VOOR HET KIND n OPA BOL VAN DE N IJZEREN KNOL In looppas van Rotterdam naar Naarden HETBLOEMENSCHOENTJE RUBRIEK VAN OOM BOB Nederlandsche gasten te Berlijn De bomaanvallen op Duitschland De betoverde kaart Lincoln's vuile hand r „UIT EIGEN PEN" BRIEFWISSELING 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 4 OCTOBER 1940 KINDERHOEKJE 49. In de char d banc zitten de erg deftigen, want dat is de tweede klas en in de wagons zit de muziek van de schutterij en de gewone deftigen. Dat is de derde kias wagon: „Ik heb het gezien." zei Kobusje. „Zeg, je geeft toch niet af. met je zwarte ribbenkast?" 50- Jk ken mijn wereld," zei de locomotief beleedigend. Houdt je stil. want ik ga blazen." Meteen liet hii een heele- boel sloom uit zijn keelgat glijden. Kobusje zat daar als een prins. In de eene hand hield hij zijn stok. Met gijn andere hand hield hij zich vast aan het zwarte gevaarte. De heer Tessers tijdens zijn vaardigheidsloop van Rotterdam naar Naarden. Onderweg in de omgeving van Utrecht. (Foto Pax-Hoïland). Een fraaie sportieve prestatie NAARDEN, 3 October. Gisteren heeft de 30-jarige athleet Piet Tessers een fraaie sportieve prestatie verricht. Tessers die tweemaal beeft deelgenomen aan den NederJandschen Marathonloop, is gistermorgen om tien minuten over negen uit zijn geboortestad Rotterdam vertrok ken om in gestaag tempo over Gouda en Utrecht naar Naarden te loopen, waar hij bij den Opbouw dienst is gelegerd. Hier is hij om ongeveer 10 'minuten over zes aangekomen, zoodat hij dezen afstand, welke 85 K.Af. bedraagt, afge legd heeft in 8 uur, 57 minuten en 50 se conden. Ten aanschouwe van een groep ken nissen en familieleden is Tessers gister morgen gestart van het kruispunt Oudendijk—Kortekade, nabij den Rijks weg naar Gouda. Hij werd op zijn tocht vergezeld door zes leden van zijn korps, twee sergeants, twee korporaals en twee manschappen, allen per rijwiel. De eer ste 32 K.M. werden in een vlot en re gelmatig tempo afgelegd in den mooien tijd van 2 uur en 15 minuten. Tot voor bij Maartensdijk ondervond de athleet veel hinder van den straffen wind, die hij het geheele parcours vrijwel tegen heeft gehad. Kort voor het hereiken van Utrecht heeft Tessers een korte massage ondergaan, waarna de bis- achopstad omstreeks kwart over twee bereikt werd. Omstreeks vier uur maak te het Oe korps van den Opbouwdienst. dat te Naarden is gelegen, zich gereed Om zijn sportieven medelid hartelijk te ontvangen.- Het. geheele korps werd op het Premersplein te Naarden opgesteld om Tessers te huldigen. Het duurde echter nog eenige uren voor de athleet de vestingstad bereikt had. Bij de Beatrixbrug aan het begin van de vesting ging de kranige lange afstandlooper van looppas in wandelpas over en met soepelen tred zwenkte Tessers het Premers plein op, ten aanschouwe van het geheele korps. Terstond snelden zijn kameraden toe op en geestdriftige wijze werd hij binnen den kring van de opbou wers geleid, waar de korpscomman dant majoor C. M. A. C. Stoffels en de afdeelingscommandant kapitein A. J. W. Jegers hem hartelijjc be groetten. Namens de technische commissie van de Nederlandsche Athletiek Unie was de sportofficial kapitein J. van der Lee uit Amersfoort aanwezig. Namens het korps werd Tessers ge- lukgewenscht en majoor Stoffels over handigde hem een waardevolle herin nering aan den tocht. Namens de jongens ontving de looper een sierlijke plaquette. Kapitein Van der Lee achtte deze individueels pres tatie een uitstekende propaganda voor de athletiek, temeer, daar de Neder landsche athletiek slechts over weinig vertegenwoordigers op den langen af stand beschikt. Het spreekt vanzelf, dat men alleen met een sterk en door en door gezond lichaam en met een wel haast ijzeren training een dergelijke uit zonderlijk resultaat kan bereiken. Op de schouders van zijn kameraden werd Tessers vervolgens naar de slaap zaal gedragen, nadat, allen spontaan hadden ingestemd met de drie hoera's die kapitein Jegers op den athleet had uitgebracht. Piet Tessers heeft reeds meer van dergelijke prestatietochten gemaakt. Tweemaal nam hij deel aan den Ned, Marathonloop, waarbij hij eens vierde werd. Hii liep den afstand van 42 K.M. toen in 2 uur en 58 minuten. Op een van de zeer koude winterda gen van den vorigen winter liep Tes sers, die vroeger lid was van de Rot- terdamsche Athletiekvereeniging „Pro Patria" en thans lid is van „Steeds Sneller" van Schiphol naar Rotterdam. Pe afstand van 58 K.M. liep hij in U/z uur. BUITENLAND Zij nemen deel aan een cursus voor buitenlanders BERLIJN. 4 Oct. Op uitnoodiging van de Duitsch-Nederlandsche Vereeni- ging kwamen Maandag 30 September vijftig Nederlandsche docenten, advoca ten. ingenieurs, kooplieden en studen ten alsmede vertegenwoordigers van an dere beroepen in Berlijn aan om deel tu nemen aan den van 1 tot 15 October te houden cursus van het „Ausland- wissenschaftliche" Instituut en om een indruk te verkrijgen van hetgeen op geestelijk gebied in het nationaal-socia- listische rijk is bereikt. Deze cursus, dien de Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied persoonlijk heeft willen begunstigen, wordt gehou den op strikt wetenschappelijke basis en wil den buitenlandschen gasten in beknopten vorm de mogelijkheid geven, de organisatorische en politieke krach ten en die der wereldbeschouwing te lccren kennen, waaraan Groot-Duit.sch- land zijn huidigen vorm te danken heeft. Een aantal zeer vooraanstaande personen op hef. gebied van politiek, be stuur en economie zullen voor de deel nemers spreken. De Nederlandsche gas ten, die begeleid werden door dr. Hueb- ner van het. bureau van den rijkscom missaris. werden in Berlijn ontvangen door dr. Petri, het bestuurslid der Duitsch-Nederlandsche Vereeniging. dal, belast is met de leiding der zaken. Reeds den eersten dag konden de Ne derlandsche gasten zich in de rijks hoofdstad er persoonlijk van overtuigen, dat al de beweringen van de Engelsche propaganda volkomen uit de lucht, ge grepen zijn en dat. het normale stads beeld van het arbeidzame Berlijn op geen enkele wijze eenige verandering te zien geeft. Dinsdagavond werden de 320 buiten- landsche deelnemers, die tot 34 naties behooren. in de feestzaal van hotel Kai serhof door het „Auslandwissenschaft- liehe" instituut ontvangen. Opgemerkt kan worden, dat Nederland verreweg de grootste groep deelnemers aan den cursus heeft geleverd. HET AMERIKAANSCHE LEGER IN VREDESTIJD WASHINGTON. 4 Oct. (D.N.B.). Het laatste militaire ontwerp, dat op de agenda van den Senaat stond en dat een bedrag van 1.4S2.000.000 dollar beschik baar stelt, onder meer voor de uitrusting en het onderhoud van een vredesleger van 1.390.441 man. is gisteren door den Senaat aangenomen. BERLIJN, 4 Oct, (D.N.B.) Volgens een berekening, door bevoegde Duitsohe instanties opgemaakt, heeft de Britsche luchtmacht bij de 1471 vluchten welke zij gedurende de maand September bo ven Duitschland heeft ondernomen, 7542 bommen laten vallen. Vierentach tig procent der aanvallen hadden geen resultaat, doordat de bommen in het vrije veld vielen. 50,4 procent der aan vallen waren gericht op burgerlijke doelen, zooals arbeiderswijken, söholen, kerken, ziekenhuizen, enz. en èisohten daar talrijke slachtoffers. De vertegenwoordigers der buiten- landsche pers in Duitschland hebben zich te Berlijn, Hamburg, Hannover en in West-Duitschland vaak kunnen over tuigen van de nutteloosheid der nachte lijke Britsche aanvallen op Duitsoh ge bied. Bij slechts 1,6 procent van alle aanvallen immers werden militaire objecten getroffen. VERDUISTERING DOOR VOORMALIG ROEMEENSCH REGEERINGSLID BOEKAREST, 2 Oct. (D.N.B.) De voormalige onderstaatssecretaris voor pers en propaganda in het kabinet-Cali- nescu, Titeanu, is door den rechter van instructie omtrent zijn financieel beheer verhoord. Daarbij kon hij over een fonds van 2Yz millioen lei, dat ter beschikking van de deelnemers aan de wereldten toonstelling te New York gesteld was, geen rekenschap afleggen. Hij weigerde zich uit te laten over de besteding van nog 7^2 millioen. Op grond van een en ander werd hij wegens verduistering in ambtsbetrekking in staat van beschuldi ging gesteld. KOERSEN NEDERLANDSCH CLEARINGINSTITUUT 's-GRAVENHAGE, 3 Oct. Koersen voor stortingen op 4 October 1940 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75,36. Belga's 30,14. Zwitsersche francs 42,95. Lires 9,87. Deensche kronen 36,40. Noorsche kronen 42,80. Zweedsche kronen 44.85. Tsjechische kronen (oude schulden) 6,42. Tsjechische kronen (nieuwe schulden) 7.54. Dinar (oude schulden) 3,43. Dinar (nieuwe schulden) 4,23, Turksche ponden 1,45 1/4. Jongens en meisjes, jullie wisten zq- ker niet dat er betoverde kaarten be stonden hè? En het mooiste is dat je zelf voor tovenaar of tovenares kunt spelen. Dit toverkunstje gaat als volgt: Je houdt een gewone kaart van een kaartspel omhoog, in je rechterhand. Dan bedek je <ie kaart, vijf keer achter elkaar met je linker hand. Elke keer verandert de kaart nu in een andere kaart. Is dat geen leuk toverkunstje? Om tovenaar te zijn hoef je niets an ders te doen en te onthouden dan dit: Je hebt zes oude speelkaarten nodig. Vijf van deze kaarten vouw je in 't mid den om en de helften van hun achter kant plak je aan elkaar. Al^ onder grond wordt, er een hele kaart aange plakt- Op deze imanier krijg je een boek je van kaarten. Eerst, zijn alle „bladzij den" naar beneden geklapt. Je hoeft er nu dus alleen maar met je linkerhand overheen te gaan en de een na de an dere kaart naar heneden te klappen, om de kaart te veranderen. Oefen eerst, eventjes, zodat je de han digheid te pakken hebt, als je je kun sten op een feestje of bij familieleden vertonen moet. Toen de Amerikaanse president Lin coln nog een schooljongen was. ontdek te zijn onderwijzer op een goede, dag, toen ze aan 't schrijven waren, dat Lin coln's hand zo zwart als roet was. Woest kwam de onderwijzer op Lincoln 'oe en brulde: Jij deugniet, en smeer poes! Als er in de hele klas nog zo'n vuile hand te 'vinden is, krijg je geen straf!" Toen liet Lincoln zijn linker, hand zien, die hij onder do lessenaar had ge houden. Hij kreeg geen straf. door GERRIE KOENRAADS „Hoor eens, kindje'', zei moeder te gen Frientje, morgen gaan we met- de trein naar oima. Hoe vind je dat?" Frientje juichte. ,Mag ik m'n blauwe jurk aan?" vroeg ze. „Je blauwe jurk gaat in de koffer en je rose en je witte met kant ook," zei moeder. „Op reis trek je je geruite jurk aan, want in de trein word je al tijd vuil." Frientje danste van plezier en stond met een glunderend gezichtje te kijken hoe moeder haar koffer pakte. Nu gin gen haar nieuwe lakschoentjes er in. Frientje vond haar lakschoentjes het mooist, van alles. Bovenop glinsterden twee nikkelen gespen. „Toe moeder, mag ik ze even aan doen?" vroeg Frientje. „Vooruit dan maar", zei''moeder, „maar dan moet ik ze inpakken hoor!" Haar dochtertje stond al vol trots voor de spiegel. Wat zou oma wel zeg gen, als ze zo met haar kleindochtertje ging wandelen? „Kom", zei moeder, „trek ze nu uit, dan zal ik vlug opschieten, ik heb nog meer te doen." Bij Oma De volgende morgen stapten moeder en Frientje in de ifcrein, die hen ver van hun stad zou brengen, naar de mooie buitenplaats waar oma woonde. Frien tje had nog nooit in een trein gezeten (ze was pas vijf jaar geworden) en ge noot van het nieuwe om haar heen. Ze werden afgéhaald door Oma's huis knecht die de koffers van moeder en Frientje droeg en hen naar de auto bracht. Even later suisden ze weg en niet lang daarna zaten ze al bij oma in de gezellige huiskamer. Moeder en oma hadden heel wat te praten en in die tussentijd ging Frientje naar de „bees ten", zoals zij ze noemde. Oma was niet lang geleden verhuisd en de „beesten" hadden allemaal nieuwe woonplaatsen gekregen. Cesar, de grote waakhond had een spiksplinternieuw hok. (helemaal groen geverfd; mooi hoor. De poesen- familie een prachtig poesenhuis. Verder hadden de konijntjes en de kippen ieder een nieuw hok. Het laatst ging Frientje naar de stal. waar de drie paarden, Daisy, Jack en Flora stonden. „Zo", zei de stalknecht vriendelijk, „daar hebben we de kleine juffrouw weer. Moet ik je weer even op ^een paard zetten? Dait liet Frientje zich geen twee keer vragen. Jan tilde haar op en zette haar op Jack. Frientje voelde zich trots als een pauw. Wat zat ze fijn hoog! Ze keek gewoon op langen Jan neer. Het ritje duurde niet lang, want daar hoorde ze moeder al, die haar binnen riep voor de koffie. De rest van de dag ging al even' vlug om als de morgen en Frientje sliep die avond als een roos. Toen ze de volgende morgen wakker werd. wist. ze eerst zo gauw niet waar ze was. Een ander bedeen andere kamerMaar daar stond oma al, die zich over haar heen boog en zei: „Zo Frientje, kleed je maar gauw aan dan gaan we in de tuin ontbijten." Oma haalde toen haar rose jurk uit de koffer, „Oma. oma, ik trek mijn blau we aan!" haastte Frientje zich te zeg gen. „M'n blauwe jurk en m'n nieuwe lakschoenen!" „Jou ijdeltuit!" lachte oma. „maar ik moet, zeggen, die schoenen zijn prachtig, hoor!" In de tuin Heerlijk was 't; in de tuin. Na het ont bijt liep Frientje op ihaar eentje door het park, want zo kon je de tuin wel noemen. En Frientje, het stadskind, wist niet wat ze zag. Overal de prach tigste bloemen en struiken. Helemaal aan 't. eind van de tuin, was een vijver. Dat was iets voor Frientje. Ze amuseer de zich al gauw met steentjes gooien. Die gaven zo'n leuk gehoor als ze in het water plonsden. Toen ze hiermee 'een tijdje bezig was, kreeg Frientje een an- d,er idee. Ze trok een van ihaar mooie lakschoentjes uit. en vulde liet, met. bloemen, rode, blauwe, gele; alles wat ze maar krijgen kon. Wat stond dat ieuk. Het. leek Wel een bootje. Een bootje! Een bootje hoorde op het water thuis en hier was water in overvloed. Frien tje bedacht zich niet lang, maar zette liet schoentje, gevuld met. bloemen op het water. Maqr op 't zelfde ogenblik, gaf ze een gilletje. Dat had ze niet ge dacht. De schoen ging er met een vaart vandoor, zodat ze er met haar korte armpjes niet meer bij kon. Al verder en verder dreef het lakschoentje en al har der en harder begon Frientje te ^bhreeu- wen. Zo hard zelfs, dat moeder en oma verschrikt kwamen aangelopen om te zien wat er gebeurd was. Ze dachten minstens dat Frientje zelf in het water gerold was. „Mijn schoen, mijn schoen!" huilde Frientje. Maar jawel, de schoen dreef verder en had het. heekje, waai de vijver in uitliep, al bereikt. Daar zat een jongen, die een lange stok in zijn hand had en het „schip" probeerde te vangen. Frientje kon hem duidelijk zien, al was hij ver, heel ver. „Zeg, jongen, dat is mijn schoen!" scheeuwde Frientje, „breng hem te rug!" „Gekke jongen, geef die schoen terug!" schreeuwde ze nog eens. Maai de jongen hoorde niets, hij was veel te ver weg.. Freddy, de zoon van den burgemees ter van het dorp was bovendien geen gekke jongen, maar een buitengewoon verstandige en vlijtige jongen. Hij was de beste van zijn klas en alles wat hij geleerd had, onthield hij. Maar behalve een knappe jongen, was hij een dro merige jongen, 's Morgens ging hij zingend naar school en elke dag dacht hij, dat er een wonder gebeuren zou. Maar tot nu toe was er niets gebeurd. Toen hij nu het mooie lakschoentje, gevuld met bloemen op zich af zag ko men, wist hij niet. wat hij daarvan den ken moest. Hoe was dat hier gekomen? De dorpsmeisjes droegen niet zulke mooie schoentjes, dat. wist hij zeker. Hij bukte zich en pakte de schoen weer op. Wat een licht, teer dingetje! Dat kon alleen van een fee zijn! In zijn verbeel ding zag hij een blauwe gestalte met goudachtige krullen. Het leek wel of ze hem toeriep, maar het volgend ogen blik was ze weer weg „Wat jammer", dacht Freddy. „Dat was vast een prinses, die een kasteel en goud en zilver wilde geven. „Drome rig ging hij naar huis en zette het schoentje op een kast. „Daar moet. het blijven staan, totdat ik groot ben", dacht hij bij zichzelf. „Dan komt er missschien een echte prinses, die me in een gouden koets afhaalt." Freddy en Frientje wor den groot Freddy werd groot. Hij wist nu dat feeën en sprookjesprinsessen alleen in sprookjes voorkomen en maar heel zel den op aarde rondlopen. Maar het lak schoentje had hij nog altijd. Als het zomer werd, vulde hij het met nieuwe, frisse bloemen en dan dacht hij aan de dag, dat hij in z'n verbeelding een blond meisje met een blauwe jurk had gezien. „Hoe zou ze wel heten? En waar zou ze wonen?" dacht hij dan. Maar ook Frientje was groot gewor den. Ze kwam nog dikwijls bij oma, die nu heel, heel oud was. En ook liep ze vaak naar de vijver en dan dacht ze aan het lakschoentje dat ze Ijier verloren had en aan den jongen, dien ze in de verte had zien staan. „Wat zou hij met mijn schoen gedaan hebben?" dacht ze dan. „En waar zou hij wonen?" Nu is het verhaal niet lang meer. Want op een goede dag was er een groot feest in het dorp. Frientje was toen juist bij oma en zij ging ook naar het feest. En op dif feest leerde ze Freddy kennen. Toen Freddy haar voor de eerste keer zag, moest hij directvgan zijn sprookjes prinses denken en toen hij met haar danste en aan 't praten ging. kwam hij te weten wie ze was en waar ze woon de. Frientje vertelde hem ihoe heerlijk ze 't al'tijd bij oma vond en hoe mooi de oude dame daar woonde. Vooral de tuin met de vijver was zo prachtig. „Toen ik nog heel klein was, heb ik eens een schoen verlorenbegon Frientje en toen volgde het verhaal van het bloe- menschoentje. Toen wist Freddy zeker dait dit zijn prinses, was en dat ze ihem nu was ko men halen. Frientje en Freddy gingen heel veel van elkaar houden en toen ze getrouwd waren, stond het bloemenschoentje bo ven op de kast en daar bleef het voor goed staan. (Nadruk verboden). Beste nichten en neven, Deze week was de brievenoogst niet groot. Waar blijven de nichten en neven, die mij tot nu toe altijd trouw schreven? De volgende week hoop ik weer op een „ouderwetse" hoeveelheid post. Nu geef ik het woord aan juffrouw Snip. NAAR DE DIERENTUIN ZONDAGMORGEN. Rrrrtü De wekker liep af. Ik schrok er van. Gauw drukte ik op het knopje en dacht: „O ja, we gaan naar Rhenen." Die we zijn Cor, Tom, Klaas en ik. Ik bleef nog even zitten om .mijn ogen uit te wrijven en sprong met één sprong uit bed. Na mij lekker té hebben geploe terd, riep ik mijn broer Klaas. Ik kie telde hem onder zijn voet en met een gil sprong hij uit z'n warm nestje. Na een kleine stoeipartij ging ik vast naar beneden om brood te snijden. Na een half uurtje kwam. Klaas ook beneden. Hij zag er echt sportief uit. Een hals doek om, en omdat ik dat leuk vond, deed ik de mijne ook om. We zouden om 7 uur op weg gaan. Onder vrolijk gezang trokken we voorwaarts en na 2 uur hadden we Rhenen bereikt. We fietsten de gewone weg af, maar toen we bij de spoorbrug kwamen lag deze in twee helften. Ze hadden haar laten springen ge durende de oorlog. We fietsten om en kwa men al gauw bü het Dierenpark. We had den bonnen gespaard van „Van Hille" en mochten toen overal voor niets in. We had den reuze schik. Toen we bij de apen kwa men, was daar net papa zijn kind aan het opvoeden. Het kleintje had een pinda voor zijn neus weggenomen. Dat vond papa zo brutaal, dat hij zijn kind by z'n staartje greep en het pardoes in de gracht wierp. We hebben ons naar gelachen. Ook zün we bij de andere dieren geweest en kwamen ten slotte by de speeltuin uit. Dat gaf een ge juich. Wii gingen gauw achter elkaar op de giybaan. Toen we daar genoeg van hadden, probeerden we de hardloper en liepen wat we lopen konden. Op eens kon Tom zich niet meer houden en rolde om èn om. Wij liepen maar door en Tom rolde maar. Cor nam gauw een foto. We hebben een heerlij ke dag gehad en om 4 uur aanvaardden we moedig de terugtocht en'kwathe'n om half 7 thuis, waar we het eten op ons vonden wachten. JUFFROUW SNIP 13 jaar. Tom Mix. Je maakte alzo een zaakje van de vondst. Wat heb je voor het kwartje gekocht? Neen, veel te roken is er niet. wat de cigaretten betreft, maar dat maakt voor jou dan niet veel uit. Leergraag. De verzuchting in je brief geslaakt, bevat veel waarheid. Van daar het spreekwoord: De tyd gaat snel, ge bruikt hem wel. Aan geen van je twee wen sen kan ik voldoen, daar beide gevraagde artikelen geheel en al uitverkocht zgn. Juffrouw Snap. Gedeelde smart is halve smart is een zegwijze, die in jouw geval opgeld deed. Hoe kan het zo treffen. Woon je ver van school? Gelukkig, dat er nog gedienstige geesten waren, die jullie tassen sjouwden. Madeliefje. a, de praktische proe ven zün by Physica het gemakkelijkst te onthouden. Ik vond het ook altijd fijn. Kreeg je een beurt by de mondelinge repe titie? Buitenkind. Als zoveel soorten ge luk worden opgenoemd, ontsnapt er wel eens een aan je aandacht. Het lü'ken mij aardige tochten, die jullie maken en het is gezond ook, je doet je naam alle eer aan. Lilliputter. Je. hebt dubbel werk gehad aan je opstel, dus leg ik mii by het korte briefje neer. Wil je aan Tarzan zeg gen, dat het raadsel dat hii maakte niet klopt, dus kan ik het niet, plaatsen. Van jou was het goed. je moet je kleine broer er maar eens mee helpen zeg. Oranjepop. Met je kleine, beschei den briefje, was ik toch blu'. Gelukkig, dat je weer beter bent. Oppassen voor kouvat ten Oranjepop. Sijsje. Gebrande beukennootjes vind ik ook erg lekker. Ik zoek ze ook wel eens of liever gezegd, langs de weg die ik te lopen heb liggen er duizenden en onderweg pikken ze mü op m'n neus, vooral als het een beetje waait. Je begrüpt, dat ik zoiets niet ongestraft kan laten en ze voor straf opeet. Zonnebloempje. Och arme kleins nicht, was je erg ziek? Je amuseert je nog al met de poesen. Dat zal me een feest zün, als de jarige fox ten tonele verschynt. Foxen hebben niet büzonder veel met poe sen op, doch op de duur kunnen het wel dikke vrienden worden. Het is gemakkelyk dat je zo dicht by school woont, je komt ze ker nooit te laat? Viooltje. Er zijn erg veel padde stoelen, doch ik denk, dat-je juist het ver keerde bos uitkoos om te wandelen. Welk boek heb je gekregen, dat vergat je nog te schreven. P i k-4c ie Nougat. Al was de eerste morgen nog wat vreemd, je hebt toch iets aardigs beleefd. Dat moet een büzonder slimme hond zün. Je kunt ze alles leren met geduld en een koekje. Vooral voor het laat ste zü'n zü gevoelig. Juffrouw Snip. Op de eerste plaats geluk gewenscht met de verjaardag van Max. Feliciteer hem fcelf ook van mü'. Nu is hü 7 of 8 jaar geworden, ik weet het niet meer. Jullie hebt wel iets in te halen door de verlengde vacantie, succes met je werk en de muziek. Bruinoogje. Prettig, dat je weer gewoon naar school kunt gaan. Wat plezier maken betreft heb je het ook nogal getrof fen geloof ik. Het zal hard werken voor je worden, doe maar flink je best. Pinguin. Dat het je op school goed zou bevallen dacht ik wel. Uit je brieven heb ik altyd opgemaakt, dat je graag leert en je kunt dus nu je hart ophalen.. Je hebt prettige schooltyden, maar 'je moet wel vroeg beginnen. Nufje. Zo'n flink Hollands nichtje mag toch niet over kou mopperen. Het is 's morgens heeriyk fris Nuf, dat is. erg ge zond. Boefje. Wat zyn scholieren toch "beklagenswaardige wezens, altyd trekken zü aan het kortste eind. Wacht maar eens tot je „groot" bent, dan trek jij aan de touw tjes. Dat was ook geen pretje met de ver huizing. Het is te hopen, dat h\j jullie da volgende keer niet weer in de steek laat. DE OPLOSSINGEN Leerdam, met: Lang, teer, heen, zuur, lade, hark, mond. Soes, Soest. De prü's is gewonnen door Sü'sje. DE RAADSELS (Ingezonden door een nichtje). Gevraagd wordt een spreekwoord van 4 woorden en 22 letters. 421 niet knap. 8671112 doe je op school. 59310 geef je de kippen. 1516172112 hebben vogels. 141920 is een vod. 113224 kan je iets in vervoeren. 189912 krü'g je na werken. II Op de kruisjesljin komt de naam van, een stad in Griekenland, die vroeger heel be roemd was. X 4 X X X X x Eerste rü: een lekkernü'. Tweede rü: een ander woord voor twee. Derde rü: een jongensnaam. .Vierde rij: deel van een schip. Vjjfde rij: een meisjesnaam. Zesde rü: een stad in Duitschland. RUILHANDEL Een onbekende danken wjj 'vriende- ïyk voor gezonden bonnen. Bruinoogje en Pinguin voor jullie liggen weer Droste bonnen klaar. Nufje krijgt boekenbonnen. Boefje voor jou hetzelfde als voor Nufje. Maandagmiddag na 3 pur liggen prüs en bonnen voor jullie klaar. Hartelijk gegroet, van OOM BOB.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6