EEN HISTORISCHE TREIN Ondanks de drukke conferenties met zijn ministers vergeet de Engelsche premier Chamberlain ook thans zijn ochtendwandeling in St. James' Park te Londen niet De minister van Buitenland- sche Zaken, mr. E. N. van Kleffens, is Dinsdag naar Brussel vertrokken ter bij woning der conferentie van de Oslo-staten. De minister (x) even voor het vertrek De historische locomotief .De Arend", die den eersten Nederlandschen trein zal trekken op de Spoorwegtentoonstel ling te Amsterdam, is Dinsdag van het Weesperpoortstation naar hetFrederiks- plein vervoerd. Het transport vond plaats op een tractor met oplegger Gep. luit gen. G. G. van Everdingen, oud-gouverneur der Kon. Militaire Academie te Breda, Is op 68-jarigen leeftijd te Arnhem overleden Hel 5500 ton metende stoomvrachtschip .Noordwijk", te Alblasserdam gebouwd voor de Stoomvaart Mij. .Wijklijn te Rotterdam, is Dinsdag met goed gevolg tewater gelaten In verband met de verplaatsing van de Delftsche Poort te Rotterdam wordt de drinkwaterleiding naar Vlaardingen verlegd, waartoe de tramrails ter plaatse met een 1000 K.G. wegende stalen balk worden gestut De juiste afstand wordt gemeten tusschen het gelaat van een der medespeelsters en het .oog" van de camera tijdens de laatste opnamen voor de nieuwe Neder- landsche film .De Spooktrein", welke te Heerhugowaard plaats vonden Voor de nieuwe rolbascule-brug over de Noord te Hendrik-ldo-Ambacht, de grootste van dit type in Europa, is Dinsdag het 320 ton wegende brug- klapgedeelte aangevoerd en terstond gemonteerd. De 700 meter lange oprit Ex-koning Zogu van Albanië heeft bij het graf van den Onbekenden Soldaat te Parijs een krans gelegd, waarna hij zijn handteekening plaatste in het gulden boek .La rose a la Ligne Maginot" verwierf op de nationale Fransche bloemen tentoonstelling van Vittel den 1 sten prijs De oud-premier dr. H. Colijn bevond zich onder de reünisten van den hoofd cursus, die Dinsdag te Kampen bijeen kwamen. De oud-cursisten stelden zich aan de Korenmarkt op, waarna een marsch door de stad werd gemaakt Groningen gaat de parkeerplaatsen van niet minder dan ruim 500 bodenwagens op één tetrein In de stad centraliseeren. De daarheen leidende bruggen worden door nieuwe vervangen, om aan de eischen van het moderne verkeer te voldoen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8