Bezoldiging en verzorging van personeel der voormalige Nederlan dsche Zee- en Landmacht Oorlogsmolest - credieten voor bedrijven DE RIJKSCOMMISSARIS BEZOEKT TWENTHE BEPALINGEN Waareen bom tot ontploffing werd gebracht Een besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Financiën en van Justitie HET VLIEGERSPEL TEAMSTERDAM VERBODEN NJ Wijziging in bestuur van de „Ned. Dagblad Pers" REEKS BEDRIJVEN BEZICHTIGD Weder plunderaars voor de rechtbank VERKOOPINQEN Baarn WINKELSLUITING in den komenden winter Froebel - herdenking Radio-Programma's 2e BLA.D PAG 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD 's-GRAVENHAGE, 29 Augustus. In het Verordeningenblad is opgenomèn een verordening van den rijkscommissaris voor het be zette Xederlandsche gebied nopens maatregelen ten aanzien van de bezoldiging van militair en burgerlijk personeel der voormalige Xederlandsche Zee- en Landmacht. Hierbij wordt het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van Defensie gemachtigd, na verkregen instemming van den secretaris-generaal van het depar tement van Financiën en, voor zooveel noodig, van den secretaris generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken, voorzie ningen te treffen nopens de bezoldiging, het wachtgeld en het pensioen van het militaire personeel van de voormalige Xederland sche Zee- en Landmacht en nopens de verzorging van hun nabestaanden. Voorts wordt het hoofd van het afwikkelingsbureau gemachtigd voorzieningen te treffen nopens de schadeloosstelling van in dienst van de voormalige Xederlandsche Zee- en Landmacht gebezigde burgerwerkkrachten, die in en door dien dienst lichamelijk letsel heb ben bekomen, zoomede nopens de verzorging van hun nabestaanden. De Engelsche bom, die gedurende gerui- men tijd in een per ceel aan de Kinker straat te Amsterdam bekneld zat, is dank 2ij het deskundige werk van den Ober- feuerwerker Blum- berg los gemaakt en door hem persoonlijk per auto naar het terrein aan het einde van den Hoofdweg even buiten de hoofd stad gebracht. Toen het projectiel in de gereedgemaakte kuil was gedeponeerd, om tot ontploffing te worden gebracht, werden vrijwilligers voorgeroepen, om de bom met zand te be dekken, teneinde de explosie zooveel mo gelijk te smoren. Op de bovenste foto ziet men de vrijwilligers aan den arbeidDe onderste foto geeft het oogenblik van de explosie weer. f~\ P grond van bovengenoemde veror dening heeft het hoofd van het af wikkelingsbureau het volgende bepaald. ARTIKEL 1 1. In artikel 72 van de bevorderings- wet voor de landmacht 1902, worden na het eerste lid de volgende vier leden ingevoegd: 2. Indien een officier, die op non activiteit is gesteld op grond van het bepaalde bij artikel 70, onder 2, 3, 4, 5, of 6, inkomsten geniet of gaat genieten uit of in verband met arbeid of bedrijf, ter hand genomen met ingang van of na den dag, waarop de nonactiviteit is ingegaan, wordt, indien de nonactivi- teits-bezoldiging, vermeerderd niet de aldus over eenig kalenderjaar verkre gen inkomsten, zou overschrijden het bedrag van de activiteits-bezoldiging, de nonactiviteitsbezoldiging met het be drag dier overschrijding verminderd. 3 Het in het tweede lid bepaalde vindt overeenkomstige toepassing ten aanzien van inkomsten, verkregen uit of in verband met arbeid of bedrijf, wel ke geacht moet worden te zijn ter hand genomen gedurende verlof, voorafgaan de aan de nonactiviteit. 4. Wanneer een op nonactiviteit ge steld officier inkomsten, geniet uit of in verband met arbeid of bedrijf, ter hand genomen voor den dag, waarop de non activiteit, c.q. het verlof bedoeld in het tweede en derde lid, is ingegaan en deze inkomsten zijn vermeerderd, zijn ten aanzien van de vermeerdering en bepa lingen van dit artikel van overeenkom stige toepassing. 5. Een vermindering, als in het twee de, derde en vierde lid bedoeld, wordt voorloopig maandelijks en definitief na afloop van het kalenderjaar vastge steld". ARTIKEL 2 De voor militairen beneden den rang van officier gestelde minimum-pensioen grondslag, bedoeld in het 6de lid van artikel 14 der. pensioenwet voor de Zee macht, in het 6de lid van artikel 14 der pensioenwet voor de Landmacht, in het 5de lid van artikel 14 der pensioenwet voor het personeel der Koninklijke Ma rine-reserve en in het 6de lid van arti kel 14 der pensioenwet voor het reser- vepersoneel der Landmacht wordt, in dien het recht op pensioen berust op het bepaalde in punt 2 van artikel 2 der hiervoren aangehaalde wetten, dan wel in artikel 2 der pensioenwet voor de vrijwilligers bij den landstorm, voor de militairen of de gewezen militairen be neden den rang van officier, die op of na 1 April 1939 in werkelijken dienst zijn gekomen, gesteld op niet minder dan één duizend gulden. ARTIKEL 3 1. Aan de op of na 1 April 1939 te werk gestelde burgerwerkkrachten, wier diensten ten behoeve van den Neder- landschen militairen dienst werden ge vorderd, wordt, indien zij in en door of gedeeltelijk in en door de van hen ge vorderde diensten arbeidsongeschikt zijn geworden, ten laste van het rijk een schadeloosstelling toegekend naar de zelfde regelen en maatstaven als die, waarop krachtens de landmacht voor dienstplichtigen der landmacht recht bestaat op toekenning van invaliditeits pensioen. 2. De in de artikelen 36 en 37 der voormelde wet nader aangegeven be trekkingen van vorenbedoelde burger werkkrachten, die ten gevolge van een dei oorzaken, als in de voorgaande ali nea nader aangeduid, het leven hebben verloren of komen te overlijden, wordt, mede ten laste van het rijk, een schade loosstelling toegekend naar dezelfde re gelen en maatstaven als die. waarop krachtens de pensioenwet voor de landr macht voor de nagelaten betrekkingen van dienstplichtigen recht op toeken ning van pensioen bestaat. 3. De bepalingen der hiervoren meer aangehaalde wet, alsmede de uitvoe ringsbepalingen dier wet, zijn in daar toe leidend geval ten deze van overeen komstige toepassing, zulks met inacht neming van het bepaalde in artikel 2. ARTIKEL 4 Dit besluit treedt heden in werking, voor zoover betreft de artikelen 2 en 3 met. terugwerkende kracht tot 1 April 1939. 's GRAVENHAGE, 29 Aug. Het Verordeningenblad bevat een besluit van de secretarissen-gene raal van de departementen van Financiën en van Justitie betref fende oorlogsmolestcredieten voor bedrijven. BEGRIP „OORLOGSMOLESTCREDIET" Artikel 1. Onder „oorlogsmolestcredie ten" verstaan dit besluit credieten, welke aan door oorlogsmolest getroffen bedrijven op den voet van de navolgende artikelen voor rekening en risico van het rijk worden verstrekt. Zij hebben ten doel de bedrijven weder op gang te brengen. VERSTREKKING VAN OORLOGS MOLESTCREDIETEN Artikel 2. De verstrekking van oor logsmolestcredieten geschiedt door stich tingen, welke uitsluitend of mede ten doel hebben zoodanige credieten te ver strekken. Van rijkswege kunnen aan deze stichtingen tot dit doel voorschot ten worden verleend. De verliezen, op de credieten geleden, worden, voor zoover zij niet uit de eigen inkomsten der stich tingen kunnen worden gedekt, gebracht ten laste van het „herstelfonds 1940". Artikel 3. De secretaris-generaal van het departement van Financiën stelt na dere voorschriften vast betreffende de verleening van de voorschotten en de verstrekking van de credieten. Hij voegt aan iedere stichting een commissaris toe, die op de verstrekking van de credieten toezicht uitoefent. De commissarissen handelen naar de aanwijzingen, hun door de secretarissen-generaal van de de partementen van financiën en van justitie gegeven. Artikel 4. De toekenning en de de finitieve afwikkeling van oorlogsmolest credieten wordt ingeschreven in het han delsregister. De aan den credietgever toe gevoegde commissaris doet daartoe on- venvijld opgave aan iedere Kamer van Koophandel en Fabrieken, bij welke ge gevens omtrent de zaak van den cre<5iet- nemer zijn ingeschreven. Indien de zaak niet is ingeschreven, geschiedt de op gave aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken, in welker eebied de crediet- nemer is gevestigd. VOORZIENINGEN INZAKE OUDE OVEREENKOMSTEN Artikel 5. Onder oude overeenkom sten worden verstaan: 1) De overeenkomsten, door den cre- dietnemer vóór 15 Mei 1940 aangegaan; 2) De overeenkomsten, door schuld vernieuwing in de plaats gesteld van overeenkomsten, door den credietnemer vóór 15 Mei 1940 aangegaan, tenzij de schuldvernieuwing door den aan den credietgever toegevoegden commissaris is goedgekeurd. Artikel 6. Tot het tijdstip, waarop de definitieve afwikkeling van een oor- logsmolestcrediet in het handelsregister is ingeschreven, gelden met betrekking tot de oude overeenkomsten van den ere- dietnemer de navolgende artikelen. Artikel 7 Aan de verbintenissen, welke voor den credietnemer uit oude overeenkomsten voortvloeien, kan slechts worden voldaan en voldoening daaraan kan slechts worden afgedwon gen, voor zoover de aan den credietge ver toegevoegde commissaris daartoe toestemming verleent. Zoodanige toe stemming is ook vereischt voor een tus- schen den credietnemer en zijn schuld- eischer aangaande de verbintenissen ge troffen regeling. Voor zoover deze toe stemming niet is verkregen, wordt de schuld als niet opeischbaar beschouwd. Hetgeen zonder toestemming is voldaan, kan teruggevorderd worden. Artikel 8. Is een oude overeenkomst; waarbij de credietnemer partij is. weder- keerig. en is deze zoowel door hem «als door ziin wederpartij niet of slechts ge deelteliik nagekomen, dan kan de weder partij den credietnemer sonimeeren om binnen acht dagm te verklaren, of hii de overeenkomst gestand wil doen. Ver- r\ E wnd. hoofdcommissaris van politie te Amsterdam heeft be kend gemaakt, dat in verband met het gevaar voor vliegtuigen de mili taire commandant van Schiphol heeft bepaald, dat het oplaten van vliegers binnen een straal van 10 km. van dit vliegveld verboden is. Het publiek wordt ermede in ken nis gesteld, dat practisch het oplaten van vliegers in het gedeelte der ge meente Amsterdam, gelegen ten Zui den van het IJ, verboden is. Dit geldt zoowel voor het bebouwde, als voor het onbebouwde gedeelte der gemeente. De opbouw van Overijsel ZWOLLE, 30 Aug. De commissaris der provincie Overijssel heeft het initia tief genomen tot het oprichten van een stichting, die tot doel heeft het be\orde- ren van her herstel van de provincie. Zij tracht dit doel te bereiken door het verleenen van bedrijfscredieten, ten be hoeve van het weder op gang brengen van bedrijven die als gevolg van oor logsmolest zijn gestagneerd. klaart hij zich daartoe binnen dien tijd niet bereid, zoo is de overeenkomst ont bonden en heeft de wederpartij recht op schadevergoeding. Artikel 7 is van toe passing. Verklaart hij zich wel bereid de overeenkomst gestand te doen, dan is op de daaruit voortvloeiende verbintenissen artikel 7 niet van toepassing. De bereid verklaring is slechts mogelijk met toe» stemming van den aan den credietgever toegevoegden commissaris. Artikel 9. (1) De artikelen 7 en 8 zijn niet van toepassing op: 1. Arbeidsovereenkomsten. behalve voor zoover betreft vóór 15 Mei 19-40 ver vallen loonen; 2. Huur- en pachtovereenkomsten; 3. Renten van schuldvorderingen, waarvoor hypotheek is verleend; 4. Verplichte periodieke aflossingen van schuldvorderingen, waarvoor eerste hypotheek is verleend. (2) Het bepaalde in het eerste lid onder 24 geldt niet, voor zoover de aan den credietgever toegevoegde com missaris in bijzondere gevallen anders beslist. De schuldeischer wordt tevoren gehoord, althans behoorlijk opgeroepen. Artikel 10. De artikelen 7 en 8 stui ten den loop niet van reeds aanhangige rechtsvorderingen in zake oude overeen komsten, noch beletten zij het aanleggen van nieuwe rechtsvorderingen. Artikel 11. Indien, ingevolge het be paalde in artikel 7, voldoening aan een verbintenis niet kan worden afgedwon gen, vervallen de gelegde beslagen en wordt de schuldenaar uit de gijzeliug outslagen. De president van de recht bank beveelt, voor zooveel noodig, de doorhaling der vervallen belagen. Op de kosten, waarin de schuldenaar is of wordt verwezen, vindt artikel 7 overeen komstige toepassing. SLOTBEPALINGEN Artikel 12. Dit besluit is mede van toepassing op reeds verleende oorlogs molestcredieten. Artikel 13. Dit besluit treedt heden in werking. Mr. J. Kars volgt den heer J. W. Henny als voor zitter op AMSTERDAM, 30 Aug. Het bestuur der Nederlandsche Dagblad Pers deelt ons mede: In het besef, dat de ontwikkeling der gebeurtenissen dit onvermijdelijk maak te in het belang der vcreeniging de N.D.P. en haar leden, heeft de heer J. W. Henny, directeur van het Leidsche Dagblad, het voorzitterschap onzer ver- eeniging neergelegd. Het bestuur, dat dit besluit van zijn voorzitter zeer betreurde, doch in de gegeven omstandigheden meende, het te moeten aanvaarden, heeft daarna uit zijn midden tot zijn opvolger benoemd, den heer mr. J. Kars, directeur van het Rotterdamsch Nieuws blad. MUSEUM BOYMANS ROTTERDAM, 30 Aug. Op de ten toonstelling van werken door Rotter- damsche beeldende kunstenaars hebben verschillende veranderingen plaats ge vonden. Een aantal kunstwerken werd verkocht en door andere vervangen. Eenige kunstenaars wisselden hun in zendingen in. Zoo zijn er thans van Toon Kelder vier nieuwe werken te zien en van H. Chabot een groot zomerland schap uit particulier bezit. Ook van Iepe ren, Bieling, Schoei en van Roode zon den andere schilderijen en nieuwe gra fiek in. Het museum heeft zich in de maand Augustus in een druk bezoek mogen verheugen; j.l. Zondag werden er ongeveer 500 belangstellenden geno teerd. BOEKELO, 30 Augustus. Ter voortzetting van zijn inspectietoch ten door ons land, bracht de Rijks commissaris Donderdag een bezoek aan Twente. In Deventer, aan de grens van de provincie Overijsel werd de Rijkscommissaris begroet door den gevolmachtigde voor de provincie, Gauhauptstellenleiter dr. Schreucler, aan den ingang van de gemeente Hengelo door de Duitsche kolonie en het personeel en de leer lingen van de Duitsche school. On geveer 250 kinderen zongen den Rijkscommissaris een lied toe, waar na eenige leerlingen den hoogen be zoeker bloemen aanboden. Daarna reed men naar de bedrijven der Nederlandsche Zoutindustrie, waar de directeur, ir. G. de Haas, een begroe tingswoord sprak. Hij gaf den Rijks commissaris en den hem vergezellenden heeren een overzicht van de positie der Nederlandsche Zoutindustrie. „Er zijn moeilijkheden te ovenvinnen", zoo zeide hij, „doch wij zijn optimistisch gestemd, omdat wij beschikken over eigen grondstoffen." Voorts gaf de direc teur een schets van het productieproces en lichtte in het kort toe welke produc ten de zoutindustrie fabriceert. De Rijkscommissaris dankte voor de be groeting en verklaarde, dat hij en ook zijn medewerkers groote belangstelling hebben voor de constructie, de positie en de ontwikkeling der Xederlandsche Zoutindustrie. „Voor zoover het in den, ons door En geland opgedrongen, totalen oorlog mo gelijk is, zullen wij er toe medewerken", aldus de Rijkscommissaris, „dat allen, die in de bedrijven leiding geven, en vooral ook de arbeiders, er een verze kerde levenspositie vinden." De Rijkscommissaris besloot met den leider der Nederlandsche Zoutindustrie en het personeel veel succes toe te wen- schen. Hierna werden de fabrieken te Boekelo bezichtigd. Van Boekelo ging de tocht naar Enschede, waar in hotel Graaff de lunch werd gebruikt. Het volgende bezoek gold de textiel fabrieken der N V. van Heek en Co. Hier hadden de leidende figuren uit de Twentsche Textielindustrie zich ver- eenigd en werd het woord gevoerd door den heer A. II. Ledeboer, voorzitter der fabrikantenvereniging, die den Rijks commissaris dank bracht voor zijn be zoek. Spr. verklaarde, dat de. Nederland sche textielindustrie de belangstelling van den Rijkscommissaris zeer op prijs stelde. Hij schetste in het kort de ont wikkeling der Nederlandsche textielin dustrie. die haar goede en kwade jaren beleefd heeft en vertelde het een en ander over loonen. arbeidsverhoudingen, sociale verzorging, aantal arbeiders, enz. Hij wees er verder op, dat de Twentsche textielindustrie goed gefundeerd is en ook in moeilijke dagen de taak heeft vol te houden en door te zetten. De Rijkscommissaris dankte hierop voor de begroefing en het overzicht van den toestand der industrie. Hij gaf de verzekering, dat hij en zijn medewerkers levendig belang stellen in deze belang rijke bedrijven en in het zoo goed mo gelijk voortzetten ervan. De Rijkscom missaris wees er op, dat de door Enge land veroorzaakte totale oorlog moeilijk heden ook voor de industrie meebrengt. Deze toestand eischt van ons allen de noodzakelijke aanpassing en invoeging in de nieuwe verhoudingen. Hij besloot met de verwachting uit te spreken, dat de reorganisatie in het nieuwe econo mische kader uiteindelijk tot grooten bloei zal leiden en dat de arbeiders in volle mate deel zullen hebben aan de resultaten. Hierna volgde een rondgang door de fabriek, waarbij de Rijkscommissaris herhaaldelijk informeerde naar de so ciale omstandigheden waaronder de ar beiders werken. Tenslotte maakte de hooge bezoeker en de hem vergezellen den een rondrit door de arbeiderswijken van Enschedé. Vervolgens ging de tocht naar Olden- zaal, waar een bezoek gebracht werd aan de fabrieken der firma H. P. Gelderman. De heer Gelderrnan begroette de gasten, waarna een rondgang volgde. Van hier ging het naar Bad Boekelo, waar de Rijkscommissaris met zijn gevolg den avond en nacht doorbracht. ZWOLLE, 30 Aug. Er gaat bijna geen week voorbij of er staan inwoners uit Nijkerk voor de Zwolsche rechtbank terecht, wegens plundering tijdens de jongste oorlogsdagen. Gisteren hebben W. v. A. en H. A. II. te Nijkerk zich te verantwoorden gehad. Hun geval betrof een der ergste in de lange rij van soort gelijke delicten. Op 10 Mei waren v. A. en H., beiden Xijkerkers, doch geevacu- eerd naar Ermelo, met een auto op weg naar Barne\eld gegaan om aardappelen te koopen. Ze reden over Putten en gin gen onderweg in Nijkerk aan om te zien hoe het daar was gesteld. Ze stopten er voor een winkel, die vernield was. H. ging naar binnen en haalde er honderd pakjes koffie, tien flesschen cognac en samos, potten jam en een paar potjes pindakaas uit. Daarop reden ze weg. Dicht bij Nijkerk zagen ze twee var kens op den weg loopen, w aarvan er een werd aangereden. Beide dieren vierden ook ingeladen. Omdat het gewonde varken echter danig te keer ging, heb ben de mannen getracht het dier in Barneveld te verkoopen aan den boer bij wien ze de aardappels moesten ha len voor het evacuatie-bureau. Deze ging op het aanbod niet in. Daarop zijn de mannen naar Harderwijk gegaan en daar is het hun gelukt een slager voor de varkens te vinden. Het overige heb ben ze niet nieer van de hand kunnen doen, omdat hun diefstal inmiddels aan de politie bekend was geworden. De officier van Justitie achtte deze plundering een ernstig geval en eischte deswege tegen beide verdachten acht maanden gevangenisstraf. De uitspraak zal over veertien dagen geschieden. Villa Canton laan 10. 4 en 5 Sep tember. Verkooping inboedel. 10 uur v.m. Nog geen definitieve regeling 's-GRAVENHAGE, 30 Aug. Dezer dagen zijn enkele berichten verschenen omtrent de in voorberei ding zijnde regeling der winkelslui ting in den komenden winter in het bijzonder in verband met de ver plichte verduistering en omtrent de terzake door het georganiseerde bedrijfsleven gedane stappen. Naar aanleiding van deze berichten vestigt de contact centrale van de Ned, Middenstandsbonden er de aandacht op, dat deze berichten daargelaten de graad van juistheid of onjuistheid van hun inhoud eiken officieclen grond' slag missen. Inderdaad zijn ten aanzien van dit vraagstuk de noodige besprekin- ,gen gevoerd tusschen de Ned. Midden standsbonden gezamenlijk met den raad voor het groot winkelbedrijf, de gezamenlijke verbruikscoöperaties en cle organisaties der winkelbedienden. Van het resultaat van een en ander is mededeeling gedaan aan het departe ment van Handel. Nijverheid en Scheep vaart en aan den Middenstandsraad. Publicaties, welke vooruitloopen op den definitieven inhoud eener komende regeling moeten echter als voorbarig worden beschouwd. Congres en tentoonstelling in September te Amsterdam AMSTERDAM, 30 Aug. In Februari van dit jaar werd op initiatief van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, groep voorbereidend onderwijs, een. Fröbel-herdenkingscomité gevormd. Dit comité stelt zich thans voor op 14 Sep tember a.s. te Amsterdam een congres te houden, waarop in de eerste plaats de beteekenis van Fröbel en de geheele kleuteropvoeding in het licht zal worden gesteld. Verder wil het comité en op het congres en door middel van een ten toonstelling „honderd jaar kleuter-on derwijs" een beeld geven van de ont wikkeling van het kleuteronderwijs se dert Fröbels oproep van 28 Juni 1840 (aan de Duitsche vrouwen en jonkvrou wen). Genoemde tentoonstelling zal eveneens op 14 September a.s. geopend worden in het Waaggebouw en blijft gedurende eenige weken opengesteld. Het congres wordt gehouden in de groote zaal van K ra sn a pol sky. De agenda vermeldt: openingsrede door prof. dr. J. H. Gunning Wzn., een inleiding v an mej. J. E. Schaap, gemeen telijk inspectrice voor het onderwijs te Rotterdam over „Fröbel, een modern paedagoog" en een inleiding van den heer L- Welling, hoofdinspecteur voor het lager onderwijs over „goed kleuter onderwijs, de grondslag voor onze volks opvoeding". „FEIERSTUNDE" VAN DUITSCHE MILITAIREN 's-GRAVENHAGE. 30 Augustus. Ter eere van S.S.-mannen, die den diensttijd hebben volbracht, werd gisteravond door het eerste bataljon S.S. Totenkopf- infanterie regiment IV in de groote zaal van den Haagschcn Dierentuin een „Feierstunde" gegeven. De geheel door Duitsche militairen ge vulde zaal was omhangen niet zwarte en witte doeken met de bekende emble men, terwijl ter weerszijden van het po dium een fakkel brandde. Onder de genoodigden waren hooge vertegenwoordigers van de N.S.D.A.P., dc Duitsche weermacht en de Polizei. Bij de opening speelde een muziek korps „Deutsches Gebet". Voorts werden verzen voorgedragen en liederen gezongen, waarin dc soldaten- eer en de burgerplichten jegens het va derland op treffende en indrukwekken de wijze tot uiting kwam. ZATERDAG 31 AUGUSTUS JAARSVELD, 414.4 M. AVRO-Uitzen- ding. 3.00 Berichten ANP en Gram.muziek. 10.00 Morgenwijding:. 10.15 Gram.muziek. 10.30 Causerie: „Het nut van tegenspoed". 10.35 Ensem'ole Jonny Kroon. (11.0011.20 Decla matie). 12.00 Het Philharmonisch Kwartet. 12.45 Belichten ANP en gram.muziek. 1 00 AVRO-Amusemcntsorkest. 1.45 Gram.muziek met toelichting. 2.15 Omroeporkest. 3.15 Declamatie. 3.35 Gram.muziek. 4.30 Disco causerie. 5.15 Berichten ANP. 5.30 Kinder koor „Zanglust". 6.00 AVRO-Amusements- orkest, solist en AVRO-girls. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.20 Gram.muziek. 7.25 Cyclus: „Onze Zomer- postzegels". 7.45 Gram.muziek of reportage. 8.00 Berichten ANP. S.15 Omroeporkest en solisten. 9.10 Radiotoonecl. 9.30 AVRO- Strykorkest. 10 00 VPRO: Avondwijding. 10.1510.30 Berichten ANP, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. KRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Wy beginnen den dag. 8.00 Berichten ANP. en gram.muziek. 11.15 Be richten (Engelsch). 11.30 Gram.muziek. 12.00 Rococo-octet. 12.30 Berichten (Duitscih). 12.45 Berichten ANP. 1.00 Gram.muziek. 1.15 KRO-orkest. 2.00 Bcricfnten (Duitsch). 2.15 Gram. muziek. 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 Gram.muziek. 5.00 Berichten (Duil.-ch). 5.15 Berichten ANP. 5 30 KRO-orkest. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 „De aanstaande Boekenweek", vraaggesprek. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.) 7.15 Gram.muziek. S.Ort Be richten (Duitsch). 8.15 Berichten ANP. 8.30 Berichten (Engelsch! 8.45 KRO-Melodistcn en solist. 9.15 Beriohten (Engelsch). 9.30 RO-Melodisten. 9.55 Wy sluiten den 'dag. 10.00 Berichten (Duitsch). 10.15 Berichten (ANP). 10.30-10,45 Berichten (Engelsch). sluiting. 11.15—11.30; 0.15-0.30- en 1.15-1.30 Berichten (Engelsch).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 8