Wie? CREDIETVERLEENING Voor duizenden guldens is der bevolking ontstolen in verband met geleden oorlogsschade Zware straffen opgelegd Mr. L. J. Plemp van Duiveland begraven Waar zijn deze minderjarige Rotterdammers? BETALING ABONNEMENT Oberst Schwabedissen aanvaardt zijn ambt De giro weer normaal WEER HANDELS TELEGRAMMEN NAAR INDIE AMERSFOORTSCH DAGBLAD ONDERHOUD MET prof. LIEFTINCK HUISPANTOFFELS ZONDER BON Ze BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 15 JUNI 1940 TAL VAN PLUNDERINGEN TE NIJKERK Z\\ OLLE, 14 Juni. „Tusschen 10 en 15 Mei was de bevolking van Nijkerk geëvacueerd". Met dezen aanhef begon de Zwolsche politierechter nrr. J. Milders heden zijn verhoor van inwoners van Nijkerk, die van den nood van hun medeburgers gebruik hadden gemaakt om te plunderen. Er is in deze vijf dagen ontzettend veel geplunderd in Nijkerk, voor duizenden en duizenden guldens, cn het is aan het doortastend optreden en den ijver der politie aldaar te danken geweest, dat er nog zooveel is terecht gekomen, en aan de eigenaars kon worden teruggegeven. De veldwachters kregen van den politierechter dan ook een wel verdiende pluim voor hun werk, tijdens en na de plundering.' Er is naar links cn rechts gestolen, de meest verscheiden voorwerpen, van strijkbouten, bakfietsen, kousen en schoenen af tot sigaren, cigaretten cn chocolade toe, zijn meegenomen. Zelfs kwamen inwo ners van Harderwijk in de oorlogsdagen naar Nijkerk om er zich aan eens andermans goed te vergrijpen. Vele winkeliers zijn hun geheelen voorraad kwijt geraakt. Het mag dan ook geen verwon dering baren, dat in een negental zaken, die thans voor den politie rechter dienden in het geheel zullen ongeveer dertig verdachten terecht staan zeer strenge straffen werden opgelegd, straffen, die varieerden van vier tot zes maanden gevangenisstraf, met een enkele geldboete voor meer onschuldige gevallen. Drie der ernstig ste zaken werden naar de meervoudige kamer der rechtbank ver wezen, met last tot onmiddellijke gevangenneming der verdachten. De eerste die voorkwam, was E. v. d. B. te Nijkerk. Hij was op 13 Mei van Harderwijk naar Nijkerk te ruggekeerd, om voor zijn baas le vensmiddelen te balen, maar bij had zoo en passant nop; wel wat an ders dan levensmiddelen meegeno men, o.a. twee portemonnaies, siga renaanstekers. zakmessen, een hoed en een armband. Hij had die voor werpen uit verschillende winkels gehaald. „Die opdracht had je toch zeker niet," vraagt de politierechter. „Nee," antwoordt verdachte. K. Zwart, veldwachter te Nijkerk. die deze vijf dagen in Nijkerk was geble ven, had hem betrapt. Hij droeg de- voorwerpen in zijn zak. De eigenaars zijn bijna allemaal weer opgespoord en de voorwerpen zijn aan hen terugge geven. De officier van justitie, mr. .T. D. van Hasselt, eischte een gevangenisstraf van 6 maanden. Mr. Milders noemde dit misbruik maken van den nood van medeburgers een schandvlek voor het Nederlandsche volk, cn sloot zioh met zijn vonnis bij den eisch aan. 13 doozert sigaren gestolen De volgende verdachte, H. van K was op li Mei in Nijkerk geweest. „Je hebt daar dertien doozen sigaren weg genomen, is het niet?", vroeg de poli tierechter. „Ta," zei verdachte. Voor een siga renwinkel lagen doozen sigaren op straat en er stonden mcnsch.cn bij. die zeiden: „Jongens neem maar wat mee, anders komt er toch niets van te recht." „En die dertien doozen heb ik eerlijk teruggebracht," zegt verdachte. „Wat dat terugbrengen betreft, dat heb ie pas tien dagen later des nachts om halftwaalf gedaan, of liever, wil len doen, want de veldwachter beeft je toen aangehouden." zegt mr. Milders. „En ik maak me sterk, dat je er hee- lemaal niet kwam om iets terug te brengen, maar om nog meer weg te nemen. f 2600 schade Het slachtoffer van dezen dief stal, mevr. Offers, verklaarde, dat ze bij de plundering voor ongeveer 2600 gulden schade had geleden. Een kleine gedeelte van hetgeen ge stolen was. heeft ze terug gekre gen. De officier eischte in dit geval 3 maanden gevangenisstraf. De raadsman van verdachte, mr. J. A. Willinge Gratama uit Zwolle, die zelf in die dagen in Nijkerk was ge weest, en de gebeurtenissen daar had gezien, achtte het, het 'beste zich aan den eisch van den offi cier te refereeren. Mr. Milders veroordeelde van K. conform den eisch. Zijn kameraad L. V.. die op zijn tocht met hem was meegegaan, hoorde eveneens 3 maanden tegen zich eischcn. Hij vroeg om een lichte geldboete, wat hem een ernstige reprimande van den politierechter op den hals haalde. Op wat hier gedaan is kan nooit geldboete volgen, zei Ear. Milders en hij veroordeelde hem coform den eisch. Hanna M. te Nijkerk, de volgende verdachte, begon met te zeggen, dat ze er niets van wist, dat de bevolking van Nijkerk geevacuperd was. een beetje raar, als men bedenkt, dat ze zelf tot de geëvacueerden heeft behoord. Ze had twee kisties sigaren in de Stationsstraat te Pulten gevonden. „Waarom liet je ze niet liggen?"» vroeg de politierechter. „Je had er niets mee te maken." „Ik laat nooit wat liggen, als ik iets vind," zei Hanna. Mr. Milders: „Dat noemen wij bier verduistering." „Ja," gaf verd. toe. „ik had ze naar bet politiebureau moeten brengen, maar ik dacht, dat dat niet hoefde met dien raren toestand en toen heb ik ze maar aan Jacob gegeven." Mr. van Hasselt eischte tegen haar li dagen gevangenisstraf, en mr. Mil ders veroordeelde haar tot een geld boete van 30 gulden subs. 15 dagen hechtenis, en een gevangenisstraf van 2 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De begunstigde met de sigaren, Ja cob v. d. B. werd tot dezelfde straf veroordeeld. J. v. d. B. te Nijkerk was niet verschenen. Hij bad pakjes thee, pakjes sigaren, cigaretten, drie paar klompen, 6okken en nog heel veel dingen meer bil verschillende winkeliers gestolen en thuis ver stopt. De officier eischte 6 maanden ge vangenisstraf. De politierechter veroordeelde hem in verband met zijn blanco strafre gister tot 4 maanden gevangenis straf. De volgende drie zaken tegen H. L., IC. D. R. en J. W. B.. allen te Harder wijk, werden wegens hun ernst naar j de meervoudige kamer der rechtbank verwezen. Deze drie mannen waren naar Nijkerk, waar ze niets te maken haddon. gegaan om te stelen, en ze hebben de meest uiteenloopende voor werpen gestolen: regenjassen, fietsen, strijkbouten, het was tezamen een lan ge lijst. De verdachten werden echter op last van den officier van justitie on middellijk in voorarrest gesloten. Bij het graf van den UnoeKenden Soldaat te Brussel. Leden van de Duitsche Weermacht brengen een bezoek aan het oorlogsmonument in de Belgische hoofdstad 's-GRAVENHAGE, 14 Juni. Off cieel wordt medegedeeld: den voor- iddag van den Hen Juni heeft «'e door den opperbevelhebber van dé Duitsche weermacht in Nederland benoemde Duitsche com^ aris voor de ten uit voerlegging van de demobilisatie van de Nederlandsche Land- en Zeemacht, oberst I. G. Schwaibcdissen, zijn ambt aanvaard. Hij begroette bij deze gelegenheid generaal W-ke'man en de officieren van bet Nederlandsche opperbevel van .and- pn Zeemacht. In zijn toespraak vees oberut I. G. Schwabedissen o.a. op het volgende: Door do grootmoedigheid van den Führer van het Groot. Duitsche Rijk, is het mogelijk, de Nederlandsche land-en zee- acht in volkomen orde te demobi- liseeren en de soldaten niet in gevan- ginsrhap weg to voerr i doch ben ter stond weer in bet vrije bedrijfleven in te schakelen. Van Duitsche züde beeft men bet voornemen, de verdere demo bilisatie in den zelfden zin als tot dus verre vo*r' te zetten, onder voorwaar de, dat ook van Nederlandsche zijde op- rc en loyaal daaraan wordt medege werkt. Oberst I. G. Schwabedissen besloot met aan \erzamelde Nederlandsche officieren dank te brengen voor dpn ar beid, ''ie zij tot dusver geleverd hebben. verstopping, overmatig vet wil doen ver dwijnen en de schadelijke gevolgen: aam beien, rheumatiek, zenuwachtigheid wil voorkomen, die zuivere bloed en inge wanden met Dr. Schieffer's Stofwisselingzoul Het resultaat is verrassend! Men bespeurt terstond den grooten dienst aan de ge zondheid; men gevoelt zich vrijer en beter. Flacon f 1.05. Dubbele flacon 1.75 bij apothekers en vakdrogisten. Met hem is een stuk geschie denis der Nederlandsche journalistiek heengegaan 's-GRAVENHAGE, 14 Juni. On der zeer groote belangstelling werd hedenmiddag op de begraafplaats Oud Eik en Duinen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van mr. L. J. P'emp van Duiveland, oud referendaris aan het departement van Buitenlandsche zaken en oud voorzitter en eere-voorzitter van den Nederlandschen Journalisten Kring. Onder de velen die de ter aardebe- stelling bijwoonden, waren o.a. mr. J. A. N. Patijl, oud-minister van buiten landsche zaken, mr. S. J. R. de Monchy, jhr. mr. C. Feith, oud-secretaris-gene raal van het departement van Onder- wiis, de heer A. J. Lievegoed, chef van den Regeeringspersdienst. de heer D. Hans, oud-voorzitter en eere-lid van den Ned. Journalisten Kring, mr. J. J. van Bolhui:, voorzitter van de Haag- sche Journalisten Vereeniging, de heer P Derjeu, voorzitter van de Buiten landsche Persvereeniging, mr. C. J. baron van Tuyll van Serooskerken, jhr. mr. D. T. Texeira de Matfos en dr. J. C. J. Bierens de Haan. leden van het Leidsch Collegium 1891, waarvan de overledene voorzitter was; de heeren A J. Bothenius Brouwer, H. L. Harlaar. mr. C. Th. Krabbe, H. S. M. van Wicke- voort Crommelin, allen vroeger verbon den aan de Nieuwe Courant, de heer N. H. R. van Manen, oud-redacteur van de Nieuwe Rotterdamsche Courant, e. a. Een zwager van den overledene, de heer van Humalda van Eysinga, sprak een kort woord van afscheid namens de familie De heer D. Hans, oud-voorzitter en eerelid van den Ned. Journalisten Kring, zeide te spreken met een hart vol weemoed en dankbaarheid, en meende dat met den overledene een van de grootsten der Nederlandsche journalisten ten grave daalt. Al eindigde zijn journalistieke loop baan op vrij jeugdigen leeftijd, toch kan men zeggen dat met hem een stuk geschiedenis der Nederlandsche jour nalistiek heengaat.. Mr. J. J. van Bolhuis, voorzitter van de Iïaagsche Journalisten Vereeniging, bracht hulde aan het enorme talent van den overledene, die als jong journalist reeds de aandacht trok door zijn mooie artikelen. Mr. C. J. baron van Tuyll van Seroos kerken, lid van het Leidsch Collegium 1891, sprak namens dit collegium. Het Leidsche Studentencorps heeft ondci leiding van den ontslapene gebloeid, en reeds toen was het duidelijk, dat men hier te doen had met een man van groote beteckenis in de toekomst. Hij bracht den vroegeren voorzitter van het collegium een laatste groet namens de Leidsche studicgenooten. De oudste zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. Voor en na de plechtigheid speelde het orgel in de kapel het Adagio van Gilmant, de Andante uit de Zevende Symphonie van Beethoven en het Ada gio van Schubert. SOLLICITATIES ZIJN ONGEWENSCHT 's-GRAVEN .AGE 14 Juni. Van be voegde zijde wordt er ons on gewezen, dat so'licitaties naar ambtelijke of par ticuliere be»rt ^en h" he< „Praesi- dialburo" van den Rijkscommissaris voorshands geen zin hebben. Indien dit bureau krae' 'en noodig heeft, zullen openbare oproepingen worden gedaan 's-GRAVENHAGE. 14 Juni. De di recteur van den Postcheque- en Giro dienst deelt, voor zooveel noodig. aan de houders van postrekeningen mede, dat in verband met de intrekking van het „Besluit Bankenmoratorium". de beperkende, bepalingen betreffende het beschikken over bedragen door middel van chèques. zijn vervallen. De rekeninghouders kunnen derhal ve, thans evenals voorheen, zoowel door overschrijving als met chèques we der alle betalingen door tusschen- komst van hun rekeningen verrichten en. binnen de grenzen van hun tegoel, onbeperkte bedragen in gereed geld op nemen. 's-GRAVENHAGE. 14 Juni. Om het economisch verkeer tusschen Ncderlandsch-Tndië en Nederland zooveel mogelijk tc bevorderen, heeft de rijkscommissaris van het bezette Nederlandsche gebied be paald, dat radiotelegrammen met economischen inhoud naar Neder- landsch-Indië toegelaten zullen worden. Deze telegrammen kunnen op alle Nederlandsche postkanto ren worden aangeboden en moeten in de Duitsche of in de Nederland sche taal zijn gesteld. De telegrafische overbrenging van andere berichten, in het bijzonder van particuliere of familictelcgrammen kan eerst worden toegelaten, zoo deelde men ons van bevoegde zijde mee, wan neer aan de in Ne d e r 1 ai\d soh-ï n d i woonachtige onderdanen van het Duit sche rijk dezelfde mogeliikheid wordt ge-boden cn de onbevredigende behan deling en vrijheidsbeperking van deze Duitsche onderdanen zal zijn opgehe- ROTTERDAM, li Juni. De commis saris van politie aan do afdeeling ze den- en kinderpolitie te Rotterdam, ver zoekt namens de ouders inlichtingen over de navolgende minderjarigen: Petrus Cornelis Kemper, li jaar, die op 25 Mei jl. met zijn rijwiel de ouder lijke woning verliet en niet meer te- rugkeerde. Signalement: lang 1.55 meter, blo zende gelaatskleur, licht blond haar litteeken aan den linkerkant van hoog voorhoofd. Hij was blootshoofd en ge kleed in bruin colbertjasje, blauwe rij broek. geblokte grijze kousen, lichte blouse en hooge zwarte schoenen. Izak Fuld, 19 jaar, die sinds 14 Mei spoorloos verdwenen is. Signalement: klein, tenger, blozende gelaatskleur, rood haar. grijs-blauwe ooeen. Hij was gekleed in bruin geruit vest, lange bruine broek met groote ruiten, bruine schoenen. Bernardus Slier. 17 jaar. die op 7 Juni jl. in gezelschap van Diederik pie- ter Overheek, 10 jaar. de ouderlijke wo ning verliet. Hij is in het bezit van een gasmasker, wit jasje met Roode Kruis-emhleem, alsmede een band met de aanduiding E.H.B.O. Signalement: 1 SO meter lang. flink postuur, bleeke gelaatskleur, zwart haar, donkere wenkbrauwen, gave tan den, litfeekm aan het achterhoofd. Hij was gekleed in grijze plusfour, nieuwe bruine sandalen, bruin grijs geruite sportblouse. beige overhemd, colbert jasje van Engelsche stof. riem, waaraan rood koperen medaille van afstandmar- sclien op 2 Sept. 1939. Diederik Pieter Overheek, 16 jaar. Signalement; 1.75 meter lang, gezon de gelaatskleur, donker blond haar, bruine oogen. gave tanden, spits toe- loopende kin, wrat ter hoogte van rech terheup. Hij was gekleed in geruite kampblouse, khaki hroek. bruine san dalen. sokken van geitenhaar, droeg padvindersriern. Oude vrouw vermist De commissaris van politie aan den justitieelen dienst van het hoofdbureau van politie te Rotterdam, verzoekt in lichtingen over de 70-iarige vrouw Cornelia Wilhelmina Weber, echtge- noofe van G. J Schuurman, wonende Stationsweg 12 te Rotterdam. Zij wordt sedert li Mei il vermist en was het laatst gezien in of nabij een schuilkelder aan de Schiekade. Signalement: lane c.a 1.67 meter, ge zet postuur, gezonde gelaatskleur, zil vergrijs haar, kunstgebit. Zij is cekleed in zwarten mantel met bontkraag en gebloemde japon. Waar schijnlijk droeg ze twee gouden rin gen; de een met bloedkoralen steen, de ander met hlauwrooden sfpen. Zij was in het bezit van een lichtbruine da- mestasch waarin eenige gouden siera den. een groot bedrag aan bankpapier en diverse papieren, waaronder een trouwboekje en een distributie-stam kaart. De gemakkelijkste vorm van betaling van het kwartaal abonnement op het „AMERSFOORTSCH DAGBLAD" is per automatische giro. Op aanvraag zendt onze Administratie (Tel. 4620) U een machtiging ter teekening, de girodienst zergt dan automatisch voor overschrijving van Uwe rekening op de onze. Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnementsgel den voor het derde kwartaal 1S40 reeds automatisch overgeschreven worden. DE ADMINISTRATIE. 's-GRAVENHAGE, 15 Juni Ten einde een juist inzicht te vestigen in hetgeen er gedaan wordt met be trekking tot het opnemen van ge leden materieele oorlogsschade en het weer op gang brengen van liet bedrijfsleven door middel van crc- dietcn heeft het A.N.P. een onder houd gehad met den secretaris der commissie oorlogsschade, prof. mr. P. Lieftinck. Prof. Lieflinrk zeide dat goed moet worden onderscheiden tusschen de evcn- tuecle tegemoetkomingen in geleden materieele oorlogsschade en tijdelijke voorzieningen, welke ten doel hebben, de meest getroffen deelen van het be drijfsleven weder op gang tc helpen. Over de wijze van tegemoetkoming in de oorlogsschade wacht de regcering het advies af van de daartoe ingestelde commissie oorlogsschade. Ten einde zich spoedig een overzicht te verschaf fen van den omvang van voornoemde schade, heeft de commissie zich ge wend tot de commissarissen der ko ningin met het verzoek van de onder hen rcssortcercnde gemeentebesturen opgave te vragen van: le. De voorloopig getaxeerde scha de, toegebracht door oorlogsgeweld aan perceelen, met vermelding van de ligging cn do bestemming. 2e. De voorloopig getaxeerde scha de, toegebracht aan inboedels, resp. inventarissen en voorraden in de be doelde perceelen, met vermelding of deze schade veroorzaakt is door ver nieling of plundering. Van do meeste gemeentebesturen heeft de commissie reeds een voorloo pig overzicht ontvangen. Tevens heeft de commissie, ten einde inzicht te krij gen in den mogelijken terugslag der schade op het credietwezen, een voor- loopige opgave verzocht aan zooge naamde institutionecle beleggers f hy potheekbanken, levensverzekeringsmaat schappijen, fondsen e.d.) alsmede aan notarissen, nopens den omvang der schade aan verhypothecairde goederen. Ook deze gegevens zijn inmiddels groo- tendeels ontvangen. Binnenkort zullen nadere aanwijzin gen worden gegeven in zake een volle dige registratie van de oorlogsschade zoowel aan roerende als aan onroerende goederen toegebracht. Op basis der door haar ontvangen ge gevens zoo zeide prof. Lieftinck zal de commissie haar advies over de beginselen, volgens welke een tegemoet koming in de geleden schade zou kun nen worden verleend, alsmede over de wijze van financiering, aan het lands bestuur uitbrengen. In afwachting van een officieele beslissing in zake de wijze waar op en de mate waarin tegemoetge komen zal worden in de geleden oorlogsgeweldschade is het ge- wenscht in de geteisterde plaatsen het bedrijfsleven weer op gang te brengen. Daartoe zijn in de door den oorlog meest geteisterde pro vincies door de commissarissen der Koningin, Stichtingen in het leven geroepen, welke ten doel hehben personen, wier economisch bestaan door het oorlogsgeweld ge heel of ten deele vernietigd is, met behulp van credietverleening den terugkeer in het economisch pro ces mogelijk te maken. Voor Rotterdam is een afzonderlijke stichting opgericht. Uit 's rijks kas aan deze stichtingen te verstrekken geld middelen zullen volgens door het de partement van Financien vastgestelde richtlijnen o.a. kunnen worden aange wend tot credietverleening ten behoeve van bedrijfskapitaal en herstel van woningen,' winkels en bedrijfsgebou- s-GRAVFNHAGE15 Juni. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt be kend. dat met ingang van heden de verkoop van huispantolfcls is toege staan. zonder dat daarbij een distri butiebon behoeft te worden ingeleverd Centrale verwarmings- industrie Situatie thans precair, doch hoop op spoedigen omslag ten gunste 's-GRAVENHAGE, 15 Juni. Van welingelichte zijde vernemen wij: De situatie van de centrale verw«ar- mingsindustrie is precair. 111 doorsnee zal de capaciteit slechts voor 20 bezet zijn. Dit heeft funeste gevolgen voor de zen uitgebreiden bedrijfstak, die werk gelegenheid geeft aan vele duizenden in de fubrieken van ketels, radiatoren cn appendages, en in de installatiebedrij ven. Men zit daar echter niet stil, af wachtend, dat de wederopbouw op een groot deel van de industrie beslag zal leggen. Het bureau van de unie van ver warming-installateurs vereenigingen te Amersfoort, de niet-commercieele lan delijke federatieve vakorganisatie van de centrale verwaniiings-industrie, heeft opdracht ontvangen, zich volledig over de huidige en over de te verwachten si tuatie te oriënteeren. Reeds kan gezegd worden, dat deze deskundige instantie een spoedigen omslag ten gunste ver wacht. Vergelijking met vroegere over eenkomende perioden met hun vlucht in goederen, die hun waarde gehouden in normale en in abnormale tijden, ge voegd bij de overweging dat de benoo- digde materialen thans nog en dat tegen de oude vóór-oorlogsche prijzen ter keuze beschikbaar zijn. even aan leiding lot een gunstige prognose. Dit geldt in het bijzonder voor de verbete ring van bestaande huizen, waarbij de centrale vcnvarmingsindustrie onafhan kelijk ié- van de voorziening met. bouw materialen. Uit een oogpunt van ratio- ncele wcrkverdeeling en behoud van werkgelegenheid ware dit alleszins toe te juichen. Het Bankenmoratorium Toelichting met betrekking tot de spaarbanken 's-GRAVENHAGE, 11 Juni In ver- band met de opheffing van het. z.g. Bankenmoratorium, dnor intrekking van het Koninklijk Besluit van 10 Mei 1940 (Staatsblad no. 48.3), vesligt het departement van financiën er de aan dacht op, dat door de-ze opheffing uiter aard geen enkele inbreuk wordt ge maakt op de door instellingen als de spaarbanken, krachtens eigen regle menten gestelde bepalineen met be trekking lot de terugbetaling van spaargelden. De spaarbanken blijven volkomen bevoegd, uitbetalingen to doen plaats hebben met inachtneming van hun reglementen met al of niet verscherpten opzeggingstermij n en wanneer zij dat nuttig oordeclen deze te beperken tot de door haar vast gestelde bedragen. UIT DE STAATSCOURANT 's-GRAVENHAGE, 14 Juni. Bij be schikking van den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departe ment van Waterstaat is het dienstver hand van den adjunct-rijiksinspecteur van het verkeer mr. M. E. .1. Hijrnans in tijdelijken dienst, verlengd tot uiter- hik 1 Juli 1941. Bij beschikking van den secretaris generaal. waarnemend hoofd van het departement van Sociale zaken, is roet ingang van den datum, waarop hij zijn functie zal aanvaarden, benoemd tot voorzitter van hét béstuui* van het rijks-instituut voor pharmaco-therapeu- lisch onderzoek prof. dr. J. J. Lijnst Zwikker, hoogleeraar aan de Rijks Uni versiteit te Leiden, lid van dat bestuur. Tot adjunct-accountant hij den rijks accountantsdienst in tijdelijken dienst zijn benoemd: D. W. Louman te Utrecht, A. C. Moinat te Amsterdam; C. J. Brei- der te Amsterdam; P. D. M. Soeters te F.indhoven; A. -T. Hubregtse te Amster dam; R M. Afman te Amsterdam en H. J. Dammers te Rotterdam „JEUGD AAN DEN ARBEID" AMSTERDAM, 15 Juni. De N.C.R. V. hoopt onder den titel „Jeugd aan den arbeid" enkele vraaggesprekken uit te zenden met de leiders der groot ste Christelijke jeugdorganisaties over het jeugdwerk in d^-.en tijd. Het eerste interview met dr. G. P. van Itterzon, voorzitter van het Nederlandsch Jon gelingsverbond, zal waarschijnlijk wor den uitgezonden op Maandag 17 dezer over den zender Kootwijk (1875 m.) van 7.308.00 uur n.m.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 7