GOED NIEUWS Vitamine C in tabletvorm De wollen stoffen KEITJES LAATSTE BERICHTEN „Ik heb Frankrijk voor den oorlog willen bewaren" „LEERDAM" GEORGE BONNET: „Men verlangde van mij een politiek van verzet tegen alles en allen zonder rekening te houden met cnze materieele middelen" Noodlottige invloed van Bullitt c.s. WILLY PÉTILLON schrijft voor onze lezeressen over: RECEPTEN Identiteitskaarten Herfst TULLEKENSMOLEN IpN 1 GULDEK u naar noeksemal Overweegt U de aanschaffing van een piano of vleugel? Firma R. VAN DEN BURG Arnh. straat Het vermiste meisje te Tilburg Het Italiaansche weermachts- bericht Ie BLAD PAG. 3 AMF.RSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 5 NOVEMBER 1940 LYON, 5 Nov. (D.N.B.) In Frank rijk is sterk de aandacht getrokken door het interview, verleend door den vroe- geren Franschen minister van buiten- landsche zaken Bonnet, dat gepubli ceerd is in het te Lvon verschijnende blad Le Journal. Ik heb, zoo verklaart Bonnet, daarin, den vurigen wensch ge had, Frankrijk voor den orlog te bewa ren. Ik heb de conferentie van Miin- chen gewild en voorbereid. In Mei 1039 heb ik geweigerd de verplichtingen op grond van het FransehPoolsche militaire bondgenootschap van 1921 nog meer te verzwaren. Tot het laatste oogenblik heb ik gemeend, dat het bijeenkomen van een conferentie, waarmede ik had ingestemd, het mogelijk zou maken, den vrede te redden. Men verlangde van mij het voeren van een politiek van volharding en van verzet tegen allen en tegen alles zonder er rekening mede te houden, hoe het met onze mate rieele middelen stond." Verder verklaart Bonnet: „Zonder overeenstemming tusschen Frankrijk en Duitschland bestaat er geen vrede in Europa en geen orde". Bonnet wijst dan op de boodschap van maarschalk Pé- tain van èenige dagen geleden, waar in de toekomstige Duitsch-Fransche be trekkingen zijn afgeteekénd Het onder houd van den FüHrer met den Fran schen staatschef heeft in de oogen van iedereen ontzaglijke beteekenis. Op de vraag: „En Amerika, mijnheer de minister?", antwoordt Bonnet: „De trouwe vrienden van Frankrijk hebben mij vaak voor ij de 1 ij e hoop op een mili taire interventie van Amerika in Euro pa gewaarschuwd. Er is nochtans vroe ger c^ikwijls gezegd —en wel door de hoogstgepiaatste persoonlijkheden dat, wanneer de oorlog uitbrak, Ame rika zich terstond aan de zijde, van Frankrijk en Engeland zou scharen, doch ik heb het nooit geloofd, want ik wist te goed, dat het Amerikaansche volk behalve de lieden, die door partijhartstochten of ideologieën beïn vloed worden hartgrondig den vrede wenscht." Bonnet ging daarop vooral nader in op de economische problemen van Ame rika en herinnerde aan de vaak door Amerika geuite klacht, dat tusschen de F.uropeesche naties geen overeenstem ming bestaat, in het bijzonder tusschen Frankrijk en Duitschland. „De nieuwe taak. zoo besloot Bonnet, zal des te gemakkelijker te vervullen zijn. naarmate het conflict zich in de wereld minder uitbreidt. Hoe meer de oorlog zich uitbreidt, des te zwaardpr zullen de gevolgen van de blokkade zich voor Frankrijk doen gevoelen. De uitbreiding van den oorlog zal de vol ken naar de catastrophe leiden. Zii zou de volken ertoe kunnen veroordeelen, vele jaren lang in wanorde en anarchie te leven. Daarom heerijp niet, waarom men zich zou kunnen verheugen hij de gedachte, dat dp nieuwe volken in zulk een tumult geraken." Commentaar van Karl Megerle /^VER het onderhoud, dat Bonnet, de Fransche pers heeft toegestaan, schrijft Karl Megerle in de Berliner Boersenzeitung: „Niemand kan over de smarteli,jko gevolgen met meer gezag spreken dan de vroegere Fransche mi nister van buitenlandsche zaken, die thans de aanklacht laat hooren. dat men uit wrok en haat het streven naar vrede heeft gehinderd. In Bonnet spreekt over den achtergrond van den tegenwoordigen oorlog een vertegen woordiger van het volk. dat het groot ste slachtoffer van een even utopische als misdadige politiek is geworden. En al heeft de Fransche oud-minister zich uitgedrukt met voorzichtigheid en re serve, hij doot toch het licht schijnen op zekere, APierikaansche factoren en op de fatale rol, die vooraanstaande Amerikaansche diplomaten, zooals Bul litt. Riddle. Kennedy en hun lastgevers, achter de schermen gespeeld hebben. Megerle spreekt dan over den invloed dezer diplomaten en over het feit. dat de Yereonigde Staten Frankrijk hulp hebben toegezegd, wanneer Engeland en Frankrijk zich eerst maar zouden ..roe ren". Bullit heeft dit zóó uitgedrukt: „Als er een oorlog komt. zullen wij zeker niet van het begin af deelnemen, doch wij zullen hem beëindigen". Deze mannpn hphooron allen tot de ..meest vooraanstaande nersonen". die Bonnet de hnin der Vo-opnigde Staten hehben foegp/ped. om Frankrijk tot Hpp oorlog aan te" moedigen. TM» ziïn de al'erhft- laneriiksie ..hnitenlandsrhe inv'nerlen" waarover de Fransche ners sehriifl, als zij commentaar levert on de verklarin gen van Bonnet. Intusschen hebben de ze booze geesten, die van de gebeurte nissen niet hebben geleerd, hun betee kenis niet verloren. Zij houden verkie zingsredevoeringen. Bonnet, aldus vervolgt Megerle, heeft gelijk, wanneer hij zegt. dat het Ame rikaansclie volk oprecht den vrede wenscht. Het zou de Duitsch-Fransche overeenstemming, als beslissende voor waarde voor een algeheele overeenstem ming tusschen de Europeesche volken toejuichen. Bonnet heeft ook gelijk, als hij verklaart, dat deze overeenstemming te gemakkelijker zal ziin. naarmate het conflict zich minder uitbreidt. De toege zegde hulp zal overigens in het gunstig ste geval een Engelsche ruïne vinden. Helpers zijn in ezen oorlog steeds nog doodgravers geworden." De „Diplo" over de verklaring van Bonnet De bekentenissen van den Franschen oud-minister van buitenlandsche za ken Bonnet, aldus een artikel in de Deutsche Diplomatisch-Politische Kor- respondenz, leggen op welsprekende wijze getuigenis af van dc fouten en on verantwoordelijkheden, waaraan Frank rijk zijn ongeluk te danken heeft. Het meest tragische hierbij is. dat het zoo als uit de verklaring van Bonnet blijkt, niet slechts Franschen alleen waren, die de verantwoordelijkheid voor den noodlottigen weg der Fransche politiek op zich hebben genomen. Tot de kringen, die zich het recht aanmatigden, in en voor Frankrijk poli tiek te mogen voeren, behoorden niet slechts de emigranten voor wie het luchten van den haat tegen Duitsch land hoofdoel geworden is. doch ook vertegenwoordigers van vreemde mo gendheden en niet 'n de laatste plaats van die, welke juist de niet-inmenging in vreemde landen ei. gebieden tot rnagna Charta van haar politieke acti viteit hadden verklaard. Terecht denkt Bonnet met bitterheid aan de activiteit van „prominenten", die verkeerde indrukken over hun eigen mogelijkheden en invloeden verspreid den. Die onbevoegde tegenstanders van een Fransche toenaderiiJËspoliitek, die te Parijs in dezen zin werkten, heeft Bonnet weliswaar niet direct met name genoemd, wel echter heeft hij gezegd waar zij vnndaar kwamen: Amerika. De betreffende personen zijn uit de acten voldoende bekend geworden. Hun gedrag was niet slechts onverantwoor delijk, doch ook in hooge mate incor rect. ook tegenover het eigen land, welks wetgeving voor de geheele wereld in het teeRen der neutraliteit en niet- inmenging in vreemde gebieden stond, temeer daar het aan den anderen kant zelfs ieder inmenging in de verhoudin gen op het Westelijk halfrond ten strengste van de hand wijst. MARKTBERICHTEN KAASMARKT BODEGRAVEN BODEGRAVEN, 5 Nov, Aangevoerd 115 partjjen Goudsehe kaas, waaronder 5175 K.G met rijksmerk, wegende 46575 K.G. Prijs met rijksmerk le soort 41.50, 2e soort 40.50, zware tot 41.50. Handel vlug. SPORT EN SPEL ZONDAG A.S. PROEFWEDSTRIJDEN AMSTERDAM. 5 Nov. Naar wij vernemen zullen de proefwedstrijden welke Zondag j.l. wegens het slechte weer uitgesteld moesten worden. Zondag a.s. doorgang vinden. Alle eerste klas sewedstrijden voor het Westen en het Oosten zijn in verband hiermede uitge steld. V. ONDER de weefsels, waaraan wij om hun zachtheid en warmte voorkeur geven, ne men de wollen stoffen wel de eerste plaats in. Niet alleen in den winter, ook in onze koele zomers hebben tallooze vrouwen liever zeer dunne wollen stoffen dan lin nen, zijde katoen of kunstzijdeEn nil. meer dan ooit gaat ons hart uit naar de wollen stoften; men heeft immers het liefste wat men bijna of geheel ontberen moet Er zijn verschillende goede redenen voor die voorkeur. Wollen stoffen en ook ge breide wollen kleedingstukken hebben zeer bijzondere eigenschappen, die ze bii uitstek geschikt maken voor kleedingstukken in een klimaat als het onze. waar warmte, koude en vochtigheid elkaar op lichtelük wispelturige wijze afwisselen. IN de eerste plaats is wol door de kroezing en de elasticiteit, waardoor lucht tusschen de vezels wordt, vastge houden, een slechte warmtegeleider. Een goede wollen stof houdt zeer veel lucht ingesloten. Wol trekt ook sterk water aan en kan een betrekkelijk groote hoeveelheid daarvan opnemen. Het water, dat door de slof wordt opgezogen, verdampt ook niet direct weer en dit voorkomt,, dat het vocht een kil gevoel geeft, zooals bij katoen het geval is. Wollen stoffen zijn ook veerkrachtig en daardoor kreuken zii niet gemakke lijk. Voor kleeding, die veel in hel dra gen te lijden heeft, kunnen we daarom veel beter zuivere wol nemen dan bij voorbeeld met katoen gemeleerde stof fen. De laatste zijn wel veel gnedkoo- per. maar kreuken ook gemakkelijk, verliezen hun model en zien er spoedig vrij onoogelijk uit, wat met zuiver wol niet het geval is. De grootere aanschaf kosten worden dubbel en dwars goed gemaakt, door den langeren duur van de kleedingstukken. Dit geldt in het .bijzonder von» jon gens- en heerenkleeding, dl i niet zon aan de wisselingen der mode onderhevig zijn en lang gedragen kunnen en heel vaak ook moeten worden. Ook voor tailieur- costuums verdient zuiver wol de eere- plaats. Zeggen we, in normale tijden althans, vaak, dat we liever eens gauw wat nieuws hehben, dan kunnen de goedkoopere. gewoonlijk met katoen ge meleerde stoffen ook wel dienst doen. Momenteel geldt natuurlijk hoofdzake lijk de regel, dat wij. als het eenigszins mogelijk is en de textielkaart staat het toe. het allerbeste zullen kiezen wat we krijgen kunnen, omdat we niet weten ■hoe lang wij de kleeren moeten dragen. Dat de wol. die algemeen voor het vervaardigen van wollen kleedingstuk ken en dekens gebruikt wordt in hoofd zaak schapenwol is, weten we alleen Wel wordt ook kameelhaar voor jassen en mantels en geitenhaar, van de ango rageit. onder den naam van mohair voor wollen weefsels gebezigd, dit is toch slechts een hptrekkelijk klein percen tage. Onwillekeurig vragen we ons af of Nederland, dat steeds zeer veel wol heeft ingevoerd, voor de eigen behoeften niet voldoende zou hebben aan de in- landsche schapen. Dit nu is tot nu toe nimmer het geval geweest. Zelfs al zou den wij een voldoendp hoeveelheid scha pen kunnen fokken, dan zou de wol daarvan nog niet voor het dool geschikt 'iln. Immers, de wol van het iniand- *che sehaao is naar deskundigen ver zekeren, veel ie grof'voor het vervaar digen van fijnere weefsels, zoonis man tel en iaponstoffen en wollen flanel Ze is voornamelijk geschikt voor sajet, de kens, tanijten en grove laken stoffen. En zelfs die werden den laatsten tijd hoofd zakelijk van geïmporteerde wol ver vaarrHgd Natuurlijk, er zou van den nood een deugd gemaakt kunnen worden. En wie weet hoe \errukt we ons zouden toonen over grove weefsels van eigen bodem als het heilice moeten ook een woordje kreeg moe te spreken. Of en in hoeverre er inderdaad prac tische mogelijkheden zouden zijn om de Nederlandsche wolproductie op een zoodanig peil te brengen, dat het dra gen van inheemsch gewonnen, gespon nen en geweven stoffen en kleeding stukken werkelijkheid zou worden, lig! nog in de nevelen. Dat er gezocht zou worden naar een oplossing van een deel der kleedingproblemen in die rich ting ligt voor de hand. Vooral als wij bedenken, dat Nederland de meeste wol betrok uit Argentinië., Australië en Engeland, zoodat de invoer thans ge heel stil ligt. Wij kunnen thans nog ge bruik maken van de in ons land aan wezige voorraden en_ het is waarlijk niet voor niets geweest, dat zoo spoedig de distributie van wol, wollen weefsels en wollen kleedingstukken is ter hand genomen. P)AT wij, om met die aanwezige voor raden zoo lang mogelijk uit te ko men, uiterst zuinig moeten zijn op onze kleedingstukken, op onze dekens en op alles wat van wol venaardigd is, spreekt van'zelf. Een nauwlettend on derhoud, geregelde reiniging en repara tie, moeten ons helpen den levensduur van wat wij bezitten te verlengen. En de verwerking van de kleinste restjes moet helpen om nieuwe mogelijkheden te brengen. In dit verhand wil ik nog eens herinneren aan het maken van kinderdekens en wiegdekentjes door het breien van zgn. vierkantjes van restjes wol. Al deze vierkantjes, tien centime ter in het vierkant, van eindjes wol. waar we anders niets meer mee had den kunnen doen. vormen samen een dekentje, dat wordt gevoerd met een fleurig kleurtje en er tusschen komt een warme bedekking van daartoe ge schikte wollen weefsels; b.v. het goede stuk van een versleten deken of twee dunne stukken op elkaar gestikt of een oude wollen peignoir, natuurlijk gewas- schen en gestreken, of iets dergelijks. Alles kan bruikhaar gemaakt worden, alles kan helpen, als we maar allen dp handen ineenslaan om alle mogelijkhe den uit te huiten. Gestoofd konijn Benoodigdheden: een konijn, aan stukken gesneden: 15 gram zout: peper naar smaak; 50 gram boter of \ef, zoo mogelijk verseh spek: een ui; een blikje tomatenpuree; wat peterselie; een paar eetlepels bloem. Roreiding: Wasch de stukken konijn, wrijf ze in pener en zout en doe ze mei de boter of met het vet of het aan dobbelsteentjes gesneden spek en de ge snipperde ui ln een diepe vleesehpan Laat ze daarin zachtjes braden tot ze lichtbruin zijn. Voeg er dan de tomaten i-uree hij en zoo veel water, dat de stuk ken konün juist onder staan. Stoof nu het konijn op een zacht vuur verder gaar. Bind het stoofnat met de met koud water aangemaakte hlnpm of met wat maïzena indien men daaraan de voorkeur geeft. Roer er de fijngesneden peterselie door en voeg ër. indien ge wenscht een paar drunpels aroma of wat zgn. Engelsche saus aan -toe. Dien den schotel zeer heet en geeft er appel moes bij en gekookte aardappelen. zijn het best opgeborgen in een tasch, étui, porte feuille nit Wensink's Speciaalzaak voor Lederwaren Langestraat 105 Tel. 5071 Amersfoort. Maak de dagen lan ger en mooier door de wasch uit huis te doen. Wij behandelen haar vakkundig. En denk ook nu hier aan: Uw goed gaat langer mee, als het meegaat met WASSCHERIJ Beekbergen Tel. 256 Vraagt prijscourant. TELEFUNKEM maar door de RADIO met de buitenwereld verbonden rniLiPS-m retewmcN-sewice 3 maal plaatsei Een schitterende collec tie LEERDAM-kristal vindt U thans in onze groote étalage. Unica van Copier. Ontwerpen van Stuur man, Joep Nicolas, Co- pier en Mevr. Ida Fal- kenbergLiefrink. Het is absoluut de moeite waard eens een kijkji te nemen. HET GROOTSTE SEOR'JF VAN MIDDEN NEDERLAND.' WINKELS DOOR 'T GEHEELE LAND. l.angestraat Pi Teil. 3096 ADVERTENTIES ZIJN OOK NIEUWS C.C.C.-tabletten: gezondheid uit een doosje! Reeds jaren wis» men, dat gebrek aan Vitamine C in onze wintervoeding een der voornaamste oorzaken was van het uitbreken van ziekte-verschijnselen als griep, angina, diphteritis, typhus e.d.; moeheid, prik kelbaarheid en slapte. Doch men stond er vrijwel machteloos tegenover. De wetenschap schreed echter voort: thans is het pure Vitamine C van versche groenten en vruchten in tabletvorm verkrijgbaar onder den naam C.C.C.I Drie van die kleine C.C.C.-labletjes per dag ver schaffen U de dosis, die ieder mensch gemiddeld noodig heeft Beveilig U tegen de gevaren van den winter! Ver sterk Uw weerstandsvermogen door de dagelijksche dosis Vitamine C: drie C.C.C.-tabletjes per dagf Geef Uw kinderen in ieder geval C.C.C., het brengt hen behouden den winter door! vitamine C tabletten „Gezondheid uit een doosje!'* Bij allé apotheker» en drogisten a J 0.07 per SO tabl. (j 0.95 4- O-B.J Vervaardigd door N.V. Nourypharma, Deventer, de iabrikan te van Tonicum. Noury Bepaal U dan eerst tot het aan vragen van een catalogus die gratis verstrekt wordt. De avonden zijn lang en vragen om afwisseling en ontspanning: nu is er tijd voor muziekstudie. Wend U tot onze Firma die door haar jarenlange ervaring U serieus kan inlichten en onvoor waardelijk garantie verstrekt. GEVESTIGD SEDERT 1887 BINNENLAND Men vermoedt, dat er misdrijf in het spel is TILBURG. 5 Nov. Zooals gemeld heeft men gisteren te Hilvarenbeek het lijkje gevonden van het dochtertje van den landbouwer de Brouwer uit Til burg, dat sedert Zondag werd vermist. Volgens de N.R-C. heeft het onderzoek het vermoeden doen rijzen dat er hier van een misdaad sprake is. Wel is waar werden bij de eerste lijk schouwing op het lijkje door den ge meente-geneesheer van Hilvarenbeek seen teekenen van geweld aangetroffen doch anderzijds is het een volkomen raadsel hoe een kind dat eerst 13 No vember aanstaande 4 jaar oud zou zijn geworden, langs den door regen vrijwel nnheeaanbaren weg op 2 uur afstands van de ouderlijke woning in een zeer ondiepen greppel is verzeild geraakt Zeer bezwarend is daarbij, dat d» klompjes, welke het meisje Iroeg op eenigen afstand van de plaat.c waar het lijkje lag. op den zandweg ziin eevon den. Omwonenden, o.a. de bedrijfsieidei van het landgoed Erica verklaarder. Zondagavond omstreeks 8 uur hulpge roep te hebhen gehoord doch in verband met de duisternis daarop niet te zijl; uitgegaan Politie- en lustitie-autnritei ten hebben in verband met ^n en an der een ernstig vermoeden, iat hei meisje niet door een ongeluk om hei leven is gekomen doch dat wel degelijk misdrijf in het spel is. GEWESTELIJKE LANDDAG N.S.D.A.P. 's*-GRAVENHAGE. 5 Nov Naar wij vernemen, zal de N.S.N.A.P.. landelijk leider dr. E. H. van Rappard. op Zon dag 1 December a.s. een gewestelijken landdag houden in de groofé zaai van den Haacsrhen dierentuin, waar ver schillende provincies vertegenwoordigd zullen zijn. DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD ALKMAAR. 5 Nov. Te Alkmaar is op den Kennemerstraafweg de bejaarde krantenopkooner van W. door een pas- seerende vrachtauto gegrepen en gedood. TEXTIELPUNTENKWESTIES WAAR LIGT DE LEEFTIJDSGRENS? Een „opgeschoten" jongen wordt nog niet voor „vol" aangezien Bij den verkoop van onder de distri- butieregeling vallende textielgoederen blijkt het in sommige gevallen moei lijkheden op te leveren, dat een kind, dat vóór 5 Augustus 1940 nog geen drie jaar oud was, na dien datum, doch vóór 1 Februari 1941 drie iaar oud wordt. Veel winkeliers meenen name lijk, dat voor zoo'n kind dan niet meer vrij kan worden gekocht en men ver wijst de ouders naar den plaatselijken dislributiedienet. >m daar een textiel kaart voor hun kind aan te vragen. Dit is. naar in het vakblad De Ma nufacturenhandel wordt opgemerkt, een misvatting. De leeftijdsgrens ligt immers op 5 Augustus 1940 en naar dien toestand wordt men in 2ijn aankoop tot 1 Fe bruari 1011 beoordeeld. Voor een kind. dat dus bijv. op 1 -November van dit iaar 3 jaar werd. kunnen tot 1 Februari 1941 kleeding en benoodigdheden vrij worden-gekocht, met uitzondering van de op punten gewaardeerde sloffen en weefsels aan het stuk en garens Een jongeman, die op 1 November 1-5 iaar werd. wordt daarmee nog niet voor ..vol" aangezien, want hii koopt tot 1 Februari 1941 nog op zijn „jongens kaart" Pnz HUISBEZOEKSTERS DER T.B.C.- BESTRIJDING VGRAVENHAGE. 5 Nov. - Voor eenige dagen is het bericht gepubfi ceerd. als zou het departement van so cktle zaken aan den rijksinspectie voor de volksgezondheid hebhen doen weten, dat huifhezoeksters hij de tuberculose bestrijding nog slechts in gemeenh n met ten minste 100.000 inwoners mogen worden gehandhaafd en daf alle voor het in dienst hebben van dereelijkp htiisberoeketCrs verleende ontheffingen waren ingetrokken. Van de meest bevoegde zijde verne men wfj thans, dat daar van een mede- rieeling, als bovenbedoeld, niets bekend BUITENLAND ERGENS IN ITALIË. 5 Nov. (Stefa- ni). In zijn weermachtbericht no. 151 maakt het Italiaansche Opperbevel, het volgende bekend: De operaties van onze eenheden worden voortgezet in den sector van Epirus, waar onze de tachementen, na een levencligen weer stand van den vijand te hebben over wonnen, het bovendeel der vlakte van Vojussa hebhen bereikt. Onze luchtmacht heeft den geheelen dag krachtige acties van samenwerking met de operaties op den grond tot ont wikkeling gebracht en wegen, troepen- en autocolonnes, barakken en verdedi gingswerken gebombardeerd in de zó- nes van Fiorina, Kastoria en Janina. Batterijen en andere doelen op de Noor delijke helling van Janina en langs den weg van Janina naar Kalibaki wer den in herhaalde duikbombardementen getroffen. Andere vliegtuigen van ons luchtwapen bombardeerden de havens Volos. Preveza en Patras. Tijdens luchtgevechten werd een vij andelijk jachtvliegtuig neergeschoten, een tweede werd waarschijnlijk neerge schoten. Uit hetgeen later is komen vast te staan blijkt, dat tijdens de luchtacties van 2 November nog zes vij andelijke vliegtuigen werden vernield, behalve de twee. waar\an melding is gemaakt in legerberlcht 150. Het aantal vijandelijke toestellen, dat op genoem den dag is neergeschoten, hedraagt dus 11, terwijl er waarschijnlijk nog een is neergeschoten. Een van onze formaties jagers, die verkenningen uitvoerde boven Malta, verraste eenige groote. voor anker lig gende watervliegtuigen, waarop mi- trailleurvuur werd gericht. In Oosf-Afrika heeft onze artillerie gepantserde autotransporten bii den berg Sciusceib (Kassale) vernield. Vij andelijke vliegtuigen wierpen hommen op Cheren. waarhij een inboorling word gedood en vier werden gewond, onder wie een vrouw en een kind. Te Neghel!! maakte pen vijandelijke aanval slacht offers noch materieele schade. Een vij andelijk vliegtuig werd neergeschoten door het luchtafweergeschut, de beman ning werd gevangen eenomen. Onze duikbooten. die op den Atlan- tischen Oceaan opereeren, hebben vij andelijke schepen met een to»aa! in houd van 24.000 ton tot zinken gebracht.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3