EN TON CREDIET STADSNIEUWS voor slachtoffers van den oorlog ïtaaJtfa „Elckerlyc" in den regen 4000 Dan iet Wit Gele Kruis krijgt subsidie I 1 Het misdrijf te Soesterberg Aanbesteding Verkooping van „Groot Hof" Hef ophalen van keuken afval Vechtpartij op de Beestenmarkt Voor den gewonden en zieken soldaat Minderjarige jongens op stap Jonge spelers, die zich koppig verzetten tegen de ongunstige omstandigheden MAAR EEN STERKE INDRUK BLEEF UIT Ügjmda r Bonnen, die nu geldig zijn 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1940 Crediet toegestaan voor een nieuw „Secretarisbrug getje" J ÏSTERAVOND hield de ee- meenteraad een openbare ver- radering onder voorzitterschap van len burgemeester, mr. J. C. graaf tan Randwijck. Deze opende te 7 uur de verga- lering, terwijl afwezig waren de eeren Ruitenberg, Stadig, van -onkhuyzen. )e notulen der vergadering van 2o 11 werden goedgekeurd zooaU ze ter ie hebben gelegen. Ingekomen stukken en mededee- ?en. ngekomen zijn verschillende beslui- van Ged. Staten tot goedkeuring van adsbesluiten. erder een besluit van den Opperbe- hebber van Land- en Zeemacht tot rikeuring van de Raadsbesluiten tot fin? van opcenten op de gemeente asting en tot rangschikking van de neente voor de heffing der gemeente- dshelasting in de 3de klas. Benoeming van een tijdelijk leer- in het Fransch aan het Gymnasium. e aanbeveling van curatoren luidt: Dr. H. Brugmans, te Amsterdam: J. Engels, te Amsterdam, e heer De Haan (R.K.) heeft zcl- een zoo warme aanbeveling gezien den rector. No. 1 heeft echter in 6 r niet voor de klas gestaan terwijl zich aan veelzijdige studies wijdt, t meestal geen aanbeveling is als aar. De voorzitter wijst er op, dat e ontvangen inlichtingen er op wij- en dat de no. 1 voorgedragen» een iboren leeraar is en dan doet het weinig toe of hij eenige jaren iet voor de klas heeft gestaan. Benoemd wordt dr. H. Brugmans iet 19 stemmen. Voorstel van curatoren van het nnasium tot verlenging van tijde- e aanstellingen van leeraren aan die ichtiner van onderwijs. angenomen. Voorstel van B. en W. tot beëindi- E van het verlof van W. van Ben- i, onderwijzer aan school 14. kangenomen. Voorstel van B. en W. tot voorloo e vaststelling van het bedrag der 'kelijke uitgaven voor het openbaar 'oon lager onderwijs en U.L.O. ovei 9 ingevolge art. 55 ter, le lid der La Onderwijswet 1920. angenomen. Nieuwe brug I 7 OOR STEL van B. en W. om een p crediet te verleenen voor het ouwen van een nieuwe brug in het erlengde van de van Asch van 'ijekstraat. (6). De heer Pothoven (C.H.) raagt of het bedrag van 2000, dat jergoed wordt voor de oude brug et geraamde bedrag is. Hij vindt et wel wat leel. Wethouder Koorde wier (S.D.) eelt mede dat dit bedrag gesteld l naar de waarde van de brug. Het voorstel wordt aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot vast- telling van een verordening op de effing van rechten op de Algemee- §e Begraafplaatsen. heer Gelder man (A. R.) wijst op. dat. een boete wordt toege- jp' als de stoet 10 minuten te laat it. Hij vraagt soepele toepassing de- verordening. Wethouder Noordewier (S.D.) It. mede, dat dit ook reeds in de E "«missie is besproken en B. en W. B 'hen besloten tot soepele toepassing. B^r er zijn boosdoeners, die altijd te |s|t zijn en daarom de bepaling T lot voorstel wordt aangenomen. I 8. Voorstel van B. en W. op te bc- Balen, dat de herziening van het ilbreidingsplan voor zooveel be- |*eft de gedeelten, gelegen ten Oos- I -n van het afwateringskanaal, in E oorbereiding is. I Aangenomen. H 9. Voorstel van B. en W. tot in- Irekking van het Raadsbesluit be- Ireffende de restauratie van 13 wo- ingen op 't Sasje. Aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. tot aan koop van het perceel Hof no. 21. Aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. tot aan koop van de perceelen Berg en Dalstraat nos. 3 en 5. Aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. tot. ver lenging van de overeenkomst betreffen de het overdragen van het onderhoud en beheer van de Leusderhëi aan de Stichting „Het Utrechtsch Landschap". Aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot verhu ring aan do vereeniging „Vrijzinnig Christelijke Jeugdgemeenschap" van het keukengebouw der T.B.C.-hallen nabij den Bloemweg. Aangenomen. 14. Voorstel van B. en W. tot verpach ting van naweide van grond onder Bun schoten en aan de Rubensstraat te Amersfoort. Aangenomen. 15. Voorstel van B. en W. tot verhu ring aan J. Dijkhorst van het perceel ütrechtscheweg 172. De heer Bakker (Lib.) wijst cr op, dat een belangrijke verbouwing van het perceel heeft plaats gehad en vraagt of de huur nu niet hooger moet zijn dan vroeger. De Voorzitter wijst er op, dat het een soort ambtswoning is, er is wat voor en wat tegen te zeggen. Aangenomen. 16. Ontheffingen en reclames school geld. Aangenomen. Zuigelingenzorg VOORSTEL van B- en W. om aan 'de Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" subsidie te verleenen, in ver band met de oprichting van een consultatiebureau voor zuigelingen. Mevr. R e k ers-Lo d d e r (S.D.). is niet alleen verbaasd, dat B. en W. met dit voorstel zijn ingenomen maar had verwacht, dat, het ver zoek zou zijn ingetrokken. Het Groe ne Kruis heeft op bewonderens waardige wijze haar taak ten op zichte der Consultatie bureaux ver vuld. In 1930 is subsidie daarvoor verleend en in 1934 is deze ver laagd. Nadien is de positie der ge meente er niet op vooruitgegaan. De gemeente financien hebben ze- ker geen betere toekomst, integen deel de zorgen zullen grooter zijn. Het spijt spreekster dat het Wit- Gele-Kruis niet meer werkelijk heidszin heeft getoond en het ver zoek niet heeft ingetrokken. Zij zal dan ook tegen dit voorstel stemmen. Als dit bureau niet was opgericht zou geen enkele zuigeling er nadeel van ondervinden. De doctoren vinden het overbodig en zeker is het jammer het in dezen tijd toch door te zetten. Spr. is niet tegen subsidie aan het Wit- Gele-Kruis en zij kan zich indenken dat een zieke ook geestelijke verzor ging noodig heeft. Alleen voelt ze dat niet voor een zuigeling, zij ziet niet in. dat het wegen en bekijken van oen zuigeling in een eigen sfeer moet ge schieden. De heer Bakker (Lib.) wijst er op, dat er na de vorige behandeling heel wat is veranderd. Hij had toen voor- gestald aan het Groene Kruis uit |c koeren wat het te weinig aan subsidie beeft ontvangen, maar gezien de tijds omstandigheden trekt hij dit voorstel in. Het spijt hem. dat de adressante het verzoek niet heeft ingetrokken. Ilct Groene Kruis heeft jarenlang op voor beeldige wijze de consultatiebureaux verzorgd. De kinderen blijven een jaar onder rontróle en blijft een moeder weg, dan gaat de zuster er op af om het kind weer onder contróle te krijgen. In bet. verzoek ziet spr. weer de hokjesgeest. Straks komt er weer een andere vereeniging voor zuige lingen van anti-re volutionnairen kant. of van Christ. Historischen kant of van Vrijz. protestantschen kant. In vroeger iaren hebben ver schillende veroenigingen elkaar de hand gereikt. Op deze wijze zonden de verschillende. Kruis-vereenigin- gen kunnen samen gaan. De heer de Haan (R.K.) merkt op. dat Amersfoort aan deze sociale zorg nog niet zoo'n kapitale som heeft besteed. In 1930 is al besloten subsidie te verleenen en bij loyale uitvoering moet deze subsi die aan het Wit-Gele Kruis worden ver leend. Moeilijkheden kan dit niet opleve ren. daar elk laar bil de begrooting een maximum wordt gesteld. De heer Bennlnga (C.H.) betreurt het. dat deze uitgave weer wordt gedaan, Maar in het jaarverslag van het Groene JOOOOOOOOOOOOOOOOOOG Amersfoort Afd. Stoffen Organdi Georgette fleurie Mouselinc Soie voor fleurige zomer japonnen Afd. Bonneterie Georgette shawls Zomerhandschoenen Corsages O O O O oooooooooooooooooooo Kruis leest hij. dat het niet dan toe te juichen zal zijn als door de oprichting van dit nieuwe bureau meerdere zuigelin gen onder contróle zullen komen. En uit de cijfers blijkt dat dit zoo is. Wethouder Van Galen Last (C.H). wijst erop, dat het voorstel van B. en W. niet is bestreden. De consequentie van het besluit van 1930 is, dat B. en W. met. dit voorstel komen. Wc zullen zoo zuinig mogelijk moeten zijn met het verleenen van subsidies maar dan moe ten wc het in het geheel zien. Het geldt hier slechts een uitbreiding cn daarvoor is de subsidie zeker te verantwoorden. Bij de begroot ing kunnen we hc't be drag der subsidies vaststellen, maar dan zal blijken, dat het heusch nog niet zoo zorgwekkend is. Het Groene Kruis heeft altijd ten volle gekregen, waarop het recht heeft, het bestuur 'heeft zelf geschreven, dat er van -te vvcining ont vangen subsidie geen sprake is. Mevr. Rekcrs-Lodder (S.D.) merkt nog op. dat het geen bewijs is voor de noodzakelijkheid van het bu reau van het Wit Gele Kruis dat er meer kinderen zijn gekomen. Die waren mogelijk evengoed naar het bureau van Het Groene Kruis gegaan. Haar is ge bleken, dat de moedors volstrekt geen behoefte hadden aan een bureau van het Wit Gele Kruis. Ook de doctoren wa ren van overtuiging dat het niet noodig was. Als de mensehen waren aangera den naar Het Groene Kruis te gaan, zou den ze het zeker gedaan hebben. De moeders hebben alleen maar oog voor het kindje, er bestaat voor de moeders de eerste jaren zoo weinig anders dan het kindje. Dc heer Bakker (Lib.) zal niet te gen stemmen omdat deze vergoeding voortspruit uit een besluit «dat in vroe ger jaren genomen is. Het voorstel wordt aangenomen biet 16 tegen 6 stemmen. Tegen: van Uitert, Huslage, Kroon, Polder, mevr, Rekers en Smit, Het keukenafval \7 OOR ST EL van d e commissie van Wetgeving tot aanvulling van de Algemeene Politieverorde ning (ophalen keukenafval). De heer Gelderman (A.R.) heeft deze wijziging al in de cou rant gelezen en ze is er dus al. Hij kan het plan wel toejuichen, maar wat verstaat men onder inzamelen. Een groot gezin. bijv. Kinderzorg, dat veel afval heeft, zal de afval willen verkoopen en is dat dan in strijd met deze verordening. De heer Smit (S.D.) wijst er op, dat een pamfletje is verspreid om afval van uien, sla, bieten, andij\ie en fruit, enz. niet mee te geven terwijl het in de verordening is voorgeschreven. Wethouder Spiekermann (R. K) merkt op, dat groote instellin gen den afval verkoopen en dat kan ook nu nog. Dit voorschrift zal moeten groeien in de practijk en dan zullen de moeilijkheden blijken. Het voorstel wordt aangenomen. 19. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de gemeentebegrooting dienst 1940. Aangenomen. 20. Voorstel van B. en W. tot aankoop van het perceel Berg en Dalstraat no. 9. Aangenomen. 21. Voorstel van B. en W. tot. het ver leenen van een crediet voor het maken van een brug in den Hessenweg over dc Barneveldschebeek. Aangenomen. 22. Voorstel van B. en W. om machti ging te verleenen tot den verkoop van grasgewas en riet op gronden aan den mond van de Eem. Aangenomen. De 100.000.— 23. Voorstel van B. en W. om een crediet van 100.000 te verleenen om de slachtof fers van den oorlog zoo spoe dig mogelijk te helpen. Aangenomen. Daarna sluiting. TNT Februari van dit jaar zijn in Soesterberg onder geheimzinnige omstandigheden eenige misdrijven gepleegd, waarvan mevrouw v. d. G., echtgenoote van den bekenden vlie ger v. d. G., het slachtoffer werd. Gisteren heeft de dader, de 67-ja- rige. uit Amersfoort afkomstige ar beider J. L. voor de rechtbank te Utrecht wegene berooving van vrij heid. mishandeling, diefstal van een geldswaardig bedrag van .f75.—, een gouden ketting, zilveren theele pels. flcsschen wijn en advocaat, te recht moeten staan. De zaak werd met gesloten deuren be handeld. In verband mot de onmogelijkheid den echtgenoot van het slachtoffer, die zich in het buitenland bevindt, als getuige te hooren, kwam een deel van de dagvaar ding te vervallen, zoodat behalve de mishandeling en do vriiheidsberooving alleen de diefstal van de gouden ketting ten laste werd gelegd. De verdachte bleef, gelijk hij. reeds sinds zijn arrestatie gedaan had. perti nent ontkennen, de vrouw van haar vrij heid te hebben beroofd, door haar vast te binden; ook ontkende hij haar tc hebben aangevallen. In verband met de verklaringen van mevrouw v. d. G., die als kroon getuige werd gehoord, achtte liet O. M„ waargenomen door jhr. mr. Twiss Quarles van Uft'ord. het ten laste gelegde bewezen. De officier vroeg opsluiting van den verdachte voor een proeftijd van ten hoogste een jaar in een krankzinnigenge sticht. en ter beschikkingstelling der regeering. De verdediger van verdachte, mr. van Heijst, achtte echter in verband niet enkele omstandigheden het bewijs niet geleverd, en vroeg vrijspraak. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Op de Beestenmarkt alhier is gister middag tot besluit van dc paarden markt een vechtpartijtje geleverd tus- sclicn twee kooplieden. V. en II. Koopman V. bewerkte collega H. op het hoofd met een hamer en wel zoo danig, dat deze zich in het Elisabeth's ziekenhuis onder behandeling moest stellen. De hamer is door de politie in beslag genomen. Het slachtoffer kon na dc geneeskun dige behandeling huiswaarts keeren. Hij heeft geen aangifte van de vecht partij gedaan. Het Comité Amersfoort voor den ge wonden en zieken soldaat schrijft ons: De vorige week zijn wederom in rui me mate giften in geld en versnaperin gen toegezonden. Door eenige heeren werden 63 halve ponden druiven, uit eigen kassen be schikbaar gesteld. De lighal. door do gemeente in bruik leen Ier beschikking gesteld, is bijna ge reed. Tuinstoelen en cigaretten zijn aan geschaft. boeken en tijdschriften waren zeer welkom. De volgende bedragen werden ontvan gen: Mevr. v. G.N. f 10. Heer Gr. f 5. door de dames L. N., E. v. d. V. en A. en A. S. werd in Borgesius- laan en omgeving een bedrag verzameld van 32.82 H. dc Vr. f 3 Penn. meester K.N.B.v.O.O. f 10.— Fam. R. f 25.— Mej. N. N. 2.50 Rott. Rank C.H.G. f 2.50 Muziekuitvoeringen en Snip en Snap staan op het programma. Giften kunnen worden gestort op giro no. 25047 t.n. van II. A. Fischer. Luit. Kol. b.d., Maurltslaan 4. alhier. In het hoofdadministratiegebouw van de Nedorlandsche Spoorwegen werd gis teren hot maken van een loods voor her stelling van aangereden stroomlijn mate rieel aanbesteed, waarbij waren inbe grepen dc bijkomende werken op liet terrein van do Centrale Werkplaats te Haarlem. Dc raming bedroeg 50000. Uit stad en naaste omgeving hadden ingeschreven: P. de Bruin, Hoogland 70380 II. v. d. Vijzel, alhier 85300 H. v. Dijken, alhier 74200 De laagste inschrijver was de heer M. Fokkens, uit Arnhem, met 58448. Hoogste was P Malta, Franckcr, met 85500. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jansje Hendrika, d. v. Ger- rit Jolian van Wilpen en Jacoba Ca- trina Hagevoort. Gehuwd: Hendrik Pieter van den Heuvel en Johanna Mouritsa van Nim- wegen. Arie de Groot en Kannetje Rood- bergen. Hendrik Albertus Weiter en Wilhelmina Theodora Rikkoert. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pe- sie's Bad bedroeg hedenmorgen 66 gr. F. is 19 gr. C. In Nispen (gem. Roosendaal) zijn de zer dagen twee minderjarige jongens, resp. van 15 en 17 jaar, aangehouden, die daar te voet waren aangekomen en de grens naar België wilden passecren om op avontuur de wijde wereld in te gaan. Bij onderzoek bleek, dat zij uit onze stad afkomstig waren en huiten mede weten van hun ouders op stap waren gegaan. De knapen hadden naar hun zeggen dc reis voornamelijk te voet afgelegd, behoudens enkele malen dat zij met een of andoren vrachtauto hadden kunnen meerijden. Aan geld bezaten zij elk niet meer dan ongeveer een gulden. Na voorgeleid te zijn voor den com missaris van politic te Roosendaal, werden zij gisteren onder politiegeleide op transport gesteld naar Amersfoort om ter beschikking te worden gesteld van den commissaris van politie. EIGENAAR MELDDE ZICH Eenige dagen geleden berichtten wij', dat in een tuin aan den Ütrechtscheweg een vlieger was gedaald, welke door den eigenaar terug was te hekomen. Deze heeft niet lang op zich laten wachten de vlieger is dus tot zijn oorspronkelijke!! bezitter teruggekeerd. ONS Boschtheater werd gisteravond onder wel (heel ongunstige omstan digheden bespeeld. Reeds lang voor het uur van aanvang regende het, gesta dig en monotoon, en het zag er niet naar uit dat het beteren zou. Ook onder een regenlucht in avondschemering is het boschdecor van het openluchttheater Birkhoven prachtig; het heeft, zelfs een aparte bekoring in dit halflicht, waarin sparren en berken in pasteltinten ver schemeren. Al is het op zoo'n avond wondermooi in het bosch, de mcnsch voelt zich beter thuis in een omgeving, waar men niet twee uur in een constant neerdruipenden regen behoeft te vertoe. ven. Toch was er publiek, al zullen velen thuis gebleven zijn. Een aan tal dapperen, gehuld in al wat be scherming kon bieden, had zich op gemaakt het spel van „Elckerlyc" te genieten en de acteurs hebben het aangedurfd de vertooning te laten doorgaan. Ondanks alle goede wil, heeft het spel er onder geleden. Het contact tusschen spelers en publiek wa6 er veelal niet, er viel een kloof, die niet te overbruggen bleek, op de enkele momenten na waarin het spel sterker aansprak. Er kunnen nog twee oorzaken zijn, ten eerste is het tooneel van (het boschtheater voor dit spel te groot en miste het spel hierdoor aan eenheid en intimiteit, ten tweede viel het spreken in het geruisch van den regen niet mee en slaagden lang niet alle spelers er in hun zinnen zoo over te brengen, dat ze in de enorme ruimte tusschen hemel en aarde te verstaan wareii. „Elckerlyc" is een moraliteit, waarin de personen abstracties zijn, samen den mensoh in het algemeen vormend met zijn deugden en gebreken. God cischt rekenschap van Llckerlvc, de dood komt hem halen. Gheselscap, vrient cn magho cn 't goot, allen laten hem in den steek. Alleen de Deucht zou hem willen helpen, maar zij is te zwak, Ken- nisse brengt hem bij Bicohte, die hem penitentie geeft, waardoor hij tot Ge nade komt. Nu kan Deucht hem weer bijstaan, Elckerlyc trekt het kleed van Berouwnesse aan en de Priester geeft hem het laatste oliesel. Elokerlyc vraagt zijn vrienden hem te volgen in den putte. Schoonheid, wijsheid, kracht en vijf zinnen verlaten hem, Deucht alleen blijft eeuwig bij hem. T7 R was zorg besteed aan de opvoe- ring van deze allegorie. Henri Men ning werd terecht aan het slot door zijn medespelers met bloemen gehuldigd. Zijn regie was merkbaar in enkele i>- peeringen, waaronder een heel sterke van „die doot", waarlijk suggestief en een heel aardige van ,,'i Goet". Zelf was hij de ziel van hot spel, meer dan de anderen bleek «hij door zijn routine in staat diepte aan zijn spel te geven. Aan vankelijk niet zoo overtuigd, won hij later aan kracht. De omstandigheden waren te weinig gunstig, om tot een billijke beoordee ling te komen van de werking van het stuk. Een sterke indruk bleef uit; er restte alleen bewondering voor den moed van deze jonge spelers zich in koppig verzet tegen den regen, toch te willen geven aan hef, spel. Een dankbaar applaus aan het slot bracht deze bewondering tot uitdrukking, Henri Menning liet zijn spelers op hun beurt applaudisseeren voor het publiek, dat de penitentie van twee uur regen moedig ondergaan had. Misschien zien wij Elckerlyc noe eens terug onder betere omstandigheden, ons Boschtheater is te mooi om 's zo mers onhespecld te blijven en lang zaam aan moet hier de belangstelling van het publiek te winnen zijn. .V. Het Amersioorfsch Dagblad Is aangesloten bij de Vereeniging voor Publiciteitswaarda (Bureaui Tournooiveld 4, 's-Gravenhage), welke op aanvraag aan adverteerders volledige, door accountants gecontroleer de, gegevens omtrent de verspreiding van vns blad verstrekt. Dit blad heeft een dagelijk- sche oplaag van EXEMPLAREN GRAND TIÏcaTRE. Des avonds van Maan dag tot en met Donderdag de revue „Kop op", met Snip on Snap, eveneens Woensdag om 2.30 uur. Dinsdag- en Woensdagmiddag om 2.30 uur aanvang van jcugdmatinée met do film „Asschcpoctster". CITY THEATER. Van Maandagavond tof en met Donderdag vertooning van „Ma ria Ilona". 's Middags om 2.30 uur en 's avonds om 8.15 uur. REMBRANDT-THEATER. Vertooning van de film „Union Pacific". e STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor alio meisjes iederen avond geopend de3 Zondags van 2 uur. GILDEHUIS A.K.G. Zomertentoonstelling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES- ZAAL, Muurhuizen 9., MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags 10—12 on 1.303 uur (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). Van 19 t.m. 25 Aug. zijn de niet „2" genummerde dubbele bonnen van het nieuwe broodbonboekjo geldig. De bonnen, welke 25 Aug. nog niet ge bruikt zijn. blijven nog geldig t.m. 29 Augustus. Bons 01 t.m. 04 (boterkaart)2l/z ons boter Bons 01 en 02 (vetkaart): 2xh ons margarine, gesmolten vet of boter: Bons 03 en 04 (vetkaart): 2'/a ons boter tegen reductie van 10 cent ver 2!/i ons. Alles t.m. 23 Augustus a.s. Bon 60: een kilo suiker tot en met 30 Augustus. Bon 74: extra-rantsoen van lYi k-g. suiker tot en met 30 Augustus. Bon 53 Va pond koffie of Va ons thee tot cn met 30 Augustus. Bon 40: Va pond tarwebloem, of tarwemeel, of bockwcitmeel of rogge meel. of roggebloem of zelfrijzend bakmeel tot cn met 6 Sept. a.s. Bon 14: Va pond rijst of rijstemcel tot en met 6 Sept. a.s. Bon 27: Va pond havermout of ha vervlokken of gort of grutten tot en met 6 September. Bon 105: 1 ons maïzena of gries- meel of puddingpoeder tot en met 11 September. Bon 110: 1 ons macaroni of vermi celli of spaghetti tot cn met 11 Sep tember. Petroleumzegel. Periode 5- Geldig voor 2 liter petroleum tot en met 8 September (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). UITKNIPPEN EN BEWAREN11 Op 20 Augustus j 1. heeft notaris Johs. Knoppers in het koffiehuis „De Ros kam" te Achterveld bij toeslag publiek verkocht de kapitale boerenhofstéde „Groot Ilof" in Kallonbroek onder de gemeente Barneveld. De resultaten van de verkooping bij toeslag waren: Huisperceel (perceel 1) 18000. Perceel 2 en 3 (weiland 3150 en 5500. Perceel 4 (bouwland) 6800. Perceel 5 en 6 (weiland) 13000 samen. Perceel 7 en 8 (bouwland) 7350 samen. In de gemeente Stoufenhvirg: Perceel 9 Dubbel woonhuis „Slot Emelaar" en perc. 10 (weiland) 7950 samen. VREEMDELINGENWET Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen een apolbeker wegens overtreding van de Vreemdelingenar beidswet. NIEUWE TELEFOONAANSLUITIN GEN De volgende adressen werden telefo nisch aangesloten: 4860 F. Muller, vertegenw. van de Fa. Leeuwenberg, Ijzerhandel N.Y., Bloemendalschestr. lboven. 5538 N.V. Ned. Spoorwegen, Hobbema- straat 16.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5