Sterke verdedigingen Amsvorde was op dreef Gebrs. DIJKMAN beheerschen het spel H.V.C.-R.C.H. 1-1 Ruststand 0-0 Wat Amersf. clubs deden VOETBAL HANDBAL HOCKEY KORFBAL SCHQTERMAN'S OUDE GENE VER SOPLA LEIDDE doch... verloor Amersf. Boys won met 5-0 Af deeling Utrecht N.V.B. Klinkende zege op E.A.C. Voetbaloverzicht Uw loodgieter Uw Electro Techn. Inst. Slappe wedstrijd van „Amersfoort" 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 21 OCTOBER 1940 T T V.C. zorgde gisteren op Birkhoven eenigszins voor een onwel- J- A kome verrassing, door, na vier overwinningen, thans met de Racing Club Haarlem de punten te deelen. Dat dit resultaat zou komen, was feitelijk ietwat te voorzien, daar de overwinningen op de vier vorige tegenstanders niet zoo overtuigend waren. Waar mede wij allerminst willen beweren, dat den rood-witten de behaalde winstpunten qua spel niet toekwamen. Zij, die naar de kampplaats getogen waren, om onze stadgenooten te zien winnen, zijn in dat opzicht bedrogen uitgekomen. Maar wat spel en wedstrijd betreft, zullen zij, en zeker de insiders met ons eens zijn, dat deze ontmoeting op hooger peil stond, dan de voorafgaande. En dat stem tot verheugenis, ondanks dat er nog een paar zwakke plekken in het elftal schuilen. R.C.H. nam door v. d. Horst de leiding, waarna Eek voor den gelijkmaker zorgde HP EGEN overschatting van de te genpartij hebben wij meermalen in onze voorbeschouwingen in aller lei toonaarden gewaarschuwd. De uitslag van deze ontmoeting zou den indruk kunnen wekken, dat H.V.C. de Haarlemmers onderschat heeft. Dit is echter o.i. niet het ge val geweest. Beide ploegen hebben elkaar gedwon gen van het begin tot het einde hard. zeer hard te moeten werken. In den regel zijn wedstrijden, waarin doelpunten schaarsch zijn, weinig aan trekkelijk, doch deze wedstrijd maakte hjerop een loffelijke uitzondering. Mar kante verschillen vielen weinig of niet te bespeuren. Beide clubs hielden zich aan hetzelfde speltype n.l. verdediging. Begrijpelijk, als men weet. dat de ach terhoeden het sterkste deel van de ploe gen vormden. Zij heheerschten het spel in hooge mate. waardoor het verklaar baar is. dat het aantal doelpunten zich tot twee beperkte, gelijkelijk verdeeld over beide partijen. De 1—1 uitslag is volkomen juist en brengt, de kracht van de ploegen in het veld tot uiting. Intusschen is het van R.C.H. een mooie prestatie om H.V.C. op eigen terrein een punt afhandig te maken, temeer daar de resultaten van deze club in het begin niet zoo dave rend waren./#ij zal o.i. niet lang in de onderste regionen ypn het ranglijstje blijven zitten. Daarvoor speelde zij een te knappe partij, waaraan ook de an dere clubs in deze klasse de handen vol hebben. De snelheid, waarmee 'de wedstrijd gespeeld en nagenoeg tot het einde toe volgehouden werrl. leidde somtijds tot het euvel, dat men slecht plaatste. Dit had evenwel weinig invloed op het spel, omdat dc voorwaartsen alleen deze fout maakten. De verdedigingen, die beide met ppn stopper spil en teruggetrokken middcnliniën speelden, wisten door een doelmatige opstelling zich hieraan te onttrekken. De hinnenspelers hadden dc moeilijke taak het middenveld te vullen. IJverig hebben zij zich van hun zware taak gekweten, 'doch de kracht van de aan.valsliniën was tegen de ste vige verdedigingen te gering om kans op succes te hebben. Blijkbaar durfden de aanvoerders het risico van koerswij ziging niet ten volle te aanvaarden. O.i. had men. indien één der elftallen dit wel had gedaan, zeker een anderen uit slag gekregen. Nu stonden zoowel de aanvalsleider van H.V.C., van 't Prin senhof. als die van R.C.H. \oor een zeer moeilijke opgave. Vrijwel zonder steun moesten zij tegen den hechten muur van verdedigers optornen, ook al door dal de kanthalfs de vleugelspelers on gevaarlijk maakten. Groothuis en Ap peldoorn konden niet ..los komen", ter wijl de buitenspelers van R.C.H. niets bijzonders Weten zien. Tegen Kraak en Brandsen was het moeilijk spelen. Toch gelukte het v. d. Horst in 'de tweede helft zijn club de leiding te geven. Het was van 't Prinsenhof, die den gelijk maker door middel van Eek ter we reld hielp brengen. Velen waren van meening. dat Brits het doelpunt van v. d. Horst had moe ten houden. Wij zijn het hiermede niet eens, doordat het verre harde en zuher geplaatste schot eenigszins onverwachts kwam en juist in den linkerbovenhoek belandde. Brits heeft zijn doel weer in goeden stijl verdedigd, evenals zijn col- lecra, die meer werk kreeg. De zwakke punten hij H.V.C. blijven de hinnenspelers. Zooals gezegd, aan ijver ontbreekt het dezen jeugdigen spelers niet, doch gemis aan routine en aan tech- riek doet zich vooral tegen ploegen als R. C. H. terdege voelen. H.V.C, weel deze fouten ook. zij veranderde daarom de opstelling, terwijl fegen hel einde Eek zelfs rechtsbuiten speelde Dezen spelers dient men. door hun volhouden, zeker nog gelegenheid te geven om zich in het kader der overige spelers aan te passen De scheidsrechter had door het lange uitblijven van doelpunten, waardoor het snel zenuwachtig en forsch werd geen gemakkelijke taak. Door streng en pre- cies op tijd in te grijpen, bleef het spel zonder excessen. De wedstrijd VTA den aftrap ontwikkelde zich'n uiterst snel spel, dat binnen do minuut aan R.C.H. een corner ople verde. Werden de aanvallen van de gasten met meer overleg uitgevoerd, H.V.C. daarentegen zocht het meer in het verrassende element. Zoowel Groothuis als van 't Prinsenhof kre gen geen kans om te scoren. De doelman Van Vliet bleek van het goede soort te zijn. meesterlijk stopte hij •an schot van Van 't Prinsenhof, na tac- A. v. d. POL Foto Archief A.D.) tisch spel van Barneveld. Nadat Male- stein een attaque onderbroken had. raak te hij op het middenveld het leder kwijt, waardoor de rechtervleugel van R.C.H. een prachtige gelegenheid kreeg score te openen. Baks schoot echter naast. Snel ging het spel op en neer, totdat on geveer na een half uur spelen H.V.C een kleine veldmeerderheid kreeg. De hin nenspelers veranderden van plaats, doch vlak voor de rust was R.C.H. haar inzin- ktng weer te boven. Zij belaagde het doel van Brits, nam kort achtereen drie cor ners zonder dat er een doelpunt ontr stond. R.C.H.-doelpunt en den gelijkmaker UIT onze notities blijkt, dat het begin van de tweede helft vrij wel gelijk was aan de eerste 45 minu ten; alhoewel R.C.'H, een doelputtt ontging, toen Brits gepasseerd was en v. d. Pol het leder uit het doel kopte. Het R.C.H. doelpunt, dat na ongeveer 34 minuten ontstond, werd gemaakt H.V.C.—R.C.H. 1—1 Amersf. BoysFortitudo 50 H.M.S.—Sopla 4-2 AmsvordeE.A.C. 63 Olympia—A.P.W.C. 2—2 A.A.V.Attila A'foortAchilles 2—7 3—3 Laren 2—A.M.H.C. 1 1—4 A.M.H.C. 1—Rood-Wit 1—4 (dames) Vogel 2Amersfoort 1 82 S.K.V.Soesterkwartier 82 in een periode, dat H.V.C. aan de touwtjes dacht te trekken. Baard wijk. die v .d. Horst trachtte te hin deren, slaagde daar niet in en met een juist gericht schot had R.C.'H. de leiding: 10. R.C.H. nam al spoedig het besluit haar voorsprong te consolideeren. Nog meer dan voorheen ging men verdedigen met als resultaat, dat H. V. C.. die haar tempo verhoogde, in het offensief kwam. De uit vallen der gasten bleven evenwel gevaar lijk. H.V.C.'s verdediging kwam er daar bij niet zonder kleerscheuren af. Het ging ten koste van eenige hoekschoppen. Na 25 minuten gelukte het H.V.C. het verdiende tegenpunt te maken. Tot vlak voor het doel was van 't Prinsenhof doorgedrongen, hij zette daarna het leder voor, waarop Eek, die rechtsbuiten speelde, voor de rest zorgde. 1—1. In den resteerenden tijd ontwikkelde zich een spannende strijd, waarin H.V.C. de beste kansen had, zonder er één te benutten. Het bleef 1—1, een stand waar mede iedereen tevreden was. HERCULES 3H.V.C. 2 0—5 H.V.C. 2 deed wat ven haar verwacht werd, zij klopte in Utrecht het derde elftal van Hercules met sprekende cij fers. De cijfers 5—0 geven duidelijk aan, dat onze stadgenooten sterker waren. AMERSF. BOYS 2—KAMPONG 2 3—i In een spannenden wedstrijd moesten de Amersf. Boye de punten af6taan aan Kampong 2. Het werd een 4—3-overwin- ning voor de Utrechtenaren. per kruik f 3.45 bij 6 kr. k f 3.25 bij .12 kr. a f 3.15 99-ii—ua. Utr.str. 17 Tel. 3451) Ao 153 VOETBAL H.M.S. beslechtte het pleit in haar voordeel met 42 IT M.S. schijnt voor de Amersfoort- "•sche clubs een onoverkomelijke hinderpaal te zijn. ditmaal is Sopla met. een 42 nederlaag naar huis gestuurd. Het begin was voor de Amers- foorters tamelijk bemoedigend, want de wedstrijd was nog geen minuut oud. toen Sopla reeds leidde. Een keurige aanval door de rechtervleu gel opgebouwd, deed den bal ten slotte bij van den Brug belanden, die zuiver voorzette. Linksbuiten Van der Kooy passeerde daarop keeper Pot onhoudbaar (0—1). Het duurde niet lang. om precies te zijn vier minuten, of de partijen waren wederom op ge- '-■fflV lijken voet. Een T keurige voorzet van den H.M.S. n rechtsbuiten deed het leder r*' voorhij het f Amersfoortsche doel zweven, het I I v kirom °P d°n Rp linkerwlng te- f f recht bii De f Hosson.' die in eens inschoot J. v. d. BRUG huiten bereik (Foto Archief A.D van Amers- foortschen doel- verdediger (1—1). Gedurende het verdere gedeelte van de eerste helft ging het. spel vrijwel ge lijk op. Sopla, dat den toss verloren had speelde tegen den nogal hinderlij ken zon in, hetgeen een groot nadeel was. Desondanks was de voorhqfde zeer actief en vooral van den Brug op dc rechtsbuitenplaats heeft menigen goeden voorzet gegeven, waarvan niet het juiste gebruik gemaakt werd. Veel was echter niet tegen de Utrecht- sche achterhoede uit te voeren, want de beide backs stonden hun man wel. Een misstap van keeper Hendriks was er dc oorzaak van. dat H.M.S. vlak voor de rust de leiding kon nemen. Uit een vrijen schop, niet ver van den rand van hei strafschopgebied, zweefde de bal voor (het doel en keeper Hendriks liep uit. In het gedrang tusschen de spelers verloor hij het leder echter, dat toen een dankbare prooi van dc H. M. S. voorhoede werd. Da twee Sopla backs op de doellijn vermochten ook niet. het leder te keeren dat door Do Bruin in het net werd geplaatst (21). Vf A de hervatting werd het spel langzaam ingezet en behield het ook tot het einde een traag karak ter, af en toe plaats makend voor een vleugje enthousiasme. Het plaatsen van Sopla was veel minder om maar van het spelver- deelen niet te spreken. Van den Brug. die in de eerste helft goed partij gaf, werd in de tweede helft totaal vergeten en was gedoemd om werkeloos te blijven toekijken hoe alle ballen telkens weer naar de linkervleu gel werden gespeeld, waar succes even zoovele malen uitbleef. Een kwartier voor het einde verhoog de H.M.S. haar voorsprong door een keurig en voor keeper Hendriks on houdbaar doelpunt van den rethtsbui ten Uiterwaal (31). Even daarna had H.M.S. pech, want Kilzen maakte hands binnen de beruchte lijnen en de penalty die hiervoor werd toegekend werd door Van den Brug in een doel punt omgezet (3—2). Dit deed even de hoop in het Sopla- kanip herleven, er werd nog aan den gelijkmaker gedacht. Deze gelijkmaker kwam niet. daaren tegen beslechtte H.M.S. het pleit, door een vierde doelpunt. Uit een voorzei van De Hosson kwam de bal in een kluwen van spelers te recht. vlak voor. het doel. Daartusschen in zat echter ook de Amersfoortsche doelman, doch met bal en al werd hij over den doellijn gewerkt. Even was er wel twijfel over de toe- kenning van dit doelpunt, doch onver biddelijk wees de scheidsrechter naar het midden (l2). Dit was tevens het laatste gebaar in dezen strijd, want direct daarop kwam het einde. Een slappe wedstrijd met een ongevaarlijke Fortitudo- voorhoede AMERSFOORTSCHE BOYS en Fortitudo hebben ons gisteren in het fraaie najaarsweer -niet veel mooi6 aan voetbal laten zien. Beide ploegen ontliepen elkaar in sterkte weinig, al ging vooral na de rust het initiatief vrijwel voortdurend van de Culemborgers uit. De Boys na men het toen wel heel rustig op en vonden hun 30-vooreprong blijkbaar voldoende. Bovendien was het schieten van de gasten hopeloos te noemen. Dat kan niet van de Boys gezegd worden, gelukkig. Hun aanvallen hadden een veel ge vaarlijker karakter en vooral Belt op den linkervleugel bleek een 6tevige doorzetter, die over een pittig schot be schikt. Deze vleugelman moet zich ech ter niet te-veel bezondigen aan indivi dueel spel, hij moet meer voorzetten. Zijn collega op den rechtervleugel Dijkhuizen is fel bewegelijk en vlug, maar hij pingelt te graag en vergeet daarbij, dat zijn medespelers inmiddels vrij staan. Middenvoor Van Soest speelt ietwat traag, maar door de treffers, die nu en dan van zijn schoenen komen, is hij zijn plaats wel waard. Linksbinnen Van Driest is een nuttige binnenspeler, terwijl rechtsbinnen Velker. te houterig speelt, en toch vaak verrast door het be nutten van moeilijke kansen. Eenige makkelijke kansen verknoeide hij ech ter niet hetzelfde élen! In de halflinie is Dammers de beste, v. d. Starre beschikt over veel routine op de spilplaats al was ook hij giste ren gevangen in den ban van het slap pe spel. De rechtshalf moet zijn tempo opvoeren. De achterhoede had het ge makkelijk, doelman Gerritsen deed zijn werk naar behooren. En wat te zeggen van Fortitudo? Een faire ploeg, die soms aardig speelt, maar in het doelgebied abso luut ongevaarlijk is. De mid-half, Veldt, kunnen we heel goed noemen, evenals de handig rechts buiten van Oosterum. De overige ne gen spelers steken wel ongunstig bij dit. tweetal af. Naar onze meening zal deze ploeg op eigen grond, de vette Culemborgsche klei. heel wat meer te- gnstand bieden. De Boys laten zich dus door hun groote zege niet van de wijs brengen! Over den wedstrijd mo- gn we kort zijn. Velker maakte de eer ste goal. toen doelman van Zoelen bij en voorzet van Dijkhuizen niet afdoen de ingreep. Nadat heb Boys-doel even later aan doorboring ontkomen was, benutte dezelfde speler een moeilijke kans (20). Belt brak eenmaal .goed door, maar zijn schot ging via den lat over. Nog voor de rust maakte van Soest van de gelegenheid gebruik toen Velker en van Gasteren in botsing kwamen om nummer drie te scoren. Na half-time was Fortitudo sterker, zonder tot doelpunten te kunnnen ko men. Belt zorgde nu en dan voor een opleving in de Boys gelederen. Zelf liep hij de vierde goal in het net. terwijl van Soest één van zijn voorzetten be nutte door keihard in den bovenhoek te schieten. Een minuu't later dachten we dezen speler weer te zien scoren, maar toen stopte doelman van Zoelen het felle schot, op fraaie wijze. De wedstrijd ging uit als de bekende nachtkaars. De Boys wonnen alzoo verdiend. z~'j het geflatteeerd. Scheidsrechter Bulten leidde correct. VOETBAL Ie klasse A: MinervaNtfenrodes 04; Groen ZwartVVOG 21; Gooisehe Boys RUC 13: Utr. BoysSperwer 63; Maars- senStichtenaren 54. Ie klasse B: FAR—CDN 0—3, IJFC—HDS 13: WASoesterberg 20; Oranje Wit DEV 0—4: Wijk b\j DuurstedeVreeswijk 1—4. 2e klasse A: StormvogelsVolharding n.d.; Bo Quick—KDS 3—1; Mijdrecht—DSO 3—3. 2e klasse B: UPTTS—VSK 3—4. 2e klasse C: De KievitenRAP 43; NSC Barneveld 19. 2e klasse D: K.V.V.A.—Naarden 4—3. 3e klasse A: DWSM—RZC 1—1; DOV— Semper Avanti 50; DECHVV 0—4. Res, le klasse A: Victoria 2Quick 2 3—5: H.V.C. 3—Laren 2 2—3. Res. le klasse B: Brederodes 2IJFC 2 4—3: HMS 2—Velox 4 4—0; RUC 2—Utrecht 2 4—0; UW 4—WIJ 2 6—5. Res. 2e klasse B: Amsvorde 2Zeist 3 0—fi; Quick 3—S.E.C. 3 8—3. Res. 2e klasse C: MSV 2Zw. Vooruit 2 4—2. Res. 2e klasse D: Vreeswijk 2Utr. Boys 2 11: Stichtenaren 2RUC 3 21; Minerva 2St. Boys 8 n.d. Res. 3e klasse AVolharding 2S. Avanti 2 13—2: DSO 2—Be Quick 2 2—2. Res. 3e klasse C: VSK 2—RZC 2 8—1; De Stichtsche 2—EAC 3 4—0. Res. 8e klasse D: DOS 6Minerva 3 24. Res. 3e klasse H: CDN 3Be Quick 3 81 Res. 4e klasse A: Semper Avanti 3DOV 3 7—0; H.V.V. 3—DSO 4 1—3; V.V.ÏJ. 3— K.V.V.A. 2 6—1. Res. 4e klasse B: Stichtenaren 3St. Boys 4 05; Ares 3Utr. Boy» 3 215. DENEMARKEN—ZWEDEN 3—3 KOPENHAGEN. 20 Oct. Ten aan- schouwe van 40.000 toeschouwers heb ben Zweden en Denemarken een span nenden strijd gespeeld. De Denen, die door hun beter spel met de rust een 31 voorsprong hadden, konden deze in de tweede helft niet handhaven. De Zweden profiteerden in deze periore goed van' de kansen en sleepten zoodoende nog juist een gelijk spel in de wacht. OLYMPIA—A.P.W.C. 2—2 Na het goede spel tegen Quick stelde A. P. W. C. gisteren eenigszins teleur door in Hilversum een punt. te verspe len Het resultaat tegen Olympia was een 22 gelijk epel. A MSVORDE is er gisteren in ge- slaagd om de twee punten thuis te houden. Dit resultaat werd be reikt in een heel aardigen wed strijd, waarbij van beide zijden vaak zeer behoorlijk spel te zien werd gegeven. Het liep gesmeerd in de gelede ren van onze stadgenooten. Zoo ge smeerd. dat men af en toe zelfs van „geluk" mocht spreken, hetgeen niet erg is, want in den regel heeft Amsvorde juist met pech te kam pen. Eindelijk viel er ook onderling verband in de Amsvorde-ploeg te bespeuren. Het leer werd van tijd tot tijd opvallend goed geplaatst en op een korte periode na blaakten de Amsvordianen van strijdlust. De uitslag 63 is wel wat al te ge flatteerd. Zeker waren onze stadgenoo ten in de meerderheid, maar het over wicht was toch niet zoo groot, als in de einduitslag wordt uitgedrukt. Maar we zullen dat maar op rekening van Fortuna's medewerking schrijven. Het geluk sprak al een woordje mee bij de ge boorte van het eerste doelpunt. W. 'Hannessen. die zich giste ren goed in vorm toonde, loste een schot, dat. via het lichaam van een der backs een zonderling ef fect kreeg en waardoor het leer langs den verbouwereerden keeper in het net ver dween (1—0). Het spel werd snel gespeeld en beide partijen gaven stevig kamp. Het duur de niet lang voor de gelijkmaker kwam. W. HANNESSEN (Foto Archief A.D Het was Bronk, die het tactische boog schot loste, waarop keeper Kraak, die te ver voor zijn doel stond, geen vat had (1-1). Toen bleek eerst goed, over welk een strijdlust Anisvorde beschikte. De druk op het vijandelijke doel bleef aanhou den, hetgeen ook wel blijkt, dat binnen twee minuten viei corners tegen de gas ten genomen moesten worden. Een doel punt zat dan ook m de lucht. Zvvaaf, die gisteren de minst actieve van het veld was, maakte het toch eenig6zins goed, door de hoeksteen te leggen voor het tweede doelpunt. Hij zette het leer goed voor naar H. v. d. Pol. die er goed inschoot (21). Na de hervatting is E. A. C. eenigen tijd sterk in de meerderheid geweest. Keeper Kraak moest zeer vaak ingrij pen, maar hij heeft gisteren een goede hui gehad en menig doelpunt voorko men. Ondertusschen slaagden de gasten er toch maar in om binnen vijftien mi nuten de achterstand in een 32 voor sprong te veranderen, dank zij goals van Bronk en de Nijs. Maar gelukkig liet Amsvorde den moed niet zakken. Het combinatiever mogen, dat even volkomen zoek was geweest, ontplooide zich weer en het harde zwoegen onzer stadgenooten werd beloond. De gelijkmaker kwam dan ook vrij spoedig en wel van den voet van L. te Kulve, die een fortuinlijk schot los te, waar de keeper geen kijk op had (3-3). Het vierde doelpunt was verreweg het fraaist, vooral door het breede open veldspel, dat er aan vooraf ging. Het leer werd met verre trappen van links naar rechts gespeeld, waardoor de ver dediging van E.A.C. in de war raakte. W. Hannessen bekroonde den fraaien aanval met een doelpunt (4—3) en de zelfde speler liep een oogenblik later met den bal den keeper voorbij en schoot in open doel (5—3). Het pleitte zeer voor de gasten, dat zij ondanks deze tegenslagen taai ble ven worstelen. Desondanks was het vol gende doelpunt voor de Amersfoorters. Het werd gescoord door W. Hannessen (6-3). Een overwinning met klinkende cij fers, die als loon voor het taaie volhou den van de verliezers, wier grootste fout was, dat zij voortdurend in de offside- val liepen, wel wat minder geflatteerd had mogen zijn. Maar in ieder geval heeft de sterkste partii gewonnen. IN de tweede klasse B. (heeft de kop groep op de ranglijst weinig verande ring ondergaan. H-V.G, dat op Birkho ven tegen R.C.H. gelijk speelde, behield de leiding, doordat haar ernstige con currente E.D.O. eveneens een steek liet vallen. Van de Kennemers was dit een mooie prestatie. Velox herstelde zich en stuurde H.F.C. met. een 31 nederlaag naar Haarlem. De Haarlemmers hebben nu de laatste plaats van Watergraafs meer overgenomen, dat een verrassende 31 overwinning behaalde op Volen- dam. De Spartaan handhaafde zich bij de leiders. Hilversum werd in een span nenden strijd met 21 geklopt. Hercu les en H B.C. deelden de punten. De uit slag was hier 2—2. B.V.C.. dat de vorige week met een nieuwe opstelling een ieder verraste, kon het op eigen terrein tegen Elink- wijk niet bolwerken. Zesmaal moest de B.V.C.-doelman den bal uit het net ha len. zonder dat, de voorgoede der thuis club er in slaagde te scoren. Een op merkelijke prestatie verrichte Donar, dat Zeist op Koeburg met 31 er onder hield. De Hilversummers zijn twee pun ten op de leiders achter. Ook de andere Zeister club, Z N.C. verloor tegen Zwa luwen Vooruit. Hier waren de c'jfers 7—2. Een slechte dag voor de Zeister clubs. Amersf. Boys deed. wat wij verwacht ten. zij stuurde .Fortitudo met een ne derlaag naar Culemborg, doch op een 5—0 overwinning hadden wij niet gere kend. HM.S. had in het begin moeite met Sopla, dat zelfs de leiding nam. In de tweede helft bleek de bezoekende club niet in staat om het productieve aanvalsspel der Utrechtenaren het hoofd te bieden. Het werd een 42 ne derlaag voor onze stadgenooten. Baarn weerde zich in iJsselstein goed. zoodat het resultaat een gelijk spel (0—0) was. In een forsch gespeelden wedstrijd heeft S.E.C. haar derde overwinning behaald. Kampong gaf goed partij, zoo dat d? stand met rust 1—0 in het voor deel van Soest was. Inmiddels was Vos uitgevallen, terwijl eenige andere spe lers geblesseerd geraakt waren, zoodat dpze op halve kracht speelden. S.E.C. ondervond in de twe?de helft toen niet zooveel tegenstand meer. Drie doel punten voegde de Soester club aan haar score toe. waartegenover Kam pong één doelpunt stelde. Dï uitslag werd dus 4—1 voor S.E.C. Kamnong b»* hield door een beter doelgemiddelde de kopplaats. Quick, dat zelf niet. speelde werd door 's-Gravïland van de tweede plaats verdrongen. De 's-Gravelanders wonnen bij Actif met 40. Amsvorde zegde de laatste plaats vaarwel, zij liet deze over aan Z.A.C., dat in Amersfoort met 6—3 verloor. A.P.W.C. verspeelde in Hilversum een kostbaar punt tegen Olympia. Een resultaat, dat ons van "le paarsgelen erg tegenvalt. DUITSCHLAND WINT VAN BULGARIJE MUENCHEW 20 Oct.. De landenwed- striid Duitschland—Bulgarije, welke he denmiddag voor 30.000 toeschouwers te Muenchen werd gespeeld, eindigde in een overwinning van de Duitsche ploeg met 73. HF.T CONCOURS HIPPIQUE TE MERANE MERANE, 20 Oct. In aanwezigheid van vele autoriteiten vond in het. kader van het concours hippique het hinder- nisspringen plaats. De uitslag luidde ten slotte als volgt: 1. Liquidator (luit. Taneff) Bulgarije 8 ft. 14.2 sec. 2. Santa Lucia (Capoman) Italië i ft. 16,4 sec. v.h. Fa. KRAAYENEST BLOEMENDALSCHESTR. 9 TEL. 5571 KORFBAL Vogel 2 boekte een 82 overwinning In een voor Amersfoort slechten wed strijd wist Vogel 2 een S2 overwinning te 'behalen. Het, zat. het twaalftal van de korfbalclub Amersfoort niet bepaald mee. Twee spelers ontbraken op het appèl, zoo dat met tien leden gespeeld moest wor' den Natuurlijk' heeft dit het 'heele spel peil gedrukt; niet alleen door de groote vermindering in kracht,doch ook wegens de ontmoediging die er uit voortvloeide. Na vijf minuten wisten de Utrechtena ren reeds een doelpunt te maken. Kort daarop werd dit doelpunt al door een tweede gevolgd. Dit was zelfs voor den grootsten optimist nog te veel. Met den moed der wanhoop begon Amersfoort 'n aantal aanvallen om tenminste het doel punt, dat de eer moest redden, te ver krijgen. Het gelukte den Amersfoorters inderdaad. P. Toen wierp na twintig mi nuten spelen den bal door de 'korf (21). Toen fleurde het spel wat op. Maar slechts voor heel kort. Alle hoop werd den bodem ingeslagen door het maken van nog drie doelpunten door Vogel 2. Met. 51 voor Cogel 2 kwam de rust- Na de hervatting kwam er maar wei nig verandering in het spel. Er werden een paar aanvallen meer opgezet, maar dat was ook alles. Binnen een kwartier was de score al opgevoerd tot 71 voor Vogel 2. Toen was het de beurt van Amersfoort om een keer te doelpunten. Een fout in de verdediging van Vogel gaf aan D. Louis de kans om te scoren. Ge lukkig liet hij deze kans niet voorbij gaan (7—2). Vogel 2 vond blijkbaar de overwinning nog niet groot genoeg, want zij maakte nog een doelpunt. Met. den stand 8—2 voor Vogel 2 kwam een einde aan dezen slappen wedstrijd. Samos 2 moest in Hilversum een groote nederlaag incasseeren tegen de Zwalu wen, da»t nu met een prachtig doelgemid delde aan den kop gaat. Baerne won haar eersten wedstrijd met 51 van Excelsior 2, hetgeen een belofte voor de Baarnsche club inhoudt. Hier is de stand: Zwaluwen 4 4 31— 2 8 To vers 3 2 1 13— o 4 Baerne 1 1 5— 1 2 Excelsior 2 3 1 2 4—14 2 Vogel 2 3 1 2 10—23 2 Amersfoort 2 11 0—12 1 Samos 2 4 1 3 6—18 1 DUITSCHE TENNISSTER GEHUWD MET ITALIAAN BERLIJN, 20 Oct. De Duitsche ten nisspeelster Annelisse Ullstein is in het huwelijk getreden met den Italiaanschen Davisbekerspeler Renato Bossi. Zij heeft hierdoor de Italiaansche nationaliteit aangenomen. Duitschland verliest daar door in betrekkelijk korten tijd een van de beste speelsters. De eerste was Hilde Krahwinkel. die trouwde met den Deen Sven Sperling, de tweede was Cillv Aussem. die in het huwelijk trad met den Italiaanschen graaf Murari.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6