Mij. Ziekenfonds Amersfoort en Omstreken" Firma L. Houbaer FILMS voor deze week: STADSNIEUWS GESLOTEN Politie-varia Oud-Amersfoort (353) Jaarverslag over 1939 DUIVEN IN BESLAG GENOMEN Vrede was spoedig gesloten Orkestvereeniging Amersfoort r Bonnen, die nu geldig zijn Combinatie Peek Cloppenburg Textiel- perikelen r UIT DEN G.U.K.B. 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1940 OOOOOOOOOOOC>OOO0OOC,OOOOOOO<> W ERSCHENEN is het negende jaar- verslag van het Maatschappij Ziekenfonds „Amersfoort en Omstre ken". In zijn beschouwend overzicht schrijft de secretaris, de heer J. v. d. Bunt, dat, ondanks het uitbreken van den oorlog, het. fonds, in het alge meen'genomen, aan zijn doelstelling heeft beantwoord. In verband met.' het gemobiliseerd zijn van vele deelnemers (geneeskun digen moesten bepaalde maatregelen getroffen worden, welke zoo soepel mogelijk werden toegepast. Er is nog geen oplossing gevonden voor de kwesties betreffende het honorarium der deelnemers en premieverlaging voor inwonende kinderen van 1619 jaar. De werkloosheid was iets minder dan over 1938. Er werd gemiddeld aan 320 ge zinnen en aan 139 alleenstaande perso nen toeslag op de premie gegeven. Over 1938 waren deze getallen resp. 628 en 179. Vermoedelijk zullen deze cijfers over 1910 wel weer hooger zjjn. In Soest werd gemiddeld aan 58 gezin nen en aan 5 alleenstaande personen toe slag op de premie gegeven. Zoowel te Amersfoort als te Soest werd oo'k nu weer 50 door het gemeentebestuur en 50 door de deelnemers in de kosten bijge dragen. Zohder resultaat tot nu toe. heeft het bestuur met het gemeentebestuur van Harderwijk besprekingen gevoerd om ook aldaar ot. een toeslagregeling op de premie te komen. De stijging van het leden- en zielental is minder groot geweest, in vergelijking met vorige jaren. De stijging bedroeg resp. 3,53 en 4,63 In 1938 waren deze getallen resp. als volgt 10.-11 en 904 over 1937 resp. 10,14 en 10 In 1937 steeg de zuiver geïnde contributie met 9,07 in met 10,41 terwijl de stijging over maar 7,28 bedraagt. De oorzaak hier van is, dat. vele leden wegens de mobi lisatie tijdelijk bedankt hebben voor hun lidmaatschap. Verder blijkt, uit de verschillende ver slagen, dat 41,41% van de bevolking van Amersfoort lid is van het fonds. Het be stuur bestond uit dr. J. J. Lubsen, voor zitter; J. v. d. Bunt, secretaris en dr. C. M. Lap, penningmeester. Doordat laatstgenoemde bedankte, werd de heer W. G. van Zadelhoff als penningmees ter benoemd, waarmede nu ook de apothekers in het dagejijksch bestuur vertegenwoordigd zijn. Een laatste woord van dankbaarheid en afscheid wordt in dit verslag ge richt aan den heer J. A. Schouten, die voor het vaderland sneuvelde. Op 31 December jl. waren hier 22 huisartsen, 13 specialisten en 10 apo thekers als deelnemer aan het fonds verbonden. Voor de buitengemeenten waren deze cijfers re6p. 17, 2 en 3. De geneeskundige commissie be stond uit de heeren A. Brester, M. Ka merling en J. J. Lubsen. Dr. Th. Deelen verving dr. Lubsen tijdelijk, terwijl de commissie verder nog aangevuld werd met apotheker W. G. van Zadelhoff. In zijn slotwoord betuigt de secreta ris dank voor alle ondervonden mede werking met den wensch, dat het jaarverslag 1940 onder gunstiger om standigheden het licht moge zien. De balans per 31 Dec. 1939 geeft aan f 71.327.83. Resulteerend is er een voordeelig sal do van 1650.87. De baten bedroegen 243.433.18, de Ia6ten 239.965.92. Met een uitvoerige toelichting ej? ge gevens betreffende de tandheelkundige kliniek wordt het verslag besloten. Men had ze laten uitvliegen, hetgeen verboden is Zijn Uw hoklijsten in orde? GISTEREN moest door de politie een zevental post- en sierduiven in beslag worden genomen. Men had de vogels gelegenheid gegeven om uit te vliegen, hetgeen naar men weet verboden is. In verband hier mee werd tegen twee personen pro ces-verbaal opgemaakt. Aansluitend op dit bericht, mee- nen wij er goed aan te doen met het volgende onder de aandacht te bren gen van hen. die duiven houden: Bij verschillende personen blijken de hoklijsten niet te kloppen met het aantal duiven. Dit is natuurlijk strafbaar en zij, die hierin betrokken zijn. doen goed. deze fout te herstel len, daar er alleen onaangenaamhe den uit kunnen voortvloeien. Niet alleen voor hen zelf, maar wellicht ook voor anderen, wier hoklijsten wèl in orde zijn. Oneenigheid ontbrandde in automatiek Vannacht omstreeks half een werd de politie gewaarschuwd wegens een vechtpartijtje op de Varkensmarkt. Zij toog er Ijlings heen en zag zich genood zaakt, aldaar twee lieden op ta rapen, die hijgend over het plaveisel rolden. Eén van hen had alreeds een wondje aan het gelaat gekregen, doch voor de rest waren zij nog gaaf. Op het politiebureau kon de zaak langs diplomatieken weg worden afge handeld. Dit laatste was volkomen in stijl, want de beide heeren hadden ruzie om een kleinigheid gekregen. Het slot van de besprekingen kenmerkte zich door groote wederzijdsche hartelijkheid en een diepgaand begrip voor elkander'! moeilijkheden. En wij vernamen, dat de verdere vredesbetuigingen hebben plaats gehad in dezelfde automatiek op de Varkensmarkt, waar eerst de strijd ontbrandde. Een monteur uit Meppel, die zonder in het bezit te zijn van een wegenbelasting- kaart auto reed, is geverbaliseerd. Iemand, die zijn fiets ongesloten en onbeheerd op den openbaren weg liet staan, is op de bon gezet. Hetzelfde lot viel enkelen personen, wier rijwiellam pen niet afdoende verduisterd waren, ten deel. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Aljjda Magdalena, z van Ja cobus van 't End en Alberdina Rijkeboer; Willem Sebastiaan, z. van Gerrit du Pree en Cornelia Hornsveld; Elisabeth, d. van Jo hannes Jacobus Mol en Angeniet van Mee- teren; Willemijntje Wilhelmina, d. van Jo hannes van Hoe\jen en Willemüntje van Ha- mersveld; Karei Gooitzen Willibrord, z. van Throdorus Ignatius Maria Joseph Deelen Wilhelmina Gatske Brouwer: Hendrik, van Jan van Duinkerken en Jansje Carolina van Ginkel. OVERLEDEN: Gerrit Jan van Ew'g'k. 65 jaar, ongehuwd: Hendrikus Bcrnardus Guido Prinsen, oud 7 dagen: Trijntje Deute- kom, oud 22 jaar. ongehuwd.' NEDERLANDSCHE UNIE OPENT TE AMERSFOORT STEDELIJK SECRETARIAAT AT AAR wij vernemen, opent de Neder 4 landsche Unie heden te Amersfoort, aan -de Varkensmurkt I hetsecretariaat voer de stad Amersfoort. Het bureau heeft ten doel een middelpunt te zijn voor de propaganda en den verkoop van het weekrlod ,De Unie". AANEE5T3DING TE UTRECHT Te Utrecht had een aanbesteding plaats door den Eerstaanwezend Inge nieur voor het bouwen van een Centraal Militair Hospitaal te Utrecht (6e gedecl te: Het maken van de technische in stallatiën in de, vakken 1. 2. 3. 4. 5 en 6 Door de N.V Hnijgen Wessel te d< zer stede werd ingeschreven voor 148.115. FRUIT- EN GROENTENVEILING AMERSFOORT, 20 Sept. Peren 6— 18, appelen 615, druiven 11—19, perzi ken 30140, meloenen 613, tomaten 50—81; witte druiven 24: snijboonen 22— 31; stamboonen 819stokboonen 13—17, pronkers 1214, andijvie 1420; sla 16 —37; wortelen 57, roodekool 62—67; groene kool 40—62; selderv 6—24; peter selie 1112; spinazie 516, komkom mers 23—34; bieten 22—33; prei 12—13; postelein 1214; knolseldery 7—9. EXAMEN Te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen klassieke letteren de heer N. Veis Heyn. fyoed 1 Laat Uur oude vnontuui- een< veWccnp-en dooi- ïoo'n vnod»i-ne. T-viivikickt bi-il Het U tfemakkeYvxei- en het Staat bete? OPTICIEN TUSSEN SPECIAALZAAK IANGESTRAAT 56 - TEL. 6584 Op werkdagen tot 8 uur - op Zaterdag tot 10 uur geopend. <xx>o<xxx>^<><><>c><><><><><><><><x>ooooo J. van Doorneveld tot eere-lid benoemd in de gisteren ge houden ledenvergadering De orkestvereeniging „Amersfoort" hield gieteravond haar algemeene leden vergadering. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester wer den goedgekeurd. Bjj de periodieke ver kiezing van bestuursleden werden bij ac clamatie herkozen de heeren W. A. Dwars en J. Asyee, resp. als voorzitter en secretaris, terwijl in de vacature van penningmeester, welke functie wegens familieomstandigheden door den heer A. A. Verburg werd neergelegd, werd voorzien door de verkiezing van den heer J. de Jager. Mej. P. Scheffers bleef als Bibliothecaresse in functie. Zooals reeds bekend is, zal als diri gent thans de heer C. Hartveld uit Bus- sum optreden. Dat deze naam bij voor baat. reeds een goe'den gang van zaken waarborgt, kwam op de vergadering door het enthousiasme der leden tot uiting, alsmede door het feit, dat ver schillende musiceerende stadgenooten blijkbaar het voornemen koesteren, zich te doen inschrijven als werkend lid. Een moeilijk punt vormde de bepa ling van den dag en 't uur der geregelde repetities, die, naar men weet, altijd op Vrijdagavond hadden plaats gehad. Een definitief besluit hieromtrent kon nog niet worden genomen. Er werd evenwel overeengekomen, de eerste repetitie te houden op Vrijdag 27 September, bij welke gelegenheid, mede in overleg met den dirigent, zou worden vastgesteld, welke dag en wélk uur voortaan als de finitief zouden gelden. Aan den heer J. v. Doorneveld, die wegens verhuizing naar elders, thans, na een bijna 30-jarig lidmaat- 6ohap, moest bedanken,, werd na acclamatie-besluit het eere-lidmaat- schap der vereeniging opgedragen. Een oproeping aan muziekbeoefe naars, om toe te treden tot de ver eeniging, vindt men in een in dit blad geplaatste advertentie. BURGERLIJKE STAND AMERSFOORT, 21 Sept. Geboren Mattheus Johannes Marinus, z. v. Jo hannes Volwerk en Marrigjen van de Vlasakker; Zeger, z. v. Gerrit Hendrikus van de Bijl en Jantje Suzanna Veenin gen. Van 23 Sept. t.e.m. 29 Sept. zijn de met „7" genummerde dubbele bonnen van het nieuwe broodbonboekje geldig- De bonnen, welke 29 September nog niet gebruikt zijn. blijven nog geldig te.m. 1 October. Bons 05 t.e.m12 (boterkaart) 2V» nis boter. Bons 05. 06. 07 (vetkaart 2 VS ons margarine of 2llons boter. Bon 08 (vetkaart) 2 VS ons gesmolten vet of 2lli ons boter. Bóns 09 10. ff en 72 vetkaart) 2VS ons boter met reductie. Alles geldig van 24 Aug. tot en met 18 October. Vleeschbonnen 79, 84'. 89 en 94: 100 gram vleesch of vleeschwarert of 100 gram ongesmolten vet. Bon 99 geldt alleen voor 100 gram vleeschwaren. Geldig t-m. 22 Sept. Bon 72 een kilo suiker tot en met 27 September. Bon 73 VS pond koffie of VS ons thee tot en met 27 September. Bon 71: pond tarwebloem, of tarwemeel of boekweitmeel of rogge meel. of roggebloem, of zelf razend bakmeel tot en met 4 Oct- Bon 41: VS pond rijst of rfjstemeél tot en met 4 Oct. Bon 54: VS pond havermout of ha vervlokken of gort of grutten tot en met 4 Oct- Bon 28: 1 ons maïzena of griesmeel of puddingpoeder tot en met 1 No vember. Bon 15: 1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti tot en met 1 November. Pelroleumzegel. Periode 6. Geldig tot en met 3 Nov. (alleen voor diege nen die daa^oe vergunning hebben). Bon 115: 150 gram toiletzeep (nieu we samenstelling) óf 120 gram huis houdzeep. öf 200 gram zachte zeep. öf 250 gram zeeppoeder, óf 125 gram zeepvlokken, öf 250 gram zelfwerken de waschmiddelen, öf 200 gram vloei bare zeep. tot en met 24 September. No. 116 van-de bonnen welke tege lijk met de textielkaart aan mannelijke personen boven 15 jaar werden ver strekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheercrème of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Voorts zijn in omloop voor kinde ren beneden 4 jaar: halve broodkaar ten. Naast de halve broodkaart ont vingen de kinderen een toeslagkaart waarop 6 rantsoenen havermout en 6 rantsoenen rijst of kindermeel verstrekt worden. Met deze toeslagkaart moe ten de betrokkenen even lang rond komen als de broodkaartgeldig is. Verder worden voor kinderen bene den 2 iaar 6 rantsoenen zeep en 6 rantsoenen toiletzeep beschikbaar ge steld. Voor kinderen van 2 tot 8 jaar al leen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoe nen moeten verdeeld worden over 6 distribatieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 Januari 1941. Bon nr.. 5 van de voederkaarten voor honden en katten tot het verkrijgen van honden- en kattenbrood. Geldig t.e.m. 30 September. UITKNIPPEN EN BEWAREN!! WEGENS FAMILIEOMSTAN DIGHEDEN ZIJN ONZE MAGAZIJNEN DINSDAG 24 SEPTEMBER LANGESTRAAT 64 Uit Stads Reso lutie- boeken 1772 (129) J HET TROUW GELD NOG WAARD? 'OHANNA MULDER. 63 'Cymensvan Kalveen zou einde des jaars hertrouwen. Haar beminde was de 71-jarige weduwnaar Dirk Bijlevelt. Aan getekend was men reeds, ja reeds twee geboden, roepen of proclamaties, als het toen heette, waren achter de rug, het huwelijk was dus op een oor na gevild. Maar o jemenie! Daar werpen de ..Gecommitteer den tot de huwelijke zaken" roet in het eten. Wijlen Roelof van Kalveen was 26 October van datzelfde jaar 1772 overleden. Johanna wou alzoo reeds na 2 maanden weer in het huwelijk treden. Dat ging niet. De Raadsresolu tie van 9 Nov. 1663 eiste volte 6 maanden met het weduwkaoje te lopen. Heden is die wachttijd op tien maanden gesteld. Leiden in last. Twee geboden reeds achter de rug. mogelijk de lekkernijen voor het trouw feest al besteld, en nu dat alles in puin. Foei toch! Johanna richt zich tot de Stederaad en haar request, door. een welbevoegde samen gesteld, is knap ineengezet; we lazen het in de Resoluties met veel genoegen. Gewezen wordt daarin op haar leeftijd, op haar kinderloze 18-jarige eerste echt. op de krankheid, waterzucht en bedlegerigheid van haar over leden Antonie. reeds een jaar lang. Daarom beleefd verzoek om ontheffing van die gedwon gen zes maanden weduwschap. En de Raad deed alzoWat een oud mens al in de penarie kan geraken! TORENRESTAURATIE Een zeer grote vond plaats in 1772 of '73: de spits van de Lievevrouwetoren was in de loop der jaren scheef gezakt. Wilde noodlottig gevolg voor komen worden, dan moest men ingrijpen. Dit zou echter de fondsen ver te boven gaan. welke het regentencollcpe de Lievevrouwekapel ten dienste stonden. Daarom wendde het zich tot het stadsbestuur voor fin ancieele-steun cm het herstel plan te kunnen uitvoeren van den bouwmeester Viervanf. ver- moede'nk weer een Amsterdam mer. Dit vragen om geldelijke steun geschiedde in Juni 1771. De Stederaad zegde de ge vraagde steun toe, men moest toezien op recht bekwaeme luyden. Er liep echter eerst nog heel wat water naar de zee, want eerst in Juni 1773 lezen we van een subsidie, groot f 2500. De spits werd opgevijzeld en de zware ijzeren trekstang was nog aanwezig, gemetseld in het muurwerk op de derde toren- omloop, toen de grote toren- restauratie in het begin onzer eeuw aanving, die f SOO.OOO zou vragen, voor de helft gedrageh door onze Gemeente en voor de andere helft door het Rijk. WEDUWEPENSIOEN Onlangs kon gesproken wor den van een pcnsioenverlening. echt geput uit de kas der ge meenschap en niet gehangen aan de hals van den opvolger; het bedroeg niet zo veel. het gb'd een der suppoosten. Thans in 1773 zien u-e iets vermeld over een 'weduwepen sioen. Toen het verleend werd zal men niet vermoed hebben, ciat het 38 jaar lang moesf wor den uitgekeerd, een pensioen van 15Ö gld. Maart 1773 verzoeken Rector. Conrector en Pracceptor der Latijnse scholen fklassendat het Tractement bij de nu over ledene ufeduwe van wijion Rec tor Frar.ciscus Lentfrink geno ten, tot verhoging van der Supplianten appoinctementen mogtc worden geconverfeert ofte andersints tot een gratifi catie voor de weduwen van Rectoren. De salarissen der drie heren konden best enige toeslag ver dragen. Rector van Helmond genoot f 600. plus f 100 huis huur. conrector du Cloux f 450. praeccptor (leraar) Heynen f 400 per jaar. Dat weduwe pensioen was 38 jaar uitbetaald, die f 150 kon gevoeglijk blijven uitgekeerd. Rector Lentfrink had van 1706 tot 1724 rectoraat zowel a!s conrectoraaf vervuld, had 5e en 6e klasse voor zijn reke ning gehad plus het rectoraat. Voor die 'extraordinaris dien sten werd hij in 1733 beloond met een persoonlijke salarisver hoging van f 150; sulx zou niet in consequente mogen getrok ken worden; het bleef een per soonlijke toelage. Maar eilacy, Lentfrink overleed reeds twee jaar later. Dat kort genieten van de f 150 werd ook door de Stederaad echt sneu gevon den. En zo begiftigde men de Weduwe ermee, niet vermoe dende de 38 jaren uitkering. Hoe het met de gevraagde salarisverhoging is gegaan? Eerst in 1780 zien we de. nieuw,- rector van 700 op 800 gld. komen, maar tevens moet hij z'jn conrector missen. Het leer lingenaantal vroeg toen slechts twee leerkrachten. HEUNKS. WIJ brengen onder de aandacht van onze lezers, dat het thans (vóór Nov.) slechts mogelijk is een groot ar tikel (bijv. een overja6 met, een punten- waardeering van 70), vallende onder de textieldistributie, te koopen, indien in het geheel nog geen textielgoederen zijn gekocht en van de textielkaart dus geen punten zijn geknipt. Wanneer men echter reeds kleinere textiel-artikelen heeft gekocht, moet men met het koo pen van een groot artikel wachten tot de maand November, daar men in dit. geval het 40-punten-rantsoen voor Sep tember en October niet overschrijden mag. Ditzelfde is van toepassing, wan neer men voor het inwerking treden van de textieldistributie, artikelen heeft gekocht, waarvoor bij uitgave van de textielkaart een aantal punten in min dering werd gebracht. In dit verband wordt er op gewezen, dat. men in overtreding is, wanneer een winkel een groot textiel-artikel verkoopt en .de klant het koopt en aan de textielkaart reeds een aantal punten ontbreekt. Ter voorkoming van misver stand wordt het. publiek daarom ver zocht van den winkelier niet te eischen. dat hij grootere textiel-artikelen levert op een distributiekaart, waaraan reeds punten ontbreken. Wanneer men zich niet aan deze regelen houdt, kan dit zoowel voor den betreffenden winkelier als voor den kooper tot onaangename gevolgen leiden. Er was eens een schilder in Laren Die de kunst aan 't plezier wilde paren. Roode Ster, zeldzaam zacht. Deed hem daaglijks de kracht Voor zijn kunstvollen arbeid vergaren. DRIETAL ZEVENDE PREDIKANTSPLAATS De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeen te beslojjt onlangs tot het stichten van de zevende predikantsplaats. Ter vervul ling hiervan werd het vólgende drietal opgemaakt: Ds. P. Bouw, Haaf ten; ds. C. van Dop, Voorthuizen en ds. J. W. v. d. Linden, Kootwijk'erbroek. Qrand-Théótre J „Discretie verzekerd" DE éénmalige vertoóning van de film „Eenmaal Yes eenmaal No" heeft de directie van Grand Théatre met een overtuigend „No" beantwoord: Deze rcl- prent i6 wegens den slechten toestand, waarin zij verkeerde, aan.de circulatie in Amersfoort onttrokken. In haar plaats zal thans vertoond wor den het geestige werk „Discretie verze kerd". De hoofdrollen van deze film lig gen in bevoegde handen. Ida Wüst en Theo Lingen spelen er in, alsmede dg bekoorlijoke (Heli Fnkenzeller, die we verleden week nog zagen optreden in ,M'n zoon de minister". City-Theater „Boefje" VELEN hebben Brusse's romap „Boef je" gelezen, velen hebben de tooneel- versie van dit werk gezien. Toen de Ne- derlandsche filmindustrie geruimen lijd geleden besloot, de lotgevallen van Boefje óók op de celluloid-strook vast te leggen, beteekgnde dit dus, dat er met algemeen bekend materiaal zou worden gewerkt. Dit ontheft ons er van, een inhoudsbeschrijving te geven. Op de planken is de vertolking van dén hoofdpersoon sinds jaren in handen van Annie van Ees. Bij de vervaardiging van de film heeft men gemeend, van de ze traditie niet te mogen afwijken. De vraag: hoe zal Annie van Ees het op de film „doen"? lag dus op aller lippen. Vooral daar het camera-oog de détails der handeling veel nader tot' den toe schouwer brengt dan ziilks op het too- neel het geval is. Ronduit gezegd, bestond de vrees, dat het op zou vallen, dat Boefje niet door een jongen, maar door een volwassen actrice gespeeld zou worden. Deze is on gegrond gebleken. Het spel van Annie van Ees is ook op het filmdoek volko men natuurgetrouw overgekomen. Het feit, dat men hier met een travesti te doen heeft, ontglipt aan ieder niet-inge- wiid oog. Het vriendje van Boefje is Pietje Puck, een doortrapt straatschooiertje. Guus Brox zien we als deze. Pietje Puck en hij blijkt een goede keuze van de fïlrnleiding geweest te zijn. Nel Oosthout vervult de rol van de huishoudster van den pastoor. Zij vol doet over 'het algemeen goed, doch lijkt in sommige spelmomenten iets te ge forceerd. De pastoor wordt gespeeld door Albert van Dalsum. Hij weet deze figuur, die als zoodanig niet in het oorspronke lijke verhaal voorkomt, uitstekend uit te beelden; Zijn spel is. boeiend en gaaf. De regie is van Detlef Sierck. SPORT EN SPEL Soesterkwartier gaat naar Tovers II Zondag aanstaands gaat de competi tie ook weer voor de korfbalclub „Het Soesterkwartier" beginnen. Zij zal op bezoek gaan bij de Zeisterclub Tovers 2. Deze vereeniging, welke dit seizoen voor, het eerst in de eerste klasse G.U.K.B. meespeelt zal waarschijnlijk een zoo goed mogelijken indruk pogen te ma ken. Ook de adspiranten van de beidel korfbalploegen zullen de krachten gaan meten. Voor eenige dagen publiceerden wij o.m. de indeeling van de eerste klasse van den G.U.K.B. De indeeling van de 2e. klasse is nu ook bekend. Deze luidt: Altius 2, Excelsior 3, Olympia 3, Soes terkwartier 2, Bilthoven 3. Santos 4 en 5, S.K.V. 2 en Tovers 3. De kampioen van het vorige jaar Zwaluwen 2 zal waarschijnlijk in de eerste klasse opgenomen worcien. Het programma luidt: KI. 1: Tovers 2—Soesterkwartier 1. Samos 3Altius 1 (Zaterdag). St. K V. 1—Olympia 2. KI. 2: Altius 2Olympia 3 (Zaterdag). Zwaluwen 2Excelsior 3. Tovers 3—Bilthoven 3 (Zaterdag). Samos 4Samos 5. Adsp. kl.: ToversSoesterkwartier. St. K.V.Olympia A. Zv. aluwenExcelsior. WANDELTOCHTEN ONS BELANG Het bestuur van de Wandelsportver' eeniging „Ons Belang" deelt ons rne.del» dat voor zijn herfstmarschen nu toch toestemming verkregen is. De marschen op Zaterdag^ 28 September kunnen dtu§ gehouden worden. Een vsn de beelden uit de Nederlandsche film ..Boefje", vervaardigd naar motieven van het bekende boek van den Rótterdamschen oud- journalist M. J. Brusse (City-theater)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5