oslo-ministers bestudeeren den toestand Militaire verloven in België ingetrokken P. Cesar wint de troostronde 70 K.M. nachtmarsch Z.U.T. Dames Confectie VAN ROSSUM KLEEDING NAAR MAAT Euwe en Landau winnen Engeland- Nederland te Londen AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1939 2e BLAD Volksraad BATAVIA, 23 Aug. (Aneta). De heeren Leunissen (I.E.V.). Roep (P.E.B.), van Helsdingen (C.S.P.), Mansveld (Vad. Club) en Kerstens (I.K.P.) hebben bij den Volksraad een motie ingediend waarin wordt verzocht er bij den begrootingswet- gever In Nederland op aan te dringen het exploitatie-verlies van een der K.N.I.L.M.-diensten op Australië, door middel van een subsidie, ten laste te brengen van de rijksbegroo- ting. Verder is door genoemde heeren een amendement ingediend tot verhoogiag van de begrooting van het departement van verkeer en waterstaat voor 1940 met een bedrag van f 300.000.— ten be hoeve van de weder-instelling van den tweeden K.N.I.L.M.-dienst op Australië, totdat deze uitgave ten laste van de Nederlandsche begrooting zal zijn ge bracht. De heer Kerstens heeft in den Volks raad nog het volgende opgemerkt over den K.N.I.L.M.-dienst naar Australië. Spreker meende dat de re geering de verhouding tusschcn K.L.M. en K.N.I.L.M. rooskleurig heeft voor gesteld. Hii vraagt of de regeering zich nimmer op het standpunt heeft gesteld, dat de verbinding IndiëAustralië voor de K.N.I.L.M. behoorde te worden gereserveerd. Spreker had gehoopt, dat de K. L. M. niet tijdelijk, doch definitief van deelname zou af zien, hetgeen een daad van wijs beleid, ook tegenover Indic. zou zijn geweest. De K.L.M. volgt thans de onjuiste po litiek van „reculer pour mieux sauteur", hetgeen door geheel Indië ten zeerste wordt betreurd. Waarom blijft de K.L.M. op dit pijnlijke wrijfvlak schuren, aldus spreker. Hier is een ernstige poli tieke fout en een beleidsfout ge maakt. In de. geheelc verhouding tusschen Holland en Indië is sedert twaalf jaren veel veranderd en dat niet alleen bij de luchtvaart. Dit had de K.L.M. en de regeerings- instanties ertoe moeten brengen om Buitenlandsch weeroverzicht Een breede rug van hoogen lucht druk vormt een verbinding tusschen twee gebieden van hoogen luchtdruk, het eene in Finland en het westen van Rusland en het andere nabij de Azo- ren. Over onze omgeving vormde zich in den nacht een secundair maximum van den luchtdruk, ongeveer door vlakke minima tusschen de Elbe en den Oder in het oosten, over Bretagne en Cornwall in het westen en over de Alpen in het zuidoosten. De depressie in het noorden is te ver weg getrokken om hot weer in onze omgeving nog te kunnen beinvloeden. Op den oceaan is geen nieuwe depres sieactiviteit te bespeuren. In de omge ving der vlakke minima komen nog onweers tot uitbarsting. Vooral in de omgeving van Hamburg, langs de Fransche Riviera en in Zuidwest En geland vielen zware regens, cvenzoo op enkele plaatsen langs de Noorsche kust. niet star vast te houden aan een ver houding en taak-afbakening welke twaalf jaar geleden is opgemaakt. De K.L.M., zoo zeide spreker, speelt thans voor koekoek, die haar eieren wil leggen in het K.N.I.L.M.-nest. De K.L.M. moet van de regecring hoo- ren: jullie vliegen tot Batavia of Ban doeng en wat er verder gebeuren moet, doet de K.N.I.L.M. Bij de voortzetting der besprekingen over do begrooting van verkeer en wa terstaat, merkte de heer Van Helsdin gen (C.S.P.) nog op. dat het bestaan van controversen tusschen de K.L.M. en K.N.I.L.M. niet aan' twijfel onderhevig lijkt. Spreker zou een uitspraak der re geering wcnschen, waarbij de pacificlij- nen uitsluitend aan de K.N.L.I.M. wor den toevertrouwd. Samenwerking tus schen K.L.M. en K.N.I.L.M. moet zeer wel mogelijk geacht worden, doch ge baseerd zijn op voet van gelijkheid. Waar de regeering spreekt van een „meer zelfstandige positie van de K.N.I.L.M.". vreesde spreker dat er met die zelfstandigheid toch een en ander nog niet in orde is. Heeft de directeur van verkeer en waterstaat zich, tijdens zijn verblijf in Nederland, geen zeker heid kunnen verschaffen omtrent de juiste verhouding tusschen beide maatschappijen? BUITENLAND BERLIJN, 23 Aug. (Reuter). Het nieuws, dat het Britsche parlement te gen Donderdag is bijeengeroepen, is de eenige passage uit het communiqué van het Britsche kabinet welke in de Duitsehe bladen verschijnt Het feit, dat aan het parlement gevraagd zal worden de defensievolmachten goed te keuren, wordt verzwegen. Evenmin wordt melding gemaakt van de opvat ting der Britsche regeering, dat de Duitsch-Poolsche geschillen het ge bruik van geweld niet rechtvaardigen. De verklaring dat het Russisch-Duit- sche niet-aanvalspact in geen geval van invloed zal zijn op de verplichtin gen van Groot-Brittannië jegens Polen wordt eveneens genegeerd. Onder groote koppen probeeren de Duitsehe bladen bij de lezers den in druk te vestigen, dat te Londen vrees en consternatie hecrscht. Do Lokalan- zeiger zegt, dat „Parijs vol wanhoop naar Londen kijkt". Op de frontpagi na's staan weer veel berichten over be weerde „Poolsche wreedheden", even als perscommentaren uit alle deelcu der wereld, waarbij Groot-BTittannie en Frankrijk in een kwaad daglicht worden gesteld. LORD LOTHIAN BIJ CHAMBERLAIN 'LONDEN, 23 Aug. (Reuter). Lord Lothian, do nieuw-benoemde Britsche ambassadeur te Washington, heeft van ochtend een bezoek gebracht aan Cham berlain. Ook Sinclair was bij Chamber lain en Greenwood wordt er verwacht FEUILLETON Naar het Eng els ch van STANLEY HART PAGE 42) Dat werd aangenomen. Ik bleef dus met Garrison voor de deur op wacht Er gebeurde niets en Innes met King na men de wacht over. Ik trok mijn schoe nen uit en wierp me gekleed op bed. Ik zocht radeloos naar een oplossing. Tegen den tocht op het jacht naar New York zag ik erg op. De heenreis was al zoo onfortuinlijk geweest. Ongetwij feld zou ons een noe grooter ongeluk op den terugweg overkomen. De grauwe dag was reeds aangebroken, toen ik Manes en Flount hun wacht hoorde be trekken. Ik sprong uit bed en vernam dat Innes en King h«» al nel zoo rustig hadden eehad Garrison en ik. Voordat ik weer in bed stapte, keek ik nog eens uit mijn raam. Het was windstil en de hemel was bewolkt Ik kon over dé open plek tot aan bet bosch toe kijken. Naar rechts lag het strand. Daar waren de rotsen niet meer clan een paar meter hoog. Ik kon Thumcab Eiland nog net zien. Juist wilde ik me van het venster afwenden, toen mijn aandacht plotseling werd getrokken. Ik had gezien, hoe een man zijn hoofd even boven de rotsen omhoog stak en terstond weer terugtrok. Ik holde mijn kamer uit en trof Mapes en Flount in de gang op hun post Ik bedacht me teretond, dat de man op de rotsen Ui het nadeel was, omdat hij niet vermoed de gezien te zijn. Als ik alarm maakte, zou hij het bemerken. Ik besloot dus slechts één persoon mee te nemen, dien ik volkomen kon vertrouwen. De deur, van King was niet op slot. Hij lag onder een enkelen deken op zijn bed, zonder schoenen en jas. „Wat is er aan de hand?" vroeg hij, dadelijk wakker. „Ik meen on6 spook gezien te hebben. Gaat u mee?" Hij trok haastig zijn schoenen en j*as aan, greep zijn geweer en ging mee. Snel renden we de open plek over naar een boschje vlak bij de klippen. „Daar heeft hij zijn hoofd bovenuit gestoken", fluisterde ik. „Mogelijk houdt hij zich daar nog ergens verbor gen." „Laten we gaan kijken. Geen tijd ver liezen!" Omzichtig beklommen we de rotsen en keken daar over den rand omlaag. Niemand te zien. Niemand kon zich schuil houden op het vrij vlakke strand. „Weg!" zei King. „Waar zou hü heen zijn?" „Het wrak'zou de eenige schuilplaats bieden", meende ik. King knikte en zwijgend liepen we snel het bosch in. „Ik hoop, dat jullie voorzichtig zult zijn met die vuurwapens!" De stem, die de 6tilte brak, deed me bijna omvallen van verbazing. Ik keer de me om. Achter ons stond Christo pher Hand! HOOFDSTUK XX Hst antwoord op enkels vragen, ..Lieve help. nu weet ik zeker, dat Ik spoken zie!" riep ik uit Hand glimlachte „Het uur der bevrijding zal slaan voor de broeders, die onder matelooze terreur moeten smachten" PRESSBURG. 23 Aug. (D.N.B.) Het bericht, dat binnenkort een niet-aanvalsverdrag tusschen Ber lijn en Moskou zal worden gesloten, beeft in de hoofdstad van Slowakije sensationeel gewerkt. Reeds Dins dagochtend was een sterke bewe ging onder de bevolking merkbaar. Des middags werd spontaan in de stad gevlagd. Tegen zeven uur kwa men tienduizenden op het Vrijheids- plein bijeen, waar een groote op tocht werd gevormd, die ter sterk te van ongeveer 40.000 personen naar het stedelijk theater trok. Daar had zich reeds een menigte van tegen de 100.000 koppen ver zameld. De chef voor de propaganda, Sano Mach. hield een rede, waarin hij er den nadruk op legde, dat de Slowaaksche politiek de eenig juiste richting heeft ingeslagen, toen zij ondanks alle cri tiek de Duitsehe vriendschap als het eenige wezenlijke fundament voor de Slowaaksche zelfstandigheid heeft ver worven. Het Slowaaksche volk heeft zich tot een bondgenoot gewend, die vandaag machtig en morgen nog mach tiger zal zijn. Mach wees er ten slotte op, dat de Slowaken hun gebiedsdeelen van Polen terugeischen niet morgen, maar direct. „Wat ons werd geroofd, nemen wij met harde hand terug." Na den chef voor de propaganda sprak de leider der Duitsehe volksgroep ir. Karmasin. die wees op de trouwe wapenbroederschap tusschen Duitschers en Slowaken. „Thans gaat het niet meer om de eigen toekomst, doch om die der broeders, die onder matelooze terreur moeten smachten. Ook voor hen zal het uur der bevrijding slaan." BRUSSEL, 23 Aug. (A.N.P.). De conferentie der staten van de Oslo-groep is vanochtend om kwart over tien begonnen onder voorzit terschap van minister-president Pierlot. Alle gedelegeerden waren aanwezig. De besprekingen begon nen met een overzicht van den in ternationalen toestand. De conferentie der tot de Oslogrocp behoorende staten is vanochtend be gonnen op het ministerie. Tal van nieuwsgierigen stonden voor den in gang van liet ministerie van buiten- landsche zaken in de Wetstraat om de komst gade te slaan van de buiten- landsche gedelegeerden. De ministers van buitenlandsche zaken van Dene marken, Finland, Luxemburg, Noorwe gen, Nederland en Zw eden, te we ten de heeren Munch, Erkko. Bech, Koht, van Klcffcns en Sandler, gevolgd door hun medewerkers, arriveerden tegen tien uur op het ministerie, waar zij werden verwelkomd door de heeren Pierlot, eersten minister en minister Aan buitenlandsche zaken. a*an Lan- genhove, secretaris-generaal, baron van Zuylen, directeur-generaal der afdec- ling politieke aangelegenheden, prins de Linge en baron Delvaux de Fcnffe secretaris-generaal der conferentie. Op verzoek van fotografen en filmope rateurs hebben de zeven ministers op de binnenplaats van het ministerie ge poseerd. Vervolgens werden zij naar de roode salon van het ministerie geleid, waar de kabinetszittingen werden gehouden „Heelemaal niet. Je hebt nog nooit iemand gezien, zoo springlevend als ik. De lucht hier maakt een mensch weer jong." King scheen kwaad te worden. „Hoor eens, hebt u die 6pokenstreken hier 6oms uitgehaald? Drie jonge dames zijn halfdood van angst!" „Ik ben er onschuldig aan, mijnheer King", zei Hand lachend. „Zeg, Clark, wat heb jij ontdekt? Ik ben er bar be nieuwd naar!" „Ik heb je gisteren een uitvoerig rap port toegestuurd", zei ik. „Maar ik ken het woord voor woord uit mijn hoofd." Hand keek rond. „Vertel maar. op. Hier kan niemand ons zien", zei hij. King toonde meer belangstelling voor mijn relaas dan Hand, maar dat was ik van mijn vriend gewoon. „Dus nu op het moment koester j'e de meeste verdenking tegen Archibald Flount, i6 het zoo niet?" vroeg hij, toen ik klaar, was „Och kom, dat moet u toch wel mis hebben," protesteerde King, „Flount moet wel niet veel van me hebben, om dat ik hem treiter, maar ik mag dat ventje toch wel graag lijden." „Ik ook!" riep ik uit. „Maar de be wijzen zijn tegen hem. Wat doe ik daar aan?" „En hoe staat het met dr. Innes?" vroeg Hand. „Het eenige bewijs. Avat ik tegen hem kan vinden, is do mogelijkheid, dat hij die vreemde radioberichten van het jacht heeft uitgezonden. Maar dat kan de tweede machinist ook gedaan hebben en die kerel kan ook de machi nes onklaar gemaakt hebben." „Daar a'alt me in. dat mijnheer Ah- binton er toch ook de hand in gehad zou kunnen hebben." zei King. „Hoe staat het met hem?" „Ja, hoe zit dat?" wendde ik me iet en va elke nu voor de conferentie is in gericht. Om kwart over tien opende de heer Pierlot de bijeenkomst Eenige oogenblikkcn later werd door tusschen- komst van een ambtenaar van den persdienst vernomen, dat het eerste deel der besprekingen gewijd zou zijn aan dc bestudeering van den interna tionalen toestand. De Belgische vremier en minister van buitenlandsche zaken. Pierlot, heeft des middags de journalisten ontvangen en tegenover hem de volgende verkla ring afgelegd: „Wij hebben den ochtend in een geest van zeer vriendschappelijke samenwer king beraadslaagt over de verschillende vraagstukken, Avelke op de agenda dei- conferentie ziin geplaatst. Tot mijn groote spijt ben ik nog niet in staat U inlichtingen te geven o\*er het resultaat der beraadslagingen. Men stelt thans de teksten op. waarover wij het eens zijn gCAvorden. Deze teksten moeten in onze volgende zitting, van middag. worden bezien. Overigens wen- schen de hoofden der delegaties zich in verbinding te stellen met hun onder scheiden regeeringen, wat zij begin van den middag telefonisch zullen doen. De beraadslagingen zullen tegen vier uur worden hervat. Het is niet uitgesloten, dat de besprekingen over andere, onder werpen morgenochtend worden voortge zet." BRUSSEL, 23 Aug. (Bel^a). Met ingang a-an heden zijn tot na der order de verloven ingetrokken a-oor officieren en militairen a'an subalternen rang, behalve a-oor dringende gevallen. De militairen, die -thans met verlof zijn, zullen evenwel niet aa'orden teruggeroepen. TENNIS Op de banen van het Ken nemer Ly ceum te Overveen a-onden de jaarlijk- sche wedstrijden van den Kon. Nederl. LaAvn Tennisbond voor de rijpere jeugd plaats. Aan deze wedstrijden werd o.m. deel genomen door den A.L.T.A. speler P. Cesar, die echter in de eerste ronde door den winnaar van het vorige jaar den heer I. Rinkel Averd uitgeschakeld. Deze Utrechtsche speler wist ook nu weer beslag te leggen op den Van Len- nep-beker. In de Troostronde voor Jongens boekte de A.L.T.A.-speler een aardig succes door als eerste te eindigen. De uitslagen waren: Jongens: le ronde: P. Cesar—I-I. Groe- newegen 64, S—6. E. VrolijkA. Haak 61, 6—0. Th. van LoonH. Busselman 62, 75. A. C. Labouchère, av.o. Halve eindstrijd: P. CesarA. C. La- bouchère 6—1, 61. Th. A'an LoonE. Vrolijk 6—2. 5—7, 6—4. Eindstrijd: P. Cesar—Th. van Loon 6—2, 6—2. WANDELSPORT Voor de derde maal organiseert de Amersfoortsche Aigemcerw Wandel- sportvcrccniging „Zonder Uitvallers Terug" een nachtmarsch over 70 K.M. Deze marsch wordt gehouden op 9 en 10 September a.s. er. moet binnen 13 uur geloopen worden. De start vindt des Zaterdags om 11 uur n.m. bij Ge bouw „De Valk" plaats, waar ook de finish is- 3 KORTE BERGSTR. TELEFOON 3S30 wat driftig tot Hand. „Jij hebt dien brief van Garrison natuurlijk nage maakt. Je moest je toch eigenlijk scha men." Hand grijnsde. „Ik heb me al zoo vaak moeten schamen, dat ik eraan ge wend ben geraakt. Het is beslist slim van je, Clark, dat je hebt begrepen, dat die brief van mij afkomstig was. En uit. het poststempel had je kunnen op maken, dat ik in Maine was. Je scherp zinnigheid is nog niet groot genoeg, man. Ik heb Gerrity natuurlijk laten weten, wat ik van zins was. blij was feitelijk mijn medeplichtige. Maar het komt me \-oor, dat ze daar in huis on gerust beginnen te worden. Ze hebben je afwezigheid dus blijkbaar in de ga ten." Garrison en dr. Innes 6tonden wer kelijk naast het huis op den uitkijk. Zoodra we uit het bosch kwamen, wees Innes gejaagd onzen kant uit. Even latPr herkende Garrison mijn vriend. „Mijnheer Hand!" riep hij uit. „Hoe bent u in vredesnaam hier gekomen?" „Dat zal ik u binnen wel a'ertellen". zei Hand, zijn cliënt dc uitgestoken hand drukkend. Zoo gingen we alle vijf naar de zitkamer. Hand wierp een biok hout op het vuur en bleef met ge- fronste wenkbrauwen tegen den schouw geleund staan. Eindelijk keek hij zijn cliënt doordringend aan. „Ik heb het motief voor dit heele wanhopige gedoe ontdekt," zei hij. Garrisson werd nog blcekcr dan hij al was. „Wie is het?" vroeg hij fluiste rend. „U hebt geen vijand," vervolgde Hand, „en niemand wil u feitelijk eenig i%\vaad doen. Maar er bestaat een groep mannen, die u desnoods zouden ver moord hebben, om u hier van het eiland vandaan te houden." „Maar luister nu eens. als het niet SCHAKE Bournemouth - tournooi Spanning stijgt met elke ronde BOURNEMOUTH, 22 Augustus. De spanning in de hoofdgroep van het tournooi te Bournemouth stijgt met elke ronde. EuAve Avon van Mieses, maar Flohr had vandaag een zware partij tegen den derden concurrent voor de eerste plaats, Klein, welke partij moest Avorden afgebroken. Landau komt er met elke ronde be ter in en vandaag Avas het Kitto, die verslagen werd door onzen landgenoot, zoodat Landau thans op de zesde plaats in de rangschikking is geklommen. De uitslagen luiden: KittoL a n d a u 01. Aitken—Conde, afgebroken. KoenigThomas 1—0. FlohrKlein, afgebroken. Miesesdr. ÉuAve 01. Abrahams—Wallis, afgebroken. De stand luidt: 1. Dr. EuAve 7 punten. 2. Flohr 6 punten plus één afgebroken partij. 3. Klein 5Vt pnt. plus één afgebroken partij. 4. Koenig VA punt. 5. Conde 4 punten plus één afgebro ken partij. 6. Landau 4 punten. 7. Aitken 3A pnt. plus één afgebro ken partij. 8. Mieses 2Mi punt 9. Wallis 3 punten .plus één afgebro ken partij. 10. en 11. Thomas en Kitto beiden l'/i punt, 12. Abrahams 1 pnt plus één afgebro ken partij. Landau paste tegen Kitto de Gruen- feld-verdediging toe en na 44 zetten gaf de Engelschman den strijd op. Caro Kann werd tot op heden nog niet in het tournooi te Bournemouth gespeeld. Aitken en Conde pasten deze opening ditmaal toe en na 51 zetten Averd de partij afgebroken in een betere stelling voor Aitken. Sieiliaansch AA-ordt. druk beoefend en in deze achtste ronde AA-as er Avcer tAvee- rnaal vraag naar, n.l. in de partij Koe nig—Thomas, Avaarin wit na 25 zetten won en in de partij MiesesEuwe, AA'aarin zwart na 30 zetten zegevierde. De partij FlohrKlein Avas Cata- laansch. Na 51 zetten werd de partij af gebroken in een stelling, Avelke gunsti ger is voor Flohr. Wallis verdedigde zich Slavisch tegen Abrahams. Na 51 zetten Averd de partij afgebroken in een betere stelling voor den Avit-speler. VOETBAL LONDEN, 22 Aug. Naar wij vernemen zal de voetbalwedstrijd EngelandNederland op 8 No vember a.s. niet, zooals aanvanke lijk was bepaald, te Sheffield, doch in Londen op het terrein van Tot tenham H. gespeeld worden. De wedstrijd EngelandRoemenië, die oorspronkelijk voor de Engel- sche hoofdstad was vastgesteld, is thans naar Sheffield verplaatst, al dus de Tel. OngetAvijfeld een verheugende tij ding voor Nederland, daar de Avedstrijd tegen Engeland hierdoor in belangrijk- om dion dader Avas, dad zou ik waar schijnlijk heelemaal niet naar het eiland gegaan zijn." „Als ik er niet was geweest," zei Hand „dan zoudt u vermoedelijk niet op dit eiland aangekomen zijn. Ik heb u hier heen gestuurd, maar wist niet, dat ik daardoor de zorgvuldig opgezette plan nen van iemand anders totaal in dui gen deed vallen." „Ik laat mé hangen, als ik er 'n steek van begrijp!" gromde Garrison. „Dan zal ik het u verklaren. Het be gon hiermee, dat die groep vernam, hoe u van plan waart, hier den herfst door to brengen. Ze slaagden erin, uw werk lui door spook vertooningen van het eiland weg te houden. Maar het huis \vas al zoover af, dat dit niet veel hielp Toen staken ze het in brand, maar ook dat mislukte. Vervolgens verscheen Mapes ten toonecle. Toen kregen ze geen kans meer, het huis, zonder ver denking op zich te Iaden, te vernielen. Ze konden Mapes niet weg krijgen en daarom beroofden ze hem van zijn mo torboot. Ze hadden niet graag, dat hij daarin om het eiland heenvoer. Hun 'olgendc maatregel was tegen u zelf gericht. In New York hadden ze vrij spel. Wat daar gebeurde kon nooit de aandacht op dit eiland vestigen. Miss Venora werd het slachtoffer van hun aanslag op uav leven. En hun poging cm u in de stad te houden, mislukte door mijn raad, zoo gauw mogelijk naar het eiland te gaan. Toen ontvoerden ze mevrouw Garrison. Ook dat misluk te Tenslotte trachtten ze u te dooden, voordat u met het jacht weg zoudt kun nen varen. Weer liep het mis en een hunner viel in onze handen." „Heeft Suitz bekend?" vroeg ik be nieuwd. Hand schudde glimlachend het Wtopjes VERKOOP1NQEN Amersfoort 5 Sept. Concordia, Langestraat. Ver- kooping van perceel Johan van Olden- barneveldlaan 4. 8 uur nam. B aam 30 Aug. In 't „Kasteel van Antwer pen", verkooping van landhuis aan de Javalaan 11. 8 uur nam. WA TETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Aardappelkoekjes. Bereiding: 400 gr. gekookte, koude, geraspte aardappelen, 50 gr. fijngesne den brood, Avat zout, 2—3 lepels melk, 2 lepels meel, 1 ei, 1 eidooier, wat peter selie, 20 gr. kaas, Delfrite. Vermeng de aardappelen goed met het met de melk ingevochte brood, voeg er het ei, het meel, het graan en het zout bij. Rol dc massa 1 c.M. dik uit op een met meel bestoven plank, steek er ronde koekjes in uit, paneer ze, bak ze drijvend in heet bakvet en bestrooi ze dadelijk met de geraspte kaas. VOOR DE MIDDAGTAFEL Kalfsgehakt. Bloemkool. Aardappel purée. Rijstballetjcs. 7 d.L. melk, 220 gr. rijst, 30 gr. boter, 60 gr. suiker, aa-at vanillesuiker, 1 snuif je zout, 2 eierdooiers, beschuitkruimels. Kook de rijst in de melk, tot ze tame lijk gaar en droog is, meng er voor zichtig de boter, de suiker en een eier dooier door. Steek met een lepel ballen van de massa en vorm ze op een plank, wentel ze in een geklopte eidooier, haal ze vervolgens door beschuitkruimels en bak ze drijvend in heet vet tot ze goud geel zijn. Presenteer ter compote of vruchten saus bij. heid wint. De Engelschen beschou wen n.l. den strijd te Londen altijd als den Aoomaamsten Avedstrijd. tenvijl de ontmoeting in een andere stad als min der belangrijk Avordt gekwalificeerd. Het is nu Avel niet zoo. dat de Engel- sche officials plotseling den wedstrijd tegen Nederland A'eel belangrijker zijn gaan vinden dan dien togen Roemenië, doch toch mogen a\re ons over deze verandering verheugen. Ook \'oor de Nederlandsche voetbal supporters is het zeer belangrijk, dat er nu te Londen gespeeld zal worden. Daar Sheffield nogal moeilijk te berei ken is, zouden er naar deze stad onge twijfeld Aveinig landgenooten zijn ge komen, omdat de reis meer dan één dag zou duren. De reis Nederland Londen v.v. levert echter zóó Aveinig moeilijkheden op, dat er nu toch zeker een paar duizend toeschouwers het Ne- derlandsch elftal in zijn strijd tegen de Engelschen zullen aanmoedigen; voor de spelers zelf een niet te versmaden steun. Naar wij vernemen had zoowel de heer K. J. J. Lotsv als de heer A. J. Staal de F.A. verzocht den aa-edstrijd EngelandNederland in Londen vast te stellen en hoeAvel de F.A. hier aan vankelijk bezwaar tegen maakte, omdat men Roemenië reeds toegezegd had in Londen te mogen spelen, is men uit eindelijk tnch gezwicht voor dc verzoe ken der Nederlandsche officials, om dat men de argumenten te Londen wel, -te Sheffield geen Nederlandsche toeschouwers geheel kon billijken. hoofd. „Spitz niet. Maar dat zal er wel van komen. Maar om verder te gaan. Ze waagden nog een poging om het jacht onklaar te maken. Gelukkig kon de eene motor nog tijdig hersteld wor den. Daarna volgde hun poging, 'het jacht in brand te steken. Uit Clark heb heb ik begrepen, dat dit op het kantje af verhinderd is „Maar volgens uw relaas moet dan toch een van die bende aan boord zijn geweest", viel Garrison hem hier in de rede. „Ongetwijfeld was een lid der bende aan boord!" beaamde Hand. „Maar u bereikte tenslotte toch het eiland. Toen namen ze hun laatste toevlu'cht tot nog meer nagemaakte spookverschijnselen, om u tc verjagen. Voor geweld was hier geen gevaar. Dat zou de autoritei ten naar het eiland gebracht hebben." „Ik denkt dat u gelijk hebt met die spoken dan altijd", zei Garrison. „Het is zoo, ze hebben ons verblijf hier onmogelijk gemaakt. Ik kan de dames niet langer hier laten. Ik ben er na tuurlijk a-an overtuigd, dat al die spookverschijnselen puur namaak zijn, maar hoe kunnnen we het bewijzen?" „Ik heb het al bewezen", zei Hand. „Hoe dan?" riep ik uit. „Misschien is het eenvoudiger, te vertellen, wat ik intusschen uitgevoerd heb", zei Hand. „Op den morgen van uw vertrek heb ik een vliegtuig naar Portland genomen. Ik was namelijk op het idee gekomen, dat rle reden van die onverklaarbare vervolging van uw persoon deze was, dat iemand u wilde aeraa'ijderd houden van uw eiland. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6