U kunt rijwielen huren aan de stations STADSNIEUWS De sportvelden wachten op de jeugd ezondheid en vreugde Fiets- en Wandel- vreugde Jaarvergadering van H.V.C. Een practisch idee r Allerlei sport in y\ kort Scheidsrechters- tournooi Openluchtspelen tijdens de vakantie „Elckerlyc" in het Boschtheater Rotterdam's opbouw vordert 15 jaar §nqsi$ondw Bonnen, die nu geldig zijn VJ Üxjsmda De Pedaalridders Radio-Programma's 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 5 AUGUSTUS 1940 Vier ochtenden per week is het hek open! ^OOALS de laatste jaren te doen gebruikelijk is, zullen er tijdens de zomervacantie der Lagere Scho len aan de jeugd openluchtspelen worden gegeven. Als we ons niet vergissen gebeurde dit voor het eerst omstreeks 1930 en nadien is men daar mee doorgegaan. Het is goed werk, dat hiermee verricht werd. De lichamelijke opvoeding heeft in ons land van officieele zij de nooit die belangstelling onder vonden. waar zij recht op had. Po gingen om het tekort aan lichaams ontwikkeling door een initiatief, als hier door den Amersfoortschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding gege ven werd. gedeeltelijk te compen- seeren, kunnen alleen maar op waardeering aanspraak maken. De jeugd kan op de velden aan de luhensstraat cn in tie Bokkeduinen en schat van gezondheid opdoen. We iben vanmorgen op het Rubensveld en kijkje genomen. In tegenstelling net andere jaren, toen de belangstel- ng al direct door een honderdtal jon- ens en meisjes tot uitdrukking werd ebracht, was het nu nog niet zoo ruk. Hooguit warén er vijftig jeugdige anwezigrn. Men hoeft nu niet te vree- n. dat de openluchtspelen „dus" dit aar in het water zullen vallen. Bin- enkort zal het gewone aantal wel eer bereikt zijn. De kwestie is. dat ten dit iaar door de plotseling intre- ende. vacanfies der Lagere Scholen epn gelegenheid had. het plan de noo- ige ruchtbaarheid te verschaffen, laar men kan er van overtuigd zijn, at de jeugd nu wel voor eigen reke- ng propaganda zal maken Want vervelen doet zij zich niet. Laat een honderdtal jongens -en meisjes het sportveld oploopen, wijs hun even den weg naar het mate riaal en blijf dan maar rustig kij ken. Ze zijn direct druk bezig met slaghouten en tamboerijns, met klei ne en grootere ballen. Het is een en al beweeg op het groene veld U kunt er van verzekerd zijn, dat dit gezond is! Er wordt goed werk verricht. Op het Rubensveld door den heer J. J. v. d. Linden en in de Bokkeduinen door den heer A. Becker. Werk, dat zeker op aller medewerking aan spraak mag maken. Dat spelen op die zonnige sportvelden beteekent niet alleen een bron van lichame lijke gezondheid, een verhooging van de physieke kracht en het uit houdingsvermogen. maar het betee kent ook: minder gelegenheid tot kattekwaad. We verwonderden ons dan ook niet, toen we in dien kor ten tijd, dat we het spel gadesloe gen, verschillende ouders zagen, die hun kinderen naar het sport veld brachten. Zooals we reeds eerder in ons blad schreven, wordt er in de morgenuren gespeeld van ongeveer halftien tot kwart voor twaalf, zoodat de kinderen gemakkelijk op tijd thuis kunnen zijn voor de maaltijden. Vrijdag en Zater dag en natuurlijk nok des Zondags kan men niet terecht. De ervaring heeft geleerd, dat het bezoek dan toch niet zoo groot is. in verband met de markt, en dergelijke weekend-factoren. Die vier dagen echter, waarop het jonge volkje wel door het hek kan komen, zal men over gebrek aan belangstelling wel niet te kla gen hebben. „Mocht de animo te ge ring blijken, dan zal men de cur sussen, welke Maandag 5 Augustus beginnen, onmiddellijk staken", zoo stond er enkele dagen geleden in het perscommuniqué. Gezien de er varingen in het verleden, gezien ook de belangstelling, die er nu reeds getoond werd, gelooven we niet, dat het zoo ver zal komen! Het fraaie weer lokte ontel baar velen naar buiten TT ET fraaie zomerweer heeft gis'te- A ren ontelbare wielrijders en wandelaars naar buiten celokt. Wat de drukte aangaat, mag het zelfs een recorddag genoemd worden, met dien verstande, dat het autoverkeer bijkans niet ter sprake kwam. Voor al tegen het middaguur en den avond passeerde een onafzienbare rij van wielrijders de knooppunten in en om onze stad. Fietsers, bepakt en beladen met stapels huishoude lijke ingrediënten, kampeerbehoef- ten en al wat dies meer zij, deden zich aan de zonnewarmte en het na tuurschoon tegoed. Jong en oud was op de been, ook op andelgebied, waarvoor deze midzomer- che dag zich wel in het bijzonder leen- en. In veelkleurige pakjes gestoken, be. eleid door muziek en zang. trokken zij ond en wandelden zij hun kilometers- ocht met vpel gemak en pleizier af. Daaronder waren er ook, die op klom- 'eh liepen, als gevolg van de bijzondere iidsomstandigheden. Zoo'n klompenloo- ter is voor een marschgroen een aan- 'inst, niet zoozeer als beziensw aardig- leid, als wel door het feit. dat hij op ïttige wijze het rhythine aangeeft, aarbii de medewandelaars zich gemak kelijk kunnen aansluiten. In dit geval erd dus de stem van den marschleider 'D practische wijze vervangen door het :eluid van „Jantje op klompen"... Wie isteren zijn oor te. luister gelegd en zijn '"gen de kost gegeven heeft, kon genie ten van een massalen uittocht, rijk aan leurschakeeringen en trekkersvreugde, waarvan ook de hotels en restaurants meegeprofiteerd hebben. Een zelfde heeld vertoonde zich ook ildens de spitsuren op het station. De reinen waren vol en warm en het aan- al mensehen. dat zich opmaakte voor en binncnlandsche, zooveeldaagsche acantie was groot. Het leek. alsof de zonnestralen nieuw even en vergetelheid gebracht hadden, in de goede kant van het weinige auto- terkeer was. dat er gelukkig geen ern stige ongelukken gebeurd zijn. zooals 'at vroeger bij zomersche feestdagen het ■cval placht te zijn! SCHOORSTEENBRANDJE Politie en brandweer hebben Zaterdag tiet behulp, van de minimax en een Jang op de waterleiding een schoor steenbrand in een perceel op de Kamp tehluscht. Oorzaak van den brand was ten vuile schoorsteen. „De H.V.C.-'er'' zal voorloo- pig niet meer uitgegeven worden Onder matige belangstelling werd de jaarlijkscbe algemeene vergadering van H.V.C. gehouden. De voorzitter, de heer Brits, memoreerde in zijn openings woord de ongunstige periode, welke achter ons ligt. Door de noodcompetitie daalde de belangstelling tot het nul punt, terwijl thans de belangstelling voor voetbal nog uiterst gering is. Na zijn blijdschap er nver te hebben uitge sproken dat de oorlog geen slachtoffers uit de vereeniging heeft, geeischt, ver klaarde spr. de vergadering voor ge opend. De notulen werden onveranderd goed gekeurd, evenals de jaarverslagen van den secretaris en penningmeester. De voorzitter richtte een woord van war men dank aan de betreffende functio narissen. Een schrijven van de kas- commissie ^rleende den penningmees ter décharge. Hierna werd overgegaan tot het benoemen van een nieuwe kas- com missie. In deze commissie werden gekozen, de heeren C. Boshuizen, Joh. van Dijk huizen en J. W. Hopman. In verband mei dc moeilijke tijdsomstandigheden werd besloten „de H.V.C-er" voorloopig niet meer uit te geven. Een driemaan- delijksch mededeelingsblaadje zal hier voor naar alle waarschijnlijkheid in de plaats gesteld worden. Ook een feest commissie werd niet meer in het leven geroepen De rondvraag leverde niets op, waar na de voorzitter de vergadering sloot met dank te zeggen aan allen, die zich op eenigerlei wijze van de vereeniging verdienstelijk hadden gemaakt. Hij sprak den wensch uit, dat binnen niet ai te langen tijd de vooruitzichten voor deze vereeniging gunstiger mogen wor den. BURGERLIJKE STAND Geboren: Anna Maria. d. v. Johan na Schut en Dina de Bake. Ada. d. v. Cornelis de Fries en Ada Margaretha Vonk. Overleden. Jurrien Ooijer, oud 78 jaar. weduwnaar van Johanna Gezie. na Visser. Cornelis Johannes van de Riet. oud 64 jaar, echtgenoot van Gra- da Henrlrina van Naas. DE HEER TIERS KOENING HEEFT ONTSLAG GENOMEN Aan den heer J. Tieks Koening di recteur van 't P. T. T. kantoor alhier, is op zijn verzoek met 1 Sept. a-s. eer vol ontslag verleend onder dankbetui ging voor de aan den lande bewezen diensten. Dinsdag 20 Augustus zal het Boschtheater Birkhoven bespeeld worden door een groep tooneelspe- lers, onder leiding van Henri Men ning. Opgevoerd zal worden „Elcker lyc"; cte opbrengst komt ten goede aan de te Amersfoort door den oor log getroffenen. BURENGERUCHT! Zaterdagnacht tegen één uur werd de politie gewaarschuwd, dat er iets te doen was in de van Asch van Wijck- straat. Bij onderzoek bleek daar een dertigjarige man te vertoeven, die heel veel drukte maakte. Die drukte was blijkbaar het gevolg van te veel ster ken drank. Ook had de man een wonde aan het hoofd, waarvan een vechtpar tijtje de aanleiding geweest moet zijn. De politie h'eeft den vechtersbaas mee genomen naar het bureau de wonde laten verbinaen en den eigenaar ter kalmeering opgesloten. Bovendien krijgt hij nog een proces-verbaal we gens burengerucht. WIELRIJDSTER GEWOND In de Kamillestraat is Zaterdag een wielrijdster in aanrijding geweest met een wielrijder en een vrachtauto. Zij kwam te vallen en kreeg een hoofd wonde cn een gekneusde knieschijf. De vrachtauto bleek bij onderzoek door de politie geen goede remmen te hebben, terwijl de chauffeur niet in het bezit was van een wegenkaart. SCHOONHEIDSSPECIALISTE Bij de op 25 Juli j.l. le Amsterdam gehouden examens van den Ned. Bond van Schoonheidsspecialisten, welke on der auspiciën van dr. P. H. van der Hoog huidarts, te 's Gravenhage, plaats vonden, verwierf onze staflgenoote me vrouw A. J. van HaselenKas het di ploma Schoonheidsrpecialiste-Leerares, met het praedicaat uitmuntend TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's Bad bedroeg hedenmorgen 72 gr. F. is 22 gr. C. KAASMARKT AMERSFOORT AMERSFOORT, 5 Aug. Aangevoerd werden 6 wagens, bevattende 1500 kg., prijs 32—35 per 50 kg. Handel matig. BINNENLAND In tegenstelling tot de geruchten, als zou het plan van ir. Witteveen inzake den wederopbouw van Rot terdam reeds zijn goedgekeurd, weet de Deutsche Zeitung in den Nieder- landen te melden, dat zulks nog geenszins het geval is. Het zal zeker nog eenigen tijd duren, voQr het grootscheepsche plan van den directeur van den Rot- terdamschen gemeentelijken dienst zoo ver in bijzonderheden gevorderd is, dat het openbaar gemaakt kan worden en het de goedkeuring van alle betrokken instanties verkregen heeft. Inmiddels heeft ir. Witteveen aan het Rotterdamsche gemeentebestuur eenige merkwaardige mededeelingen over zijn plan gedaan. Hieruit blijkt, dat de ophouw van de binnenstad zeker vijftien jaar zal vor deren. De vraag, of voor dezen opbouw steeds de noodige gelden aanwezig zul len zijn, speelt hierbij uiteraard een be langrijke rol. Men moet wel in het oog houden, dat de opruimingswerkzaam heden eigenlijk slechts tien weken ge vorderd zijn. Zij zullen in anderen vorm en onder leiding van de Nederl. Heide-Maatschappij nog tot 1941 voortduren. Vóór het groote plan van den weder opbouw uitgevoerd kan worden, moet nog buitengewoon veel werk verzet wor den. Voorloopig kan men dan ook niet aan het bouwen van kleine objecten begin nen daar zij de groote objecten zouden tegenhouden. Zoolang de oorlog voort duurt zal de uitvoering van het groote plan toch reeds vele moeilijkheden ondervinden. Een der eerste werken welke ter hand zullen worden genomen is de wederop bouw van het gebouw van den Telefoon dienst. dat ook in het nieuwe stadsplan gehandhaafd blijft. De Coolsingel bliift hoofdhoulcvard, van waar uit de verdere stad zal worden opgebouwd. KERKNIEUWS NEDERLANDSCHE HERVORMDE KERK Beroepen te Heerlen ds. P. Fagel te Veere, te Bellingwolde-Oudeschans ds. W. H. Serber te Kedichem C. a. te Vrie- scheloo (Gron.) ds. Ph. J. Greeven te Kolham. Bedankt voor Oppenhuizen ds. K. G. Kwint te Slochteren. GEREFORMEERDE KERKEN Tweetal te Wanswerd ds. R. H. Kui pers te Oosthem en ds. H. van der Weij te Munnekezijl. Benoemd tot hulpprediker te Schie dam (voor de evangelisatie) cand. L. Blijdorp, aldaar. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Aangenomen naar Wageningen ds. B. Dufour te Sappcmeer. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie LUCHTBESCHERMING EN BUURTBEWAKING Verzoeke beleefd opname van het on derstaande: De heer Engel, hoofd van den Lucht beschermingsdienst te dezer stede heeft door middel van uw blad bekend ge maakt. dat hij niet zoo erg gesteld is op die z.g. buurt- of straatbewaking. De heer Engel vindt het beter, dat deze menschen (buurt- of straatbewakers) zich hij den Luchtbeschermingsdienst aansluiten, aangezien deze dienst nogal veel personeel gebruiken kan. Voor mij staat echter ook vast, dat de straatbewaking van groot nut kan zijn voor de betreffende bevolking. Bij eventueel luchtalarm, in het ergste ge val bii het inslaan van bommen, kan door de straatbewakers onmiddellijk worden ingegrepen cn misschien zélfs door het opruimen van brandbommen veel verder onheil voorkomen worden. Is het nu niet mogelijk dat de straat- bewaking als onderdeel van den Lucht beschermingsdienst ingesteld wordt? Wanneer dit laatste mogelijk is, zou den de straatbewakers op eventueel te houden bijeenkomsten ingelicht ktlnnen worden over wat zij in verschillende, voorkomende gevallen moeten en kun nen doen. Tevens zou lien medegedeeld kunnen worden wanneer hun werk op houdt (wanneer dus de officieele instan ties ter plaatse zijn aangekomen). Het zou te veel plaatsruimte vergen, wanneer ik mijn plannen uitvoeriger zou weergeven, maar ik meen te mo gen aannemen, dat het voor iedereen wel duidelijk zal zijn, wat de bedoeling van bovenstaande is. Verder sta ik steeds ten dienste om eventueele vragen of besprekingen 'te beantwoorden of te voeren. A. G. v. ZWOL. Verhoevenstraat 13. Fietsen hoeven niet meer vervoerd te worden jT^AAR het vervoer van rijwielen in de ■'-^'tegenwoordige omstandigheden voor de Nederlandsche Spoorwegen groote moeilijkheden oplevert en als gevolg van de benzineschaarschte het aanbod van te ervoeren rijwielen steeds eroo- ter wordt heeft de A.N.W.B. een regeling ontworpen waardoor den spoorwegen te gemoet wordt gekomen. De Bond heeft daarbij de medewerking ondervonden van do N.V. Alg. Reclame en Bewaar plaatsen Mij. In gemeenschappelijk overleg is een organisatie tot stand gekomen waardoor het mogelijk wordt aan de stations rij wielen te huren. Er bevinden zich aan 63 stations in de rijwielbewaarplaatsen buurfietsen, welke tegen billijken priis ter beschikking worden gesteld. Zii. die in een andere plaats dan hun woon plaats hun werkzaamheden af willen doen per fiets, behoeven dus niet meer hun eigen fiets per trein mee te nemen maar kunnen op de plaats van bestem ming een fiets huren. De vervoerkosten spaart men uit. zoodat het huren van een fiets niet veel duurder zal zijn dan het medenemen van het eigen rijwiel. Het bleef echter een moeilijkheid, dat voor een huurfiets een borgstelling wordt vereischt overeenkomstig de waarde van het rijwiel. Deze moeilijk heid is door den A.N.W.B. opgelost door de garantie voor zijn leden over te ne men. Zii. die van deze regeling gebruik willen maken kunnen aan de A.N.W.B.- kantoren een rijwicl-huurbewijs aanvra gen tegen den prijs van /O.qO en geldig tot het einde van 1940. Op vertoon van dit bewijs wordt den leden aan de rijwielbewaar plaatsen zonder borgstelling een fiets in huur gegeven tegen het nor male tarief. Het is ook mogelijk aan een bepaald station tevoren een fiets te reserveeren. zoodat men zeker is bij aankomst een fiets be schikbaar te vinden. Deze regeling zal zoo spoedig mo gelijk ingaan; aanvragen tot het ver krijgen van een rijwiel-huur-bewijs kunnen thans reeds aan de kantoren van den A.N.W.B. worden inge diend. De regeling geldt niet uitsluitend voor de stations-rijwielbewaarplaat sen van de N.B Bewaarplaatsen- en Reclame Maatschappij Ook Bonds- riiwielherstellers en anderen, die rij wielen te huur aanbieden kunnen zich aansluiten. Zij kunnen dan een overeenkomst aangaan met den A N.W.B. en krijgen een schild aan de deur met de aanduiding „Bonds- rijwielverhuur-inrichting". Broodbons 91 tot en met 100 (brood- bonboekje) zeidis van 5 Aug. tot en met 11 Aug. (niet gebruikte tot en met 15 Augustus) rechtgevende op 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood Bons 01 t.m. 04 (boterkaart): 2l'« ons boter Bons 01 en 02 (vetkaart): 2llons margarine, gesmolten vet ol boter; Bons 03 en 04 (vetkaart): 2ilt ons boter tegen reductie van 10 cent per ons. Alles t.m. 23 Augustus a.s Bon 66: een kilo suiker tot en met 30 Augustus. Bon 53 !/i pond koffie of Va ons thee tot en met 30 Augustus. Bon 90: Va pond tarwebloem, of tarwemeel, of boekweitmeel of rogge meel. of roggebloem of zelfrijzend bakmeel tot en met 9 Augustus. Bon 95: Va pond rijst of rljstemeel tot en met 11 Aug. a.s. Bon lOO:"1/* pond havermout of ha vervlokken of gort of grutten tot en met 11 Augustus. Bon 105: l ons maizena of gries- meel of puddingpoeder tot en met 11 September. Bon 110: 1 ons macaroni of vermi celli of spaghetti tot en met 11 Sep tember. Petroleumzegel Periode 3Geldig voor 2 liter petroleum tot en met 11 Augustus (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). UITKNIPPEN EN BEWAREN!/ SPORT EN SPEL Voefbal (Voor het kampioenschap van Neder land won Heracles met 20 van Julia na, terwijl Blauw-Wit in Groningen met 2r— 1 van G.V.A.V. de meerdere bleef. Nog te spelen zijn: 11 Aug. JulianaFevenoord, Hera cles—G.V.A.V. 18 Aug. Blauw-WitJuliana, Feye- noordi—Heracles. T ennis Tennistournooi te Den Bosch. Eind strijden. Hughan—Borren 62, 61; mej. Me- chelmevr. Joncquière 63, 62. Hughan en van SwolBorren en de Brauw 6—3, 6^-8, 64. De 'heer en mevr. Hughanmej. Har- tog en Bouman 64, 1—6, 62. Borren zorgde in de kwartfinale voor een verrassing door van Swol in twee sets te slaan. Veteranentournooi Baarn. Eind strijden: J. van Olstmi. v. d. Feen 61, 57, 6—2. Mevr. Versfeldt Hellmuthmevr. A. de Brauw 6—1, 6—2. W. J. Saarberg en A. J. Saarberg w.o., J. Strauss en J. v. 0l6t. mevr. d£ Bra uw en mevr. Versfeldt, Hellmuthmevr. Rinkel en mevr. Saalbom 62, 36, 8—6. Mevr. Nielsen en J. Nielsen—mevr. Harmsen en J. v. Olst 62, ret. Wielrennen Dinsdagavond hebben in het Stadion te Utrecht revanchewedstrijden plaats. Tot de deelnemers behooren o.a.: Arie v. Vliet, Derksen, v. d Vijver, Cor Wals, Gerrit Schulte en andere cracks. De fine fleur dus! Zeilen De Holland-week' ving gisteren aan met wedstrijden op het I.Jsselmeer en het IJ. De Loosdrpchtsche zeilers waren in de verschillende klassen goed op dreef. J. Brunt won met de Roerdomp in de N. Ned. 16 M2 kl. gevolgd door \an Harten en Ek Jr. resp. met de Nix en Soekasari. Tn de Pampusklasse werd P. Cramer met Kamper Steun tweede achter 't Oppas- sertje van Stumpe. In de regenboogklasse werd de Kage- naar v. d. Velde met Duke 2 winnaar. Athletiek Tijdens jubileumwedstrijden van de A.P.G.S. klopte Baumgarten zijn beide ri- valën Osenrjarp en Nota Zijn tijd op de 100 M. was 11, een tiende seconde sneller dan zijn tegenstanders. Shot uit Den Haa" won gistermiddag de dualmpet fpcren het Utrechtsche Hel las met 162—136. De landenwedstrijd te Stuttgart tus- schen Duitschland en Italië is door Duitschlnnrl gewonnen met 104 tegen 74 punten. Harbig won tweemaal op fraaie wijze van Lanzi. Het Utrechtsche honkbalteam D.O.S. werd gisteren kampioen van de tweede klasse. TOURNOOI VAN SOESTERBERG Het tournooi zal worden gehouden op het terrein aan den Kampweg te Soes- terberg op de Zondagen 25 Augustus en 1 September a.s. De deelnemende ver- eenigingen. zijn: U V.VH.V.C., B V.C. en Zeist, zoodat interessante wedstrijden te wachten staan. GRAND THéiTRE Van Vrijdag 2 t.m. Dinsdag 6 Augustus vertooning van de film „Douanepost no. III". Voorstellin gen: Zondag 1.45, 4.00, 6.15 cn 8.30 uur doorloopend. Zaterdag 2.30, 6 en 8.15 uur doorloopcnd. Andere avonden 8 uur. Dinsdag-, Woensdag- en Donderdag middag half 3 vacantie-matinee's on Woensdng- cn Donderdagavond 8 uur vertooning van de film Tarentella. Maandagmiddag geen voorstelling. CITY-THEATER. Van Vrijdag 2 t.m. Dinsdag 6 Augustus vertooning van de film Testpiloot. Voorstellingen: Zondag doorl. om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30. Zater dag 2.30, 6 en 8.15. Andere avonden 8 uur. 's-Middags matinée om 2.30 uur. REBRANDT-THEATER. Vertooning van de film „Gered", van Vrijdag t.m. Maan dag. STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor allo meisjes lederen avond geopend des Zondags van 2 uur. MUSEUM FLEHITE. Westsingcl. - Geopend dagelyk? van 10—12 en 14 uur, uitge zonderd Zondag Zaterdags 1012 en J. .303 uur (Stadgcnooten hebben 'a Zaterdags vrijen topgang) GILDEHUIS A.K.G Voorjaarstentoonstel ling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9., AMICITIA. 8 Aug., 8.15 uur n.m.: Arnold Meyer spreekt voor Nationaal Front. GILDEHUIS A.K.G 12 Augustus. Alge meene ledenvergadering. 2 30 uur n.m. Competitieritten over 90 en 75 K.M. gewonnen door De Gans en De Winter Acht A- en vier B klassers waren gis termorgen aan den start voor het ver rijden van den 7en rit van de Zomer competitie. De afstand was 90 K.M. voor de A en 75 K.M. voor de B-klasse. Reeds na 15 Kilometer begint voor de A klassers Rarneveld en Veldhuizen de pech. Met eenige minuten achterstand achtervolgens zij het peleton. Na 30 ki lometer moet de A klasser Barneveld den strijd siaken. Langen tijd gebeurt er niets bijzonders. Ook de renner van der Laan moet na 60 K.M. van verder rijden afzien wegens defect. Na 75 K.M. gaan aan de leiding: Pol, v. d. Panne, Cornelissen, Veldhuizen, de Gans en Ouwerkerk. De eindsprint wordt door de Gans met gering verschil van Pol gewonnen, terwijl Cornelissen cn v. d. Panne ook niet veel in snelheid op dit tweetal te kort kwamen. Nadat van Beek bij de B klassers reeds spoedig na den start acJiterraak- te, trokken Brons en de Winter eens goed van leer, waardoor Panhuis hen moest nakijken. Een defect aan het rijwiel van Brons was oorzaak dat de eindsprint tus- schen Brons en de Winter niet op ge wone wijze kon worden beslecht en de Winter het eerst aan het eindpunt kwam. De uitslag luidt: Klasse A: 90 K.M. 1 J. de Gans, 2 J. A. Pol, 3 W. Cornelissen, 4 W. v. d. Panne, 5 J. van Ouwerkerk, 6 IJ. Veld huizen. Klasse B, 75 K.M. 1 P. de Winter, 2 H. Brons. Op initiatief van de Utrechtsche Scheidsrechtersvereeniging werd Zon dag op het terrein van de ve.reeniging F.A.K. te Bil (hoven een voetbaltournooi voor scheidsrechters gehouden waaraan werd deelgenomen door Utrecht, Hil versum en Amersfoort. Ondanks de warmte is er met veel animo gespeeld. De uitslagen zijn: UtrechtHilversum 1—5. Amersfoort—Utrecht 2—3 Hilversum—Amersfoort 62. DINSDAG 6 AUGUSTUS JAARSVELD, 414.4 M. NCRV-Uitzen- ding. 8.00 Berichten ANP, 8.10 Schriftlezing «n meditatie. 8.25 Gewade muziek (gr.pl). 8.45 Gram.muziek. 9.30 Hobo, piano en gram.mu ziek. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek, 11.30 Quatre mains en gram.muziek (12.0012.15 Berichten). 12.35 Gram.muziek. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Canzonetta-sextet en gram.muziek. 2.30 Gram.muziek. 3.00 Zang met pianobegelei ding en gram.muziek. 3.45 Gram.muziek. 4.00 Bhbellezing. 4.15 Gram.muziek. 5.15 Berich ten ANP. 5.30 Orgelspel on gram.muziek. 6.30 VPRO: Jeugduitzending. 6.45 Gram.muzii^c. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Be richten. 7.30 Reportage of muziek. 8.00 Be richt enANP. 8.15 Revida-scxtet. 9.00 Cause rie „De paarse hei". 9.20 Utrechtsch Stede lijk orkest Copn.). 10.05 Gram.muziek. Hier na: Schriftlezing. 10.1510.30 Beridhten ANP. KOOTWIJK, 1S75 M. KRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 W(j beginnen den dag. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Gram.muziek. 11.15 Be- riohten (Engelsch). 11.30 Gram.muziek. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten ANP. 1.00 Gram.muziek (2.002.15 Berichten Duitsoh). 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 Gram.muziek. 5.00 Rerichten (Duitsch). 5.15 Berichten ANP. 5.30 Gram.muziek. 6.15 Be richten (Engelsch). 6.30 RVU: Cyclus „Het voorkomen van ziekten". 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gram muziek. 7.45 Re portage. 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Be richten ANP 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gram.muziek. 9.00 Concertgebouw-orkest (gr.pl.). 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 Concertgebouw-orkest (gr.pl.). 9.40 Gram.- muziek. 955 Wü sluiten den dag. 10.00 Be- ridht enCDuitSCh). 10.15 Berichten (ANP). 10 30—10.45. 11 1511.30, 0.15—1.30 Berich ten (Engelsch).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5