De K.N.V.B. bereidt de PUZZLE-RUBRIEK ir nieuwe competitie voor Verordening betreffende het verduisteren Naar den ouden toestand terug? Zwemfeest van A.Z. P.C. Naar eenheid in de voetbal sport Golïeke Engelse oonkamers H.V.C.I - A.G.O.V.V I Zwemlust I- A.Z. P.C. I Avond-Vierdaagsche ZUIDSINGEL 45 AMERSFOORT - TEL. 5581 Verkorte werkweek- kaarten 2e BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 6 JULI 19, SPORT EN SPEL J~\E moeilijkheden, waarmede de Koninklijke Nederlandsche Voetbal Bond in het ten einde loopende seizoen te kampen heeft gehad, zal men moeilijk in de historie van den bond kunnen terugvinden en wel als een unicum in de toekomst m de herinnering achterblijven. De mobilisatie, terstond gevolgd door den buitengewoon strengen winter alsmede de daarop volgende oorlogsdagen, hebben zelfs een instel ling als de nuodcompetitie bijna schipbreuk doen lijden ware het niet. dat men over het bezwaar van het spelen in de zomermaanden heen is durven stappen. Nog is deze competitie niet beëindigd en het ziet er naar uit dat pas tegen het einde van deze maand de beslissing zal vallen voor wat betreft het landskampioenschap. ZWEMMEN/ Inmiddels is dan het oogenblik ge naderd, waarop men bij den K.N.V.B. voorbereidingen treft voor het nieuwe sei^pen, dat in September gewoonlijk een aanvang pleegt te nemen. In verband hiermede hebben wij op het bondsbureau een onderhoud gehad met de heeren L. Bocljon en A. J. Staal, resp. hoofdconsul en secretaris-pen ningmeester van den K.N.V.Bdie wij aanstonds bereid vonden onze nieuws gierigheid te bevredigen, niet alleen voor wat betreft de plannen ten aan zien van de nieuwe competitie, doch meer nog ten aanzien van het wel en wee van den hond in het algemeen. Geheel zonder kleerscheuren zijn wij er natuurlijk den laatstpn tijd niet van af gekomen, aldus deelde de heer Staal mede. Van de vele leden, die hun plicht gedaan hebben in de moeilijke uren bij de verdediging van ons land, zijn gelukkig slechts weinig slachtoffers te betreuren. Onder deze slachtoffers, tot nu toe M in totaal, die door hun dap per gedrag den goeden naam van onzen bond hoog hebben gehouden en die wij in piëteit herdenken, be vinden zich geen internationals. Wat betreft de materieele schade lui den de binnenkomende berichten min der gunstig. Tal van vereenigingen wa ren tijdens de mobilisatie al ernstig gedupeerd, terwijl de krijgsverrichtin gen hier en daar ook nog al wat scha de hebben berokkend. Het ledental van den bond is natuurlijk eveneens teruz- geloopen. Het zijn voornamelijk enkele oudere leden, die zelf niet meer actief aan het voetbalspel deelnemen en nu uit bezuinigingsoverwegingen hun lid maatschap van den bond opzeggen. Hoezeer wij dat ook betreuren, begrij pelijk is het alleszins. De jongeren daarentegen zijn ons allen trouw ge bleven en daarvan moeten wij het ten slotte in de toekomst hebben. Ondanks de groote moeilijkheden, waarmede wij dit seizoen te kampen hebben gehad, hebben wij ons toch steeds beijverd, alles zoo goed mogelijk te laten ver- loopen. De noodcompetitie De instelling van de noodcompetitie bleek ten slotte juist geweest te zijn Aanvankelijk werd de indruk gewekt, alsof de instelling van de noodcompe titie een overbodige maatregel zou zijn, doch toen de moeilijkheden groo- ter werden, voornamelijk wat vervoer betreft, is deze ingrijpende maatregel uitstekend gebleken. Toen het mogelijk werd. hebben wij de vvenschelijkheid aangevoeld om deze noodcompetitie te besluiten met een competitie om het landskampioenschap, waarvan wij thans het tot tevredenheid stemmende resultaat ervaren. Maar wij zijn er nog lang niet. Liefst zouden wij natuurlijk we derom zoo spoedig mogelijk willen terugkeeren naar den ouden toe stand. De omstandigheden van het oogenblik, waarmede wij thans te maken hebben, zijn evenwel van dien aard, dat ook voor de toe komst gesproken dient te worden van een niet normale situatie, welke dus bijzondere maatregelen vereischt. Geert Bondsvergadering Zoo heeft het bondsbestuur het be sluit genomen aan de leden van de bondsvergadering voor te stellen dit jaar geen bondsvergadering uit te schrijven. De moeiliikheden, voor wat betreft het vervoer en de vrij onbelang rijke agenda, waarvoor geen belang rijke punten buiten de bij reglement vastgestelde agenda waren ingekomen, hebben tot dit besluit geleid. Een normaal seizoen? /"AVER de wijze, waarop in het komende seizoen de compe titie zal worden geregeld, zal het be stuur in den loop van de maand Augustus zich beraden. Aangenomen kan worden, dat alles in het werk gesteld wordt om wederom tot de normale competitie te komen. Gelukkig hebben wij het vertrouwen, dat wij in ons streven kunnen rekenen op alle mogeliike medewerking van de zijde van de Duitsche Overheid. Wij denken hierbij o.a. aan de beschikbaar etelling van benzine, opdat de spelers met autocars kunnen worden vervoerd. Zooals de situatie op het oogenblik is, waarbij wij niet alleen te kampen heb ben met het beperkte vervoer, doch ook de mogelijkheid uitgesloten is om ge bruik te maken van autocars, is de eeni- ge uitweg de noodcompetitie. Komt dus in de bestaande moeilijkheden geen ver andering ten goede, dan zullen wij op nieuw tot deze regeling moeten over gaan. Naar aanleiding van de bespreking, welke werd gevoerd op uitnoodiging van en met de Nationale Stichting voor Lichamelijke Opvoeding om te komen tot meer eenheid in de voetbalsport achtte noch de heer Roeljon, noch de heer Staal zich thans bevoegd daarover een nadere uiteenzetting te geven. Wel w erd erkend, dat men svmpathiek stond tegenover dit streven, dat voor den K. N.V.B. op zich zelf niet geheel nieuw is en steeds in dezen kring een warme belangstelling heeft gevonden. De besprekingen hebben zuiver een informatorisch karakter gedragen, zoo dat dient te worden afgewacht hoe de verschillende bondsbesturen zullen rca- geeren op hetgeen hun afgevaardigden van deze bespreking ter beoordeeling zullen voorleggen. In ieder geval heb ben allen hun principieele instemming betuigd en zich kunnen vereenigen met de door onzen afgevaardigde, den heer .1. Moorman, voorgestelde resolutie. Ten slotte deelde de heer Staal nog mede, dat het bondsbestuur besloten heeft een plan in voorbereiding te nemen, waardoor een fonds gevormd zou kunnen worden, waaruit de oor logsslachtoffers onder de Nederland- sche voetballers, K.N.V.B.-vereeni gingen en erkende bonden, ecniger- mate zullen kunnen worden gehol pen. Dit plan heeft den volgenden opzet: door de keuzecommissie wordt vastge steld een selectie van ten hoogste zeven tien spelers, zijnde dus een officieel Ne- derlandsch elftal, met de gebruikelijke reserves, hetwelk achtereenvolgens te 's-Gravenhage, Amsterdam en Rotter dam een wedstrijd zal spelen tegen het door en uit den plaatselijken bond ge kozen elftal. In verband met rcismoei- lijkheden en om grootere onkosten te vermijden, moest het plan zich uitdruk kelijk bepalen tot eenige plaatsen in het Westen. De wedstrijden zullen zoo mo gelijk worden gespeeld op 17, 24 en 31 Juli a.s., achtereenvolgens te 's-Graven hage, Amsterdam en Rotterdam. Het is voor onze voetbalgemeenschap, aldus besloot de heer Staal zijn mede- declingen, een dure plicht thans de hel pende hand uit te steken naar hen, die ons het naaste zijn. Wij hebben in het verleden zoo vaak onze organisatie in dienst gesteld tot hulp van anderen, nu moet het ons een dubbele aanmoediging zijn met al onze krachten iets voor onze eigen slachtoffers te kunnen doen. Het A. G. O. V. V. elftal, dat a.s. Zon dagmiddag op het Sportterrein „Birk- hoven" den strijd zal aanbinden tegen het eerste team van H. V. C. is als volgt samengesteld: Musquetier Klok v. d. Broeke Denner Gabriël Kanselaar Ribbers de Graaf Kluin Zoetbrood de Jong Ter gelegenheid van het zesde lustrum Zooals wij reeds vermeldden bestond de Amersfoortsche Zwem- en Polo Club (A.Z. P.C.) op 29 Mei j.l. dertig jaar. Ter gelegenheid van dit zesde lustrum organiseert deze zwemvereeniging op Zondag, 21 Juli as. nationale wedstrij den. Het wedstrijdprogramma bestaat uit de volgende nummers: 1. 10Ö meter borst crawl heeren. 2. 100 meter rugslag dames. 3. 100 meter schoolslag dames. 4. 100 meter rugslag heeren. 5. 100 meter borstcrawl dames. 6. Schoonspringen heeren. 7. Schoonspringen dames. 8. 3 x 50 meter wisselslag dames. 9. 5 x 50 meter borstcrawl heeren. 10. 5 x 50 meter borstcrawl dames. 11. 200 meter borstcrawl heeren. 12. 200 meter borstcrawl dames. Tot besluit van deze korte baanwed- strijden wordt de polo-wedstrijd A.Z. P.C. IZwemlust I (Utrecht) gespeeld. ZWEMCOMPETITIE KRING UTRECHT De zwemcompetitie-avondcn voor den Kring Utrecht zullen dit jaar gehouden worden op Woensdag 24 en Donderdag 25 Juli, Donderdag 8 en Vrijdag 9 Augus tus. De derde avond is omstreeks half Augustus. WATERPOLO Tijdens de groote nationale, zwem wedstrijden van de LTtrechtsche zwem- club „Zwemlust" te Utrecht, waaraan ook eenige leden deelnemen van de A.Z. en P. C.. zal het eerste zevental der groen-witten den competitiewedstrijd spelen tegen de organiseerende vereeni- ging. Gisteravond speelde Zwemlust tegen U. Z. C. 3, doch de U. Z. C.'ers bleken te sterk voor eerstgenoemde club te zijn. Zij verloor met 41. De stand is nu: U. Z. C. 3 Brandenburg I A. Z. en P. C. 1 Zwemlust I 4—1 4—2 24 1—4 De A.Z. en P.C.-dames spelen Maan dagavond a.s. in Utrecht tegen de D. K. R.-dames, terwijl Dinsdag 9 Mei ge speeld moet worden in Bilthoven tegen Brandenburg I. Het parcours voor den tweeden avond Voor den tweeden marsch van den „Avond-Vierdaagsche", op Donderdag IS Juli, is het volgende 15 K.M. lange parcours vastgesteld. Amicitia, vertrek 7 uur. Arnhemsche- weg, Bavoort (R.), Treekerstraatweg, tot hotel Bergzicht, (R), Doornsche grint weg. Leusderweg, Julianaplein, Am- hemscheweg, Amicitia. VOETBAL 's-GRAVENHAGE. 5 Juli. Op uitnoodiging van de Nationale Stichting voor Lichamelijke Opvoe ding heeft op Vrijdag 5 Juli in het gebouw van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen een vergadering plaats gehad van vertegenwoordigers van den Ko ninklijke Nederlandsche Voetbal bond, den Arbeiderssportbond, de Federatie van R.K. Voetbalbonden en den Christelijken Ned. Voetbal bond. De voorzitter, mr. J. J. C. P. van Kuyk, voorzitter van de genoemde stichting, heeft de wenschelijkheid betoogd om ten aanzien van de onderscheidene tak ken van sport en lichaamsoefening te komen tot eenheid, in de eerste plaats voor den meest beoefenden tak van sport: voetbal. De vertegenwoordigera van de ge noemde voetbalorganisaties hebben al len hun principieele instemming daar mee betuigd, onder voorbehoud van na der overleg met hun besturen. De vergadering heeft daarop zich met algemeene stemmen vereenigd met dc navolgende resolutie, voorgesteld dooi den heer J. Moorman, een der afgevaar digden van den K.N.V.B.: „De vertegenwoordigers van 1. den Koninklijken Nederland6chen Voetbalbond 2. den Arbpiderssportbond 3. de Federatie van Diocesane Roomsch-Katholieke Voetbalbonden in Nederland, 4. den Christelijken Nederlandschen Voet bal bond. Op 5 Juli 1940 op initiatief van den se cretaris-generaal, waarnemend hoofd van het ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen en op uitnoodi ging van de Nationale Stichting voor Lichamelijke Opvoeding tezamen geko men in het gebouw van voornoemd de partement. Overtuigd van de noodzakelijkheid, da het Nederlandsche volk tot behoud van zijn eigen volkskarakter, met over brugging van verschil van overtuiging op confessioneel en staatkundig gebied, gebracht worde tot nationale eenheid ter gezamenlijke behartiging van alïs volksbelangen. Bereid om tof deze eenheid te komen op het gebied van de voetbalsport als middel tot lichamelijke oefer.ing en oni- spani^ng van ons volk, overwegende: le. Dat eenheid ten deze niet bereikt zal worden door de genoemde organisa ties samen te brengen in een federatief verband, omdat daardoor de scheiding op dit gebied naar confessioneele of staatkundige overtuiging niet opgehe ven zal zijn. 2e. Dat slechts door volledige samen voeging in één centrale organisatie de eenheid op voetbalgebied zal zijn be reikt, besluiten: a. Te bevorderen, dat de besturen der voornoemde organisaties op 20 Juli as. tezamen zullen komen om zich te beraden over de samenvoeging van die organisaties, wat den Arbeiders-sport bond betreft uitsluitend voor .ijn afdee- ling voetbal tot een eenig nationaal lichaam, dat van 1 Augustus 1940 af de voetbalsport in Nederland in haar ge heel zal omvatten, organiseeren en re gelen. b. Aan een raad van voorbereiding, bestaande uit één vertegenwoordiger VAN LINKS NAAR RECHTS: hoofd 6 hoofddeksel 8 vogel 10 woudkoe 12 uithangteeken 16 schaal 17 berg in Afrika 18 spaarzaam 19 schip 20 verhouding 22 bende 24 Rom. keizer 26 na verloop van zekeren tjid 28 kinderspeeltuig 29 opening in netwerk 30 vat 32 gril 33 kleedingstuk 35 aanhanger v. e. godsdienst 38 voorzetsel 40 plant 42 hjjschwerktuig 43 maalwerktuig 45 verdwenen 46 holte in een muur 47 rivier in Nederlanr 48 opening 49 bloedwei 51 vleeschsap 53 specery 55 onderricht 56 officier 58 eikenschors 59 deel v. e. wagen 60 register 62 vertering 64 kleefmiddel 66 verlies 69 rjj 70 rolvormige doos mooi huis 16 10 20 26 45 40 49 33 55 74 74 vleeschgerecht 75 kwaad 76 naaigerei 77 behoeftig 78 stad in Engeland 80 lawaai 82 bouwval 84 dicht 85 pleizier 86 kleedingstuk v. BOVEN n. BENEDEN: 1 warm zeepwater 2 plantenvocht 3 teleurgesteld b9 78 62 vlinder kaartspel toegangsbewijs zout water 21 50 11 I I12 34 46 79 63 75 30 I I31 135 41 42 28 56 59 70 180 85 23 62 18 37 81 65 76 13 14 24 29 32 43 52a 67 60 66 38 58 61 71 1—i 72 82 25 64 67 86 83 19 44 68 77 73 8 meetk. lichaam 9 rivier in Italiö 10 insect 11 vrucht 12 zwart gesteente 13 vlug 14 schiereiland bij de Roo- de Zee 15 vogel 21 vrucht 23 guitig 25 ster 27 zeehond 29 zijrivier v. d- Drau 31 keurig 32 schel 33 tandstaaf in een domme kracht 34 inham 36 deel van een Jas 37 priester 38 hamer 39 voorzetsel 40 verlaagde toon horizon slag dwaas gewoonte plakmiddel 52 plaats m Utrecht 52a Europeaan 41 43 44 50 51 pleegkind wig dik en zwaar plant deel van het lichaam oude maat van elk der genoemde organi«-atie6, en wel de heeren dr. D. Pioove 'KNVB.), ir. Hopstra (R.K. Fedrrati m. q. Schoo neveld (Chriet. V.B., en \V de Munter (Arbeiderfcsportbond), benevens mr. G. G. P. C. van Kuyk a!s voorzitter, waar aan toegevoegd ce secretarissen der Or ganisaties, op te dragen vóór 13 Juli a.s een uitgewerkt voordo! te fornuileeron en aan de onderscheidene bpetureri ter overweging voor te Jeggon: c. Te bevorderen, dat voornoemde or ganisaties uiterlijk op 27 Juli a.s. zullen beslissen over haar oplossing in de te vormen centrale organisatie, zooals die door de sub a bedoelde, op 20 Juli tc houden, besturen vergadering zal wor den voorgesteld". Besloten werd de niet ter vergadering vertegenwoordigde Ned. Voetbal federa tie (kantoorvoetbalbonden) alsnog tot het gezamenlijk overleg toe te laten. WATERPOLO Heeren: A.Z.Nereus 53 (afd. O.). A.Z. 3A.P.G.S. 1—9 (Afd. Q-). Nereus 2Kroosduikers S0 (Afd. R.). DOODELIJK ONGELUK TE ZEIST ZEIST, 6 Juli. Vanmiddag zijn te Den Dolder, gemeente Zeist, twee auto's tegen elkaar gebotst, ten ge volge waarvan de 27-jarige G. K.. uit Bunschoten, i6 gedood. De man reed van de Hertenla&s komende den Doldenvcg op, Jui^ toen een militaire vrachtwagen derde. Bij zijn poging orn de bo/n te voorkomen, maakte K. ee» ma noeuvre, waardoor het portier open sprong en hij gedeeltelijk naar bui ten geslingerd werd. Hij graaide tusschen beide auto's en was op slag dood. De politie stelt een onder- zoek in naar de schuldvraag. exposee werpen nieuwe Fabrieken te NIJKERK. 's-GRAVENHAGE, 6 Juli. Het ver ordeningenblad voor het bezette Neder landsche gebied (no. 9) bevat o.a. een verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende het verduisteren. Deze verordening luidt als volgt: Algemeene bepalingen. Par. 1. Het verduisteren geschiedt ten behoeve van de verdediging van het land en van de bescherming van het leven en het eigendom der burger bevolking tegen luchtaanvallen voor den duur van den oorlog. Par. 2. (1) De eigenaar is in beginsel ver antwoordelijk voor het verduisteren. (2) Hij, die de te verduisteren zaak, inrichting, woning en dergelijk daad- w ci-Koi n* in zijn bezit heeft (bijv. be zitter. huurder enz.), is in plaats van den eigenaar verantwoordelijk. (3) De eigenaar van die zaak, inrich ting enz., die verduisterd moet worden, moet iederen maatregel van dengene, die verantwoordelijk is, dulden, die voor de uitvoering van de verduiste ring noodig is. Par. 3. De kosten van het verduisteren wor den gedragen door dengene, die ver antwoordelijk is voor het verduisteren, tenzij uit wettelijke bepalingen of uit contractueele verplichtingen iets an ders volgt. Par. 4. Voor de uitvoering van de verduiste ringsmaatregelen mogen geweven stof fen alleen gebruikt worden in het ge val, dat met andere verduisteringsmid delen (verduisteringspapier, afsluiten van vensters enz.) een daadwerkelijke en duurzame uitvoering van de ver duisteringsmaatregelen niet mogelijk is. Par. 5. Er moet dagelijks tusschen zonson dergang en zonsopgang verduisterd worden. Bijzondere bepalingen Par. 6. De verduistering ten behoeve van de luchtbescherming moet worden toegepast op alle zaken, inrichtingen, gebouwen, verkeersmiddelen en licht bronnen, voor zoover door deze of uit deze licht naar buiten kan dringen. Par. 7. Alle gehouwen en woningen moeten zoo verduisterd worden, dat er geen licht naar buiten dringt. Par. 8. Alle lichtbronnen, welke ge. mist kunnen worden, moeten buiten wer king gesteld worden. Elke lichtreclame en verlichting van uitstalkasten moet uitgeschakeld worden. Voor zoover uit wendige verlichting dringend vereischt is, moet deze zoo verduisterd worden, dat vanaf 500 meter hoogte in loodrechte en schuine richting geen lichtschijnsel meer waargenomen ka.i worden. Par. 9. Bij alle verkeersmiddelen (mo torrijtuigen, spoortreinen, trams, sche pen, enz.) moet de inwendige verlichting volkomen worden afgeschermd. Par. 10. Alle verkeersmiddelen (met inbegrip van fietsen) moet van afge schermde verlichting worden voorzien en wel: 1) de voorlampen der voertuigen moeten zoo worden afgeschermd, dat slechts een horizontale opening van 5—8 cm. lengte en 1 cm. hoogte in het midden het licht naar buiten laat schijnen. 2) de voorlampen van fietsen moe- j ten zoo worden afgeschermd, dat slechts een horizontale opening van 35 cm. lengte en 1 cm. hoogte in de onderste helft het licht naar buiten laat schijnen. 3) De achter- en stoplichten moeen bij alle voertuigen, met inbegrip van fietsen, naar boven afgeschermd blijven branden. 4) Richtingaanwijzers mogen worden gebruikt. 5) Motorrijtuigen rijden op open straatwegen met afgedekte voorlampen en zoeklicht. Bij verkeeer van tegenge stelde richting en in bebouwde kommen moeten de stadslichten aangestoken worden. Het rijden met parkeeerlichten verboden. 6) Parkeerende voertuigen moeten naar voren en naar achteren door afge schermde lichten zichtbaar zijn. Voor de voorvcrlichting van voer tuigen met inbegrip van fietsen, mag alleen wit of geel licht gebruikt wor den; licht van andere kleur (blauw, ood, groen, enz.) is verboden. Als ach terlicht rnag rood 'licht gebruikt blij ven worden. Par. 11. Het doen ophouden van de openbare electriciteits- en gasvoorzie- ning ten behoeve der verduistering is verboden. Overgangs- en slotbepaling Par. 12. De controle op het verduiste- ren geschiedt door de bevoegde Neder landsche politieorganen. Aan mogelijke directe instructies van Duitsche politieor ganen moet ook dan gevolg gegeven wor den, wanneer deze in strijd zijn met in structies van de op zichzelf bevoegde Ne derlandsche politieorganen. Par. 13. (1) Hij, die in strijd handelt met be palingen van deze verordening, wordt gestraft met een geldboete van hoog stens 150 gulden of met hechtenis van hoogstens 4 weken. (2) Het in strijd handelen als bedoeld in alinea 1 moet als een overtreding worden beschouwd. Par. 14. Alle in Nederland uitgevaar digde voorschriften en regelingen be treffende het verduisteren treden bui ten werking, voor zoover zij in strijd zijn met de bepalingen van deze ver ordening; hiervan zijn uitgezonderd de bijzondere bepalingen voor de Duitsche weermacht. Par. 15. Deze verordening treedt in werking op den dag van haar afkon diging (6 Juli). OPLOSSING De oplossing van de puzzle van vori ge week luidt: 63 boom 64 projectiel 65 platte steen 67 min 68 lan» en dun 69 bitter vocht 70 vochtig koud 71 godin 73 maat 79 godin 81 geheel gevuld 83 electrisch geladen deeltje (Auteursrecht: Denksport) AR so. UWHEID ITOONÉI ■REGKL •ÖPBEDE KLEM RBNM KAAM»A AL IDEONBHALTERI PBTBRUZ I EBMBLU BS PARTABIBNoODIOL PHALEABÖNSBREIS*V KOPBTBRUZ PS PART ABI ■ALE ABON omix EKBMANCOBKWASTBD E RIOABGERMAANËOVEN ierbzoelbgastëles KLAR EBL A K E^BEMELT EÉ A A R L)BM E NB r K t EBE T^ANGOORB I BljEMETER Vanwege de Ned. Spoorwegen Zooals hekend, is in verschillen de bedrijven van ons land een ver korte werkweek ingesteld. Dit brengt voor hen, die in een andere plaats wonen dan waarin zij hun werkzaamheden verrichten, moei lijkheden mede, omdat hun spoor- weekkaart telkens eenige dagen nutteloos zal zijn. De Nederland sche Spoorwegen hebben op een doeltreffende wijze en voor de ge bruikers efficiente wijze een oplos sing gevonden. Maandag a.s. zal men voor afstanden van ten hoogste 65 k.m. zoogenaamde verkorte werkweekkaarten verkrijg baar stellen, welke kaarten gedurend» i of 5 opeenvolgende dagpn van een kalenderweek geldig zijn Do prijs de zer kaarten is naar evenredigheid la gpr dan die der weekkaarten. Zij zijn geldig voor een reis heen en weei p*f dag in de voor houders van weekkaar ten toegankelijk gestelde treinen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 8