Stelt U beschikbaar voor de Luchtbescherming Politie-varia J. H. Ittmann Bonnen, die nu geldig zijn „Ziet dit werk als een eere-baantje" Filmvoorstellingen in Amicitia Benzine voor 2 of 3 auto's? Voor den gewonden soldaat Dansmatinée in Amicitia Een roman van dezen tijd TOEN HET VADERLAND RIEP f 3.90 Z.U.T. bezichtigt de A.V.R.O. studio's jj|j Üqsmda VAN DOESBURGH S.G.S.-KAMPIOEN Ned. Korfbal Bond 2e BLAD PAG. 1 AMEF.S. UOKTSCH DAGBLAD MAANDAG 14 OCTOBER 1940 Manlijke inwoners tusschen 20 en 60 jaar zullen tot medewerking opgeroepen worden Men deelt ons mede: Volgens artikel 12 van de wet be treffende bescherming tegen lucht aanvallen is de Burgemeester be voegd de medewerking van perso nen tot uitvoering van de wet te vor deren. Van deze bevoegdheid is in Amersfoort tot dusver slechts in enkele gevallen gebruik gemaakt. Dit is te danken aan de wijze, waar op vele vrijwilligers hun taak heb ben opgevat. Zii hebben met ernst en toewijding velerlei noodzakelijke diensten verricht. De belangrijkste taak is de hulpverleening bij een luchtaanval, de feitelijke rampen- dienst. Hoewel die hulpverleening nog slechts in één geval noodig is geweest, heeft de luchtbeschermings dienst reeds vele nachten onbemerkt gereed gestaan, om zoonoodig han delend te kunnen optreden. Teneinde den dienst, dat zijn zoowel de genieentediensten als de vrijwilligers, vlug naar de posten te kunnen oproepen, zijn de commandopost en verschillende andere posten dag en nacht bezet. Dit is de alarmdienst. Deze dienst is langen tijd uitsluitend door vrijwilligers ver richt. Zij hebben daarvoor zeer veel vrijen tijd en nachtrust opgeofferd. In den laatsten tijd is deze dienst ver licht kunnen worden door inschakeling van de luchtbescheiTningsafdeeling Amersfoort, welke uit den Opbouw dienst is samengesteld Een ahder onderdeel van den dienst 's de verduisteringscontróle. Zoodra de duisternis invalt komen op de wijkpos ten avond aan avond vele vrijwilligers in actie. Ook deze controle eischt vee' vrijen tijd. doordat daaraan een betrek kelijk gering aantal .Amersfoorters deel neemt. Vooral nu ds avonden langer worden en ieder gedwongen is licht op te steken stelt deze dienst aan de vrij willigers hooge eischen. Het is dan bok niet meer dan bil lijk, dat zv die tot dusver niets voor den luchtbeschermingsdienst deden, ook voor deze gemeenschapsplicht tijd beschikbaar stellen. Om die re den zullen de manlijke inwoners tusschen 2ü en 60 jaar worden ge vorderd hunne medewerking te ver leenen. Indien allen meedoen, wordt de taak aanzienlijk verlicht en kun nen de vrijwilligers zich in meerdere «mate wijden aan den rampendienst Deze dienst kan lichter zijn, naai mate men beter medewerkt aan de naleving van de verduisteringsvoor schriften. Getracht zal worden zoo veel mogelijk rekening te houden met een iedors belangen, d.w.z. voox zoover de dienst in overeenstemming is te brengen met den beschikbaren tijd. In vele wijken bevinden zich scbflil- loopgraven en ingégraven posten. Reeds herhaaldelijk moesten deze loopgraven en posten hersteld worden, doordat de jeugd en zelfs ouderen deze werken ver nieldcn. De ouders letten te weinig op de kinderen of laten hun gezag niet gel den Het gevolg is, dat de mannen in de omgeving van dergelijke loopgraven en posten kunnen worden aangewezen als wacht Hierbij zal niet altijd rekening kunnen worden gehouden met den be schikbaren tijd, omdat de kinderen juist in de werktijden veel vernielen. De eenige mógelijkheid om aan deze vordering te ontkomen is te zorgen, dat de loopgraven en posten in goeden staat blijven. De ouders dienen hun kinderen dus beter onder annèl te houden en dp bewoners in de nabijheid van de hier be doelde plaatsen dienen te zorgen, dat geen baldadigheid wordt bedreven. In sommige wijken laten de ouderer de rampendienst aan de jongeren over Deze toestand is verkeerd. Kan door vrij willigheid niet voldoende in de bezetting van den i'ampendienst worden voorzien dan kunnen ook daarvoor de noodt"- personen worden aangewezen. Dit geldt zoowel voor mannen als vrouwen Vooral vrouwen die in staat ziin bii de*1 geneeskundigen dienst hulp te bieden, komen hiervoor in aanmerking. Deze vordering zal velen den ernst van den toestand doen inzien. Zij zullen het niet tot een aanwijzing laten komen, maar zich vrijwillig voor den luchtbeschermingsdienst beschik baar stellen. Het is een daad welke ge tuigt van goede gemeenschapszin. Clinge Doorenbos drukt het zoo juis4 uit in ziin Luchtbeschermingslogboek.nl. „Toch voel ik het. als éére-baantje-". Het is een eer om mede te werken aan een dienst, welke de medeburgers in de uren van nood hulp wil bieden. Tegen e^n Bunschotèr vischventer. die ondermaatsche gerookte paling trachtte te verkoopen, werd proces-ver baal opgmaakt. De gerookte paling, één kilogram, werd in beslag gefnomen. Nog altijd blijken er wielrijders te zijn, die niet weten, dat het verbóden is hun fietsen 'onbeheerd en los te laten staan. Deswege zagen zij zich geverba liseerd. Vier wielrijders, die hun lam pen niet voldoende afgeschermd had den, trof hetzelfde lot. Een wielrijder, die niet aan het verzoek van de politic, om voor de stoplichten twee aan twee te gaan staan,, wilde voldoen, kreeg eveneens een proces-verbaal Aangifte werd gedaan van twee rijwieldiefstal len. Gisteravond laat, omstreeks twaalf uur, heeft de politie een Groninger achter s,f>f en grendel gezet, omdat hij te luide 'uier was en zich dus schxil dig maak'p burengerucht. Tegen het 'nmachteliik uur wa ren er nog m ntenschen on straat, die het wenscheliik vonden hun vroo lijke bui te uiten door lawaai en ge tier. Als herinnering aan dezen pret tigen nacht in de keistad. zagpn zij zich met een proces-verbaal beloond Van Dinsdag tot en met Donderdag a.s. worden in Amicitia filmvoorstellin gen gegeven. Voor morgen staat de Kruger Wild tuinfilm op het programma. De voorstel lingen vangen reeds des ochtends 9 uur aan,'s middags is er een voorstelling om half twee en 's avonds om half acht. Woensdag loopt de Apo Kajanfilm en Donderdag, eveneens op dezelfde tijden dr film: De Diepzee en Amundsen's fMm: Naar de Noordpool Naar wij eerder gemeld hebben, zijn deze films in andere steden reeds met succes vertoond. RIJKSPOSTSPAARBANK In den loop der maand September werd aan het postkantoor ingelegd 47.028,01 en terugbetaald f 137.162,06 Derhalve minder ingelegd dan terugbe taald 90.134.05. Het aantal nieuw uit gegeven boekjes bedroeg 21. WIJDINGSUUR IN DE REMONSTRANTSCHE KERK Onder leiding van dr. R. Miedemn wordt Zaterdagmiddag a.s. in de Re- monstrantsche kerk oen wijdingsuur gehouden. Medewerking verleencn nievr. Brester Gebenslehen, zang en G v. d. Burg. orgel. Aan het wijdingsuur dat Zaterdagmiddag 2 November ge houden wórdt, verleent het rtrechtsch Strijkkwartet ziin medewerking. KAAS*?* EST AMERSFOORT, 11 October. Aange vöerd werden 19 wagens, tezamen we gende 1750 K.G. Prijzen van f 37 tot f 39 per 50 K.G. Handel matig. Directeur eener wasscherij vrijgesproken Op 24 September heeft de Utrechtsche rechtbank een zaak behandeld van een 45-jarigen directeur van een wasscherij uit Amersfoort, terzake valschheid in ge- schiifte. Op 20 Juli van dit. jaar had ver dachte bij de Rijksverkeersinspectie te Zeist éen formulier ingezonden met de bedoeling. Vergunning te verkrijgen voor het koopen van 1200 liter benzine, be stemd voor zijn drie aulo's, welke ben zine hij wilde gebreken voor zijn was- scherij. In werkelijkheid had hij maar vergunning verkregen om met twee auto's te rijden zoodat de rijksverkeers inspectie een aanklacht indiende, omdat naar haar meening verdachte valschelijk opgaaf gedaan had van benzine voor drie vrachtauto's. In zijn requisitoir merkte de officier van justitie op, dat. het er allen schijn van had, dat de verdachte 'opzettelijk het formulier, waarmede benzine kon worden aangevraagd, had ingevuld naar den toe stand van vóór 10 Mei, terwijl voleens het formulier gerekend moest worden naai den toestand van na den oorlog. Er stond n.l.: „hoeveel auto's hebt 11 normaal in gebruik?" Voorts zeide de officier, dat de redactie van deze vraag inderdaad voor tweeërlei uitleg vatbaar is. weshalve hii wegens gebrek aan bewijs vrijspraak moest vragen. De rechtbank heeft den directeur con form den eisch vrijgesproken. Het Comité voor den gewonden en zie ken soldaat meldt ons het volgende: De vorige week had geen middag- of avonduitvoering plaats, doch deze week zal een zangeres moderne liederen voor dragen. Door 4 dames werden namens het Co mité vruchten uitgedeeld. Woensdagnrddag werd de bioscoop bezocht. Giften werden ontvangen van: Mr. F K. f 2.00, Leden van een sociëteit f 10.55, een clubje in Amersfoort f 12.50, Th. I L. f 2.50. Giften kunnen worden gestort op Giro nummer 25U47 van H. A. Fischer. Mau ritslaan 4. Voor de tweede maal in dit seizoen heeft de heer Dan Bearda gisteren een 'hé-dansant georganiseerd in den foyer van Amicitia. Wederom waren het de „Jov makers", die het nju zikale gedeelte verzorgden. Ook al dank zij hun medewerking werd deze mati née 'ot een gezelligen dansmiddag. De jeugd was rijkelijk vertegenwoordigd zes uur geworden voor men er erg in foxtrot verklonken waren, bleek het én toen de laatste tonen van de laatste had. Op de puinhoopen van een der Londensche industrie-wijken, welke door de Duitsche bombardementen ernstig geteisterd werd (Foto Weltbild) HANS NESNA BOEKHANDEL UTRECHTSCHESTRAAT 46 TELEFOON 6608 BINNENLAND Begrafenis slachtoffers Engelschen bom aanval AMSTERDAM. 12 Oct, Het A.N.P. meldt: Diep onder den indruk hadden zich vandaag vele vrienden en collega's zich op Zorgvliet verzameld, om getuige' te zijn bij de begrafenis van mej. W. D. van Ees, die tijdens den aanslag door Engelsche vliegtuigen op de burgerbe volking in haar woning in de Vecht- straat werd gedood. Onder het spelen van het Largo van Haendel werd de kist de aula binnengedragen, waarna, de heer Nijman, mevr. de Loor en een COLLECTE RECLASSEERING De collecte, welke hier Zatei-dag voor de Reclasseering gehouden is, heeft 665,71 opgebracht. zwager woorden ten afscheid spraken en hun deelneming betuigden met de zwaar getroffen oude moedei', die even eens slachtoffer van den overval werd en thans in het ziekenhuis wordt ver pleegd. Hierna sprak de heer Hevn namens de collega's woorden van erkentelijk heid. Nadat de heer G. C Weggelaar op het oi'gel Ase's Tod van Grieg had ge spééld, werd het stoffelijk overschot grafwaarts gedragen. Op de nieuwe Oosterbegi'aafplaats al hier is hedenmiddag om 12 uur het stoffelijk overschot van den 44-jarigen M. A. Kars, een van de slachtoffers van de Engelsche bomaanvallen van Maan dagnacht j.l., ter aarde besteld, Tal van bewoners van Amsterdam Zuid gaven hierbij blijk van hun be langstelling en hun medeleven met de nagelatenen van dezen man. die ten offer viel aan het laffe bombardement van de Rivierenbuurt in het Zuidelijk rleel der stad. Onder meer waren er kransen van familieleden, van de sport vereeniging der K.N.S.M. en van de re- derijkerskamer Helmers. Bij deze droe ve plechtigheid werd het woord gevoerd door een der best uurderen van de sport- vereeniging en door een tweetal fami lieleden. Toen de stoet de aula op de begraafplaats binnenkwam, speelde de muziek het „Alle menschen muessen sterben" van Jos. Seb. Bach, terwijl bij het uitdragen van het stoffelijk over schot het „Priere" van J. J. Jongen ten gehoore gebracht werd. Aan het graf bracht een der familieleden den aanwe zigen dank voor hun medeleven bij het tragische lot, dat den overledene zoo wreed uit het leven had weggerukt. Een der gewonden overleden In het Binnengasthuis is heden over leden de 34-jarige brandwacht M. ten Wolde, die bij het bombardement te Tuindorp-Oostzaan zwaar werd gewond. De toestand der overige gewonden is nog steeds levensgevaarlijk. Vatt 14 Oct. t.e-m. 20 Oct. zijn de met 10 genummerde dubbele bonnen van het broodbonboekje geldig. De bonnen, welke 20 October nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig t.e.m. 22 October echter niet in hotels of restaurants- Voorts zijn tn omloop voor kinderen beneden 4 laar. halve broodkuurten. Naast de halve broodkaart ontvingen de kinderen een tueslagkaart waarop 6 rantsoenen havermout en 6 rantsoenen rijst ot kindermeel verstrekt worden. Met deze toeslag- kaart moeten de betrokkenen even lang rondkomen als de broodkaart geldig is- Bons 05 t-e.m. 12 (boterkaart) 2*1* ons boter. Bons 05 06 07 (vetkaart) 2*/« ons margarine of 21/* ons boter. Bon OS f vetkaart) 2*1* ons gesmolten vet ot 2ons boter. Bons 09, 10 II en 12 (vetkaart) 2*1* ons boter met reductie Alles geldig van 24 Aug tot en met 18 October. Bon 109een kilo suiker tot en met 25 October Bon 114: pond koffie ot 75 gram thee tot en met 8 November. Bon 78: y2 pond tarwebloem, of tarwemeel, of boekwoitmeel of roggemeel, of roggebloem, of zelfrijzend bakmeel tot en met 1 November Bon 76: y2 pond rijst of rijstemeel tot en met I November Bon 77: pond havermout of havervlokken of gort of grutten tot en met 1 November. Bon 28: 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder tot en met I Novemuer- Bon 15: I ons macaroni ot vermicelli of spaghetti tot en met I November Bons 04 van de vleeschkaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- waren Bon 04 (worst, vleeschwaren) van de vleeschkaart uitsluitend een rantsoen vleeschwuren: 75 gram gerookte worstsoorten of 100 gram gekookte worst soorten. of 125 gram lever-artikelen, of 150 gram bloedworst. Geldig van 14 Oct- t.e.m 20 October- Bons. die op 20 Oct. nog niet zijn verbruikt, blijven geldig tot en met 27 October, echter niet in hotels of restaurants. Petroteumzegel Perinde 6 Geldig tot en met 3 Nov. (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Periode a. Geldig t.m. 10 November. Geelt recht op 2 L. petroleum. Bon 104: 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) óf 120 gram huishoud zeep óf 200 gram zachte zeep óf 250 gram zeeppoeder af 125 gram zeepvlokken óf 250 gram zelfwerkende waschmiddelen óf 200 gram vloeibare zeep tot en met 18 October. No 116 van de bonnen welke tegeliik met de textielkaart aan mannelijke ner- soppp boven 15 laar werden verstrekt- 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crème nf een nm scheerzeep tot en met December Verder worden vnnr k'nóeren heneden 2 laar 6 rantsoenen zeep en 6 rantsoenen toiletzeen hesrh'kbpnr gesteld Voor kinderen van 2 tot 8 laar alleen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoenen moe ten verd,ee1d worden over 6 dist rihutieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 tnnuari 1941 Op bon no. 4 van de voederkaart voor honden wordt beschikbaar gesteld voor honden van: Groep t: 10 kg hondenbrood Groen 2: 10 k-1 hondenbrood. Groen 3: 8 kmdenhrood. Groep 4: 5 kg '"indenbrood- Groen 5: 4 kg. hondenhrood. Groep 6: 3 kg. hondenbrood Op bon no 4 van de voederkaart voor katteh wordt l1!* kg. kattenbrood be schikbaar gesteld. Alles geldig van 1 t-e.m31 October. UITKNIPPEN EN BEWAREN!! SPORT EN SPEL Een genotvolle- en leerzame mid dag, waaraan 350 deelnemers (sters) deelnamen ONDER begunstiging van ideaal hei'fstweer hield de Amersfoort- sche wandelsportvereeniging „Zon der Uitvallers Terug" Zaterdagmid dag haar laatsten wandelmarsch. De tocht ging naar de A.V.R.O.-stu- dio te Hilversum, een afstand van 20 K.M. Van de Koninginnelaan vertrokken 350 deelnemers, die, nadat men de Barch- mann Wuytierslaan verlaten had, een flink tempo inzetten. Via Soest en Soest- dijk bereikte men den Hilversuraschen straatweg. Langs het Gemeentelijk Sport park, en de nieuwe K.R.O.-studio, trok men de x-adiostad 'binnen, om koers te zet ten naar het einddoel, de A.V.R.O.-studio aan den 's-Gravelandscheweg, die men te ongeveer halfzes bereikte. Den deelne mers werd in het restaurant door Z.U.T. thee aangeboden, waarna de heer Gil- kens namens de A.V.R.O. een kort wel komstwoord sprak. Vervolgens splitste het gezelschap zich in groepen om een tocht door het eerste gebouw te maken. Verschillende studio's voor kamermuziek, kleinere orkesten en sprekers werden bewonderd en tevens de technische snufjes om de geluidsweer gave zoo zuiver mogelijk te hebben. De discotheek met haar duizenden gra- mofoonplaten en de controlekamer met haar apparaten werden niet vergeten, terwijl voor de omroepcel, waarin de om roepers Guus Wéitzel en Karl Nort hun arbeid verrichtten, vooral van de zijde van de jeugd groote belangstelling be stond. Door de onderaardsche gang, be reikte men de nieuwe studio, waar in de groote zaal het A.V.R.O.-orkest onder lei ding van haar dirigent Nico Treep een concert gaf. Tot, besluit rhaakte men in de groote. studiozaal van gebouw I een repetitie mede van het amusements-orkest onder leiding van haar dirigent Elzard Kuhl- mann waaraan medewerk (en onze stad- genoote Cora May en Henri Dorèl, waar na Pierre Palla deze repetitie besloot met een bespeling van het groote concertor gel. Een dankbaar applaus was het beste bewijs, dat de toehoorders het gebodene waardeerden. De heer W. ter Wol heek was de tolk van allen om aan den heer Gil kens" zijn dank te betuigen voor dezen genotvollen en leerzamen middag. In de beste stemming vertrokken te on geveer halfnegen ditmaal niet wande lend maar per trein allen weer naar Amersfoort. Z.U.T. heeft met dezen marsch groot succes gehad. Een Zondag zonder korfbal P E Amersfoort sche korfbalvereenigin- J gen „Amersfoort" en „Het Soester- kwartier" gaat het de laatste weken wat wedstrijden betreft, niet voor den wind. Moesten wij vorige week schrijven dat het aantal der doorgegane wedstrijden teleur stellend was. "isleren is het weinig beter gegaan of liever: het is slechter gegaan- Maar toch had men nu het voordeel, dat tenminste één wedstrijd op Zaterdag ge speeld werd n.l. Soestcrkwartier tegen Al dus. waarvan het verslag elders in dit blad staat. Er waren drie wedstrijden vastge steld. De korfbalclub Amersfoort zou te gen Vogel spelen. Soestcrkwartier tegen Bilthoven 2 en dé adspir anten van laatst genoemde vcreenigingen zouden even eens tegen elkaar in het strijdperk komen Helaas ging geen der wedstrijden door. De strijd van Amersfoort tegen Vogel werd eenige dagen geleden al afgelast. Soestcrkwartier scheen in den beginne meer geluk te hebben. Zii kon Zondags over het veld in het sportpark Birkhoven beschikken. De ontmoeting tegen Biltho ven was echter al afgelast. De wedstrijd leider stelde al'es in het werk om deze 'och nog door te laten gaan- Bilthoven kon het echter met zijn spelers niet meer k'aar krii«en Zoodoende werd er giste ren geen korfbal gespeeld in Amersfoort. AMSR'TT A NSCHB SCHEPEN VOOR ENGELAND WASHINGTON li Oct. fD.N.B.) - De Federal Shipping Office maakt bekend, dat negentien in den Wereldoorlog ge bouwde Amerikaansche vrachtschèpen aan de Nèw Yorksche agenten van vier Britsche scheepvaartlijnen verkocht zijn. GRAND THé&TRE. Van Vrijdag 11 t.m. Donderdag 17 October vertooning van de film „Moeder". Zondag doorloopend, aanvangend om 1.45, 4.00. 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag om 2.30. 6.00 en 8.15 uur. Woensdag om 2.30 uur matinee. Overige avonden om 6.30 en 8.00 uur doorloopend. Van Vrijdag 11 t.m. Donderdag 17 Oct. vertooning van d« fiim ,„De Ster van Rio". Zondagdoorloopend. aanvangend om 1.45 4.00. 6.15 en 8.S0. Zaterdag om 2.30, 6.00 en 8.18 uur. Ove rige dagen om 6.30 en 8 uur. Woensdag matinée ofn 2.80 uur. REMBRANDT THEATER - Vertooninf van de film „Het Spookschip". STERHUIS. Korte Beekstraat 4. Voor «lie m.eisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.3Ó tot 5.30 uur n.m.'Op andere dagen des avonds. GILDEHUIS A.K.G. HerfsttentoonstoL ling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. R.K. OPENBARE LEESZAAL. Wijera- straat 2. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags ló—12 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). AMICITIA. 15, 16 en 17 October. Vertoo ning van culturele films. Aanvang: 9 en 11 uur v.m.t 1.30 en 3.30 uur n.m., 730 uur n.m. MONOPOLE. 15 Oct. Algem. verg. van t Nut. 7.30 uur. THEOSOF. LOGE. 16 Oct. t Nut. Lezing van dr. R. Mi edema, over Ned. beeldhou wers uit verleden en heden. 8.15 uur. GEREF. KERK L.V.-STRAAT. 17 Oct. Centrale Diaconale Conferentie der Geref. Kerken in Nederland. 11.15 v.m. TERREIN NIJVERHEIDSSTRAAT. 18 Oc tober. Openingsvoorstelling van circu* MikkenieStrassburger. 7.30 uur nam. DE VALK. 19 Oct. Feestavond Speeltuin* ver. .Leusderkwartier", 8 uur n.m. REMONSTR. KERK. 19 October. Wtf- dingsuur o.l.v. dr. Miedemn. 3 uur n.ïn. AMICITIA. 20 Oct. Amersf. Kunstkring. Claudine Witsen Elias draagt poëzie voor. 2.30 uur n.m. BAARNSCH LYCEUM. 14 Oct. t.m. 3 Nov. Tentoonstelling van leekeningen en litho's van Henk- Albers. SCHAKEN De zesde ronde om het persoonlijk kampioenschap van den Stichtsch Gooischen Schaakbond werd Zaterdag middag in Hotel Gooiland te Hilversum gespeeld. In deze ronde is beslissing voor het kampioenschap reeds gevallen De kampioen van het vorige jaar G. R. D. v. Doesburgh wist ditmaal van A. M. v. Epen te winnen en behaalde hierme de een scoi'e van 5y^ uit 6 partijen. Weliswaar heeft v. Hofwegen theore tisch'kans gelijk te komen na de laat ste ronde doch zijn afgebroken partij tegen v. Genderen belooft geen al te best resultaat en v. Doesburgh, die in deze laatste ronde tegen v. Hofwegen moet spelen, zal er alles op zetten onge slagen uit dezen voor hem wel wat ge- makkèlijken wedstrijd, ziin kampioen schap te behalen. G. J. M. Hofsommer verloor van A. K. G. Reurslag. terwijl Wessels door van Kuperus te winnen, zijn plaats op de rangorde aanmerkelijk wist te verbeteren, v. GenderenHof wegen afgebi'oken. De afgebroken par ty uit de tweede ronde tuscshen v. Hof wegen en Reurslae werd remise, terwijl de uitgestelde partij v. DoesburghHof sommer voor de laatste verloren ging. De stand is thans: 1. G. R. D. v. Doesburgh 5V& punt uit 6. 2. H. v. Hofwegen 3# uit 5. 3. G. H. A. M. Wessels 3 uit 5. 4. A. K. G. Reur slag 2V2 uit 5. plus 1 afgehr. partij. 5. A. M. v. Epen VA uit 4. 6. G. J. M. Hof sommer lVfc uit 5. 7. P. L. Kuperus lVfc uit 6. 8. G. v. Genderen V2 uit 4 plus 1 afgebr. partij. D.T.v. moest haar eerste verlies- punten incasseeren, door een 3—2 nederlaag tegen Rohda. dat hierdoor pas één verliespunt heeft. D.T.V. heeft echter protest aangeteekend, zoodat de mogelijkheid blijft be staan, dat deze uitslag nog wijzigt. De stand luidt hier als volgt: D.T.V. Bilthoven Rohda Excelsior Vogel Santos D.D.V. Olympia 4 1 4 1 3 1 2—3 1 2 2 1 1 3 1 3 1 4 23—15 8 21—15 8 16S 7 16—17 4 17—21 4 11—14 3 12—17 2 12—22 2 In de derde klasse was de ontmoeting tusschen Zwaluwèn en Tovers van groot nelang voor de bezetting bcr bovenste plaats. De Zwaluwen wisten een 3—0 overwinning te behalen, waarmede zii ongeslagen blijven. Santós 2 had niet veel plézier van haar bezoek arn Hilversum, c'rar de Excelsior-reserv»s met de oneven goal de meerderen bleven. De ranglijst luidt hier: Zwaluwen I 3 3 24— 2 6 Tovers I 3 2—1 13— 5 4 Excelsior II 21—1 3—92 Amersfoort 1 1—1— 441 Samos II 3—12 6—11 1 Vogel II 22 2—21 0 Baerne I

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5