DE FRANSCHE LUCHTMACHT Wat gebeurt er voor Martinique? DEED AANVAL OP GIBRALTAR Zegetocht van den Fuehrer door de Rijkshoofdstad Luchtaanvallen van grooten omvang op Engeland Minstens één groot Britsch schip werd door de Fransche bommen getroffen Zware verliezen der Fransche vloot bij Oran Roosevelt doet een voorstel Gen. de Gaulle veroordeeld MYRA. HEI ELFJE EN DE BOOZE KABOUTER ZWARÏVOET Geruchten inzake een Engelsche blokkade Vele schepen tot zinken gebracht Stormachtige ovaties in de met bloemen bezaaide straten Radio-Programma's Het Duitsche legerbericht Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 8 JULI 1940 GENEVE, 7 Juli. (D.N.B.). In Vichy is Zondag de volgen de mededeeling van de Fransche admiraliteit bekend gemaakt: „Twee vliegtuigeskaders van de marine, die reeds op het punt stonden gedemobiliseerd te worden, zijn weer bewapend en heb ben deelgenomen aan liet bombardement van Gibraltar waar zich de Engelsche schepen bevonden, die den laffen aanslag bij Mers-el-Kebir hebben uitgevoerd. Minstens één groot Britsch oorlogsschip werd getroffen"'. Ilot Italiaansche persbureau Stefani verneemt uit Londen dat de EnRelschen, niet tevreden met hun aanval op de Fransche vloot te Mois el Kebir. Zaterdag vliegtuigen der marine hebben uitgezonden om wederom de „Dunkerque" aan te vallen die gestrand was Het Fransche luchtafweergeschut reageerde echter uiterst heftig en, naar een communiqué van de Britsche admiraliteit zelf toe geeft, zijn twee Engelsche toestellen neergeschoten. Naar ïlavas uit Algiers meldt, is de koloniale aviso ..Rigaut de Genouilly" Vrijdagmiddag door een onbekende duikboot voor Algiers zonder waarschuwing getorpedeerd. Het aantal slachtoffers is onbekend. LTit Casablanca wordt gemeld, dat de Fransche kustbatterijen het vuur hebben geopend op den Britschen tor- pedohnotjaccr „Vicinity". De Engclschen legden een rookgordijn en verdwenen Uit Algeciras wordt gemeld, dat Vrijdagavond te halfncgen het te Gibraltar geslalionneerde Britsche eskader is uilgo'.oopen. Het zette koers naar Engeland. Uit Vichy wordt gemeld: „In de omgeving van het eiland Kreta is de Fransche kruiser „Frondeur", die op grond van de bepalingen van het Duitsch-Fransche wapenstilstandsverdrag op den terugweg naar Frankriik was, in volle zee aangehouden door twee Britsche kruisers en na een gevecht van twee uur tot zinken gebracht. De Engelsche kruisers vervolgden hun weg zonder zich om de schipbreukelingen te bekommeren. Drie dagen later konden dezen door een Grieksch stoomschip gered worden". VOLGENS berichten van Fran sche bladen zijn het slagschip „Strassbourg"', vijf kruisers van het type „Georges Leygues" (7000 ton), en een aantal torpedoboot- jagers, torpedobootcn en duikboo- ten Donderdagavond de marine haven van Toulon binnengeloo- pen. De Petit Dauphinois meldt te kunnen bevestigen, dat in strijd met de mede deeling der Britsche admiraliteit het vliegtuif«rhip „Commandanteste" niet door het Britsche eskader in brand ge scholen en tot zinken gebracht is. Dit Fransche schip is onbeschadigd en heeft niet in de wateren bii Oran ge legen. De algemeene Algcrijnsche berichten dienst meldde Zaterdag uit Algiers: Drie Fransche schepen, die gedurende den strijd op den derden Juli het zwaarst beschadigd werden, zijn ge kenterd. Een licht vaartuig, "arvan het achterdeel werd afgerukt, is even eens gekenterd. Het linieschip „Bre- tagne" heeft twee overlevenden. De „Dunkerque", „Provence" en Mngador" hebben tweehonderd dooden of vermis ten. alsmede 150 gewonden. Ingenieurs van de marine \an Algiers en Oran onderzoeken de schepen, teneinde de schade vast te stellen en indien moge lijk, te herstellen. Krachtig Fransch protest te Londen De Fransche t^~ ering heeft door haar zaakgelastigde te Lonien ge protesteerd legen den aanval der Britsche viool o^ d» Fransche strijd krachten in de Middellandsche Zee. De bijzonderheden der nota zijn niet bekend. De diplor. - 'eke correspon dent van Reuter schrijft, dat men meent te weten, dat het protest in uiterst krachtige .woordinpen ver vat is. De Franse. admiraliteit deelt vol gens een bericht uit Yiclr* mede: „We gens den laffen aanval der Britsche marine op onze vloot, die ontwapend werd, is het den Franschen zee-ófficie- ren \erbodcn om Britsche onderschei dingen te dragen." Naar uit Vichy wordt gemeld, heeft de opperbevelhebber der Fransche ma rine, admiraal Darlan, een dagorder tot de Fransche vloot gericht, waarin hij zegt: ..De laffe Engelsche aanslag, waaraan Fransche c nen en Fransche bemanningen bij Mers-el-Kebir ten of fer zijn gevallen, zal de wereld getoond hebben, rlat Frankrijk, wanneer het zijn woord hpeft gegeven, dat woord ook houdt wat er ook moge gebeuren". Darlan ver'.laart verder iet hoogach ting de kameraden te groeten, die moe dig voor het vaderland Z'Mi geva" Zij hadden er de voorkeur ran gegeven in een eerlijken strijd te vallen, 'aal* van vermoord te worden. Hun offer zal echt'*'- nut tever^ee'^ch ziin. het heeft hijgedragen t 'rootere eer van hef land. Men vraagt zich af. waarom Churchill lexande en Dn1- Pound hun schepen n welov rwogen moord aanslag hebben 1 olen. „Maarschalk Pétain heeft van den tegenstand^ een wapensthLtand met ecre -aagd. Die is hem toe staan. De oorwaarden van den wa- tilstand zij 1 weliswaard hard, maar r et on' ?nd. De vloot zou Fransch ve« n;~' -en de vroege hondgenooten gebruikt worden. Clvirchill zal toch wel niet willen doen gelooven dat de hee- ren te Londen betere Franschen zijn dan de F nschen zelf.' De Fransche o m ris Prou- vost heeft in een antwoord on de Lager- huisrede van Churchill o.m gezegd: „Korten tijd gele. hoeft Churchill ge grepen naar het fata morgana van een gemeenschannn' Britsch-Franrche i atonaliteit uitsluitend me doel Frankrijk er toe te brengen nog dui zenden van zijn kinderen on te offeren i.. dienst van Engeland. Dit fata mor gana is thans verdw ^en. H°t heeft ons te veel gekost, den soldaat van Chur chill te snclen. dan dat wij nozijn zee man zoudi-n worden. De laffe aanval on onze vloot bij Oran heeft hier meer mcnschen gekost en heeft in meer Fransche "^zinnen rouw gebracht dan tien maanden oor log. De gesneuvelde Fransche zeelieden zijn dezelfde, die door hun volhouden in Vlmnderen het mogelijk maakten, dat vier-vijfde deel van het Engelsche leger zich in veiligheid kon brengen. Als antwoord on de ve.d dicing van Duinkerken heeft Churchill de zeelie den der „Dunkerque" laten vermoor den. Frankrijk zal dat nooit vergeten." BERN. 7 Juli. (D.N.B.). Uit Vichy is het volgende bericht ontvangen over het in beslag nemen door de Engelschen van de Fransche oorlogsschepen, die zich in de havens van Plymouth, Ports mouth en Southampton bevonden. Al lereerst is de Fransche admiraal de Vil lain bij het aanbreken van den dae plot seling gevangen genomen en van zijn staf gescheiden. De Engelsche strijd krachten. die zooals Churchill al heeft gezegd, numeriek in de meerderheid wa ren. braken het verzet van de Fransche officieren en manschappen, onder wie dooden en gewonden zijn gevallen. In goed ingelichte Fransche kringen ver klaart men. dat deze voorvallen teeke- nond zijn voor de werkelijke plannen \an de Engelsche regeering met de Fransche vloot. De Fransche oorlogs schepen. die in Engelsche havens wa ren gevlucht, konden voor Engeland niet het geringste gevaar vormen. Even als in Mors el Kebir was het doel van de Engelsche regeerine niet een gevaar te bestrijden, dat overigens volkomen uit de lucht was gegrepen, maar wel de hand fp leggen op de Fransohe oorlogs schepen. Vertraagde ontwapening ROME. 7 Juli. (D N B). Een Havas- communiqué maakt bekend, dat Italië er spontaan in heeft toegestemd de be palingen in het wapenstilstandsverdrag betreffende de Fransche marine en het Fransche lucht wapen soepeler uit te leggen. Het Fransche telegram, waarin hierom werd verzocht heeft een tele gram gekruist van den wapenstilstands commissie te Turijn, waarin Frankrijk alle vrijheid werd gelaten wat betreft de voorloopige toepassing van de be doelde bepalingen. Berlijn had Rome de vrije hand gelaten om deze beslissing in de Middellandsche Zee te nemen BERN, 7 Juli. (DN.B.V - Berichten uit Vichy melden, dat de nationale ver gadering reeds Woensdag zal bijeenko men Men neemt aan. dat 400 tot 450 parlementsleden aan de vergaderingen zullen deelnemen. De Kamer en de Se naat zullen Dinsdag over het voorstel tot bijeenroeping van een nationale ver gadering beslissen. Overeenkomst bepleit van de Europeesche, Aziatische en Amerikaansche naties Een regeling van belangen- splieren en grenzen NEW VORK, Juli. (D.N.B.). Roosevelt heeft door ziin secretaris Early op de persconferentie het voorstel gedaan. Europa en Azië het principe van de Monroeleer als „gulden middenwegie laten aanne men, teneinde tot een overeenkomst betreffende de verdeeling \an de ter ritoriale bezittingen der oienvon- ricn naties te geraken. Roosevelt neemt, naar Early verklaar de, het standpunt in. dat de Europee sche, Aziatische en Amerikaansche na- tics voor het waarborgen van haar be langen in invloedsspheren bijeen moe ten komen, teneinde haar vraagstukken betreffende do territoriale bezittingen onder elkaar op te lossen, „inplaats van den overwinnaar te veroorloven, deze beslissingen te nemen". Roosevelt stemt in met de interpre tatie van Hull van de Monroeleer. dat de Vereenigde Staten, indien Duitsch- land rechtsaanspraken op Fransche. En gelsche of Nederlandsche territoriale bezittingen op het Westelijk halfrond zou laten gelden, geen aanstalten zou de maken deze gebieden te anncxeeren Alle Amerikaansche naties zouden veeleer opgeroepen worden om te be slissen. of dergeluke bezittingen onder een mandaat gesteld of onder een soort bescherming genomen zouden moeten worden, tot het tijdstip, waarop zij aan de „rechtmatige" bezitters teruggege ven zouden kunnen worden. Roosevelt is van meening. dat de volken van Europa en Azië een regeling moeten treffen. MAATREGELEN TEGEN JOURNALISTEN GENEVE. 7 Juli. (D.N.B.). Naar uit Vichy wordt gemeld zijn bevelen tot aanhouding uitgevaardigd tegen de journalisten Pertinax. madame Tabouis en Hcnry de Kerillis Als reden wordt opgegeven, dat deze journalisten val- sche berichten hebben verspreid. GENÈVE, 7 Juni. (D.N.B.) - Het krijgsgerechtshof van het zeven tiende district, dat in Toulon is gevestigd, heeft den vroegeren ge neraal de Gaulle tot vier jaar ge vangenisstraf en honderd francs boete veroordeeld wegens ongehoor zaamheid en het opruien van mili taire personen tot ongehoorzaam heid. (Generaal de Gaulle is leider van het zgn. Fransche nationale comité te Londen.) KINDERHOEKJE 197 Ook de hotelhouder denkt over 7 ionpetje en 't elfje na. Ineens zest hii: Hier in de buurt staat een prooi kasteel! De bewoners daarvan hebben hun kind bij een schipbreuk verloren. Ze treuren icdcren dap over Item cn weten non steeds niet of 't kind leeft. Gaat u met dat kiekje eens naar dat kasteel toe. 198. Dat vindt Peter's vriend een poed idee. Maar eerst laat hii de peschicdenis van Peter en Myra in de krant zet ten. En als 's avonds de krant op 't kasteel is eebraclit, lezen de heer en de dame over een schipbrcukellnpetje, dat met een elfje uit een hotel is gevlucht. Misschien is dat onze Peter wel. huilt de dame. 't Blijken Peter's ouders te zijn die in dat mooie groote huis wonen. WASHINGTON. 7 Juli. (D. N. B.). Naar te Washington bekend is geworden, verwachten de bij het Fransche eiland Marti nique in de Caraïbische zee liggen de Fransche zeestrijdkrachten, waartoe ook eenige duikbooten en het 22.146 ton groote vliegtuig moederschip „Bearn" behoort, een Britsch ultimatum. Volgens door Franschen alhier ontvangen berichten, is het eiland door de Britsche blokkade van iedere ver binding met de buitenwereld afge sloten. Men verwacht ieder oogen- blik. dat de Britsche schepen de vijandelijkheden zullen openen. Vijf Amerikaansche torpedojagers ziin van de Virgin-eilanden naar Martini que gestuurd om vast te stellen of En geland inderdaad het plan heeft den aldaar gestationneerden Franschen schepen een ultimatum te stellen. Indien het werkelijk zoo ver zou ko men, hebben de torpedojagers de op dracht als waarnemers in de wateren van Martinique te blijven en in het ge val van oorlogshandelingen de Ameri kaansche scheepvaart te waarschuwen. Cordell Huil heeft geweigerd zich uit BERLIJN, 7 Juli (D.N.B.). De Fuehrer on opperste bevelhebber van de zegevierende Groot-Üuitsche weermacht is Zaterdagmiddag om drie uur in de Rijkshoofdslarl aangekomen. Daarmede keerde hij voor het eerst sedert hij op 10 Mei de leiding \an de operaties aan het front op zich had genomen naar Beilijn terug. Te zijner verwelkoming waren aanwezig generaal-veldmaarschalk Goering, generaal von Brauchitsch, admiraal Raeder, de plaatsvervanger van den Fuehrer, rijksminister Rudolf Hess, de gouwleider van Groot-Berlijn, rijks minister dr. Goebbels en met hen de hoogste vertegenwoordigers van weer macht, staat en partij. De bevolking van Berlijn brak, toen zij den Fuehrer zag, in een geestdriftig gejubel uit en \ergezelde hem op zijn weg langs de met bloemen bezaaide straten met stormachtige ovaties van vreugde en dankbaar heid. Toen de Fuehrer aankwam begonnen alle kerkklokken \an Groot-Berlijn te luiden. ^1* „Rome en Berlijn marcheeren V^lctllO gezamenlijk op", aldus de Italiaan* i sche bladen over de bijeenkomst o o 11 KPrlllfl van ^en fuehrer niet Ciano. die, &&LI JJJV/J. 11J11 aJ vaIt zi] ook in het ka(ler van geregelde ontmoetingen tusschen de vertegenwoordigers der as-mo- gendheden, toch een zeer bijzon dere beteekenis heeft. „Geheel Europa, zoo schrijft de Giór- nale d'Italia, ziet op naar de Rijks hoofdstad en voelt, dat een nieuw tijd perk in de geschiedenis van den oor log begint. Na de ineenstorting van Frankrijk is Engeland thans geïsoleerd De beide imperiale democratieën, die gisteren nog als door een eeuwigdurend pact verbonden schenen zijn thans ge scheiden en vijandig tegeno\er elkaar. Tegelijkertijd is de gcheele zwakte en waardeloosheid van baar regime aan liet licht gekomen. Des te nauwer vereenigd zijn daaren tegen de as-mogendheden. die zich thans niet haar geweldige krachten opmaken voor den laatstcn wapenstrijd en voor een nieuwe politieke orde in Europa. Het is derhalve begrijpelijk, dat op dit moment Duitschland en Ita lië beraadslagen, teneinde de plannen, de initiatieven en de acties te volma ken en in overeenstemming te bren gen. Hun politieke en militaire kame raadschap vloeien thans als gevolg \an nieuwe gevechten ineen, waarin beiden vastbesloten hun gehcele wil en al hun onuitputtelijke krachten inzetten voor de taken voor den constructieven op bouw," „Rome cn Berlijn marcheeren gezamenlijk op" BERLIJN, 7 Juli. (D.N.B.). De Führer ontving Zondagmor gen in tegenwoordigheid van den Rijksminister voor buitcnlandsche zaken, Von Ribbentrop, den ko ninklijk Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken graaf Ciano voor een langdurige bespre king. De koninklijk Italiaansche ambassadeur te Berlijn, Alficri. en de Duitsche ambassadeur te Rome, Von Mackensen, waren bij de ontvangst tegenwoordig. Ter eere van het bezoek van graaf Ciano aan Berlijn, heeft de rijksminis ter voor buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, Zondagmiddag een receptie gehouden, waaraan behalve vertegen woordigers van staat, partij en weer macht, het ge\oIg van graaf Ciano en de leden van de Italiaansche ambas sade te Berlijn deelnamen. te laten over het gerucht, dat Britsche vlooteenheden het Fransche eiland Mar tinique zouden willen blokkeeren. Hij verklaarde slechts, dat dit hem onwaar schijnlijk voorkwam. Men weet niets van de aanwezigheid aldaar van Fran sche torpedobootiagers of duikbooten. Een ding echter staat vast, n.l. dat een aantal vliegtuigen, dat Frankriik van Amerika heeft gekocht, zich op het eiland bevindt. De toestand wordt des te moeilijker, daar het eiland in de z.g. veiligheidszone ligt. waarin de Veree nigde Staten ieder ingrijpen van een oorlogvoerende mogendheid verbieden. De New York Times meldt uit Washington: Naar uit het staatsde- partcment verluidt, zijn de Veree nigde Staten niet van plan een lang durige blokkade van het eiland Mar tinique toe té laten. Men gelooft ech ter, dat het geval vreedzaam kan worden opgelost. Het kernpunt is. dat de Engclschen niet alleen de daar liggende Fransche oorlogssche pen willen verhinderen uit te loo- pen. In Martinique ligt n.l. ook een voorraad goud ten bedrage van een milliard dollar uit Frankrijk. In scheepvaartkringen te New York verluidt, dat de Engelsche admiraliteit met het oog op mogelijke Engelsclt- Fransche zeegevechten bij Martinique, aan alle onder Engelsche vlag varende schepen verboden heeft Fransche ha vens in West-Indië aan te loopen. DINSDAG 9 JULI JAARSVELD, 414 4 M- NCRV.Uitzen. ding. 8.00 Berichten ANP; 8.10 Schriftlezing, meditatie; 8.25 Gewjjde muziek (gr.pl); 8.35 Gram.muziek; 9.10 Viool met pianobe geleiding en gram-muziek; 9-50 Gram mu ziek; 10-30 Morgendienst; 11.00 Gram.muziek 11 15 Zang met pianobegeleiding en gram- muziek; 12.00 Berichten- 12.15 Gram.mu ziek; 12.45 Berichten ANP; 100 Celesta-en semble en gram-muziek; 2.30 Gram.muziek; 3.0f Klarinetvoordraoht met pianobegeleiding en gram.muziek; 3.45 Geestelijke liederen fgr.pl.); 4 00 Bijbellezing; 4-45 Gram.muziek 5.00 Jac. Stoffer's sextet en gram.muziek; 6.30 VPRO; Jeugduitzending; 6-45 Gram.mu ziek; 7.30 Cyclus „Ons Vaderland"; 8 00 Be richten ANP; 815 Koninklijke Militaire Ka pel (opn.); 8 35 Causerie „De beste indee ling van een eenvoudige woning"; 8.55 Or gelconcert; 9.40 Koninklijke Militaire Kapel (opn.); Hierna: Schriftlezing; 10.1510.30 Berichten ANP. KOOTWIJK, 1875 M- KRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch); 7.15 Berichten (Engelsch); 7-30 Gram muziek; 8.00 Berich ten ANP; 8.15 Wij beginnen den dag; 8.30 Gram.muziek; 9.30 Berichten (Vlaamsch); 9 45 Gram.muziek11-15 Berichten (En gelsch); 11-30 Bericfhten (Vlaamsch); 1145 Gram.muziek; 12.00 KRO-Melodisten; 12-30 Berichten (Duitsch); 12.45 Berichten ANP; i.00 KRO-Melodisten; 145 Gram.muziek; 2.00 Berichten (Duitsch); 2.15 Musiquette; 2.45 Granvmuziek; 3-15 Berichten (Engelsch) 3-30 Gram.muziek; 5.00 Berichten (Duitsch); 5.15 Gram.muziek: 5.30 KRO-orkest; 6.15 Berichten (Engelsch); 6.30 KRO-orkest; 7-00 Gram-muziek: 8.00 Berichten (Duitsch) 8.15 Berichten ANP; 8.30 Berichten (En gelsch); 8.45 Berichten (Vlaamsch); 9.00 John Kristel en zijn Troubadours; 9.15 Be richten (Engelsch); 9.30 Vervolg van 9 00; 9.40 Wij sluiten den dag; 9-45 Berichten (Vlaamsch); 10-00 Berichten (Duitsch); 10.15—10.25 Berichten ANP; 11.15—1130 Berichten (Engelsch). BERLIJN, 7 Juli. (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: Bij het eiland Wight heeft een Duitsche motortorpedoboot een schip van 6.000 bruto registerton tot zinken gebracht. Gevechtseenheden van het luchtwapen zetten haar aanvallen tegen militair be langrijke doelen in Zuid-Engeland met .-ucces voort. In de haven van Falmouth gelukte het een koopvaardijschip van ■8.000 bruto registerton door een voltref fer van middel-kaliber in brand te ste ken. In het middelste gebied van de Noordzee vielen onze gevechts-vlie- ger6 een eskader Britsche zeestrijd- krachten aan. Twee torpedojagers werden zoo zwaar getroffen, dat zij als verloren beschouwd moeten wor den. Een kruiser van 10 000 ton werd zwaar beschadigd. In het kanaal gelukte het een hulpoorlogsschip en een bewakings vaartuig tot zinken te brengen De Zaterdag door vliegtuigen van het type Arada 196 zwaar beschadigde duikboot is intusschen eveneens ge zonken. De bemanning is door Duit sche patrouillevaartuigen en vlieg tuigen aan boord genomen Nachtelijke vijandelijke bombarde menten in Noord-Duitschland veroor zaakten slechts geringe schade. Britsche vliegers hebben Deensche vissc hers hoo ien met bommen en machinegeweer vuur zonder succes aangevallen. Een on bewapend Noorsch schip is door een Britschen homtreffer op het dek getrof fen. Eenige leden van de bemanning zijn gedood. De vijandelijke verliezen bedroegen Zaterdag in totaal tien vliegtuigen, waarvan er drie in luchtgevechten, drie door de luchtdoelartillerie en twee op den grond werden vernield. Twee vijan- elijke vliegtuigen zijn door etkaders der oorlogsmarine neergeschoten. Twee ei gen vliegtuigen worden vermist. Het Duitsche legerbericht van Zaterdag Het opperbevel der weermacht deelt mede: „Kapitein-luitenant Prien heeft met zijn duikboot op een tocht tegen den vijand, waarvan hij zoo juist is terug gekeerd. in totaal 66.587 ton vijande lijke koopvaardijscheepsruimte tot zin ken gebracht. Dit is het grootste resul taat, dat tot dusverre op èën enkelen tocht tegen den vijand bereikt is. Afdeelingen Duitsche vliegtuigen hebben wederom in Zuid- en Mid- den-Engeland met goed gevolg vlieg velden, haven- en spoorweginstalla ties en tanks aangevallen. Bij Ply mouth zijn petroleumtanks in brand geraakt en ontploft. Andere doel treffende aanvallen waren gericht op Britsche oorlogs- en koopvaardij schepen. In het Noorden van de Noordzee slaagden vliegtuigen van het type Ara- do 196 er in. een vijandelijke duikboot tot zink.-n te breneen en een tweede te beschadigen. In het Kanaal is een vijan delijk koopvaardijschip van 8.000 tot 10.000 ton tot zinken gebracht, twee an dere vrachtschepen, tezamen 8.000 ton nietende, werden beschadigd. Op verschillende plaotsen aan de kust van Nederland en België, alsmede in Noord- cn West-Duitschland hebben door den vijand neergeworpen bommen geen materieclr schade van beteekenis aangericht, doch wederom werdpn eeni ge burgers gedood Vijf vijandelijke vliegtuigen zijn neergeschoten door Duitsche jagers, twee werden des nachts door afweergeschut jfcergehaald. Een luehtdoelbatteni der marine heeft bovendien aan dp Westkust van Slees- wijk-HolstPin een britsch vliegtuig van het type Hard ley Page. neergeschoten. Een eigen vliegtuig ging verloren."

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2