Kleine luchtgevechten boven Zuid-Engeland De Laatste Bus Zware treffers op vele doelen Britsche zone te Sjanghai GROOTE OVERSTROOMINGEN IN CHINA MYRA, HET ELFJE EN DE BOOZE KABOUTER ZWARTVOET Behandeling van valscherm troepen Honderd nieuwe bruggen in Polen Zondag werden vliegvelden en fabrieken ernstig beschadigd Aandrang tot snelle Amerikaansche hulp Somaliland door de Britten met succes ontruimd KINDERHOEKJE Duizenden dorpen verwoest, waardoor honderdduizenden menschen in levensgevaar verkeeren Omschrijving der kleeding De ondergang van de „Glorious" Dynamietmysterie in Zweden Hervatting handels verkeer tusschen Zweden en Nederland? Talrijke arrestaties in Egypte De erfvijanden van Italië Commentaren op pamfletten Denemarken erkent Slowakije Cecil Freeman Cregg Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 20 AUGUSTUS 1940 BERLIJN, 19 Aug. (D.N.B.). AyrAANDAGM1DDAG zijn op eenige plaatsen in het Zuiden van -LV1 Engeland kleine luchtgevechten ontstaan. Duitsche verkennings vliegers, door jagers gesteund, voerden hun opdrachten uit. Om betere waarnemingen te kunnen verrichten, vlogen de Duitsche ver kenners boven Zuid-Engeland op geringe hoogte en konden zonder belemmerig waardevolle foto's maken. Op groote hoogte vlogen de Duitsche verkenners daarna boven de Engelsche Kanaalkust waar Spitfires een versperring trachtten te vormen. Slechts in enkele geval len gelukte het den Britschen jagers de Duitschers in een strijd te verwikkelen. Bij Ramsgate werd waargenomen, dat twee Engelsche vliegtuigen werden neergeschoten. Een derde Engelsche machine stortte brandend in zee. Men zag hoe zich parachutes van de vlieg tuigen losmaakten en door den wind zeewaarts gedreven werden. HET frontbericht van het D. N.B. luidt: De aanvallen, wel ke de Duitsche luchtmacht giste ren heeft ondernomen, hebben talrijke vitale inrichtingen van de Britsche landsverdediging getrof fen. Ten Oosten van Londen zijn een groote petroleumopslagplaats alsmede talrijke hangars vernie tigd, terwijl verscheidene vliegtui gen op den beganen grond werden vernield. Voorts werden luchtaan vallen gedaan op de vliegvelden van Liverpool en van Pembroge in iWales, waar zware branden zijn waargenomen en waar met zeker heid kon worden vastgesteld, dat treffers waren gemaakt. Ook in het gebied van Kent ziin te Chatham, Newhaven en Eastbourne bommen geworpen, waarvan de ontplof fingen duidelijk zyn waargenomen. Te Norwich is de vliegtuigfabriek aldaar zwaar beschadigd. Aan het Kanaal van Bristol zijn te Mol fordhaven en Swan sea, aan de Kanaalkust bij Bourne mouth en Weymouth, behalve schepen ook dokken en havenwerken met succes aangevallen. Verkenningsvluchten DE Duitschers zijn gewoon de uitwer king hunner bomaanvallen op Enge land nauwkeurig na te gaan. Zoo zijn ook vandaag Duitsche vliegtuigen in de buurt van het Kanaal van Bristol ver schenen. om de resultaten van de aan vallen van gisteren en den afgeloopen nacht vast te stellen. Een groot aantal vliegtuigen neemt aan deze verken ningsactie deel, want op vele plaatsen van de Britsche eilanden ziin hevige nachtelijke aanvallen ondernomen, waarbij de Duitsche vliegers belangrijke militaire en industrieele installaties hebben gebombardeerd. De Duitsche verkenners fotografeeren vliegvelden, luchtdoelstellingen. ballonversperrin gen. tankinstallaties, zeehavens en ver keerspunten. De toestand van Engeland p\E militaire luchtvaartexpert van de New Vork Herald Tribune heeft in een commentaar op den luchtslag boven Londen geschreven, dat het met Enge land slecht staat. Naar aanleiding van dit oordeel van een hooggeplaatst offi cier der Amerikaanschc luchtmacht con stateert de „Deutsche Allgemeine Zei- tung". dat deze meening door hel Witte Huis gedeeld wordt. Want: aldus het blad daardoor laat zich verklaren, dat president Roosevelt reeds thans van de onderstelling uitgaat, dat Engeland niet meer in staat zal zijn Canada te verdedigen. Het wegkwijnende vertrou wen op de Britsche macht kan nauwe lijks beter bewezen worden. Het blad herinnert er verder aan, dat Engeland zelfs de troepen, die sedert 39 jaar in Peiping en Tientsin hebben gele gen, terugtrekt om deze enkele compag nieën te gebruiken voor de verdediging van Aden en de stellingen aan den Zui delijken toegang tot de Roode Zee tegen Italiaansche aanvallen. Dat Engeland nu ook midden in den oorlog zijn West- Indische bezittingen afschrijft, is een voorbode van de ontbinding van het wereldrijk. LONDEN, 19 Aug. (D.N.B.) De bladen dringen de laatste dagen bijzon der krachtig aan op snelle Amerikaan sche Rijk nog lang niet voldoende gemo- op, dat de hulpbronnen van het Brit sche rijk nog lang niet voldoende gemo biliseerd zijn. Daarom is Amerikaan sche hulp op groote schaal een drin- gende noodzakelijkheid voor Engeland. Het blad hoopt op „voortdurende uit- breiding van deze hulp". In het bijzon der uit het den wensch. dat de Ver- eenigde Staten eindelijk eenige torpedo- bootjagers, die zij kunnen missen, aan Engeland zullen afstaan. TOKIO, 19 Augustus (D.N.B.). Het verbonn van Japansche advocaten heeft een resolutie aangenomen, waarin ver langd wordt, dat Japan onmiddellijk na het venrek der Britsche troepen de Brit sche zóne te Sjanghai moet bezetten. Na grondige bestudeering van de ju ridische positie is het verbond, aldus de resolutie, tot het inzicht gekomen, dat de ontruimde Britsche zóne alleen aan Japan kan overgaan. De resolutie is ter kennis gebracht van den minister-president en de be voegde instanties van buitenlandsche zaken en weermacht. ROME, 19 Aug. (D.N.B.). Van be voegde Italiaansche zijde wordt het volgende aan het weermachtsbericht van heden toegevoegd: Volgens de jongste berichten zijn de Engelsche eenheden reeds met insche pingen in de haven van Berbera (Britsch Somaliland) begonnen. De tweede En gelsche verdedigingslinie waarvan in het weermachtsbericht sprake is, loopt in een halven cirkel ongeveer twinitg tot vijfentwintig kilometer van de stad Berbera verwijderd, zoodat men den En gelsche positie fet een Duinkerken in het klein kan vergelijken. De gevechten om dezen tweeden verdedigingsgordel zijn buitenengewoon fel geweest. Aan Engelsche zijde zijn vooral Rhodesischc en Indische troepen gebruikt, terwijl het gros van de Italiaansche eenheden, die de operaties in Somaliland hebben verricht, uit troepen van het moeder land bestond, aaraan uiteraard ook inlandsche troepen waren toegevoegd. In dezelfde kringen wijst men er op, dat in Britsch Somaliland huiten de ha vens van Berbera en Zeila de kust geen andere bruikbare havens heeft en dat vooral de kust van Berbera uit naar het. Oosten slechts uit zandduinen be staat. Zou het den Engelschen troepen niet gelukken zich in te schepen, dan zou hun evenals den troepen die zich nog in het Oosten van Eritsch Somali land bevinden, de terugtocht zijn afge sneden. LONDEN, 19 Aug. (D.N.B.). Het agentschap Reuter meldt offi cieel, dat Britsch Somaliland door de Britsche troepen ,met succes' is ontruimd. Alle kanonnen al dus dit bericht zijn ingescheept met uitzondering van twee, ,die voordien verloren zijn gegaan'. PEKING, 19 Aug. (D.N.B.) TA E zware regenval van den laatsten tijd heeft in China opnieuw groote overstroomingen veroorzaakt. Uit Kaifeng wordt gemeld, dat de dijken van de rivier Hoangho op tal van plaatsen bezweken zijn. Een reusachtig gebied is daardoor overstroomd, waarbij duizen den dorpen verwoest zijn. De geheele oogst van de geteisterde streken is aan de vernietiging prijsgegeven. Honderdduizenden menschen verkeeren in levensgevaar. Een groote stroom vluchtelingen tracht zich elders in veiligheid te brengen. Men neemt aan, dat een groot aantal personen het slachtoffer van de overstrooming is geworden. Men vreest bovendien, dat de vloed nog zal aanhouden en de ramp nog erger zal worden. 271. Den volgenden dag vertelt Peter al zijn avonturen en ook, dat Myra hem zoo prachtig heeft geholpen zijn vader en moeder terug te vinden. Vlug goat er nu een knecht van het kasteel met den hond op weg. om Myra te zoeken. 272. Arme Myra. De booze kabouter sluipt haar na en vlak bij een groote rotssteen roept hij opeens „Boeoeoeoe", „boeoeoeoe"Verstijfd van schrik blijft zij staan. De booze kabouter komt tevoorschijn en wil haar pakken. Duitsche waarschuwing aan Engeland BERLIJN, 19 Augustus (D.N.B.). Op een desbetreffende vraag werd van bevoegde zijde heden aan journalisten meegedeeld, dat de Rijksregeering door bemiddeling van Zwitserland een nota heeft gericht tot de Britsche regeering, waarin zij wijst op het uiterlijk van de Duitsche valschermtroepen (uniform, uitrusting enz.). Aan dit uiterlijk zijn de Duitsche valschermtroepen door iedereen als leden van de Duitsche weermacht te onderscheiden. Onder ver wijzing naar verscheidene gebeurtenis sen verklaart de Rijksregeering met na druk, dat elke behandeling van deze valschermtroepen welke niet. met het volkerenrecht in overeenstemming is, met zware repressailles tegenover de Engelsche vliegers beantwoord zal wor den. In de mededeeling van het Duitsche ministerie van buitenlandsche zaken wordt o.a. nog gezegd: De kleeding van de inzittenden van Duitsche vliegtuigen en van de formaties valschermjagers bestaat, geheel volgens de regels van het volkerenrecht, uit uniformen. Deze Duitsche „nationale uniform" is voor vliegers en valschermjagers dezelfde als die van alle soldaten van het Duitsche luchtwapen. Over deze algemeens uni form dragen de vliegers en valscherm jagers een bijzondere vliegerskleedij, gelijk deze in de legers van alle modern uitgeruste staten wordt gedragen. Se dert 193G is deze kleedij in Duitschland bij parades in het openbaar vertoond. Ook bij deze bijzondere kleedij bevinden zich op de linker mouw duidelijk zicht baar de Duitsche militaire distinctieven. Derhalve voldoet ook deze bijzondere kleedij aan de regels van het volken recht, De Duitsche Rijksregeering moet er daarom nogmaals op wijzen, dat zij onmiddellijk de scherpste represailles tegen Engelsche vliegers zal nemen, in dien in gevangenschap geraakte Duit sche vliegers of valschermjagers' niet volgens de regels van het volkenrecht als krijgsgevangenen worden behandeld. LONDEN, 19 Aug. D.N.B.). De ad miraliteit heeft thans de verliezen be kend gemaakt ten gevolge van den on dergang van het vliegtuigmoederschip „Glorious", dat in Juni voor de Noor- sche kust werd vernietigd. Bekend ge maakt is, dat 1204 man zijn omgeko men, waaronder de commandant, kapi tein G. Doyly Hughes. Geheimzinnige verwisseling STOCKHOLM, 19 Aug. (D.N.B.). De politie van Enkoeping is een ge heimzinnig geval, waarin een hoeveel heid dynamiet een rol speelt, op het spoor gekomen. Eenige dagen geledenen kwam te Enkoeping een pakket aan, dat geadresseerd was aan een employé bij een fabriek. Aangegeven stond, dat het ijzeren voorwerpen bevatte. Daar de employé naar elders was vertrokken opende men de kist en vond daar in 23 kilogram dynamiet. De afzender was een vaandrig. Bij zijn verhoor door de politie verklaarde hij, dat er hier een verwisseling in het spel was. Andere bijzonderheden over deze geheimzinnige dynamietvondst heeft de politie niet be kend gemaakt. Te Enkoeping spreekt men over een tweede Rickman-affaire en men wijst er op. dat zich te Enkoe ping talrijke fabrieken bevinden, die onder bepaalde omstandigheden voor een saboteur gezochte objecten zouden zijn. Ambtenaren van de recherche uit Stockholm zijn te Enkoeping aangeko men om de autoriteiten aldaar bij hun onderzoek te steunen. STOCKHOLM, 19 Aug. (D.N.B.) Het Zweedsche ministerie van buiten landsche zaken deelt mede, dat maatre gelen genomen zijn om een hervatting van het handels- en betalingsverkeer tusschen Zweden en Nederland in be perkte mate mogelijk te maken. Naar uitdrukkelijk wordt vastgesteld, zal het hierbij slechts om een voorloopige maat regel gaan, daar in September onder handelingen voor een blijvende regeling van het handelsverkeer tusschen Zwe den en Nederland geopend zullen wor den. VAN DE EGYPTISCHE GRENS. 19 Aug. (D.N.B.) De Britsche militaire autoriteiten hebben tot dusverre meer dan 2000 Egyptenaren in het geheele land gearresteerd, die er van verdacht worden „de openbare veiligheid in ge vaar te brengen". De gearresteerden zijn overgebracht naar concentratiekampen in het Zuiden van het schiereiland Sinai. Zij zullen daar grondarbeid en dergelijken moeten verrichten. In alle steden en dorpen duren de arrestaties voort. „He* zijn zij, die Italië opsluiten in de Middellandsche Zee" ROME, 19 Augustus (Stefani). De commentaren van de Italiaansche pers op de pamfletten, die tegelijk met bom men, door Engelsche vliegers boven ver schillende Italiaansche centra zijn uit geworpen, bewijzen, dat de Engelschen net het tegendeel hebben bereikt van hetgeen door de diensten wordt be oogd. Terwijl de Engelsche beweren, dat Duitschland de erfvijand van- Italië is zoo schrijft de „Lavoro Fascista" bewijzen zij twee dingen niet te heb ben begrepen: 1. Dat het nationaal-socialistische Duitschland niet mag worden verward met het Oostenrijksch-Hongaarsche kei zerrijk en 2. dat hoven alles uit de gemeen schappelijke opmarsch gaat van de bei de revoluties naar hetzelfde doel. De „Giornale d'Italia" schrijft, dat de Engelschen niet hebben begrepen, dat Italië vrij wil zijn in de Middellandsche Zee en dat de erfvijanden van Italië die genen zijn, die Italië opsluiten in de Middellandsche Zee en het belemmeren in zijn natuurlijke en gerechtvaardigde expansie. PRESBURG, 19 Aug. (D.N.B.) Vol gens een mededeeling van het Deen- sche ministerie van buitenlandsche zaken heeft Denemarken thans Slo wakije de facto en de jure erkend. BERLIJN, 19 Aug. (A.N.P.). Het Nederlandsche Perskantoor meldt: Het bestuur van het gouvernement- generaal heeft tot het bouwen van niet minder dan honderd bruggen besloten, waarvan de langste negentig meter zal zijn. Een der belangrijkste verbeteringen voor Polen is het verbroeden der straten en bruggen tot gemiddeld 7^ meter, daar de smalle bruggen, die tot dusver bestonden, vaak een gevaar voor het verkeer vormden. De talrijke sluizen in het Dnjepr-Bug kanaal zijn bijna vol tooid. FEUILLETON door 43) Het was de saaiste dag welken Hig- gins zich kon herinneren. Hij verveel de zich buitengewoon en het was met een zucht van voldoenine, dat hij om zeven uur den ander hielp de zaak te sluiten. Hij besloot, er den vol een dm ochtend ook nog aan te geven in de hoop, dat er alsnog iemand zou opdagen om het pakje bankbiljetten op te vragen, en dat hij er daarna een ondergeschikte mee zou belasten. Hij zou niet zooveel tijd in dien winkel verknoeid hebben, als hij niet overtuigd was gpweesf, dal de bende geldgebrek zou krijgen en dat pen der leden wel gauw zou komen op dagen. Hij hoopte, dat het Mappil zou zijn en niet Heckenstein of de Gladde. Inspecteur ITiggins begaf zich den volgenden morgen inderdaad naar 1 Horsestrept. Poplar, maar zulks op een veel vroeger uur dan hii verwacht had, want hpf was precies zes uur in den voormiddag dat hij werd opgebeld, dat er in den winkel was ingebroken en dat het pakje bankbiljetten was gesto len. Er was niets anders aangeraakt en het was de vraag of er iets anders in den winkel wel de moeite waard was om het mee te nemen. Tn ieder geval was er verder niets aangeraakt. Het was de eigenaar, die alarm ge slagen had. Hij woonde boven den win kel en w as 's morgens om ongeveer vijf uur wakker geworden door leven, dat hij beneden hoorde. Hij gaf openlijk toe, dat hij geweldig geschrokken was en hij geen poging deed om alarm te maken voor de geluiden heneden waren uitgestorven Daarna had hij een poli tieagent. die langs kwam, gewaar schuwd en deze had op zijn beurt het bureau ingelicht, waar vandaan de boodschap was doorgegeven naar Scot land Yard en naar inspecteur Higgins. De vingerafdrukken, die gevonden werden, waren van Jacob Heckenstein. Deze man was hekend als medeplichti ge van Ma peil. Hier was een probleem. Kon een man gearresteerd worden voor het stelen van zijn eigen bezit? Hig- gin© gaf het op. Hij zou wel weten wat hij te doen had, indien hij ooit de hand op Mapell of Heckenstein kon leggen. HOOFDSTUK XXX. Waarin een brief gevonden wordt. De inbraak in den boekwinkel had ten minste één ding geleerd omtrent de verblijfplaats van de bende. Men kan aannemen, dat de overblijvende leden in Londen vertoefden en dat er min stens één gedurende de laatste uren in Poplar was geweest. Het zag er naar uit, dat Mapell dringend behoefte had aan geld, zoodat hij de stukken moest verkoopen, maar waarom was Hecken stein dan niet op de gewone manier in den winkel gekomen? Blijken© de eigen ervaring van den inspecteur was het heel goed mogelijk, dat dergelijke brie ven zonder lastige vragen in ontvangst werden genomen, mits het daarop ko mende recht maar betaald werd. En men kon toch niet aannemen, dat die inbraak gepleegd was alleen om te ont komen aan het betalen van een shilling. Neen, het moest zijn omdat men op de hoogte was van de aanwezigheid van den inspecteur in den winkel. En wie had dat verraden? Of had men dit uit gevonden zonder in den winkel te ko men? Het was natuurlijk ook mogelijk, dat zij eerst iemand vooruit hadden ge zonden om een kluwtje touw of iets dergelijk© te koopen en dan tegelijk eens poolshoogte te nemen, maar Was Heckenstein misschien gewaar schuwd door den eigenaar of door den vermoeid uitzienden bediende? Inspecteur Higgins besloot terstond eens een ernstig onderzoek naar deze twee in te stellen. En dan kwam hij nog tot een tweede besluit. Het was mogelijk, dat Heckenstein het geld nog niet aan Mapell overhandigd had en in dit geval was het gewenscht, dat dit ook niet gebeuren zou, want Mapell zonder geld zou gemakkelijker te van gen zijn, dan Mapell met vijf honderd pond op zak. Inspecteur Higgins gaf de noodige in structies. Het gevolg was, dat. er zonder de minste ruchtbaarheid een haastige klopjacht werd uitgevoerd in alle be kende verzamelplaatsen van' de onder wereld in de buurt van Poplar. Er wer den heel wat visschen in het net ge vangen, maar van Mapell, Heckenstein of de Gladde geen spoor. Een beetje gedeprimeerd kwam Hig gins weer thuis, maar zijn humeur ver beterde terstond, toen hij bij zijn komst op Scotland Yard een brief uit. New- York vond, in antwoord op zijn schrij ven, waarbij hij een foto van Mapell's duimafdruk had ingesloten. De afdruk was niet alleen bekend, maar de Amerikaansche politie kon hem zelfs een foto van den man geven De vreugde van den inspecteur werd fchter wel wal getemperd, toen hij ont- i dekte dat de foto zeker twintig jaar oud was. Toch was het heter dan niets. De „stem" had nu niet slechts een naam, maar ook een gelijkenis. De New-Yorksche politie kon hem echter niet veel nieuws over Mapell verschaf fen, want gedurende de twintig jaar na het maken van de foto hadden zij niets meer van hem gezien en het nieuws, dat zij konden geven, was zeer verouderd. Maar ook toen was Mapell reeds be trokken geweest bij een stel afpersers. De schoenmaker bleef dus wel bij zijn leest! Gewapend met de foto begaf inspec teur Higgins zich naar Jill Crawford, die, hoewel zij er zich in het minst niet bewust van was, onder scherp politie toezicht was geplaatst. „Lijkt er heelemaal niet op, mijnheer. Hij is veel ouder." „Dat weet ik wel, dat weet ik wel," hield inspecteur Higgins* «aan, „maar zoo was hij twintig jaar geleden." „Het spijt me, mijnheer, maar als u wilt, dan zal ik zeggen, dat hij het is." „Dank je vriendelijk! Maar nu over den jongen Hamper. Heb je nog wat van hem gehoord?" „Neen." „Je. schijnt er je niet zooveel van aan te trekken als de vorige keer. Weet je sonis naar hij is?" „Neen." „H'm. Nu ik ga zijn kamers eens onderzoeken. Je kunt meegaan als je wilt enehzien dat alles cor rect gebeurt en zoo." „Goed. Ik ga mee." Fetterstreet in de wijk Camber.well was reeds eerder bezocht door agent Summers, toen hij den jongen Hamper het nieuws van het overlijden van zijn vader moest gaan brengen. Daarna waf- het huis sedert de verdwijning van Hamper door de politie in het oog ge houden, in de hoop, dat de jongen nog wel eens terug zou komen, doch tot dusverre zonder 6ucces. De kamers van den jongen zelf waren echter nog niet aangeraakt, maar Higgins had eindelijk besloten, dat het noodig was, dat zij een nader onderzoek naar de handelingen van Thomas Hamper instelden. Hamper kon wel betrokken zijn bij den dood van Raymond en daarom had de plicht zijn weerzin, om in de zaken van den jon gen Hamper te gaan wroeten, overwon nen. Higgins' uitnoodiging aan Jill Craw ford om hem te vergezellen kwam voort uit egoïstische overwegingen. In do eerste plaats was het bijna zeker, dat Hamper's hospita Jill al eerder had gezien, in welk geval de goede dame den inspecteur mogelijk een handje hij zijn onderzoek zou helpen, in de mee ning, dat hij in vriendschappelijke ver houding ten opzichte van Jill Crawford verkeerde. In de tweede plaats was Higgins ervan overtuigd, dat Jill op de hoogte was van Hamper's verblijfplaats en hij hoopte hear bij verrassing een dergelijke bekentenis te ontlokken. De hospita, begroette Jill allerharte lijkst en de inspecteur wenechte zich zelf om zijn idee geluk. Dan begon een allernauwkeurigst onderzoek van de ka mer van den jongen. Higgins wist zelf niet, wat hij ver wachtte te vinden. Hij hoopte slechts op het een of andere 6poor met betrekking tot Hamper's schuilplaats. Hij verwacht te half en half, dat Jill Crawford den jongen met een onwillekeurigen uitroep of iets dergelijks zou verraden, maar toch was hij niet voorbereid op den gil, welken zij slaakte, toen hij van achter oen lade een brief met een poststempel van zeer recenten datum te voorschijn haalde. „Geef die hier!" kwam zij driftig. „Mijn waarde jongedame!" Met rustige nauwkeurigheid bestu deerde Higgins het handschrift op de enveloppe, welke geadresseerd was aan den heer Tommy Hamper en welke van verschillende adressen was doorgezonden, tot hij eindelijk in Fet terstreet, in Camberwell, was terecht gekomen. Plotseling hoorde hij een haastigen voetstap en het volgende oogenblik was hem den brief uit de hand ge rukt. De volgende worsteling (indien het zoo genoemd mag worden) was al heel ongelijk en toch duurde het nog vijf seconden voor de inspecteur den brief weer in de hand had. „Dat was niet erg netjes, juffrouw Crawford", merkte hij ernstig op. „Geef hier dien brief! Geef mij 'm! Hij is van mij, zeg ik u. Van mij!" Jill Crawford stond op het punt, in tranen uit te barsten en haar stem sloeg over van opwinding. „Wat bedeel je daarmee? Is het een brief van jou aan Tommy?'1 Het meisje gaf geen antwoord, maar knikte bevestigend. „In dat gevalHiggins boog, terwijl hij den brief tusschen duim en wijsvinger van zijn rechterhand voor zich uithield.... Het meisje zei niets, maar kwam langzaam naar hem toe, tot zij den brief bijna raakte. Zij keek den inspecteur in de oogen en den brief negeerend, liet zij zich in een stoel neervallen, waarop zij in tranen uitbarstte. „Dat dacht ik wel", mompelde Hig gins bij zichzelf, terwijl hij den brief in den zak stak. Hij ging naar het meisje toe en legde vaderlijk zijn hand op haar bevenden schouder. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2