Het Fransche leger op den terugtocht Fransche ministeries verlaten Parijs Slachtoffers van een LAATSTE BERICHTEN onbewaakten bewaakten overweg Roosevelts rede De premier naar het leger vertrokken Honderd gulden BETALING ABONNEMENT Duitsche troepen achtervolgen de Franschen in het gebied van de Kanaalkust tot de Maas VERBITTERDE STRIJD IN DE ARSONNEN boete geëischt Radio-Programma's NIEUWSBERICHTEN: Onderscheiding voor J. Evers Competitie om het AMERSFOORTSCH DAGBLAD Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 11 JUNI 1940 Hoofdkwartier van den Fuehrer, II Juni (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: De groote slag tusschen de kust van het Kanaal en de Maas is nog steeds in vollen gang. Op den rechter vleugel en in het midden wordt de achtervolging van de verslagen Fransche legers rusteloos voortgezet. Tusschen Reims en de Argonnen wordt nog verbitterd maar met succes gestreden. Op verscheidene plaatsen zijn sterke vijandelijke strijdkrachten verstrooid en omsingeld. Zij gaan hun vernietiging egemoet. Ten gevolge van de hevige bloedige verliezen, het groote aantal krijgsgevangenen en den rijken buit van allerlei soort ver- nindert de kracht van den vijandelijken tegenstand zienderoogen. NEW YORK, 11 Juni (D.N.B.) In zijn aangekondigde redevoering: te Charlotteville (Virginia) heeft president Roosevelt verklaard: Volk en regeering van de Vereenigde Sta ten hebben het bericht over de Ita liaansche deelneming aan den oor log met het grootste leedwezen en ernstige verontrusting vernomen. De sympathieën van de Amerikaan- sche republieken staan aan den kant van do Geallieerden. De Ver. Staten zullen twee duidelijke richtsnoeren volgen: Zij zullen den Ge allieerden de materieel© hulpbronnen der Ver. Staten ter beschikking stellen en tevens het gebruik van dezo hulp bronnen bespoedigen, opdat de Ver. Staten op het Amerlkaansche continent zelf de uitrusting en het materiaal be zitten, welke zijn opgewassen tegen elk gevaar en elke verdedigende taak. Roosevelt verzocht de Amerikaansche burgers aan deze taak mede te werken. In het tweede deel van zijn rede uitte Roosevelt verwijten tegen Italië. COLLECTE IN HET PROTECTORAAT VOOR DUITSCHE ROODE KRUIS PRAAG. 11 Juni (D.N.B). - De rijks protector Freiherr von Neurath heeft gisteren den ministerpresident Ellas ontvangen, die hem het resultaat mee deelde van de collecte der protecto- raatsregeering voor het Duitsche Roo- de Kruis. De collecte had opgebracht 31.002.218 kronen. De rijksprotector be tuigde Elias zijn dank. EN HEDEN gevechtsvliegtuigen en stuka's ondernamen opnieuw aan vallen op de haven en de kaden van Havre, vernielden de sluizen, brach- cn een torpedojager tot zinken en be- chadigden andere schepen, waaronder en torpedojager en twee transport- chepen van 10.000 ton door zware omtreffers. Behalve de dichte colonnes van den 'terugtrekkenden vijand, transporten, con ent ra ties-, batterijstellingen, die met ommen bestookt werden, gelukte het aan het luchtwapen ook verscheidene ruggen over de Marne en den beneden- oop van de Oise te treffen en deels te ernielen, en aldus den vijandelijken ^ftocht gevoelig te belemmeren. Op 9 Juni werden in de Noord- ee een kruiser en vier transport- chepen met bommen aangeval- en en zoo zwaar getroffen, dat 'e meeste van deze schepen uit brandden. Vijandelijke vliegtuigen wierpen eer,, beschermd door de duisternis, nkele bommen uit boven Noord- en Vest-Duitschland. Er werd geen scha de van beteekenis aangericht. De to- 'ale verliezen van den vijand in de ucht bedroegen gisteren 20 vliegtui gen; Daarvan werden er in luchtgevech- jten 19, door luchtdoelgeschut 6 neerge choten. De overigen werden op den grond ver nield. Voorts werden drie kabelballons neergehaald. Acht eigen vliegtuigen worden vermist. De eerste luitenant en chef eener com pagnie in een regiment infanterie. Vol- ker Paeckelmann, heeft aan het hoofd van zijn compagnie door voorbeeldige koelbloedigheid acht aanvallende vijandelijke gepantserde gevechtswa gens tot overgave gedwongen. SPANJE'S REACTIE OP DE ITALIAANSCHE OORLOGS VERKLARING MADRID. 11 Juni. (D.N.B). In Spaansche politieke kringen wordt ver klaard, dat de Ilaliaansche oorlogsver klaring: aan dp handhaving der Spaan sche neutraliteit niets verandert De Ita- Qiaansche deelneming noemen de bladen een beslissende wending. De Italiaansche ambassade ontving uit verschillende kringen der bevolking spontane geluk- Kvenschen. Tegen den wensch van het gemeentebestuur besluit Reynaud tot militaire versterking der Fransche hoofdstad PARIJS, 11 Juni (D.N.B.). - Het Fransche ministerie van voor lichting deelt mede: Het opperbe vel heeft de ministeries uitgenoo- digd, over te gaan tot verplaat sing naar de provincie in over eenstemming met de vastgestelde plannen. Deze verplaatsing is reeds geschied. Ministerpresident Reynaud heeft zich naar het leger begeven. De Fransche regeering heeft in verhand met de „be staande omstandigheden" beslo ten de Parijsche beurs naar de provincie te verplaatsen. Minister-president Reynaud heeft gisteren bezoek gehad van een dele gatie van het Parijsche gemeentebe stuur. die Reynaud dringend hebben verzocht, opdracht te geven voor het staken der militaire voorbereidingen in de hoofdstad De delegatie hield Reynaud voor oogen, dat Parijs door deze militaire maatregelen oorlogsge bied wordt en daardoor bloot staat aan vernietiging. Reynaud antwoordde op deze vragen eerst met een duidelijk neen, doch op de aanhoudende verzoeken der delegatie zeide hij toe, dat hij zijn beslissing nog eenmaal zou overwegen. Korten tijd la ter verscheen de Britfiche ambassadeur Campbell bij Reynaud Na een half uur werd aan de hij den ingang van het mi nisterie wachtende delegatie het catego risch antwoord gegeven, dat de militaire belangen het noodzakelijk maakten de militaire voorbereidingen in Parijs voort gang te doen vinden. Men heeft den in druk, dat dit definitieve besluit door den TAl* AA/SCP 0£&i£D C&) PB A fJSCH 0£B'£0 GS8 0 R/rSCH O Bi EO, Engelschen ambassadeur is afgedwon gen. Naar neutrale reizigers verklaren, die te Genève uit Pariis aankomen en zich op betrouwbare Parijsche bronnen beroepen, is de Fransche regeering voornemens, naast een aantal andere steden ook de Stad Troyes tot een bolwerk te maken en huls voor huis te verdedigen. Deze rei zigers merkten op, dot men de stad Troyes daarom gekozen heeft, omdat men hoopt, eventueels schade die de we reldberoemde kathedraal In deze stad ten gevolge van straatgevechten zou kunnen oploopen, in Amerika voor propagandis tische doeleinden te kunnen uitbuiten. De correspondent van de Stampa, die zoo juist uit Parijs in Italië te ruggekeerd is, schrijft, dat daar de meening overheerscht. dat de Fran sche hoofdstad zal vallen. De uit tocht uit de stad lijkt op een over haaste vlucht. De stations, waarvan de treinen naar het Zuid-Westen ver trekken, worden letterlijk belegerd. Zelfs boven op de wagons zoeken de menschen een plaats. Wie daartoe in de gelegenheid is, verlaat de stad in zijn auto. Hoewel het militaire commando heeft bepaald, dat de uittocht verhinderd moet worden zoolang geen officieel be vel is gegeven, wordt de menigte bij de uitgangen der stad steeds grooter. De po litie kan tegen de opdringende massa geen tegenstand bieden. De Stampa schrijft verder, dat de vijan digheid tegen de Italianen reeds vóór de oorlogsverklaring steeds ernstiger vor men had aangenomen. Te Parijs zijn te gen talrijke Italianen handtastelijkheden gepleegd. Winkels zijn zwaar beschadigd en geplunderd. Iedere Italiaan, die zich op straat vertoonde, werd beschouwd als lid van de geheimzinnige „vijfde colon ne". Paniekstemming in Parijs Naar de Stampa voorts uit Pa rijs meldt, heerschte er op den vooravond van Italië's intrede in den oorlog in de Fransche hoofd stad met het oog op de komende gebeurtenissen en de verdere in eenstorting van het Fransche Noordelijke front een ongeloof lijke paniekstemming. De autobussen en taxi's zijn geheel en al uit het stadsbeeld verdwenen. Talrijke kantorpn zijn naar bet binnenland over geplaatst. In de periferie der stad viel 'n onteagliik transport van oorlogsmateriaal van alterlei soort op te merken. De hoofd stad schijnt zich te willen voorbereiden op de verdediginc Allen werkloozen is bevolen, zich onmiddellijk bij de betref fende bureaux te melden voor het mede- lielpen bii de verdedigingswerken. Deze werkzaamheden zijn reeds begonnen en hebben den geheelen nacht voortge duurd. HONGARIJE BEGRIJPT HET BESLUIT VAN ITALIË BOEDAPEST, 11 Juni (D.N.B In bevoegde Ilongaarsche kringen wordt met betrekking tot Italip's intrede in den oorlog vastgesteld, dat Hongarije volledig begrip heeft voor de redenen cn overwe gingen, die Italië er toe gebracht hebben zijn houding van niet-oorlogvoerenden slaat op te ge\en. Het Hongaarsche volk \olgt den strijd van hot Italiaansche volk met oprechte sympathie. Deze houding \an Hongariie loeit \oort uit de nauwe banden die Hongarije met de as-mogend- heden verbinden. De politiek van Honga rije, die streeft naar handhaving van den vrede in Z O.-Europa, is onveranderd ge bleven, waardoor zij overeenkomt met die van de as-mogendheden. UTR. RECHTBANK Overwegwachter aan den Kieinen Koppel te Amersfoort liet boomen van den overweg open, waardoor twee vrachtauto's door trein werden gegrepen T J IT den dichten mist op den ben Dccem- bcr van 't vorig laar den wachter van de overwegen aan den Grootcn cn Kleinen Koppel te Amersfoort het uitzicht totaal benam, kwam op een afstand van dertig meter voor den overweg van den Kleinen Koppel plotseling de ochtcndsneltrcin naar Enschede die kort te voren van het sta tion Amersfoort was vertrokken, te voor schijn, terwijl de afslullboomcn van de beide overwegen niet waren gesloten, cn een verkeersstroom zich op den spoor baan bevond. Op den overweg aan den Kleinen Koppel werd een mecl-anto door den trein ge gr epen en van den weg af in de Eem geworpenDe bestuurder van deze auto. de Amcrsfoortschc chauffeur J. H. v. S. wist zich nog uit de totaal versplin terde cabine to bevrijden cn den wal te bereiken doch overleed kort daarop aan zijn zware verwondingen. De trein welke niet dadelijk tot stilstand gebracht kon worden reed door naar den overweg van den Grootcn Koppel cn botste daar op een expeditie-auto. waar bil deze zwaar werd beschadigd. Persoonliike ongelukken ble ven bil deze tweede botsing echter uit. Heden stond de ovcrwegwachtcr terza ke van het veroorzaken van zwaar licha melijk letsel door schuld voor de arrondis sementsrechtbank. hier ter stede, gepresi deerd door mr. Veen, terecht. De verdachte gaf het hem ten laste ge legde volledig toe. Maar, aldus zijn nadere uiteenzetting, het lang gesloten blijven van den zeer drukken overweg, waar vooral in de Decemberdagen niet alleen vele treinen, doch ook zeer intcn sief wegverkeer elkaar kruisten, had hij het publiek reeds vaak tot klachten aan- leiding gegeven en zoo had verdachlc van den vervoerslnspccteur der spoor wegen de opdracht eekregen zoo vaak mogelijk liet wegverkeer gelegenheid tot doorrijden te geven. W aarschuwingssysteem De overwegwachter verklaarde verder hoe de waarschuwing der overwegwach ters op dit punt pleegt te geschieden, liet zgn. klokscin dat van liet station Amersfoort af gegeven wordt als ver wacht kan worden dat een trein over drie minuten van het station kan ver trekken. had hij op dien zesden Decem ber ook gehoord. Doch aangezien de trein voor den rit van het station naar den overweg twee en een halve minuut noodig zou hebben, en het dus in totaal 5Y2 minuut zou duren voordat de trein bij den overweg kon zijn, had hij den overweg niet dadelijk afgesloten, om het wegverkeer niet noodeloos lang op te houden. Er bestond een afspraak met den ovenvegwachter aan den Soester- weg, over welken overweg de trein eerst moet passeeren, dat deze hem door twee telefoonsignalen zou waarschuwen, als de trein inder daad langs was gekomen. Deze af spraak was speciaal gemaakt voor mistige dagen waarop de verdachte zelf geen uitzicht op den spoorbaan zou hebben. Doch op dien zesden December vergat de bewaker van do Soestenvegkruising de signalen tijdig te geven. De verdachte hoorde ze pas toen de trein uit de mist te voorschijn kwam en een ongeluk was niet meer te voor komen. Een der bi| den overweg wach tende militairen had hij nog gevraagd of deze de signalen niet had gehoord, doch deze kon slechts zeggen: „Daar komt de trein al aan Op een vraag van den president of hij nog steeds als overwegwachter aan den Kleinen Koppel werkzaam was ant woordde de verdachte bevestigend. Door zijn superieuren was hij discipli nair met twee dagen inhouding van loon gestraft, zoo verklaarde hij ten slotte. Als eerste getuige verscheen een agent van politie uit Amersfoort, die vlak na het ongeluk ter plaatse was gpkomen. Hij gaf een overzicht van de situatie waar hij de beide vernielde auto's had aangetroffen, de mcelauto in de Eem, de expeditie-auto vrwron- gen tegen den locomotief. De overweg was inderdaad vooral in die Decemberdagen buitengewoon druk, gaf getuige toe, terwijl op den betrok ken dag bovendien het uitzicht voor den overwp^waehter zeer stecht was. De machinist van den trein, de twee de getuige, verklaarde dat de trein negen minuten te laat van het station Amersfoort was vertrokken. Om even over tienen was hij aan den overweg gearriveerd Tnrn hij dertig meter voor zich het verkeer nog den overweg zag kruisen had getuige fluitsignalen gege ven en door het geven van „tegenstoom" zijn trein zoo spoedig mogelijk tot stil stand trachten te brengen De fale hotsing was echter reeds onvermijdelijk. Van de afspraken tusschen de overweg- wachters was getuige, uit hoofde yan zijn functie van machinist, uiteraard weinig bekend. De officieelevoorschriften Ook de derde getuige een ambtenaar van het station Amersfoort kon hier over „officieel" slechts weinig zeggen. De getuige kon slechts verklaren, dat drie minuten voor het vermoedelijk ver strek het „afslag-sein" aan de overweg wachters wordt gegeven. Aan hun be leid en inzicht wordt dan overgelaten er voor to zorgen dat de overweg hij aankomst van de trein afgesloten is. Er bestaat geen voorschrift dat de hoo rnen reeds bij het geven van het afslag signaal gesloten moeten worden. „Waarom wordt er geen sein ge geven op het moment dat de trein werkelijk vertrekt?" vroeg de presi dent, van meening dat dan de on zekere cn zeer variabele tijdsduur van het oogenblik van het afslag signaal tot de komst van den trein beter zou zijn bepaald. Dit was om spoortochnische rede nen onmogolijk deelde de getuigo mede. Van de afspraken die tus schen do overwegwachters waren gemaakt om elkander te waarschu wen wist hij niets af. Officieele voorschriften zijn het niet, en de wachters kunnen zich slechts op of ficieele voorschriften beroepen. Rechter mr. Róling: Maar als het zoo aan zijn beleid is overgelaten wanneer hij den overweg wil slui ten, welke maatregelen moet een wachter dan nemen, om op het juis te tijdstip on niet te vroeg, de boo men neer te draaien? Het lijkt me van verdachte juist een bijzonder wijs beleid dat hij een goede af spraak met den anderen ovenveg wachter heeft. Getuige: De overwegwachter mag alleen afgaan op officieel voorge schreven seinen." Mr. Róling: Ja, maar het duurt minstens vijf en een halve minuut na het afslagscin voordat de trein aan den overweg arriveert, éls in derdaad tenminste drie minuten na het sein de trein vertrekt. Maar het blijkt in de praktijk wel twintig mi nuten te kunnen duren. Wat moet een wachter dan doen?" De getuige wist alleen van de offi cieele voorschriften af. Desgevraagd antwoordde de verdach te dat ook op andere lijnen onder an dere op den lijn naar Woudenberg en naar Raarn door do overwegwachters onderling seinen zijn overeengekomen. „En weten de superieuren daarvan?" vroeg de president. „De superieuren willen er niets van weten", onlwoordde verdachte. Voorts bleek nog dat ook de collega's van verdachte, die evenals hij, ieder om de acht weken den dienst op den Kop pel-overweg verrichten, ook allen deze afspraak van onderlinge alarmeering met de wachters van den Soestcnveg hadden, en dat toen verdachte voor het eerst op den overweg in functie kwam, de afspraak al bestond Requisitoir In zijn requisitoir recapituleerde de officier van justitie, als hoedanig fun geerde mr. Camphuys, den gang van za ken en wees op de ongunstige omstan digheden: de groote drukte, het slechte zicht die op den dag van het ongeluk een rol hadden gespeeld, en die ver dachte juist bijzonder voorzichtig had den moeten doen zijn. Anderzijds gaf de officier toe dat de voorschriften van do spoorwegen een hinken op twee gedachten zijn. Eener- zijds laat men het oogenblik van sluiten aan het beleid van den wachter over, anderzijds houdt men zich gedekt achter de officieele voorschriften als er een ongeluk gebeurt. Dit is heelemaal mis, aldus de officier. Maar in verband met de omstandig heden had de verdachte zoo spoedig mogplijk na het afslagsein de hoornen moeten sluiten. Teveel heeft hij ver trouwd op het sein van den ovenveg wachter van den Soestenveg. Hier is toch wel sprake van grove schuld. Tenslotte eischte de officier een boete van honderd gulden, of vijf en twintig dagen hechtenis. De verdediger van verdachte, mr. Her mans. zette in ziin pleidooi nog eens uit voerig de moeilijkheden van de praktijk voor den ovenvegwachter uiteen en achtte hij zijn cliënt geen schuld aan wezig. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. KERKNIEUWS NEDERLANDSCHE HERVORMDE KERK Beroepen te Vrouwepolder-Gapinge (toezegging) candidaat A. J. de Bie, 'hulpprediker te Hoensbroek. WOENSDAG 12 Juni JAARSVELD, 414-4 M. VARA.Ultzen- dlng. 10.00—10-20 v-m. VPRO. 8 00 Berichten ANP, gram.muzitrwf 10 00 Morgenwijding; 10.20 Koükonprantje; 10.50 Rosian-Ladics; 11.20 Orgelspel; 12-00 Esme ralda; 12.46 Berichten ANP; 1*001.45 Syl- via.Amusementsorkest2-00 Voor de vrouw; 2.10 Verkorte opera „Knust" (gr.pl.); 3.30 officieele ineclcdcelingen, eventueel gram.. muziek; 4.00 Voor de kinderen; 4.30 Zang, niet pianobegeleiding; 4.45 Kinderleoaelub; 5.00 Rosian-orkcst; G.00 De Ramblers; 6.40 Letterkundig overzicht; 7.00 Volkszang; 7.30 Officioële nicdedcelingen, eventueel grnm.- muzlck; 8.00 Berichten ANP; 8.10 Mededec. lingen; 8.15 Puzzle-uitzcndlng; 8.30 YARA- orkest; 9.00 Rndiotooneel; 9.26 VARA-or- kest; 10.00—10.10 Berichten ANP. KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-Uitzcndlng. 11.1511.30 n.m. Berichten. 8.00 Berichten ANP; 8.15 Gram muziek; (900—9.16 Berichten, Krnnsch); 10.00 Mor genwijding; 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.); 10.30 Rcnovn-septet (opn.); 11.15 Berich ten (Engelsch); 11.30 Omroeporkest; 12.30 Berichten (Duitsch); 12.45 Berichten ANP, eventueel gram.muziek; 1.00 AVRO.Amuse mentsorkest en solist; 1 15 Berichten (Krnnsch); 2.00 Berichten (Duitsch); 2.15 Omroeporkest cn solist (In de pauze: „Kictsherlnnoringcn uit de oude doos", causerie); 8 15 Berichten (Frnnsch); 3.30 Cello en piano; 3.50 Report-age's; 4.05 'Zang met pianobegeleiding; 4.80 Gram muziek; Gram.muziek; 5.00 Berichten (Duitsch); 5.15 AVRO-dansorkest; 5.45 AVUO-Ainuse- ment.orkest en solist (6-156.30 Berichten, Engelsch)7 00 Verkorte operette „Das Drcimadclrhaus" (opn); 8.00 Berichten (Duitsch); 8 15 Berichten (Engelsch); 8.30 Berichten ANP; 8.45 Gram.muziek met toe lichting; 9.15 Berichten (Engelsch); 9.30 Solistenconcort10.00 Berichten (Duitsch); 10.15 Berichten ANP, sluiting; 11.1611-30 Berichten (Fransch). De uitzendtijden van do nieuwsberichten in het Nodorlandsch, Fransch en Engelsch, op den tender Kootwijk, 1875 M., zijn al» volgt; 8 00— 8.15 nieuwsberichten van het A.N.P, 9.00— 9.15 berichten in het Fransch. 11.1511.30 berichten in het Engelsch. 12.30—12.46 borichten in het Duitsch. 12.4513.00 nieuwsberichten van het A.N.P. 13.4514.00 berichten in het Fransch. 14.00—14.15 berichten in het Duitsch. 15.1515.30 berichten in het Fransch. 17.00—17.15 berichten in het Duitsch. 18.15—18.30 berichten in het Engelsch. 20.0020 15 berichten in het Duitsch. 20.15—20.30 berichten in het Engelsch 20.3020.45 nieuwsberichten van het A.N.P. 21.15—21 30 berichten in het Engelsch. 22.0022.15 berichten in het Duitsch. 22.1522.30 nieuwsberichten van hot A.N.P. 22.3023.15 geen uitzending. 23.15—28.30 berichten in het Fransch. Tot nader order zullen de zenders Jaars veld en Kootwjjk om 22.30, na de nieuwsbe richten van het A.N.P., sluiten, behalve dat, zooals uit bovenstaande opgave blijkt, da zender Kootwijk om 23.15 terugkomt met be richten in het Fransch. ATHLETIEK AMSTERDAM, 10 Juni. De tech nische commissie van de K.N.A.U. heeft besloten de verguld zilveren medaille, uitgeloofd door den K.N.A.U.-voorzitter voor de meest verdienstelijke prestatie bij de wedstrijden op de sintel'baan, toe te kennen aan J. Evers, lid van de A.V. 1923, voor zijn 'uitstekend loopen op de 3000 meter in de C-klasse. Zijn tijd bedroeg 9 min. Jö 6ec. VOETBAL landskampioenschap 's-GRAVENHAGE, 10 Juni. Naar de Kon. Ned. Voeübal Bond ons mededeelt, zullen de wedstrij den om het voetbalkampioenschap van Nederland gewoon doorgang vinden. Voor Zondag 16 Juni zijn twee wedstrijden vastgesteld, nl. Feyen- oord-Juliana in Rotterdam en Blauw-WitG.V.A.V. Of deze laat ste wedstrijd op het terrein van Blauw-Wit of op dat van G.V.A.V. gespeeld zal worden is nog niet met zekerheid te zeggen. HET VIERBONDEN-TOURNOOI Voor den wedstrijd Amsterdam- Utrecht, welke op 12 Juni in het Ajax* stadion zal worden gehouden, is het ütrechtsche elftal als volgt samenge steld: Doel: Mackenzie (Hercules). Achter: Siebes (D.O.S.) en Van Ree- nen ('t Gooi). Midden: Hoevers (Velox), Loggen (Elinkwijk) en v. d. Lek (U.V.V.).' Voor: Willems O Gooi), Sluyk (Ve« lox), van Polen (Hilversum), Durnor- tier (D.O.S.) en Cohen ('t' Gooi). De gemakkelijkste vorm van betaling van het kwartaal abonnement op het „AMERSFOORTSCH DAQBLAD" is per automatische giro. Op aanvraag zendt onze Administratie (Tel. 4620) U een machtiging ter teekening, de girodienst zorgt dan automatisch voor overschrijving van Uwe rekening op de onze. Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnementsgel den voor het derde kwartaal 1940 reeds automatisch overgeschreven worden. DE ADMINISTRATIE.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3