'STADSNIEUWS i PIET KÖHLER Geen ameublement voor Hoogwoud Jubileum bij de N.S. Burgerlijke Stand $<dtAJtJb li. GAHi Molest-Onderlinge voor Nederland Jaarvergadering der A.M.H.C. De heer W. Paling jubileert Veiling van huizen in De Valk Muziek en tooneel van onze Post Gemeenteraad Overtredingen PROV. STATEN VAN N.-HOLLAND De radio-zendtijden 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 23 OCTOBER 1940 k. J k._ OP ONZE PLANKEN De Boemelbaron maakte furore in Grand Theatre Een goedlachsch publiek TER eere van Piet Köhler's „Boemel baron" was het Grand Thédtre giste ren volgestroomd. Het is en blijft een bijzonder mensch. die Piet Köhler. Men houdt halsstarig vol. dat hij al 68 jaar is. Bijna 70 dus. Deson danks beweegt hij zich nog zoo lenig over het tooneel. alsof hij een halve eeuw jon ger zou zün. Gisteren was hij dus weer de boemel baron. In een merkwaardig costuum, waar hier en daar een stukje was inge zet, schreed hij als Droogkeeltje over de planken. Het is een echt ouderwetsch genot om met dezen operette-vagebond kennis te maken. Hij weel zoo knap met z'n knoestigen wandelstok te manoeu vreeren. gaat met zulke eigenaardige glijpassen aan ons voorbij en draagt z'n in elkaar gezakte hooge zijen met. zoo veel zwier, dat de heele zaak al om hem lacht ,nog voor hij z'n mond heeft open gedaan. Terecht kreeg hij dan ook her haaldelijk een open doekje. Piet köhler heeft niet nagelaten, en kele actueele grapjes in deze operette in te lasschen. Zijn wandelstok bijvoorbeeld is z'n gemotoriseerde eenheid, waarmee Droogkeeltje listige huisknechten ver drijft en later wordt dit wapen vervan gen door zware artillerie: een spuit- watersyphon, waarmee hij, als hij tot baron is uitgeroepen, van tijd tot tijd het terrein van ongewenschte elementen zuivert. De inhoud van deze vroolijke operette waarvoor Walter Kollo de muziek schreef, herinnert aan die van vele an dere operettes. Zij is vervaardigd vol gens het beproefde recept der komische vergissingen. Maar de wijze, waarop het gegeven door Piet Köhler en de zijnen wordt uitgewerkt, is grandioos. Het is typisch werk van artisten van klasse. Aan dit knappe spel is het dan ook te danken, dat. het publiek zich zoo gaarne stormenderhand laat inpalmen door den Boemelbaron. Opzichzelf is het maar een ouderwetsch gedoe, dit ge- intrigeer rond een pseudo-baron, maar het is verbazingwekkend, wat, Piet Köhler daar van weet te maken. Met een stembuiging, een gelaatsuitdrukking en een gebaar, die alle drie eenig waren in hun soort, veroverde hij gisteravond Grand Théatre. Piet Köhler wordt in deze operette omringd door een gezellig stel lieden, die achtereenvolgens vroolijk zingen, .verbaasd naar den baron kijken, zich aan hem ergeren, zich in hem vergissen, zich over hem verwonderen enz. Kalman Knaack, de bijna kindsche magarinekoning, is een vermakelijk oud heertje en zijn heerschzuchtige vrouw (Cor Smit) is ook vermakelijk, al wil zij dat als manwijf-van-overtuiging na tuurlijk voor niemand weten. De doch ters van dit echtpaar, .To Remi en Tini Visser, zijn jong en verliefd. Jo Remi heeft geluk, maar Tini, die de rol van Sophie speelt, heeft pech,, daar de Boe melbaron door de mand valt. Hans von Grabow, die de geestelijke vader van al de vergissingen is. wordt gespeeld door Tan Kivcron. Op den duur krijgt hij werkelijk het land aan Droog-kleeltje. die hem steeds opnieuw voor rare gebeurtenisen plaatst. Kees van Dam. die tevens de leider Is van dit operette-gezelschap, brengt een grappigen Stotter-Willem (..de di recteur van de gevangenis") voor het voetlicht. Frans Bogaert maakte iets heel verdienstelijks van den huisknecht en Clairette Hammé mocht, er als ka mermeisjes ook best zijn. Pedro Beuk- man trad op als de échte baron von Kimmel. Voor de pauze aanving heeft de heer J. Hoevers namens de directie van Grand Théatre bloemen aangeboden aan Piet Köhler. die naar men weet dezer dagen zijn halve eeuw-feest als artist viert. L VENALS door talrijke andere groepen van Amersfoort's bevol king reeds vroeger is gedaan, was ook eenigen tijd geleden door de be woners van het Bergkwartier. de wij ken 41 en 42. het plan opgevat, aan de Gemeente Hoogwoud een blijvend aandenken aan te bieden voor de gastvrije opname, welke hun in de oor logsdagen aldaar geboden werd. Dit plan Was reeds in zooverre tot uitvoering gekomen, dat er door het comité van uitvoering opdracht was verleend tot levering van een ameu blement voor de Raadszaal. Doch in dit stadium van de aange legenheid werden de bladen de of- ficicele plannen gepubliceerd omtrent de samensmelting van vele kleine ge meenten tot grootcre. Hieronderwerd ook Hoogwoud genoemd, waarvan combinatie met enkele aangrenzende gemeenten in overweging wordt ge nomen. Onder deze omstandigheden heeft het comité, na gepleegd overleg met den Burgemeester van Hoogwoud, ge meend .de zaak voorloopiz te moeten aanhouden, en den verderen gang van zaken af te wachten. Dc opdracht tot levering van de meubelen kon wor den ingetrokken. -S Donderdag 5 November herdenkt de heer W. J. Jansen alhier den dag waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de Nederlandschc Spoorwegen. De heer Jansen kwam veertig jaar geleden te Utrecht bij de N.S. en werk te zich van den laagsten rang op tot werkmeester 2e klasse welke functie hij thans te Amersfoort bekleedt. Ruim 30 jaar was de heer Jansen to Utrecht werkzaam en ongeveer acht jaar gele den werd' hij naar Amersfoort overge plaatst, toen de Centrale werkplaats naar deze gemeente werd overge bracht. Men hoopt den jubilaris op 5 Novem ber een prettlgen dag te bereiden. GEBOREN: Karei Friedrich, z. van Gerrit van der Waal van Djjk en Lina Marie San- der. Cornelia Margareiha, d. van Petrus Jo hannes ten Hoven en Maria Margarelha Verlangen. Willemina Catharina, d. van Pe ter van Beek en Johanna Gjjsberta van Es sen. OVERLEDEN: Pieter Goebertus, 71 jaar, weduwnaar van Johanna Passemier, W. K. VAN ROSSUM 3 KORTE BERGSTRAAT Damesconfectie Kleeding naar maat Kubler Kleeding VÓJÓK de. &OM &QMt/ Directie O. W. J. Schlencker - Amsterdam-C. Singel 202-208 - Tel. 49611 (6 lijnen) Geheel andere basis dan alle andere Molest-onderlingen. Directe contante storting op naam van de leden. Door krachtige fonds-vorming, grootst mogelijke zekerheid. Inlichtingen verstrekt de firma C. J. NEFKENS. Amersfoortschestraatweg 77 B. - SOESTERBERG P EN dezer dagen heeft de Amersfoortsche Mixed Hoc key Club in den foyer van „Ami- citia'' haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering, gehouden. De presidente, mej. mr. A. Boeg- heim, sprak een kort openings woord, waarin zij o.m. hulde bracht van de nagedachtenis van de twee leden, di,e de A.M.H.C. op zoo tragische wijze ontvielen. Na dat eenige oogenblikken van eer biedige stilte in acht waren geno men, kwamen de jaar-verslagen van den secretaris, den penning meester, de wedstrijd secretaresse en den commissaris aan de orde, welke alle de goedkeuring der ver gadering wegdroegen. Bij de bestuursverkiezing werden in de vacatures der aftredende bestuurs leden, de heeren mr. W. H. J. Cambier van Nooton en W. G. J. Hoffmann en mej. P. Hendriks, bij acclamatie be noemd de heeren B. Beltman, B. Vos en mej. R. Schuitema, waarna de pre sidente den afgetreden functionarissen dank zegde voor de loffelijke wijze, waarop zij hun taak in het. moeilijke seizoen 1939—1940 hadden vervuld. De rondvraag bleek het interessant ste punt van de agenda, doordat eeni ge belangrijke voorstellen uit de verga dering werden gedaan, waarover zich uitvoerige discussies ontsponnen.. O.m. kwam de wensch naar voren, te komen tot de oprichting eener commissie, wier functie zou overeen komen met die van een klachtenboek, welke te vens, indien noodig geconstateerde on gerechtigdheden zou kunnen bestraf fen. Genoemde Commissie zou echter verantwoording verschuldigd zijn aan het bestuur. Dit werd na hoofdelijke stemming aangenomen. Nadat nog andere onderwerpen ter sprake waren gebracht, maar de ge- dachtenwisseling hierover geen posi tieve resultaten opleverde, sloot de praesidente de vergadering, de hoop uitsprekende, dat dit seizoen den leden zou geven wat ervan verwacht wordt. Veertig jaren in dienst van het Rijk VANDAAG is het 40 iaar seleden, dat de heer W. Paling, opzichter van telegrafie en telefonie te dezer stede, voor het eerst in Rijks dienst trad. Uit den aard der zaak is deze gebeur tenis niet zonder plechtigheid voorbij gegaan. Verschillende personen kwamen den jubilaris, die zoo'n werkzaam aan deel heeft gehad in de moderniseering van ons telefoonbedrijf, de hand druk ken. Onder hen waren het hoofd van het telefoondistrict Utrecht, dc heer L. Meier; het adj. districtshoofd, de hoer J. E. d/> Vries; de heer J. Tieks Koening, oud-directeur van het plaatselijk P.T.T. bedrijf; de heer v. Heuven, electro-terh- nisch ambtenaar en de heer K. Vos, commies bij de P.T.T.. die als vertegen woordiger van den heer de Vries, di recteur der P.T.T.. optrad. Voorts waren er tal van bloemstuk ken. aangeboden door particulieren, waarmee de jubilaris in zijn dagelijk- schen arbeidskring heeft samenge werkt. Onder andere waren er bloemen van jhr. mr. W. H. de Beaufort en van den heer G. J. v. Harten, dir. der Radio Centrale. De getoonde belangstelling bewijst wel. dat de heer Paling, die op 1 No vember a.s. den dienst vaarwel zal zeg gen, tijdens de voorbije jaren waardee ring heeft mogen oogsten. - Eerbied voor de dooden. - Ter verzekering van rust en orde bij de militaire begraafplaats op den Grebbeberg zijn borden langs den weg geplaatst met het verzoek aan automobilisten en andere weggebruikers, om met geen grootere snelheid dan 30 K.M. per uur te passeeren (Foto Pax-Holland) Zet Uw naam en adres op distributie kaarten Op het Politiebureau werden als gevon den voorwerpen aangebracht: Grjjze gebreide want, blauwe heerenre genjas. padvindersriem, pakje vermoedelijk inh. overhemd, kosteloos belastingmerk, oude kano, zonder bovendek, bruin glacé dames handschoen, hangslot, blauw beursje, vleesch- bonnen, sierspeld, grijze kindermantel, blauw kindrwantje, bruin kinderwantje, ring met 3 sleuteltjes, geit bruin met wit, bijltje zon der steel, armbandje, kleine sleutel, blauwe rechter dameshandschocn, blauwe jongens- pet, zakken aardappels, klein zwart hondje, teefje met bruine pootjes, oud heerenrü- wiel, damesfiets, gebeden boekje (Spijzen der Engelen), trap met drie treden, af- schermkap voor autolamp, grijze poes, blau we ceintuur van damesregenjas, brugtang, zwarte herdershond met Ihalsband, rozenkrans lederen dameshandschoen linker, schoen met bontrand, zwarte dameshandschoen, kleine bruine lederen portemonnaie niet inhoud, zilveren geldstuk, foxterrier, babymuts in papier, gouden dames armbandhorloge, zeem. leeren bruine dameshandschoen rechter, zeemleeren dameshandsohoen met witte kruisjes, groen gespikkelde hinderhoed, rij- vielbelastingmerk, vulpen groen met zwart, licht bruin gevlekt hondje. Meerdere malen komt het voor, dit distributie-bescheiden (brood-, vleesch- kaarten enz.) als gevonden voorwerpen op het politiebureau worden gedepo neerd. Op deze kaarten staan dikwijls geen naam en adres. Het is in zoo'n geval niet mogelijk de gevonden kaart aan de(n) redhtheb- bende uit te reiken. Daarom: Zet op de kaarten, die U reeds bezit, als U het tenminste nog niet gedaan heeft, naam en adres, en doe dit eveneenB op de kaarten, die U nog zult ontvangen. De uitsla* van de veiling van vaste goederen welke gistermiddag door nota ris G. R. A'. L. te Leuken in „de Valk" gehouden is, luidt als volgt: Perc. 1 heerenhuis Borgesiuslaan 25 aan J. G. Overeem voor f 6300; pcrc. 2 woonhuis Schimmel penninck- straat 5 uit de hand verkocht; perc. 3 winkelhuis Soesterweg 91 aan C. Ruitenberg voor f 3600; perc. 4 woonhuis Groote Nachtegaal straat 10 opgehouden f 4500; pcrc. 5 woonhuis Kapelweg 19 aan W. J. J. Zijsveld q.cr. voor f 6300. Groote belangstelling in Amicitia 7 OOR de uitvoering, welke de Postfanfare Amersfoort gister avond in Amicitia in samenwerking met de postale tooneelclub „De Schijnwerper" gegeven heeft, be stond zeer groote belangstelling. Zoodanig zelfs, dat vanavond een reprise plaats vindt. Er was vrijwel geen plaats onbe zet, toen de voorzitter, de heer H. van den Hoogen, het openingswoord uitsprak. In het bijzonder riep spre ker een hartelijk welkom toe aan den oud-directeur van het P.T.T.- kantoor alhier, den heer J. Tieks Koening cn den tegemvoordigen di recteur, den heer A. W. de Vries, tevens eere-voorzitter van de Post- fanfare. Spreker hoopte, dat de nieu we directeur de Postfanfare een even warm hart. zou toedragen als zijn voorganger, op wien men im mer een beroep kon doen en nog kan doen. Na een begroetingswoord tot de zustervereenigingen, bracht spreker hulde aan den chef van den techniechen dienst, den heer W. Pa ling, die juist zijn veertigjarig ambtsjubileum heeft herdachten per 1 November den dienst gaat verlaten. De Fanfare stemde met hot „Lang zal hij leven" te zijner eere in. De heer van den Hoogen deelde ver volgens mede, dat men door de geluk kige omstandigheid, dat het aantal leden en donateurs van de vereeniging zeer toegenomen was, verplicht was ook hedenavond een uitvoering te geven. Dit. bewijst tevens, dat de Postfanfare onder leiding van Ferd. de Goey bij ve len in onze stad een belangrijke plaats inneemt. Voorts deelde spreker mede. dat de Rotterdamsche Postharmonie tijdens de oorlogsdagen in Mei een schade had geleden van ruim 2700.Het bestuur heeft gemeend in verband daarmede eenigszins te moeten steunen door het houden van een collecte, waartoe van den Directeur-Generaal van de P.T.T. toestemming verkregen werd. Deze col lecte bracht 41,96 op. Ook was beslo ten geldelii'ken bijstand te sturen aan het „Comité voor den gewonden en zie ken soldaat" alhier. Na deze inleiding zette de Postfanfare het programma in met den marsch van Kessels „Le Montagnard". Hierna volg den de mooie ouverture van Bauman „Mignonnette", Kessels' wals „Voux Rou- maines". de fantaisie „La Speranza" van Boscoli en de ouverture van Du val „La Dame de Coeur". Met denpittigen marsch van Hall „Officer of the Day" besloot de Fanfare haar programma, dat in zijn geheel op verdienstelijke wijze uitgevoerd is. Door het talrijke publiek werd het ge- bodene zeer op prijs gesteld. Dirigent de Goey beloonde op zijn beurt bet lang durig applaus imet een marsch als toe gift. Na de pauze trad de postale tooneel- vereeniging „De Schijnwerper" voor het voetlicht met „De Scherven" en „Een Verrassingtwee kluchten in één be drijf, die weerklank vonden bij het pu bliek en vertolkt werden op een wijze, welke een behoorlijke voorbereiding ver ried. Vooral „Een Verrassing" deed het publiek schateren en ontlokte een ovatie, welke tevens grooten blijk van waardee ring voor de Schijnwerpers inhield. Met al een avond, die de reprise van vandaag ten volle rechtvaardigt. op 29 October a.s. De agenda voor de openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 29 October des namiddags om half 4 luidt als volgt; 1. Ingekomen stukken en mededee- lingcn. 2. Loting voor de verdeeling van den Raad in twee afdeelingen. 3. Benoeming van een lid van het bestuur der Nutsspaarbank wegens pe riodieke aftreding. 4. Voorstel van B. en W. tot intrek king van het Raadsbesluit van 25 Juni 1940 tot het verleenen van eervol ontslag aan J. W. Kiel als tijdelijk leeraar aan de Handelsavondschool. 5. Voorstel van B. cn W. om aan A. Ritsma overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag te verleenen als tijdelijk leeraar aan de Handelsavondschool. 6. Voorstel van B. en W. tot regeling van de pensioensgrondslagen van eenige leerkrachten bij het openbaar onder wijs. 7. Gunstig advies van B. en W. naar aanleiding van het schrijven van het bestuur der vereeniging tot bevordering van het Chr. Nat. Schoolonderwijs, hou dende verzoek de noodige gelden be schikbaar te stellen voor de aanschaf fing van vijf twee pers. banken voor de U.L.O.-school aan den Leusderweg. 8. Voorstel van B. en W. lot verlen ging van den geldigheidsduur der ver gunning, verleend aan P. Mehrengs tot exploitatie van een terrein in het Leus- derkwartier. 9. Gunstig advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van J. Th. Vroom Jr. om ontheffing van het be paalde in art. 3 der verordening be treffende het verleenen van drankver gunningen en verloven A in de gemeen te Amersfoort. 10. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet voor gemeen telijke werkverruiming. 11. Voorstel van B. en W.om credie ten te verleenen ten behoeve van de Centrale Werkverruiming. 12. Voorstel v.an B. en W. betreffende de regeling van het honorarium van den stenograaf der Raadsverslagen. 13. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen over te gaan tot opname van tijdelijk kasgeld naar be hoefte ten laste van het dienstjaar 1941. 14. Voorstel van B. en W. inzake couponbelasting verschuldig voor ren te van gemeente-leeningen. 15. Voorstel van B. en W. tot het geven van een vergoeding aan ambte naren van politie wegens vernietigde uniformkleeding. 16. Voorstel van B. en W. lot wijzi ging van de gemeente-begrooting dienst 1940. 17. Voorstel van B. en W. tot aan vulling van de lijst van straatnamen. 18. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst van ruiling van grond nabij de Noordstraat. 19. Voorstel van B. en W. tot ver huring van een kiosk aan het Stations plein aan W. Peper. 20. Voorstel van B. en W. tot ver huring van een gedeelte van het. sport terrein aan den Leusderweg aan R. Groerienberg c.s. 21. Voorstel van B. en W. tot ver huring van een perceel grond nabij de Eem aan J. van Alphen. 22. Voorstel van B. en W. tot ver huring van een nerceelije grond gelegen nabij den Leusderweg aan de speel- tuinvereeniging „Het Leusderkwartier". 23. Voorstel van B. en W. tot ver laging der huursoim voor het perceel Utrechtscheweg 17. 24. Voorstel van B. en W. tot verhu ring aan de N.V. T. van Hoogevest van een perceeltje grond nabij de Breestraat. 25. Voorstel van B. en W. tot ver pachting van perceeltjes grond aan nader door hun College aan te wijzen personen. 26. Voorstel van B. en W. tot ver pachting aan W. G. Rikken van een perceeltje grond nabij de Asterstraat. 27. Voorstel van B. en W. tot ver koop aan P. K. van Evkelenhurg van een perceel bouwterrein aan de Billiton- straat groot =t 1617M2 voor f 6800.—. 28. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het Raadsbesluit, dd. 20 Aug 1940 No. 259. inhoudende machtiging aan B. en W. om te hesluiten tot den verkoop van riet- en grasgewas, groei ende od gronden, gelagen onder de ge meenten Bunschoten en F.emnes en'. 29. Reclames schoolgeld dienst. 1939/ 1940 ep 1940/1941. 30. Ontheffingen en reclames straat- en rioolbelasting dienst 1939 en 1940. 31. Ontheffingen hondenbelasting dienst 1937 én 1940. ÜqsuntLa GRAND THéaTRE. Van Vrijdag 18 t.m. 21' October vertooning van de film „De riorpsreehter". Zondag doorloopend, aanvangend om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag om 2.30. 6.00 en 8.15 uur. Vrijdag en Maandag om 8 uur. CITY THEATER. Van Vrijdag 18 t.m. Donderdag 24 October vertooning van de film „Marüntje Giizen's jeugd". Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45. 4.00. 6.15 en 8.30. Zaterdag om 2.30, 6.00 OD 8.15 unr. Ove rige dagen om 6.30 en 8 uur. Woenidag matinee om 2.30 «»ur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Je moet maar boffen". GRAND THéATRE. 23 en 24 October Operette „De Boemelbaron" met Piet Köhler. MONOPOLE. 26 Oct. Lezing van drs. J. Koekebakker over „Kind en Tijdsom standigheden". 2.30 uur n.m. AMICITIA. 27 Oct. Kindermiddag Jacob Hamel. 2.30 uur. AMICITIA. 27 Oct. Bonte cabaret-avond, 7.30 uur n.m. Kou - Kou - Kou Door hun kou, koorts en pjinuit- drijvende werking helpt hierbij altijd veilig en vlug een poeder of cachet van Mb'nhardt te Zeist. Mo'nhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Münhardtjes" Doos 10 en 50 ct. Door de politie werd tegen een bakker en een slager te dezer stede proces-ver baal opgemaakt wegens overtreding van de arbeidswet. Hetzelfde lot trof een straatmuzikant, die muziek maakte zonder vergunning. Een dergelijke vergunning wordt trou wens niet meer gegeven. Telefoonaansluiting Da volgende adressen werden telefonisch aangesloten 4296 A. Morgenrotlh, St. Radbondstraat 36. 5769 Geniedienst, Eerstaanwezendschap Amersfoort, K. Bergstraat 13. 6528 Geniedienst, Eerstaanwezendschap Amersfoort, Opzichter van Fortifica tiën, Korte Bergstraat 5. BINNENLAND De heer L. v. d. Wal tot gedeputeerde gekozen HAARLEM, 22 Oct. In de heden ge houden vergadering van de Provinciale Staten van Noord-Holland heeft de voorzitter, mr. dr. A. baron Röell, den heer D. Kooiman herdacht, die in de provincie op verschillend gebied ver dienstelijk werk heeft verricht. De heer W. Dok deelde mede, dat hij is toegetreden tot de Nederlandsche So cialistische Werkgemeenschap en de he- r Vlekke (N.S.B.) bracht in herinne ring, dat zijn fractie in de zomerverga dering der Staten de bijeenkomst ver laten heeft. De Rijkscommissaris heeft inmiddels- bepaald, dat de werkzaamhe den van de Provinciale Staten op de normale wijze zullen worden voortgezet en daaraan wenscht de N.S.B. haar me dewerking te verleenen. Spreker hoopte, dat bij het samenstel len van commissies niet. alleen leden van bepaalde partijen gekozen worden, maar dat ook gedacht zal worden aan groepen, die er vroeger van uitgesloten werden. De heer H. van Dugteren (S.D.A.P.) werd als lid toegelaten en geïnstalleerd. Bij de verkiezing van eon lid van Gede puteerde Staten in de vacature van den heer F,. Polak werd gekozen de heer L. van der Wal (S.D.A.P.) uit Amsterdam, met 52 van de 63 stemmen. De heer Vlekke verwierf 3 stemmen, de heeren Boissevain (Lib.) en Baas (A.R.) 1 stem. Van onwaarde 6. De heer van der Wal. die de benoe ming aanvaardde, is oud-voorzitter van den Algemeenen Nederlandschen Bouw vakarbeidersbond en voorzitter van den Nationalen Woningraad. AMSTERDAM. 22 Oct. In aanslui ting op een reeds eerder gepubliceerd bericht inzake eenige wijzigingen in de zendtijden kan nog vermeld worden, dat het praatje van zeven uur, verzorgd door het Algemeen Nederlandsch Pers bureau, thans om kwart over vijf wordt uitgezonden en wel met dien verstan de. dat op Maandag. Woensdag en Vrij dag het economische nieuws en op Dins dag, Donderdag en Zaterdag de alge meene beschouwingen worden uitgezon den. De uitzending van de wekelijksche woordenwisseling tusschen Nuchter en Schamper op Zondag om kwart over vijf blijft gehandhaafd. De nieuwsberichten worden in het vervolg iederen avond uitgezonden om acht uur en om tien uur. via de radiocentrales. HET BEDRIJF DER HOOGOVENS Naar het Vaderland van bevoegde zi> de verneemt, beschikken de Nederland sche hoogovens en staalfabrieken over een voorraad grondstoffen, welke vol doende wordt geacht om het bedrijf nog enkele maanden voort te zetten. Zou echter geen aanvulling van de voor raad erts mogelijk zijn, dan moet, al dus verklaart de directie, rekening wor den gehouden met de mogelijkheid van Inkrimping van het bedrijf en met na me stopzetting van de productie van ruw ijzer. Sedert, de oorlogshandelingen in ons land heeft geen aanvoer van erts plaats gevonden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5