(De Spin H.V.C. handhaaft haar ongeslagen record Spanning en sfeer bij Amersf. Boys-Zeist Veel goeds en te veel slechts op „Dorrestein" H.F.C.-H.V.C. 1-3 H.F.C. had de leiding Tot in de laatste seconde 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 14 OCTOBER 1940 OOK H.T.C. is niet in staat gebleken, om den opmarsch van H.V.C. te stuiten, ongeslagen zijn de rood-witten uit Haarlem teruggekeerd. Hiermede heeft H.V.C. inderdaad een keurige pres tatie geleverd. De 31 overwinning op een ploeg afs H.F.C., waarvan iedere speler over behoorlijke voetbalcapaciteiten beschikt, is maar zoo niet uit de lucht komen vallen, doch vereischte doorzetting en inzicht. Hiervan heeft H.V.C. in dezen wedstrijd blijk gegeven en de zege, waarvoor alle zeilen waren bijgespannen, is dan ook vólkomen verdiend. Tot vlak voor het einde vertoonde de wedstrijd een groote overeenkomst met de vorige twee wedstrijden van H.V.C. waarin met 21 het einde kwam. Bijna was dit in Haarlem weer het geval, doch in de laatste minuut kwam het doelpunt, dat de overwinning volkomen veilig stelde. Het resulstaat van dezen strijd zal ongetwij feld voor H.V.C. een ruggesteun zijn by de volgende wedstrijden waaronder er nog verschillende zijn van zwaar kaliber! DE STRIJD VAN GISTEREN Linksbuiten Groothuis nam de doelpunten voor zijn rekening "LI ET begin van den strijd gaf enkele -*■ -*■ aanvallen over en weer te zien. waarbij al direct bleek, dat H.V.C. voor het doel gevaarlijker was. De Amersfoor- ters zetten al spoedig zulk een serie aan vallen op, dal het er voor het H.F.C.-doel leelijk begon uit te zien. .Vooral Kraak toonde veel activiteit en door zijn toe doen kreeg Van Barne- veld 'n pracht kans toen eerstgenoem de over de ge- heele linie den bal voor zette. Keurig kopte Van Barneveld fn, doch het leder belandde in de handen van keeper van der Togt. De voorhoede van H.F.C. maakte naar mate het. spel vorderde, een zwakken indruk. Op het gebied van combineeren waren de Haarlemmer voorhoede-spelers buitengewoon sterk, doch innlaats van dit voordeel uit te buiten, hielden telkens weer den bal te lang bij zich, zoo dat het duo Van der Pol—Molesteyn. dat weer op een goeden wedstrijd terug kan zien, op het laatst niet veel moeite meer had. toen zij de tactiek van H.F.C. een maal dóór hadden. H.F.C.'s doelpunt Toch kwam na ongeveer een kwar tier spelen een doelpunt aan den kant vpn H.F.C., waarbij de gasthee- ren in verhouding tot het spel wel Iets meer kregen dan verdiend was. Overigens was dit, een keurig doel punt. De rechtsbuiten Gentes zette den bal hoog voor het doel. waar Van der Pol en den linksbinnen van H.F.C., Drijver, het leder afwacht ten. Drijver kopte het eerst en de bal H.V.C. II—KAMPONG II 6—1 Op Birkhoven speelde H.V.C. 2 tegen Kampong 2. De thuisclub won deze ont moeting met de cijfers 61. STICHTSCHE BOYS II—AMERSF. BOYS II 3—2 Amersf. Bos 2 slaagde er niet in om In Utrecht van toet tweede elftal van de Stlchtsc-he Boys te winnen. De thuis club bleef met 3^-2 in de meerderheid. W. Kraak IFoto-archief A.D. verdween langs kee per Brits in het doel (1—0). Lang behield H.F.C; dezen voorsprong niet Nog geen vijf minuten later kwam reeds de gelijkmaker. Eek dreef den hal ver op en gaf toen door naar Groot huis. die zich op den linkervleugel wist vrij te spelen. Na tot op korten afstand van het doel te zijn doorgeloo- pen plaatste hij het leder zuiver in het hoekje. Op fortuinlijke wijze kroop H.V.C. di rect hierop door het oog van den naald. Een van ver ingescho ten. hooge bal werd door keeper Brits ge mist en reeds zweefde de bal op de doellijn,, toen Malesteyn opdook en het. leder weder het veld in zond. Nog twee maal voor de rust greep Malesteyn bui tengewoon energiek in toen enkele maten een - H.F.C.-doelpunt vrij wel zeker leek. Met gelijken stand ging de rust in. De tweede helft ]VT IET lang was het spel in de tweede helft aan den gang, toen H.V.C. de leiding nam. Wederom was het Groothuis, die uit een door Eek aangegeven bal scoorde met een hard, onhoudbaar schot, 12. Na dit doelpunt was H.V.C. zichtbaar veel sterker doch het geluk was niet altijd met de Amersfoorters. Zoo kreeg Van Barneveld eens den bal ongeveer op het middenveld. Hij passeerde liefst vijf tegenstanders op weg naar het H.F.G.-doel en het schot tot besluit van dezen aanval... kwam tegen den paal en liep op niets uit. Even later overkwam Van 't Prinsenhof hetzelfde, toen hij den bal tegen de lat kopte. Ongeveer een kwartier voor het einde, zette H.F.C. alles op alles om een gelijk spel te forceeren. Bii deze pogingen werd het spel echter ruwer en met de span ning steeg ook de vrees, dat het in een unfaire partij zou eindigen. De scheids rechter hield echter de leiding goed in handen. Ook de houding van het pu bliek was op dat. moment hinderlijk en deed niet erg sympathiek aan. H.V.C. werd hierdoor merkbaar geïntimideerd en zakte eenigszins af. Gelukkig wist de Amersfoortsche ploeg zich uit deze im passe los te werken en was zij H.F.C. weer volkomen den haas. De zege een feit Ze)fs moest H.F.C. zich in de laatste tien minuten oridanks haar achterstand tot verdedigen beperken. Dit, verhinder- derde niet, dat in de laatste minuut het derde H.V.C.-doeJpunt werd geboren. Groothuis en van't Prinsenhof waren hiervan de makers. Groothuis, die op de vleugel tame lijk gehinderd werd, schoot in. Het leder kwam voorbij den keeper, die miste en Van 't Prinsenhof zorgde met een klein tikje voor de finish ing touch. Direct daarop kwam het einde met 3—1 voor H.V.C Naar onze meening heeft de H.V.C.- ploeg van Zondag in haar geheel wel voldaan. Een typische fout was echter en deze fout maakte ook de tegenstander, dat de half-linie te veel verdedigend op trad. waardoor de verbinding met de voorhoede niet altijd goed werd onder houden. I-Iet gevolg was, dat meermalen een speler geheel alleen met den bal in het middenveld stond, het leder naar de goal opdreef en daarmede ook de spelers, die niet tot den aanval over gingen, totdat een schot over de gehee- le achterhoede heen, plotseling een ge vaarlijke situatie voor het doel deed ontstaan. De rood-witte achterhoede heeft in de afgeloopen vier wedstrijden wel getoond wat zij waard is. De voorhoede was in de opstelling GroothuisEekVan 't Prinsenhofv. Barneveld—Appeldoorn, goed geslaagd en bevatte alle eigenschappen, die een vo:rhoede moet bezitten, n.l. snelheid, doorzettingsvermogen en tactiek. He laas ontbreekt de productiviteit nog, doch ofschoon de goalgetter Van 't Prin senhof het niet tot doelpunten heeft weten te brengen, heeft hij toch keurig werk verricht en in samenwerking met Eek en Van Barneveld handige staal tjes van techniek voor het voetlicht ge bracht. Mogelijk zal. het doelpuntenma- ken ook nog aan de beurt komen en met belangstelling zien wij dan ook de verdere verrichtingen van H.V.C., die de leiding in haar afdeeling heeft behou den. tegemoet. VOETBAL Vlak voor het einde scoorde Belt den gelijkmaker (4-4) p\E wedstrijden tusschen Amersf. Boys en Zeist hebben zich immer gekenmerkt door een bijzon dere sfeer en eigenaardige uitslagen. Het treffen van gisteren heeft daar geen uitzondering op gemaakt. Ge heel, zooals wij verwachtten, is de strijd verloopen met een zeer span nend slotbedrijf, waarin de thuisclub na stug volhouden den gelijkmaker scoorde. Maar behalve spanning bood deze ont moeting nog meer. Allereerst twee kee pers die in de eerste helft, aan een doel punt schuld hadden, verder in de twee de helft twee penalties en evenzQoveel vrije trappen, waaruit vier doelpunten ontstonden. Door al deze voorvallen werd er zenuwachtig gespeeld en dit kostte Zeist in het laatste gedeelte de overwinning. Het pleit voor de'gewijzig- de Amersf. Boys-ploeg, waarin Belt op de linksbui tenplaats speelde, dat zij. na met 1-0 te heb ben voorge staan, steeds een achter stand wist in te loopen. Toch toon de ons ook deze forma tie aan. dat van de voor hoede nog weinig kracht uit gaat, al de den alle spe lers hun uiterste best. Het was voor deze linie moei lijk spelen, doordat Zeist met een stopper- spil begon en ook het tempo regel de, dat zeer hoog lag. Gelukkig gooide v. d. Starre het spel direct flink open en waren de aanvallen van de thuisclub zeker even talrijk als die -van de paars-witten. doch de afwerking liet veel te wenschen over. De Zeistenaren hadden dit onderdeel van het spel beter onder de knie, zonder direct tot resul taten te komen. Wel speelden zij met meer overleg, doch de verre trappen van de Amersf. Boys achterhoede en mid- Aanvoerder Dammers (Foto-archief A.D.) denlinie, waarop de voorwaartsen dan doorliepen, waren moeilijke problemen voor de Zeist-verdediging. Toch zou Amersf. Boys de leiding niet genomen hebben, indien doelman Postma zijn me dewerking ontzegd had. Aan het fraaie schot van van Diest, de maker van de eerste goal, doet dit geen afbreuk. Het verre hooge schot stopte de doelman, doch hij iiet .den bal weer los, welke daarna in het net ging (10); Vier mi nuten daarna veroorzaakte v. d. Burg een vrijen schop, welke Bouwman in kopte (1—1), terwijl kort daarop v. d. Zee met een zacht „rolletje" Gerritsen passeerde (1—2). Dit was de eenige fout, welke deze doelman maakte. Latei- heeft hij menig oogenschijnlijk doelpunt voorkomen. Na den stand 12 werd het tempo minder, zoodat de thuisclub meer aan dacht aan het opbouwend gedeelte kon besteden. Vele kansen ontstonden er voor het Zeist-doel, doch zelfzuchtig spel en treuzelen deden menige kans verlo ren gaan. Tegen het verstrijken der eer ste helft waren de gastheeren zelfs nog even in de meerderheid, maar ook dit uitte zich in niets. Twee penalties rNNVERDIENSTELIJK konden wij het begin van de tweede helft niet noemen. Integendeel. Na den aftrap kreeg Belt het leder toege speeld; hij zond een ferm schot in, dat keeper Postma corner sloeg. Amersf. Boys bleef hierna een kleine veldmeerderheid behouden, zonder dat er iets bijzonders geschiedde. De sensationeele gebeurtenissen welke dezen wedstrijd kenmerkten, ontstonden na 25 minuten spelens, toen Flipsen hands maakte en van Diest via den staander de penalty inschoot (2—2). Zeist verhoogde het tempo en precies 3 minuten daarna maakte Windhouwer in zijn al te groote activiteit hands. Nü schoot Bouwman raak (2—3). Inmiddels had Zeist door 't uitvallen van v. d. Zee haar opstelling veranderd. De Amersf. Boys speelden een enthousiast spelletje, dat voordeel opleverde. Hoewel Postma vele schoten keerde, moest hij na een cornerbal van Belt, welke van Diest over de lijn „drukte", zwichten (3—3). Tien minuten voor het einde profi teerde de linksbinnen van een fout van een achterspeler en weer had Zeist de leiding (34). Door een sterk verdedigend spel te spelen trachtte Zeist haar 43 voor sprong te behouden. De zenuwen speel den de verdedigers parten. Hachelijke situaties kregen wij.te zien, totdat kort voor het einde Belt uit. eeh vrijen trap de gelijkmaker scoorde (44). De scheidsrechter toonde zich een uit stekend leider. 's-GRAVELAND—AMSVORDE 9—0 's-Graveland bleek op eigen terrein te sterk voor Amsvorde te zijn. Onze stad- genooten verloren dezen wedstrijd met 9—0. Quick-A.P. W.C. 2-2 HET ideale voetbalweer heeft gistermiddag een groot aantal menschen naar Dorrestein fcelokt. De verwachtingen waren hoog gespannen-, want zoowel van Quick als van A.P.W.C. wist men, dat zij een ploeg in het \eld zouden brengen, die adspiraties naar een leidende plaats in de vierde klasse heeft. En. in die verwachting is men niet teleurgesteld. Er werd in de eerste helft goed spel te zien gegeven, na half time was er zelfs sensatie. Sensatie met een slechten bijsmaak, waardoor de wedstrijd ontsïerd werd, zoodat het eindsignaal een. ware verlossing beteekende. De uitslag 22 heeft beide ploegen gegeven, wat hun toekwam. -*t j 1 i j i I RM 'Z schoot buiten toet Na rust werd het spel area.1"!** ber«k doei- fw man Hienekamp, ontsierd I Fl'--» ffBw uitstekend verde- gfeflR digd heeft, tegen ^KSjÈË* de lat. De springende bal werd weggewerkt. Even later kon Hienekamp een hard schot van denzelfden speler maar ternauwer* nood stoppen, waarop Velkhoff 't leder van dicht bij overschoot. De aanvallen bleven wederzijdsch een gevaarlijk karak ter dragen. Kort P. César voor de rust kreeg (Foto-archief A.D.)middenvoor A. V. d. Flier do kane van den dag, maaralleen voor. doelman Kortbeek staande schoot hij hoog over. De rust ging in met 1—0 voor Quick, een gelijke stand was juister geweest. Na halftime kregen we een onver- kwik l<olijke vertooning. A.P.W.C. zet te alles op alles, waardoor het spel een forscher kanakter kreeg. Wanneer toen de scheidsrechter de eerste onregelma/- tigheden direct den kop ingedrukt had, was er niets gpbeurd. Hij bleef echter in gebreke of deelde foutieve beslissin gen uit. «De verhouding in het veld werd er niet beter op, toen de A. P. W. C.- voorhoede stormenderhand het Quick* doel innam, o. i. daarmede een goal for ceerde, die incorrect was en bovendien offside. Nog was de roode achterhoede niet van den schrik bekomen, of A. v. d. Flier strafte een fout van doelman Kort beek op handige wijze af. A.P.W.C., dat in het veld inderdaad toonaangevend was, had zoodoende een 2—1 voor sprong. De rust. keerde weer ietwat te rug. maar het spelpeil bleef gedrukt. Quick ging weer tot aanvallen over, maar in de voorhoede wilde het. niet vlotten. Vooral Von Zeppelin plaatste slecht, terwijl de buitenspelers te licht voor het. stevige spel bleken. Het moest dus alleen van César en De Jong komen. De A.P.W.C.-voorhoede bleef meer een geheel vormen met als ge vaarlijksten man middenvoor van Em- pelen. Mossing ging tegen het einde de paarsgele defensie versterken. Reeds dachten wij aan een 21 eind stand, toen César er zich doorwerkte en met een zeer hard schot via doelman Hienekamp en den paal scoorde. De laatste minuten waren voor Quick, maar gedoelpunt werd er ftiet meer. Bij A.P.W.C. waren de uitblinkers linksbinnen Mossing, doelman Hiene kamp en middenvoor Van Empelen. Do ploeg maakte over het geheel een goe den indruk en wij mogen verwachten, dat. zij ook in het verdere competitie- verloop een belangrijken rol zal spelen. Bij Quick was de halflinie heel goed, alhoewel dit drietal v» d. Biezenbos, Catocn en Hienekamp :te veel defen sief speelde, vooral na de rust. In de achterhoede was Van IJken moeilijk te passeeren, hetgeen niet van Visser ge zegd kan worden. Doelman Kortbeek heeft een leelijke fout gemaakt, maar verder vele fraaie safes verricht. A.P.W.C. speèlde over het algemeen fanatieker, stuk voor stuk gaven de gasten zich geheel en daardoor legden zij meer het tempo op dan de thuisclub. Met het gelijke spél mogen beide ploe gen overigpns te vreden zijn. De opstelling van A.P.W.C. was: Hienekamp (d). Van Putten en Van Eeden (a). Snijders. B. van Empelen en Brom (m), J. v. d. Flier. A. v. d. Flier, J. van Empelen, Mossing en W. van Empelen (v). Na de rust werd links- huiten Van Empelen vervangen door W. Kartnan. De scheidsrechter bleek niet voor zijn taak berekend te zijn HET ligt zeker niet op onzen weg om critiek uit te oefenen op het be leid van een scheidsrechter. Iedere refe ree maakt zijn fouten en dat is begrij pelijk. Maar zooal6 gistermiddag door de heer G. W. Kernkamp gefloten werd, was toch wel van het slechte veel te veel. De eerste drie kwartier, ging het nog en was 't alleen opmerkelijk, dat de fluitist driemaal in het middenveld, waar hij te veel vertoefde, aange schoten werd. Maar na de ru6t was het volkomen' mis. Toen was de heer Kernkamp volkomen in de war en gaf toij de zonderlingste be slissingen, heel vaak zelfs op' ap- pelleeren van spe lers of publiek. Ook de buiten spelregel wa6 hij niet meester. Geen wonder, dat de spelers hierdoor beïnvloed en ge prikkeld werden. Het gevolg was, dat na de rust. een halfuur lang een vertooning plaats vond, welke het voetbalspel geen eer aandeed, waarin een goal geforceerd werd op een manier, die indr.uischte te gen alle spelregels. Beide ploegen gin gen zich aan onregelmatigheden te bui ten, A. P. W. C., die -met. 1—0 achter stond, begon er mee cn Quick diende van repliek. Dat was heel jammer.' La ten we hopen, dat zoo iets niet meer zal voorkomen en dat de heer Kernkamp hoogere eischen aan zichzelf zal gaan stellen. Anders blijve hij van de voet balvelden verre. De wedstrijd begon in een hoog tem po aan beide zijden. Reeds bij den eer sten aanval had Quick succes, toen linksbuiten Valkhoff scherp voorzette en De Jong zuiver in het uiterste hoekje plaatste. De paarsgelen lieten zich hier door niet van de wijs brengen, met for- sche trappen gooiden zij het spel open en maakten zij h?t de roodzwarte ach terhoede moeilijk. De afwerking van hun aanvallen liet echter, te wenschen over door onbesuisd schieten. Zoo kreeg rechtsbuiten J. v., d. Flier, die rechts back Visser nog al eens te vlug af was, een mooie kan6, maar deze ging te niet door een slecht. 6chot, terwijl midden voor J. van Empelen geheel ongedekt klaarstond om in te schieten. Snel ging het spel op en neer. Ook Quick kreeg na een half uur een fraaie kans, César Hienekamv (Foto-archief A.D.) LANDENWEDSTRIJD TE LEIPZIG LEIPZIG. 12 October. In de alhier gehouden wielerwedstrijden tusschen Zweden, Denemarken, Slowakije en Duitschiand behaalde Denemarken da overwinning. In den individueelen wed strijd won Preiskeit (Duitschiand), ge volgd door Lowen (Denemarken) en Jonsson (Zweden). feuilleton door lohnsfon Mc. Culley 80) „Geen woord! Beweeg je niet!" beval Warwik fluisterend zich over hem heen buigend. Voor dien man beteekende een zaklantaarn en een revolver slechts één dingde notitie ..Ik heb niksbegon hij, zooals alle misdadiger», altijd beginnen als ze ge snapt worden. „Stil! Geen woord! En beweeg je niet, of ik schiet je neer. Bedenk dat goed!" Hij duwde den loop van het pistool te- gen de' borst van den man en liet zijn licht door het vertrek schijnen om het daarna weer on den man te richten „Ik zal je voor een poosje binden en een rron in ie mond stoppen," zei hij. „Strib bel niet te^n. dat zou niet goed voor je zijn. Ais je doet, wat ik zeg, gebeurt je niets kwaads." „Wie hen je?" „Iloh je niet gehoord, dat je stil moet zijn? Moot ik het tien keer zeggen? Op m'n woord, fe bent niet vlug van be grip! Ga met je rug naar me toe lig gen." Grommende gehoorzaamde de man. Warwik hietd pistool on lantaarn even in zijn eene hand, maar zoo. dat hij de lantaarn kon laten vallen en onmid dellijk vuren. Met de andere Jhand greep hij naar den broekriem van den man. „Houd je handen hij elkaar op je rug!" beval hij. Nu moest hij zijn pistool en lantaarn wel even wegleggen, maar hij greep eerst de polsen van den man stevig beet en had in een oogwenk den riem eromheen gebonden. „Voorover gaan liggen!" De man gehoorzaamde. Warwik maakte een prop van een zakdoek en bond die met een handdoek voor den mond van oen man. „Het spijt me, ouwe jongen, maar als je rustig blijft, zal ik je geen pijn doen. Ik moet je nu eenmaal onschadelijk maken'. Strenge maatregelen zijn soms noodzakelijk, niet waar? Nu de man voor een poosje onscha delijk was oemaakt, liet Warwik zijn licht nog eens door de kamer glijden keek of het gordijn wel goed dicht was. sloot de deur aan de binnenzijde en sloop dan naar de deur die deze ka mer met die ernaast verbond. Zich buk kend keek hij door't sleutelgat. De beide mannen zalm aan een wankele tafel, waarop hun buit uit het hui? van Cardlew lag. Ze waren bezig het geld te verdeden em keken brgeerig naar de juweelen. „Ik zal die dingen morgen naar een opkooper brengen en dan declen we santen," zei een hunner. „En dat pak papieren?" „Die zullen wel niets waard zijn. maar we kunnen ze verstoppen en af wachten." „Ik zeg. dat die kerel ze niet zou heb ben meegenomen. als ze geen waarde hadden. Hij heeft ze vast en zeker goed bekeken bij zijn lantaarn, voordat hij ze meenam." „Nou ja, daar hebben we toch nog wel tijd voor. Laten we ze nu maar opbergen." Dó man nam de papieren op en ging ermee naar een hoek van de kamer. Daar lichtte ,hij een vloerplank op, stak er zijn arm ver doorheen, trok zijn arm terug en legde de plank weer op haar plaats. De documenten bevon den zich nu tusschen den vloer en het plafond der benedenkamer. Warwik stond op het punt, hande lend op te treden. Hij moest die kamer zoo geruischloos mogelijk binnengaan, de twee mannen onverhoeds verrassen, hen onder schot houden en zorgen, dat ze geen leven maakten. Hij wilde lie ver niet vechten, als dat te vermijden was. Dat gaf te vee! lawaai en opstand. De andere bewoners zouden erbij ko men. Misschien mengde de politie zich erin cn die zou John Warwik on getwijfeld opheldering vragen, waarom hij zich in avnndcostuum daar bevond. Het feit, dat hij algemeen bekend was, zou het des te verdachter maken. Nie mand zou zich kunnen voorstellen, wat hij daar te maken kon hebben. Hij besloot dus naar binnen te gaan. de mannon met zijn pistool in hedwanc te houden, de papieren onder den vloer vandaan te haien en er dan vandoor te gaan. Wat jammer, dat hij Togo nu niet bij zich had! Togo was ook lid van de bende en had reeds meermalen hewe- zen, dat. hij handig was. Maar Warwik had dit alles niet voorzien en niets te gen Togo gezegd, waar hij heenging Er zat dus n'ets anders on, dan alleen de orders van de Spin ten uitvoer te brengen. Door het sleutelgat nam hij de ande re kamer nog eens goed op. Daarna liet hij zijn licht vallen op den man in hét bed. Hij zorgde, dat deze het licht in de oogen kreeg en dus zijn gezicht niet kon onderscheiden. Met. dien man was het nog niet in orde. Hij zou zich los kunnen werken en de anderen te hulp komen. Wanvik scheurde 't smoezelige bpd- delaken in reepen en bond daarmee de handen en voeten van den man nog eens ste\ig bij elkaar, zoodat zij" slachtoffer zich onmogelijk kon bevrij den. Ddarna gluurde hij nogmaals door het sleutelgat. Hij zag, hoe de beide mannen schrokken en naar de deur keken. Er werd geklopt. Haastig gre pen ze het geld en de sieraden bijeen en stopten die ook onder den vloer bij de papieren. Daarna ging een hunner naar de deur en deed haar van slot. „O, hen jij het. Curly!" zei hij, toen een derde man de kamer binnenkwam. Die man was groot en zwaargebouwd en had wel iets weg van een gorilla. Hij zette zijn gebalde vuisten in de zijde en zei: ,,Ja, ik ben het. En ik heb jullie iets belangrijks te vertellen. Er is een karweitje op te knappen en jul lie moeten gehoorzamen en helpen. We zullen de Spin met zijn bende een hak zetten!" Wanvik kon nauwelijks een kreet onderdrukken. Hij kon die kamer nu niet binnengaan. Hij moest wachten. Waf. bedoelde die Curlv ermee, dat ze een hak wilden zetten aan de hende van de Spin? Dit was iets heel onver wachts! XXVIII. Caxly geeft bevelen. Curly ging aan tafel zitten op een der twee aanwezige stoelen. Hij keek de twee anderen nijdig aan en sloeg met zijn vuist op tafel. „Ik heb hier ordei's te geven, dat moeten jullie goed begrijpen," snauw de hij. „Jullie moet, ze uitvoeren, of je zin hebt of niet. Als we de Spin niet tegenwerken, is het met ons gedaan! De dienders weten niet, eens, dat hij in de stad is, en, als we het- -vertelden, zouden ze het toch niet gelooven. In Europa nemen ze niet eens aan, dat hij bestaat, en zeggen ze, dat hij maar een verzinsel is. Als die Spin hier met zijn hende invloedkrijgt, blijft er geen behoorlijk kraakje meer te zet ten!" „Och, die Spin bemoeit zich immers niet met onze kleine zaakjes?" protes teerde een der mannen. „Waarom dan zoo'n kouwe drukte? Er zit heel wat anders achter." „En wat dan wel?" vroeg Curlv. „Dat weet je net zoo goed als ik. De Spin met zijn bende snoept een andere bende een goed zaakje af en dan is de baas \an die andere hende nijdig en wil ons ervoor spannen om de Spin een hak te zetten. Geloof mij nou, dat gaat niet en wie het probeert is stapel gek!" Curly sloeg weer met zijn vuist op tafel en de twee mannen krópen in hun schulp. „Laten we dat nou maar voor wat het i? willen jullie doen wat ik zeg, of niet?" „Ja natuurlijk. Curly." „Jullie hebt niet veel te doen, maar het moet. goed en precies gedaan wor den. We moeten de Spin lot onderhan delen zien te krijgen en daar zijn ver schillende manieren voor. Hij heeft een nicht, weet je?'' John Warwik \erdu,bholde zijn aan dacht. toen hij dat hoorde. Het ging nu over Sylvia en zijn hart, begon snel ler te kloppen. Ze zouden toch niets tegen haar in het schild voeren? Dat zou niet gebeuren, dan was hij er ook nog! „Hij heeft een nichtje, dat zoo .on schuldig is, dat je ervan zou staan te kijken," vervolgde - Curly. „Echt een onnoozel kind. Daar zijn we zeker van. En dan heeft de Spin nog een zekeren John Warwik, die voor hem werkt. Dat is een fijn heertje, maar hij heeft stevige knuisten aan zijn lijf en lef voor tien." „Ik wed. dat het. dezelfde kerel Is, dien wc vannacht tegen het lijf geloo- pen zijn." „Hoe dat zoo?" vroeg Curly. „Wel, we gingen een kraakje zetten. En toen kwam die vent hinrfen en snapte me. Maar ik wist zijn revolver af te pakken en er vandoor te gaan. En toon hij het. huis uitkwam hebben we hem aangepakt en den buit afge nomen. En daarmee zijn we er vandoor gegaan." „Toch waar?" vroeg Curlv smalend. „Die kerel is anders drommels handig, wat ik je zeg. Wie weet, of hij ons op het. oogenblik niet staat af te luiste ren." ..Geen denken aan! Hij kan hier toch niet in zijn avondpakje komen, wel? Vertel liever verder." Met groote belangstelling had War wik toegeluisterd. Dus de lui uit de onderwereld wisten, dat hij tot de ben de behoorde? Och. wat kwam dat er eigenlijk op aan, zoolang de lui uit zijn kringen het maar niet te weten kwamen! (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6