Machinegeweer in huis achter gehouden Inwoner van Laren had radiozender in bezit DEMOI DEMONSTRATIE BIJ UW HANDELAAR Inwoner uit Lisse voor het Kriegsgericht TJERK BOTTEMA OVERLEDEN Nederlandsche Unie Tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld Opgepast tijdens de duisternis Puinruimer verongelukt Drogerij voor groenten De strijd om een kind Radio-Programma's 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1940 IIS NIEUWE»1» SM» Tot een jaar tuchthuis straf veroordeeld AMSTERDAM, 5 Sept. - Voor het Feldkriegsgericht te Amsterdam stond G. van der V. uit Lisse te recht, een 50-jarige man, die zich moest verantwoorden omdat hij in strijd met de verordening van 10 Mei jl. een mitrailleur in huis had gehad en iemand gevraagd had het wapen te herstellen en hem patro nen te verschaffen. Voor het verhoor begint waar schuwt de president den verdachte volkomen de waarheid te zeggen. „Op uw misdrijf staat de doodstraf. De zaak. is ernstig.-" Verdachte vertelt, hoe hij in het bé zit van het wapen is gekomen. Zijn buurman was op Maandag 8 Juli bij hem gekomen met. het verhaal, dat hij een machinegeweer had gevonden in 'n bosrhje aan dp boschrand. President: ..En wat wilde u er nu eigenlijk mee doen?" Verdachte: „Ik wilde het uit elkaar halpn. Als curiositeit Hij was de vorige mobilisatie in dienst geweest, doch hij wist niet hoe een machinegeweer werkte. Op 9 Juli had zijn zoon Hendrik het wapen opge haald. Tk heb het nauwelijks goed be keken. zegt verdachte. Wel had hij het aan een paar kennissen, soldaten, laten zien. President: „Hebt u hen opdracht ge geven het wapen te repareeren? Neen, dat ontkende verdachte. Vrijdag 12 Juli kwamen er twee mannen, een burger en een militair. Zij vroegen of zij het machinegeweer eens mochten zien en uit elkaar mochten halen. Een opdracht had hii echter niet gegeven. President: „Maar daarvoor had u toch iemand gevraagd het wapen voor u uit elkaar te halen." Neen. dit ontkende verdachte. De bur ger en de militair hadden het machi negeweer meegenomen. Maar verdachte bad het direct teruggevraagd. De mannen hadden gezegd: „Je kriigf het keurig gerepareerd terug". Verdachte: „Tk geloofde niet. dat zij dat konden doen en uit de grap zei ik toen: „Dan breng je zeker pa tronen ook mee?" De president waarschuwde .den verdachte: „Probeer ons niets wijs te maken". Maar verdachte hield vol. dat het een grapje was. Hij ont kende, dat hij gezegd had. dat het nog wel eens te pas kon komen. Verdachte antwoordde op de vraag van don president, of hij niet wist, dat vuurwapens moesten worden ingeleverd dat hij dit onbruikbare machinegeweer niet als een vuurwapen had beschouwd. Een getuige, een Nederlandsche mili tair, die hef. wapen bij verdachte ge haaid had. verklaarde onder ede, dat verdachte hem gevraagd had 't machi negeweer té herstellen en hem patronen te leveren. „Het kan te pas komen, als het anders wordt" had verdachte ge zegd. De Anklagevertreter ging in zijn requisitoir tot in bijzonderheden de feiten na. Verdachte is reeds driemaal door de Nederlandsche rechter gestraft. Verdachte dient zwaar gestraft te worden. Hij wil de een wapen hebben om even tueel te gebruiken tegen ons. Spr. vorderde tegen verdachte drie jaar tuchthuisstraf. Verdachte bestreed de verklaring van den getuige en met klem betuigde hii. da: hii volkomen onschuldig is. Nooit had bij booze bedoelingen met het wa pen gehad, dat hovendien stuk was. De president las de verklaring voor van don tweeden man, die het wapen hii verdachte had gebaald. Deze niet verschenen getuige had verdachte hoo ren zeggen, doelende op het machinego weer: „Ik kan het gebruiken als het be gint te roeren." Het kriegsgericht veroordeelde den verdachte tot een jaar tuchthuisstraf. Wat verdachte met het wapen van plan was te doen. kan hier buiten be schouwing blijven. Verdachte aldus het krijgsgerecht heeft een vuurwa pen in huis gehad en dat is verboden. Men kan dit geen licht geval noemen Verdachte heeft het machinegeweer wil len laten herstellen en zelfs om patro nen eevraagd. terwijl verdachte zien zelfs over een eventueel gebruik heeft uitgelaten. Van gevangenisstraf kan hier geen sprake zijn. Er is een betrek kelijke lichte tuchthuisstraf opgelegd, omdat verdachte goed bekend staat en een groot gezin heeft. Naar Het Vaderland verneemt, is de schilder Tjerk Bottema in Juli het slachtoffer van de oorlogsbmstandighe- den geworden. Tjerk Bottema. de twee jaar oudere broer van den als schilder en etser be kenden Tjeerd Bottema. stamde uit een Friesche familie en werd in Maart 1882 te Schoterland geboren. Zijn eerste les sen ontving hij in Maastricht, vervol gens was hij leerling aan de Rijksakade- mie te Amsterdam, en later heeft hij met zijn broer samengewerkt; In 1910 was hij te Londen, daarna weer te Am sterdam, waar hij op de Akademie stu dies maakte bij De Vriendt. vervolgens bezocht hij Berlijn en maakte hij een reis door Italië. In den laatsten tijd woonde hij te Parijs. SCHOLIER DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD HAARLEM, 5 September. Op den Schoterweg is hedenmorgen een onge luk met doodelijken afloop gebeurd. Twee H.B.S.-leerlingen, J. V. en C. S., beiden dertien jaar oud, waren pei fiets op weg naar school. Ter hoogte van de dr. Leydsstraat weken zij naai links uit, om enkele andere wielrijders voorbij te rijden, doch juist op dat oogenblik passeerde een zware truck met oplegger. C. S. kwam met den op legger in aanraking, waardoor hij viel en een der wielen van den zwaren wa gen hem over het lichaam ging. De jon gen was vrijwel op slag dood. Het stof felijk overschot, is naar een der zieken huizen vervoerd. De politie stelt een on derzoek in naar de schuldvraag en heeft den truck met oplegger in beslag geno men. UTR. STRAAT II Instelling van gewestelijke secretariaten 's-GRAVENHAGE. 5 Sept. De Nederlandsche Unie heeft heden de gewestelijke secretariaten vastge steld. Deze secretariaten zullen waarborgen, dat ook in de praktijk van het dagelijksche werk rekening wordt gehouden met de ideële op vattingen. die aan de Nederlandsche Unie ten grondslag liggen. De secretariaten zijn de volgende: Drente: Js. Tepper, Dennenlaan 16, Emmen. Friesland: J. Piebenga en mr. H. W. Kuipers, Zaailand 100, Leeuwarden. Gelderland: Mr. I. Opstelten, Berkel- singel 1, Zutphen. Groningen: G. Boekhoven en D. Nau- ta, Brinklaan 27, Groningen. Limburg: J. Maanen. Akerstraat 20a, Heerlen. Noord-Brabant: J. Willems. Tuinstraat 62. Tilburg. Noord-Holland: Mr. A. A. Aberson en J. van Eyck, Kruisstraat 25, Haarlem. Overysel: J. A. Noe, Schalkburger straat 25. Hengelo (O.). Utrecht: J. F. M. A. van Dijk, Nachte gaalstraat 39, Utrecht. Zeeland: Ir. M. de Vink, Bierkaai 9, Middelburg. Zuid-Holland: H. Kemp. Goudenregep- plein 14. Den Haag. Amsterdam: J. M. G. Suurhoff, Kei zersgracht 527, Amsterdam. Den Haag: W. F. Hennink. Molen straat 15a, Den Haag. Rotterdam: G. H. L. Schouten, Cool- singel 115. Rotterdam. Zuid-Holl. eilanden: W. van den Boo gerd. Ravelijn Kaaipoort, Brielle (kan toor tel. 17). D. KOOIMAN f Te Purmerend is, 62 jaar oud, over leden de heer D. Kooiman, wethouder dier gemeente en dijkgraaf van het hoog heemraadschap Noord-Hollands Noor derkwartier, oi'd-lid van de Tweede Kamer en van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, een bekende figuur op het gebied der gemeente-administratie en waterstaatsrecht. Verdachte was een typische radioamateur, een maniak AMSTERDAM, 5 Sept. Voor het Feldkriegsgericht, dat vandaag te Amsterdam zitting hield, stond de 30-jarige Nederlander L. G. S. uit Laren terecht, omdat hij in strijd met de desbetreffende bepaling van den Rijkscommissaris van 24 Juni een radiozender had gebouwd en ge bruikt De presideerende Kriegsgerichtsrat begon met don verdachte een uitvoerig verhoor af te nemen. De jongeman geeft een overzicht van zijn studie, hij heeft einddiploma 5 jar. H.B.S., is eerst op kantoor werkzaam geweest en was daarna correspondent voor eenige dag bladen. Gedurende de mobilisatie dien de bij in het Nederlandsche leger als korporaal. Met politiek heeft hij zich nooit bemoeid. De Anklagevertreter droeg hierop de dagvaarding voor. In Juni jl. had hij den zender gebouwd en gramofoonpla- ten uitgezonden. Verdachte vertelt, hoe hij een groot liefhpbber van radio en radiobouw was. Vooral het uitzenden van gramofnoriplaten poogde hij tech nisch te volmaken, volgens een Ameri- kaansche vinding. Hij legt uit hoe zijn toestel terhnisrh werkte. Op 5 Juni was zijn zendertje klaar. De eerste proef mislukte, hij bracht verbeteringen aan door middel van een kamerantenne en toen kwam hij in da verleiding om een zendproef te nemen. Weer bracht hij verbetering aan en draaide nog een „plaatje". Bij buren luisterde hij naar het resultaat van zijn eigen uitzending. Een paar dagen later werd verdachte gearresteerd. Eenigen tijd was verdach te lid van de internationale vereeniging van radioamateurs geweest, aar uit fi- nancïeele overwegingen had hij be dankt. Verdachte gaf toe, te hebben geweten, dat hij de verordening -overtrad. De president vroeg hem, waarom hij zich in gevaar begaf, het is, aldus spr., streng verboden zendapparaten in be zit te hebben, om het geven van inlich tingen aan de Engelschen spioiyiage- dienst te voorkomen. Het is mij een raadsel aldus de voorzitter dat iemand van uw ont wikkeling zich zoozeer in gevaar be geeft. Verdachte: „Maar ik heb nooit Iets met de Engelschen te maken, gehad en bprichten of inlichtingen heb ik nooit uitgezonden. Het was maar een proef." President: „Erg dom." Inspecteur N. W. Boog. gedagvaard als getuige, vertelde dat hij den ver dachte reeds lang kent. Getuige was overtuigd, dat verdachte vriendschappe lijke gevoelens koestert tegenover Duitschland. Hij is een radiomaniak. President: „Dus naar uw overtuiging heeft hij de zender niet gebouwd om met de Engelschen in verbinding te tre den? Getuige: „Geen sprake van. naar mijn meenping." Ook de vader van den verdachte was gedagvaard, hij vertelde.dat zijn zoon al sedert zijn schooljaren een radioent housiast was. Toen hij nog op rle H.B.S. was. houwde hij al radiotoestellen. Wat het onderhavige geval betreft, had de inneen het zendertje afgebouwd nadat de verordening was afgekomen. Zijn vader had hem gewaarschuwd en Bestrijding van het verdrin kingsgevaar HAARLEM, 5 Sept. Het bestuur van den Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen, heeft aan gemeentebesturen van water rijke gemeenten en aan heeren di recteuren van waterstaat het ver zoek gericht de meest mogelijke aandacht te besteden aan maatre gelen, ter voorkoming van verdrin kingsgevaar voor mensch en dier, vooral nu verduistering plicht is. Het bestuur van den bond wijst op de goede beveiliging van Rijksstraatweg AmsterdamHaarlem. waar alle boompjes van den ruim 17 km langen weg witomringd zijn en ook alle palen witgekopt werden. Met groote waardeering is geconsta teerd, dat verscheidene gemeentebestu ren reeds verschillende veiligheidsmaat regelen namen, maar ook moet gezegd worden, dat vele gemeentebesturen nog geen of slechts zeer onvoldoende voor- zorgsaatregelen namen. Wit-omringde hoornen langs water wegen, ook bij telefoon-, telegraaf- en lantaarnpalen, meerpalen, duidelijke witte strepen bij waterkanten, witte trottoirbanden, witte brugleuningen worden aanbevolen, strak gespannen touwen kunnen goede diensten bewijzen op bepaalde gevaarvolle plaatsen, ter wijl ook het plaatsen van witte beton nen paaltjes, wit-zwarte of wit-rood ge blokte hekwerken aanbeveling verdient. De bond roept., nu rle avonden lengen en de noodzakelijke verduisteringsmaat regelen in vollen omvang, ook langs de wegen, bij avond en nacht moeten toe gepast. worden, aller medewerking in ter bestrijding van het verdrinkingsge vaar. ROTTERDAM, 5 Sept. Vanmorgen omstreeks halftwaalf is bij de oprui mingswerkzaamheden aan het voorma lige belastingkantoor aan de Boompjes een ernstig ongeluk gebeurd. De heer A. de Haan, wonende in de Willem Buyrewechstraat, arbeidde onder eenige zware betonnen balken, die gesloopt moesten worden. Een dezer balken heeft losgelaten en viel neer op de plek, waar de Haan werkzaam was. De man kreeg het gevaarte op het lichaam en toege schoten arbeiders moesten hem zwaar gewond bevrijden. Met een ziekenauto van den G.G.D. is de Haan naar het zie kenhuis aan den Bergweg vervoerd, waar hij in den loop van den dag is overleden. WEER BOMMEN OP TERNEUZEN TERNEUZEN, 5 September. Gister avond om ongeveer halfelf heeft een Engelsch vliegtuig getracht bommen te laten vallen op Terneuzen. Drie projec tielen kwamen even buiten de stad neer. Hierbij werden slechts enkele woningen licht beschadigd. Personen werden niet gewond. de jongen had gezegd; dat hij alleen maar een proef wilde nemen. Daarna zou hij direct alles weer afbreken. De Anklagevertreter ging in zijn re quisitoir zeer objectief de feiten na. Veertien dagen nadat de verorde ning van kracht was geworden, werd verdachte gesnapt. Hij wist. dat hij in overtreding was. Verdachte echter en ilat pleit voor hem was een typische radio amateur. een maniak. Niet is geble ken. dat hij in verbinding staat met den erfvijand Engeland. Maar wij dienen ons met /rrooten kracht te venveren tegen alles wat op spion- nage wijst. Spr. requireerde tegen den ver dachte een gevangenisstraf van één jaar. Het krijgsgerecht veroordeelde den verdachte tot een gevangenisstraf van één jaar met aftrek van zes weken voorarrest. Het krijgsgerecht overwoog, dat de feiten door den verdachte worden toe gegeven. Hij heeft de desbetreffende ver ordening van 24 Juni overtreden. Het onderhavige geval is des te ernstige: omdat het hier geen oud roestel betreft, xwat verzuimd was om in et leveren, maar het geld hier een nieuwgebouwd toestel, vervaardigd na de verordening. Van een verbinding met de Engelschen is niets gebleken. Wij moeten echter in de onderhavige oorlogsostandigheden krachtig optreden tegen gevallen als deze. De verdachte gaf toe. dat hij terecht bestraft was, maar hij vond de straf te hoog. Officieele opening der installatie SCHIPLUIDEN, 5 September. Het was vandaag voor den Neder landschen tuinbouw een belangrijke dag. In Schipluiden, op het terrein van de Delftsche groentenveiling, werd een drogerij-installatie van tuinbouwproducten in werking ge steld. Zooals bekend mag worden veronder steld, bevatten plantaardige voedings middelen groote hoeveêlheden vocht, bestaande uit water, waarin verschil lende stoffen (suiker, zout e.a.) zijn op gelost. In dezen toestand vormen zij een goeden voedingsbodem voor schimmels, bacteriën etc. Onttrekt men een groot gedeelte van het water zonder de daar in opgeloste stoffen mede te verwijde ren, dan ontstaat, zoodra een bepaalde concentratie bereikt is, een conservee rende werking, waardoor de ontwikke ling van schimmels en bacteriën ver hinderd wordt Hieruit volgt, dat bij het drogen niets anders dan water uit de groenten ver wijderd mag worden. Hoeveel water verwijderd mag worden is afhankelijk van het vochtgehalte van het versche product en het toelaatbare vochtgehalte van het gedroogde product Ruwweg kan men als gemiddelde op brengst aannemen 10 procent van de versche groenten, waarbij weer volgt dat 100 gram goed gedroogd product de voedingswaarde heeft van 1000 gram versch product Een goed gedroogd pro duct moet na het weken en koken weer een belangrijk gedeelte van zijn oor spronkelijk vocht opnemen. De installatie, waarin deze droogbe werking wordt uitgevoerd, was vanmid dag het middelpunt van de belangstel ling op het terrein van de Delftsche groentenveiling, waar verschillende vooraanstaande personen uit den tuin bouw waren tezamen gekomen. In het veilinggebouw sprak als eerste de heer A. van 't Hart, de voorzitter der drogerij en voorzitter van de Rotter- damsche groentenveiling. Vervolgens opende de heer F. V. Val' star, voorzitter van het centraal bureau van de tuinbouwveilingen in Nederland de installatie. In het kort kan men het bedrijf als volgt, beschrijven. De voorgereinigde en gesorteerde groenten worden direct op de loopende band gebracht of eerst in de snijmachi nes, die het op haar beurt op de band werpen. Van deze loopende band brengt een jacobsladder de groenten in de waschbakken, die de groenten grondig reinigen van zand en aanhangend vuil. Automatisch wordt deze bewerking drie maal herhaald, waarna de laatste waschbak het volkomen gereinigde pro duct op een druipmat brengt. De meeste soorten vallen van deze mat direct op de leesbanden. waar eventueele onge rechtigheden verwijderd worden. An dere soorten worden van de druipmat in de snijmachine gebracht en vallen daarna op de leesband, de beide lees banden storten him last op een loopen de band, die rechtstreeks naar de twee de afdeeling voert. In deze afdeeling ondergaat de groen te een hitte behandeling, waarna het al dus behandelde product door middel van een kleine transportband in een jacobsladder geworpen wordt, waarin een tusschendroging plaats heeft De jacobsladder brengt het product tot voor de vulopening van de groote horrendro- gers, waarin de einddroging plaats heeft. De horrendrogers hebben ieder negen drooghorren en drie sluishorren. Volko om automatisch worden al deze horren op het juiste moment geopend en ge sloten. Het volkomen droge product komt door een loopende band buiten de dro ger, na eerst een schraapinrichting te zijn gepasseerd. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN AMSTERDAM, 5 September. De po Iitie van het bureau aan het J. D. Meyerplein heeft gisteravond een man aangehouden, een aanhouding, welke meer resultaten opgeleverd heeft dan men wel verwacht zou kunnen hebben Deze 22-jarige man. afkomstig uit het Zuiden van ons land, was in het bezit van een heerenrijwiel. De politie ver trouwde het zaakje niet heelemaal en op de aanhouding volgde een uitvoerig verhoor. Met. veel moeite kreeg men ten slotte uit: den man los, dat hij het rij wiel gisteren te Utrecht ontvreemd had en ermee naar- de hoofdstad gekomen was. Hij is thans ter beschikking van den commissaris, van politie te Utrecht ge steld. 's-GRAVENHAGE. 5 Sept. He denmiddag heeft in het gerechtsge bouw ten overstaan van den raads heer-commissaris, mr. A. L. M. van Berckel, getuigenverhoor plaats ge- had in verband met het dezer dagen 1 in hooger beroep voor het gerechts- hof gewezen arrest in de procedure tusschen twee failies om het bezit van een baby, welke procedure is ontstaan na den bominslag in de Bethlehem-kliniek op 10 Mei jl. De familie S. had namelijk te bewijzen, dat het lijkje, dat op 30 Mei in de puinhoopen gevonden is, dat was van een kind. toebehoorende aan een moeder, die op zaal 9 lag. De procureur van de fam. S„ mr. van Oven, had 12 getuigen voorge bracht Arts Hoogeboom werd gehoord in ver- band met het eerstgevonden kinderlijk* je. Getuige heeft de doodsoorzaak vast gesteld. Het lijkje was toen neergelegd op een binnenplaats. Even te. te voren was het gevonden in de puinhoopen. Het was van het mannelijk geslacht en 8 a 10 dagen oud, onherkenbaar. Eenige getuigen gaven een beschrij ving van zaal 15, waar alleen baby's van het vrouwelijk geslacL. lagen. Een der zusters van de linnenkamer herkende 'n wiegkleed dat gevonden was. als een kleed, zooals dat op zaal 9 in gebruik was. Dit kleed lag in het puin bij het lijkje. Hoofdinspecteur N. D. Pool verklaar de o.m., dat het het meest aannemelijk is. dat het gevonden lijkje van een kind van zaal 9 was en ook de rechercheur ■Jurgens, die bij de onderzoekingen aan wezig was. deed weder mededeeling va0 zijn bevindingen. De heer M. Meeuwisse. portier van dé Bethlehemkliniek verklaarde als laatste getuige o.m. dat wel een stuk van zaal 15 is weggeslagen, maar dat van die zaal geen wieg naar beneden is geko men. De contra-enquete werd vastgesteld 00 Woensdag 11 September, 3 uur. ZATERDAG 7 SEPTEMBER JAARSVELD. 414,4 M. NCRV-Uitzending* 8.00 Berichten ANP. 8.10 Schriftlezing, meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.35 Gram.muziek. 9.00 Marcando-ensemble en gram.muziek. 10.15 Orgelconcert (opn.)* 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.15 Zang en piano. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. muziek. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Orgel spel (opn.). en gram.muziek. 1.45 Pro Arte trio en gram.muziek. 3.00 Christ, lectuur* 3.30 Christ, liederen (gr.pl.). 3.45 Gram.mu ziek. 4.15 Molto Cantabile en gram.muziek* 5.15 Berichten ANP. 5.30 Voor de jeugd. 6.15 Gram.muziek. 6.30 VPRO: Bübelvertellingcn, 6.45 Gram.muziek. 7.1W Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7 30 Reportage o£ muziek. 8.00 Berichten ANP, hierna: Toe spraak (opn.). 8.15 Arnhemsche orkestver- eeniging. 8.45 „De wacht hjj het signaal', causerie. 9.05 Postillons en een mannen- kwartet. 9.45 Gewjjde muziek (gr.pl.). Hier na: Schriftlezing 10.15—10.30 Berichten! ANP en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. VARA-Uitzending* 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelscht. 7.30 Grim.muziek. (Om 8.00 Be richten ANP). 10.S0 Orgelspel. 11.15 Berich ten (Engelsch). 11.30 Gram.muziek. 12.00 VARA-orkest (12.30—12.45 Berichten Duitsch. 12.45—1.00 Berichten ,AXP). 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Esmeralda en so- solist. 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 Gram. muziek. 3.45 Tuinbouwpraatje. 4.15 De Ram blers. 4.45 Gram.muziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Berichten ANP. 5.30 Orgel spel. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Esme ralda. 7.00 Vragen van den dag CANP). 7.15 Gram.muziek. 7.25 Reportage. 7.45 Gram.mu ziek, eventueel reportage. 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Berichten ANP. 8.30 Berich ten (Engelsch). 8.45 VARA-orkest (9.15— 9.30 Berichten Engelsch). 10.00 Berichten (Duitsch). 10.15 Berichten ANP. 10.30—10.45 Berichten (Engelsch) en sluiting. 11.15 11.30. 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Berichten (En gelsch). NIEUWSBERICHTEN: De uitzendtijden van de nieuwsberichten in het Nederlandsch, Fransch en Engelsch op den zender Kootwijk, 1875 M. z\jn als volgt: 8.00— 8.15 nieuwsberichten van het A.N.P. 9-009.15 berichten in het Fransch. 11-1511.30 beridhten in het Engelsch. 12.3012.45 berichten in het Duitsch. 12.4513.00 nieuwsberichten x-an het A.N.P. 13.4514.00 berichten in het Fransdh. y.0014.15 berichten in het Duitsch. 15.1515.30 berichten in het Fransch. 17.0017.15 berichten in het Duitsch. 18.lo—18.30 berichten in het Engelsch. 2G.0020.15 berichten in het Duitsch. 20.15—20.30 berichten in het Engelsch. 20.3020.45 nieuwsberichten van het A.N.P. 21-1521.30 berichten in het Engelsch. 22.0022.15 berichten in het Duitsch. 22.15—22.30 nieuwsberichten x*an het A.N.P. 22.3023.15 geen uitzending. 23.1523.30 berichten in het Fransch. Tot nader order zullen de zenders Jaars veld en Kootwijk om 22.30, na de nieuwsbe richten van het A.N.P., sluiten, behalve dat. zooals uit bovenstaande opgave blijkt, de zender Kootwijk om 23.15 terugkomt met be richten in het Franach.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 7