Vonnissen van het Duitsche Landsgericht De bon voor gebak Spannende tocht van de „Dorus Rijkers" OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL Een viertal verdachten veroordeeld, o.m. wegens beleediging en smaad jegens het Duitsche volk Prijsopdrijving bij sigaretten? De bon voor het ei r vJ Reddingboot tijdens nachtelijke vaart door vliegtuig beschoten en achtervolgd Stopzetting van het bedrijf als straf EEN W.A.-DEFILE OP DEN DAM De nieuwe pasfoto's PRIJSREGELING AANGEKONDIGD PREDIKBEURTEN R.K. GODSDIENST OEFENINGEN 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 9 NOVEMBER 1940 VGRAVENHAGE. 8 Nov. (A.N.P.). Dezer dagen heeft het Duitsche Landsgerecht uit Den Haag een zit ting in Arnhem gehouden, waarhij de volgende uitspraken werden ge daan: In de strafzaak tegen den bode Jo- hann Joosten. uit Arnhem wegens Duitschvijandige uitlatingen 4 maan den gevangenisstraf. De eisch' was 5 maanden. Joosten heeft in liPt midden van Juli in Arnhem een blufferige smaadrede tegen het Duitsche volk gehouden en in het bijzonder de. Duitsche soldaten be- leedigd. Hij heeft bekend en zijn daad ernstig betreurd en heeft voor.de geuite beleediging verontschuldiging aangeho- den. Met het oog hierop is hem een milde straf omgelegd. In de strafzaak tegen den opperman Nijs uit Nijmegen 10 maanden gevange nisstraf (de eisch was 1 jaar en 6 maan den). Nijs is reeds verschillende keeren eerder veroordeeld. Hij was in Duitsch- land te werk gesteld, heeft daar, zooals^ hij mededeelde, goed verdiend, doch heeft zijn arbeid gestaakt. Op grond hiervan heeft hij van de Nederlandsche instanties geen ondersteuning ontvan gpn. Uit ergernis daarover heeft hij op 1 October j.l. in Nijmegen in de Korte Burchtstraat een ophitsende'rede tegen het Duitsche riik gehouden. Voor een plakkaat, waarhij tot arbeid in Duitsch- jand ongproepen werd. stonden onge veer 20 personen. Nijs verkondigde aan hen de ohiuiste bewering, dat de arbei ders in Duitschland slecht behandeld werden en trachtte ook op andere wijze stemming tegen het Dijk te maken. De beklaagde gaf dit toe. doch probeerde zich er mee te verontschuldigen, dat hij zich naar aanleiding van de-weigering van ondersteuning geërgerd en opge wonden had De Duitsche Generalstaatsanwalt vor derde epp gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maandpn, ter motiveering van wel ken eisch hij aanvoerde: „Het gaat hier om een zeer onbeschaamde ophitsing tegen het Rijk. waartoe de beklaagde niet de geringste aanleiding heeft ge had Dergelijke aanvallen tegen Duifsch land moeJeP streng gestraft worden, vooral wanneer Zij in het openbaar ge schieden" Het gerecht lipt uit overweging, dat Nijs 6 kinderen heeft en zijn vrouw op nieuw een kind verwacht, een vergaan de mildheid gelden en stelde op de in verhouding ernstige daad slechts een gevangenisstraf van 10 maanden, waar van ook nog het ondergane voorarrest in mindering*komt. Vijandige uitlatingen van een agent In de strafzaak tegen een politie-be- ambte Matthijs Jacobs uit Nijmegen wegens Duitschvijandige uitingen 6 maanden gevangenisstraf (eisch 8 maan den). Jacobs heeft midden Juni in een ge sprek met verschillende buren het Duitsche volk op minderwaardige wijze beschimpt, en in het bijzonder de vijan dige uitlating gebruikt: „De Engelschen moesten met eenige duizenden vliegtui gen naar Duitschland vliegen en daar alles dooden. van de pasgeboren kinde ren tot de grijsaards". Te zijnen nadeele moest in aanmerking worden genomen, dat hij zijn plicht t.ot loyaliteit, welke hem als pólitie-heambfe in het bijzon der was opgelegd, op grove wijze heeft veronashtzaamri. In zijn voordeel werd echter aangemerkt, dat ziin daad slechts eenige weken na den intocht van het Duitsche legpr in Nederland werd ge- jilepcd. Daarom werd bii niptteeensfaan de de buitengewone vijandigheid van zijn aanval tegen Duitschland tot een gevangenisstraf van slechts fi maanden veroordeeld, waarvan bovendien 3 maanden voorarrest in mindering ko men. Tn de strafzaak tegen den schipper Dirk van Tricht wegens overtreding van de. radio-verordening 4 maanden gevan genisstraf. 100 gulden boete en inbe slagneming. Van Tricht heeft herhaaldelijk naar verboden zenders geluisterd. Daar hij bekend heeft en het ging om een lichte overtreding van het verbod, kwam. hij er af met de genoemde straf, waarhij hij zich direct heeft neergelegd. Van verscheidene zijden zijn klachten van 'rookers, speciaal van hen, die ge wend zijn Amerikaansche sigaretten te rooken, binnengekomen, dat de prijzen- van deze „Amerikanen" den laatsten tijd belangrijk verhoogd worden, terwijl de kwaliteit achteruit loopt. Naar het „Vad." verneemt zijn hier over ook hij het Rijksbureau .voor Ta bak en Tabaksproducten fclachten ont vangen. Men gaf daar dé verzekering, dat deze klachten stellig niet terzijde worden gelegd! doch dat integendeel het bureau hezig is met het instellen van een uitgebreid onderzoek naar deze aan gelegenheid. In de bonnenopgave in ons blad van gisteren is een fout geslopen. Gedu rende het tijdvak van Maandag 11 Nov. tot en met Zondag 17 Nov. geeft n.l. bon 38 en niet bon 36 recht op het koopen van één ei VERDUISTERING VAN EEN NEUS AMSTERDAM. 8 Nov. Bij de politie is melding binnengekomen van de ver duistering van een zeer bijzonder voor werp. i. c. den neus van het standbeeld van Heyermans, dat op het Leidsche- boschje staat. Vermoedelijk hebben van dalen er met een hard voorwerp tegen geslagen. De neüs is nief teruggevon den. No. 14 van het brood- bonboekje 's-ORAVENHAOE, 8 November. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Land bouw en Visscherij deelt mede, dat elke der met „14" genummerde bonnen van het broodbonboekje gedurende het tijdvak van Maandag 11 tot en met Zondag 19 November a.s. recht geeft op het koopen van een rantsoen gebak. Dit rantsoen bedraagt voor de ver schillende hieronder genoemde soor ten gebak ten minste het telkens daar achter genoemde gewicht: Beschuit 75 gram; Biscuits en wafels 90 gram; Speculaas 140 gram; Andere koekjes 200 gram; Koek 160 gram; Cake 300 gram, gevuld klein korst- gebak (bijv. amandelbroodjes) 400 gram; Gevuld groot korst gebak (b.v. bo terletter) 500 gram; Taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken artikelen, welke hierboven niet zijn genoemd, geldt, dat een rantsoen 'omvat een hoeveelheid, waarin 70 gram meel of bloem is ver werkt. De bonnen, welke op 17 November niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 24 Novem ber a.s. met dien verstande, dat zij ge durende de week van 18 tot en met 24 November a.s. nief gebruikt mogen' worden in hotels, restaurants e.d. Banketbakkers krijgen extra suiker Voor St. Nicolaas en Kerstmis Naar het „Vad." bij informatie is ge bleken. krijgen de banketbakkers* die borstplaat en marsepein vervaardigen bij hun toewijzing, die vandaag wordt verzonden, een voorschot op hun nor male portie suiker in verband met de komende feestdagen. Voor de Sint Ni colaas is dit een voorschot van twee weken, voor de Kerstmis van een week. Een overeenkomstige regeling heeft de Meelcentrale reeds hu, vorige jaar. toen het ook al uitkijken v.a's, toegepast. Er was geen bezwaar tegen den bakkers met het oog op genoemde dagen een grooter rantsoen toe te wijzen en daar aan de voorwaarde te verbinden, dat zij dit in de volgende drie maanden weel moeten inloopen. Aldus is nu geschied bij de extra-toewijzing voor Sint Nico laas en Kerstmis. Men kan dus gerust zijn. er zal borst plaat en marsepein wezen. Of er ook een overeenkomstige extra toewijzing van bloem komt voor boterletters e.d is nog niet bekend. Men neemt overi gens aan, dat de voorraden bij de hak kers voldoende zullen zijn om aan het extra verbruik te voldoen. 's-GRAVENHAGE, 9 November. De motorreddingboot „Dorus Rijkers" heeft onlangseen tocht gemaakt, die de uit drie koppen bestaande bemanning nog lang zal heugen. Zij voer om twee uur 's middags op een dag in het begin van de vorige maand het havenhoofd uit en moest met een sterken tegenwind een flink eind van de kust af de golven doorklieven. Tegen 9 uur in den zeer donkeren avond was de „Dorus Rijkers", het doel van haar reis. een schip, dat in nood verkeerde, vrijwel ge naderd. Doch toen ronkte plotseling, uit het grauwe wolkendek een vliegtuig naar beneden; Het schoot over de verlichte red dingboot heen cn begon hevig uit zijn mi trailleur te schieten, op de bemanning die aan dek stond. Zoo vertelt naar aanleiding van het maandoverzicht der N.Z.H. Redding- maatschappij over October, de Hekler- sche Courant van Donderdag 7 Novem ber. Schipper Coen Bot. zijn zoon Piet en de motordrijver Eelman zochten dek king in (jp stuurhut. Een geluk was het, dat het. vliegtuig op den kop van de boot invloog, waardoor men beschutting kon zoeken achter den stalen stuurhut. Maar ook daar was het nog benauwd, want het vliegtuig keerde terug en be gon opnieuw te schieten. De schipper had ïntusschen alle lichten lateii dooven en zwarte dekkleeden naar boven laten brengen en daarmee de reddingboot zoo veel mogelijk onzichtbaar gemaakt,. De motor was afgezet om eventueel het hulpgeroep van de menschen in nood te kunnen opvangen en die te kun nen helpen, maar dat was niet mogelijk, want de vlieger zocht telkens opnieuw naar de reddingboot, zoodat Rot met zijn mannen voor eigen levensbehoud moest probeeren den wal in te loopen. Maar de kust was ver en nauwe lijks had men van richting veran derd of reeds hing een lichtkogel boven het water. Men koerste naar het Noorden, in tegenovergestelde richting van het vliegtuig. Na kor ten tijd ontgloeide weer een licht kogel in het Noorden, men wendde zijn roer naar het Zuiden. Het wérd een angstige en spannende jacht. De „Dorus". die trachtte te ontkomen aan de waanzinnige achtervolging van een dwazen vliegenier. Het duurde eenige uren. Men kon zijn vaarrichting niet bepalen, om- da! zelfs het kompaslicht niet ont stoken kon worden. „Wij dachten niet aan de mijnen", al dus schipper Hot. „we probeerden alleen maar aan de hommen van den vliege nier te ontkomen, om drie uur dachten we inderdaad, dat het met ons gedaan was. Vlak hoven de „Dorus Rijkers" ont-. gloeide oen lichtkogel. l)e reddingboot lag in het licht maar ais een bestiering van boven, doofde het licht direct uit en wij konden opnieuw ontkomen." „Om 5 uur 's morgens zaten we tegen land. Het vliegtuig is ons kwijt geraakt eii toen het begon te dagen, ontdekten we. dat wij hij Kamperduin legen. We voeren toon terug naaar Nieuwediep waar we om tegen elf uur binnenliepen. „We hadden er genoeg van. we wil den graag wat on verhaal komen, maar daar was geen tiid voor. want een nieu we opdracht laag klaar en om halftwaalf voer de „Dorus Rijkers" weer uit en eerst om 8 uur 's avonds keerde de reddingboot terug." UIT DE STAATSCOURANT 's-GRAVENHAGE, 8 Nov. Bij be sluit van 6 November 1940 van den ge- neraal-majoor N. T. Carstens, daartoe gemachtigd door den bevelhebber van de Duitsche weermacht in Nederland is op het daartoe door hen gedaan verzoek, een eervol ontslag verleend uit den mi litairen dienst aan' de reserve-eerste-lui- tenants K. Hanhart en F. Dalenoord bei den van het wapen der infanterie, aan den reserve-majoor voor speciale dien sten F. Schiff, van het wapen der ar tillerie, aan den reserve-kapitein J. Tiggelman. van het wapen der. genie, alsmede aan de reserve-officieren van gezondheid der eerste klasse G. J. van Westendorp en A. A. P. van der Kroou, l'piden van den geneeskundigen dienst der landmacht. Onderwijs Bij beschikking van den secretaris generaal van het departement van Landbouw en Visscherij, Is voor he.t tijdvak van 1 October 1940 tot 1 October 1941 weder benoemd tot tijdelijk leeraar aan de rijkslandbouw- winterscliool te Winterswijk, W. Lam mers. aldaar. Is voor het tijdvak van 17 September 1940 tot het einde van het studiejaar 1940/41. weder benoemd tot tijdelijk as sistent aan de landbouwhoogeschool te Wageningen. A. E. Kromwijk aldaar. Zijn voor het tijdvak van 1 October 1940 tot 1 October 1941 aan de Rijkst uin- •houwschool te Lisse weder benoemd tot tijdelijk leeraar A. J. Borggreve en tot tijdelijk leerares. mevrouw A. J. L. Boo gaard heidon te Haarlem. Bij beschikking van den wnd. secre taris-genoraal van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is dr. M. A. Beek. te Groningen, tot we deropzeggens toegelaten als privaatdo cent bij de faculteit der godgeleerdheid aan de rijks universiteit te Groningen om onderwijs te geven in de laat-.Tood sche letterkunde tot Christus. Directe belastingen De ontvanger der directe helastingen enz. J. A. B. van de Ven is verplaatst van het kantoor der invoerrechten en accijnzen Ie Eindhoven naar het kan toor der accijnzen te Amsterdam. Accouniantsdiensi De accountant bij den rijksaccoun tantsdienst K. F. van dér Wal is ver plaatst van hei 2e bureau van den rijks- accountantsdienst te Rotterdam naar het bureau van dien dienst te Arnhem Bij beschikking van den waarnemend secretaris-generaal, waarnemend hoofd van liet departement van sociale zaken is ongedaan gemaakt de intrekking, in gaande 1 Januari 1941. als bedrijfsver ocnigiiTg ingevolge de ziektewet van de hedriifsvereeniging voor ziekengeldver zekering voor de industrie der blikbe- werking in den ruimsten zin. te Amster dam. KINDERHOEKJE IJl. „Ik wil het liefste meisje van de heele wereld hebben- Dan koop ik een huisje aan de spoorbaan. En als mijn dag taak is gedaan zal ik het gezellig hebben bii mijn lieve vrouw- Ze kookt en bakt en braadt voor mij. Alleen is maar alleen. O zool!" 112. Het was niet gemakkelijk, om een bruid te zoeken. Klaasje Bleu vond hij wel lief- Maar ze was erg verlegen. Zóó erg, dat ze nog kleurde, als ze zichzelf in den spiegel zag. Neen, dat was geen vrouw voor hem. Kobusje hield niet van verlegen menschen. INDEXCIJFER (Medegedeeld door het centraal bureau voor de statistiek) s GR A'VENH AGE, 8 Nov. - Het in de'xrijfer van koersen van aandeelen is heden: 166,2. Boterhandelaar verzweeg voor raden en verhandelde clandestien 's-GRAVENHAGE. 8 Nov. Het rijks bureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd deelt het volgende mede. In verband met de distributiemaatregelen is het noodzakelijk, dat de overheid een overzicht heeft van de voorraden, die in het land aanwezig zijn. Ten dien ein de is ten aanzien van verschillende pro ducten bepaald, dat degenen, die meer dan een bepaalde hoeveelheid in voor raad hadden op een bepaalden datum, daarvan opgave moesten doen aan een daarvoor aangèwezen orgaan. Dit is ook geschied met betrekking tot boter. Dezer dagen is aan het licht geko men, dat een handelaar in boter een deel van zijn voorraad had verzwe gen en had afgeleverd buiten de distributieregeling om. Als gevolg daarvan is de betrokken handelaar door het dagelijksch bestuur van de afdeeling zuivel van de Nederland sche Zuivel centrale als georgani seerde geschorst in afwachting van de uitspraak van de commissie voor •de crisis-tuchtrechtspraak. Niet alleen is het den handelaar •thans niet meer mogelijk zijn boter- handel uit te oefenen, maar ook an dere bevoegdheden, die hij als geor- ganiseerde bij genoemde centrale had, zijn hem ontnomen. Zoo kan Lij thans niet langer boter ontpak ken, is het hem verboden kaas te wegen voor kaasproducten als waag- houder cn is zijn vergunning als kaashandelaar vervallen, hetgeen practisch beteekent stopzetting van zijn kaashandel. Het bovenstaande moge voor ieder, wien dit aangaat een .waarschuwing zijn, dat de overheid tegen hen, die de regelingen op het gebied der voedsel voorziening moedwillig overtreden, zeer streng zal optreden. AMSTERDAM, 8 November. De persdienst van de N.S.B. meldt: Morgenmiddag om half vier zal op den Dam in de hoofdstad een W.A.-defilé plaafs hebben voor den leider der N.S.B. Ongeveer 5000 weermannen zullen hier aan deelnemen, in 40 vendels en 3 auto- wèerafdeelingen. terwijl 2 muziekkorp sen in den stoet zullen mede-marchee- ren. Om ongeveer 1 uur zullen de vendels bij het Muiderpoortstation worden op gesteld. Voor den marsch wordt de vol gende weg gekozen: Muiderpoortstation, tunnel, Pontanusstraat, Wyttenbach- straat, Linnaeusstraat. Plantage Mid denlaan, Muiderstraat. Jocienbreedstraat, St. Antoniehreestraat, Geldersche kade (Oostzijde). Prins Hendrikkade. Damrak Rokin. Vijzelstraat. Vijzelgracht, Stad houderskade, Leidsche plein, Leidsche- straat. N.Z. Voorburgwal. Centraal sta tion (Westzijde). De Ruiterkade. Het geheel staat, onder commando van den algemeen commandant der W. A., mr. J. A. Zondervan. Het departement vai Binnenlandsche Zaken, heeft na ingewonnen inlichtin gen thans definitief medegedeeld, aldus de Arbeiderspers, dat de pasfoto's voor de definitieve" identiteitskaarten moeten worden vervaardigd op papier, waarop geen druk, schrift of stempel aan de achterzijde mogen voorkomen. Er moe ten twee gelijke exemplaren worden in geleverd; BOMAANSLAG OP AMERIKAAN- SCHEN ARTS NEW YORK. 8 Nov. (D.N.B.) In de auto van den 'leider van den gemeente lijken gezondheidsdienst van Scranton Pennsvlvanië) is een hom ontploft, waardoor zoon en dochter van den arts np slag gedood wprden. Alle "huizen in le omgeving werden door de ontploffing beschadigd. De redenen voor den aanslag zijn nog niet bekend. Kostwinnersvergoeding voor groot verlofgangers 's-GRAVENHAGE. 8 Nov. Aan da burgemeesters is medegedeeld, dat in de vorige maand een aantal dienstplich tigen die zich nog bij de regelingsbu- reaux van de Nederlandsche weermacht in werkelijken dienst bevonden, wegens reorganisatie met. groot verlof gezonden zijn. Ook is medegedeeld, dat in den loop van deze maand en mogelijk ook later, met het verleenen van groot verlof aan zoodanige personen zal worden doorge gaan. Het is wenschelijk. dat na het vertrek met groot verlof van deze dienst plichtigen de kostwinnersvergoeding nog eenigen tijd doorbetaald wordt, waarbij de volgende regelen in acht te nemen zijn Ten aanzien van de in 'de vori- October 1940 met "groot verlof zijn gezonden, wordt de kostwinnersver goeding doorbetaald tot en met de week, volgende op die waarin het groot verlof wordt verleend. Ten aanzien van de in. het vori ge alinea bedoelde personen, die op het einde van de week, waarin het groot verlof werd verleend, nog geen loongevenden arbeid hebben gevon den, wordt de kostwinnersvergoe ding doorbetaald gedurende de twee weken volgende op eerstbedoelde week. In de gevallen, waarin de militaire inkomsten invloed hebben gehad op het bedrag van de kostwinnersvergoeding, wordt deze met ingang van den dag, waarop het groot verlof ingaat, nader vastgesteld in dien zin, dat de militaire inkomsten niet worden medegerekend. In gelijken zin wordt gehandeld, indien als gevolg van de militaire inkomsten geen kostwinnersvergoeding kon wor den toegekend. Naar gemeld wordt, zijn spoedig maatregelen te verwachten in ver band met de prijsstijgingen, welke verscheidene eerste levensbehoeften den laatsten tijd hebben ondergaan. Naar een scherper prijsregeling en een nauwkeuriger controle zal dan worden gestreefd. Vakbondsleiders maken reis door Duitschland Naar de „Deutsche Zeitung in der Niederlanden" meldt, zullen dezer da gen een groep leiders van vakvereni gingen van alle richtingen een reis door Duitschland ondernemen om daar een groot aantal inrichtingen van soci'aal- politieken aard te bezoeken. OVERTREDING VAN VERORDE NINGEN 's-GRAVENHAGE, 9 Nov. Ter te rechtzitting van het kantongerecht te Haarlem- werden op 6 November twee personen veroordeled wegens overtre^ fling van de verordening betreffende den identificatieplicht. Zij werden ver oordeeld tot boeten van resp. vijf gul den subs drie dagen hechtenis en drie gulden subs, twee dagen hechtenis. Op dezelfde zitting stond één persoon terecht wegens overtreding van de ver ordening betreffende hot al reizende uitoefenen van een bedrijf. Hij werd veroordeeld tot een geldboete van drie gulden subs, twee dagen hechtenis. De kantonrechter te Delft heeft dezer dagen tpr zake van overtreding van de verordening aangaande verkeersbeper- kingen Straffen opgelegd, varieerende van drie gulden boete subs, twee dagen hechtenis tof zeven gulden vijftig boete subs, vijf dagen hechtenis. KOERSEN NEDERLANDSCH CLEARINGINSTITUUT s-GRAVENHAGE, 8 Nov. Koersen /oor stortingen op 9 November 1940 te gen verplichtingen luidende in: Reichsma'rken 75,36 Belga's 30.1432 Zwitsersche francs 43,56 Lires 9,87 Deensche kronen 36,40 Noorsche kronen 42,80 Zweedsehe kronen 44,85 Tsjechische kronen' (oude schulden) 6.42 Tsjechische kronen (nieuwje schulden) 54 Dinar (oude schulden) 3,43 Dinar (nieuwe schulden) 4,23 Turksche ponden 1,45*4 ZONDAG 10 NOVEMBER St. Joriakerk 10 uur v.m. ds. J. Groeneweg, Hilversum* Jeugddienst. 2.30 uur ds. v. d. Berg. Nieuwe Kerk 10 uur v.m. ds. Dönszelmann. 2.30 uur ds. Pannebakker. Emmakerk 10 uur v.m. ds. Posthumus Mesjes, Hoog» land. 2.30 uur ds. Tuinstra. Kapel „Zon en Schild" 10 uur v.m. ds. Nauta. Gasthuiskerk 10 uur v.m. de heer Mallekote, dir. Kinder» zorg. Wjikgebouw Laurens Costerplein 10 uur v.m. Kinderkerk. Gebouw „Het Sluisje" 10 uur v.m.. Kinderkerk. Evang. Luth. Kerk 10.30 uur v.m. ds. de Jongh. Vrjjz. Hervormden Luthersche Kerk 3 uur n.m. ds. W. van Rossum Ned. Herr« pred. te Warden. Remonstr. Gemeente 10.30 uur v.m. ds. N. Blokker, Utrecht. Doopsgezinde Gemeente 10.30 uur: ds. Golterman. Geref. Kerk (Zuidsingel) 10 uur v.m. ds. Holwerda. 2.30 uur: ds. Popma. Geref. Kerk (L. Vrouwestraat) 9.30 uur: ds. Popma. 2.30 uur: cand. J. v. Buuren. Westerkcrk 9.30 uur: cand. J. v. Buuren. 2.30 uur ds. Holwerda. Gebouw ..Bethel" (Kern straat) 10 uur kinderkerk. Kinderkerk NP.B. School Waalstraat 10.30 uur v.m. Mej. de Elink Schuurman. Vrjje Evang. Gemeente (Geb. Concordia, Langestraat 113). Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk in "Herstand Verband 10 en 3 uur Godsdienstoefening. Chr. Geref. Gemeente 9.30 en 2.30 uuT: ds. Drenth. Vrjje Geref. Gemeente (Muurhuizen 53) 9.30 uur v.m. en 3 uur n.m. Godsdienst» oefening. Geref. Gemeente (Stoóvestraat 11) 10 en 4.30 uur: Godsdienstoefening. 12 Nov. 6.30 uur: ds. M. Heikoop, Utrecht. Oud Katholieke Kerk 't Zand 13 10 uur v.m. H. Dienst. 3.30 uur Vesper - in kapel v. het Oud- Katholieke Seminarie. Vrjje Katholieke Gemeente 10.30 uur: H. Mis. Leger des Heils (Havik 25) 7.30 uur: Bidstond. 10 uur: Heiligingsdienst. 5 uur: Heilsbjjeenkomst. Christian Science Society Arnhemscheweg 7 10 uur: Hollandsche dienst; 11.15 ËnglisK service. Onderwerp: „Adam en de ge* vallen Mensch". Nicasiusstraat 4 10 uur Eeredienst. 15.30 uur Prediking des Woords. Amersfoortsche Bergkapel Theosofische Loge 10.30 uur: prof. dr. Joh. de Groot. Utrecht. Onderwerp: God in de Stilte. Deutscher Gottesdienst Gasthuiskerk Westsingel 47 Jeziël Stoovestraat 14 Donderdag 8 uur n.m. en Zondag 6 uur n.m, Evangelisatiezen'ding N. Vetter. HOOGLAND 10 uur v.m. de heer Louët Feisser, cand. t. d. H. D. te Zeist. LEUSDEN 10 uur v.m. ds. Schuurmans Stekhoven, Maarsbergen. 2.80 uur ds. Hofstede. (Wijzigingen voorbehouden) Parochie v. d. TI. Franciscus Xaverlus 't' Zand 31 H.H. Missen om 8 uur, 9.15 en 10.45 gezon gen Hoogmis, 5 uur Lof. Parochie O.L. Vrouwe Hemelvaart Langegracht 36 H.H. Missen om 8, 9.15 en 10.45 uur gezon gen Hoogmis. Parochie v. d. H. Hcnricus P. Borstraat 41 H.H. Missen om 8.30. 10 uur Hoogmis en 11. .30 uur gelezen H. Mis. Om 5 uur Lof. Parochie v. d. H. Ansfridus Jacob Catslaan 28 H.H. Missen om 8 en 9.30 uur. Hoogmis ta 11 uur, 5 uur Lof.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 7