MA ISON de PARIS DE RIJKSCOMMISSARIS WERPT EEN TERUGBLIK OP DE HISTORIE Nieuwe modellen Bontjassen LAATSTE BERICHTEN Program van de Nederlandsche Unie gees- Een voortdurende strijd van het Duitsche volk om zijn telijke en politieke eenheid GOTHIEK DE ARBEll) VAN DEN hUEHREK VOOR DE VROUW thans nog vrij van distributie NIEUWE MODELLEN BONTJASSEN brengt thans ook Zitkamer- en salon- ameublementen in ZUIDSINGEL 45 AMERSFOORT - TEL. 5534 Advertentiën C. G. VINK AFWEZIG H. A M E N T t.m. 3 Augustus Grafwerk Ie BLAD PAG 3 AMERSFOORTSUH DAGBLAD ZATERDAG 27 JULI 1940 's-GRAVENHAGE, 20 Juli. In de groote zaal van den Dierentuin had vunuvond een betooms* plaats van de af deeling Nederland der buitenlandsche organisatie der N.S Ü.A.P., waarin de Rijkscommissaris, rijksminister Seyss-lnquart zijn groote rede uitsprak Onder dc ttenoodigden bevonden zich oud-minister Posthuma. mr. K. P van der Mundelê voorzitter vun dc Kamer van Koophandel te Rotterdam en vele anderen Terwijl de met dc Duitsche kleuren versierde zaal gestadig volliep, bracht een muziek korps van de veiligheidspolitie muziek ten gehoore. Nadut de Riikscommissaris met ziin staf was binnengetreden werd de vluggegroet gebracht, waarna hei vlaggcnvendel zich in een halven cirkel op het podium opstelde. De lieer Lauffer opende de bijeenkomst en gaf het woord aan den leider van de afdce- ling Nederland, den lieer Ruhberg. Spreker wees erop, dat met deze hetooging een nieuw ti/dperk voor de af deeling der buitenlandsche organisatie der N.S D A.P. is aan gebroken Zü begroette voorts den Rijkscommissaris, de vertegenwoordigers der weer macht, der S.S., der politie en die van den arbeidsdienst en de talrijke leden van de Itnhaansche kolome. Spreker wierp voorts een terugblik op de geschiedenis der afdeeling, waarbij hij wees op den toestand voor de machtsovername in 1933 en op het verbod door de Neder- landsche regecring in 1934. Dit verbod, aldus spreker, ging uit van verkeerde veron derstellingen en zal altijd ongerechtvaardigd blijven. Men heelt nimmer geprobeerd de Duitsche levensbeschouwing aan de Nederlanders op te dringen, doch men heeft het rcclit genomen, zich buitenlands als Duitschers te doen kennen Dit verbod bewerk stelligde slechts, dat men zich nog vaster aaneensloot en meer vertrouwen kreeg. Ver volgens nam de heer Ruhberg de gebeurtenissen tijdens de interneering in oogen- schouw, waarna de herdenking plaats had van de daarbij gedoode Duitschers. Hieronder waren er tachtig die in Rotterdam tengevolge van dc krijgsverrichtingen het leven lieten. Terwijl de vaandels zakten, hoorden de aanwezigen staande het „leh hatt' ein' ka meraden" aan. Vervolgens las de heer Ruhberg enkele teelgrammen voor, waaronder een vun den plaatsvervanger van den Piihrer, Rudolf Hess. Hierna gaf spreker, onder luide toejuichingen, hel woord aan den Riikscommissaris voor het uitspreken van zijn rede. Aan deze rede, waarvan wij reeds een groot gedeelte in het ochtendblad opnamen, met name dat deel, dat betrekking heeft op Nederland, is nog het volgende door ons ontleend: Huis, vaderland, volk. het zijn begrip pen, die ons allen van de jeugd af zijn bijgehraehi wischiilend echter was hun beleekenis, zoolang ons niet dp Fuhrer door zijn geloof aan het Duitsche \olk boven alle individueele belangen, bijzondere wenschen en mee ningen uit een onvergankelijk doel gaf. Degenen, die aan de steeds bloeden de grenzen van het volk stonden, er voeren reeds in de ervaringen van hun kindertijd waf hei heteekent Int een volk te behooren. gelijk het Duitsche volk in werkelijkheid is. Zii ervoeren ook. dat hun eigen kracht slechts in de kracht van het volk zelf gegrondvest kan zijn en dat zij zich slechts hand haven kunnen binnen een sterk volks wezen. Op dezelfde wijze is het hun gegaan, die in den vreemde en temid den van een ander volk vertoevende, dagelijks dit onderscheid beleven moes ten en alle vragen hadden op te los sen, die daaruit ontstonden, dat. zij niet te midden van hun eigen volk leef den als iets dat geliik een vanzelfspre kendheid hun zelfs niet meer bewust werd, doch in den vreemde. Daaruit ontstond het bewustzijn der heteekenis van een volk bovenal in zijn randgeivesten en bij hen. die in het buitenland leefden Voor ons was dat spoedig duidelijk en waren zoodoende bijzonder ontvankelijk voor dc roep stem van den Fuhrer dal het eerste en laatste gebod van ieder persoonlijk het toebehooren tot zijn volk en tot het eigen land van zijn volk is. Gij zelve hebt dat hier in Nederland beleefd en niet slechts hier in Europa, maar ook ginds in Ned. Indie. Zeer tal rijk zijn de volksgenootcn. die hier in Nederland waren en zijn en naar ver houding is ook het getal dergenen, die naar Ned. Indie gingen groot, om dat mogen wij wel vaststellen in een volkomen spontane en energieke levens moed mee te helpen aan alles wat hier te scheppen was. Gij, 'mijn 'parliisrenpolen. hebt onzen dank verdiend voor uw sterk moreele en opofferende houding in de verloo- pen jaren, bovenal' echter in de zware Augustusdagen en gedurende uw inter neering. En nu zijt gij weer teruggekeerd op de plaats van uw bezigheid en moet principieel in uw maatschappelijke be zigheid in dit land blijven, want gij ziet u nu tegenover een taak eeplaatst. die iri haar 'doeleinden een nieuwe taak #9j „tegen ZOMERPR3JZEN. De dame van heden die elegant en goed gekleed wil zijndoch elke uitgave nauw keurig moet en wil overwegenmoet in de allereerste plaats op de kwaliteit en de duurzaamheid van het te koopcti artikel letten. Dit geldt voor al en in de eerste plaats voor het bont waarbij de kwaliteit zulk een groote rol speelt. U ziet-' Rechts: Een mol- jas, ruim soepel val lend, niet te groote kopmouwen, met in den naad vallende steekzakken. Nieuw hierbij is de sluiting met vergulde gespen. L i n k sEen korte bolerovan gescho ren lam. Zeer solide en heerlijk warm. Deze nu wordt ge dragen over een een voudige Engelsche tweedjas of over een wollen robe-manteau of robe-trotteur. DRIFT 9. UTRECHT ts. in haar wezen echter op het geheel van ervaringen en feiten berust, waar in een Duitscher in het buitenland leed Gij kent hei volk. vvaaroVidei gij leedt en door deze ervaring hebt gij dil volk ook loeren verslaan. F.n in dil verstaan, op grond waarvan gii persoonlijk he- Biiddelen kunt. zult gij de goede eisen schappen van dit volk te haat nemen en daar., waar gebreken zich openharen trachten daar doorheen te helpen. Steeds echter moet gij u voor oogen houden, dat iedpr persoonlijk een ver tegenvvoordiger van het Duitsche volk. van het Duitsche rijk en van den wil van den Führer is. Vooral de gezacs dragers staan onder de roepstem, zich voor alle Duitschers hier verantwoorde lijk lp gevoelen, zich aan allen te wijden en als voorbeelden en leiders in onze riien te slaan. Bij deze taak hebt gii de waardigheid en de kracht van het Rijk Ie bewaren, en kunt een aanval op deze goederen niet dulden, maar juist de innerlijke grootheid van ons volk. dat nu om z.iin plaats in de wereld sfriidt kent geen wraak waar het misschien wegens het geleden ongemak tot vergel ding wordt genoopt. De jongste geschiedenis P)E door heldhafiigen strijd en A-/ smartvolle ontberingen vervul de geschiedenis van het Duitsche volk is een voortdurende strijd om zijn geestelijke en politieke eenheid. De vrees voor dc macht en de kracht, welke in de tot een volk vereenigde Duitsche stammen schuilen moest, bracht alle tegenstanders in de meest onwaarschijnlijke, in wezen zeer tegengestelde verdragen tot elkander en verscheurde tegelijk niet <le politieke en geestelijke een heid van Duitschland, ook de gees telijke en maatschappelijke eenheid van Europa. Het centrum van het continent ver plaatste zich naar de Atlantische kust. op kosten van Midden-Europa, welks worsteling om een nieuwe en zinvolle verceniging den bezitters slechts een storing van hun welvaren toescheen. In dezen tijd greep Engeland op even taaie als brutale wijze tegenover alle concur renten de opperheerschappij en was er zorgvuldig op bedacht iedere poging, om op het continent een nieuwe ordenende macht te vormen, met alle onverbidde lijkheid te vernietigen. Toen Bismarck een deel van de Duitsche staten tot het Tweede Rijk vereenigde en daarmede de kern geschapen had voor een nieuw Midden-Europeesch rijk, begonnen de pogingen van Engeland om dit nieuwe machtscentrum to omcirkelen en het te vernietigen. Ruim een kwart eeuw ge leden brak do vernietigingsoorlog uit. Een kleine staat in het Europeesche statengeheel was de aanleiding tot dezen strijd. Engeland had zijn plannen zoo voorzichtig verwezenlijkt, dat Rus land cn Frankrijk toen de hoofdtegen standers-schenen. Na een vier jaar voor beeldig strijden, militair onoverwonnen, werd do toenmalige politieke zwakte van het Duitsche volk tot zijn tragische schuld. Het geloofde de beloften der tegenstanders. Onweerlegbaar zal den vijandelijken machten voor altoos de aanklacht tegenklinken, dat de wa penstilstandsvoorwaarden, waaronder Duitschland de wapenen neergelegd had, gebroken zijn en tot het dictaat van Versailles werden vervalscht. Dit ver drag, dat vol hoon een vredesverdrag ge noemd werd en veroorzaakte dat sinds dien liet Duitsche volk wantrouwend tegenover elk verdrag stond, wilde de rvernietiging van Duitschland en het rDuitschc volk. Elzas-Lotharingen, West- Pruisen, het Wart heiand, Eupen-Mat- medy werden uit Duitschland gescheurd en aan andere volken gegeven om zijn Duitsche wezen te vernietigen. De Sude ten Duitschers werden overgegeven aan de Tsjechen, die tot een staat werden geconstrueerd. De Oostmark. die tot het Rijk terugkeeren wilde, werd in een ge hate zelfstandigheid vastgehouden ten einde haar het lot van die randstaten te bereiden, die reeds vroeger van het moederland waren losgescheurd. liet Rijnland werd bezet, Tsjecho-Slo- wakije op den bodem van het oude rijksland der Duitsche keurvorsten van Bohemen als een bastion van den vij and midden in de Duitsche levencruim- te gezet. Het Duitsche volk werd weer loos gemaakt cn alle kiemen van de inwendige verscheuring dit land bin nengebracht. Over alles heen werd de Volkenhond gezel, opdat onder dezen schijn van een hoonende nooit gewaar borgde revisie-mogelijkheid dezo toe stand vereeuwigd zou worden. ITet werk van den Führer IN dit schokkende en wanhoopsvolle oogenblik der Duitsche geschiedenis in den strijd om Duitsche levensrechten zond het lot ons den Führer, dien het vier jaar lang, ofschoon als frontsol daat in de voorste linies strijdend voor zijn groote zending bewaard had. Nu kwamen de jaren van strijd, er kwam verzet, het protest tegen de Roerbezet- ling door de Franschen, opdat het gan se lie volk opgeroepen en wakker geroe pen werd. De marsch van 9 November kwam cn weder bewaarde het lot den Fuhrer, toen partijgenoot Graf de ze\en kogels opving, dip voor het lichaam van den Fuhrer bedoeld waren. Toen ont waakte bij het Duitsche volk het geloof aan Duitschland cn het svmbool van het hakenkruis op de ons heilig gewor den vaan is het symbool van den strijd en de belofte van de overwinning ge worden. Onwrikbaar, zonder compromis sen tc sluiten, allo aanvallen trotseërend voerde de Führer ziin getrouwen, die het leger van het pol Wiek zirh bewn-t geworden Duitsche volk werden, tot de macht in den slant. En nu kwamen de groote staatsman daden van den Führer. Voor lui prhfrr flemen striid he^on ver kondigde hij in zijn groote vredesrede- voering van Mei 1933 de bereidheid van het Duitsche volk lot een waren werkè- I ij ken vrede, tot bereidwilligheid van ieder wanen af ie ?ion. aU ook de le genstander. gelijk hij het beloofd en bezworen had de wapens uit de hand zou leggen Ambtelijk gepraat en hoo- Fabrieken «e NIJKERK.' dat oogenblik de gebeurtenissen op het continent, die de wereldgeschiedenis maken. Vooreerst voerde hij Duitsch land uit de moreele dwangburcht van den Volkenbond, daarna kondigde hij de weerlioogheid van het Rijk af. Janu ari 1935 verklaarde het Saargcbied in een bijna eenstemmige beslissing, niet tegenstaande de meest woedende tegen acties, tot het Rijk te willen behooren. Maart 193G werd het Rijnland bezet cn zoodoende de souverciniteit van he» Duitsche volk in zijn Rijksgebied beves tigd. Nu begon dc strijd om de Oost- mark. Hier hadden zich alle tegenstan ders van het nieuwe Duitschland saam- gevoegd om Oostenrijk, dat in dezen territorialcn omvang nooit een zelfstan digen staat, doch altijd slechts deel van het Rijk geweest was, tot de giftige punt van de pijl op het hart van Duitschland gericht was, te maken. Het slechtste emigrantendom, dat la ter vluchtend de Oostmark verliet om gelijk wij tot ons leedwezen vaststel len moeten vooral juist in Nederland een toevlucht te vinden fik denk slechts aan den beruchtcn Muckermann, die zijn politiek katholicisme met alle ver schijningsvormen, ja uitwassen van het liberalisme tot het marxisme wist tc verbinden) wilde de ware volksmeening in Oostenrijk misleiden. Dit systeem voerde tot een wanhopigen en wrecdcn strijd. Honderden doodvonnissen werden door dc rechtbanken geveld, vele wer den voltrokken. Duizenden vielen in den strijd, tienduizenden werden in de ge vangenissen geworpen. Maar dc on waarheid brak stuk op den onwankcl- baren Duitscihen wil van de Oostmark om tot het Rijk te behooren. Maart 1938 kondigde de Führer de terugkeer van z'n land tot het Rijk af. Groot-Duitschland was geschapen, de ring van. Versailles gebroken. Nu ging het spoedig de beslis sing tegemoet. In October werden de Duitschers van het Sudetenland bevrijd, Maart 1939 Bohemen en Moraviö, de oude Rijkslandcn in het Rijksverband teruggehaald cn met dankbaarheid ge denkt heden het Tsjechische volk het toenmalige besluit van zijn president Hacha, dat hij in de groote worsteling om de levensrechten van Europa dit land niet gelijk andere kleinere aan clen rand gelegen staten oorlogstooneel liet worden, doch in vaste rust al zijn krachten aan vreedzamen arbeid liet wijden. Intusschen was ook het verbond met de andere macht van het jonge Europa met het fascistisch Italië geslo ten en een hechte vriendschap verbond de twee grootste mannen van huil vol ken en hun eeuw. De Poolsche kwestie nende afwijzing waren het antwoord. De besluiten van den Führer zijn vanaf raet bedrog worden gemaakt. SEPTEMBER 1939 moesten de Pool sche aangelegenheden worden opge lost. Door een thans ongelooflijk tege moetkomend aanbod, dat slechts Adolf Hitler doen kon, wilde de Führer de ver houding tot Polen vreedzaam regelen. Engeland dreef echter dit volk als het eerste opgehitste en daarna verlaten land in den oorlog. Vreesèlijk is dc schuld, die het Poolsche volk op zich genomen heeft. Meer dan 50.000 wreed en beestachtig vermoorde Duitschers zijn er het eeuwig getuigenis van, dat deze Polen niet in de rijken der cul tuurvolken behooren en nimmer meer er aanspraak op mogen maken ordenenende macht uit te oefenen. Polen werd ver pletterd. Nu was de rug gedekt voor den beslissenden strijd, niet slechts om Duitschlands, maar ook om Europa's toekomst. De rust der voorbereiding in het Rijk werd tot drift der besluiten in de vijandelijke staten. Deze gingen zoo ver, dat een nietswaardige aanslag te gen den Fuhrer voorgenomen en uitge voerd werd. En weer was het de voor zienigheid, welk den Führer niet slechts voor zijn volk, maar ook voor de geschiedkundige ontwikkeling der toekomst bewaarde. Alle plannen der tpgenstanders om een gelijk de En gelsche machtehebbers geloofden aanlo.kkelijken oorlog achter de Magi- •notlinie met economische worging van het Rijk te voeren, mislukten. Nieuwe olannen tot uitbreiding van den oorlog werden gemaakt in de vrees, om de mi litaire beslissing daar af te dwingen, waar ze juist afgedwongen worden moest. En nu bleek, dat het resultaat van den wereldoorlog geen militaire en werkelijke overwinning was, doch het 'orceeren van een resultaat met onrede lijke middelen, en dat niet kanonnen en beton een strijd beslissen kunnen, maar het koenp besluit van epn veldheer en staatsman cn de sterke harten der man nen. De wereldgeschiedenis kan niet binnenland De N.U. is in een zware stonde onzer vaderlandsche geschiedenis gesticht om alle Nederlanders te ver zamelen tot doelbewusten arbeid voor het behoud en de versterking van vaderland en volksgemeen schap en tót de voorbereiding van fle voorwaarden en de wegen van hun bestaan en welzijn in de toe komst. Met open oog voor de werke lijkheid wil zij dien arbeid terstond aanvangen, voorzoover de beperkin gen van den staat van bezet gebied «lat mogelijk maken en in loyale verhouding tot de bezettende over heid. De N.U. stelt zich tot taak de volks eenheid op staatkundig, cultureel en so ciaal-econoniisch gebied te bevestigen en te \erslerken. Met verdieping van den christeliiken geest in de samenleving wil de N.U.: Op cultureel gebied: 1. Behoud van het Nederlandsche volkskarakter en versterking van die eigenschappen, waaraan het Nederland sche volk zijn kracht en zijn plaats in de wereld te danken heeft; 2. Verheffing van het levensideaal boven materialisme cn egoisme tot toe wijding aan dc waarachtige levenswaar den van niensch en gemeenschap; 3. Bescherming en ontwikkeling van eigen beschaving en zeden en van het volkseigen in de gewesten zoowel als in het geheele land; 4. Vrijheid van godsdienst, kerk, le vensbeschouwing en opvoeding; 5. Bevordering van Nederlands po sitie in dc Europeesche cultuur cn van zijn functie in de uitwisseling der cul tureel e waarden; 6. Nauwe cultureele betrekkingen met Vlaanderen en Zuid-Afrika. 7. Opvoeding van de jeugd in natio-' nalcn zin. 8. Vooruitziende verzorging der gees telijke en lichamelijke volksgezondheid; 9. Leiding van het cultureele leven en van de volksontwikkeling in verant woordelijkheid tegenover de gemeen schap. Op Sociaal-economisch gebied wil de N.U. met handhaving van het eigen karakter der Nederland sche volkshuishouding in haar samen hang met de wereldeconomie en haar gerichtheid op het wereldverkeer: 1. Organische ordening der arbeids gemeenschap zonder klassetegenstellin gen; 2. Vooropstelling van de belangen van het gemeenebest boven die van den enkeling, met erkenning van onvervang bare waarden der persoonlijke zelfwerk zaamheid; 3. Doelbewuste leiding van de voort brenging en verdeeling van stoffelijke goederen; 4. Dienstbaar making van geld- en credictwrezen aan de eischen der volks welvaart; 5. Erkenning van den plicht van iede- ren Nederlander om te arbeiden en van den plicht van het gemeenebest om lede ren Nederlander in den gemeenscliap- peliiken arbeid te doen deel en; 6. Afweer van de proletariseering des volks en versterking van de volkskracht o.a. door bevordering van gezinsvorming en gezinswelvaart en bevordering van bezitsvorming voor allen; 7. Versterking van den landbouw door loonend prijspeil en ordening van liet grondgebruik; 8. Persoonlijke verantwoordelijkheid ook in het sociaal-economisch leven; 9. Beteugeling van bedriifsconcentra tie en trustvorming. Op staatkundig gebied ijvert de N.U. voor een sterk Nederlandsch volk. in nauwe verbondenheid met de overzeesche gebieden. Zii is overtuigd, dat een organische opbouw van het Nederlandsche gemee nebest onder leiding van krachtig en be sluitvaardig gezag noodzakelijk is. De uitwerking van deze richtlijnen zal zij ter hand nemen, zoodra de tijd daar toe gekomen is. Bovenstaand program is heden-^ morgen medegedeeld op een pere conferentie te Den Haag, waar al lereerst de nadruk werd gelegd op het feit, dat dc Nationale Unie reeds honderd-duizend syniphatie-<bMui- gingen heeft ontvangen. Mr. Eint- hovcn verklaarde in zijn toelichting op het programma dat het nieuwe al leefde in de stichters van de Unie voor de oorlog over ons land kwam. Er is wel contact gezocht met andere groepen, die op andere gronden de eenheid willen, maar er kon niet langer worden gewacht Gedragen door de moreele kracht van de zedelijke opdracht, welke de geschiedenis aan Adolf Hitler en aan den Fuehrer van het fascis tisch Italië gaf, om een nieuw en zinvol geordepjj Europa te schep pen, sloeg onze" Fuehrer als de geniaalste veldheer van alle tijden den geweldigsten slag en verwierf de meest grootsche overwinning. Het Romeinsche imperium is in beslissenden strijd ons terzijde ge treden. Ons zijn en ons werken nu wordt gegeven en gewijd aan de doeleinden, welke de Fuehrer aan elk van ons als zijn medestrijders gesteld heeft. Als gij nu aan uw taak gaat, dan is noodig, dat gij de richting, die onze arbeid in dit land verkrijgt, ook kent. met de publicatie van dit program ma Het is nog niet voorgelegd aan de Duitsche overheid en er is ook nog geen verband met de heeren van de Natio- naal-cconomische samenwerking. Zoo wel particulieren als groepen en ver- eenigingen kunnen tot de Unie toetre den. maar geen politieke partijen. De nagestreefde eenheid voor wat betreft de opvoeding der jeugd in nationalen zin is reeds ver gevorderd. De bedoeling is te komen tot een nationale jeugdor ganisatie, gesplitst in oen voor jongens en een voor meisjes, en dat de verschil lende confessioneel© groepen het hunne vinden in eigen milieu maar deson danks met behoud van een bindende eenheid. In dit verband wordt voortvarend ge werkt aan het vormen van leiders want juist hieraan ontbreekt het in hooge mate. Uiteraard heeft de Unie nog niet in concreto haar standpunt kunnen be palen ten opzichte van de richtlijnen aangegeven in de jongste rede van den Rijkscommissaris, maar wel heeft zij dankbaar nota genomen van de door hem ontwikkelde idee dat ruimte wordt gelaten aan de ontwikkeling der dingen van het Nederlandsche volkskarakter uit. Wij wilden niet langer lijdelijk toe zien wat er met ons zou gaan ge beuren, doch meebouwen daar waar gebouwd kan worden. Wij zijn van mcening, dat wij de consequenties van de situatie waarin wij verkee- ren op staatkundig terrein hebben te aanvaarden zoodat o.a de vragen onze toekomstige staatsinrichting betreffende moeten blijven rusten tot na de vredesconferentie. Als algemeen secretaris van de Unie treedt mr. H. J. Reinink op, terwijl 'n bu reau is opgericht waarvan de arch. H. A. van Leeuwen directeur is. In de pro vincies en in de groote eteden zullen af- deelingen komen welke vooral in den aanvang vanuit 't centrum onder straf fe leiding gesteld zullen worden. Een raad van bijstand zal binnenkort worden gevormd. Ondertrouwd: Mr. J. H. RITSMA en AGNES H. HILDEBRAND Rotterdam, Mathenesserl 311b Groningen, S.S. Rosenstein- laan 2. Huwelijksvoltrekking te Gro ningen op 16 Augustus a,s. des voormiddags te 11.30 uur Toekomstig adres: Prins Bemhardstraat 27, Baren- drecht. Eenigo en Algemeone kennisgeving. Beden overleed, in den ouderdom van ruim 89 jaar, in het St. Jozef Rusthuis te Ach terveld, onze beste Be huwdzuster, Tante en Nicht, Mejuffrouw PAULINA HILLEGONDA PRINS. Uit aller naam, Ir. J. M. PRINS. Amsterdam, 26 Juli 1940 Harmoniohof 15. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag, 29 Juli a.6., te 2.45 uur, op de be graafplaats ..Rusthof" te Amersfoort. TANDARTS Laantje 5 afwezig tot 12 Aug. Tandarts De andere Heeren tand artsen nemen de praktijk waar. Steenhouwer^ R. VAN DIJK Arnhemscheweg 6 Te!. 5132

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3