AS MADRID-ROME-BERLIJN - MOSKOU-TOKIO IN WORDING? De Italiaansche pers wijst op OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL Het drielandenpact maakt diepen indruk in V.St. mogelijke uitbreiding van drie- landenpact tot Spanje en Rusland Serrano Suner naar Rome Italiaansche weermacht- berichten Griekenland en Turkije Ook in Restaurants thans brood- en vleeschbonnen MET INGANG VAN 1 OCTOBER SCHOTERMAN'S OUDE GENEVER F1T1RA" Eenige Amerikaansche bladen verwachten spoedige deelneming aan den oorlog Radio-Programma's Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 30 SEPTEMBER 1940 ROME, 29 Sepf. StcfaniDe Popoio di Roma wijst op de volkomen geestelijke solidariteit van Spanje met de asmogendheden en noemt in dit verband de volgende beteekenisvolle factoren: 1. Serrano Suner, de Spaansche minister van binnenlandsehe zaken, was aanwezig bij een ontvangst aangeboden door von Ribbentrop, ter eere van graaf Ciano en den fapanschen ambassadeur te Berlijn. 2. Het onderhoud tusschen Ciano, Suner en von Ribbentrop, na afloop waarvan een officieel communique liet weten, dat volkomen opheldering tusschen de as en Spanje bereikt was. 3. De aankondiging van het komende bezoek van Serrano Suner aan Rome. Inderdaad, besluit de Popoio di Roma, het drielandenpact is voor uitbreiding vatbaar. De hoofdredacteur van het blad Telegrafo schrijft, dat de reactie op het drielanden pact over het algemeen gunstig is voor de as-mogendheden. Met betrekking tot Rusland moet gewezen worden op de verklaring van von Ribbentrop betreffende de mogelijkheid van nieuwe overeenkomsten tusschen de contracteerende partijen en de Sovjet-Unie, een verklaring die op haar volle belangrijkheid geschat moet worden. TT ET volgende officieels commu- niqué is Zaterdag te Berlijn uit gegeven: De Führer heeft heden middag in de nieuwe rijkskansela rij den ïtaliaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, ontvangen, in tegenwoordigheid van den rijksminister van buiten- Jand6che zaken, von Ribbentrop, voor een langdurige gedachtenwis- seling. Het bezoek van den Spaanschen mi nister van binnenlandsehe zaken, Ser rano Suner, in Duitschland, heeft, naar men in bevoegde Berlijnsche kringen verneemt, gelegenheid geboden voor een uitvoerige en tot in de kleinste bij zonderheden gaande gedachten wisse ling. Do besprekingen, die voortdurend gevoerd zijn in den geest van de tus schen de drie mogendheden bestaande nauwe vriendschap, hebben geleid tot een volledige opheldering van alle vraagstukken, die de gemeenschappe lijke belangen raken. De Spaansche minister, van bin nenlandsehe zaken, Serrano Suner, t is Zondag met verscheidene heeren van zijn gezelschap naar München vertrokken. Na een koirt bezoek aan 1 de hoofdstad der beweging zal de Spaansche minister doorreizen 1 naar Rome. Ook <ie overige leden van de Spaansclhe delegatie zijn vanmorgen uit Berlijn vertrokken om via Parijs naar Spanje terug te keeren. Graaf Ciano is inmiddels naar Rome teruggereisd. Verwikkelingen moei lijker gemaakt" Het driemogendhedenpact wordt door de Noord-Italiaansche dagbladen een historische gebeurtenis van de vèrsfe strekking genoemd. De Corrierre della Sera verklaart, dat het pact de drie on- dertcekenaars verplicht tot een gemeen schappelijk plan van actie in de beide belangrijkste sferen van het internatio nale leven. Zijn beteekenis is ontzaglijk, niet alleen omdat het een onvoorwaar delijke solidariteit der belangen tus schen de drie groote mogendheden tot stand brengt, maar ook. omdat het ge sloten is, terwijl alle drie de mogend heden midden in den oorlog zijn. Het driemogendhedenpact is een ernstige waarschuwing voor de on- voorzichtigen, vooral aan gene zijde van den Stillen Oceaan. Het eind- doel en het voornaamste effect schijnt te zijn den vrede dichterbij te brengen door verdere verwikke- lingen zeer. veel moeilijker te ma- ken. Tegenover een zoo machtig drievoudig verbond zouden de ver- metelsbe heethoofden in de zgn. de- 1 mocratiecn er nog wel vele malen over moeten denken voor zij onvoor zichtigheden zouden begaan. De moreels waarde van het. verdrag van Berlijn ligt in de definitieve om verwerping van de positie van Enge land binnen het kader van het huidige conflict. Engeland ie uitgegaan van de overtuiging door omsingeling van de tegenstanders en door de van oudsher geprefereerde methode der isoleering te kunnen dwingen tot het neerleggen der wapens. Thans echter staat Engeland zelf volkomen geïsoleerd. Het pact vormt een arbeideprogram. dat een lan gen vrede vooronderstelt, een program, aan welks verwezenlijking alle volke ren van goeden wil kunnen medewer ken door zich in één gelid te scharen met de leidende volkeren. Volgens Domei zal de Japansche am bassadeur te Londen, Sjigemitsoe. Maamlag een bezoek brengen aan den minister van buitenlandsche zaken Lord Halifax om hom officieel het «lui ten van het drielandenpact mee te dee- Jen. Domei meldt verder, dat men kan waarnemen hoe de betrekkingen tus schen Engeland en Japan steed6 slech ter worden. Men overweegt daarom reeds de in Engeland wonende Japan- ïiemB zoo noodig te doen vertrekken. De Japansche ambassade te I.onden heeft het departement van buitenlandsche za ken in Tokio verzocht het thans in Li<- sahon liegende Japansche s.s. „Foesji mi Maroe" voor dat doel near Liverpool te sturen. ERGENS IN ITALIË, 28 Sept. (Ste- fani). Het 113de Italiaansche weer- machtsbericht luidde: Onze vliegtuigfor maties, begeleid door jagers, hebben den aanval op het eiland Malta hernieuwd en de vliegvelden van Micabba en Halfar gebombardeerd. Nadat de forma ties deze actie ongestoord hadden vol bracht. deden vijandelijke jagers een te genaanval op haar. Twee vijandelijke vliegtuigen werden zwaar beschadigd en vermoedelijk neergeschoten. Al onze vliegtuigen keerden terug. In Noord-Afrika zijn zuiverings- en verkenningswerkzaamheden verricht. De vijandelijke luchtmacht deed aanval len op Garn oei Grein en Dzjiara-Boeb, waarbij twee Libyers gedood en vijf Ita lianen gewond werden. Onze jagers, die zich terstond in den strijd mengden, schoten twee vijandelijke vliegtuigen neer. Drie andere vijandelijke toestellen werden waarschijnlijk neergeschoten. In Oost-Afrika trachtten Engelsche afdeelingen met gemotoriseerde vervoer middelen in het gebied van Kassala twee aanvallen te ondernemen, maar na een gevecht met onze patrouilles maak ten zij met zware verliezen rechtsom keert. Onze luchtmacht heeft in den Midden- Soedan vijandelijke verdedigingswer ken gebombardeerd. Een vijandelijke luchtaanval op Assab maakte geen slachtoffers en veroorzaakte evenmin schade. Een Engelsch vliegtuig landde te Lampedoesa Sebrisani. De beman ning. die uit een officier en twee onder officieren bestond, werd gevangen geno men. Het hoofdkwartier van de Italiaan sche weermacht maakte Zondag be kend: In Noord-Afrika is bij de gebrui kelijke verkenningsvluchten een be stuurder van een der vliegtuigen, die in het weermachtbericht van Zaterdag als neergeschoten vermeld waren, gevon den en gevangen genomen. De vijand heeft zijn luchtaanvallen op Bardia. Derna en op het gebied van Solloem en Giarabub zonder succes hervat. De ver liezen bleven beperkt tot een gewonden persoon en een beschadigde auto. In Oost-Afrika zijn eenige botsingen tusschen patrouilles aan de grens van Kenia (bij Ghcrilli ten Oosten van Wajir en. bij Todignac in het gebied van het Rudolfmeer) voor ons gunstig verloopen. De vijand is overal op de vlucht gesla gen en heeft bij elkaar zes dooden, onder wie een onderofficier, alsmede talrijke gewonden op het slagveld achtergelaten. Aan onze zijde werden vier koloniale soldaten gewond. Onze luchtmacht heeft het radiosta tion van Uadi Jusuf (ten Noord-Westen van Gallabat) gebombardeerd, een auto colonne en afdeelingen luchtdoelgeschut met machinegeweren van geringe hoog te beschoten en uiteen gedreven, en is daarna tot haar steunpunten terugge keerd. Het vijandelijke luchtwapen heeft Assab. Dessie en Combolcia zonder scha de aan te richten gebombardeerd. Voorts werd Uesca, ten Zuiden van Magi, zon der verliezen of noemenswaardige scha de aan te richten, gebombardeerd. ISTAMBOEL, 29 Sept. (D.N.B.) De Grieksche kroonprins is Vrij dagavond uit Athene per auto hier aangekomen. Ook de Grieksche kroonprinses wordt een dezer dagen uit Rome Hr- verwacht. In diplo matieke kringen wordt dit bezoek in verband gebracht met diploma tieke besprekingen tusscTien Athene en \nkara over den politieken toe stand. De Grieksche kroonprins zal waarschijnlijk eenige weken in Istamboel blijven. Naar d, Prawda meldt, zijn in het militaire district TransV~ukasië weer öianoeuvree gehouden. Dit betreft zoo genoemde „stafoefeningen" na beëindi ging van de uitgebreide manoeuvres. Deie worden eveneens gehouden onder leiding van den eersten plaatsvervan- genden volkscommissaris van oorlog, maarschalk Boerijenny, die zich nog steeds in het militaire district Trans- kaukasië bevindt. VRIEND VAN LEON BLUM GEARRESTEERD GENEVE. 29 Sept. (D.N.B.) Volgens een bericht uit Vichy is de vroegere mi nister van binnenlandsehe zaken Abra ham Schrameck, een bijzondere vriend van Léon Blum, in verzekerde bewaring gesteld. 's-GRAVENHAGE. 25 Sept. De se cretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij deelt het volgende mede: Sedert den aanvang van de distributie van brood en van vleesch en vleesch- waren was het koopen van deze goede ren bij hotels, restaurants, café's, brood jeswinkels e.d. toegestaan, zonder dat hiervoor een bon afgegeven behoefde te worden. Het is noodzakelijk gebleken met ingang van 1 October a.s. hieraan een einde te maken. Van dien dag af zullen voor maaltijden welke van genoemde instellingen worden be trokken en waarbij brood dan wel vleesch of vléeschwaren worden ver strekt, bonnen dienen te worden af gegeven. De instellingen moeten deze bon nen op hun beurt bij hun leveran ciers inieyeren ter verkrijging van brood, vleesch en vleeschwaren. Zooals bekend, zijn in het algemeen de voor een bepaalde week aangewezen broodbonnen ook nog op den Maandag eii Dinsdag van de daarop volgende week geldig, terwijl de voor een bepaal de week aangewezen vleeschbonnen ook nog gedurende de geheele daarop vol gende week geldig zijn. Deze verlenging van den geldig heidsduur geldt echter niet voor zoover de bonnen bij de hotels, res taurants, café's e.d. worden ingele verd aangezien deze instellingen de bonnen nog moeten gebruiken om zelf brood en vleesch te koopen. De distributiediensten zullen op aan vraag aan de hotels, restaurants, café's, broodjeswinkels e.d. welke hiervoor in aanmerking komen, met „een half rant soen brood" en „een kwart rantsoen- vleesch" gemerkte wisselbonnen uitrei ken. De met „een half ransoen orood" gemerkte bonnen geven recht op onge veer 50 gram brood, de met „een kwart rantsoen vleesch" gemerkte bonnen op ongeveer 25 gram vleesch (rauw gewo gen) of vleeschwaren. Deze wisselbonnen dienen aan bezoe kers, die hun bonnen inleveren, te wor den afgegeven, voo:r het geval de aan hen verstrekte hovecelheden brood of vleesch niet overeenkomt met het op de bonnen van de broodkaart of de vlecsch- kaart verkrijgbare rantsoen. Zoo z>il b v. aan een bezoeker, die een broodje van ongeveei 50 gram bestelt en dam voor een broodbon inlevërt een bon voor „een haif rantsoen brood" moeten wor den teruggegeven. De bezoekers kunnen de door hen ontvangen bonnen voor „een half rantsoen brood" of „een kwart rant soen" vleesch" bij een volgend be zoek aan een hotel, restaurant of der gelijke instelling inleveren. In ver band hiermede hebben deze bonnen een onbeperkten geldigheidsduur. Met nadruk wordt er echter de aandacht op gevestigd, dat bonnen voor „een half rantsoen brood" of „een kwart rantsoen vleesch" niet mogen worden gebruikt voor het koopen van brood of vleesch en vleeschwaren bij bakkers of slagers en andere leveranciers. Dit geldt zoowel voor de bezoekers van meergenoemde instellingen, als voor dié* instellingen zelf. De instellingen kunnen zoo noodig de door hen ontvan gen wisselbonnen bij den distributie dienst omruilen voor „heele" bonnen Omgekeerd bestaat ten allen tijde voor de instellingen de mogelijkheid om de van de bezoekers ontvangen „heele" bonnen om te ruilen voor wisselhonncn. De wisselhonncn zijn voor de hakkers, slagers en andere leveranciers waarde loos. aaneezien zii deze niet bij den dis- tribuiiedienst mogen inleveren. KINDERHOEKJE 41. Mijn tweede wensch is: Ik heb gehoord, dat eerstdaags de eerste trein gaat rijden van Amsterdam naar Haarlem Ik zou niets liever willen, dan op zoo'n trein te zitten en wat van de wijde wereld te zien. Mijn derde wensch wil ik lie ver voor later bewaren. 42. Als ik van de wijde wereld mag zien, heb ik jiu niets anders te wenschen. Toen sprong het muisje van den inkt pot af en ging de kamer uitZe kwam terug en droeg een zwart stokje in haar bekje. Ze legde het stokje op Kobusje's hoofd en zei: per kruik f 3.25 bij 6 kr. af 3.= bij 12 kr. a f 2.85 JL JC\.XA Utr.slr. 17 Tel. ETEffl Ao 187&J NEW YORK. 29 Sept. (D.N.B.) De Amerikaansche ochtendbladen maakten Zaterdag van het driemo gendhedenpact melding met op schriften als „De Ver. Staten zullen het hoofd bieden aan dit bondge nootschap door een bespoedigde be wapening en door een versterkte hulpverleening aan Engeland en China". „Amerika zal onlanks de nieuwe as Engeland blijven helpen." De New York Times meldt uit Wash ington, dat Roosevelt onmiddellijk een grondige bestudeering van alle moge lijkheden van het nieuwe bondgenoot schap heeft bevolen. In verband hier mede meldt het blad, dat de kabinets zitting van Vrijdagmiddag zich niet al leen heeft bezig gehouden met de poli tieke perspectieven van het pact. doch ook met de gevolgen voor den Ameri- kaanschen invoer van tin. rubber en andere belangrijke Aziatische produc ten. alsmede met het onmiddellijk in werking treden van het embargo op schroot en het eventueele embargo op den tot dusver vrijen uitvoer van ruw ijzer en staal. Talrijke bladen beschouwen den toestand na het sluiten van het drie mogendhedenpact van Berlijn als critiek. De New York Herald Tribu ne, geeft de opvatting van goedinge- lichte waarnemers weer met de aan duiding, dat de Ver. Staten zich in het a.s. voorjaar, indien niet vroe ger, in oorlog zullen bevinden, waarbij natuurlijk veel afhangt van het doorzetten van'Engeland. Hetzelfde blad zou het feit, dat de En gelsche vloot niet overwonnen is en het vlootbouwprogramma van de Ver. Sta ten als lichtpunten willen zien. Zoolang beide vloten niet bedwongen zijn be hoeft Amerika niets te vreezen. Terwijl Engeland zich verbitterd te weer stelt, kan Amerika zich met de nieuw ver worven steunpunten in den Atlanti- schen Oceaan onaantastbaar maken. De toestand in den Stillen Oceaan daarentegen is ongunstiger en zou cri tiek kunnen worden in het. geval van een Engelsche nederlaag. In ieder geval moeten Amerika en Engeland met de Britsche Dominions ook in den Stillen Oceaan hun militaire posities verster ken. De New York Daily News spreekt in een bericht uit Washington van de z.g. algemeen verspreide mpening, dat de Ver. Staten een uitstapje maken met den oorlog als einddoel en dat de be slissende crisis nog vóór de verkiezin gen in November zou kunnen komen. Vrijdag heeft in de ministeries een eroofe spanning geheerscht. De New York Times is van mee ning. dat de toestand voor de Ver. Staten duidelijk is: Amerika heeft noch de wensch. noch de vereischte middelen om tegen Japan oorlog te voeren. Wat Engeland betreft, is het Amerikaansche volk van de noodza kelijkheid overtuigd, dat Engeland in het belang van de veiligheid der Ver. Staten alle hulp verdient. Hull: Pad bestond de facto reeds jaren In de Zaterdag gehouden persconfe rentie heeft de Amerikaansche minister van buitenlandsche zaken. Huil. de vol gende formeele verklaring afgelegd: „Het driemogendhedenpact tusschen Duitschland. Italië en Japan brengt, naar de meenine der Amerikaansche rpgeerine. niet veel veranderine in een toestand, die reeds sedert verscheidene jaren heeft bestaan. De aankondiging van het bondgenootschap maakt alleen de geheele wereld een betrekking duide lijk, die de facto sedert vrij langen tijd bestond. Dat een dergelijke overeen komst in voorbereiding was, was hier sedert ecnigen tijd zeer goed bekend. De Amerikaansche regeering. heeft, bij het bepalen van haar buitenlandsche politiek (met dit feit ten volle rekening gehouden." Huil weigerde verdere mededeelingen te doen en verklaarde, dat hij zich over dit. soort vragen niet aan een kruisver hoor wilde onderwerpen. Het. bezoek van den Engelschen am bassadeur. Lord Lothian, bij minister van buitenlandsche zaken, Huil, hield, naar Huil mededeelde, verband met de nieuwe steunpunten, die Amerika van Engeland op het Westelijk halfrond heeft gekregen. Sumner Welles over den toestand De vice-minister van buitenlandsche zaken Sumner Welles heeft, te Cleveland het*woord gevoerd en verklaard, dat de Ver. Staten zullen voortgaan met Enge land alle hulp in den vorm van leverin gen van allerlei aard te verleenen. Wat het vraagstuk van het Verre Oosten be treft, elke desbetreffende kwestie kan door onderhandelingen vreedzaam wor den opgelost. De Ver. Staten wenschen, dat aldaar de rechten van Amerika en va if de Amerikaansche burgers door alle mogendheden overeenkomstig de bestaande verdragen of overeenkomstig het volkerenrecht zullen worden geëer biedigd. Alle handeldrijvende landen dienen aldaar gelijkgerechtigde moge lijkheden te hebben. De Ver. Staten verwachten, dat de internationale verdragen zullen worden nagekomen. De Ver, Staten zijn bereid eventueele wijzigingen in deze overeenkomsten of verdra gen, welke naar de meening van de betrokken landen noodig zijn, te overwegen. Japan heeft het voorne men te kennen gegeven alleen te willen beslissen, in hoeverre met, de belangen van de Ver. Staten en met. de verdragsrechten van de Amerikaansche burgers rekening gehouden moet woyden. Als lichtpunt noemde Welles de toe nemende samenwerking der Ameri kaansche republieken. Tenslotte legde hij den nadruk on de noodzakelijkheid voor de Ver. Staten met alle kracht en snelheid te gaan bewapenen. Uitingen van Senatoren De weerklank van het bondgenoot schapsverdrag van Berlijn uit zich in Congreskringen deels in eischen tot ver snelde bewapening deels in nadrukke lijke onverschilligheid, ten deele echter ook in de aansporing, dat de Ver. Sta ten er goed aan doen vool* de eigen aan gelegenheden te zorgen en zich van alle inmenging te onthouden. De democratische fractieleider, sena tor Barklev, was van oordeel, dat het verdrag moei dienen als waarschuwing aan de, Ver. Staten. De leidende democratische senator Austin verklaarde, dat het bondgenoot schap aan de Ver. Staten de verplich ting oplegt zich voor een tegenrevolutie te versterken of andere afweermiddelen te zoeken, die toegepast moesten wor den. voor het geval de Ver. Staten het tegenwoordige regeeringsstelsel wilden redden. De democratische senator Minton gat als commentaar, dat de Ver. Staten als democratie in het nauw gedreven schij nen te zijn. Des te meer reden is er voor bespoediging der bewapening. De isolationistische senator Clark ziet in het pact niet de geringste reden voor een wijziging van de buitenlandsche po litiek, want deze politiek moet daarin bestaan, dat de Ver. Staten verre van den oorlog gehouden worden. De mede-ontwerper van de dienst plichtwet, de republikeinsche afgevaar digde Wadsworth; gelooft niet. dat het pact voor de Ver. Staten een nieuwe si tuatie schept, daar ongetwijfeld sedert geruimen tijd een overeenkomst van dezen aard tusschen de deelnemers aan het pact bestaat. De Joodsche voorzitter van de com missie voor buitenlandsche zaken van het Huis van Afgevaardigden, Sol Bloom, maakte de opmerking, dat de Ver. Staten voorzichtig moeten optreden en zich met de eigen zaken moeten be moeien. Het Berlijnsche pact, aldus de demo cratische senator Wheeler, beteekent voor de Ver. Staten, dat zij ingeval van een deelneming aan den oorlog een oor log op twee fronten moeten uitvechten. Het eenige. wat de Vei". Staten moeten doen, is de natie brengen in een staat van verdediging zonder de geringste la cune. Senator Nye, lid van de' commissie voor buitenlandsche aangelegenheden, verklaarde, dat de buitenlandsche poli tiek van de Ver. Staten de verantwoorde lijkheid er voor draagt, dat Japan naar een bondgenootschap met de as-mogend heden gedreven is. Canadeesch-Ametikaansch overleg OTTAWA, 29 Sept. (D.N.B.). De gemeenschappelijke verdedigingscom missie van de Vereenigde Staten en Canada zal Woensdag a.s. over het bondgenootschapsverdrag van Berlijn te Boston overleg plegen. DINSDAG 1 OCTOBER 1940 JAARSVELD. 414,4 m. N.C.R.V.-Uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schrifle- zing, Meditatie. 8.25 Gewijde muziek (opn.). 8.35 Gramofoonmuziek. 9.00 Celesta-ensem ble en gramofoonmuziék. 10.15 Gramofoon muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo foonmuziek. 11.15 Cello, piano en gramo foonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramo foonmuziek. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Molto Cantabile en gramofoonmuziek. 2.30 Voor tuinliefhebbers. 3.00 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 Orgelspel en gramofoonmuziek. 6.30 VPRO: Jeugduitzending. 6.45 Berichten. 7.00 Vragen van de dag (ANP). 7.15 „Onze woning", causerie. 7.40 Orgelconcert (opn.). 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Utrechtsch stedelijk orkest. Hierna: Schriftlezing, (plm. 8.308.35 „Beeldhouwt de Kapitee- len", causerie). 8.559.00 Nieuwsberichten ANP en sluiting. KOOTWIJK. 1875 m. KRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Wij beginnen den dag. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Gramofoonmu ziek. 9.30 Schiedamsch mannenkoor „Or pheus" en het Rotterdamsch Philharmo- nisch orkest (opn.). 10.00 Gramofoonmu ziek (11.1511.30 Berichten - Engelsch). 12.00 Rococo-octet. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP en gramofoonmuziek. 1.15 KRO-orkest (2.00—2.15 Berichten Duitsch). 3.00 Gramofoonmuziek. (3.303.45 Berich- ten-Engelsch). 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 RVU: Cyclus „Omgang met dieren". 6.00 Gram.muziek. 6.15 Berichten (Engelsch) 6.30 Musiquette. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 KRO-Melodjsten en solist (730 7.45 Berichten Engelsch). T.00 Berich ten (Duitsch). 8.15 Nieuwsberichten ANP, gram.muziek. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gram.muziek. 8 50 W\j sluiten den dag. 8.559.00 Nieuwsberichten ANP. Tandarts: Kiik eens. de beide plom- beering links boven heb ik uitge voerd!" (Ekstrabladet)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2