VOOR HET KIND ZEEMANSLIEDJE Winkel -en woningbouw op groote schaal Toen Petertje naar de dierentuin ging RUBRIEK VAN OOM BOB ROTTERDAM VERSAAGT NIET Er is een begin gemaakt met den bouw van ruim duizend permanente arbeiderswoningen NOODWONINGEN Qnq&ymdsm Een zelfgemaakte poetsdoos r ,UIT EIGEN PEN" BRIEFWISSELING 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1W0 7*1 ELLE tegenstrijdigheden kenmerken meer en meer Rotterdam's dagelijksch leven. Eenerzijds het bruisende nieuwe leven in al zijn consequenties, anderzijds het voortgaande oorlogsgebeuren en de daaraan onvermijdelijk verbonden beperkingen. In concrete feiten: eenerzijds bijna dagelijks tastbare bewijzen van Rotterdam's her stel. anderzijds evenzeer bijna dagelijks nieuwe verordeningen, die een veranderde leefwijze noodzakelijk maken- De eerste Rotterdamsche noodwinkel is geopend en er zullen er spoedig meer volgen. Er is nu duidelijk teekening waar te nemen In het noodwinkelbedrijf en het laat zich aanzien, dat zich met name rond Dijkzigt een centrum zal vormendat Rotterdam iets van het oude stadsleven zal hergeven. Hier zullen tal van groote ma gazijnen. afgewisseld door flinke restaurants, gevestigd zijn. De winkels herinneren zoo weinig mogelijk aan noodvoorzieningen, hebben een opgewekt en fleurig aanzien en zullen het leven in de Maasstad, dat. naarmate men gewend geraakt was aan hei veranderde aspect, nogal vlak en eentoqjg dreigde te worden, opvroolijken. Het tweede groote noodwinkelcentrum. Blijdorp. nadert eveneens de voltooiing en ook hier laat het zich aanzien, dat zich een vlot en levendig winkelwezen zal ont wikkelen. Resten dan nog de kleine, van gemeentewege gebouwde noodwinkels. Daar bij zal meer fantasie gevergd worden van het publiek, om het gehate begrip „nood" ie verbannenHet zijn zeer bescheiden ruimten en in tegenstelling met de grootere zaken beheerscht vooralsnog een vlakke gelijkvormigheid het beeld dezer winkels, waarnaar intusschen nog altijd vraag is. Rotterdam's winkelstand popelt van ver langen om het verloren terrein te herwinnen. Hij ontveinst zich de moeilijkheden niet. maar heeft zich het overwinnen daarvan tot een devies gemaakt, gedragen door de wetenschap, dat er betere tijden in het verschiet liggen en door het vertrouwen, dat de oorlogsverliezen, zoowel die te Rotterdam als die elders in het land. beschouwd zullen worden als een ramp die het geheele Nederlandsche volk aangaat. '"POT dusver zijn het in hoofdzaak de noodwinkels geweest, die de alge- meene publieke aandacht hebben, ge vraagd. Intusschen blijft de toestand on verminderd bestaan, dat zeer vele Rot terdammers hun huis verloren. Talloo- ze gezinnen trokken biï familie in, waar bij vaak toestanden zijn ontstaan, die niet blijvend kunnen voortduren. Behal ve de noodwinkels was dan ook de wo ningvoorziening een kwestie van urgent belang. Gedeeltelijk tracht men de dien aangaande bestaande behoefte te dek ker) door den bouw van een serie nood woningen op verschillende punten in de stad. In totaal komen er ongeveer 800 van zulke noodwoningen, waarvan met name die aan het Noorderhavenkanaal spoedig bewoond zullen kunnen worden. Het ziin houten gebouwtics op cemen ten fundeeringen. Er is rekening mede gehouden, dat de gezinnen, die in de getroffen binnenstad woonden, door de bank genomen vrii kinderrijk waren. Is voor een winkelbedrijf het begrip „nood" reeds weinig aanlokkelijk, in nog sterker mate is dit het geval ten aanzien van woningen. «Het is daarom ten zeerste toe te juichten, dat meer dan de noodwoningen, de bouw vart perma nente woningen de aandacht heeft. (Buiten verantwoordelijkheid van de Bedactie) STEUNT DE COLLECTE OP ZATERDAG 21 SEPTEMBER Wanneer wij een beroep doen op Uw offervaardigheid, dan is het hierom, dat er nog een te groot aantal patiënten, dat voor Sanatorium- of NazOrgverpleging in aanmerking "komt, op hulp ligt te wachten. De Stichting Steunfonds van de Ver. T.B.C.-patienten, die er naar streeft hulp en bijstand te verlecnen aan on- en minvermogende tuberculose-lijders of lijdsters. ongeacht richting of geloof en reeds vele patiënten heeft, kunnen hel pen, zal gaarne met. haar zegenrijken ar beid willen doorgaan. Zulks kan alleen dan, wanneer het. op den steun van U allen zal mogen rekenen. Geeft wat, -gij kunt, opdat bedreigde levens worden gered. Voor het plaatselijk Comité, Mevr. KAMERLING— RITSEMA VAN ECK Mej. C BITSELAAR. FONDS VOOR OUD MILITAIREN WIL STEUNEN Het fonds ter aanmoediging en onder steuning van den Bewapenden dienst in de Nederlanden (fonds voor oud mi litairen) is bereid reeds thans aanvra gen tot steun van tijdens den oorlog verminkte militairen of wel nagelaten betrekkingen van gesneuvelden in be handeling te nemen. Hoewel de steun van het fonds slechts aanvullend zal zijn, zal-het fonds hiervoor een belang rijke versterking van zijn geldmiddelen noodlg hebben. Vele Nederlanders zul len ongetwijfeld aan deze versterking willen medewerken. Gelden voor het fonds kunnen gestort worden op gironummer 75597 van het hoofdbestuur te Amsterdam. Voor ondersteuning van inwoners van het district (de gemeenten Bunnik. Odiik. Werkhoven. Scherpen zeel, Wijk bij Duurstede, Rhenen, Veenendaal, Driebergen-Riisenburg. Amerongen. Renswoude. Zeist» De Bilt. Amersfoort, Baa'rn. Langbroek, Leersum, Doorn, Schalkwijk, Woudenberg. Tuil en 't Waal. Houten, Leusden. Cothen, Stou- tenburg. Hoogland, Ecmnes, Bunscho ten. Maam en Soest) zich te wenden tot den 2t!en ondergeteekendc of voor de gemeente Baarn tot dc plaatselijke commissie aldaar, secretaris H. A. van Marie, Laanstraat 1. Namens het bestuur district Amers foort. G. DOORMAN. J. v. Oldcnbarneveltlnan 14 (na 15 November v. d. Hcydenstr. 13) Ir M. P. W. v. d. VEEN, Schaepmanlaan 13. Reeds vóór het oorlogsgebeuren liep men in de Maasstad rond met groote plannen voor den bouw van circa 1000 arbeiderswoningen. Het. spreekt van zelf. dat deze plannen door de gebeur tenissen van den veertienden Mei nog aanzienlijk in beteekenis toenamen. Overleg tusschen den Gemeentelij ken Technischen Dienst en de com binatie van bouwers, die het initia tief hadden genomen tot dezen mas- salcn woningbouw, heeft, tot het verheugende resultaat geleid, dat uitvoering aan de plannen gegeven zal worden, zoodat yijf groote nieu we Rotterdamsche arbeiderswijken zullen ontstaan. In totaal worden er 1008 permanente woningen gebouwd. Bovendien zullen in elk der vijf wijken eenige winkels ko men. Reeds is met het graafwerk een aanvang gemaakt en ook zijn de eerste palen met eenige plichtplegingen in den grond geheid. Niet minder dan 97 bouwers meldden zich aan voor den bouw van deze wo ningen. Gezamenlijke bestekken, eensge zinde inkoopen, onderling overleg bij den aanvoer van het materiaal, overleg ook bij hoogere instanties, zooals b.v. tusschen de architecten, geven blijk van begrip van wat deze tijd eischt en het is vooral in dezen massalen woningbouw, dat de in Mei geboren Rotterdamsche slagzin „Niet praten maar aanpakken" zich bewaarheidt. Vóór tien uur thuis T EGGEN de bouw van noodwin- kels en nood- en permanente woningen een duidelijke getuigenis af van Rotterdam's ongebrokenheid en bruisend leven, scherp daartegen over staat de ingrijpende verorde ning voor de kuststrook, dat de be woners zich tusschen tien en vier uur niet op straat mogen, bevinden. Vooral het amusementsbedrijf, dat zich juist reeds zoo aardig herstel de, wordt daardoor uiteraard voor nieuwe problemen gesteld. Maar het heeft zich terstond aangepast. De bioscopen hebben de aanvangs- uren .der voorstellingen opnieuw ver vroegd, de beide schouwburgen waar bij wij Arena, waar het hart van Rot terdam blijft kloppen, gemakshalve ook een schouwburg noemen evenzeer. De trams rijden tot omstreeks half tien. Wel kan m<m daardoor in de meeste ge vallen nog Tvel per tram van de bios coop naar huis komen, maar voor fami liebezoeken is dit. natuurlijk rijkelijk vroeg. Nog meer dan reeds het geval was, is nu de fiets in zwang gekomen. Men raakt er aan gewend in hét donker te moeten rijden, zoodat thans het stadsbeeld tegen tien uur op zeer merk waardige wijze beheerscht wordt door honderden kleine fietslichfjes. die in het zwarte duister een vreugdedans lijken te maken. Overigens zal het leven zidh in de kuststrook en dus ook te Rotterdam go- leidelijk wel intensiever op dit noodza kelijke vroeg-thuis-zijn instellen. Reeds thans is er zeer veel vraag naar opklap- bedden, hetgeen er op wijst, dat men logeermogelijkbeden wil scheppen, waardoor men in de gelegenheid zal zijn door bezoeken aan en van familie en kennissen het op veel huiselijkheid ingestelde leven te. veraangenamen. Men leert tegenwoordig voorts meer dan vroeger ooit het geval was zijn buren kennen en komt zoodoende, tot de er varing. dat goede buren inderdaad voor al nü beter, kunnen zijn dan verre vrien den. Gezelschapsspelen gaan grif van de hand te Rotterdam. Met die buren gaat men dus spelen. De geest zoekt ontspanning, juist te Rotterdam, waar het dagelijksch leven zoo veelejschend is. In dit licht bezien behoeft de ver plichting om vroeg thuis te zijn vol strekt niet somber beoordeeld te wor den. Deze verordening zal wellicht in vele gezinnen de banden nauwer aan halen. Waarmede bewezen is. dat alles in dit leven zijn goede zijde heeft! ROTTERDAMMER. Kinderen leer van dit plaatje hier: Vertrouw in de dierentuin nooit enig dier! Op figuur 1 zie je de poetsdoos zoals hij eruit ziet, als hij klaar is. Eigenlijk is „poetsdoos" het juiste woord niet, „poetsstan'daard" zou beter zijn. Hij dient niet alleen voor het opbergen van het poetsgoed, zoals lappen en poets pommade, schoensmeer, enz., maar je kunt er ook je voet op zetten, als jc je schoenen aantrekt of poetst. Moeder (en ook vader, al zegt. hij dat. misschien niet) zal heel blij mee zijn. Op figuur 2 zijn de maten van de zijkanten aan gegeven. Op figuur 3 zie je op welke afstand je latjes aan de zijplanken moet. schroeven. Op deze latjes worden de binnenplankjes geschoven, gespij kerd of geschroefd. Figuur 3c stelt hel. bovenste plankje voor. Aan de onder kanten) zit een latje, zodat de voet steun heeft. a. is een stuk linoleum, daar wordt de voet op gezet. Figuur 4 laat het kastje nog eens zien, zonder deksel en zonder deurtje. Een plankje is er al ingeschoven, zoals je ziet. Je kunt. jé poetsdoos beitsen of Ver ven in een kleur die bij de keuken of kamer, waar je het kastje neerzet, past. Als de kastanjes rijp zijn. Rijpe kastanjes betekenen voor ons: plezier, want kastanjes rapen vinden we leuk. Dan maken we een gat in de mooie vruchten en dan rijgen we ze aan een draad en maken er een ketting van of we maken er gekke poppetjes van, mannetjes met dikke buiken, of bootjes, door de kastanje door te snij den en uit te hollen, ja, wat niet al Maar, maar Om in 't bezit van de vruchten te komen, halen we vaak kattekwaad uit. Dat wil zeggen: zijn we baldadig. Dat mag niet! Waarom zou je met stenen naar de stekelige vruchten gooien? Waarom zou je takken breken? Waar om stokken in de bomen gooien en bla deren afslaan? Laten we toch tevreden zijn met de kastanjes die op de grond liggen en werkelijk rijp zijn. Ja, zeggen sommige kinderen, als wij komen, heb ben andere kinderen de kastanjes al op geraapt. Dat is jullie eigen schuld, kin deren! Dan moet je maar een beetje eerder opstaan! Bovendien kun je, als je met stenen gooit, nog een kameraadje raken, of een voorbijganger. Al krijg je 10 of twintig nog zulke mooie kastanjes, een gat in je hoofd heb je er niet voor over! En andere mensen gunnen we dit ook niet. Laten we dus geduld hebben en wachten tot de kastanjes vanzelf ge vallen zijn. Alle kastanjes die nog han gen. vallen vanzelf af. Ze maken het óns zo makkelijk mogelijk! De zee die is m'n grootste plezier Nooit zie je me ergens anders dan hier Het blauwe water, de wolken daar boven Iets mooiers bestaat niet, wil je wel geioven? Het fijnst vind ik de zee als het stormt En er hoge golven wórden gevormd Niet alleen om te zien is dat. fijn Ook dan te zwemmen is een festijn. Wal is-het niet een heerlijk gevoel Een golf om je hoofd en zo lekker koel Maar ook op een schip vind ik het fijn Ik zou nergens anders meer willen zijn, Zo spreekt het matroosje dat je hier ziet Klagen, zo hoor je, doet hii heel niet Misschien dat dc jongens die dit zullen lezen Ook plotseling heel graag matroos willen wezen! VL Beste nichten en neven, Eindelijk kan ik jullie nieuwsgierigheid bevredigen. Zoals je uit onderstaand opstel ral blijken, heb ik Leergraag de prijs toe- ■kend. Het was heus niet gemakkelijk, c^oeh het leek mij het beste opstel dat er bij was. Daar ik toch alle opstellen ral plaatsen kunnen jullie m\f over een poosje wel eertellen, of Je het met m'n keus eens bent. Leergraag mag Maandag het boek komen halen. HAAR VACANTIE AUGUSTINA DE RUYTER liep met een kwaad gericht de lange weg van school naar huis. Ze had die morgen va- cantie gekregen en dacht nu aan wat haar te wachten stond. Een lange maand bij een snibbige, oude tante en een vervelende nicht. Ver leden jaar was ze er ook al geweest. Maar re ging er niet meer heen, ze verkoos een verblijf 1)ij haar ouders ver boven dat bü de tante. Ze sloeg een hoek om en liep zo in ge dachten verzonken, pardoes tegen een heer op. „Oom W'im," riep ze verrast. „Dag Augustina, ik kwam je juist van school ha len met een prettige tijding'Nu vertelde Oom Wim, dat ze in de vacantie bij hem en Tante Ans mocht komen logeren in de gezellige villa. Maar Augustina w as nog niet zo gauw te vreden en-vroeg of het wel mocht van Pa en Moes. „Dat is allemaal al in orde en' ik heb ook geschreven naar tante en nicht dat je niet komt". Wat was ze blij, ze liep zo vlug als ze kon met Oom Wim naar huis. .Ze dacht er al aan wat een pret ze bü Oom Wim zou heb ben met de beide nichtjes. Even dacht ze nog aan tante, die wel te leurgesteld zou zü'n, dat zü niet kwam. Doch deze minder prettige gedachte, zette zij vlug van zich af. Zü ging nu eenmaal liever naar Oom Wim, dan naar die oude snibbige tante. De volgende dag vertrok ze al. Oom woon de in Laren, -diep in het bos lag het huis, waar zü een heerlü'ke maand zou doorbren gen. Wat genoot ze daar, iede're dag was weer opnieuw 'een feest. Todh moest ze nog wel eens luisteren naar een stemmetje van binnen dat er haar aan herinnerde wat Moede* gezegd had. Moes vond het lang niet aardig, dat zü jubelde, om dat zü naar oom Wim mocht en pruilde toen er sprake van was, dat zü naar tante zou gaan, die het tocih erg goed met haar meende. In Laren kreeg ze een brief van tante, die haar schreef, dat zü het wel jammer vond, dat Augustina niet kwam. Zü kon echter wel begrüpen dat z'ü lieve'r bü oom Wim was en was er dan ook absoluut niet boos om. Toen kwam Augustina's goede hartje boven en kreeg zü sp\it van haar onhartelükheid. Na overleg met haar ouders, besloot ze toch nog een weekje naar tante te gaan. Zü moest beken nen, dat het erg meeviel, zü had ook daar een prettige week. Leergraag (14 jaar). Viooltje. Overbleven op school lükt mü wat gezellig. Vooral als je zo met elkaar boterhammen eet. Bovendien is het een voordeel, dat je er met slecht weer maar één maal Hoor hoeft. Zoals je ziet heb je bü het tweede raadsel het verkeerde woord te pakken gehad. Het is toch dikwlila moeilyk om het goed te doen vindt je niet? V i o 1 i s t j e. Zoals je ziet hoef ik je op je eerste vraag, omtrent de opstellen, niet meer te antwoorden. Deze keer heb ik de raadsels eens erg gemakkelyk gemaakt. Je treft het niet met de bonnen. Op het ogenblik heb ik- niet veel, doch ik zal je ge ven wat ik heb. Tom Mix. Vroeger ging ik vrü gere geld naar de Volksconcerten. Veel kan ik mü niet herinneren van het boek waaraan jü je naam ontleende, ik vind dat soort boe ken nog. wel leuk. Dat was met recht een ongeluksweek bü jullie en dan nog wel in deze- tüd van schaarste. T a r z a n. Wat aardig, dat je een raad sel voor mü gaat maken. Je moet nog maar eens goed denken, want het is nog niet zo eenvoudig, 't Is jammer, dat ik. je niet aan postzegels kan helpen, misschien stuurt de een of andere abonné nog wel eens iets, dan zal ik aan je denken. Lilliputter. Voorloop'ig heb ik wel genoeg bonnen van „Apen en Hoefdie ren". Het is ongeveer de enige bonnensoort, die altüd in voorraad is. Ik kan mü voor stellen, dat je bly was met de prüs, is het boek mooi? Je schrü'ft mü zulke gezellige briefjes, ik denk dat je ook wel een aardig opstel ge maakt zou hebben. Je mag er toch nog wel een inzenden. De pry's is wel vergeven, doch ik plaats het dan toch nog wel in de krant. Buitenkind, Ik denk, dat er wel een paar nichten en neven teleurgesteld zullen zü'n, dat zü de prü's niet hebben, want ieder vindt natuurlük z'n eigen op- st.l erg goed. Maar het is een troost, dat het toch in de krant komt, dat zal je wel met- mü eens zü'n, neef. Juffrouw Snap. Gelukkig, dat er ook nog een „overdekte" zweminrichting is, anders zou het er treurig uitzien met de zwemsport. Je boft er bü, dat je van de prüs kunt meegenieten, het kan ook niet anders, waar fnip en Snap zo onafschei- Hoe oud kunnen sommige vogels worden? Sommige \ogel3 kunnen heefl oud worden. Men beweert dat een zwaan driehonderd jaar kan worden. Eens is een valk honderdtweeenzestig jaar oud geworden. In het jaar 1719 stierf een steenarend, die in 1615 gevangen werd en toen misschien al jaren had geleefd. In 1706 ving men een gier. Men bracht hem naar de menagerie in Wenen, die rentuinen waren er toen nog niet en daar stierf hij in 1824. Van de an dere vogels weten ze niet. precies hoe oud ze worden, want. omdat deze vaak in een kooi zitten, let je niet zoveel op hen. Een tortelduif in een kooi kun je elke dng zien, maar een arend in een hok is zeldzaam. Daarom let ie meer op een arend dan op "en tortelduif. di<* anders, net als de papegaai, heel oud kan worden. delü'k zü'n. De overige familieleden zün het over het algemeen niet erg met je eens, wat de raadsels betreft. Het is fyn, dat ik tenminste bü één nichtje al vast steun heb gevonden, want dat is een bewü's, dat ik ze toch niet te moeilük maakte. Werkbü'tje. Het zal wel zün zoals jÜ denkt, ik het andere nichtje Bruin oogje heb teruggeschreven. Onder aan je brief zet je weer die naam, doch ik noem je by die hier boven staat, afgesproken' Werk bü'tje? Ik vind het erg gezellig, dat je mee doet en ik hoop, dat je trouw schrift. Je hebt al veel gezien in je korte leventje. Hoe oud ben je? Waar ga je op school? Ben je liever hier dan in Indië? Ik hoop, dat je vader hier vlug beter wordt. Ga je ook mee doen aan de raadsels? Old Firehand. Prettig, dat het je zo goed bevalt op school. De Franse taal is niet. eenvoudig te lerm doe er maar extra je best op. Jullie hebt een grote klas. Zo op de schoolbanken zitten is nog iets an- de.s dan spoorzoeken, b:; kampvuren zitten en door de prairie jagen. De Old Firehand uit de boeken had toch maar een avontuur- lü'k leven. Madeliefje. Geen -wonder, dat fa niet veel te vertellen had. Ben je weer wat beter? Je hebt zo'n veilig gevoel, als je in je bed ligt als het buiten zo stormt en re gent. Wat het weer betrof, had je het goed uitgezocht. Het beste er mee. Pikkie Nougat. Dat noemen we het zetduiveltje neef, dat zo ondeugend jou naam verknoeide. Het is een klein eigen- wü's mannetje, dat ons dikwüls een verras sing (meest een onaangename) bezorgt. Jul lie hebt het geestelü'k genot, waarvoor je vergeefs naar Utrecht was gegaan, wel ver goed, dunkt mü'. Je opstel is nog niet zo kwaad Pikkie Nougat, hoe kom je aan je „fraaie" schuilnaam. Juffrouw Snip. Er is een duis ter punt in je brief. Je hebt het n.l. over de „vroegere" juffrouw Snap. Ik wist niet, dat de tegenwoordige niet dezelfde is, als degene, die mü vroeger wel eens schreef. Los jü dat raadsel nu eens netjes voor mü op. Het doet mü plezier, dat jü je zo kunt amuseren. Meisjes kunnen dat meestal veel beter dan jongens, omdat zü ook nogal eens een handje helpen in de huishouding. Je hebt toch tü'd genoeg om „degelijk" te stu deren, dat hoeft toch niet op het laatste nippertje „even" te gebeuren. Nufje. De beukennootjes zal je toch wel opeten vermoed ik. Die zal je toch niet zoeken om ze later weei; weg te gooien. Door de hevige storm in het begin der week "zü'n er heel wat afgewaaid. Je bofte, dat je zo weinig huiswerk had, je had veel tü'd voor het nieuwste spelletje. Bruinoogje. Wat doe je zo de hele dag nichtje? Je helpt, zeker wel een beetje in de huishouding en leer je voor je zelf ook wel een beetje. Droste bonnen heb ik op het ogenblik niet meer. Misschien, dat er over een poosje weer wat binnen gekomen zü'n. P i n g u i n. Jammer is het, dat je de wedstrü'd vergat. Je hebt altüd meegedaan en ik meen, dat je er ook nog wel eens een prü's mee gewonnen hebt. H-et begin van je H.B.S. tü'd verloopt niet vlot. We zullen hopen, dat het niet lang meer duurt. Speenkruid. Jullie hebt ook zo veel zorgen aan je kleine hoofdjes, dat ik je vergeetachtigheid eigenlü'k niet kwalük mag nemen. Vindt je het prettig, dat het schoolleven z'n gewone loop weer heeft, of zou je liever nog een poosje vacantie gehad hebben. Het valt niet mee, dat je direct al io veel huiswerk hebt. Poppenmoeke. Zoals je zelf. al schreef, was je brief niet erg lang. Daar maak ik, uit op, dat jullie een weekje zon der belangrijke gebeurtenissen beleefden. Het verheugt mü', dat de poppen en konfnen zich in goede welstand berinden. S s j e. Wat heb jü je in de afgelopen week weer flink geweerd. Flink zo Sü'sje, dat mag ik horen. Ik kan mü' voorstellen, dat je bü al je beredderingen mü'n bestaan büna vergeten zou hebben. Je dacht er nog juist bü'tü'ds aan. O r a n-j e p o p. Ik denk, dat je Woens dagmiddag toch nog naar het bos gegaan bent om eikels te zoeken, want het werd nog prachtig weer. Wat leuk, dat je er allemaal beestjes van maakt. Ik herinner mü nog, dat ik er vroeger ook dagen lang zoet mee was. Leergraag. Foei nichtje, wat was je weer laat met je brief. De belofte tot beterschap die je er in doet, deed mü" be sluiten je toch nog maar even terug te schrü'ven. De kinderkrant houdt voor jou een verrassing in deze week. Zonnebloempje. Nieuweling, zo als je je zelf noemt, je bent van harte wel kom. Ik wist niet, dat Pinguin en Bruinoog nog een nichtje hadden, dat zo netjes schrü' ven kan. Dat is geen erg trouwe poes, je moet maar eens flink tegen haar opspelen, want het is geen manier om zo maar 2 we- .ken van huis te blijven. Schrijf je mü de volgende week eens waar je op school bent? Boef j e. Jü bent ook al weer een hele tü'd bü de padvinder'ü en hebt er al heel wat beleefd. Het is te hopen, dat het Zon dag goed weer is. want een tocht naar Loos- drecht is altüd de moeite waard. De vacan tie is deze keer wel buitengèwoon lang Boef. Ik geloof zelfs, dat jü" het er niet helemaal mee eens bent. DE OPLOSSINGEN Boterham, met de woorden: optocht, Twente, egaal, riem, ham, as, m. II Pannekoek, met de woorden: aak, linde, beenkap, pannekoek, bakkerü', knoop, ren, k. De prü's is deze week voor Poppen- moeke. DE RAADSELS i ,i Verborgen vissen. Is Jaap al in Groningen geweest? Werden Jan en Piet ongeduldig? Hü had de laatste uren maar steeds ge wacht. Zal mü'n fiets heel blü'ven? II Welke Zuid-HollandBe stad wordt zonder staart een kostbaar metaal, en onthoofd, wat kinderen nooit kunnen zü'n? RUILHANDEL Mevr. P. Aan bonnen ..Apen en Hoefdie ren" kan ik u nog helpen. Violist je- Bonnen Maarten Wou ters' zeereis heb ik niet voor je. Misschien wel Haust- of Hillebonnen. Old Firehand. Van Nclle-merken heb ik niet meer voor je. Boefje een paar boekenbonnen liggen voor Je klaar. Maandagmiddag na 8 uur liggen de bon nen klaar. Hartelük gegroet, OOM BOB

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6