VOOR HET KIND Kleermaker en molenaar RUBRIEK VAN OOM BOB Beleediging van den heer Vlekke NIEUWELINGEN COMPETITIE Radio-Programma's Waar komen onze huisdieren vandaan? De school is weer begonnen r "1 BRIEFWISSELING 5 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1940 Agent-rechercheur der Haar- lemsche politie ontkent het ten laste gelegde Nasleep van oorlogsdagen HAARLEM, 13 Sept. Voor d.e recht bank had zich gistermorgen de Haar- iemsche agent-rechercheur van politie S. te verantwoorden terzake beleediging van den heer G. F. Vlekke, lid der N.S.B., thans voorzitter van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers. Op 11 Mei moest de rechercheur met een col lega den heer Vlekke en den Duilscher H. ic een personenauto van de Ripper- dakazerne naar Hoorn overbrengen. Onderweg ontspon zich een gesprek tus- schen S. en den 'heer Vlekke, waarbij eerstgenoemde het woord „landverra der" zou hebben gebezigd. De Duilscher H. verklaarde, dat de heer Vlekke en hij achterin de auto za ten. Verdachte zat voorin naast zijn col lega, die de auto bestuurde. Getuige had tijdens den rit gezegd: „Het is wel mooi weer voor een ritje", waarop de heer Vlekke opmerkte: „Jij schijnt je niet erg beozrgd te maken. Ik heb een vrouw en vijf kinderen thuis." Volgens getuige mengde zich op dit moment verdachte in het gesprek met de woorden: „Ach meneer Vlekke, zwijgt U er van dat U naar Hoorn gaat. Deze man kan er niets aan doen, dat hij weg moet, want, hij is Duitscher. Maar van li is het uw eigen schuld. U bent een landverrader en ze kunnen u niet ver genoeg wegstoppen." De heer Vlekke had slechts geantwoord: „Daarover wil ik- met u niet disputeeren". Daarna was er niets meer gezegd. Getuige zeide nog, dat het gesprek op zeer kalmen toon was gevoerd. De behandeling door de -rechercheurs was correct en zij waren zeer beleefd. De rechercheur, die de auto had be stuurd, verklaarde van het gesprek niets gehoord te hebben, daar hij zijn aandacht bij den weg had gehad. 1-Iij werkte ruim vier jaar met S. samen, die zich buitengewoon goed weet te be^ heerschen en niet gauw opgewonden is. Verdachte ontkende, het woord „land verrader" gebruikt te hebben. Hij had gezegd: „Deze man is Duitscher. hij kan er niets aan den, maar U hebt het aan U zelf te wijten." De heer Vlekke verklaarde, dat de rechercheur o.a. tegen hem gezegd had: „U kunnen ze niet ver genoeg weg stoppen, landverrader". Door dit laatste had hij zich beleedigd gevoeld. Verdachte hield vol, de geincrimineer- de woorden niet gebruikt te hebben. Hij had in de oorlogsdagen vele Duit- schers en leden der N.S.B. uit hun woningen móeten halen en dit onaan genaam gevonden. Tegen geen hunner heeft, hij zich op beleedigende wijze uit gelaten. Indien hij den heer Vlekke zijn excuus had aangeboden, zou deze de klacht ingetrokken hebben, doch ver dachte zeide, zich niet te kunnen ver ontschuldigen voor iets, wat hij niet gezegd had. Op verzoek van den verdediger ver klaarde een inspecteur van politie, dat. hij verdachte kende als een correct re chercheur, die nooit ruw Was of belee- digend optrad, ook niet onder moeilijke omstandigheden. Ook de heer Vlekke erkende, tevreden te zijn over de cor recte houding van verdachte. Hierna hield de officier van justitie, mr. B. van den Burg, zijn requisitoir. Hij achtte het ten laste gelegde bewezen door, de verklaringen van de twee ge tuigen, die zeer pertinent in hun mede- deelingen waren. Spreker was van mee ning, dat. verdache, dien hij als een rus tig man kent, zich niet heeft beheerscht. Hij eischte f 25 boete, subs. 25 dagen hechtenis. De verdediger mr. A. Bruch, achtte het mogelijk, dat de heer Vlekke door de omstandigheden, waarin hij op dat tijd stip verkeerde, zich heeft vergist. Tijdens een gesprek in een rijdende auto kunnen misverstanden ontstaan en misschien heeft de heer Vlekke later gedacht, dat verdachte een woord gebezigd heeft, dat in die dagen veel gebruikt werd. Met na druk herinnerde pleiter er aan, dat ver dachte geen excuus heeft willen aanbie den, omdat hij zich niet. schuldig acht en hij hoopte dat de rechtbank ook op grond hiervan zou willen aannemen, dat verdachte het bewuste woord niet ge bruikt heeft, zoodat vrijspraak zou vol gen. De rechtbank zal op 26 September uit spraak doen. UIT DE STAATSCOURANT VGRAVENHAGE, 13 Sp«. Bij be sluit. van 11 September 1940 van den generaal-majoor N. T. Carstens, daartoe gemachtigd door den bevelhebber van de Duitsdhe weermacht in Nederland is een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst, aan den reserve-kapi tein J. Bonder, aan de reserve-eerste luitenants H. G. J. Bezemer, mr. J. W. M. Peek, I. T. Gramsbergen en J J. Oudegeest, allen van het wapen der in fanterie; aan de reserve-kapiteins mr. A. A. H. du Toy van Hees en N. A. C. Pruis, beiden van het wapen der artil lerie en aan den reserve-officier van ge zondheid der eerste klasse J. van der Beijden, van den geneeskundigen dienst der landmacht. SPORT EN SPEL HONGARIJE—JOEGOSLAVI8 (3—3) BOEDAPEST, 11 Sept. De landen- wedstrijd tusschen Hongarije en Joego slavië eindigde onbeslist. De laatste partij in hel. heerenenkelspel eindigde In het voordeel van Asboth, daar Pun- cec de bij den stand 46, 64. 61, 11 afgebroken partij, den volgenden dag niei wenschte uit te spelen. De to'taal- uitslag luidt nu HongarijeJoegosla vië 3—3. bMMth De zwemcompetitie voor nieuwelingen is ook dit jaar weer een groot succes geworden. De clubs hebben op drie avon den een flink programma moeten afwer ken, waarvoor zij tal van zwemsters en zwemmers in het geweer hebben moeten roepen. Do. groote clubs hebben mis schien moeite gehad, daar het mede- zwemmen van Juniores en Seniores ver boden was. Met. des te meer succes heb ben nu de kleine en vooral de provin ciale clubs gelegenheid gehad zich te meten met meer gelijkwaardige tegen standsters en tegenstanders. Hieronder volgt de eindstand van de zwemcompe titie: Heeren: Star 937 pt.: UZC 986.7 pt.; Brandenburg 991 pt.; DKR 998 pt.; WZC 999 pt.: Vechtstreek 1017,5 pt.; VZC 1018,5 pt.; Forel 1019,5 pt.; Watertor 1023,5 pt.; AZ en PC 1029.1 pt.; Woest-' duin 1094,2 pt. Dames: AZ en PC 864.7 pt.: UZC 879.1 pt.; Liesbosch 929,4 pt.; DKR 936 pt.: Woestduin 936,8 pt.; Brandenburg 039,2 pt.; Watertor 1060,5 pt. Aan deze zwemcompetitie is tevens het persoonlijk nieuwelingenkampioen schap verbonden. De titels van kam pioen werden verworven door: Heeren: 100 Meter schoolslag A. Brak (W.Z.C.) 1 min. 25,6 sec. 100 Meter rugslag A. Heetveld (U.Z.C.) 1 min. 35,2 sec. 100 Meter vrije slag G. van Manen (Brandenburg) 1 min. 14,1 sec. 50 Meter schoolslag E. Gerritsen (A. Z. P.C.) 38,9 sec. 50 Meter rugslag G. Podt (Star) 39,2 sec. 3 x 50 Meter wisselslagestafette Star 1 min. 51 sec. 4x50 Meter schoolslag estafette Star 2 min. 44,2 sec. 5 x 50 Meter vrije slagestafette Bran denburg 2 min. 46,6 sec. Dames: 100 Meter schoolslag J. Stiekema (D.K.R.) 1 min. 36,2 sec. 100 MeteF rugslag D. Michels (U.Z.C.) 1 min. 35,2 sec. 100 Meter vrije slag A. Wiersma (U.Z.C.) 1 min. 15.6 sec. 50 Meter schoolslag N. Huisman (A.Z. P.C.) 44,4 sec. 50 Meter rugslag L. Cornelis (D.K.R.) 43,2 sec. 50 Meter vrije slag M. Daudev (U.Z.C.) 34 sec. 5 x 50 Meter wisselslagestafette Woest duin 2 min. 8,6 sec. 4 x 50 Meter schoolslagestafette A.Z. P C. 3 min. 9 sec. 5x50 Meter vrije slagestafette U.Z.C. 3 min. 10,4 sec. In de 50 Meter vrije slag zijn in deze competitie drie gegadigden voor het kampioenschap te voorschijn gekomen, n.l. C. de Jager (AZ en PC), W. van Beest (Watertor) en C. Sensius (DKR), die allen een tijd maakten van 31,2 sec. Volgens het reglement zullen deze drie zwemmers nogmaals tegen elkaar moe ten kampen om tot een beslissing te ko men. Of dit nog in open water zal ge beuren staat te bezien. Daar in O.Z.E.B.I. de uitzetting van een officieele baan on mogelijk is, zal waarschijnlijk in Amers foort of Hilversum de beslissing van dit treffen moeten plaats vinden. ZATERDAG 14 SEPTEMBER JAARSVELD, 414.4 M. AVRO-Uitzen- ding. 8.00 Gram.muziek. 12.00 Berichten. Hierna A ,'RO-Aeolianorkest. 12.45 Nieuws- en eco nomische berichten ANP. 1.00 The Twilight Serenaders en solist. 1.50 Orgelspel. 2A0 Gram.muziek. 3.15 Pianovoordracht en de clamatie. 4.00 Omroeporkest en solist. 5.15 "ienws- en economische berichten ANP. 5.30 nderkoor „Zanglust" met pianobegeleiding 6.00 Ensemble „De jonge acht" en soliste. 6.30 Gram.muziek. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.20 Gram.muziek. 7.40 Reportage. 8.00 Nieuws'oerichten ANP. 8.15 AVRO-Amusementsorkest, de „Melody Sisters" en jen klein mannenkoor. 9.00 Ra- diotooneel. 9.20 Gram.muziek. 10.00 VPRO: Avondwijding. 10.15—10.30 Nieuwsberichten ANP. sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. KRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 "Wij beginnen den dag. S.OO Nieuwsberichten ANP. 8.15 Gram.muziek. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Gram.mu ziek. 12.00 Rococo-octet. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische be richten ANP. 1.00 Gram.muziek. 1.15 KRO- orkest en solist. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Gram.muziek. 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Gram.muziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 30 Musiquette. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Reportage. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gram.muziek. 7.40 „In de schijn werpers", (opn.). 8.00 Berichten (Duitsch). S.15 Nieuwsberichten ANP. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 KRO-Groot Amusements orkest en solist. (9.15—9.30 Berichten En gelsch). 9.55 Wij sluiten den dag. 10.00 Be richten (Duitsch). 10.15 Nieuwsberichten ANP. 10.3010.45 Berichten (Engelsch), sluiting. 11.15—11.30, 0.15—0.30 en 1.15— I.30 Berichten (Engelsch). NIEUWSBERICHTEN: De uitzendtijden van de nieuwsberichten ..i het Nederlandsch, Fransch en Engelsch op den zender Kootwijk, 1875 M. zijn als volgt: 8.00— 8.15 nieuwsberichten van het A.N.P. 9.00— 9.15 berichten in het Fransch. II.15—11.30 berichten in het Engelsch. 12.3012.45 berichten in het Duitsch. 12.45—13.00 nieuwsberichten van het A.N.P. 13.45—14.00 berichten in het Fransch. 14.00—14.15 berichten in het Duitsch. -1515.30 berichten in het Fransch. 17.0017.15 berichten in het Duitsch. 18.1518.30 berichten in (het Engelsch. 20.0020.15 berichten in het Duitsch. 20.1520.30 berichten in het Engelsch. 20.30—20.45 nieuwsberichten van het A.N.P 21.1521.30 berichten in het Engelsch. 22.0022.15 berichten in het Duitsch. 22.1522.30 nieuwsberichten van het A.N.P. 22.3023.15 geen uitzending. 23.1523.30 berichten in het Fransch. Tot nader order zullen de zenders Jaars veld en Kootwijk om 22.30, na de nieuwsbe richten van het A.N.P., sluiten, behalve dat. zooals uit bovenstaande opgave blijkt, de zender Kootwijk om 23.15 terugkomt met be richten in het Fransch. „Floortje opletten! Moet ik 't nog eens zeggen? Denk er om, de volgende keer ga je de klas uit!" Juffrouw van Loe- nen was kwaad. Dat was ze wel meer. zou Evert van Malen zeggen. Evert kreeg altijd straf van juffrouw van Loenen en daarom kon hij haar niet uit staan. De juffrouw had anders groot gelijk, want een schooljongen mag loch niet a 11 Pc doen wat hij wil! Dat mag niemand. Er ging ceen dag voorbij of Evert haalde een of andere ondeugende giap uit. Dal, was erg vervelend voor de juffrouw want zo kon ze natuurlijk geen les geven. Maar nu was het Floortje die het haar moeilijk maakte. Floortje was an ders nooit lastig. Vandaag zat ze" onge veer de hele dag onder de bank. En na tuurlijk leidde ze haar. buurmeisje, Con nie af Connie kon toch al niet veel van de rekenles misspn, want ze hoorde niet tot de knansten. En als zo met een slecht rarmort thuis kwam, dacht haar moe der natuurlijk weer dat het de juf- frouw's schuld was. Geen wonder dat ffrouw van Loenen kwaad was. Na het zooveelste standje van de juf frouw bleef Floortje een paar minuten rustig zitten. Toen dwaalden haar ogen weer naar beneden. Ook Connie -scheen daar iets interessants te zien, want ze deed alle mogelijke moeite om met haar hoofd onder de hank te kruipen. Nu is het genoeg!" riep juffrouw vap Loenen. „Floortje en Connie, gaan jul- maar in de hoek staan. Floortie krijgt strafregels mee naar huis en Con nie mag een paar extrasommen maken!" Met rode hoofden kwamen de meisjes de h^nk uit. Dat hadden ze niet ver wacht. Bah sommen, d-acht Connie. Ze kon geen sommen. Toen ze in de hoek stonden kreeg de juffrouw ineens een idee. Die twee had den natuurlijk iets in hun kastje, an ders zouden ze niet voortdurend na^r beneden hebhen gekeken. Resoluut slap te ze op de bank van Connie^en Floor tje af. Ja, daar lag al iets een schets- blok. Op hetzelfde ogenblik glimlachte de juffrouw, tot grote verbazing van de kinderen d? juffrouw was toch boos! „Connie en Floortje komen jullie eens hier!" zei ze opeens. Dat lieten ze zich geen twee keer zeggen, alles beter dan die hoek. „Waarom heb je die tekeningen niet aan de hele klas laten zien? Dan had ik niet zo boos hoeven te worden en hadden we er allemaal plezier van kun nen hebben", zei juffrouw van Loenen vriendelijk. „Je weet best. dat je onder les niet iets anders mag doen. Heb jij dat getekend, Floortje?" „Ja, juffrouw", bekende Floortje aar zelend. „Mijn grote broer heeft het ver zonnen." Nu", zei de juffrouw, ik vind het erg grappig. Weet je wat we zullen doen"? Morgen hebben we tekenen en dan mag de hele klas die tekeningen proberen. Ma-nr beloof me dat je nooit meer onder d bank zult kruipen als we les hebben". Floortje straalde. De volgende dag werden haar tekeningen nagetekend en op de tentoonstelling die ieder jaar op school werd gehouden won Floortje de eerste prijs. Hier zien jullie wat Floortje getekend had. Het zijn twee heren, en wel een kleermaker en een molenaar. Hef bij zondere is dat ze allebei zijn getekend uit de voorwerpen die ze ieder gebrui- Sinds vele duizenden jaren houden de mensen er huisdieren op na. De een, omdat ze nuttig zijn en de ander voor de gezelligheid. Mensen in alle delen van de wereld houden huisdieren. Weet je dat de kameel, de olifant, de buffel, de lama en het rendier ook huisdieren zijn? Maar behalve grote huisdieren zijn er ook kleine huisdieren. Het klein ste zangvogeltje in een kooi, de bijen en de rupsen horen ook tot de huis dieren. Spanje was het eerste land. waar wilde konijntjes getemd werden. Onze huiskat is een nakomeling van de kat, die in Egypte als heilig beschouwd werd. De voorvader van de „huishond" is waarschijnlijk 'de wolf. Wat, het paard betreft, het is zeker dat er althans één wieg van het paard in Mongolië stond. Hier leefde het wilde paard. Zo is de voorvader van liet varken, het wilde zwijn. Het varken behoort tot de jong ste huisdieren van Europa. Als je vraagt hoe de mensen op 't idee kwamen om huisdieren te gaan houden, ligt het voor de hand Ie ver onderstellen dat een jager op de ge dachte kwam, een dier. inplaats van dood te schieten, te vangen, mee naar huis te nemen en op te kweken. De hond is ongeveer het eerste huis dier van den mens. Dan volgen de schapen en runderen. De ezel. die van de Afrikaanse, wilde ezel afstamt, werd al sinds eeuwen in Egypte en Baby- lonië als huisdier -gehouden. In de loop van duizenden jaren zijn de huisdieren de \rienden van dp men sen geworden en de mensen danken hen voor hun trouw, met een goede be- 1 handeling. ken. Laten we eerst.de kleermaker eens bekijken. Zijn haren bestaan uit naal den. zijn ogen, neus en bakkebaarden uit een schaar, zijn pupillen zijn epelde- knoppen en zijn mond en tik bestaan ook uit een schaartje. Het gezicht van den molenaar bestaat uit een zak meel, zijn ogen en neus wor den gevormd door een weegschaal met gewicht en zijn mond is een lineaaltje. Het zal jullie niet moeilijk vallen deze heerschappen netjes na te tekenen. Het is een leuk werkje. Landerig liep Jaapje naar boven, naar zijn kamertje. Moeder had hem vandaag vroeg naar bed gestuurd, want: ..Morgen moet je weer naar shcool". had ze ge zegd. Ja, morgen moest hij weer naai school! Was het wonder dat hii in een slecht humeur was? School! Hij haatte school! Hij haatte het huiswerk, hij haatte het schoolbord waar je akelige sommen op moest uitrekenen, hij haat te... ja, wat haatte Jaapje eigenlijk niet? Vinden jullie dit een goede manier om een nieuw schooljaar te beginnen? Nee toch! Waarom vond Jaapje de school zo akelig? Omdat hii alleen maar aan de minder prettige dingen dacht. Waarom zou ie niet aan de prettige din gen denken? Denk eens aan alle nieuwe boeken en schriften die je krijgt en die je zelf met mooi rood, blauw of groen kaftpapier mag kaften. Denk eens aan het mooie nieuwe huiswerkboekie. ie leuke nieuwe inktlap, je nieuw étui, en... nieuwe vriendjes ën vriendinnetjes die je misschien krijgt. Denk eens aan de pauze,, wanneer ie zoveel plezier maakt, met ie kameraadies. denk eens aan de verjaardag van de juffrouw, die dan op taartjes tracteert! Het is heus niet vervelend om weer naar school te gaan. maar ie moet zelf een beetje meewerken. En wat zou er ge beuren als je nooit naar school ging? vn heleboel, maar het" akeligste zou zijn: dat ie dan nooit, vacanJie zou krijgen! En dat zouden jullie toch vreselijk vin den, hè? Beste nichten en neven, Over de inzending van de opstellen ben ik tameliik tevreden. Toch had ik er veel meer verwacht. Onder de niet-inzenders van de familie zijn ver schillende nichten en neven, die vroeger aardige opstellen zo-nden. Nu de vacanties zo extra lang geweest zijn. sommige duren nog, had ik op een grotere inzending ge rekend. De volgende week zal ik de uitslag be. kend maken. Het mooiste opstel wordt be loond met de prijs en tevens geplaatst. Verder plaats ik ze allemaal in volgorde van de beste af. Wildzang. Jammer, dat je het eerste raadsel ni'et hebt kunnen vinden. Nu is het ook geen erg bekende plaatsnaam, dat moet ik toegeven. Ik hoop, dat je deze keer meer geluk hebt. Je hebt nog zo half en half va- cantie Wildzang, waarom ben je niet het opstel begonnen? Buitenkind. Je hebt nog juist op tijd aan de raadsels gedacht neef. Er z\jn al meer opstellen binnen gekomen, het zal moeilijk voor m\j zyn om te bepalen wie de prijs het meest verdient. Bevalt het je nog steeds goed op school? Je bent zeker al weer helemaal gewend? De bedoeling is, dat elk vel papier maar aan één kant beschreven is. JU hebt denk ik begrepen, dat je opstel maar 'één velletje mocht beslaan. Is dat zo? Viooltje. Het lijkt mij nog niet ongezellige tüd Viool, wat denk jij er van? Je bent dan heerlijk vroeg klaar en als je huiswerk af is, blb'ft er nog flink wat tijd over voor lezen en spelen. Leergraag. Het opstel is heel net jes geschreven nichtje, het zou jammer ge weest zyn van het papier, als je het had overgeschreven. Je hebt mij al zo dikwijls verteld van je successen op huishoudelijk gebied, dat het mij niet waarschijnlijk lijkt, dat je aan het eind van dit jaar geen diplo ma zult krijgen. Een poes kan soms vreem de plaatsen opzoeken om te peinzen en te slapen. Gelukkig komt ze altijd op haar pootjes terecht als ze valt. Juffrouw Snap. Als je er niet van houdt, is honing natuurlijk geen lek kernij, doch daar ik het zelf heerlijk vind noemde ik het wel zo. Je hebt een flink lang verhaal geschreven, geen wonder, dat je briefje deze week maar kort was. Tikkie Nougat. Ik vind het altijd leuk als er een nieuw familielid bijkomt. Het klinkt niet zo aardig, dat je speciaal mee gaat doen om een priis te winnen, want al ben ik een oude oom, ben ik nog wel een beetje ü'del en heb ik graag, dat jullie mee doen omdat je het leuk vindt om- aan my te schrijven, Ik zal eens kijken of je my trouw schrijft neef. Tot de volgende week. S ij s j e en O r a n j e p o p. Jullie hebt erg je best gedaan voor het opstel, ik heb er al verschillende -ontvangen. Daar de op stellen ook voor de neven en nichten be stemd zijn, moet ik er hier en daar wel iets aan veranderen, omdat het zo alleen voor mjj geschreven is. Ik vind het aardig, dat jullie Moeder er een briefje bij deed, wil je haar miin vriendeiy'ke groeten terug doen? Juffrouw Snip. Je bent wel geluksvogel geweest de laatste tyd. Het is een mooi boek, ik heb het ook gelezen. Dat Boodschappen doen Klingeling. de deur gaat open „Vandaag 'komen we heel wat kopen. Een pond suiker, een pond zout Een fles melk en extra koud Witte kool en rode biet We eten veel zoals u ziet". Dat is twee gulden, dank u zeer Wenst u \x>or vandaag nog meer?" Dank u wel, ik heb genoeg U ziet me wel weer morgenvroeg." TINY, dacht je niet, dat oom Bob een meisjesboek zou lezen, doc.h ik moet toch ook op de hoogte blijven met hetgeen mijn nichten in teresseert. Ben je geslaagd met de kippen ringen? Tom. Mix. Namens de familieleden heet ik je hartelyk welkom. Ik moet je eer lijk bekennen, dat ik er een poosje aan heb zitten twijfelen of je een neef dan wel een nicht was. De naam is duidelijk genoeg, toen ik die las dacht ik natuurlijk direct aan een neef: Noch uit je briefi noch uit je op stel kon ik iets opmaken, alleen toen je ver telde van je vriendinnen Snip en Snap dacht ik weer dat je een nicht was..Je zou mjj gryze haren bezorgen „Edele cowboy". Ik hoop dat je een trouw familielid blykt te zijn. Speenkruid je. Ik heb niet het minste bezwaar tegen zo'n klein velletje pa pier, want er kan nog heel wat op geschre ven worden. En het is geheel zoals je moe der zegt. Doe je niet mee met de opstellen wedstryd? Dat valt mij erg van je tegen. Poppenmoeke. Daar je zo druk bent met tollen is het maar goed, dat de kin- ders al vanwege het slechte weer binnen moeten blijven. Zij zouden zich anders erg verwaarloosd voelen. Ben je Woensdagmid dag ook met Speenkruidje meegeweest? Kon je ook geen opstel bedenken? Nufje. Het buurjongentje zal erg blij geweest zyn met je cadeau. Ben je met hem gaan spelen? Met. een vulpen schrijft het wel prettig, zelfs al moet je hem in de inkt do pen. Ik heb er ook lange tyd een gehad, die alleen bij een dergelijke behandeling schreef. Boefje. De vorige week was het in derdaad prachtig weer. Jammer dat het zo kort duurde. Het zal.je gespeten hebben, dat de datum van de opstellen wedstrijd onge merkt voorbü is gegaan. Verstandig, dat je de extra vacantie zo goed benut. Breng je er al iets van terecht? P i n g u i n. Ik heb my vol verbazing af gevraagd, waarom je niet meedeed aan de wedstxyd terwjjl je er over klaagt, dat je je verveelt. Groeien de bonen en de kool naar genoegen? Ook het planten daarvan is een nuttige bezigheid. Ik hoop dat je weer vlug naar school kunt, Pinguin. Bruinoogje. .Ty verlangt ook naar de school. Nu ik kan het mij wel voorstellen. Het bekende gezegde dat je ook te veel van het goede kunt hebben, blykt hier weer goed uit. Je traint je nu zeker alvast een beetje in de huishouding? Lilliputter. Dacht j'y. dat Oom Bob zyn eigen jeugd al helemaal vergeten was? Natuurlijk begryp ik heel goed, dat je na een paar uur huiswerk liever gaat spelen of lezen, dan nog eens een lange brief te schry- ven. Dat je het toch doet, kleine nicht, waar deer ik buitengewoon en ik moet je zeggen, dat ik je briefjes altyd met plezier lees. T a r z a n. Aan vreemde postzegels kan ik je niet helpen. In de laatste tyd heb ik geen nieuwe zendingen meer gekregen en waar af gaat, zonder dat er bij komt blijft op de duur niets over. Doe maar goed je bést voor Frans, want het is een moeilyke taal. Violist je. Je mag gerust schrijven ook als je geen bonnen hebt om te ruilen. Het doet my genoegen, dat het je zo goed bevalt in de zesde klas. Vind Jy vertellen zo prettig? Ik kan mjj nog herinneren, dat ik het ook fjjn vond op school, als er verteld werd. Mich aël Strogoff. Met het oog op de tijdsomstandigheden, zal ik met de siga renbandjes niet veel kunnen doen. Het doel is uitzending van een ziek kind naar het bui tenland. Ik zal ze goed bewaren tot betera tyden. Je boft, dat er in he't gym. geen sol daten zyn. Je brief was nu keurig op tyd. Madeliefje. Voor een gesloten deut te komen is niet bepaald leuk, vooral niet als je uit een andere plaats komt en een flink eindje gefietst hebt. Een gelukje dat het raam open stond. Hoe beviel je dat in- brekertje spelen? Je grootouders zullen vreemd gekeken hebben toen ze thuis kwaw DE OPLOSSINGEN i Geffen met de woorden garen, emmer# feest, Frans, einde, noord. fl Al is de leugen nog zo snel de waarheid achterhaalt hem wel. Montenegro, meloen, nachtwacht, zwemmen# zwart, limonade, laars, psld, dis, het. De prys is deze week voor Lilliput ter. DE RAADSELS XXXXXXXX 0 1 x x X Op da kruislijn komt een dagelyks voed sel. 1. Gevraagde woord. 2. Iets waarby veel mensen meelopen. 3. Industriegebied in het Oosten van on« land. 4. Ander woord voor gelyk. 5. Lederen band. 6. Smaakt lekker op brood en is het twee de' deel van het gevraagde woord. 7. Deel van een wiel. H X X X X xxxxxxxxx X X X X Op de kruislijnen komt iets, dat jullie vast allemaal erg lekker vinden. 1. Medeklinker. 2. Vaartuig. 3. Boom, waarvan de bloesem heerlyk rqikt. 4. Draagt een motorryde* en een huzaar. 5. Gevraagde woord. Wordt brood gemaakt. Sluiting van een jas. 8. Loop voor kippen. Medeklinker. RUILHANDEL Leergraag help ik aan Verkade-bonnen, bonnen. Nufje, vraagt Nieuwe Boekenbonnen. Boefje haalt Droste- of Boekenbonnen. Pinguin en Bruinoogje komen jul lie maar eens kyken of er nog Droste bon nen zyn. Violistje ik zal voor je zoeken naar bonnen van „Maarten "Wouter's Zeereis", Hauslt- of Hille-bonnen. Maandagmiddag na 3 uur liggen de bonnen en de prys aan het bureau klaar. Hartelijk gegroet OOM BOB.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 7