Wedstrijd E.D.O.-H.V.C. Een benauwde 2-1 zege van Quick Elinkwijk was De doelnetten hebben niet getrild in den KEEPERS WAREN SAFE en ook't veldspel was fraai Kampong-A.P.\y.C. 0-3 Amsvorde verdiende een gelijk spel Amersfoort II lijdt een zware nederlaag niet te slaan Nat Amersf. clubs deden VOETBAL HANDBAL HOCKEY KORFBAL v J Juniores kampioen schappen Mr. STEVENS UIT DETROIT 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 11 NOVEMBER 1940 T^v E groote strijd gisteren in Haarlem tusschen E.D.O. en H.V.C- U is geëindigd zooals hij begonnen is. Vooral voor onze stadgenoo- ten slaan wij dit resultaat zeer hoog aan. E.D.O- op eigen veld een gelijk spel af te dwingen, valt niet mee. Dat hebben reeds andere sterke tweede klassers ondervonden. En bovendien mag gezegd zijn. dat deze puntenverdeeling aan beide rivalen eerlijk bracht, wat hun toekwam. Het typische geval deed zich in dezen wedstrijd voor, dat van het begin tot het einde een constant spelbeeld te zien werd ge geven. De spelers hebben een zwaren wedstrijd achter den rug, welke door het hooge tempo veel van hun krachten gevergd heeft. Dit hoo- ge tempo is de volle tweemaal drie kwartier doorgezet, zonder een enkele verflauwing. DE STRIJD VAN GISTEREN P* EN* opmerkelijke overeenkomst viel er in beide ploegen te be speuren en wel met betrekking tot de achterhoedes. Eenerzijds een keeper als Wille, die den laaetcn keer 'il voor het Nederlandsch elftal was opgesteld en dus niet de eerste de beste is, en aan den andpren kant een doel- verdediger ale Brits die er.niet al leen een fraaien «1 ijl op nahoudt, doch bovendien in alle opzichten safe te noemen ie. Deze beide dnel- verdedigers werden gesteund door eén hickatel, dat volkomen gelijk waardig was en waar „niet door heen te komen was". De achterhoedes, bijgestaan door de half-linies. hebben in dezen wedstrijd den toon aangegeven. De ontmoeiing is hierdoor echter allerminst saai. doch friaj en spannend geworden. Voor H.V.C. is het in ieder geval één van de beste wed strijden van dit. seizoen geweest. Laat in den regel een doel puntloos uitslag een onbevredigend gevoel achter, ditmaal was dit niet zoo. Periodes van overwicht van een der partijen zijn er nagenoeg niet geweest, wint trachtte al eens een der ploegen haar tegenstander in te sluiten, dan was hel werkelijk" aardig te zien hop gauw of het bedreigde team zich daar uit wist Ie redden en hoe "knap men het spel weer wist open te gooien voordat de tegenslander gevaarlijk kon worden. Niettemin zijn er wel kansen over-en weer geweest, hoewel deze niet zoo dik gezaaid waren als anders. Vooral de linkervleugel van E.D.O. had er een hindje van om op onverwachte mo menten een uiterst gevaarlijke situatie tc doen ontstaan, mede door de gewel dig© snelheid waarmede de linksbuiten Nolet zich wist te verplrateen. Het duo v. d. Pol—Malesteyn gaf ondanks alles steeds het juiete antwoord op een der- gelijken aanval. Jammer wis het, dat Appeldoorn een vrijen trap wegens ongeoorloofd aan vallen. van den rand van het straf schopgehied af. naast schoot! In het laatste kwartier voor de rust was de H.V.C. voorhoede voonj danig actief, doch dank zij den E.D.O. keeper bleven doelpunten uit.. Het bleef 0-0 OOK in de tweede helft kreeg H.V.Cr van den rand van het "beruchte gebied af een strafschop te nemen, waarmede Kraak zich be lastte. Keurig liep Barreveld op den bal in. doch hij bereikte het leder gelijktijdig met den keeperr, die met kunst, en vliegwerk nog net kon wegwerken. Op verrassend goede wijze redde keeper Brits een kwartier voor het einde. Hoog zweefde de bal voor het doel, waar vier E.D.O.-voorhoede spe lers gpreed stonden om het leder in het net te koppen, doch op het nipperjte stompte Brits den bal boven allen uit het veld weer in. Éénmaal hadden wij vlak voor het einde, een H.V.C.-doelpunt reeds ge teld. Appeldoorn had den bal ver mee naar voren genomen en gif keurig naar Groothuis door. Keeper Wille, die het gevaar zag. liep uit, en toen hij vlak hij Groothuis was schoot deze den baljuist lanes het geheel verlaten doel. Het wis een kans zooals er zich geen ander had voorgedaan. Ook E.D.O. gelukte het niet om tot het Amersfoortsrhe heiligdom door te dringen, zoodat toen de scheidsrechter floot, het score-bord nog even maagde lijk was als bij d© aanvang. Wat, de spelers zelf betreft, waren er, uitgezonderd de achterhoede, niet een, die buitengewoon opviel. Van 't Prin senhof verrichtte goed werk op de rcchtshalfplaats, waar wij hem tot op heden nog niet hadden aangetroffen. Verdedigend wist hij echter uitstekend te ©pelen. Eigenlijk hadden wij van Groothuis nog een piar doelpunten verwacht, waarvoor deze linksbuiten een eigen methode heeft. Ditmaal kreeg hij ech ter geen kans, want men bewaakte hem angstvallig. Wellicht was de roep vin zijn bekende kei-harde schoten, zooals hij die vórige week tegen De Spartaan leverde, rpeds naar Haarlem vooruitgegaan, zoodat men .bij E.D.O. op zijn qui vive wis. Al met al echter een behoorlijk wed strijd ploeg. waarmede men gerust den volgenden etrijd tegen Velox tegemoet kan zien. A.P.W.C. schakelde Kampong voor den strijd voor de bovenste plaats uit door de Utrechtenaren op eigen terrein een 3—0 nederlaag toe te brengen. Dezen stand hadden de paars-gelen reeds in de eerste helft verkregen. Daarna werd niet meer gescoord. A.P.W.C. staat er nu mooi voor. De ploeg heeft 5 uitwedstrijden gespeeld en daarin slechts twee verliespunten gekre gen. ^^femann enUeJtenWnp LANGESTRAAT 63TEL 3324 AMERSFOORT ALLE SOORTEN MATRASSEN REPARATIEN IN EEN DAG S.E.C. 2—H.V.C. 2 1—1 H.V.C. 2 speelde gisteren in Soest tegen* het tweede elftal van S.E.C. Beide ploe gen wisten ieder éénmaal te scoren, zoo dat de uitslag een 1—1 gelijk spel bracht. Waterpolo COMPETITIE KRING K.N.Z.B. Kring 't Gooi—Utrecht In het Sportfondsenbad worden mor genavond de volgende competitiewed strijden voor den Kring 't GooiUtrecht gespeeld: Afdeeling C: Forel I—A.Z. en P C. I. Afdeeling D: U.Z.C. comb.Z. z* Afdeehng D Watertor I—Neptunus I Demonstratie van slecht voetbal We hebben Zaterdag in onze voorbeschouwing het verloop van den plaatselijken wedfrtryd tus schen Quick cn Amsvorde naar de werkelijkheid voorspeld. Quick heeft tenslotte gewonnen, maar Amsvor de heeft hoar huid duur, heel duur verkocht. Dat de zwart-witten zon der winstpunt van Dorrestein ver trokken, hebben zij eigenlijk niet verdjend. Een gelijk spel zou de krachtsverhouding tusschen beide ploegen beter weergegeven hebben. Over het geheel genomen is het een van beide kanten zeer slecht gespeelde ontmoeting geweest. Er werd weinig met overleg ge speeld en als er al eens een goede aanval opgebouwd werd, was er ook nog de 'hinderlijke wind. die zijn aan deel in de matige vertooning op- eischte. De thuis club had in de eerste helft de bij na dwars over het veld staande wind vlagen mede. Zij was overwegend sterker en drukte Amsvorde gere geld in de verde diging terug Maar tnt gevaarlijke operaties kwam het vodr het «vij- andelijke doel niet, de aanvallen waren té 6lordig en onoordeelkundig van opzet en I. Zwaaf en Pieters en in laatste instantie doelman A. Zwaaf kon den 'het gemakkelyk af. Zij 'het dan, dat d- middellinie voortdurend assistentie vrleendj. De Anisvórde-voorhoede was zoodoende '.cel op zichzelf aangewe zen en zag daardoor evenmin kan© om de weinige uitvallen een gevaarlijk ka rakter te verlecnen. Er was een kwartier gespeeld toen Quick over den rechter vleugel eén aanval deed. Leenk'npgt zet-" te laag voor, waarop de bal van een Amsvordespeler. terugstuitte tot voor de voeten van A. de Jong, die een schuiver inzond, welke doelman Zwaaf verraste. Een doelpunt, dat een cadeautje betee- kende en gemakkelijk te voorkomen was geweest. Tot aan de rust bleef Quidk iets ster ker, al liet, Amsvorde zich niet meer zooals in het eerste kwartier insluiten. Eenige mooie corners zweefden dreigend oor de Amsvorde-veste, het eenige ver der vermeldenswaardige in deze perio de- Na de thee was wederom 6lecht spel troef, met dit groote verschil echter, dat nu Amsvorde aan de touwtjes trok. Er waren talrijke oogenblikken, dat Quick met man m macht verdedigen moest om er ger te voorkomen. Gelukkig voor de thuisclub deelde de zwarf-witte \'oorhoede in dezelfde malaise: slecht plaatsen en weinig overleg. H. v. dKooy (Foto archief A.D.) Dat Amsvorde zoo sterk werd, dank te zij voor een groot deel aan het stuwend spel van midhalf v. d; Berg en het off-side spelen van de backs. Na 20 minuten deed Quick over rechts een snellen aanval. Leenknegt plaatste tactisch op den schoen van A. de Jong, die ineens inschoot. Doelman Zwaaf raakte den bal wel aan, maar kon hem niet voldoende terugslaan, waardoor lie. een doelpunt werd (20). Naar on ze meening was- liet schot te houden ge weest. In ieder geval was het jammer voor Zwaaf, die zijn doel overigens heel behoorlijk verdedigde. Amsvorde reageerde op dit doelpunt fel en bijna onmiddellijk daarna kroop het doel van Quick door het oog van de naald. Het duurde nog tien minuten voordat H. v. d. Koov een dik verdiend legcnpunt scoorde. Tegen de verhouding in zou het. 31 voor Quick geworden zijn, als de scheidsrechter niet een doel punt, dat op fraaie wijze ter wereld kwam, afgekeurd -had, daar hij de mee ning toegedaan was, dat de bal de out lijn gepasseerd was, voordat hij voorge zet werd, hetgeen o. i. een aanvechtbare beslissing was. Het werd toen maar de vraag, of in den resteerenden tijd de Quick-achter- hoedo «tand zou kunnen houden. Dat is haar tenslotte gelukt, rechtsback Wijk droeg daartoe veel hij en ook doelman Kortbeek toonde zich dezen middag weer betrouwbaar. Van de Quick-voor- hoed'e ging hoegenaamd niets moer uit, het verband tusschen de spelers was zoek en bleef zoek, ook al door 'het feit, dat in deze linie herhaaldelijk omzettin gen,, die geenszins verbeteringen waren, plaats vonden. Alleen Valkhoff zagen wij af en toe goed werk doen. Vijf minu ten voor het einde meenden wij Ams vorde. gelijk te zien maken uit ee.n cor ner, maar hot hcslissende schot ging naast, waardoor het Quick-doel aan een bijkans zekere doorboring ontkwam. Toen scheidsrechter Ravier, die de teugels strak in handén hield, voor het laatst op zijn welluidend instrument blies, was het nog 2—1 voor Quick. Met al een heej matige wedstrijd, die aardig wat publieke belangstelling had. Bij Amsvorde vonden wij de achter hoede goed: in de middenlinie en in de voorhoede waren resp. v. d. Berg en Hannessen de lichtpunten- De links half. veteraan v. d. Pol, was er na de rust goed in. Bij Quick was het, in de voorhoede mis, vooral Cesar en von Zeppelin had den hun dag niet. De echt.erhoede en middenlinie konden er mee door, al moeten de middenspelers 'het spel meer over de vleugels gooien en beter plaat sen. HANDBAL Sport Vereent II won met 156 Ook in den derden wedstrijd heeft Amersfoort II een zware nederlaag moe ten incasseeren. Op een bijna onbespeel baar veld werd met 156 verloren. Het terrein was buitengewoon glad, zoodat goed spel niet mogelijk was. De groote nederlaag was verder te wijten aan het falen der achterhoede. Na den uitworp nam Amersfoort reeds dadelijk de lei ding door een schot van Van Zanten. Eenige minuten later was de score al gelijk (11). Wederom gaf van Zanten zijn club de leiding, maar ai even spoe dig maakte Sport Vereent II gelijk Amersfoortsche Boys verloor met 61 V OOALS wel te verwachten was, hebben d« Amersfoortsche Boys tegen -.et ongeslagen Elinkwijk het onderspit moeten delven. Met de cijfer» 61 hebben de Utrechtena ren een overtuigende overwinning bevochten. Elinkwijk beschikt over een zeer goed team. Het speelde" gistermiddag slechts een middelmatige partij, maar desondanks kreeg rnen her haaldelijk staaltjes van goed team werk en schotvaardigheid te zien. De 61 zege achten we echter wel wat geflatteerd. Amersfoortsche Boys had voor het vele zwoegen eigenlijk een beter resultaat verdiend. De mid denlinie in 't bijzonder spil en links half beet behoorlijk van zich af en ook de voorhoede bleef voortdurend in touw. Maar een feit blijft, dat een aan- valslinie zonder schutter het altijd moeilijk heeft. En gisteren ontbrak het schot bij onze sladgenooten ontegen zeggelijk. Bovendien had Elinkwijk een betrouwbare doelman tusschen de pa len etaan! Onze stadeenooten hebben zeer vaak met den buitenspelval gewerkt. Op zich zelf is dat een beproefde tactiek en de Aanvoerder Dammers Foto archief A.D.) Sistheeren liepen er dan ook herhaal- elijk in. Aan den anderen kant wist de Utrechtsche voorhoede echter meer dan eens door x„through passing" en spelle doorbraken de Amersfoortsche verdediging te overrompelen Men kan met den buitenspelval goede resul taten bereiken, mits men voortdurend op z'n qui vive is. De wedstrijd van gis teren heeft dit wel aangetoond! En nu: het spelbeloop. D: ontmoeting was nauwelijks twee minuten een feit, toen Elinkwijk 'e middenvoor 1 Jansen het eerste doelpunt scoorde (1—0). De Boys antwoordden met een zeer ge vaarlijken aanval, doch keeper Post wist op het laatste nippertje reddend op te treden. Een tijd lang ging het spel toen ge lijk op. De bal zweefde van doel tot doel en de verdedigingslinies moesten beur- (2—2). Daarna ging S.V. tot den aanval ovpr. Zij voerde den stand tot 2 op. Nog voor de rust liep Amersfoort door middel van Van Zanten den achterstand tot 6—3 in. In de tweede helft vergrootte de thuisclub haar voorsprong tot 9—3. Het tegenpunt. dat Noordewier maakte, bracht een kleine opleving bij Amers foort. Wunderink scoorde het vijfde doelpunt, doch daarna was het, weer de beurt aan de Utrechtenaren. Kort ach tereen maakte zij vier doelpunten (13— 5) waarna van Zanten het zesde punt voor Amersfoort ter wereld bracht (136). In den resteerenden tijd voeg de S,V. nog twee goals aan haar score toe. Het was een vriendschappelijke strijd, waarin de sterkste won. E.D.O.—H.V.C. 0-0 ElinkwijkAmersf. Boys 61 SoplaDonar 13 QuickAmsvorde 21 KamponsA.P-W.C. 03 A.A.V.Achilles 36 Schaerwcyde—A.M.H.C. 23 De Tovers 2Het Soester- kwartier 25 telings hun terrein schoonvegen. Onge veer 20 minuten had dit zoo geduurd, toen Van Reeden er vermdering in bracht. Hij wist. tijdens een algetneenen aanval liet leer te bemachtigen, pas seerde de verdediging en schoot .kalm in (20). Zeer kort hierna scoorde Van Reeden, die rechtsbinnen liep, het derde doelpunt (3—0). De Utrechtenaren bleven aanvillen, doch niet in de laatste plaats dank zij den Amerafonrtschen doelverdediger kwam de jiauze zonder dat de score verder was opgevoerd. Een minuut of 5 vóór de rust werd Blom licht gewond en tot half time toe zagen we Elinkwijk met tien man spelen. NA de hervatting begonnen de Amersfoortsche Boys opnieuw met frisschen moed den strijd op het kleine, onaangenaam gladde veld. Valpartijen waren aan de orde van den dag. Desondanks zwoegden onze sladgenooten als paarden en een Amersfoortsch doelpunt zat in de lucht. Het kwam dan ook en wel van den schoen van v. Soest, die goed samenspel der voorhoede be kroonde met een tactisch kopbal letje (3—1). Hierna was het met het tijdelijk over wicht der Boy».gedaan. De Amersfoort sche keeper kreeg het druk. Met een fel, verrassend diagonaalschot en een tactisch schot van dichtbij werd de i,core opgevoerd tot 5—1. Ofschoon de Boys den moed niét op gaven, slaagden ze er niet .in om kee per Poet. oud internationaal hand baller voor de tweede maal het na kijken te geven. Daarentegen was het van Loggen, die scoorde (61). Met de ze cijfers kwam het einde. WATERPOLO Van de afdeeling Utrecht Zooals wij reeds vermeldden wordt Zondagmiddag in het Sportfondsenbad den Bisschopsweg door de afdeeling Utrecht de Juniores 'kampioenschappen verzwommen Het programma luidt: 1. 100 M. schoolslag heeren. 2. 100 M. schoolslag dames. 3. 100 M. rugslag heeren. 4. 100 M. rugslag dames. 5. 3 X 50 M. wisselslag heeren persoon lijk. 5a. 3 X 50 Meter wisselslag dames per soonlijk. 6. Schoónsprinegn dames. 7. Schoonspringen heeren. 8. 100 M. borst crawl heeren. 0. 100 M, borst crawl danies. 10. 5 X 50 M. borstcrawl estafette hee ren. 11. 5 X 50 M. borstcrawl estafette da mes. Ha. 10 X 50 Meter borstcrawl estafette heeren. 12. Polowedstrijd. FEUILLETON DOOR R. ARDEN 18) „Je bent een baby.'" zei Peters. „We zullen heusóh niet al onze wenschen kunnen vervullen. wee9 daar maar ue rust op! We kunnen ons heri wat min der veroorloven dan ie denkt." Peters aarzelde een oogenblik. daarna voegde hij eraan toe: „Ik bezit namelijk niets dan een gewoon middelmatig verstand en mijn gezonde botten Dat is alles, Edna. Maar dat hoeft niemand te weten, dat is alleen maar voor jou bestemd." Edna glimlachte niet meer. „Mae ik je eens wat vragen?" vroeg ze tamelijk bedeesd. „Alles." zei Peters. Edna kreeg een kleur. ..Tk heb natuurlijk gisteren en van nacht een beetje over Ie nagedacht. Honry. Dai is logisch, nietwaar?" „Volkomen logisch." zei peters, wien het onbehaaglijk te moedp werd. „Nu dan." F.dna aarzelde een oogen blik, daarna sprak ze snel en vastbeslo ten. „Geef het op. Henry. Het is een le ven vol angst zonder rust, bef i© maar een half leven Ik weet precies, dat je geen Amerikaan bent. Je hebt alleen om een bepaalde reden een Amerikaan van iezelf geimaakt. Als ja het opgeeft, laat Ik bet contract met de maatschappij Inopen en reis ik met jou samen terug." Het bloed was peters langzaam naa»" het gezicht gestegen. „Wat denk je wel van me. Edrta? Ifoud je me voor een oplichter?" „Neen." zei Edna snel. „Ik houd je voor een fatsoenlijken jongpn. maar ik ben er van overtuigd, dat ie jp mPt een vies zaakje ingelaten hebt „Edna." zei Peters. .!er zijn dingen, die van het gewone afwijken, maar daarom nog geen vieze zaakjes zijn!" „Je zegt. dafje niets bezif. en Ie reis' in een luxe-hut!" „Neem eens aan, dat ik de vertegen woordiger hen van een groot concern en •dat ik als zoodanig deze reis maak!" Peters was verlegen en ergerde er zich over. „Nee-m eens aan. dat ik deze rei* in opdracht van mijn fir^na moet ma ken!" „Ja. maar dat neem Ik niet aan!" Ed na bleef koppig. „Je bent rijkelijk ge heimzinnlg. Ik ben in het algemeen niet nieuwsgierig, als het de privé aangele genheden van andere mensehen betreft, maar ie wi) toch voor mij geen vreem de zijn! IK zou het er nu wat mijzelf betreft op het oogenblik bij kunnen laten. Ik zou tot mezelf kunnen zeggen, dat ik aan je geloof en daarmee basta, maar se dert gisteravond, sedert iemand j'e over boord gegooid heeft Henry, woes toch verstandig! Geloof ie. nu ook. dat die filmspeler hpf gedaan heeft? Die zou tojh nooit zoo kbelbloedig hebben kqn- nen zijn. Ik Iaat er me niet van afbren gen. het was een ander!" „Om iemand over boord te gooien," verklaarde Pekrs, „heeft men geen moed noodig. Dat kan de lafste kerel!" .Neen'" Edna werd bijna heftig. „Als iemand hem nu zou hebben gezien? Verheeld je je werkelijk, dat die vent om een draai om zijn ooren, die hij ge kregen heeft, alias op het spel zet eer, beroep, vrijheid? Dat, wat daar gebeurd is. durft alleen maar iemand, wien het om hoogere dingen gaat. iemand-, die er groot voordeel van heeft, als jij verdwe nen bent. Dat moet je toch met me eens zijn!' „Edna," zei Peters, „je weet niet, hoe een oorviig een .man kan Krenken. En dan nog iets: de man, die het anders gedaan zou kunnen hebben ik geef toe. er is er een die man kon het niet geweest zijn, want die was ergens anders bezig. Edna veizonk in stilzwijgen. Ook Peters liet z;jn gedachten den vrijen loop. Geheel zonder opzet trok Euna haa: hand uit oe zijne, waai de hare naar goed oud gebruik al dien tijd ge legen had. Zij opende haar taschje en pegon zich te poederen. „Ik wil er geen geheim van maken," zei ze. „ik houd heel veel van je. Ik wil ook graag met ie trouwen, Henry, maar pas wanneer al die geheimzinnig heid ophoudt, als je bent, wie je werke lijk bent." „Maar F.dna!" zei Peters. „Niks Edna. ik wil het niet. Ik moet mijn léven lang je kameraad zijji en jij hebt niet *ns zooveel vertrouwen in me. dal ie mc alles kunt zeggen. Wanneer er een vrouw in het spel was. zou ik minder nieuwsgierig zijn, dan zou ik tot mezelf zeggen, hij moet die zaak nog eerst m orde maken. Maar er is geen vrouw in het spel, hier gaat het om an dere dingen. Laten we dus tot New- York wachten, laten we wachten, tot jouw concern je toestemming geeft mij te zeggen wie je bent. Tot zoolang zul len we geduld hebben." •„Neem je er geen genoegen mee. als ik je verzeker, daj ik geen verkeerde din gen doe?" vroeg peters met onheilspel lende steim. „Neen," zei Edna. „I.aat het dan maar zoo!" „Dan laten we het dus maar zoo" Edna klapte haar taschje dicht. „Wat mij betroft, kunnen we nu wel gaan." „Wat mij betreft ook," zei Peters nij dig. Hij riep den caféhouder en betaal de. Daarna verliet hij met Edna het café en liep zonder iets te zeggen naast haar voort. Ze wilden naar de haven, maar ze hadden de goede richting volkomen ver loren en dwaalden rond in de nauwe straatjes van de inboorlingenwijk. Pe ters was des avonds dwars door deze wijk gegaan om met Edna de beziens waardigheden te bezichtigen. Nu wist hij echter niet meer. in welke richting de haven lag, en hoe langer ze Hepen, des te minder wisten ze. waar ze zich bevonden. Wijd en zijd geen politie- flgen, slechts lecmen muren, die wit af straalden in het maanlicht, zon nu en dan een verwilderde hond. die brom mend voorbijschoof. Alle mogelijke rom- mel lag om hen heen, vuilnisbakken kende men hier niet. Als verlichting wn,s rr alleen de maan. Toen deze zich plotseling achter een wolk verborg, werd alles in een nevelig, grijs licht gezet. Een gestalte kwam Peters en F.dna tegen. Peters besloot haar aan te spreken. Hij raapte al zijn Fransch bij elkaar, nam beleefd zijn hoed af maar de gestalte ping er snel vandoor. Was het een man? Een vrouw? Peter6 hed het niet kunnen- zien. Het was zeker een man, want vrouwen zouden op dit late uur wel niet meer op 6traat zijn. „Kaffer!" zei Peters hardop, want hij was woedend. Woedend op zichzelf, op Edna, op den Marokkaan, die niet bleet staan, wanneer men.hem aansprak. Had de man het scheldwoord ver staan? Hij bleef op een afstand van tien, twaalf schreden staan. Daarop klonken «nel achter elkaar drie scho ten. Peters duwde Edna bliksemsnel in ppn deuropening. Hij drukte haar met zijn linkerhand tegen de houten d?ur en met zijn rechterhand trok hij zijn revolver, die hij voorzichtigheidshalve had meegenomen. Maar de Marokkaan scheen na den eersten mislukten aan val alle lust verloren te hebben. Hij ver rhveen snel, alsof de schaduw van een huis hem had opgeslokt. „Is je iets overkomen?" vroeg Peters, zonder de dekking te verlaten. „Neen", zei Edna. „En jou?" „Er is wat langs me heen geschampt," zei Peters woedend. „Wat is dat voor een stad? Ik vraag dien vent wat en hij schiet. Zou hij me verstaan hebben?" „Waar is cr iets langs je heen ge schampt?" vroeg Edna heftig. „Gauw, we moeten weg, naar een eerste-hulp- post!" Peters lachte, ofschoon de schram- hevig begon te branden. „Een eerste-hulp-post, die Is goed lie verd. Hier, waar ze niet eens een reini gingsdienst hebben. Heb maar geen zorg. Het is maar een schrammetje". „Dat kun je niet weten," zei Edna, „misschien is het wel een edel orgaan..." „Pst! Ik geloof, dat zich daar wat be weegt!" Peters keek ingespannen in de duisternis van de schaduw der hui zen. „Ik dacht, dat daar iets was. Ik heb over het algemeen geen edele or ganen, lieveling". „Je bent een ezel", zei F.dna en ze sprak deze woorden met volle overtui ging uit. Peters voelde, boe het bloed langs zijn been stroomde. Hij lette er echter niet op, want er was nu wel iets be- langrijkers te doen. Ergens klonk een scherp fluitje cn dadelijk daarop hoor de men het draven van zware spijker- «choenen. Nu wordt het heet, dacht Pe tera, er komen er nog meer! Doch dit keer vergiste hij zich, het waren twee politiebeambten, die in looppas nader.bii kwamen. „Wie heeft geschoten? Heeft u ge schoten?" „Neen. maar er heeft wel zooeven iemand op.ons geschoten." De beide dienaren van de wet. ont dekten Edna en werden zeer beleefd. Iloe kon monsieur zich niet madame op dit uur naar deze wijk'begeven? On verantwoordelijk was zulk een onder neming. „Wij zijn van de „Santa Barbara", die in de haven ligt", verklaarde Petera. De politieagenten waren opeens niet verbaasd meer. Amerikanen dus! Ame rikanen, die steeds stommiteiten uit haalden, als ze ergens voet aan wal zet ten. Een van hen bleef bij Peters en Ed na, dey andere zocht niet zijn zaklan taarn en getrokken revolver het huis af, In welks schaduw de aanvaller verdwe nen was. „Geen spoor meer", stelde hij na een poosje vast. „Die knaap is al lang weg. Heeft monsieur hier vijenden?" „Neen", zei Peters, „ik hen voor het eerst In deze stad." De politieman draaide aan zijn snor retje. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6