H.V.C. lijdt haar eerste nederlaag Sopla heeft gewonnen A.P.W.C. kreeg iets meer dan haar toekwam SCHOTERMAN'S per krHjk f 3.45 OUBE GENEVER bij 6 kr. t 3.25 A 99 bij kr. a f 3.15 Onproductieve voorhoede Donar technisch de meerdere Voetbaloverzicht Amersfoort speelde gelijk S.E.C. speelde met meer élan Amsvorde verloor met 3-2 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 28 OCTOBER 1940 95 jl a. Utr.str. 17 Tel. 3450 Ao 1875 HIL VERSUM-H. V.C. 3-1 H.V.C. heeft haar eerste nederlaag te pakken. Hilversum in eigen huis te bekampen, is voor de rood-witten altijd een moeilijk pro bleem geweest. Nooit heeft zij in het mooie Hilversumsche Sport park haar beste spel kunnen ontplooien en ook de huidige ploeg der rood-witten heeft deze traditie niet gebroken. Wat hier ook de oor zaken van zijn een feit is, dat H.V.C.'s ongeslagen record in den zes den wedstrijd gebroken is. De 31 overwinning, welke de Hilver summers behaalden, was volkomen verdiend. Niet, dat zij beter voet bal speelden, doch zij hebben van de vele kansen, welke zich in deze ontmoeting voordeden, er een drietal benut, in tegenstelling met H.V.C., wier voorwaartsen niet in staat waren hun kansen in winst om te zetten. Het tegenpunt, dat zij kort voor het einde door J. de Groot maakte, was verdiend en vormde een belooning voor het moe dig volhouden. Hilversum wist van de ge boden kansen te profi- teeren g EHALVE, dat H.V.C. zich tegen Hilversum nooit van haar beste zijde laat zien, kenmerken deze wed strijden zich o.a. ook door het feit, dnt zij een forsch karakter dragen. De strijd van gisteren maakte hier geen uitzondering op. Voornamelijk lag dit aan den aanvalsleider van Hilversum Van Schaik, die kort na het begin zijn spel ging ontsieren. De scheidsrechter greep direct in, doch deze speler bleef zich schuldig ma ken aan overtredingen. Enkele H.V.C.- spclers wat niet goed te praten, maar begrijpelijk is gingen "met gelijke munt, betalen, zoodat een minder pret tige verhouding in het veld ontstond. Den wedstrijd kwam dit geenszirite ten goede. Herhaaldelijk moest onderbroken worden, tot schade van het tempo. H. V. C. toonde direct al weinig strijdlust. Het verband in het team was geheel zoek en zelfs de achterhoede, welke toch het sterkste deel van het elftal is. begon zoo nu en dan in de malaise te deelen. Aan twee van.de drie doelpunten werd zij schuldig. Het eerste willen wij bui ten beschouwing laten. Dit was een du bieus geval van buitenspel. H.V.C.'s achterhoede zette ditmaal veelvuldig de buitensipelval open, had hier ook veel succes mee, doch toen zij. voor een ver meend geval werkloos bleef toezien, in de hoop dat de leider fluiten zou, on dervond de linksbuiten geen tegenstand. Ongehinderd kon hij Brits passeeren. Bij het tweee doelpunt greep o. i. de achterhoede te laat in en kon Van Schaik. die geen tacticus is, maar wèl een flink doorzetter, zich tusschen da spelers doorwringen om de score op te voeren. Het derde doelpunt was een ge volg van te ver opdringen van aanvoer der v. d. Pol. De bal kwam vlugger te rug, dan hij dacht. Weer was liet Van Schaik die deze fout afstrafte. Hij storm de v. d. Pol voorbij, bevond zich echter niet in een goede schietkans, plaatste daarom het leder naar den vriistaanden rechtsbuiten Van Beek, die Brits voor de derde maal sloeg. De voorhoede stond voor een niet te volbrengen taak. Ver dedigen is uitstekend, maar al6 men achter sfaat, waarom zou er dan iets tegen zijn om aanvallend te spelen? H. V. C. bleef volhouden in haar eenmaal begonnen systeem. De voorhoede, welke toch al zorgep baart, ondervond hier het nadeel van. te meer daar de bin- nenspelers naar het middenveld af dwaalden om het leder te bemachtigen. Het. plaatsen was ook niet zuiver, het spel werd te kort gehouden, kortom H. V. C. was uit haar spel en bleef dit, In de tweede helft leek het beter te gaan. Er werden eenige pittige aanval len ondernomen, doch spoedig zakte de ploeg weer inéén. Zelfs de gemakkelijk ste kansen werden niet geaccepteerd. Onwillekeurig zal men zich afvragen of Hilversum dan zoo bijzonder speel de. Dit was volstrekt niet het geval, doch de gastheeren die physiek in het voordeel waren, zaten steviger op den bal. speelden een tempo vlugger, zon der een spel fp ontwikkelen, dat boei de. Hilversum beschikt over een prima doclverdediger. rechtsback en een uit stekend spelenden linksbinnen (van Polen), die, ondanks zijn schoten, niet kon doelpunten. Daarvoor zorgden de buitenspelers, die niet opvielen en de middenvoor. H.V.C. zal wellicht leering uit dezen wedstrijd getrokken hebben. Laten wij hopen, dat zij de volgende week daar reeds profijt van hoeft. De ploeg heeft op een kleine wijziging na in vo rige wedstrijden bewezen dat zij er mag zijn. De vervanging van Appeldoorn door den jeugdigen de Groot was nu moeiliik te beoordeelen doordat vrij wel het geheele elftal heneden zijn vorm bleef. De wedstrijd /"NP een «enigszins glad terrein be- gonnen beide elftallen den strijd. Het tempo was van de zijde der H.V.C.-ers traag, zoodat de Hilver summers het spel in handen namen. Meerdere aanvallen kregen een on tijdig einde door het ingrijpen van de H.V.C. achterspelers. Er werd gewerkt met het buitenspelvaUetje, waar van Schaik in den beginne herhaaldelijk inliep. Sympathiek was zijn speelwijze allerminst. Zes minuten was het spel oud toen Kool het leder opbracht en het met een verren tran plaatste naar van Beek. De achterhoede rekende, er op. dat. hii bui tenspel stond. Volgens den leider was dit niet het geval. Van dichtbij werd Brits gepasseerd (1—0) Enkele aanvallen van H.V.C. toon den aan. dat zij voor Hilversum niet onder behoefde te doen. De afwerking liet veel te wenschen over. Weliswaar kreeg Eek na een vrijen trap 'gelegen heid den gelijkmaker te scoren, doch hij schoot tegen Bouwman aan. Af en toe leefde het spel wat op, ont stonden er spannende momenten voor het H.V.C. doel. waar van Schaik bui ten bereik van den doelman tegen den lat kopte .Gelukkig liet H.V.C. zich niet insluiten, z'oodafzij ook ten aanval kon trekken. Een tweetal corners was hier van hel resultaat. Niettemin kreeg doelman Brits meer werk te doen. Hoe wel hii een paar maal het leder liet vallen had dit toch geen doelpunten tot gevolg. De eerste maal schoot van Schaik naast en bij den tweeden keer kwam het schot tegen den staander. Na 35 minuten maakte Van Schak er 2—0 van. In de laatste 10 minuten voor de rust was Hilversum zeer actief. On danks dat Malestein hinder had van een blessure, deed hij knap werk. Kansen onbenut gelaten MEN verwachtte, dat H.V.C. zich in de tweede helft her stellen zou. De binncnspelers wa ren van plaats verwisseld, wat een verbetering leek. inderdaad zat er meer vaart in het spel. Eek zwoeg de, kopte op het doel, zoodat de rood-witten zich nog niet geslagen voelden. Hilversum was inmiddels ook beter gaan spelen. Beide doelen verkeerden beurtelings in gevaar. H.V.C. werkte hard, doch de voorhoede bleek onpro ductief en bracht het slechts tot eenige corners. Doelman Bouwman was in prima conditie, zoodat deze hoekschop pen geen doelpunten opleverden. Toen Hilversum door middel van van Boo- ven het derde doelpunt scoorde, was het.zeker, dat H.V.C verliezen zou. In het laatste kwartier werden nog eenige kansen verknoeid. Vlak voor het einde redde de Groot, die middenvoor was gaan spelen, den eer (31). Scheidsrechter Hardeveld had een verre van aangename taak. Hoewel zijn beslissingen betreffende buitenspel wel eens aanvechtbaar bleken, sloeg hij er zich uitstekend door. Amersfoortsche Boys verloren met 1-2 TT ET is Amersfoortsche Boys niet -1- A mogen gelukken, om een ge lijk spel tegen de Hilversumsche club Donar te behalen. Reeds van den aanvang af was te vermoeden, wie in dezen wedstrijd den hoofdrol zou spelen, namelijk Donar. Deze vereeniging was technisch absoluut in de meerderheid. Bij de Boys mankeerde er nog heel wat aan het afwerken van de aanvallen. Ofschoon het backstel vooral In de tweede helft niet geheel feilloos werkte, heeft het toch zeer goed werk verricht. Ook de keeper deed het goed. Verschil lende malen liet. hij zeer goede staaltjes zien. Dat er niet meer doelpunten ge vallen zijn. kan gevoegelijk op rekening van het geluk geschreven worden. Voor al in het laatste kwartier heeft Donar heel wat kansen gehad. Eenige malen zag een voorhoede-speler van Donar zelfs kans. om geheel vrij voor het doel nog langs of over te schieten! Hoewel in de tweede helft iets min der, heeft Donar goed voetbal laten zien, waarbij vooral het scherpe plaatsen op viel. Alleen ontbreekt, het. Donar aan een paar goede schutters in de voor hoede. Veelal probeerde men zelfs vlak voor het doel nog te „pingelen". Van beide kanten werd er in een hoog tempo gespeeld. Tegen het einde werd hiervan de reactie merkbaar. Het spel werd toen traag, en boette in aan span ning. In dezen strijd zagen we bij Amers foortsche Boys ook du Pree weer meespelen en wel op de linkshalf plaats. Oorspronkelijk heeft deze speler op de backplaats gestaan en dit was ook aan z'n spel te zien. Steeds maar .weer was hij op de backplaats, die aan hem een flinke ver sterking had, doch het doel van de halflinie, het steunen van de voorhoede, werd hier door sterk benadeeld. Direct na het. begin- signaal werden door beide ploegen eenige aanvallen opgezet. Snel bracht Denars voorhoede den bal voor het doel van de Amersfoortsche Boys. .dat gevaarlijke mo menten beleefde. Na ongeveer tien mi nuten kwamen de Amersfoortsche Boys er beter in en waren de kansen gelijk. Een oogenblik scheen het. dat het doel van de Amersfoorters doorboord zou worden. De rechtsbuiten van Donar. een opmerkelijke speler, die zeer zuiver weet'te piaatsen, ving den bal op, pas seerde een back en stond vrij voor doel. Zijn hard en scherp schot ging vlak over de lat. Ook de Amersfoortsche Foys hebben zoo'n kans gehad. Uit een hoekschop van den linkervleugel kwam de bal bij Dijkhuizen terecht, die een keurig schot inzond, dat even netjes door den keeper van Donar werd ge stopt. Een gevaarlijk misverstand kostte den gastheeren bijna een doelpunt. Ver van het doel staande, meende een back •;en bal te kunnen laten loopen voor den DU PREE (Foto archief A.D.) Zeist werd met 6—3 geslagen SOPLA heeft gistermiddag haar eersten wedstrijd van dit seizoen gewonnen. In een snelle, levendige ontmoeting slaagden de stadge- nooten er in om Zeist, dat bij het ingaan van de tweede speelhelft met 1—0 leidde, met 6—3 te klop pen. Voor half time bestond er geen enkele reden om een dergelijk suc ces te verwachten. De groenwittcn zaten wel duchtig achter den bal aan en zij demonstreerden ook éen goede fighting-spirit, maar de gas ten toonden zich van dezelfde sterk te. Na de hervatting kon Zeist het hooge tempo echter niet meer bij- beenen en zakte vooral de achter hoede af. Toen kreeg Sopla vrij spel en volgde het eene doelpunt na het andere. Na het beginssignaal ontwikkelde zich reeds direct een hoog tempo, waarbij de gasten iets in de meerder heid waren. Hun middenvoor Bouwman bleek echter niet uit het beste hout ge sneden en menige aardige kans liet hij ongebruikt voorbij gaan. Tenslotte was het de Zeister rechts binnen. Scharrenherg. die een onhoud baar schot loste (0—1). In beide ploe gen waren de verdedigingen relatief sterker dan de aanvalslinies. Zoo kwam, het, dat de strijd zich in hoofdzaak be perkte tot een levendig veldspel, zonder dat de keepers veel te doen kregen. Na half time kwam Sopla sterk in het offensief. De groenwitten hielden het hooge tempo er goed in, hPteeen on aangename gevolgen voor Zeist zou hebben, waar men over minder uit hou dinesvermogen bleek te beschikken. Weldra glukte het dgn ook aan den aanstormenden T. Snteele om met eon goed schot den gelijkmaker te forcee ren (1—1). Eenthousiast bleef de thuisclub ten strijde trekken. De voorhoede liet wéér het bekende korte snel zien (en hpt had best wat niinder gekund!-, maar in ieder geval zat er productiviteit in. Des ondanks was het volgende doelpunt voor de gasten. In een periode van Amersfoortsch overwicht trok Zeist er plotseling op los, hetgeen een doelpunt van J. Top tot besluit had (1—2). Wederom liet de gelijkmaker niet lang op zich wachten. Ditmaal was het W. Sneelcn, die den' keeper het na kijken schonk (2—2). Zeer kort hierna, direct nadat de middenbal genomen was profiteerde J. Janssen van een iblunder in de Zeister achterhoede door den doeleverdediger alweer te passee ren (3—2). Maar ook zonder pech mocht ook deze wedstrijd niet aan Sopla voorbijgaan. Toen de linksbuiten der gasten, K. de Water, het leer voorzette, draaide de bal via het lichaam van Sopla's rechtsback in den doelmond, zoodat de partijen weer geiijk stonden (3—3). Onze stadgenootenbleveri hard, zwoe gen voor de overwinning. Deze is hun dan ook niet ontgaan. Een voorzet van den rechstbuiten van Sopla. werd door den keeper niet. klemvast. behandeld, zoodat v, d. Brug er zijn hoofd maar onder had te zetten om de score op 4—3 te brengen. Zeer kort hierna, toen Zeist's verdediging weer eens te laat was. maakte Yonno er 53 van. Vlak voor het einde bracht .T. Jansen den stand op 6—3. met welke cijfers het eindsignaal werd geblazen. Sopla's eerste zege was bevochten. Mogen er meer volgen! DRIE weken heeft H.V.C. de eer ge noten de leiding in haar afdeeling te hebben. De nederlaag tegen Hilversum is oorzaak, dat zij haar plaats moest af staan aan Velox, dat is Haarlem tegen R.C.H. een benauwde 2—1 zege behaalde. II.F.C. slaagde er niet in van de laatste plaats af te komen. Het bezoekende Her cules nam geen halve maalregelen, zij klopte de Haarlemmers op eigen terrein met 5—2. Dat de krachten tusschen Vo- lendam en de Kénnemers niet ver uit een loopen. blijkt wel uit den uitslag. De Voïendammers wonnen met 3—2. H.B.C. boekte haar derde overwinning. Thans werd Watergraafsmeer het slachtoffer, dat met 2—0 de meerderheid van de club van Kick Smit moest erkennen. E.D.O. De Spartaan ging niet door. Elinckwijk speelde gisteren haar zes den wedstrijd. Het werd ook haar zes de overwinning. Zij is de epnige club in deze klasse dié nog ongeslagen is. De overwinning werd behaald op het sterke H.M.S. Donar blijft Elinckwijk bedrei gen. De overwinning, welke zij op de Amersf. Boys behaalde was niet erg oevrfuigend, aaruit blijkt dat de Amersf. keeper. Op het laatste oogenblik kon de keeper van Donar het leer voor de voe ten van een aanstormenden speler weg schieten. I-let bewijs, dal de doelman van de Amersfoortsche Boys keepen kan, kregen we, loen de rechtsbuiten van Donar. na zich vrij te hebben ge speeld. een hard schot loste, dat keurig over de lat geslagen werd. Uit een scrimmage veroorzaakt door een corner deed Van Soest het eerste doelp'unt voor de Amersfoortsche Boy geboren worden (01). Hoewel Donar alle krachten verzamelde om nog voor de rust een gelijk spel te verkrijgen mocht dit niet gelukken, wat te wijten was aan het goede werk van het Amers foortsche backstel. alsmede aan het le korte spel, waaraan Donar zich bezdn digde. Na de rust speelde de Amersfoortsche club tegen de, hinderlijke zon in. Het tempo was iets minder hoog dan voor de rust. maar de spanning bleef. Dui delijk was te nierken dat Donar alles op alles zou zetten om een gelijk spel te behalen. Een kwartier lang ging de bal met wisselende kansen over het veld. Toen gelukte het aan Mulder om uit een corner met een hard en onhoud baar schot gelijk te maken (11). Hoewel aan het. spel te zien was, dat liet tempo in do eerste helft voor ver schillende spelers te hoog was geweest, deed men toch aan beide kapten het uiterste om een doelpunt te forceeren. Daarin toonde Donar zich de meerdere. Ware het niet dat het schieten in de voorhoede zoo erbarmelijk slecht was. dan had de thuisclub eerder een voor sprong gekregen. Tweemaal achter el kaar wist een speler van Donar een zoo goed als zekere kans te missen. Toch ontkwamen de Amersfoortsche Boys niet aan een doorboring van hun doel. Zeven minuten voor het. einde kreeg de rechtsbuiten van Donar, Schaap, den bal. Na beide backs ge passeerd te hebben, stond hii geheel alleen voor het doel met een schietkans, die hij onmogelijk missen kon (2-1). Donar vond het toen raadzamer om te verdedigen. Alle pogingen yan de Amersfoortsche Boys om hier met. goed resultaat doorheen te breken mislukten. „De Tovers" had tot vijf minu ten voor het einde de leiding /"N P eigen terrein heeft. Amers- foort een gelijk spel verkregen tegen de Tovers uit Zeist. Dit ge lijke spel beteekent voor Amers foort het herstel van het verlies dat de vorige week geleden werd. Ditmaal kwam Amersfoort volle dig op, wat niet weinig tot dit re sultaat heeft bijgedragen. De Zeistcnaren waren in de eerste helft iets in de meerderheid. Bij Amersfoort wil'de het nog niet erg vlotten. Het plaatsen was vrij slecht waardoor het spel tenminste van den kant van Amersfoort gezien ernstig beinvloed werd. Na een half uur geluk te het. aan de Tovers om een doelpunt te maken. Het was De Meyer die door dit doelpunt zijn vereeniging een voor sprong bezorgde (01). Met deze stand ging de rust in. Na de rust was Amersfoort er een stuk beter in. Een spannend en gelijk opgaand spel ontwikkelde zich. Aan beide kanten moest de korf eenige ha chelijke momenten ondergaan. On danks de zeer gevaarlijke aanvallen kon men toch niet }ot doelpunten ko men. Eerst vijf minuten voor het einde werd er een doelpunt gemaakt. Mejuf frouw Zwaaf maakte dit doelpunt voor Amersfoort. De stand was aldus gelijk geworden. Ondanks de nog aange wende pogingen tot doelpunten bleef de stand gelijk tot het eindsignaal van den scheidsrechter klonk. De opstelling van Amersfoort luidde als volgt: Aanvalsvak: dames, S. Zwaaf, G.. Reems. Heeren D. Bearda, J. Koek. Middenvak: dames mevr. Hartog, J. de Haan, heeren J. Hartog, E. van Doorn. Verdedigingsvak: dames T. van de Klashorst. R. van de Klashorst, heeren P. Toen, D. Louis. OVERWINNING DER DELFTSCHE STUDENTEN BUSSUM, 27 Oct. De wedstrijd Gooische R.C.D.S.R.C., welke vandaag voor de competitie van den Nederland- schen Rugby Bond is gespeeld, eindig de in een 310 overwinning voor de Delftsche studenten nadat zij bij de rust reeds een 13—0 voorsprong hadden we ten te verkrijgen. Boys, dié slechts met 21 verloren, zich uitstekend geweerd hebben. Voor een groote verrassing zorgde Sopla, dat te gen alle verwachtingen in Zeist met 6—3 versloeg. Een mooie prestatie van de jonge Sopla-ploeg, welke daarmede haar eerste overinning boekte. Z.N.C. lief het op eigen terrein leelijk liggen. B.V.C. schijnt zeer wisselvallig te spelen. Nu won zij weer met 31. Baarn sleepte een gelijk spel uit het vuur, zij speelde tegen Zwaluwn Vooruit gelijk (1—1). De wedstrijd Fortitudo—V.V.IJ ging niet door. In de kopgroep van de vierde klasse J. is verandering gekomen. Kampong dat in 's-Graveland tegen de club van dien naam speelde verloor met 5-1. 's-Graveland nam door een beter idoei- gemiddelde de leiding. Zii wordt direct gevolgd door liet ongeslagen S.E.C. uit Soest, dat Quick er onderhield. Onze stadgenooten konden het tegen de phv- sick sterkere tegenstandster niet bol werken. Het werd een 4-2 overwinning voor de Soesercluh. De .S.E.C..-ers heb ben ongetwijfeld de besté kansen om binnenkort de leiding te nemen, aan gezien zij een wedstrijd minder gespeeld hebben dan 's-Graveland. De pleatseliike ontmoeting tussehpn Amsvo-de-A.P.W.C. eindigde in een 3-2 overwinning voor de paars gelen. F..A.C. deed wat wij van haar verwachtten, zij klopte Actief met. 5-2. De achterhoede van Quick maakte fouten ZOOALS wij reeds in onze voorbe schouwing van Zaterdag j.l. schre ven, is het Quick niet gelukt één of t wee winst punten ui t Soest mee te nemen. S.E.C. is op eigen grond een moeilijke te genpartij en heeft dat gistermiddag weer eens overduidelijk gedemonstreerd. De Soestenaren spelen voetbal op simpele en doeltreffende wijze: trapvast en open. liefst hoog spel in de richting van het vijandelijk doel en stevig doorzetten. Voeg daaraan toe twee snelle vleugel spelers en eten stevigen midden-voor. die stirk voor stuk over een strak en hard schot beschikken, dan hebben wij het Soesler-systeem naar de juiste mate be oordeeld en daarmede tevens bericht, dat. deze ploeg voor elke tegenpartij een zware dobber is. Quick's spelwijze is geheel anders. De Amersfoorters hebben een aardige voor hoede, waarin de buitenplaatsen bij forsch tegenspel niet sterk bezet zijn, een behoorlijke middenlinie al had deze gistermiddag haar jour nietuitgezon derd v. d. Biezenbos en verder een zwakke achterhoede. Dat laatste geeft doorgaans in een gelij'kopgaanden strijd den doorslag. Doelman Kostbeek speelde het laatste kwartier heel goed, maar de langdurige periode daaraan vooraf was hij slecht en onbetrouwbaar. Van de backs was Van IJ ken als steeds goed. maar zijn collega Visser bleek gemakke lijk passeerteaar. Voortdurend stelde deze achterhoede, in hoofdzaak het linkerblok Visser— Hienekamp zich verkeerd op. waardoor de gevaarlijkste man in de .S.E.C,-voor- hoede, rechtsbuiten Klompenhouwer, her haaldelijk vrij spel kreeg en dat ook ter dege uitbuitte. Na de rust was Visser vervangen door Wijk, die wel voldeed, maar dien wij toch liever in het doel zien staan. Nog een kenmerkend verschil tusschen beide ploegen was. dat S.E.C. geestdrif tiger speelde, ook, toen reeds een veiligen 41 voorsprong verkregen was. Haar aanvallen waren gevaarlijker en verras sender van opzet. De voorhoede van Quick 'kreeg de ballen veelal onzuiver toegespeeld, waardoor men zich eerst vrijspelen moest, om kansen 'te scheppen. In dien tusschentijd .hadden de trapvaste S. E. C. verdedigers ruimschoots gelegen heid zich goed op te stellen. Na half-time speelde De Jong rechts buiten bij Quick. Dit, bracht, weinig ver betering, omdat Nijenhuis geen verbin dingsspeler is. Zoodoende stond De Jong wel veel vrij, zonder echter een behoor lijk aangegeven bal 1e 'krijgen. Met al heeft de ploeg, die- er.'het, meeste recht, op had, de overwinning gekregen. Quick zal er goed aan doen, het. elftal grondig te wijzigen, anders zien wij meer nederlagen in het verschiet. Over het verloop van den wedstrijd kunnen wij kort zijn. Er werd in een vrij hoog'tempo gespeeld. Aanvankelijk was Quick iets sterkpr. Toen de roode achterhoede na ruim tien minuten uit elkaar gespeeld werd, schoot Reyerso hard in (1—0). Even later schoot Jansen uit een fraaie kans tegen den lat. Hef, spel was tamelijk forsch. De S.E.C,- spil Blinders, werd dé dupe,van zijn hoog opspringen, toen hij zijn evenwicht ver loor en legen den grond smakte. Hij moest, wegens een schouderblessüre van verder spelen afzien. Deze tegenvaller 'belet-te midden-voor Post niet om een treuzelen in de roode achterhoede af te straffen. (2—0). Lang bleef deze stand niet. De Jong plaatste een vrijen schop fraai voor den doelmond, waar Cesar klaar stond om in 'ie koppen. Rechtsbuiten Klompenhouwer bezorg de S.E.C. nog vóór de rust door een hard schot een 3—1 voorsprong. De thee had de thuisclub blijkbaar be ter gedaan dan de gasten. Haar spel kreeg een steeds gevaarlijker opzet, en het kon niet. uitblijven, dat nummer vier in hef Amersfoortsche net terechtkwam. Wel werd Quick hierdoor niet wakker geschud en bleef zij in langzaam en peu terig spel volharden, maar toch verwierf zij zich een klein overwicht in het veld. In die laatste periode zat hef den rood zwarten niet,mee. Von Zeppelin, die wei nig effectief spel te zien gaf. kwam twee maal achtereen alleen voor den keeper, maar doordat 'hij den hal iets te ver voor- uitspeelde, leverde dit geen doelpunten op. De derde keer was het, wel rafjk en .werd do uitnemende SJE.C.-doelman ge passeerd (42). Verdér bracht Quick het niet., het onderlinge verband bleef verre te zoeken. S.E.C, belaagde het doel van de gasten nog enkele malen zeer gevaarlijk alvo rens scheidsrechter v. d. Pol, die een pluim verdient voor zijn rustige en goede leiding, het eindsignaal deed hooren. Een wedstrijd, rosneeld ónder ideaal voetbal- weer, die Quick niet bracht, wat zij er van had gedacht! H. V. C. II—AMERSFOORTSCHE BOYS II 5—1 De reserve elftallen van H.V.C. en Amersfoortsche Boys speelden gister middag op Birkhoven tegen elkaar. Het resultaat was dat H.V.C. met 51 De Amsvorde speler v. d. Pol werd kort na de rust van het veld gestuurd- pvE wedstrijd tusschen de beide plaatselijke clubs Amsvorde en A.P.W.C. is na een saaie vertooning in de eerste'helft en een wel iets spannender tweede bedrijf in een 3—2 overwinning voor A.P.W.C. ge ëindigd. dat hiermede meer gekre gen heeft dan haar krachtens spel- verhouding toekwam. Het gister middag op het A.B.v.L.O. terrein vertoonde voetbal bleef ver beneden het peil, dat in doorsnee van vierde, klasse clubs verwacht mag worden. Wij herinneren ons niet, ooit in een wedstrijd zooveel mistrappen genoteerd te hebben. Ook het plaatsen aan beide kanten was absoluut onvoldoende. Deze ongunstige factoren droegen er niet toe bij om er een voor het publiek aan trekkelijke wedstrijd van te maken. Na den aanvang ging het spel gedu rende een minuut of twintig gelijk op, waarna A.P.W.C. op een onverwacht oogenblik de leiding nam! Goed voorzet ten van Snijders bood A. v. d. Flier een opgelegde kans, die deze dan ook be nutte (0—1). Tot vijf minuten voor het einde van de eerste helft was dit de eenige on derbreking van beteekenis, en tot aan genoemd tijdstip heeft zich. nok geen enkel gevaarlijk moment nooh voor het Amsvorde-doel, noch voor dat van A.P.W.C. voorgedaan. Aan beide kanten miste men den man, die liet initia tief nam. l-Iet gevolg was, dat iedere aan val dood liep. Een blunder van keeper' Kraak, dat hem een doelpunt kostte bracht in zoo verre verandering, dat. Amsvorde 'poog de er toch iets meer van te maken dan tot nu toe het geval was. De reactie hier op van den kant van A.P.W.C. bracht ten minste eenige span ning in den strijd. Dit. doelpunt kwam vijf minuten voor het, verstrijken v.an de eerste helft. JPe H. v. d- KOOY (Foto archief A.D.) A.P.W.C. voorhoede had den bal tame lijk ver voor het Amsvorde doel ge bracht waar hij door den A.P.W.C.- rechtsbuiten werd ingeschoten. Keeper Kraak ving den bal en reeds liep. de A.P.W.C.-voorhoede op een sukkeldrafje terug om den uittrap af te wachten... toen keeper Kraak nóg steeds met den bal bezig was en het bestond om deze driemaal te laten vallen. J. van Em- pelen, die in de buurt gebleven was, vond het toen welletjes en ontnam Kraak met een klein tikje de kans om den onwilligen bal voor de vierde maal te vangen, 0—2. Na dit. doelpunt kwam er meer leven in de brouwerij. Een goede aanval van Amsvorde werd besloten met een schot van Van der Kooy, dat keeper Hiene'Kamp te mach tig bleek, 1—2. Nog voor het rustsignaal bracht een kopbal van A. v. d. Flier den stand op 1—3. NT A de hervatting ging het. aan- vankelijk beter. Amsvorde kwam goed opzetten en wist lang zamerhand eenig overwicht té ver krijgen. Het A.PAV.C.-doel maakte een benauwd kwartiertje mee. Sus- ces kwam in den vorm van een doel punt van H. v. d. Kooy, waaraan A. Zwaaf het leeuwendeel verricht had, 2—3. Amsvorde bleek in, staat om A.P.W.C. te weerstaan en bracht meer vuur in haar apël. Helaas bracht dit vuur een teveel aan enthousiasme bij .de spelers, waardoor Van rler Pol zich liet verlei den om vlak bij het A.PAV.C.-doel na te trappen. Zeer terecht tolereerde de scheidsrechter dit optreden niet en stuurde hem naar de kleedkamer, waardoor Amsvorde met tien mail moest verder spelen. Hierin had. de scheids rechter volkomen gelijk doch toen een der A.P.W.C.-voorhoede spelers i.e. Mos sing kort daarop hetzelfde uithaalde, werd hij er niet uitgestuurd en kreeg Amsvorde zelfs géén vrijen schop te ne men! Ondanks het. feit, dat, Amsvorde nu meriek in de minderheid was, behielden de zwart-witten haar veldtfi eerderheid. Bij een der tegenaanvallen van A.P. W.C. maakte I. Zwaaf, die overigens een goede partij speelde, hands. Mossing nam de penalty, doch zijn schot, ging naast. Ondanks hard werken van Amsvorde gelukte het. niet. om den gelijkmaker te scoren. Het einde kwam met, een 32 over winning voor A.P.W.C.. een gelijk spel zou de verhouding beter hebben weer gegeven.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6