NiEU Avond-Vierdaagsche begonnen LAATSTE BERICHTEN Duitsche troepen landen op Onessant y E D E J ZN. U.Z.C. nam drie punten mee SPANNING IN ARAB1E KONOYE HEEFT GEEN HAAST SPANJE EN CHILI Een gelukkige greep van den S.G.W.B. Diina vierhonderd tenburgerlaan, Oude Soesterweg (R) Nederlandsch elftal wint met 5-1 Van Den Haag Het Duitsche leger be richt Het Italiaansche legerbericht Achtervolging van Engelschen DE HERTOG VAN WINDSOR MILITAIREN WORDEN POLITIEMAN MARKTBERICHTEN Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 18 JULI 1940 SPORT EN SPEL ISTERAVOND precies 7 uur is het startschot voor de eerste k 3 Avond-vierdaagsche gevallen; niet alleen hier. ook in Utrecht en Bussum is dit het geval geweest. Wij zullen hier niet meer memoree- ren, hoe deze Avond-vierdaagsche ontstaan is, doch alleen consta- teeren, dat het bestuur van den Stichtsch Gooischen Wandelsport Bond met dit sportevenement een gelukkige greep gedaan heeft. De totale afstand van 75 K.M. is voor getrainde wandelaars alleszins de moeite waard en, verdeeld over 4 dagen, is het ook voor de vrijwel niet-geoefenden te doen. Het aantal deelnemers(sters) is ruim 1750, waarvan er in Amersfoort 395 startten w.o. 45 voor de één- daagsche. rs I I Wjjckstraat (L) Soeslenveg (Ft) Pun- l Dollardstraat (L) Zonnebloemstraat, dSoestervveg( tot Hotel Birkhoven) (L) PPlHPIDPrQ Barchman Wuy tiers laan (R) Daani gum iuihgi O Fockemalaan (L) Prins Frederiklaan (R) Emmalaan, Utrechtscheweg (over steken) Hugo rle Grootlaan rechts door Klein Zwitserland pijlen volgen tot Laan 1911 (L) Laan 191 i (R) Leusder- weg (L) Doodeweg. Heiligenbergerweg (tot Huize Heiligenberg) (R) richting Hamersveld (L), Horsenstraat (L) Schammersteeg (L) Hnogewpg (L) Randenbroekerwee, Bisschopsweg (R) Julianaplein, Arnhemscheweg, Amicitia einde. Hedenavond zal. naar wij vernemen de heer N. M. J. Munzert, voorzitter van den S.G.W.B. bij den start aanwezig zijn. TENNIS VOETBAL Een goede organisatie droeg zorg voor een vlot verloop TTOEWEL om zeven uur de start A A zou plaats vinden, was liet grootste deel der deelnemers(sters) reeds lang voor het uur van ver trek op het terras van Amicitia aanwezig om zich bij het secreta riaat te vervoegen voor de start kaart. Uitgebreide maatregelen had men hier genomen, zoodat allen in een minimum van tijd geholpen waren en zij zich gereed konden maken voor de eerste 15 K.M. Inmiddels was de belangstelling van de zijde van het publiek toegenomen. Bij het Autopark stonden velen te wachten om de wandelaars te zien ver trekken. Lang behoefden de „niet-deel- nemers" niet te wachten. Klokslag ze ven uur gaf de marschleider, de heer A. v. d. Klok, het startsein. De avond- vierdaagsche was begonnenIn een rustig tempo marcheerden de verecni- gingen en de individueelcn w.o. er kwa men uit Breda, Den Haag, Apeldoorn, Zwolle, Leiden, het terras af om koers te zetten naar Planlsoen West in de richting van de Koppelpoort. Bij de vcr- eenigingen zagen wij Phoenix, Ons Be lang, O.K.E. met een dames en een jeugdgroep, Z.U.T., die ook een jeugd groep liet meewandelen, Ned. Spoorwe gen, Wilhelmina, St. Hubertus, Volhar ding, Meursing en Spoorvogels. Pret tig deed het aan, dat ook een militaire groep deelnam n.l. de derde afdeeling v. h. 78e korps Opbouwdienst, o.l. van den tweeden luitenant P. Swart, die on der trom-geroffel den stoet sloot. Inmid dels was het tempo opgevoerd. Vooral enkele individueelen maakten zich hieraan schuldig, met het gevolg dat zij van den leider een waarschuwing ont vingen en bij herhaling van verdere deelname uitgesloten zouden worden. Via de Schimmelp.straat, Hooijland- scheweg bereikte men Den Ham. Van daar wandelde men tot de Nijkerker- straat om tenslotte over den Iloogeweg, de Kampstraat weer te bereiken. Was in dr* omgeving van Amersfoort de belang stelling niet zoo groot, in d,e hinnenstad had men hierover niet te klagen. De deelnemers terug Reeds een achttal minuten voor half tien kwamen 2 deelnemers het terras van Amicitia weer opwande len. Het duurde nog wel eenige mi nuten voor de eerste vereeniging zich kwam melden. Meursing's wandelgroep was de eer ste, spoedig gevolgd door Trekvogels met achter zich W.S.V. „Phoenix" en Ons Belang. Vervolgens verschenen de Militairen, de groep van de Xederlandsche Spoor wegen en Volharding, die ook nu weer opviel door haar correct loopen. Wil helmina, dat achter St. Hubertus bin nenkwam, had een aardige attentie door een driewerf hoera uit te brengen op de leiders van de Avond-vierdaagsche, tor- )vijl de damesgroep O.K.E. met. haar jeugdgroep hij haar terugkomst een ap plaus in ontvangst had te nemen. Z.U. T. sloot de rij der vereenigingen. Met een „tot morgenavond" verlieten de deel nemers het terras de eerste 15 K.M. zaten er op. Uitvallers waren er niet. Bij de terugkomst was Wethóüder A. L Spiekermann aanwezig. Wanneer we de balans van den eersten avond opmaken, kan het niet anders gezegd worden, of het succes was volkomen. Tot op de kleinste organisatorische regeling was alles door den S.G.W.B. verzorgd 'en deze prachtige avond was een eoede be- looning voor het dagen en nachten lange werk van de organisatie-com missie. We geven tenslotte nog de totnal-cii fers van der. eersten avond: Aantal wandelaars: Vier d. Eén av. Utrecht 928 88 Amersfoort 350 *15 Bussum 322 11 1610 144 Totaal 1750 Het parcours roor heden en morgenavond Parcours Donderdag 18 Juli 15 K.M.: Amicitia. Arnhemscheweg, Bavoort (Rt Trekerstiaat (tot hotel Bergzicht) (R) Roornsche Grintweg. Leusderweg. Ju- hanaplein. Arnhemscheweg, Amicitia einde. Parcours Vrijdag 19 Juli 20 K.M.: Amicitia, Wijersstraat (L) Asch TENNISTOURNOOI „VOLTA-PASCAL" Zooals wij reeds vermeldden wordt het iaarlijksch tennistournooi op de hanen van het tennispark „Volta en Pascal" Zaterdag 3 en Zondag 4 Augustus ge houden. Het ligt in de bedoeling om het tournooi weder te doen bestaan uit da mes enkel- en dubbelspel, heeren enkel en dubbelspel en gemengd dubbelspel. Er zal gespeeld worden volgens z.g afvalsvsteem, terwijl de rangschikking deels bii plaatsing en deels bii loting zal geschieden. Voor het dames- en heeren enkelspel staan als wisselpriizen weder om beschikbaar"dc zilveren bekers aan geboden door de heeren W. Groenhuizen en P. K. van Eijkelenburg. 's-GRAVENHAGE, IS Juli Op hel V. U. C.-terrein in Den Haag is gister avond de eerste wedstrijd van een serie van drie gespeeld, waarvan de baten zullen worden aangewend ter vorming van een fonds voor de oorlogsslachtof fers onder de Nederjandschc voetbal lers. De strijd, welke ging tusschen het Haagsche elftal en het Nederlandsch elffal, werd een overtuigende *en ver diende overwinning voor laatstgenoem de ploeg. De publieke belangstelling was zeer bevredigend: de tribunes waren zoo goed als geheel bezet. Voordat Den Haag den hal aan het rollen bracht, werden twee minuten stilte in acht genomen, ter nagedachte nis van de gevallenen. Al spoedig bleek, dat het verband in het Nederlandsch elftal beter w'as dan bij de Hagenaars De voorhoede com bineerde verdienstelijk en vooral de vleugels lieten aardig driehoekspel zien. Over het algemeen was het afge ven en doorgeven van den hal goed verzorgd, waarbij de middenlinie, welke in haar geheel bestond uit de spelers van Fe venoord, flink steun gaf. Na 25 minuten spelen scoorde het Nedcrlandsche elftal het eerste doel punt. Uit een corner kopte van Spaan- donck in de richting van het doel en Drok deed de rest (01). Even later is het wepr Drok. die het tweede doel punt fabriceerde, toen Drager een goe den trokbal gaf (02). Het derde doelpunt werd gemaakt in buitenspel positie door Vente. die van deze fout van den scheidsrechter profi teerde en Dankclman geen kans gaf. (0—3). Even na rust duwde De Jong van de Hagenaars een speler in den rug en Van Spaandonck bracht uit den toege wezen vrijen schop den stand op 0—4. Na 15 minuten zette Drager scherp voor en de toegeloopcn Vente scoorde kei hard via den bovenlat (0—5). Toen pas wisten de Hagenaars een tegenpunl tc maken en zoo dc eer te redden. De Harder ging in soloren langs de lijn, zet te voor en Everste.vn wist Wille te pas- seeren. (15). Dc stand bleef verder ongewijzigd, ook al omdat het flaagsche elftal met pech te kampen had. Op 24 Juli speelt het Nederlandsch elftal zooals gemeld een wedstrijd te Rotterdam en op 31 Juli te Amster dam. Dc keuze commissie heeft het Neder landsch elftal voor den wedstrijd tegen Rotterdam als volgt samengesteld: Doel: Wille (E.D.O.). Achter: Wilders (Blauw-Wit) en Van der Heide (Feyenoord). Midden: Paauwe (Feyenoord), De Vries (V.S.V.) en De Vroet (Fevenoord) Voor: Draegcr (D.W.S.), Van der Vegt (H.B.S.), Vente (Feyenoord). Van Spaan donck (Neptunus) en De Harder (V.U.C.) BERLIJN, IS Juli (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In overzeesche wateren opereerende Duitsche oorlogsschepen hebben nog 30.000 br. reg. ton scheepsruim te der vijandelijke koopvaardij in den grond geboord. Met vaartuigen der marine zijn Duit sche troepen geland op het voor Bre- tagne liggende eiland Onessant. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben het exercitieterrein Al dershot, bene vens vliegvelden, fabrieken en haven installaties in Zuid- en Middcn-Enge- land aangevallen. Op het vliegveld Tunbridge Wells, in een fabriek te Eastbourne en in de haveninstallaties te Portland werden bijzonder zware branden waargeno men. Op een grootc wapenfabriek in Greenock werden verscheidene voltref fers geplaatst. Bij aanvallen op schepen in het Ka naal gelukte het een koopvaardijschip in brand te zetten, benevens een tweede koopvaardijschip en een patrouilleboot met bommen zoo zwaar te beschadigen, dat de bemanningen de schepen moes ten verlaten. Gedurende den nacht het Rijn- en Roergebied binnenvliegende vijandelijke toestellen werden door luchtafweer ver dreven of verhinderd hun bommen neer te werpen op de beoogde doelen. Eenige lukraak neergeworpen hommen richtten noch persoonlijke, noch matcrieele scha de aan. Een vijandelijk vliegtuig van het type Bristol-Blenheim werd in een luchtge vecht ten Noorden van Cherbourg neer geschoten, een eigen vliegtuig is boven het Kanaal neergestort. PER FLESCH f 2.40 'J O U VlO TEL. 3450 PER LITER f 2.90 UTR. STR. 17 ERGENS IN ITALIË, 18 Juli (Stefani) Het Italiaansche opperbevel maakt communiqué 110. 39 bekend: In Noord Afrika werden de bombarde menten in het gebied van Mersa Ma- troeh met succes hervat. Al onze vlieg tuigen zijn op hun bases teruggekeerd. In Oost Afrika werd de vijand, die zich uit Mojale had teruggetrokken naar Buna vervolgd door eenheden van de landmacht en van het luchtwapen, die vluchtende auto-afdeelingen onder vuur hebben genomen en verspreid. Wa pens, munitie en vrachtwagens vielen in onze handen. Met veel succes heb ben onze vliegtuigen het vliegveld van Waijer gebombardeerd. De vijand heeft het kamp bii Agordat gebombardeerd, zonder schade aan te richten. Een En- gclsche machine is door onze jagers neergehaald. WATERPOL O De A.Z. en P.C. heeren verloren met 32, de dames deelden de punten 'T* WEE A.Z. en P.C. zeventallen n.l. het eerste dameszevental en de eerste hoerenploeg gingen gisteravond in Pesie's Bad ie wa ter orn hun competitiewedstrijden te spelen resp. tegen U.Z.C. 3 da mes en heeren. Dc Amersfoortsche dames behaalden een klein succes je door één punt achter te houden, terwijl de heeren na een spannen- den strijd beide punten moesten af staan. Na den uitworp vielen de Amers foortsche dames krachtig aan, doch evenals bij de A. Z. en P. C.ers was ook de achterhoede der U.Z.C.ers het beste deel van de ploeg. Herhaaldelijk werden de aanvallen der thuisclub af geslagen. toch mag een schot van Truus van Berkel, dat tegen de lat kwam, niet onvermeld gelaten wor den. Frankie Steenbeek heeft in de ver dediging met de dames Goedhart en de Geus uitstekend werk verricht, zoo dat de doelverdedigster Tony Mosterd weinig te doen kreeg. Een paar lasti ge schoten keerde zij op uitnemende wijze. Met de rust was de score nog duhbel blank. Tn de tweede helft waren Mevr. Meijer en Frankie Steenheek \an plaats verwisseld. Laatstgenoemde die ook in de eerste helft al pogingen aangewend had om op te zwemmen, kreeg hiervoor nu niper pnlpgpnUpifl Het gplukte haar niet een dnolpunt te maken. Mei. Goedhart was hiermede gelukkiger. Met een ver schot, dat goed geplaatst was gaf zij haar club de leiding. Tot vlak voor het einde hlppf de stand zon, toen moest de A.Z. P.C. doelverdedigster voor een schot zwichten (1—1). Met dezon stand kwam het einde. Scheidsrechter was de heer Un- kraut. Twee doelpunten van Mosterd U.Z.C. 3, verscheen met slechts zes spelers, waarop de A.Z. P.Z. den speler W. v. Haselen liet uitvallen. In een hoog tempo, dat A.Z. P.Z. aangaf, werd de strijd begonnen. Wel kreeg doelman Pesie, die een uitstekende partij speelde, een fel schot te keeren, doch spoedig was het leder aan de andere zijde, waar Mosterd zijn schutterstalcnten toonde. U.Z.C. trok uit dit doelpunt leering, men ging meer aanvallend opereeren, wat tot gevolg had, dat doelman Pesie vele ge vaarlijke schoten moest stoppen. Hoe wel de U.Z.C.-ers twee hoekworpen kregen te nemen, slaagden zij er niet in om den balans voor de rust in even wicht te brengen. JJ ET te hooge tempo van de groen-witten bleek nu fnui kend te zijn. U.Z.C. zette onmiddel lijk even scherp offensief in, dat bekroond werd met een doelpunt van Franken. Spoedig herhaalde hij dit. zoodat zijn club met 21 de leiding had. Mosterd, die het 2 Meter spel speel de, kreeg slechts sporadisch gelegen heid zich los te werken. O.i. werd hij te zwaar gedekt, wat den leider een paar maal ontging. Desondanks zag hij kans na tactisch spel van Gerritsen zich vrij te zwemmen en voor den ge lijkmaker te zorgen 22. Een U.Z.C.-speler verliet het water. Ook van Woudenberg zocht het droge op. Het spel werd er niet fraaier op. Tenslotte verrichtte Franken de hat trick, zoodat U-Z.C. na veel inspanning met 32 won. Ook deze wedstrijd werd door den heer Unkraut geleid. De stand is nu: Brandenburg I 3 2 0 1 1310 4 Zwemlust I 3 2 0 1 167 4 U.Z.C. III 3 2 0 1 10—10 4 A.Z. en P.C. I 3 0 0 3 5-17 0 HET AMSTERDAMSCH ZEVENTAL Het Amslerdamsch zevental, dat a s. Zondag op de nationale zwemwedstrij den van de A.Z. en P.C. tegen het Utrechtsch zevental, waarvan wij de opstelling reeds publiceerden, zal spelen is als volgt samengesteld: Leenheer Mayer Kohier Molenaar Smitshuvzen Koster Rootselaar Allen spelers van het Y, behalve Smits- huijzen (A.Z.). LAWNTENNIS T enniskampioenschappen Borren en De Brauw na vijf sets in de tweede ronde 's-GRAVENHAGE, 18 Juli. Op de M.E.T.S.-banen te Scheveningen hebben gisteren de nationale tenniskampioen schappen een aanvang genomen. Aan vankelijk liet het weer zich niet al te goed aanzien, het regende voortdurend en de hemel was bedekt met zware wol ken. Omstreeks drie uur echter klaarde liet op en toen kon dc eerste ronde van het heerenenkclspel een uur te laat beginnen. De groote verrassing van dezen dag was de vijftienjarige L. van Meegeren Jr die in zijn strijd tegen Borren niet toe gaf en taai volhield tot de vijfde set, die met 86 in het voordeel van Borren ein digde. Vooral in den aanvang toonde Van Meegeren een mooien soepelen en toch kraclitigen slag, waarbij komt, dat liji zeer vast is. Marinkelle werd in vijf sets door De Brauw verslagen. De volledige uitslagen luiden: Heerenenkelspel: T. Hughan sl. W. Hevnen 75. 6—2. 6—1. L. Lissauer sl. H. Wilton 61. 62, 3—6, 3—6, 6—4. A. M. Borren sl L. van Meegeren 57, 2—6, 6—0, 6—4, 8—6. W. Karsten sl. F. van der Graaf 36, 60, 75, 62. J. Jacobson sl. A. C. Reidt 64. 62. 6—3. D. Teschmacher sl. J. Bouman 61. 6—1. 6—2. Jhr. R. de Brauw sl. mr. W. Marinkelle 64, 46, b3, 16, 6—1. H. van Swol sl. Fr. Wiegers 63. 63. 6—4. Dames dubbelspel: Mevr. E. van Berkel-Bclzer en mei M Rollin Couquerque slaan mej. A. Kerck- hoff pu mej. A. Hartog 60. 9—7. Heeren dubbelspel: T. Hughan en H van Swol sl. mr. Marinkelle en O. Koopman 6—1. 6—3 6—4. W. Karsten en D. Teschmacher sl. jhr R. de Brauw en Fr. Wiegers 6—1. 61 6-2. KAMPIOENSCHAP VAN AMSTERDAM AMSTERDAM 17 Juli. - De heden avond voor het kampioenschap van Am sterdam gehouden wedstrijd tusschen Blauw-Wit en D.W.V. eindigde in 3—2 voor Blauw-Wit. ROME, 18 Juli. (D.N.B.). Naar de „Mes<?agero" meldt liggen troe pen van Ibn Saoed aan de Golf van Akaba en aan de drinkplaatsen van de Nedsjd. Deze troepenconcentratie aan de grens van Tran6jordanié, waar de van Engeland afhankelijke Emir Abdoollah een schiinbewind uitoefent, zijn volgens het Itali- aansch blad het antwoord van ko ning Ibn Saoed op het Engelsch- Joodsche geheime verdrag. Hij zou zich verzet hebben tegen het Engelsche beleid MADRID, 18 Juli (DNB). Het Fransche blad Pelile Gironde schrijft in een bericht uit Tanger over de achter gronden van de benoeming van doil hertog van Windsor tot gouverneur van de Bahama-eilanden. Volgens het blad zou de hertog na de ondeKeekening van het Fransch-Duitsche wapenstilstands verdrag openlijk uiting gegeven hebben aan zijn ontevredenheid over de politiek der Engelsche re geering. Na het incident van Oran heeft hij, aldus het belicht, aan zijn broer, koning George, een brief geschreven, waarin hij tegen de onwaardige daad protes teerde en aankondigde, dat hij in het openbaar tegen de politiek der Engel- eche regeering zou opkomen. Daarop heeft Churchill hem met bekwamen spoed tot gouverpeur van de Bahama- eilanden benoemcl. Japansche pers juicht zijn benoeming ten zeerste toe TOKIO, 18 Juli (D.N.B.) Prins Konoye, de kabinetsformateur, heeft in een interview met de „To kio Asahi Sjimboen'' verklaard, dat hij geen haast heeft met de vor ming van een nieuw kabinet. Het is de taak van het nieuwe kabinet de Japansche buitenlandsche poli tiek te reorganiseeren en een ster ke bewapening uit te voeren. De opdracht aan Konoye tot vorming van een kabinet wordt in de geheele Japansche pers ten zeerste toegejuicht Alle bladen publieeeren uitvoerige be richten over de eerste besprekingen van Konoye. Op den voorgrond staan daarbij de vermoedens omtrent de per soonlijkheden, die aangesteld zullen worden tot minister van buitenland sche zaken, van oorlog en van marine. De „Miyako Sjimboen" schrijft, dat over het algemeen de grootste beteeke- nis wordt gehecht aan de benoeming van den nieuwen minister van buiten landsche zaken. Het blad twijfelt er aan of de voorzitter van de Zuid- mandsjoerijsche spoorwegen, die reeds als minister van buitenlandsche zaken was gedood\erfd, met deze functie be last zal worden. Op grond van een conferentie der legerleiders is luitenant generaal Eiki Tojo aangewezen voor den post van minister van oorlog in het kabinet Konoye. Naar Domei meldt blijft vice admi raal Yosjida definitief ook in het ka binet Konoye in functie als minister van marine, terwijl Matsoeoka, tot dus verre president van de Zuidmanclsjoerij- sche spoorlijn, benoemd zal worden tot minister van buitenlandsche zaken. MADRID, 18 Juli. (D.N.B.). In diplo matieke kringen te Madrid verluidt, dal na het afbreken der diplomatieke be trekkingen tusschen Spanje en Chili de zaken van de Chileonsche ambassade verder door de Brazil iaansrhe amhassa- de zullen worden behartigd. De republi- keinsche vluchtelingen, die zich in de Chileensche ambassade bevinden, zulleu door de Braziliaansche ambassade wor den overgenomen. Onder voorzitterschap van den Brazl- liaanschen ambassadeur is te Madrid een conferentie van de diplomatieke ver tegenwoordigers der Zuid-^merikaan- sche staten gehouden De leden van de Chileensche ambas sade te Madrid, die na het afbreken der diplomatieke betrekkingen moesten ver trekken, zijn vandaag aan de Portugee- sche grens aangekomen en worden mor gen te Lissabon verwacht. exposeert lieden de nieuwste ontwerpen Moderne slaapkamer ameublementen In IWaccoré, Mahonie, MatpoJi, Avo-diré (ge waterd Afrikaanse!) citroen), IJsberiten. ZUIDSINGEL 45 AMERSFOORT - TEL. 5584 Fabrieken te NIJKERK. BINNENLAND De uitbreiding van het Haagsche politiecorps 's-GRAVENHAGE, 18 Juli. Zooals reeds werd gemeld ligt het in het voor nemen om 320 gedemobiliseerde militai ren te bestemmen voor de uitbreiding van het Haagsche politiekorps. Daarvan zullen er, naar wij vernemen, een hon derdtal afkomstig zijn van de militaire politietroepen, terwijl de overigen zullen worden gerecruteerd uit gepasporteerde militairen van verschillende wapens, die op grond van hun staat van dienst en persoonlijke kwaliteiten het meest geschikt zullen worden geacht voor de politietaak. De aanvulling van het in specteurskorps zal geschieden door de tewerkstelling van jonge officieren, waaronder een aantal zoojuist tot twee de-luitenant benoemde cadetten-vaan drig, die dan een cursus van ongeveer een jaar zullen hebben te doorloopen om voor hun nieuwe taak te worden opge leid. Deze cursussen worden gegeven door inspecteurs en burgerleeraren. Uitbreiding van de politie te Groningen GRONINGEN, IS Juli. Evenals in andere steden het geval is, zal ook te Groningen ter versterking van de ge meentepolitie in verband met de ont binding van de burgerwachten over gegaan worden tot uitbreiding van het politiecorps. Daartoe zal een gedeejte van, de 1e ontbinden Nederlandsche ,,reermacht worden aangesteld bij de gemeente politie. Het ligt in het voor nemen aan het Groninger politiecorps vijftig agenten en twee adjunct-inspec teurs toe te voegen. De aanstelling zal geschieden met een proeftijd van een jaar en tegen de wedde, welke aan den hetreffenden rang is verbonden. De nieuwe verordening treedt, behoudens goedkeuring van het daarvoor gestelde gezag onmiddellijk in werking. BARNEVELD. 13 Juli. Oude kippon per k g 4553 ct., oude hanen 3580 ct„ jonge hanen 2575 ct., idem per K.G 45 52 ct/, N.H. Blauwen per K.G. 5056 ct., jonge hennen 5090 ct., duiven per paar 2025 ct., tamme eenden 1525 ct,, woer den 2550 ct., ganzen 1.401.90, kalkoe nen per K.G. 6070 ct., tamme konijnen 30 35. wilde konijnen 11.25, piepkuikens 6 20 ct.. Aanvoer 48.000 stuks. Handel redeljik. Eiermarkt: Witte eieren 3.904.20, ge mengde eieren 44,20, bruine eieren 4 204.40. eendeneieren 3.103.40. Aan voer 1 813.000 stuks. Veemarkt: Zeugen 6080, Dr. zeugen 90100, schrammen 2335, biggen 20 26, zware varkens 2830, zouters 2627, vette kalveren 1826, nuchtere kalveren 36, mestkalveren 612. Handel rede lijk. SCHERPENZEEL, 17 Juli Eieren aan voer 400.000 stuks. Prijs: witte f 3.753.85, gemengde 3 80—3.90. bruine 3.90-1, een deneieren 3, handel traag. Biggen: geen aanvoer. GOUDA, 18 Juli. Veemnrkt: Aangc. voerd in totaal 174 stuks, waarvan: 5 slaeht- varkens. 333 magere varkens f 25f 45; 303 biggen f 12f 13; 54 nuchtere kalveren f6f 13; 13 bokken en geiten f 2f 6. Alles per stuk. Handel redelijk Algemeefie markt: 315 partijen kaas, lc kwal. met rjiksmerk van f 37f 40; 2e kw. met. rijksmerk van f 34f 36; zware tot f 42; extra zware crisisaftrek 10,3 ct. Han del vlug. 116 ponden boter. Goebotcr van f 0.90f 0.95; weiboter f 0.8óf 0.90. Handel vlug. 95000 stuk3 eieren. Kipeieren van f 3-70f 4.Eendcicren van f 3 f 3.40, alles per 100 stuks. Handel matig Coöperatieve Zuid-Holl. Eierveiling g.;i. Aanroer 155 500 kipeieren. Prijzen: 56.58 k~ f 3 60—f 3.70; 58-60 kg. f 3.70—f 3 80- 60. 62 kg f 3.80f 3.90; 62.70 k~ f 3.90—f4.40. Bruine 5S-72 kg. f 3.70f 4-50; Kleine eie ren f 3 40f 3 55- Aanvoer 500 eendeneie ren. Prijzen: f 2 60—f 3.—, alles per 100 st. DELFT, 18 Juli. Kalfkoeien 150275. varekoeien 100—200. nuchtere kalveren f 4 16. magere varkens 1660. biggen 10 20 geiten of bakken 5—16. per stuk. Rund- vleesch (per Kg. slachtgewicht) le kw. 86, 2e kw. 74. 3e kw 64 ct. Botermarkt: geen noteering.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3