:U BELTMAN DE VRIES Leerzame wandeling door den treek Ckjsmda Excursie van de Ned. Heidemaatschap pij naar de herbebossingen Productiviteit, schoonheid Hontskoolbranden Productiviteit en schoonheid Politie-varia felmann erpHekenfeamp ALLE SOORTEN MATRASSEN REP ARATIEN IN EEN DAG Van fietsen, dewelke verdwijnen KOPPELING BRAK Concert in Birkhoven Examen Nieuwe week nieuwe bonnen VJ Ernstig auto-ongeluk bij Ede Van der Voort in de finale der achtervolging HIDE J. A, GEVESTIGD AANNEMERSBEDRIJF EN TECHNISCH BUREAU Kantoor: P.C.Hooftlaan 9 Tel. 5520 Amersfoort De Kringcompetitie Nat. wedstrijden te Scheveningen Z.U.T.-marschen Avond-vierdaagsche permanent 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 22 JULI 1S40 *EN aantal leden van de Utrecht- 'sche afdeeling der Nederland- sche Heidemaatschappij heeft Zater dagmiddag een excursie gemaakt naar de bosschen onder Oud Leiis- den. Onder leiding van jhr. W. H. de Beaufort en houtvester ir. A. F. Kuhn is er gewandeld door fraaie gedeelten van Den Treek, waar stoer en bronsgroen geboomte ruischte en langs velden, waar het teere groen van jonge dennen nog nauwelijks een voet boven de aarde uit kwam kijken: velden, waar in werkver schaffing de herbebostching van dorre en weinig levenskrachtige boompartijen ter hand is genomen. De beide leiders hebben o\er dit vverk- 'erschaffingsobject enkele bijzonderhe- len verteld: Voordat de saneeringsar- iied op dit terrein een aanvang nam, tond daar een bosch van vijf en vcer.tig- arige dennen. Ze waren c-lecht gegroeid, \einig productief en hcelemaal niet wot om te zien. Theoretisch gesproken, ad de totale houtopbrengst 13U kub. M. root kunnen zijn, in werkelijkheid was maar ongeveer 70 kub. M., waarvan kwaliteit bovendien inferieur was. Daarom werd in overleg met de Heide- ïaatschappij besloten, het in werkver- haffing te doen verbeteren. Men be- on rnet het hout te kappen. De vrijko ïende gelden moesten dienst doen om herbebosc-ching gedeeltelijk te bekos- igen, hetgeen een dure geschiedenis zou orden. De grond immers was zeer lecht. Zoo inferieur van kwaliteit, dat geen tractors aan te pas konden ko len, doch alles met de hand moest ge- :hieden, of beter gezegd: met schop en pade. Er lag een harde oerlaag, onge- eer 50 tot 120 cm onder de oppervlakte, aaraan het houweel te pas moest ko en. Die bewerking kostte ongeveer ƒ700 er H.A., waarvan bij benadering 420 worden betaald uit de houtop- rengst. In totaal besloeg het complex H.A. Negentien daarvan zijn thans ewerkt, vijftien beplant en de overige ier zijn voor bouwland bestemd, waar- an nu natuurlijk meer dan vroeger be- oefte bestaat. Oorspronkelijk droeg deze grond veel te weinig vruchtbaarheid in zich om op een gunstig resultaat te mogen speculeeren. Een accoor.d met de gemeente Amersfoort heeft daar aan het noodige veranderd: een flin ke voorraad huisvuil werd naar Den Treek getransporteerd en daar in den grond gespit. Het resultaat is zoo, dat men goede verwachting mag hebben over de Douglasspar- ren, de eikel6 en de Fijnsparren, die er geplant werdenop de gron den, waar geen huisvuil werd ge stort, zullen Corsikaansche dennen verrijzen. In het geheel zijn op deze terreinen iOO kubieke meter hout gekapt. Dit kan verschillende wijzén dienst doen. In eerste plaats natuurlijk als mijnhout. verder voor de verbranding tot out6kool, voor de papierbereiding en.... houtgasbereiding. Op een veld in Den reek zagen we heele stapels van die outgasblokjes liggen. NTERESSANT is de houtskoolfabri- cage. Sinds eenigen tijd kan men on er Oud Leusden dit werk, dat daar fel- lijk nog in het stadium van voorberei- ng verkeert, in oogenechouw nemen: en groot aantal boomstammetjes' wordt raalsgewijze, dus in den vorm van een roote ster, neergelegd. Tusschen de ammen blijven dan langgerekte opo- ngen, de rookkanalen. Boven dit fun- ament wordt een groote halve bol van ammetjeg en takken opgebouwd, zoo- at het 6traks gaat lijken op een reus- htige molshoop. De kunst van do con- ructie is nu, een geheel van rookkana- tot stand te brengen, zoodat hot out, eenmaal aangestoken, niet vlam at, maar blijft smeulen. Soms duurt at geleidelijke verbrandingsproces drie vier weken. Men zal begrijpen, dat t geen werkje voor iedereen is. De outskoolbrander moet een artist in zijn ak zijn, die hart genoeg voor zijn werk eft om het al dien tijd geen moment it het oog te verliezen... want vat t eenmaal vlam, dan blijft er van z'n erk niet veel meer over! Waarvoor men houtskool noodig heeft? Ieder heeft in z'n schoolja ren wel eens er mee geteekend, of althans een poging daartoe aange wend. Maar niet iedereen weet, dat het in sommige streken van ons land nog wel wordt gebruikt om op te koken, terwijl naast de huis vrouw de chemische industrie als verbruikster van houtskool geboek staafd staat, en wel als een ver bruikster, die heel wat meer noodig heeft dan een eenvoudig huismoe dertje uit Drenthe, die eens op oiiderwetsche wijze een kopje koffie wil zetten. Voorts wordt er tegen woordig nogal gesproken over houtskoolvergassing voor tractie. of het benzinegebrek deze ontwik keling sterk zal beïnvloeden durven we vooralsnog niet te beweren M'A de wandeling door het Treekci gebied, heeft de voorzitter van de Utrechtsche afdeeling der Heidemaat schappij, jhr. mr. dr. J. R. Clifford Kocq van Breugel, een paar woorden gespro ken alvorens de thee werd aangeboden: „Schijnbaar bestaat er tusschen de twee taken, die de Heidemaatschappij zich gesteld heeft, een tegenstelling." zoo zei hij. „Aan den eencn kant wil zij im mers de productiviteit van den bodem zoo hoog mogelijk opvoeren, aan den anderen kant is het haar doel. het na tuurschoon te beschermen. Deze tegen stelling is echter wel op te lossen door een verstandig beleid. Een aanslag op het natuurschoon zou het zijn, wanneer men bijvoorbeeld in Den Treek stokstijf en langs loodrechte lijnen weilanden had geprojecteerd. Maar dat men ze ook harmonisch kan aanleggen, in overeen stemming met het totaalbeeld van hel landschap, leert een wandeling over dit terrein. En hetzelfde geldt ook voor herberbooschingcn, als wij zoo juist hebben gadegeslagen. Men kan dan ook in alle waarheid getuigen, dat op Den Treek productiviteit en landschaps schoonheid vrijwel gelijkelijk verhoogd en gecultiveerd zijn." In zijn rede verwelkomde hij den oud directeur van Staatsboschbeheer, den heer E. D. van Dissel en den houtvester Ir. H. W. Schenkenberg v. Mierop, als mede Ir. W. H. v. Eek, inspecteur van de werkverruiming in de provincie Utrecht. Verkeersverbetering In het Zuidelijk deel van Amsterdam. De werkzaam heden aan het viaduct bij het Amstel- station, waar een nieuwe verbindingsweg vanaf de Schollenbruggracht wordt gelegd De bestuurder van een tweewielig mo torrijtuig, die links een vluchtheuvel passeerde, werd geverbaliseerd. Wegens het ongeoorloofd storten van puin op den Dorrestcinscheweg zijn twee personen door de politie gewaarschuwd. Zij hebben het afval weer weggehaald. Twee wielrijders werden voorts op de bon gezet. De een, omdat hij omstreeks elf uur nog zonder licht reed, de ander, omdat hij zich door een vrachtauto liet voorttrekken. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's bad bedroeg hedenmorgen 66 gr. F. 10 gr. C. Het diploma voor geoefend zwemmer (ster) werd uitgereikt aan mej. G. T. M. Colen, mej. J. G. Hilberts, C. W. Hol en J. Everscn. WONINGINRICHTERS IANGESTRAAT 63TEL. 3324AMERSFOORT Hoe is zulks mogelijk? Een stadgenoot had Zaterdagavond zijn rijwiel ongesloten bij een bioscoop gezet. Terwijl bij naar het witte doek staarde, werd zijn fiets door een bewa ker onder controle gehouden, maar na afloop van de voorstelling beschouwde deze ziin taak ook als afgeloopcn. Des ondanks besloot de filmliefhebber, zijn rijwiel daar nog maar even ongesloten te laten staan, terwijl hij de stad inging. Toen hij om tien over één terug kwam, was zijn vehikel verdwenen. Iemand, die een fiets ongesloten tegen een gevel In de Coninckstraat. plaatste, kon na korten Hid eveneens tot zijn ver bazing constateeren, dat de tweewieler spoorloos was verdwenen. Aanhangwagen ramde een voorgevel Op den Hoogeweg heeft een ver keersongeval plaats gevonden, door dat de koppeling brak tusschen een vrachtauto en den daarbij behooren den aanhangwagen. Met veel geraas botste het achterste voertuig tegen de woning van den heer P., op num mer 28. De schade, viel nogal mee: de voor gevel werd een weinig ingedrukt, twee ramen lieten rinkelend het le ven en de kozijnen werden ontzet. Ook de aanhangwagen kwam er niet zonder schade van af. Persoonlijke ongevallen bleven gelukkig uit. Vrijdag a.s. door „H. J. Hege raath" en „De Stem des Volks" Vrijdag 26 Juli geeft de Arbeidersmu- ziekvereeniging H. J. Hegeraath onder leiding van den heer A. J. Kolfschoten in liet openluchttheater van Birkhoven een concert met medewerking van de Arbei- derszangvereeniging „De Stem des Volks", dirigent de heer H. van Reenen. H. J. Hegeraath brengt ten gelioore: Prins Ei tel Friedrich, marsch van Blan kenberg; Dichter unt Bauer, ouverture van Suppé; Wiener Blut van Joh. Strauss; Parade in het Sprookjeswoud van Nóack; Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien, ouverture van Suppé: Sous l'Aigle double, marsch van Wagner; Mondnacht auf der Alster, wals van Pe tras en Death or Glorv, marsch van Hall De Stem des Volks zingt: De Nacht. Schubert, Bcati Mortui, Men delssohn, Die Hirten Israels, Het Molen tje van Keereweer, Super Flumina Babv- lonis, Gounod, Ellen van Olman en Lente van Altink. Te Utrecht slaagde voor het A-gedeel te hoofdakte-examen de heer H. C. Ipen- burg, Leusden en voor het B-gedeelte onze stadgenoot de heer J. van Dijk. De volgende leerlingen van de R.K. Mulo slaagden te Utrecht voor het di ploma A: .T. Kok, A. van Ruitenbeek, G/ Schoenmaker, W. Spit, A. Verhoef, E. Vollmüller, A. Zoetelief, M. Zwanenburg en A. van Zijl. De 17 cand. van de R.K. Zusterschool, Muurhuizen 49b zijn allen geslaagd. Voor het Mulodiploma A slaagden te Hilversum A. G. Marcus, A. Lamie, J. B. v. d. Sanden, H. Th. Riem Vis, M. G. Raven, J. A. Raabe, J. G. van 't Land, W. Ravesloot, K. Hammink, G. v. Leeu wen, G. Vreman, R. Kamerbeek. D. J. Koersclman, H. B. Harmsen, Y. Krol, H. P. Kramer, G. P. Rouwendal, D. H. Noor- de wier, J. Si out hamer en J. H. v, d. Herberg, Leusden. Onze stadgenoot de heer H. G. A. Baan, slaagde voor het eindexamen der R.H.B.S., afdeeling B. te Winterswijk. Van de Chr. Nat. school, van Effen- laan alhier, slaagden voor het toelatings examen aan de R.H.B.S. de leerlingen: W. Boonen, J. W. Ellerman, P. Moret, M. v. Hoogevest. Voor het toelatingsexamen Middelba re Handelsschool J. v. d. Rotte.' Te Hilversum slaagden voor het Mulo diploma A: de dames I. Bey, B. Fremouw, E. Korving, W. Seine, M. Hagreis en S. v. Hogcndorp, allen leerlingen der Meis jesschool Plantsoen Z. 4. Geslaagd voor het einddiploma der Hoogere. Technische Luchtvaartopleiding aan het Luchtvaart-Instituut to Schevc- ningen de heer J. P. A. Groenhuysen, alhier. E.H.B.O.-ERS BEKEURD Tijdens de Avond-vierdaagsche ging een aantal E.H.B.O.-ers met de wande laars mede, om, indien noodig, hulp te verleenon. Zoo ook Zaterdagmiddag. Toen op den weg WoudenbergZeist eenige leden tusschen de deelnemers fietsten, werden zij door een marechaus see bekeurd, voor het feit, dat zij op den weg fietsten inplaats van op het rijwielpad. "N Broodbons 71 tot en met 80 brood- bonboekje) geldig van 22 Juli tot en met 2S Juli a.s. niet gebruikte tot en met 1 Augustus) rechtgevcndc op 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Voorts zijn de niet ge bruikte bons van de serie 61 tot en met 70 nu nog geldig tot en met 25 Juli. Bons 67 en 68 algemeen distribu tiebonboekje): Op eiken bon 2'/j ons boter of margarine of vet tot en met 28 Juli a.s Bon 80: een kilo suiker tot en met 25 Juli; daarna bonnummer nog niet bekend- Bon 85: Vï pond koffie of ons thee tot en met 2 Augustus. Bon 90: Vt pond tarwebloem, of tarwemeel, of boekweitmeel of rogge meel. of roggebloem of zelfrijzend bakmeel tot cn met 9 Augustus. Op bon 75 kan men tot cn met 26 Juli een dier producten ook nog bekomen tol een gewicht van een half pond Bon 95: '/j pond rijst of rijstemccl van 22 Juli tot cn met II Aug. a.s. Bon 100: pond havermout of ha vervlokken of gort of grutten van 22 Juli tot en met 11 Augustus. Bon 105: 1 ons maizena of gries- meel of puddingpoeder van 22 Juli tot en met 11 September. Bon 110: 1 ons macaroni of vermi- ccllie of spaghetti van 22 Juli tot cn met 11 September. Petroleumzegel Periode 3Geldig voor 2 liter petroleum tot en met 11 Augustus (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). UITKNIPPEN EN BEWAREN!! OMTREK Een doode, verscheidene zwaar en licht gewonden EDE. Zaterdagavond om streeks acht uur is op den rijksweg Ede-Arnhem een ernstig auto ongeluk voorgevallen. Een vierwielige vrachtauto, ten deele beladen met een verhuisboedel en op weg van Scheveningen naar Zutphen slipte nabij den Ginkel en sloeg vervol- gene over den kop. In de auto zaten tien personen, allen chauffeur van beroep, tw. drie in de cabine en zeven op de lading. Een van hen, H. H. Neervoort uit Doesburg was op slag dood. Twee anderen werden zeer zwaar gewond opgenomen, en naar het gemeente ziekenhuis te Arnhem overgebracht, waarheen ook het lijk van N. is ge bracht. Drie minder zwaar gewon den werden naar het Julianazieken- huis te Ede vervoerd en vier licht gewonden naar het R.K. ziekenhuis te Ede. Geneeskundige hulp werd verleend door dr. Heimans en leden van de trans portcolonne van het Roode Kruis te Ede. De politie van Ede regelde het verkeer onder leiding van commissaris Huls man. SPORT EN SPEL Van Vliet weer sprint kampioen Zaterdagmorgen zijn de nationale wielerkampioenschappen begonnen in het Olympisch Stadion. Geopend werd met de series voor het kampioenschap achtervolging profes sionals over maximaal 5 K.M. Van der Voort speelde met Domhof. Groenewegen kwam uit tegen Motke cn won onbedreigd. De kwartfinales brachten meer si rijd. De tweede serie bracht een vrij ge makkelijke overwinning van v. d. Voort op Klink in den (raaien tijd van 6 min. 25.2 sec. Om half een werd terstond een aan vang gemaakt met de kwartfinales sprint, onafhankelijken over 5000 me ter en daarna voor profs. De voornaamste resultaten waren: KAASMARKT HAD GEEN AANVOER De kaasmarkt, te Amersfoort maakte hedenmorgen het verschijnsel mede, dat er geen aanvoer van kaas was. Naar men ons mededeelde, is dit tijdens het bestaan van de kaasmarkt hier, nog nimmer gebeurd. PER FLESCH f 2.40 TEL. 3450 PER LITER f 2.90 UTR. STR. 17 Eerste serie: 1. Van Vliet 13,2 sec. 2. Van der Voort. Tweede serie: 1. Derksen 13.2 sec. 2. Roes. Derde serie: 1 Van der Vijver 13,2 sec. 2 Van Egmond. Kwart finales sprint professionals over 500 meter: Eerste rit: 1. Van Vliet 15,4 sec. 2. Roes. Tweede rit: 1. Derksen 14 sec. 2. Van der Voort. Derde rit: 1. Van den Vijver 13 sec. 2. Van Amsterdam. Vierde rit: 1. Van Egmond 13,2 sec. 2 Fransman. Halve finales sprint over 500 meter: Profissionals, eerste serie: eerste manche: 1. Van Vliet 13 sec. 2. Van Egmond. Tweede manche: 1. Van Vliet 13 scc. 2. Van Egmond. Tweede serie, eerste manche: 1. Derksen 12,8 scc. 2. v. d. Vijver. Twee de manche: 1. Derksen 12,6 sec. 2. Van der Vijver In de wedstrijden om het sprintkam pioenschap voor beroepsrijders behaal de de Woerdenaar Van Vliet een over tuigende zege cn behield daardoor de eervolel titel. Bij de onafhankelijken deed de Zandvoortsche renner Arie van der Linden een succesvolle greep naar den kampioenstitel, terwijl bij de ama teurs de Amsterdammer B. W. Rcm- kes met de eer ging strijken. Algemeen sprintkampioen werd zoo als te verwachten was de. wereldkam pioen Arie van Vliet, die alle ritten won met uitzondering van de manche, waarin hij uitkwam tegen Van dei Linden om het algemeen sprintkampi oenschap. Het kampioenschap achtervolging voor beroepsrijders viel ten deel aan den rijder G. Schulte uit 's-Hertogen- bosch na een interessant duel met v. d. Voort. Onder ademlooze stilte vond het grootsche duel plaats tusschen de pro fessionals Van Vliet en Derksen. Op tactische wijze sloeg Van Vliet bij de Marathontribune de aanval van Derk sen af en won met meer dan een wiel- lcngte. In de tweede manche dwong Derk sen Van Vliet, den kop te nemen. Bij de marathontribune ging Derksen tot den aanval over, doch Van Vliet was op zijn hoede en in een prachtige stijl haalde hij zijn rivaal in en sloeg hem met een halve wiellengte. Onze wereld kampioen wist dus op overtuigende wijze zijn nationale titel te behouden door in twee ritten deze beslissing uit te lokken. In de halve finales kampioenschap achtervolging won Schulte vrij gemak kelijk van Groenewegen. In de tweede serie leverde Van Egmond een interes sant en spannend duel met v. d. Voort, waarbij de wind voor een bijzondere attractie zorgde. Na vijf ronden ver hoogde v. d. Voort zijn tempo, waar voor Van Egmond moest bezwijken en in de. achtste ronde werd ingehaald. De beslissing moest dus worden uitgevoch ten tusschen Schulte en v. d. Voort Deze beslissing bracht een gelijk op- gaanden strijd tusschen de beide riva len. Toch bleek Schulte de sterkste cn moest het enthousiasme van v. d. Voort het tegen de kracht van Schulte afleggen. Schulte zag tenslotte kans ongeveer 50 meter in te loopen cn daarmede het kampioenschap in de wacht te sleepen. Uitslagen finale algemeen sprint- kampioenschap van Nederland sprint 1940 over 500 meter: le manche: 1. Remkes, (amateur) 13,2 sec.; 2. v. d. Linden (onafhanke-* lijk). 2e manche: 1. Van Vliet 13,2 sec. (prof); 2. v. d. Linden (onafhankelijk). 3e manche: 1. Van Vliet 13,4 scc.; 2. Remkes. 4e manche: 1. v. d. Linden 13,6 sec.; 2. Van Vliet. 5e manche: 1. Remkes 13,4 sec.; 2. v. d. Linden. Totaal klassement: 1. A. van Vliet, 5 pnt. kampioen, 2. Remkes en 3. v. d. Linden. Voorwedstrijd stayerswedstrijd kam pioenschap van Nederland op den baan 100 K.M. 1. A. van Amsterdam tijd 1 uur 31 min. 17,6 sec. 2. D. J. Bosland op 3 ronden 3. A. Zwartopoortc op 6 ronden. Alle drie stayers zullen a.s. Donder dagavond, half acht, uitkomen met Wals en Schulte in den wedstrijd om het nationale stayerskampioenschap 1940. WATERPOLO De uitslagen van de in de week van 15 tot en met 21 Juli gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Dames: Afd. A; U.Z.C. 3Woestduin 1 n.d., A. I. P.C. 1—U.Z.C. 3 1—1; Woestduin 1 A.Z. P.C. 1 42; Brandenburg 2 A.Z. P.C. 1 1—4; Woestduin 1—D.K. R. 2 4—0 Afd. B; Watertor 1—D.K.R. 3 9—0; U. Z.C. 4Watertor 1 16. H e e r e n: Afd. A: Woestduin 1—A.Z. P.C. 2 3—4; V.Z.C. 2Woestduin 1 21. Afd. B: D.K.R. 2Brandenburg 1—2. Afcl. C: Star 5—Watertor 11—6; Bilt- hoven 2Star 5 12. Afd. D: Vechtstreek 1—Fuut 2 16. Afd. E: Star-lW.Z.C. 2 1—3. Afd. F: Star 6Liesbosch 2 71; Liesbosch 2— Watertor 2 14; Watertor 2U.Z.C. 6 n.d., Adsp.-Afd. MeentStar B 1—0; ZwemlustU.Z.C. s.n.o., Brandenburg— D K.R. 13; WoestduinStar C 2—6; Star AZwemlust 83; De MeentStar C 9-0. Het programma voor de komende week van 22 tot en met 28 Juli luidt: GRAND THéaTRE. Van Vrijdag 19 t.m. Donderdag: 25 Juli vertooning van do film „De groote leugen". lederen middag 2.30 uur (behalve Zondag cn Woensdag) familicmatinec's met „De groote toovo- naar van Oz". Voorstellingen: Zondag 145. <100, 6.15 en 8.30 uur doorloopend, Andere dagen 8 uur. Zaterdags 6 cn 8.15 uur. CITY-THEATER. Van Vrijdag 19 t.m. Maandag 22 Juli vertooning van do film ,,Dc dag breekt aan." Voorstellingen: Vry'dag en Maandag vanaf 8 uur n.m. 's Zaterdags matinca om 2.30 uur cn doorloopcnd om 6 en 8.15 uur. 's Zondags doorloopcnd, 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. REMBRANDT-THEATER. Vertooning van de films „De terugkeer van dr. X." en Zaken z\jn zaken". STERHUIS. Korte Beekstraat 4. Voor alle meisjes iederen avond geopend, des Zondags van 2 uur. MUSEUM FLEHITE. Westsingcl. Geopond dagel'o^P van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags 10—12 on 1.308 uur (Stadgcnooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang) GILDEHUIS A.K.G Voorjaarstentoonstel ling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhulzen 9., BELLAMY-BIBLIOTHEEK (kosteloos). Appelweg 6. AMICITIA. 25 Juli. Rede van Ir. A. Mus- sert. Zaal open 7.30 uur n.m. BILTHOVEN 26 Juli. Openluchtconcert van „H. J. Hegeraath" en „De Stem dos Volks". SCHERMEN W. Driebergen bij het sabelschermen eerste Gisteren vonden op het Kurliaus-ter- ras te den Haag nationale Echermwed- st rij den plaats voor dames cn heeren resp. op floret en sabel. Deze wedstrij den werden georganiseerd door den K.N. A.S.B. Bij het sabelschermen wist onze stadgenoot de heer W. Driebergen zich als eerste te plaatsen met 13 gewonnen partijen. Mej. N. Driebergen klasseerde zich bij het floretschermen als derde met 2 ge wonnen partijen. De volledige uitslag is: Floretwedstrjjd voor dames (om vijf treffers): 1. mej. T. van der Klauw (Den Haag) 4 gcw. partijen, 6 ontv. en 20 ge geven treffers; 2. mej. A. van Vorst (R'dam) 3—13—16; 3. mej. N. Driebergen (Amersfoort) 215—12; 4. mej. Mun- ninck (R'dam) 11714. Sabel wedst rijd voor heeren (16 deel nemers in één poule om vier treffers); 1. W. Driebergen (Amersfoort) 13 gew. partijen en 22 ontv. treffers; 2. P. Fra terman (Den Haag) 1128; 3. J. Van- dervoodt (R'dam) jl31; 4. W. van den Berg (R'dam) 1131; 5. F. P. van Wie- ringen (R'dam) 1132; 6. E. Kuiper» (Den Haag) 936; 7. J. Sybrand (Den Haag) 7—39; 8. H. Bosschart (Den Haag) 7—46. WANDE! SPORT De Nationale een- en tweedaagsch» marschen van Z.U.T. worden, zooals wij reeds vermeldden op Zaterdag 3 en Zondag 4 Augustus gehouden. In het comité van aanbeveling hebben zitting: Burgemeester mr. J. C. Graaf van Randwijck, J. N. Breunese, jhr. F. J. A. Calkoen, commissaris G. Goorhuis,. H. L. A. Weusten, A. H. Martens, N. M. T. Munzert, G. van Tellingen, J. A. C. Spoel, W. C. Oosterman. De afstanden bedraden 30, 23, 20 en 15 K.M. Als prijzen zijn o.a. beschikbaar den V.V.V.-bcker voor burgervereenigin- gen en den jhr. v. d. Goes-beker voor korpsen. De heer A. v. d. Klok deelde Zon dagmiddag tijdens de sluiting van dc Vierdaagsche mede, dat het dage- lijksch bestuur van den S.G.W.B. be sloten heeft, de Avond-Yierdaagsche jaarlijks te doen plaats vinden. Dames: Afd. A: Brandenburg 2—Woestduin 1 (23 Juli); Brandenburg 2U.Z.C. 3 (25 Juli). Afd. B: D.K.R. 3Zwemlust 2 (22 Juli) Watertor 1Liesbosch 1 (22 Juli); Zwemlust 2—de Liesbosch 1 (25 Juli); D.K.R. 3—U.Z.C. 4 (25 Juli); U.Z.C. 4— Zwemlust 2 (2S Juli); Liesbosch 1—D.K. R 3 (28 Juli). Heeren: Afd. B: Fuut 2—de Meent 1 (22 Juli); Brandenburg 3—Z.Z.V. 1 (25 Juli). Afd. C: Watertor 1de Liesbosch 1 (29 Juli).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5