GROOTE BRANDEN IN LONDENSCHE WIJKEN Volledige overeenstemming te Rome OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL TAL VAN VERKEERSINSTALLATIES AANGEVALLEN Twaalf Britsche toestellen neergeschoten Minister Suner naar Brussel Epidemieën in Egypte Nauwe Angelsaksische samenwerking? Britsche bommen op Heidelberg AMERSFOORTSCHE R.K. SPAARRANK RENTEVERGOEDING 2v*% De Amerikaansch- Japansche betrekkingen Het kleinste dorp van België gebombardeerd Amerikaansche schepen voor Engeland? Londen stelt zwarte lijst samen Japan en Rusland Radio-Programma's BETALING ABONNEMENT AMERSFOORTSCH DAGBLAD Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1940 BERLIJN, 20 September. TTET frontbericht van het D.N.B. luidt als volgt: Dank zij de goede -*■ navigatie-instrumenten van de Duitsche vliegtuigen konden ook gisteren weer ondanks de slechte weersomstandigheden doeltreffende bomtreffers geplaatst worden op militaire objecten in Londen» Vooral ■werd geconstateerd, dat de eergisteren ondernomen aanvallen öp voor den oorlog belangrijke installaties bijzonder succesrijk geweest moe ten zijn. Groote branden in de Londensche stadswijken Canningtown en StockweiL alsmede ten Noorden en ten Oosten van de z.g. bocht van de Theems, waar weer nieuwe branden zijn ontstaan, vielen duide lijk waar te nemen. De vergeldingsaanvallen op Londen werden ook in den nacht van 19 op 20 September vastberaden voortgezet. Voor den oorlog en voor de oorlogseconomie belangrijke doelen zijn met bommen van alle kalibers bestookt, waardoor aanzienlijke brandhaar den ontstonden. Buiten Londen werden industrieele- en wapen fabrieken in Midden- en Zuid-Engeland opnieuw met bommen bestookt. DUITSCHE gevechtsvliegtui gen hebben vanochtend de verkcersinstallaties van de South ern Railway in Londen tusschen de New Cross Gathe, South Ber mondsey en Queen Road Stations aangevallen. Talrijke treffers konden worden waargenomen. Hierbij kwam het tot verscheidene luchtgevechten, in het verloop waarvan, volgens tot dusver ontvangen berichten, zes Britsche vliegtuigen zijn neer geschoten. Over de luchtgevechten in het gebied hoven Londen, in het verloop waarvan het gebied even ten Westen van de groote bocht.in de Theems succesrijk met bommen werd bestookt., verneemt het D.N.B. nog, dal. het den D.uitschen begeleidenden jagers is gelukt, twaalf Britsche vliegtuigen neer te schieten. Een eigen vliegtuig is tot dusverre nog Diet teruggekeerd. Aanvallen van groote hevigheid, "VT OG nooit tevoren, aldus schrijft de correspondent van Stockholms Tid- ningon, zijn <je Duitsche vliegtuigen zoo 'Ver boven het centrum van Londen door gedrongen. "Steeds weer opnieuw stort ten de vliegers zich door het spervuur van den afweer heen tot op de daken der huizen. Reeds voor middernacht hoorde men ontploffing na ontploffing van bommen van ieder kaliber. De voor steden in het Noorden. Zuiden en Wes ten trilden urenlang op haar grondves ten als gevolg van dc ontploffingen. Het was alsof hoven ons een orkaan woedde. Niet alleen kwam er geen einde aan het ontploffen der bommen, doch ook het dreunen van het afweergeschut pn het gieren van de neervallende bommen hield niet op. Piccadilly Circus was gis teren gesloten, omdat door bomontplof fingen in dc omliggende straten groote stukken muur op het open plein waren neergekomen. Engelsch cofhmuniqué over de aanvallen TJ ET door Reuter per radio verspreide officieele communiqué van het mi nisterie van luchtvaart en dat van bin- nenlandsche veiligheid over de gebeurte nissen van den laatsten nacht bevat weer slechts weinig feiten, zoodat het geen volledig beeld van de gebeurtenis sen geeft. Er wordt gezegd, dat „huizen en in dustriegebouwen'' door de Duitsche hommen getroffen werden, dat in het East End „schade aangericht" en „een fabriek in brand geschoten" werd en dat in dit district het aantal gewonden en dooden aanzienlijk is. Voorts wordt medegedeeld, dat ook In andere deelen van,het land „bommen vielen", bijv. ip Lancashire. Essex, Sur rey, Berkshire, Kent, de Midlands en in het Zuid-Westen van Engeland. De Engelsche regeering heeft volgens Stockholms Tidningcn onder den druk van de omstandigheden het verbod tot overnathten op de stations van den Lon* denschcn ondergrondsehen snoonveg op geheven. Een middelmatig station kan aan omstreeks vierhonderd personen plaats bieden. Derhalve kan men bere kenen. dat ten minste 150.000 lande naars iederen nacht onder den grond op deze stations slapen. Zij moeten overi gens een kaartje van 3Va pence koopen. Meestal verschijnen de eersten, die \tfil- BRUSSEL. 20 Sept. (D.N.B.V De Epaansrhe minister van hinnenlandsche zaken Serrano Suner is vanmorgen uit Berlijn in Brussel aangekomen. Op het slation werd hij door den plaatselijken commandant van Brussel. kapitein Freiherr von Rdelshelm en door den •mbnssaderaad Von Bargcn ontvangen De militaire bevelhebber in België en Noord-Frankrijk generaal Von Falken hausen houdt heden ter eere van den hoogen cast een receptie. Van Brussel uit onderneemt Suner een tocht door het bezette gebied. len overnachten, reeds 's middags om vier uur. Hoe ongunstig in financieele kringen in de City de toestand van Engeland geacht, wordt., blijkt uit het feit. dat 27 groote Engelsche verzekeringsmaat schappijen. die met haar milliardenka- pitaal bijna de geheele. scheeps- en la- dincverzekering ter wereld in handen hebben, thans naar de V. S. verhuisd zijn. Zij hebben daar een „holding com pany" met het op zichzelf geringe kapi taal van tien millioen dollar gesticht om de overbrenging van de Engelsche be drijven naar de V.S. te kunnen -"uitvoe ren. De verzekeringspremies van de maat schappijen moeten reeds voor het groot ste deel naar New York overgebracht zijn. Daarmee wordt het zwaartepunt van het Engelsche verzekeringsbedrijf, dat zich over de geheele wereld uitstrekt, naar de V.S. overgebracht. Ook dit, ver schijnsel is symptomatisch, v.oor de ge weldige krachtsverschuiving Van Enge land naar de V.S.. -die thans overal op treedt. VAN DE EGYPTISCHE GRENS, 20 Sept. (D.N.B.). In de dóór de geëva cueerde bevolking van Alexandrië over volle dorpen in liet achterland van dc Egyptische havenstad zijn epidemieën uitgebroken. Het besmettingsgevaar is nog toegenomen door den ellendigcn toestand, waarin dc vluchtelingen zich bevinden. De moesten hebben nog steeds geen onderkomen gevonden en slcepen zich van het cene dorp naar het andere. H?t. luchtverdedigingscornité van Alex andrië ontvangt dagelijks heftige eischcn voor het terugbrengen van de vluchtelingen naar hun geboortestad. Een aantal geëvacueerde personen is in liet geheim weer naar Aleandrie terug gekeerd, waar zij hun woningen niet meer konden betrekken, daar hun stads wijk door de militaire autoriteiten tot „gevarenzone" was verklaard. Gemeenschappelijk gebruik van lucht- en vlootsteunpunten door de Engelsch spre kende landen NEW YORK. 20 Sept. (D.N.B.). De New York Times beweert in een bericht uit Washington, dat de thans door den minister van buiteniandsche zaken. Cordell Huil. den Britschen amhassa deur. Lord Lothian, en den Australi schcn gezant. Casev. gevoerde bespre kingen een nauwere samenwerking tus schen de Engelsch sprekende landen over de geheele wereld betreffen, inzon derheid ten aanzien van het gemeen schappelijk gebruik van hun lucht- en vlootsteunpunten. Volgens diplomatieke kringen wordt een officieel bondgenoot schap voor het oogenblik weliswaar niet overwogen, wel echter de in lijving van Zuid-Afrikaansche, Aus tralische en Nieuw-Zeelandsche steunpunten bij het verdedigings stelsel van het Amerikaansche vas teland. De New York Times brengt dit ge heele plan in verband met het vraag stuk van het Verre Oosten, dat door den terugtocht, der Engelschen op het front in de Middellandsche Zee en op het eigen eiland aanzienlijk verscherpt is en dat aan verschillende zijden den wensch heeft doen ontstaan naar aan wezigheid van de Amerikaansche vloot te Singapore. De gemeenschappelijke beheersching van de steunpunten in de geheele wereld wordt volgens het blad ook overwogen voor het geval, dat En geland ineenstort en de Britsche vloot overeenkomstig de belofte van Chur chill vluchthavens aan de overzijde op zoekt. Vier personen gedood BERLIJN. 20 Sept. (D.N.B.) Engel sche vliegers hebben in den afgeloopcn nacht in hel gebied der stad Heidelberg opnieuw op woonwijken bommen neer geworpen. In Heidelberg zijn wijd en zijd geen militaire dooien te vinden. De stad is in de wereld bekend als' plaats der wetenschap en van histori sche herinneringen. Daarom is het Duitsche volk over liet bericht, dat En gelsche vliegers op de stad bommen hebben geworpen, waarbij voornamelijk de arbeiderswijk van Heidelberg, Pfaf- fengrund, zwaar getroffen werd, zeer verbolgen. Een van de arbeidesrwonin- gen werd totaal vernield. Van het hier in wonende gezin werden de kostwin ner, alsmede dochter en zoon gedood. Andere brisantbommen, die in de naaste omgeving van Heidelberg wer- ren neergeworpen, doodden een kind van veertien jaar en veroorzaakten bij verscheidene personen zware verwon dingen. Verder wierpen Engelsche vlie gers talrijke bommen in de onmiddel lijke omgeving van het kasteel bij Bruchsal. Besprekingen over de toekomsti ge oorlogvoering, die voor het verslaan van den vijand tot een hoogtepunt is gekomen en volkomen bevredigend werd geacht ROME, 20 September. (D.N.B.). DE Duce heeft vanmiddag in tegenwoordigheid van den Italiaan- schen minister van buiteniandsche zaken, graaf Ciano, opnieuw den Duitschen minister van buiteniandsche zaken Von Ribbentrop voor een hartelijke bespreking ontvangen. Bij het onderhoud, dat van 17 tot 18 uur duurde, waren de Duitsche ambassadeur te Rome, Von Mackensen, en de Italiaansche ambassadeur te Berlijn, Dino Alfieri, aanwezig. Bij de door de vooraanstaande staatslieden der spilmogend- heden gevoerde besprekingen is, naar in Italiaansche kringen wordt verklaard, een volledige overeenstemming geconstateerd tusschen de gezichtspunten over de verschillende vraagstukken, die aan een on derzoek zijn onderworpen, alsmede over de toekomstige oorlogvoe ring, die voor het verslaan van den vijand tot een hoogtepunt is gekomen en volkomen bevredigend werd geacht. WAT het Donauvraagstuk en dc be- trekkingen met Spanje betreft, wordt.in Italiaansche kringen verklaard, dat, zonder bijzondel-hcden te melden of indiscreties te begaan-over de absoluut vertrouwelijke besprekingen, vanzelf sprekend bii liet bcstudeeren van alle aetueele problemen, ook deze beide kwesties zijn behandeld. Doch over deze. door de hoogste autoriteiten gevoerde en nog aan den gang zijnde besprekingen, kunnen geen bijzonderheden worden ge geven. Iedere waarnemer weet echter dat de vraagstukken van Zuid-Oost- Europa door de spil mogendheden steeds met de grootste opmerkzaamheid en in een geest van volledige samenwerking worden nagegaan. Wat ten slotte Spanje betreft, zoo wordt gezegd, is het door de hartelijk heid van zijn betrekkingen met de spil- mogendheden en door de op de slagvel den zegenrijk beproefde wapenbroeder- schap en door de samenwerking van de idealen en ideologieën eehcel normaal, dat de vraagstukken, die de^en sector van Europa betreffen, in den geest van de meest bereidwillige en.hartelijkste sa menwerking worden bestudeerd. f N verband met de besprekingen van den rijksminister van buiteniandsche zaken te Rome. wijst het Hamburger Fremdchblatt op de principieels holcc kenls van de conferenties drr. verbonden naties in liet tegenwoordige oogenblik. Het blad schrijft, dat liet Britsche uni versalisme, welks overzcesche heer schappij steunt op de onzichtbare omsin geling van alle mogendheden, op het Europeesche vasteland door den. ring van de Britsche vloot, een duidelijke militare autoriteit van Groot-Brittannië in de wateren van het moederland cu van de Middellandsche Zee vereisclit. Het moet echter het doel van Duitsch- land en Italië zijn, zoo constateert het blad. in beide gebieden de bases voor de Britsche aanspraak op macht terzijde te stellen, dat is een beslissende phase, waarin het oorlogsgebeuren is gekomen. Hieruit volgt tevens met onafwijsbare logica, dat de politieke vraagstukken van de Europeesche nieuwe ordening ten nauwste verbonden zijn met de nieu we ordening in de Middellandsche Zee en ten slotte ook met die in Afrika. Ein delijk is het einde van het tijdperk waarin de steunpunten van het Brit sche imperium in de Middellandsche Zee alle betrokken staten, hetzij Egypte of -Spanje. Frankrijk of Italië tot kost gangers van de Britsche welwillendheid deeradeeren in zicht gekomen. Het bevriende Spanje, dat reeds scderi maanden zijn neutraliteit veranderd heeft in een toestand van niet-oorlogvoc- rènd. zoo schrijft het blad verder, ver schijnt op het hoogtepunt van het gehee le conflict als een land. dat de vrije keuze van zijn helnngen en in overeen stemming met ziin politieke wereldbe schouwing ziin Plaats aan de zijde der spilmogendheden zoekt De ontwikkeling 27. Opa Bol werd er onder begraven. Bij lachte zich een kriek. Maar vader Bol lachte niet. Hij roffelde met zijn soeplepel een marsch op Tippie's broekje. Tippie werd naar bed gestuurd. Het was pas zes uur en volop dag. In de gang zag hij Opa's tooverstok staan. 28. Stil nam hij hem mee naar bed en bedacht, wat hij met dien stok zou doen. Opeens wist hij het Tik-tak-tok zei hij. terwijl hij bij zichzelf dacht „Maak. asjeblieft stok- kie. dat ik nu. ineens onder den appelboom zit."Daar stond Tip onder den appelenboom. Gelegenheid tot inleggen en terugontvangen van spaargelden Breostraat 82 WOENSDAG van VRIJDAG ZONDAG Opgericht IS Juli 1910. telefoon 4423 7 tot 8 uur 10 11 12 1 Giro no. 248878 Spaarbusjes Inleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvan gen. Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbank- bond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaar bankbureau. TOKIO, 20 Sept. (D.N.B De Ja- pansch-Amerikaansche betrekkingen zijn den laatsten tijd slechter gewor den, zoo schrijft de „Tsjoega Sjogyo Sjinipo". Het blad meent, dal deze ont wikkeling bespoedigd is door den voort gang van de Japansche politiek in het Zuiden en van den oorlog ia Europa. Maar deze spanning tusschen de V.S. en Japan stamt niet uit den laatsten tijd, doch dateert van het conflict om Mandsjoerije. Dat tot dusver een.botsing vermeden kon worden, is hoofdzakelijk een gevolg van de terughoudende'ncga- lieve buiteniandsche politiek van Japan. Doch thans'heeft de internationale si tuatie van beide mogendheden zich to taal gewijzigd. Japan maakt zich steeds meer los van de democratische 'staten. In de democratische, slagorde is Frank rijk reeds te gronde gegaan en Enge land staat op den tweesprong tusschen leven en dood. Een halfslachtige poli tiek is derhalve niet meer mogelijk. Het dreigende gebaar van de V.S; kan Ja pan niet van de wijs brengen. Een dui delijke aamrijzing voor de richting van de Japansche politiek vormt het feit, dat Konoye gesproken heeft over ernsti ge tijden, die komen. Alleen schade aan den grond aangericht BRUSSEL, 20 Sept. (D.N.B.) Het kleinste dorp van België, dat acht hui zen met in het geheel 36 inwoners telt en in vruchtbare velden van Vlaanderen is gelegen, is in den afgeloopen nacht door Engelsche vliegers gebombardeerd. Wijd en zijd is er geen militair doel te vinden. De bommen, die lukraak van groote hoogte werden geworpen, richt ten alleen aan den grond schade aan. De .Belgische pers noemt dit bombar dement een typisch geval van Britsche onverantwoordelijkheid. Het Laatste Nieuws schrijft, dat tot dusverre de stra tegische beteekenis van dit kleinste Bel gische dorp niemand duidelijk is gewor den. Wij verwachten, aldus het blad. met belangstelling de scnsatïoneele me dedeel ing, die de Engelsche radio-om roep over dezen „geslaagden" aanval zal verspreiden. Ook in plaatsen bii Kort- rijk hebben de Eiigelschen bommen la ten vallen, in het geheel 17, die alleen den grond beschadigden. In den nachl van Dinsdag op Woensdag zijn op vreod- zame woonwijken te Antwerpen Brit sche hommen gevallen. Een woonhuis werd getroffen; vier menschen kwamen hier om het leven. Een andere bom ver woestte een kerk in een buitenwijk, waarin zich geen militaire doelen bevon den. De Nation Beige schrijft: „De eeni- ge verklaring is, dat de Engelschen in zuivere vernielingswoede en moordzucht hebben gehandeld." DE FRANSCHE WAPEN STILSTANDCOMMISSIE GENEVE. 20 Sept. (D.N.B.). De Fransche regeering heeft den gouver neur van de Bank van Frankrijk, de Boiscnger, benoemd tot gedelegeerde voor economische aangelegenheden bij de Fransche wapenstilstandscommissic te Wiesbaden. van de betrekkingen met Berlijn en Rome kan op een andere wijze nauwe lijks uitgelegd worden. Het Afrikaan- scbo continent is in historisch, geogra phisch. strategisch en kolonisatdrisch opzicht een onderdeel van de Europee sche statenwereld. Dezelfde, van Enge land bevrijde, atmosfeer, die het Europa van do toekomst zal kenmerken, zal ook de Afrikannschc volken vrijer laten ade men. Door al deze redenen, zoo besluit het Hamburger Fremdonhlaft. is hel niet mogelijk, de grootp beteekenis van de besprekingen te Rome te overschatten. Om te voorzien in het gebrek aan tonnage van de koop vaardijvloot NEW YORK, 20 Sept. (D.N.B.). De gewoonlijk als goed ingelicht geldende journalisten Pearson en Allen schrijven heden in de New York Daily Mirnpr, dat aan president Roosevelt is voorgesteld dertig Amerikaansche koopvaardijsche pen met een gezamenlijken inhoud van 300.000 ton, die voor den wereldoorlog gebouwd zijn, aan Engeland af te staan. Engeland zou dezé schepen dringend noodig hebben als gévólg van de zware tonnagevërliezen veroorzaakt door het Duitsche ldchtwapén ën de Duitsche duikbooten. Een tekort aan levensmid delen en grondstoffen zou anders niet te voorkomen zijn. Van neutrale schepen, die tegen Britsche belangen werken, of die er van verdacht worden zulks te doen LONDEN, 20 Sept. (A.N.P.). Van nu af aan zal een lijst van neutrale schepen gepubliceerd worden, bevatten de de namen van vaartuigen waarvan bewezen is of die ervan verdacht wor den tegen de Britsche belangen te wer ken, Aan deze schepen zullen geen na vicerts en geen havenfaciliteiten ver leend worden, zoodat hun reis waar schijnlijk zeer vertraagd zal worden. De thans gepubliceerde lijst behelst drie .Toego-Slavische schepen, de Svetiduje, de Galeb ert de Vickofrio. Het cerstp vaartuig bevindt zich in Norfolk (Ver. St.). Van het tweede heeft men het laatst iets vernomen uit Marseille. Het derde is uit Rio de Janeiro vertrokken naar Baltimore. Binnenkort zal een lijsj van neutrale schepen verschijnen waar mede elke handelsbetrekking strafbaar is en wel op grond van de wet betref fende den handel met den vijand. BELGISCHE LEENING VAN DRIE MILLIARD BRUSSEL, 20 Sept. (D.N.B.. Ter be veiliging van de financieele positie en ter vermijding van alle gevaren welke uit een tekort zouden kunnen voort vloeien. zal als gedeeltelijke vereffening van de zwevende schuld welke de laat ste maanden ontstaan is een consolideé- ringsleening met een looptijd van tien jaren ten bedrage van drie milliard francs worden uitgegeven. TOKIO, 20 Sept. (D.N.B.). Naar aan leiding van het aanstaande vertrek van den nieuwen Japanschen ambassadeur, Tatekawa. naar Moskou, verklaart de Hotsji Sjimlioen, dat het kortzichtigheid zou zijn, samenwerking met. een andere mogendheid af te wijzen alleen omdat die mogendheid een andere politiek voert dan. Japan. CONVOOI UIT GIBRALTAR VER TROKKEN MADRID, 20 Sept (D.N.B.). Uit Algeciras wordt, gemeld, dat Donderdag een uit 29 koopvaardijschepen, waaron der vijf tankschepen, bestaand coivvooi van Gibraltar in de richting van den Atlantischen Oceaan is vertrokken. Het convooi werd door drie torpedojagers en een verkenningsvliegtuig vergezeld. ZONDAG 22 SEPTEMBER JAARSVELD, 414.4 M. 8.00 KRO. S.30 VPRO. 9.00 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—9.00 KRO. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Wjj begin nen den dag. 8.30 Korte ochtenddienst. 9.00 Gram.muziek. 10.30 Hoogmis*. 12.00 Gram.mu ziek, 12.15 Rococo-octet. 12.45 Nieuwsberich ten ANP. 1.00 Boekbespreking. 1.15 KRO- Melodisten en solist. 2.00 Gram.muziek. 2.15 Rgdiotooneel. 3.00 Fluit, viool en altviool. 3.25 Gram.muziek. 3.50 Fluit; viool en piano.. 4.10 Akener Domkoor -(opn.).. 4.30 Zieken- praatje. 4.50 Gram.muziek. 5.15 Wekeljjksche gedachtenwisseling (ANP). 5.30.Gereformeer de- Kerkdienst. Hierna: Gewjjde muziek (gr. pi.). 7.45 Gram.muziek. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 9.10 KRO-Kamcrorkest en solist. 8.50 Wjj sluiten den dag. 8.559.00 Nieuwsbe richten ANP.' KOOTWIJK, 1875 M. VARA-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Grammiuziek. 8.00 Nieuws berichten ANP, gram.muziek. 10.00 Piano en gram.muziek. 10.30 Orgelspel. 11.00 Gram. muziek. 11.15 Berichten, (Engelsch). 11.30 De Krekels. 12.00 Esmeralda en solist. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuwsberichten ANP. 1.00 Esmeraldê én solist. 1.30 Gram. muziek. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 VARA- orkest. 3.00 Tuinbouwhalfuurtje. 3.30 Berich ten (Engelsch). 3.45 Zang, piano, èn gram. muziek. 4.15 Gram.muziek. 5.15 Wekeljjksche gedachtenwisseling (ANP). 5.30 Esmeralda. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 VARA-orkest. 7.00 Reportage. 7.20 VARA-orkest. 8.00 Be richten (Duibsch). 8.15 Nieuwsberichten ANP. 8,25 Gram.muziek. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gram.muziek. 8.559.00 Nieuwsberich ten ANP, sluiting. MAANDAG 23 SEPTEMBER JAARSVELD, 414.4 M. VARA-Uitzen ding. 8.00 Nieuwsberichten ANP, gram.muziek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.15 Viool en piano. 10.45 Declamatie. 11.05 Orgelspel. 11.40 Declamatie. 12.00 Berichten. 12.05 Es meralda. 12.45 Nieuws- en economische be richten ANP. 1.00 VARA-orkest. 2.00 Gram. muziek. 3.00 Declamatie. 3.30 Cello en piano. 4.00 Gram.muziek. 4.30 Voor de kinderen. 5:00 Gram.muziek. 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 V-ARA-orkest en soliste. 6.15 Esmeralda en solsit. 6.45 Berichten. 6.50 Gram.muziek. 7,00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Zang met pianobegeleiding. 7.35 Orgelspel. 7.50 „Zomerpostzegels" toespraak. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Radiotoo- neel. 8.559.00 Nieuwsberichten ANP, slui ting. KOOTWIJK. 1875. M. NCRV-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws berichten ANP. 8.10 Schriftlezing, meditatie. 3.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.35 Gram.mu ziek. 10.30 Viool, piano en gram.muziek. 11.15 1 Berichten (Engelsch). 11.30 Gram.muziek. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Amster- damsch Salonorkest en gram.muziek. 2.00 Berichten (DuKsch). 2.15 Vervolg concert. 2.45 Gram.muziek. 3.30 Berichten (Engelsch). 3.45 Zang met pianobegeleiding en gram.mu ziek. 4.20 Gram.muziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische be richten ANP. 5.30 Gooilanders. 6.15 Berichten Engelsch). 6.30 De Vedelaars en solist. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.30 Reportage of muziek. 7.50 „Zomerpost zegels". toespraak. 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Nieuwsberichten ANP, gram.muziek. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gram.muziek. 8-559.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. De gemakkelijkste vorm van betaling van het kwartaal abonnement op het „AMERSFOORTSCH DAGBLAD" is per automatische giro. Op aanvraag zendt onze Administratie (Tel. 4620) U een machtiging ter teekening, de girodienst zorgt dan automatisch voor overschrijving van Uwe rekening op de onze. Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnementsgel den voor het vierde kwartaal 1940 reeds automatisch overgeschreven worden. DE ADMINISTRATIE.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2